Arnhem liet 30 leeuwen los Jurkje Albert's Corner Mensen vragen meer aandacht dan dieren Vrouw welgestelde zakenman in arrest 11 0,5 0,) 0,8 0,1 75 en cjióteren Bei) Rowold overleden BRANDPUNT BETAALT VOOR TV-VOETBAL waar de koffie lekker vers is (elk J2 uur vers gezet) Paus en moederdag m M 5,5 5,5 <E 0, 1,1 JMAWDAO IS MEI HM LHDSCH DAfiBlAD PAGINA 5 ARNHEM (GPD) De leeuwen zijn los. Vanmiddag heeft de heer A. Bennis, loco burgemeester van Arnhem, het leeuwenpark van Burgers die rentuin officieel geopend. Ken nelijk voelde het Arnhemse gemeentebestuur er niets voor om met het cijfer 13 op de ka lender de echte burgemeester aan het risico van het bezoek aan de leeuwen uit te leveren. Want risico is er altijd voor degenen, die zich wagen in hel 25 ha grote bosterrein achter ie dierentuin, waar 30 leeuwen m volledige vrijheid heer en meester zijn. Het ivas dan ook met enige schroom dat Jan (31) en Anton (30) van Hoojf ie directeuren van het park, ons zaterdag toestemming ga ven de fotograaf uit het open dak van de auto opnamen te laten maken van de roofdieren en deze ook buiten de voor het publiek aangelegde wegen in het bos te volgen. Om half twaalf gingen de schui ten van de kooien open. Vol span ning wachtten de Ln auto's opge- «loten genodigden op de wijze, waarop de leeuwen hun vrijheid «ouden aanvaarden. Het viel alle maal mee Htit eerste teeuwenge- r,n van één man en vijf vrouwen EDERLAND 1 NCRV 6.50 uur Pipo de clown (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur Kenmerk (CVK/IKOR/RKK) 7.31 uur 8.00 uur 6.20 uur 8.45 uur 9.35 uur 10.20 uur 10.25 uur 10.30 uur NEDERLAND 2 Alarm in de bergen Journaal en weeroverzicht (NTS) Hier fan nu De gevangene; kleur Het leven van Mozart Dagsluiting Laatste nieuws (NTS) Sluiting AVRO 6.50 uur Pipo de clown (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.03 uur Vjoew 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Peyton Place 8.45 uur De vader van de bruid 10.15 uur AVRO's sportpanorama presenteert. 11.00 uur Laatste nieuws (NTS) 11.05 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 8.05 uur 9.30 uur Hilversum 2 10.15 uur 10.40 urn- Toneel nu! 40 jaar 5 gouden ringen Literama Woord van God mensenwoord dat naar buiten kwam, keek eens rond. snuffelde wat aan de bum per van een auto en wandelde ge noeglijk het. bos in. Wat onwennig gedroegen zien echter een uur later een moeder met drie welpen. Maar zij hebben dan ook het hele weekeinde de tijd gehad om zioh aan te passen eer vanmiddag de poort voor het pu bliek werd geopend Overschot Velen met mij zullen met ont- wering kennis hebben genomen iQ van het briefje, dat kort geleden ioor een veertienjarig meisje icerd geschreven: Lieve meneer van de belastin gen in Heerlen. Wij zijn arme mensen. Mijn ouders kunnen de belastingcenten niet meer beta- Jen. Papa moet bovendien hard w» werken. Kom zelf maar eens kij ken. Zelf zou ik graag ook eens ten nieuw jurkje hebben". En heel wat mensen zullen misschien nog ontvoerder zijn ge- A iceest toen ze vernamen dat er w' inderdaad een belastingambte- Jpar is komen kijken en dat hij TEoeloofd heeft de zaak nader te bestuderen. Deze dubbele ontroering heeft ten dubbele oorzaak: in de amb- ;ege tenaar herkennen wij de mens me, m m het briefje herkennen we onszelf. ►70- Ook buiten Heerlen wonen dui mden, misschien miljoenen va ders, die heimelijk hopen dat iuii dochtertje ook zo'n briefje vü schrijven en dat er dan een mbtenaar zal komen die zegt: JHet kind heeft niet overdreven. Betaalt u voorlopig mcar geen belasting. Ik zal uw zaak bestu