Betoging in Bonn tegen voorstel noodtoestand Derde Franse ruilhart Hetty Bennink denkt aan proces tegen Boerenleider Koekoek eidóe ^Qcjencla Regering neemt de werknemers in de loonpolitieke boot 585ste staatsloterij eerste klasse MET EEN ENKEL WOORD Veldkamp leidt KVP -commissie „duidelijkheid" Zijlstra HAAGS AG E N D 1 PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 13 MEI ADVERTENTIE BONN (DPA) Enige tiendui zenden zyn zaterdag in Bonn samen gekomen \opr de tot dusver grootste demonstratie in de Bondsrepubliek tegen het wetsvoorstel inzake de noodtoestand, dat volgens hen een gevaar inhoudt voor een ontwikke ling in de richting van een autoritair bewind. Met hun leuzen richtten de betogers, uit alle delen van West- Duitsland naar Bonn gekomen, zich in de eerste plaats tegen de West- duitse minister van Binnenlandse Zaken Benda. Onder het roepen van „Ho Tsji- minh", „nazi-Kiesinger" en afkeu rende kreten aan het adres van Ben- da trokken de betogers, die rode vlag gen. Vietcongvlaggen en spandoeken droegen, naar de Hofgarten in Bonn, DEN HAAG (GPD) Hetty Bennink, de vroegere tv- omroepster van de Boerenpartij-uitzendingen, overweegt een proces aan te spannen tegen partijleider Koekoek. In het jong ste nummer van „De vrije boer" distantieert de heer Koekoek zich van het onderzoek van een kascommissie, waarbij de vrije omroep-boekhouding van mevrouw Bennink in orde werd be vonden. Boer Koekoek, die in vorige afleveringen van „De vrije boer" Hetty Bennink van wangedrag had beschuldigd, schrijft nu, dat zij o.a. geld onder eigen naam op de bank heeft gezet en dat zij 1400,- ten eigen bate heeft gebruikt. De heer Koekoek: .Dat omdat me vrouw Bennink zo handig was ge weest de kascommissie een verkla ring te laten tekenen dat het kas boek klopte met het aantal leden dat ze op tafel had gebracht". Hetty Bennink is zeer verontwaar digd over de aantijgingen, die in „De vrije boer" vergezeld gaan van be lastende ingezonden stukken, waar in zelfs haar vader het hevig moet ontgelden. Hetty Bennink zei zaterdag: „Ik wist na het bezoek van de kascom missie, die mij geheel in het gelijk PARIJS (AFP) In het Parijse ziekenhuis Broussads is gisteren de derde harttransplantatie in Frank rijk uitgevoerd bij een 45-jarige priester. De operatie werd verricht door een medisch team van de kliniek voor hartchirurgie van de me dische faculteit in Parijs, onder lei ding van professir Charles Dubost. Het is voor het eerst dat onder zijn leiding een harttransplantatie is ge daan. De twee eerdere hartoverplantingen in Frankrijk werden verricht onder leiding van resp. professor Mercadier en professor Negré. De 66-jarige Clo- vis Roblain kreeg het hart van een verkeersslachtoffer en overleed op 30 april, een dag na de ingreep. Elie Jo seph Reynes (65) was de tweede pa tiënt, tevens de dertiende ter wereld. Hij kreeg op 8 mei een nieuw hart, maar overleed vorige week vrijdag aan ademhalingsstoornissen en een nieraandoening. De thans geopereerde priester uit Marseilles wiens naam niet bekend is, leed aan verkalking van de kroon- slagaderen. De donor is een man van ongeveer veertig jaar, die hersenaan- doening had. Ook zijn naam is niet bekend gemaakt. De operatie begon gistermiddag en duurde zeven uur Artsen deelden later mee dat de pa tiënt bij bewustzijn is en dat zijn pols en bloeddruk normaal zijn. PARIJS (AP) De