•eParijseratten Echtpaar Slootweg 50 jaar getrouwd GROFVUIL* OPHAALD1EN5T. - Iuxparlement at ministers praten over fhavens Kritiek cijfers werkloosheid Betoging tegen de noodwetten Trekkingsrechten' aanvaard Ook uitkering wao omhoog Ij u MEI 1968 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 15 [Ufeld woord dat Pa- gekortwiekt zou zien de Franse hoofdstad jl menselijke Inwoners als '3i yt, Zodat iedere Par(jze- ijeweten en zeker onge- eigen rat in leven houdt. van ongeveer anderhal- per jaar, welk bedrag de hele stad met zes mil- worden vermenigdvul- jr behalve hun Imposante tfckosten. vormen de rat- rtn reëel gevaar voor de mdheid. als zorgvuldige tan pest-, typhus- en an- tlDen. djben zo'n kleine veertig s, die de onderaardse [tn als overnachtingsoor- de ratten delen, het lood- 3i leggen, tengevolge van ze van hun medebewo- onÉden opgedaan. Van tijd inceert de Par ij se prefec- A |eens een offensief tegen kostbare als gevaarlijk salen. waarvoor zojuist bedrag van Fr. frs. 1 uitgetrokken. Een peule- als men weet. dat pre- ohnson onlangs veertig dollars beschikbaar heeft om de strijd tegen de ne- uiljoen Amerikaanse rat- binden. roorspelt en vreest men, k gevaarlijkste fase in de r jen de ratteninvasie die middeleeuwen dateert, in i toekomst is gelegen. De Jineerde eetkamer van de ratten wordt gevormd s„Hallen." waar ze iedere (honderd ton aan kaas, andere voedingsmiddelen Die „Hallen" staan, mi ICRG. (ANP) Het Be- ment heeft gisteren op ering in Luxemburg ge- organisatie van Benelux trleg op regeringsniveau. eenparig goedgekeur- ling aan het comité van ireekt de raadgevende in- taire Benelux-raad de dat het ministercomité treft om zulk overleg in to het kader van het drag in werking te stel pt. bij de direct belangheb- ëljde Benelux-havens te be- Clochards heffen de waarschuwende vinger na vijfhonderd jaar, eindelijk toch op het punt Parijs te verlaten om naar Ruhgis, even buiten de hoofd stad. te worden overgebracht. Of schoon dat vertrek nog wel enige voeten in de aarde zal hebben, maakt de prefecture zich nu al ongerust over de reacties van de ratten, die dan met de hongers nood zullen worden bedreigd. Een rat, die. na de mens, het intel ligentste lid van de fauna moet zijn, is geen diertje dat zich de kaas van de boterham laat éten. Laat staan, dat hij zich, zonder verweer, tot de hongersnood zou laten verdoemen. De clochards die uit bittere ervaring de beste ken ners van de Paryse ratten zyn, hebben al voorspeld, dat zich in de ingewanden van de buik van Pa rijs, zoals Zola de „Hallen" eens genoemd heeft, nog vreemde en zelfs onrustbarende taferelen zul len afspelen, als de gigantische voedselmarkten metterdaad naar Ruhgis zouden verhuizen FRANK ONNEN W erkzaamheden bij spoorweg WARMOND In verband met werkzaamheden aan de kruising na bij de spoorwegovergang zullen de Sweilandstraat (tussen spoorweg overgang en Lockhorstlaan) en Pa- doxlaan op 14, 15 en 16 mei worden afgesloten voor alle verkeer. Als ge volg hiervan wordt de geslotenver klaring in noordelijke richting van het tussen de spoorweg en Huize St. Liduina gelegen gedeelte van de Herenweg gedurende die dagen op geheven. Tevens is een stopverbod vastgesteld voor beide zjjden van dit deel van de Herenweg op die da gen. Nederlagen voor Padox-Panagro en gemeentepersoneel WARMOND Op het gemeente lijk sportpark 't Overbos in War mond werden vriendschappelijke voetbalwedstrijden gespeeld. Het