deren". Laten wij ons een gemiddelde Nederlander indenken en hem 'n naam geven: Jan v. Dam of v. Dijk of Jikke Damstra of Douwe Dijkstra, oud 42 jaar, eigenaar pan een kleine textielzaak. Zijn dochtertje (14), heet Crinolien- tje. Moeder zwoegt naamloos achter de strijkplank om het dochtertje toonbaar te houden. De zaak heeft veel geld geïnves teerd in hippe jurkjes, maar die rijn zo snel verouderd dat Crino- lientje daarmee voor gek zou lo pen. Ze zou een nieuw jurkje moeten hebben. Dan schrijft ze dat briefje en de ambtenaar, door medelijden bewogenzwicht. Zodra dit verschijnsel zich op grote schaal voordoet, krijgen .we in veelvoud briefjes van dochters van ambtenaren aan hun directe chef: „Lieve baas van papa, neemt u apa alstublieft terug, want hij eeft toch geen kwaad gedaan behalve mensen helpen en hij loopt nu in sociale zaken en ik m een oud jurkje". Om briefpapier te sparen sla Ik de briefjes over van dochter tjes van steeds hogere ambtena ren, die allemaal hun onderge- ichïkten de hand boven het hoofd hebben gehouden, omdat deze uit menselijke overwegingen hebben nagelaten de belastingen te in nen, zodat deze gezamenlijk niet Burgers leeuwenpark is het eerste wildpark van Nederland. Om te kunnen bestaan moet het commer cieel worden geëxploiteerd. Er zijn mensen die dat tegen de borst stuit Maar een opmerking, dat door de komst van leeuwenparken de vrees bestaat, dat de leeuwenstand .1102 verder" wordt uitgedund, snijdt geen hout. Want de grote plaag van dieren tuinen overal ter wereld is, dat de leeuwen zich zo snel voortplanten, dat er een leeuwenoverschot is. In Burgers dierenpark alleen al zijn er sinds 1913 meer dan 1000 leeu wen geboren. Aan de andere kant moet men zich wel afvragen of leeuwenparken kunnen bijdragen tot een juiste houaing van de mens tegenover het dier Een leeuwenpark bestaat immers van de sensatiezucht van het pu bliek, dat in de roofdieren een be dreiging ziet. Iedeie dierpsycholoog kan echten- vertellen, dat integen deel de leeuw juist angstig is voor de mens. Het roofdier vlucht al tijd voor de mens Pas als deze het dier zou benaderen binnen de vluch taf stand, zal het tot de aanvai overgaan. Maai- Jan van Hooff meent des ondanks. dat er voor het publiek dat het leeuwenpark bezoekt stren ge voorschriften moeten zijn. Hel dier kan aanvallen als gevolg van schrik. Het kan ook de mens bena - deren uit nieuwsgierigheid en een spel beginnen dat die mens niet overleeft. Kennis Men kan de gebroeders Van Hooff gedegen kennis van dieren met ont zeggen. Jan is afgestudeerd bioloog en Anton studeerde veeartsenijkun de. Natuurlijk zijn zij er in hoge mate in geïnteresseerd of de hoge kosten van inriohting van het park il miljoen gulden) uit de entree gelden kunnen worden bestreden. Maar vooralsnog gaat hun grootste belangstelling uit naar het gedrag van de dieren zelf. Jan van Hooff: ..De situatie is zo heel anders als in de beperkte ruimte van de kooi. waar de leeuw dik en lui wordt, omdat hij weet dat zijn voedsel op tijd wordt ge bracht. Nu leven ze vrij en moe ten zelf op prooi uit. Iedere dag wordt het voedsel op andere plaat sen in het park neergelegd. Zy zul len het hier altijd nog beter krij gen aan in de jungle, waar het nor maal Is dat je bij een leeuw de ribben kan zien. Ik verwacht dat zy een prachtige vacht zullen krijgen, omdat ze nu niet langer zullen schuren langs ijzeren tralies". Br zullen diverse leeuwen gezinnen in het park wor den vrijgelaten. „Het zal erg inte ressant zijn te zien hoe ieder ge zin een eigen territoir zal zoeken en verdedigen en 110e 