harttransplan tatie, die gisteren in Frankrijk is uit gevoerd, was de 14de ter wereld. In totaal zijn vijf patiënten nog in leven. Die nog levende patiënten zijn de Zuid-Arfikaan Blaiberg, John Stuck- wish en Everett Thomas in Houston (Texas). Frederick West in Londen, en de thans geopereerde Franse priester. stelde niet beter of alles was achter de rug. Maar Koekoek wil in deze zaak geen bakzeil halen. Daarom be gint hij nu met deze gemene laster campagne- Van zijn insinuaties is natuurlijk niets waar. Ik vind het meer dan schandalig en ik zal het er niet bij laten zitten". Mevrouw Bennink wilde vandaag contact opnemen met haar juridische adviseur om na te gaan of het mo gelijk is tegen de heer Koekoek een proces wegens smaad aan te span nen. Een beeld van de menigte op het Münsterplein in Bonn bij het monument voor Ludioig van Beethoven. waar prof. Ridder, de auteur Hein- rich Böll en het FDP-parlementslid Dom hen toespraken. Prof. Ridder, hoogleraar in het strafrecht, noemde de wetsvoorstellen betreffende de noodtoestand een stuk werk, dat van de toch al geringe soevereiniteit van de Bondsrepubliek niets meer zou overlaten. Böll meende dat de wets voorstellen alle volmachten bevatten voor een mobilisatie. Dorn betoogde dat de parlementaire oppositie moet samenwerken met de buitenparle mentaire „die de democratie verdedi gen wil".' Een groep van ongeveer honderd Nederlandse en Engelse studenten, die van plan waren deel te nemen aan de betogingen in Bonn. werd door de Westduitse grensbewaking niet toege laten. De studenten waren met twee bussen gekomen. Aan de grens werd hun verteld, dat het Westduitse Mi nisterie van Binnenlandse Zaken verboden had, dat zij West-Duitsland binnenkwamen. Na een korte sit- down-staking te hebben gehouden re den zij terug, Nederland in. Eveneens op zaterdagmiddag kwa men in Dortmund ruim 12.000 vak bondsleden bi/een, om tegen de plan nen tegen de wetgeving op de nood toestand' te protesteren. Bij deze bij eenkomst sprak de-voorzitter van de vakbond van metaalarbeiders, Bren ner. Ook aan de protestmars in Bonn namen een aantal vakbondsleden deel, hoewel zij verre in de minder heid waren. Maandag 13 mei 1968 Prijzen van: f 5 zijn gevallen op nummers eindigend op 9 f 50 zijn gevallen op nummers eindigend op 974 f 100 zijn gevallen op nummers eindigend op 6591) f 200 zijn gevallen op nummers eindigend op 185 f 400 zijn gevallen op nummers eindigend op 455 f 1000 zijn gevallen op nummers eindigend op 6996 een prijs van: f 2000 is gevallen op het nummer 056196 f 2000 is gevallen op het nummer 026456 f 2000 is gevallen op het nummer021910 f 2000 is gevallen op het nummer 000864 f 2000 is gevallen op het nummer 088183 f 5000 is gevallen op het nummer 041852 De prijs van 20.000 is gevallen op het nummer055598 1 Op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. MAANDAG Rest. De Doelen. Leid.se Amateurfo- togravênver. Spr. dhr. J. Versteeg over „Woest en koost" 8 uur nam. Steenschuur 6: Spiritisch Ge nootschap. Psycho-metrische seance door mevr. Backx-Plalsier. 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal) „De Na tuurvriend" Forumavond 8 uur nam. dinsdag (Vestestr. 