elf tal van Padox-Panagro kon geen wist boeken. Men verloor de wed strijd tegen de personeelsleden van de Zilverfabriek uit Voorschoten met 5-1, nadat de rust was ingegaan met een gelijke stand 1-1. Het gemeentepersoneel van War- mond kon ook geen zege behalen. Met 1-0 werd verloren van het ge- mentepersoneel van Sassenheim. In het gemeentecentrum aan de Lytweg in Oegstgeest zal het Leldse gemeenteraadslid Herman Ampt- meijer (PSP) morgenavond om 8 uur een korte inleiding houden over „vrijheid van meningsuiting." Daar na zal er mogelijkheid zijn tot het voeren van discussies. veling noemt het noodza- wordt aangevangen met eve inventarisatie van al- flie de concurrentie in het de Benelux-havens beïn- ironder ook de problemen itelijke ordening, (lux-parlement keurde de goed na een debat over van de economische bij ditmaal ook een ver- iandeld van een speciale voor de vraagstukken van scheldebekken. STGEEST Tijdens plechtigheid gistermid- burgemeester jhr. T. A. iinga de eerste paal ge- w de bouw va?i een ga in 32 woningwetwonin- Berberalaan. De wo- den gebouwd in op- de ivoningbouwver- itenlusf'. Op de foto legstgeester burgemees- n kabel, ivaardoor het werking icordt gesteld. (Foto LD/Holvast). UTRECHT. 'ANP) ..Een kat in het nauw maakt rare sprongen en een minister die in moeilijkheden zit gaat zich in allerlei bochten wringen om aan te tonen dat de situatie min der erg is dan zy lijkt." Dit zegt het NVV in een nadere toelichting op de kritiek die zijn voorzitter, de heer A. H. Kloos, gis teren op een persconferentie in Den Haag heeft geuit op de manier waar op het ministerie van Sociale Zaken de arbeidsmarktcijfers presenteert. Hoewel de voor het seizoen gecor rigeerde werkloosheidscijfers verge leken bij eind maart een lichte stij ging te zien geven, aldus het NVV, komt het ministerie met gegevens, die een daling suggereren. De oor zaak daarvan is, dat minister Rool- vink zyn ambtenaren heeft opgedra gen. de mensen in de aanvullende werkgelegenheid en degenen die bij de sociale werkvoorziening zijn on dergebracht, niet meer by het totale werklozencljfei te tellen. Doordat de minister een deel van de geregistreerde arbeidsreserve niet meer als echt werkloos be schouwt. komt zijn departement tot een werkloosheid onder de mannelij ke afhankelijke beroepsbevolking van 2,1 procent tegenover 2,6 pro cent eind april 1967. De argeloze le zer zal hieruit opmaken dat er spra ke is van een aardige vooruitgang, aldus het NW, maar een eerlijke vergelijking met 1967 leert, dat de werkloosheid onder de mannen maar met 0.06 procent is teruggelo pen. Het verbond vindt de werkwijze van het departement onaanvaard baar. OEGSTGEEST Het echtpaar R. Slootweg-Ouwehand (Balistraat 12) is donderdag 23 mei een halve eeuw getrouwd. De thans 74-Jarige bruide gom ging reeds op 12-jarige leeftijd werken als knecht bij een boerenbe drijf. Na enige tijd kwam hij in het bollenvak en werkte daarbij ook in een tuinderij. Dit werk heeft de heer Slootweg niet lang gedaan, in 1921 kwam hij bij de N.Z.H., waarbij hij tot 1959 heeft gewerkt. Zo heeft hij onder andere dienst gedaan als con ducteur op de trajecten van Leide*i naar Den Haag. Haarlem, Katwijk en Noordwijk. Wegens een ernstig verkeersongeluk kon de bruidegom na 1 december 1958 niet meer voor de vervoersmaatschappij werken. De bruid, die is geboren in Katwijk, heeft haar handen vol gehad aan het huishouden, een werk dat zij tegen