't verdere so ciale gedrag zal zijn. Ernstige conflicten tussen de fa milies zullen wij niet toestaan Daarom is het park door enkele wildroosters gesplitst en zyn er grote kooien om lastige dieren af te zonderen*'. Voorschriften Wie het park wil bezoeken komt eerst binnen een elektrisch te be dienen toegangssluis. waar tien auto's tegelijk in kunnen. Het per soneel. dat a 10 gulden per auto toegangskaarten verkoopt, instrueert het. publiek: ramen en schuifdaken moeten gesloten blijven, uitstappen is onder alle omstandigheden ver- j boden «wie ..hoge nood" heeft kan I nu-noK-even) en leeuwen hebben De leeuwen staan nog wat on wennig tegenover de auto's die het park doorkruisen. nu-nog-even» I altijd voorrang op auto's. De weg door het park is 2.5 kilo- j meter lang. Er zijn enkele parkeer- plaatsen en overal mag rechts van de weg worden gestopt. Er is één- riohtingverkeer, zodat zij die wil len doorrijden, de linkerhelft altyd vrij zullen vinden. Op aparte wegen rijden constant drie met mobilofoons uitgeruste pa trouillewagens. Zij zijn voorzien van luidsprekers om eventueel aanwij zingen te kunnen geven. Deze wa- r» gens hebben ook olie en benzine HHll V IciclIllSC C1SC11 aan boord, brandblusapparaten en en eerstehulp-materiaal. Als er een BRUSSEL (GPD) Formateur Van- Programma- Vaiulen Boeynants voldoet grotendeels Zweden houwen tens genoeg opbrengen om het apparaat van belastingambtena ren te onderhouden. De laatste ambtenaar in deze terie is de minister van Financiën die door zijn onvergeeflijke toe gevendheid het land naar de on dergang heeft gestuurd, zodat al leen nog het kabinet te redden is tn dit redt zich door hem gena deloos te wippen. Het dochtertje van de minister, Troeteltje geheten, weet genoeg van staatsinrichting om te be grijpen dat naar boven schrijven niet meer helpt. Toevallig kent tij echter Crinolietje en daaraan Khrijft ze: Meve Crinolientje, Voor zijn dftreden heeft papa een huis in Wassenaar gekocht en ik heb niets om aan te trekken. Ik ivil niets vragen, maar ik dacht dat jouw papa in jurkjes deed". En Crinolientje antwoordt: Meve Troeteltje, Kom maar een aar nieuwe van mij uitzoeken. Ik krijg straks wel andere: door de verlaagde belastingen gaan we van onze verhoogd" omzet twee baanden naar de Bahama's en dat klinkt niet of daar jurkjes *adig zijn". KEES STIP in validen wagen op DAF-cliassis STOCKHOLM (GPD' Een Zweedse automobielfabriek, die se dert begin mei een nieuw geconstru eerde postauto vervaardigt op licen tie van de DAF-fabrieken in Eindho ven. presenteerde zaterdag een ge heel nieuw soort invalidenwagen met een DAF-chassis en motor. Het oorspronkelijke model van de postauto, waarvoor DAF een opdracht kreeg, die uiteindelijk bijna driedui zend wagens zal omvatten en waar van de speciaal geconstrueerde car rosserie in Zweden wordt gemaakt, werd door enige kleine veranderin gen omgebouwd in een auto voor ge handicapten waar men met rolstoel en al kan inrijden. De plaats van de bestuurder wordt ingenomen door de rolstoel die via een ingebouwde hydraulische lift in het wagentje wordt getild. De vario- matic-oveibrenging bleek een juiste oplossing te vormen en het nieuwe model kreeg de goedkeuring van een zestigtal artsen, die deelnamen aan een conferentie, waarbij de invaliden- auto werd gepresenteerd. Men hoopt het nieuwe model bin nen afzienbare tyd in serieproduktie te kunnen nemen. HILVERSUM (GPD) Bep Ro- wold (55), de leider van het AVRO- 1 dansorkest de Skymasters. is zater- dagavond in het diaconessenzieken- huis in Hilversum overleden. Bep Rowold was