40) Impe de Dienstlift" 9 uur BINNENLAND Hoofdagent betrapt De Rotter damse politie heeft zaterdag proces verbaal opgemaakt tegen een 33-ja- rige hoofdagent, die op heterdaad werd betrapt bij diefstal van een pakje shag uit een automaat in de kantine van het hoofdbureau. De hoofdagent kon hier worden aange houden omdat men een val had ge zet. Er waren reeds eerder pakjes shag uit deze automaat verdwenen. De hoofdagent is buiten functie ge steld en zal worden voorgedragen voor ontslag. Dood in auto Gisterochtend om half tien werd op een pictiicplaats aan de Rijksweg 12 (Utrecht-Arn hem) onder de gemeente Woudenberg in een stilstaande personenauto een 39-jarige man uit Den Haag aange troffen. Voorbijgangers die de picnicplaats ^bezochten, zagen rook uit de wagen opstijgen. Na assistentie te hebben Ingeroepen van een arts kon deze slechts de dood vaststellen. De man moet in zijn auto door koolmonoxy- devergiftiging om het leven zijn ge komen. Kustvaarder IJmuiden binnenge sleept De sleepboten Hector en Simson zijn er zondagochtend in ge slaagd de Engelse kustvaarder „Sta- ley Bridge" in IJmuiden binnen te slepen. De kustvaarder had machi- neschade en een lekkage en was in zinkende toestand. Nadat de sleepboot Hector zater dagavond bij de kustvaaider was aangekomen, zette deze sleepboot vier man bergingspersoneel en pompen op de tot het dek in het water lig gende Stanley Bridge over. Na een uur pompen had men de machine kamer weer droog en het schip on der controle. De kustvaarder, met ka pitein-eigenaar W. Wharton uit Chi chester aan boord, is afgemeerd in de haven van IJmuiden om repara ties te ondergaan. DEN HAAG <ANP> Dr. G. M. J. Veldkmap, oud-minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, is voor zitter geworden van de KVP-commis- sie „duidelijkheid voor de verkiezin gen". De KVP-voorzitter mr. A. P. J. M. M. van der Stee is voorzitter van de KVP-commissie „uitdieping pro gram". Tot de instelling van beide com missies werd besloten op de eind vo rig jaar gehouden KVP-partijraads- vergadering in Arnhem. De studie groep „duidelijkheid" werd ingesteld om met het oog op de aanstaande tweede-kamerverkiezingen alle mo gelijkheden te onderzoeken, die kun nen leiden tot het aan de kiezers ver schaffen van meer duidelijkheid vóór de verkiezingen. De commissie „uit dieping" werd ingesteld ingevolge een op deze vergadering aangeno men resolutie, waarin werdt gesteld, dat het program van de KVP nader dienst te worden uitgediept en ge concretiseerd, waarbij de inbreng van de radicale-stroming „als een be langrijke bijdrage wordt aanvaard". In de commissie „duidelijkheid" hebben voorts zitting de heren H. ten Brink, drs. L. P. J. de Bruijn, A. J. Copray, dr. S. W. Couwenberg, prof. dr. F. J. P. van Doorn. A. A. van Dufjn, drs. H. A. M. ELsen. H. M. B. W. Gielen, mr. J. G. A. Janssen, prof. mr. H. J- M. Jeukens, mr. J. J. M Keuling-Freks, mr. H. Th. J. van Maarseveen, mr. D. Meuwissen, dr. J. F. de Meijer, J. A. Middelhuis, mr. J. A. Mommersteeg, C. J. van der Ploeg, mr. .K T. M. van Rijckevor- sel, ir. J. L. Siepman, drs. H. H. Ve- ringa, drs. Th. E. Westerterp. Als adviserende leden zijn voor deze commissie uitgenodigd de fractie voorzitter, drs. W. K. N. Schmelzei en mr. C. P. M. Romme en prof. mr. A. L. de Block, leden van de Raad van State. AMERSFOORT (ANP) Dc werk nemers worden door de huidige re gering op zijn zachtst gezegd in haar loonpolitieke boot genomen. Minister Roolvink heeft geen gebruik, maar misbruik gemaakt van zijn bevoegd- j heid tot ingrijpen in c.a.o.s'. De re- gcsring en