woordig ook nog zonder hulp ver richt. Na het huwelijk ging het echtpaar Slootweg in Valkenburg, de geboor teplaats van de bruidegom, wonen. Enkele jaren later ging het naar de Sleutelstad en sinds 1934 ziyn zy in gezetenen van Oegstgeest. Het gou den paar, dat drie kinderen en vijf kleinkinderen heeft, recipieert eerst zaterdag 25 mei van half acht tot elf uur 's avonds in hotel Noordzee in Katwijk aan Zee. (Foto L.D./Holvast'. Bonn houdt hart vast BERLIJN (AP) Zwaaiend met rode vlaggen en onder de kreet Ho- Ho-Ho Tsji MVih" zijn vandaag 800 jongelui met een extra trein naar Bonn getrokken om daar deel te ne- men **n een massademonstratie te gen het voorgestelde Westduitse „Not- standsgesetz". Nog een 1200 betogers *ljn met auto's naar Bonn vertrok ken. Uit geheel West-Duitsland worden 30.000 betogers in Bonn verwacht, j Ook uit Nederland komen groepen j betogers in bussen. Duizenden politie- mannen zyn in Bonn samengetrok ken om de betoging ordelijk te doen verlopen en te verhinderen dat de betogers binnen anderhalve kilome ter van het parlementsgebouw op de Rijn-oever komen. De Westberlijnse betogers vertrok ken van een Oostberlljns station in een Oostduit-se trein, welke vanaf de giens door een Westduitse loco motief naar Bonn zal worden getrok ken. In Bonn is men beducht dat de uiterst linkse elementen die de vori- ge maand na de aanslag op Rudi Dutschke ongeregeldheden hebben i veroorzaakt, naar Bonn komen om j nieuwe moeilijkheden uit te lokken. Volgens schatting beschikt de rege- I ring in Bonn over een politiemacht van 15.000 man. WASHINGTON (Reuter) Hei Amerikaanse Huis van Afgevaardig den beeft zich gisteren akkoord ver klaard met een wetsontwerp dat de Amerikaanse regering machtigt deel te nemen aan het plan voor de bij zondere trekkingsrechten op het In ternationale Monetaire Fonds (IMF) Het wetsontwerp moet nog worden behandeld door de Amerikaanse Se naat. Het plan voor de bijzondere trek kingsrechten werd vorig jaar sep tember in beginsel aanvaard in de jaarvergadering van het IMF in Rio de Janeiro. Onlangs hebben de mi- nasters van financiën van de „Groep van Tien" (rijkste lenden ter wereld) er op een bijeenkomst in Stockholm hun fiat aan gegeven. De bijzondere trekkingsrechten of „papieren goud" vormen een aanvul ling op het pond sterling, de dollar en het goud, die thans de hoekste nen van het internationale mone taire stelsel vormen. Het plan is op het ogenblik in behandeling bij de parlementen van de landen die lid zijn van het IMF. Jeugdtoernooi „Warmunda" WARMOND Het bestuur van „Warmunda" organiseert op 1-3 en 9 juni een jeugdtoernooi. Er zal gevoetbald worden In twee poules. Zaterdag 1 juni komen de pupil len van 11 en 12 jaar in het veld. maandag 3 juni de Junioren van 14 en 15 jaar en op zondag 9 Juni de Junioren van 12 en 13 jaar. De deelnemende verenigingen zijn: Foreholte(Voorhout), KRV(Kat wijk a. d. Rtfn), Meerburg—(Zoeter- woude/'Rijndjjk)MMO(Hoogma- de). Oranje Groen(Leiden), SJZ— (Zoeterwoude-dorp), Teyllngen (Sassenheim)UDO (Oegstgeest), VNL—(Leiden) en Warmunda. BURGERLIJKE STAND Oegstgeest Geboren: Ronald M z. van W. C. de Groot en P. W. M. Elferink; Celine Anette. d. van G. Broekhuizen en D. Zandbergen; Reg- nera P., d. van W. E. Hoekstra en M. J. C. Kalff; Jelte, z. van K. Haagsma en G. J. Lobeek. Ondertrouwd: J. L. Baak en L. A. T. van Min; K. W. Caron en J. S. M. Drlessen; H. van der Molen en K. H. Blansjaar; L. W. van