al geruime tijd ziek. 1 Een paar weken geleden verergerde zijn toestand zodanig, dat hy in het ziekenhuis moest worden opgeno men. Hy kreeg in 1951 bekendheid toen hij Pi Scheffer als leider van de Skymasters opvolgde. Bep Rowold was daarvoor al geruime tijd lid van het orkest en bespeelde de alt-saxo foon. Nadat hij de leiding op zich nam bleef hij zijn instrument als ..playing conductor" trouw. Rowold was een all-round musi cus. Niet alleen was hij doorkneed in het amusementsgenre, maar hij beheerste ook het klassieke reper toire. Zo voerde hij meermalen com posities van Ravel. Gershwin en Rolf Liebermann (concert voor jazzband en orkest) uit. I Sander Sprong, met Rowold het oudste lid van de Skymasters. nam al enige tijd geleden, toen de diri- gent van het orkest ziek werd. de leiding over. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat htf ook Rowolds definitieve opvolger wordt. HILVERSUM (GPD) De KRO en Ajax voeren onderhandelingen om nog twee clubs toe te voegen aan de reeds gecontracteerde om nog twee clubs toe te voegen aan de reeds ge contracteerde vier top-voetbalploegen die in het Ajax-stadion tegen de rood-witten onder auspiciën van Brandpunt-Buitenspel binnen de lijnen zullen komen. Het. initiatief tot deze attractieve serie tv-voet balwedstrijden is geno men door Brandpunt-Buitenspel-re- gisseur Willibrord Frequin. De kos ten die aan deze ontmoetingen en uitzendingen zyn verbonden drukken op het programmabudget. De wed strijden kunnen door het publiek te gen betaling worden bijgewoond. Af hankelijk van de bezettingsgraad zal Brandpunt-Buitenspel Ajax een ze ker bedrag uitkeren. Zoals bekend zullen A.C.-Milaan. F. C -Neurenberg. Liverpool en Atletico Madrid tegen de Ajacieden uitkomen. De uitzen dingen zullen steeds op woensdag avonden plaats hebben als de KRO via Nederland 2 uitzendt. Dit bete kent één wedstrijd per maand. auto pech heeft en de passagiers moeten de wagen verlaten, kunnen j zy in een busje overstappen.. Claxoneren in het park is ver boden Het claxons.gnaal geldt hier als alarmsignaal. Omdat het theo retisch kan voorkomen, dat een leeuw in een kwade of speelse bui op een auto springt, is de toegang voor auto's met linnen kap verbo den. Het personeel is uitgerust met koolzuuirblussers. waarvoor leeuwen Voor zover het de katholieke uni- groot ontzag hebben en met pisto- versiteit van Leuven betreft heeft len, waannee verdovingspatronen kunnen worden afgeschoten. den Boeynants beeft zaterdag de inhoud bekend laten maken van het ontwerp voor een regerings programma dat hij de drie grote partijen had voorgelegd. De socia listische partij, de BSP, heeft hem dat verweten omdat hij de partij voorzitters zou hebben gezegd de tekst voorlopig geheim te zullen houden. „De geboorte" Kleur was onmisbaar in de in drukwekkende uitzending over ..De geboorte" waarin we konijn tjes, hondjes, poesjes, muizen, lammetjes, een hertje en een veulen daadwerkelijk geboren zagen worden, met als ..apotheo se" de geboorte van een „men senkind", gefilmd zonder enige terughoudendheid, wat na de in doctrinatie met voornoemde die ren nauwelijks meer als iets „schokkends" ervaren werd. eer der als een logische voortzetting van het voorafgaande. Het was een informatieve documentaire, waarbij men er met voor terug geschrokken was de feitelijkheid te tonen. Wat geboden werd was uniek. Het respect voor de weten schap in het algemeen, de artsen in het bijzonder en in een moeite door voor regisseur Willem C. van Asperen en redacteur Rens Groot kon groot zyn Al het andere viel zaterdag en zondag