haar politieke aanhang ma ken de gedragsregels van het huidi ge loonpolitieke systeem tot een aan fluiting voor degenen, die de re gels hebben opgesteld. Dit zei vanochtend de heer A. Buys, voorzitter van de bij het NVV aangesloten Algemene Nederlandse bond voor de Bouwnijverheid (90.000 leden bij de opening van de in Amersfoort gehouden bondsraadsver gadering. Hij noemde het een on verteerbare zaak, dat de werkgevers daaraan niet zo zwaar tillen. De c.a.o. is tot nu toe de enige vorm van wezenlijke medezeggenschap, die in het bedrijfsleven is gerealiseerd. „Wij zullen er dan ook voor blijven werken dat dit instrument niet uit onze handen wordt genomen", aldus de heer Buys, die meent dat zulks temeer geldt bij een overheidspoli- tiek. die duidelijk gericht is de lo nen aan strakke banden te leggen en de overige inkomens de vrije hand te laten. De heer Buys verklaarde, dat de vakbeweging niet kan aanvaarden, dat de arbeidsvoorwaarden van de werknemers in de bouwnijverheid in het bijzonder ondergeschikt worden gemaakt aan de rechtse politieke kli maatscheppers, die daarbij slechts één doel voorstaan: de armen ar mer en mede daardoor de rijken rijker te maken. Als de werkgevers een dergelijke politiek aan de c.a.o.-onderhande- lingstafel tot de hunne willen maken, dan zijn de besprekingen uitzichtloos en dwingt men de vakbonden tot an dere middelen om hun gestelde doel te bereiken. De heer Buys hoopt, dat het zover niet behoeft te komen. De heer Buys betoogde voorts, dat het de huidige regering ontbreekt aan een visie op de brandende pro blemen van vandaag en morgen. Eén van haar grote fouten is, dat haar werkgelegenheidsbeleid zich uitsluitend richt op het incidenteel ontvangen van de ergste klappen achteraf. Van een gecoördineerd en vooruitziend en op planmatigheid be rustend arbeidsmarktbeleid is geen sprake. Haar druppelsgewijze maatrege len ter bestrijding van de werkloos heid missen volgens de heer Buys door hun benepenheid en door het gebrek aan visie en sociale bewo genheid. waarmee ze worden geno men, elk wezenlijk effect. En aan die benepenheid wordt extra steun gegeven door prof. Zijlstra, die en kele weken geleden, in het jaarver slag van de Nederlandsche Bank het toedienen van krachtige werkgele- genheidsimpulsen aan de economie ernstig heeft afgeraden. Dat ver slag noemde de heer Buys één van de meest politiek gekleurde bank- verslagen, die ooit zijn verschenen. Dat prof. Zijlstra in het algemeen nog maar moeilijk van de politiek kan afblijven, bleek bij de officiële opening van zijn nieuwe bankgebouw in Amsterdam. Aan de hand van een paar ongenuanceerde cijfers meen de hij de vinger te moeten leggen op de volgens hem onverantwoord snel le loonontwikkeling in de bouw. Daarmee gaf hij het loonbeleid van Roolvink een extra steuntje in de rug, aldus de heer Buys. „Eerlijk gezegd hadden we van deze profes sionele betalingsbalanshoeder. die bovendien ook nog de schutspatroon van het kabinet-De Jong is, niet an ders verwacht," zo voegde spreker daaraan toe. leg met zijn Belgische en Luxem burgse collega's hierover te hebben. Heidebrand Op het militaire oefenterrein de Woensdrehtse heide, gemeente Woensdrecht, heeft zon dagmiddag een bos- en heidebrand gewoed, die met vereende krachten tot staan is gebracht op nauwelijks honderd meter van de biandstof- tanks van de vliegbasis Woensdrecht. Een