Delft en G. Handgraaf. Getrouwd: I. R. A. Asjes en W. E. I da Silva de Freltas; F. Libeton en Q I Ondanks haar hoge leeftijd gaat de 94-jarige Russin Anasta- sia Khabarova uit het dorp Ayanka nog dagelijks op jacht. Dit doet zij niet alleen voor haar werkmaar ook voor haar plezier. Dit jaar heeft Anastasia reeds meer dan 300 patrijzen gescho ten. en A. M. Loois. Overleden: J. A. Verzijlenberg: J. M. Dee; A. W. Treffers, w. van P. J. F. M. Stael; G. J. Kobes. w. v. G. M. J. Swart; G. H. W. Lignac. Voorschoten Geboren: Michiel W,, z. v. W. M. Groenewegen en N. M. Sluiter; Rosallnde, d. v. W. de Ruljter en C. J. de Willigen; Slmone C. M., d. v. A. van Nes. en M. E. C. F. M. Trim bos; Joyce M. E., d. v. H. M. de Bruin en N. J. M. de Graaf; Astrid M. C„ d. v. G. J. de Bruyn en M. C. J. van den Berg; Janlne M. W., d. v. J. J. Strijd en W. Meijer; Peter. z. v. H. A. N. van Veen en J. Verboon; Claziena Cd. v. J. J. van Santen en C. P. van der Harst. Ondertrouwd: A. W. Verboon en M. S. Th. Juffermans; P. B. Anjema. Rot terdam en Y. A. E. Roos winkel; M. Huljsman. Leiderdorp en M. Hoevers. Getrouwd: R. F. Fillié en M. A. ter Haar; J. A. Kutterink. 's-Gravenhage en A. A. Metz; S. Platteel, Leiden en E. J. Rodenburg; P. Huijsman. 's-Gra- venhage en J. M. Bal; R. Waartje6, Rijswijk en D. M. van Ewijk. Opening lierv. jeugdgebouw ZOETERWOUDE Zaterdag 25 mei. 's middags om kwart over twee wordt het nieuwe herv. jeugdgebouw. Dorpsstraat 23a, geopend. De opening wordt voorafgegaan door een dienst in het kerkgebouw Dorpsstraat 17, om half twee. Geveilde percelen In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ver kocht t.o.v. Not. W. S. Jongsma te Leiden: Boerenwoning c.a. Haarlem- mertrekvaartweg 29 te Noordwijker- hout voor f. 31.000.- door dhr. Slijk huis. Woonhuis Oude Rijn 87 te Lei den voor f 5050,- door B. v. Leeuwen qq. Maandag: Maresingel «van Juh- anasfcraat tot Zwarte Pad), Prins Frederiksfcraat, Koningstraat, Bronk- horststraat. Willemstraat, Prins Hen drikstraat en pledn, Mauri testraat, Louise de Colignystraat. Waldeck Pyrmantstraat. Mamlxstraat (van Maresingel tot Willem de ZwiJ- ïerlaan), Amaliastraat, Johan Wil- em Frisostraat, van Hogendorp- itraat, van Limburg Stirumstraat. Van der Duinstraat, Falckstraat. An na van Saksenstraat. Kemperstraat. Molenstraat. Maandag: Maresingel, (Van Zwarte Pad tot Haarlemmertrek vaart) Pasteurstraat. Hansenstraat en Korte Hansenstraat, Leeuwen hoekstraat, Groenoordstraat en plein Lucas van Leydenstraat Bakker Korffstraat, Jan Lievenstraat. Frans van Mierisstraat. Gabriël Metzu- straat, Broekweg, Stadspolderweg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raam straat, Maredyk, Piet Heinstraat. Vendelstraat, Poelgeeststraat, Schutterstraat, MaredJjkhofje Vaart- kade, Aloëlaan, Rljnsburgersingel. Marislaan, Mussenbroekstraat. Dinsdag: ter Haar kade Boshuizer- ïaan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Meiplein, Bevrijdingsplein, Gerrlt w. d. Veenstraat. Titus Brandsmalaan, Montgomerystraat, Joh. Poststraat, Walraven van Halstraat. Wiardi Beckmanstraat, v. d. Helmlaan, Arent Brunstraat .Lieven de Key- straat, Zocherstraat. van Banchem- liof, de Bazelstraat. Jac Roman straat, Jan Keldermanstraat, Ving- boonshof, Jacob van Campenlaan, Voorschotenseweg, Stalpaerthof, van 's Gravensandestraat. Berlagestraat. Dinsdag: Veilingkade, Laramen- schansweg (van Veilingkade tot