een beetje tegen die ..ge boortegolf' weg. al was het jam mer dat Johnnie en Ryk ophiel den als duo te bestaan. Gaste in de show van Johnnie Speight was Julie Felix, een week of daaromtrent geleder, nog op het vliegveld van Londen gearres teerd wegens marihuanabezit. Zo ziet u: er gaat wat om in de wereld Actualiteiten De „zeskamp" van de NCRV, op Nederland II bewees dat de formule van voorheen niet of nauwelijks gewijzigd was: een veredeld soort zaklopen, in vele variaties. Voorts was er een in teressante reportage van de AVRO over de demonstraties in Bonn en gisteravond een extra Brandpunt-uitzending uit Pa rijs. We zijn dus niet van actua liteiten verstoken gebleven. Tenslotte een woord van lof voor „Internationaal gezien" van de NCRV. een staalkaart van bijdragen van medewerkers uit Engeland. Frankrijk, Tsjecho- Slowakije. Rusland en Amerika, het meeste wel de moeite waard. Dubbel bek Het pa-rk is van een vijf kilome-1 tea- lange afrastering voorzien. Een j dubbele omheining nog wel: een hek I van 4.75 meter hoog om te voor- komen, dat de leeuwen buiten hun gebied zullen komen en daarbuiten een hek van 2.50 meter hoog om te voorkomen dat mensen, om welke reden den ook, zouden willen bin- j nendringen. De veiligheidsmaatregelen zijn het resultaat van jaren denkwerk. I Jan van Hooff: „Als het publiek van de voorschriften afwijkt kun- i nen wij niet voor de gevolgen in- i staan. Ons personeel heeft op- I dracht vooral de mensen in de ga- ten be houden, het gedrag van de leeuwen baart ons minder zorg. Men kan zich indenken dat iemand even uit de auto stapt om de boterhammen uit de bagage ruimte te halen. Hij zal wel om zich heen kijken of hij geen leeuw ziet, maar dat zgt niets. Voor hij zich in de auto heeft gedrongen, kan een leeuw er zijn De dieren zijn verrassend snel. Die dingen kunnen gebeuren maar het is nog geen reden om maar geen leeuwenparken in te richten. Soms springt er iemand voor de trein. Om dat te voorko men kun je de spoorwegen toch niet opheffen? Als iedereen zich aan de voorschriften houdt, is e aan het bezoek vrijwel geen enkel risico verbonden". men de indruk dat het programma volledig tegemoet komt aan de Vlaamse wens tot overhevelen van de Franstalige afdelingen naar Wallonië Voor wat betreft de universiteit van Brussel wordt bepaald dat de ver dubbeling, dus het onderwijs in het Nederlands en dat in het Frans, volledig zal moeten zyn. Er komt verder een centraal organisme voor de financiering van investeringen voor alle Belgische universiteiten. Er zal een minister komen voor ge schillen tussen de gemeenschappen en de ministeries van Onderwijs en Cultuur zullen in 2 Nederlandstalige en twee Franstalige ministeries ge splitst worden. Voor ministers, ho ge ambtenaren en generaals zal de ..taaipariteit" gelden, dat wil zeggen dat er net zo veel Frans talige als Nederlandstalige zullen moeten zyn. Tot nu toe heeft alleen het bestuur van de BSP zich over Vanden Boeynants voorstel uitgelaten. De socialistische reactie was vrij af wijzend. omdat naar de mening van de socialisten Vanden Boey nants niet genoeg aandacht aan de economische toestand van het land besteedt. Van de zijde van de CVP is uiteraard niet veel kritiek te verwachten en het liberaal Vlaams verbond, een club waar van de belangrykste Vlaamse figu ren uit de PVV lid zyn, heeft gis teren tijdens een vergadering ook een aantal wensen geformuleerd VOOR MAANDAG 13 MEI Hilversum 1. 402 m AVRO; 18.00 Nws. 18.16 Radiojourn. 18.25 Ik verbind u door praatje. 18 30 Stereo: A la carte tafelmuziek. (19.00 Gesproken brief uit Parijs). 