perceel van 5 6 hectare heide en vliegdennen is verwoest. BUITENLAND Geen kapitalistische liedjes Een jonge vrouw in Sjanghai heeft een ernstige berisping gekregen, omdat zij „My darling Clementine" had ge zongen, zo schrijft het blad „Wen Goei Pao". Een mede-intittende van de bus, waarin de vrouw zat, stond bij het horen van deze melodie plotseling op en zei, dat geen liedjes uit de kapi talistische wereld mochten worden gezongen. Daarop schaarden alle me depassagiers zich om de schuldige voor een discussie, die tot de conclusie leidde, dat dit incident „de strijd tus sen de communistische en de kapi talistische lijn weerspiegelde" en dat men liever liederen tot glorie van Mao Tse-toeng moest zingen. Studentenbetogingen in Rome en Belgrado Ruim 3.000 linkse stu denten hebben zich in Rome verza meld bij de faculteit der letteren. Zij protesteerden tegen het politieoptre den en riepen „fascistische politie". In Belgrado hebben 150 studenten een sit-down-staking gehouden voor de Westduitse ambassade tot steun aan de betoging tegen de noodwetge ving in Bonn. Indonesië geeft plantage» terug Indonesië heeft zaterdag plantages op Sumatra, Java en Celebes met een totale oppervlakte van rond 50.000 ha teruggegeven aan de vroe gere eigenaars, een vijftiental Brit se en Belgische bedrijven. De planta ges waren in beslag genomen tijdens het bewind van Soekarno. De 15 be trokken maatschappijen hebben nieu we concessies gekregen, geldig voor 30 jaar. Incidenten »n Panama De pre sidentsverkiezingen, die gisteren in Panama zijn gehouden zijn niet zon der incidenten verlopen. Kort na de sluiting van de stembureaus beschul digden de aanhangers van kandidaat Arias, van de oppositiepartij „Natio nale Unie" hun tegenstanders van de regeringspartij ervan in drie dichtbe volkte provincies in totaal elf stem bussen te hebben laten verdwijnen in die provincies zou Arias meer stemmen hebben behaald dan zijn tegenstander, Samoedio, van de re geringspartij. Arias en Samoedio zijn de twee belangrijkste kandidaten. Anti-Britse betoging mi Biafra In verscheidene delen van het van Nige- rië afgescheiden Biafra hebben giste ren grootscheepse anti-Britse beto gingen plaatsgevonden. Volgens ra- cUo-Biafra hebben in de provincies Onitsja, Akwa, Oji, Owerri en Orloe duizenden personen geprotesteerd te gen de volgens hen groeiende mili taire steun van de Engelsen aan Ni- gerië. In Owerri hebben meer dan twaalf duizend betogers een mars ge organiseerd om de inbeslagneming van alle.Britse eigendommen in Bia fra te eisen. Mauthausen-herdenking De Lux emburgse minister van Buitenland- ze Zaken Grégoire heeft vandaag in het voormalige concentratiekamp Mauthausen een herdenkingsbijeen komst bijgewoond, tezamen met fa milieleden van Tsjechoslowaakse po- litioi. Grégoire, die zelf in Mauthau sen gevangen heeft gezeten, onthulde een monument ter nagedachtenis aan de Luxemburgers die er zijn om gekomen. De herdenking werd bijge woond door Irene Swoboda, echtgeno te van de Tsjechoslowaakse presi dent. en de ouders van de Tsjecho slowaakse partijleider, Alexander Doebtsek. Een zoon van mevrouw Swoboda is in het kamp omgekomen, terwijl de vader Doebtsek er gevan gen heeft gezeten. Verkiezing in Dahomey Het mi litaire bewind van Dahomey heeft gisteren besloten de presidentsverkie zingen van de vorige week, welke op massale wijze werden geboycot, on geldig te verklaren en een nieuwe po ging te doen een president te verkie zen die de steun van het grootste deel van de bevolking kan krijgen. Het bewind zal voorbereidingen treffen voor nieuwe verkiezingen. In de voetsporen van Hess In na volging van Hitiers plaatsvervanger Rudolf Hess is gisteren de 57-jarige Mioro-theater riiun Opv. van nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector". 