Lammenschansplein)Lammen- schansplein, Zoeterwoudeseweg, Me loenstraat, Appelstraat, Tomaten- straat. Druivenstraat, Kersenstraat. Carbutreweg, Planteynstraat, Ka- naalweg (van'Lammebrug tot spoor lijn), Vliebweg, Cronestein (woon schepen). Vrouwenweg. Donderdag: Rynsburgerweg. Ter- weepark, Boerhaavelaan, Mariën- poelstraat, Kagerstraat, Zweilandl., v. Swietenstraat, Faljerilstr., Houtl.. Antonie Duycklaan. Van Beuningen- laan. Van Slingelandtlaan, Johan de Wittstraat Johan van OÏdenbarne- veldstraat, Fagelstraat. Ledenberch- straat, Hogerbeetsetraat. Warmonder- weg, Nachtegaal laan, Mezenstraat, Vinkenstraat, Lijsterstraat, Rood- borststraat. Merelstraat, Wassenaar - seweg. Leeuwerikstraat Donderdag Stationsweg. Paviljoenshof, Stationsplein, Mors singel. Pesthuislaan, Plet Paal tjespad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg), Paul Krugerstraat. Pres Steynstraat, Transvaalkade en hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat, Lopsenstraat, RiJn- zichtstraat. De Wetstraat, Reitastraat. De la Reystraat, Pretoriusstraat. Vrijdag: Herenstraat. Prin ses Wilhelminastraat, Bloemis tenlaan, Leliestraat, Pioenstraat, Pioenhof, Lindestraat. Resedastraat, Pleter de Ia Courtstrafut, Koningin- nelaan, Acaciastraat. Tulpenstraat. Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg) Vrjjdag: Schelpenkade, An dries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwken- straat, Valdezstraat, StadhoudersLn„ Magdalena Moonstraat, Drie Octo- berstraat, Duivenbodestraat. 8taal- wijkstraat, Buitenruststraat. Kastan jekade Meidoornstraat, Hyacinthen- straat. Seringenstraat, Daliastraat, Anjelierstraat. Geen nota over I openbaar vervoer (Van onze correspondent) DEN HAAG <GPD) De rege ring acht het thans niet mogelijk een nota op te stellen, waarin de toekomstige organisatie en coördina tie van het openbare vervoer in alle vervoerssectoren in grote lijnen wor den geschetst. Daarvoor ontbreken in het huidige stadium nog een aan tal essentiële gegevens, welke mede moeten worden verkregen uit de stu dies, die een bijdrage kunnen leve ren tot het inzicht in de toekomsti ge plaats van de Ned. Spoorwegen in het geheel van het openbare perso nen- en van het goederenvervoer, alsmede tot een inzicht in de finan ciële grondslagen van de N.S. Dit zeggen de ministers van Ver keer en Waterstaat en van Finan ciën, alsmede staatssecretaris Keyzer in de memorie van antwoord aan dc Eerste Kamer betreffende het wets ontwerp tot het tijdelijk verlenen van financiële steun aan de NV Ned. Spoorwegen, DEN HAAG (GPD) - Behalve de uit keringen krachtens de AOW, de AWW I en de kinderbijslagwet zullen bin nenkort ook de uitkeringen volgens de wet op de arbeidsongeschiktheid (WAO) met terugwerkende kracht tot 1 april worden verhoogd. De ver hoging bedraagt over het algemeen 3,05 procent. Aangezien in de arbeidsonge schiktheid-uitkeringen, die ingegaan zijn na 30 november van het vorige jaar re ede een deel van de loonstij ging is verwerkt, zullen deze uitke ringen niet volledig met 3.05 pro cent worden verhoogd. Voor de uit keringen. ingegaan tussen 1 decem ber '67 en 1 februari van dit jaar. geldt een percentage van 2.27 pro cent, voor de uitkeringen, ingegaan tussen 1 februari en 1 april van dit jaar is de stijging 0.75 procent. De uitbetaling van de verhogin:. zal zo nodig by wijze van voorschot gelijk met de uitkering over juni worden uitbetaald.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15