19.30 Nws. 19.35 R.V.U.: Mevr. A. M. Ten Siethoff-Marchant. Mr. L. B van Om men e. a.. de Openbare Bibliotheken: 60 Jaar kans om te lezen. NRU20.05 ÏSVr 1 'oo"Muson net - T 21.30 ,„„r 5 STmDer^Abend Dl? N'.icht'ln^ vlooi en clavecimbel In a kl. t. (21 min.) Allegro Adagio ma non tanto e dolce Alia breve Richard Adenev. fluit; Granville Jones, viool; Thur ston Dart. clavecimbel; PhUomusica or London o.l.v Thurston Dart 3. Ouver ture ur. 2 in b kl. t i24 min.) Ouver ture Rondeau Sarabande Bourrée I II Polonaise Menuett Badinerie Aurc- le Nicolet. fluit; Münchener Bach Or kest o.l.v Karl Richter. grid Czernv. sopr Gertraud Prenzlow. alt; Gerhard Unger, tenor; Güther Leib. bariton; Solistenvereniging en Kamerorkest van Berlijn; ^Dirigent: Helmut Koch. licht muz.progr. 21.30 40 Jaar 5 gouden ringen: Mexico 1968, gezien aoor de bril van Amsterdam 1928, ra- diodoc. 22.00 Stereo: Lichte ork.muz. (gr.). Bond zonder naam: 22.20 On trouw is een kwalijke modelezing. NRU: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radio- Journ. NRU; 22.55 Stereo: Metropole VOOR DINSDAG 14 MEI ork. en sol.; amusementsmuz. 23.55- I Hlivomin. i nv> 24 00 Nws J 402 m r7^.VRO: 7 00 Nws 710 Ochtendgym. 7.20 stereo: Lichte gr.muz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. Kil Journ. 8.20 Stereo: Lichte gr.muz. (8.30 -8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwii- ding. NRU: 9.00 Uitgebreide rep 9.35 Waterst. 9.40 Muz. uit de Middel eeuwen en Renaissance. AVRO 10 00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvit (gr i ("•OÖ-lL02 Nws 11 55 Beursber. 12.00 Ned. Koorfestival 1968. 12.26 Me- Hilversum 2. 298 m. NCRV: 18.00 Stereo: Koorzang: lich te muz. 18.19 Ultz. van de P.S.P. 18.30 Nws. en weerpr. 18.46 Act. 19.00 Op de man af. pr. 19.05 De National Band van Nieuw Zeeland (opn.). 19.30 Ste reo: Lichte muz. (opn.). 20.30 Groot omroepkoor, omroepork. en sol.: gew. muz. 22.15 Literama: radiokroniek over boeken, schrijvers en toneel. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking 22.50 Vertok- kers beluisterd: muzikale lezing 23 30 Jazz. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e H|n) van 1820 uur. I Johan Sebastian Bach. 1. Sona- waaraan het regeringsprogramma I ln. c .t (8 min.) Adagio Largo 6 I Alle breve Philomusica of London o.l.v. - Thurston Dart. 2. Concert voor fluit. wel schijnt tegemoet te komen. ADVERTENTIE Kerkelijk Leven VBD. HERV. KERK. Beroepen te Bird aard - Rei tsum G. J: J. Liefting te Wynjeterp c.a. te Schelluinen E. M. BaJtker te Tholen Benoemd tot voorganger te Wierden (Ver. van Vrijz. Henri) J. van Ros- sum, a.s. era. pred. te Winterswijk GEREF. KERKEN Beroepen te Huizen (N-H> (vac. W. ten Kate» drs. R. van den Berg te Bodegraven Benoemd tot hulppred. te 's-Gra- venhage-Escamp J. F. Sollie, a.s. em. pred. te Eernewoude GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Ryssen (2de pred. pi.) J. Karens te Nieuwerkerk VATICAANSTAD <AFP) De Paus heeft zondag op moederdag hulde gebracht aan de talloze moeders voor haar geest van offer vaardigheid en moed bij de vervul ling van haar grote taak. Dc Paus gaf zyn zegen aan „het ryk van de moeders: d.w2. het ge zin". Kampioene onder winkeldievegges AMSTERDAM «GPD» De Am sterdamse politie heeft de vrouw van een welgestelde zakenman gearres teerd in verband met een lange reeks van winkeldiefstallen. In de kelder van haar woning in Amsterdam zuid is een partij goederen gevonden met een waarde van 10 a 20.000 gul den- De vrouw werd aangehouden op aanwyzing van een drogist, bij wie' zij een elektrisch