7.309.30 uur nam. Diamantplein 27: Bahai-gespreks- avond. 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 78 uur nam. Academie: Lezing Rijksmuseum van Oudheden en Ned. Instituut voor het Nabije Oosten. Spr. prof. B. van de Walle (Luik) over „Humor bij de oude Egyptenaren". 8 uur nam. Pieterskerk: K. en O.: Bach-concert Theo Olof en Jan Schmltz. 8.15 uur nam. Stadsgehoorzaal: Jeugdconcert Com missie Estetische JeugJvorming met Kunstmaand-orkest. 2 en 3.30 uur nam Schouwburg: Tlmdelerclub: opvoe ring van ,,'n Man met erijze haren". 8 uur nam. woensdag Stadsgehoorzaal: Zangconcours afd. Leiden Kon. Bond van Chr. Zang- en oratoriumverenigingen. 10 uur voorm, Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur Sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam, Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Kon'. Ned. Natuurhistorische Ver. Film over rozen. 8 uur nam. donderdag 3de Binnenvestgracht: Kantine PC. en L. Contacti'ullavond Philatelica. 7.30 uur nam. Micro-theater rlum Opv. van nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal): NCVB afd Zuid-West spr. mej. T. Tusveld over „Naar het land van de kersebloe sem 8 uur nam. Zuiderkerk: Concert Leids Stu dentenkoor en -orkest „Collegium Mu. sicum" 8.15 uur nam. vrijdag Vestestraat 40: Micro-theater „fc perium speelt „De dienstlift". 9 nam. 1 L. Contact-ruilavond Phllat, 7.30 uur nam. Wassenaar (Kunstzaal Heuff):o ning tentoonstelling werk van Ki Colnot en Guy van Hardenbroek. 4i nam. zondag Rijnlands Lyceum (M. H. Tronn 1): Gem. voor oorspronkelijk chri«j dom. Spr. evang. N. v. d. Brugge.; uur nam. Steenschuur 6Kerk van j( Christus van de heiligen der laatste gen. 10.15 xiur, zondagsschool, 11.30i avondmaal. Ontmoetingscentrum bij Al nluskerk. Tentoonstelling van schi) rijen G.J.A. v. d. Berg. 10 uur voc* 1 uur nam. BIOSCOPEN Studio: „Een elegant geval moord", 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 en uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Itex: „Het bloedspoor in de hemt 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 2.30, 4.4T (Vestestr. 40) Impe- „De Dienstlift" 9 uur Auberge franpaise (Kloksteeg 19) Café-chantant met Peter de Jong, Donald ten Hooven. Leny Bouman en Jan Pieter Boudens. 9 uur nam. Jeugdbuitencentrum de Korte Vliet: Concert Dionysos kwartet. 8 uur nam. Doopsgezinde kerk: Actie ten bate van waterpompen in Paraguay. 8 uur. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Steenschuur 6: Ned, Chr. Vrouwen bond afd. centrum Boekbespreking door mevr. L. Stlllma uit Amsterdam. 8 uur nam. Voorschoten (Kasteel Duivenvoorde) Lezing met lied en luit voor Mui- derkring. 8.30 uur nam. Wassenaar (Raadhuis): Lezing prof. Sierk Schröder over de menselijke fi- j guur in de beeldende kunst. 8 uur nam. zaterdag Den Burcht: Toneelver. DOB-DOS- combinatle. Opvoering van „Oom Al bert op huwelijksreis". 8 uur nam. Ant. Clubhuis: Toneelavond .Tot ieders genoegen". Opvoering 'van „Mag ik U voorstellen "8 uur nam. Zondag 2.30, '4.45, 7 en 9.15 uur, Luxor: „De tien geboden", a.l. dJ lijks (ook zondag) 2 en 7.30 uur, Camera: „De risico's van het ti 18 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 t Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. j gev Trianon: „Matt Helm en de verdi der kers", 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 en uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.151 Lklo: „De nacht van inspeti Tlbbs", 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 en uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 Wassenaar Astra: donderdag h( maandag 7.30 uur: „Vuurdoop op Yangste Kiang" (The Sand Pebfi Zondag 2.30 uur: „Tarzan wordt tart". 14 jr. tentoonstellingen Allemansgeest: Tentoonstelling» re' derijen en perkamenten pan Dieuwke Kollewijn. (t/m 30 juni Het Duivenhuys (Rapenburg Expositie grafiek Hermanus Benf1"" (tot 23 mei). Galerie v. d. Vlist (Botermarkt de Expositie Rob Clous en Frans de Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 voorm. 6 uur nam. (t/m 24 Molen „De Valk" Molenmuseum gelijks (behalve 's maandags) 10 voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-5 nam. Lakenhal: Tentoonstelling „roi Rembrandt" (verzameling Daan vat). Werkd. 10 uur voorm.6 nam.; zon- en feestdagen 1-5 uur nt (tot 16 juni.). De Lakenhal: Dag. 10—5 uur; Cjj c uur. nei W den Westduitse professor Berthold Rubin die in Keulen Byzantijnse geschiede nis doceert, boven Schotland met een valscherm uit een vliegtuig gespron gen. Hij kwam op korte afstand van de plaats terecht, waar Hess op 10 mei 1941 na zijn spectaculaire vlucht uit het Derde Rijk landde om, naar hij toen zei, met de Engelsen vredes besprekingen te voeren. Inflatie in VS President John son heeft er bij invloedrijke Ameri kaanse zakenlieden op aangedron gen deel te nemen aan de strijd van de regering tegen de Inflatie. Johnson was per helikopter in Hot Springs aangekomen. Toen hij van het Witte Huis vertrok was zijn be stemming niet bekendgemaakt. Hij voert in Hot Springs overleg met deelnemers aan een conferentie van Amerikaanse zakenlieden. Soeharto beledigd De militaire commandant van groot-Djakarta ge- neraal-majoor Machmoed, heeft de sluiting gelast van ongeveer 20 ama teur-radiozenders in Djakarta met het oop op hun „lasterlijke en bele digende" opmerkingen over president Soeharto. Eerder was gemeld, dat en kele studenten-radio-amateurs waren gearresteerd en 2 studentenzenders in beslag waren genomen. Gruwelijke moord De politie van Liverpool heeft gisteren een arres tatie verricht in verband met de gruwelijke moord op een 34-jarige vrouw, Muriel White, wier in stukken gesneden lichaam de dag tevoren door kinderen was gevonden die aan de achterzijde van een rij huizen aan het spelen waren. Mevrouw White was moeder van twee kinderen en werkte als incasseerster voor een meubelfirma. De gearresteerde man wordt maandag voorgeleid. Labour-leider Bellenger overleden Het Labour-parlementslid Bellenger, die op 14-jarige leeftijd begon te werken als telegrambesteller en in de regering-Attlee minister van Oor log werd, is zaterdag op 73-jarige leeftijd overleden. Hij behoorde tot de rechtervleugel van de Labour-par- tij en weigerde de regering te steu nen in de defensiebesnoeiingen, de sancties tegen Rhodesië en het wa penembargo jegens Zuid-Afrika. Bel lenger