koffiezet-apparaat had gestolen. Dc man zag haar en kele dagen later op straat lopen en volgde haar naar haar woning. Huis zoeking door de politie bracht hier op de enorme partij gestolen goede ren aan het licht. Volgens de politie is de 41-jarige vrouw de onbetwiste kampioeneg on der de winkeidievegges. die tot nu toe zyn ontmaskerd. Nog nooit is een zo omvangrijke en zo rijk geva rieerde buit gevonden. De vrouw heeft van alles gestolen, vooral da meskleding. cosmetische artikelen, luxe gebruiksartikelen en een grote hoeveelheid sigaretten. Deze laatste ontvreemdde zij zelfs per slof uit sigarenzaken. Alleen sterke drank en sieraden ontbreken volgens de po litie. die de buit op hej, ogenblik aan het sorteren is. De vrouw heeft haar winkeldief stallen vooral in de „betere zaken" gepleegd. Enige financiële noodzaak tot diefstallen was er niet. De vrouw, die waarschijnlijk lijdt aan een lich te geestelijke stoornis, had de be schikking over voldoende geld om alles te kopen wat haar hart begeer de. Ztj is reeds eerder met de poli tie in aanraking geweest in verband met winkeldiefstal. dedelingen voor land- en tuinb 12 29 Overheidsvoorl Uitz. voor de landb 12.39 Sportrevue. 13.00 Nws 13.11 Ra diojourn. NRU: 13.30 De lichte Muze belicht: De operette. 14 30 Prix Italla- mod. muz. (opn AVRO: 15.00 Stereo Fragmenten uit Italiaanse opera's (gr i 16.00 Nws. 16.02 Stereo Pianorecital: klass. en mod. muz. 16.45 Stereo Di- xielandmuz. «gr». 17.00 Zingende bou gie: pl.progr. voor automobilisten. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 7.00 Nws 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klass. gr.muz 7 30 Nws. 7 32 Act. 7.45 Stereo: Klass gr - muz. 8.00 Nws. 8.11 Gr.muz 8.14 Ste reo: Gew. muz. (gr). 8.30 Nws 832 Voor de vr 9 15 Stereo: Mod muz. (gr.) 9.35 Schoolradio. 10.00 Op weg naar gerechtigheid en vrede, gesprek. 10.35 Stereo: Pianorecital: mod. en klass muz. 11.00 Nws 11.02 Voor de zieken. 11.55 Med. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee gevar. progr (12.22 Wij van het land. 12 26 Med. t b v land- en tuinb.: 12.30 Nws, 12.41 Act.) 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato: muzikaal middag-magazine i 16.00- 16.02 Nws.) 17.00 Overheidsvoorl De 1 Ned. Ant. en de EEG Spr R A Fer- j rier. 17.10 Voor de kinderen Hilversum 3. 240 m. en FM. I VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep: licht pl.progr. 10.00 Nws. 10 03 Plaatjes voor de pep (vervolg) 1100 Nws. 11.03 Popmuz 12.00 Nws 12.03 Zorro: tlenerprogr. 13 00 Nws 13.03 Ek- spres: gevar pl.progr (14 00 Nws i. j 15.00 Nws. 15 03 Er-Jee-Em-Drle 16 00 Nws. 16.03-18.00 Mix: Licht pl.progr. (17.00 Nws TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS/NOT: 10.20-11.35 Schooltelevi sie. NTS: 18.50 Pipo de clown NTS: 19.00 Journ VARA; 19.06 In kleurt Samen op het dak. ja gezellig. TV- feuilleton. 19.31 Koning Klant, consu mentenrubriek NTS: 20.00 Journaal. VARA' 20 20 Achter het nws 20 45 De Jonge Onderzoekers ITT 2130 Mies en scène. NVSH 22 30 Sex tant - Huwelijksproblemen? gesprek ken. NTS. 22 40-22.45 Journaal. Nederland II NTS: 18.50 Pipo de clown NTS: 19.00 Journ. 19.03 In kleur: Suriname en Ned Antillen, filmrep. 19.15 Van gewest tot gewest 19.35 In kleur De 2le eeuw: dl 28: Het menselijk hart. 20.00 Journ. NTS: 20.20 In kleur: Dub belspion Een sjerp over het hart. TV- f!'m 21.10 Den-Beeld (Europees Scha- kelprogr.). gesprek met de Amerikaan se schrijfster Marv McCarthv 22 00 Tweeduuster: Verlate aankomst. TV» film. 22.25-22.30 Journ.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5