vertegenwoordigde het kiesdis trict Bassetlaw (Nottinghamshire) gedurende 33 jaar in het Lagerhuis. Brand in Madrileens universiteits gebouw Een brand heeft zaterdag grote schade aangericht in de kelders van de natuurwetenschappelijke fa culteit van de universiteit van Ma drid. Het daar opgeslagen materiaal ging verloren. Naar verluidt hadden zich voor het uitbreken van de brand twee explosies voorgedaan. Vorige maand deden zich in de Madrileense universitaire instellingen ook al twee verdachte branden voor, een in de bi bliotheek van de universiteit, de an dere in de medische faculteit. Rijksmuseum van Oudheden penburg 28): Werkd. 10 uur vooi 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum Pesthuislaan) uitzondering van zaterdag van 104 (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkeniï 1 Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; '1 el< dags 1-5 uur nam. nw Rijksmuseum voor Volkenkc eil Tentoonstelling Collectie Kaenf. van Japanse Kunst. Werkd. 10 voorm. tot 5 uur nam.; zondags uur nam. (tot eind mei). Rijksmuseum voor de geschieden der natuurwetenschappen: Dag. uur. zond 1-4 uur Wassenaar (Raadhuis)Ten stelling van werken van Wasswf"1 beeldende kunstenaars. Geopend dag en zondag 1-5 uur nam; 10-5 uur: dinsdag- en vrijdagavon vendien 7-9 uur. (t/m 19 mei). Wassenaar (Kunstzaal Heuff toonstelling werk van Bauwke Z) ot en Lucie Q. Bakker. Geopend E ok dag tfn. zaterdag 10 uur voorm.-5 nam,; bovendien dinsdagavond 8-en (t/m 15 mei). aa Universiteit: Leids Akada ue Kunstcentrum. Tentoonstelling scl te rijen Vincent Hamel. Geopend dag t/m vrijdag 9 uur voorm. - nam. (tot 9 juni). Avond- en nachtdienst der apottu e Geopend voor spoedeisende gev« apotheek van Drlesum, Mare 110, P'1 20406. Apotheek R. van Breest Smaller te Leiderdorp en Apotheek Voorset zijn de gehele week geopend. weekeinded1enst DEB «et in iet 'jevi HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur plege men de eigen huisarts, ds tot zondagnacht 24 uur de dok - telefoon 2 22 2 2. Koninklijke Schouwburg: Rotterdams Toneel: Het huwelijkte uur nam. Bri Kon. Schouwburg: Toneelf trum „Een dag uit de dooc. domde Loewletje", 8.15 uur woensdag Koninklijke Schouwburg. Tc groep Centrum: „E endag uit de van verdomde Loewietje", 8.15par nam. Circustheater: Operastudio vaiije Nederlandse Operastichting: speare in de Opera", m.m.v. het roepkoor van de Nederlandse Unie o.l.v. Jochem Slothouwer. Frans Boerlage, 8.00 uur nam. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 aar) Amsterdam zwaar bew. 13 Den Helder regen 12 Ypenburg zwaar bew. 12 Vlissingen regen 12 Eelde licht bew. 12 De Bilt licht bew. 12 Twente onbewolkt 11 Eindhoven licht bew. 13 Zuid-Limburg onbewolkt 12 Helsinki geh. bew. 19 Stockholm licht bew. 14 Oslo onbewolkt 12 Kopenhagen onbewolkt 12 Aberdeen licht bew. 11 Londen regen 14 Brussel onbewolkt 11 Luxemburg onbewolkt 13 Parijs licht bew. 15 Bordeaux. onbewolkt 16 Nice zwaar bew. 19 Berlijn zwaar bew. 13 Frankfort onbewolkt 15 München regen 13 Zürich mist 9 Genève onbewolkt 11 Locarno zwaar bew. 14 Wenen regen 29 Innsbruck regen 15 Belgrado regen 34 Athene zwaar bew. 30 Rome zwaar bew. 23 Barcelona half bew. 19 Madrid onbewolkt 21 Mallorca onbewolkt 18 Lissabon onbewolkt 25 I ita Acl ne 1 jas Pd! Sol dn 1 mi laa rna di) vw 'ait L'ii evi vei bl(

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2