Oegstgeests raad egen aankoop van de ambtswoning Bewegingen Rode Leger toevallig Actief aankoopbeleid Molenstichting Rijnl. Leids Jeugdparlement voor zelfstandigheid van kranteredacties acties van WD en PvdA en de >r J. P. Brouwer (Prot. Clir.) tegen voorstel Ie Restauratie Blauwe molen in 1969 RECORDSUIKERPRODUKTIE BIJ H.V.A. MAATSCHAPPIJ Westerse waarnemers over troepenverplaatsing in Polen 10 MEI 1008 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 1 tóTGEEST Burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga fcgstgeest, krijgt geen ambtswoning aan de Poelgeester- get voorstel tot aankoop van dit pand totale kosten ®0,waarover in de vergadering van de gemeenteraad nei de stemmen staakten (77), kwam gisteravond op- !in stemming. Het werd verworpen met 8 tegen 7 stem- ()e heer J. P. Brouwer (Prot. Chr.), die vorige keer, [hij onwel werd tijdens de vergadering, niet aan de stern- ion deelnemen, liet „tegen" horen. In de „wandelgangen" ït raadhuis had men er min of meer op gerekend, dat de brouwer het standpunt van rijn fractie zou volgen en or zou stemmen. wijze tot besluitvorming moet komen. Onder deze omstandigheden twijfelt hij aan de juistheid van de beslis sing. Zonder nadere verdediging van het voorstel ging de voorzitter tot stemming over. Tegen waren de frac tie van de VVD (4 stemmen) en die van de PvdA (drie stemmen) en de heer Brouwer, zodat de aankoop werd afgewezen met 87 stemmen. ircn drie woordvoerder» na- I VVD. namelijk de h eren A. Stapel, dr. Ir. J. D. Dor- J. E. Temminck, die uiteen- lt naar hnn mening de voor- f onvoldoende was geweest de vraag moest worden be- wat heeft men voor deze oing over. De jaarlijske ko«- n volgens de VVD-fractie te rekening houdend met de |e van de burgemeester. Het kunnen zijn, dat de koeten van de jaarwedde bedragen jehtle men te hoog, vandaar feilen moet. worden naar een iploesing, die meer in over hing is met de norm, die 5. wordt gehanteerd. Ieder deze fractie heeft zijn eigen ^ordelijkheid en staat niet rang van de fractievoorzit- èelen echter allen hetzelfde it en kunnen hun stem niet voorstel geven. in de zijde va/n de PvdA, I door de fractievoorzitter ïld. is het standpunt onge- Deze fractie acht een bedrag D het uiterste. De heer J. P. (Pr. Chr.), die de vorige et aan de stemming had deel- spra kover een sfeer van n wanneer de macht van plus één regeert. Hij acht- i geval, dat typisch tot voor- ekt dat men op een andere rsle winkel geopend in rord-Hofland jlCHOTEN Mevrouw de I. M. van Well uit Zoeter- pende gisterochtend de deur erste supermarkt in het plan bfland in Voorschoten. Hler- d tevens de eerste verkoop- li deze uitbreidingswijk ge le heer G. H. Pruyn, die r geleden een supermarkt In de wijk „Adegeest", is i eerste Voorschotense win- ie naar de klant toe komt. n nog maar een twee hon- Innen In deze wijk, maar aan t van het jaar zullen dat ©r I duizend zijn. supermarkt van dé heer ook een bijkantoor geves- de Voorschotense Coöp .Boe- tnk. die hieimee het tweede i gebruik nam. Het eerste de wijk Leiden zuid-west. In nst komt er nog een bijkan - leiderdorp. kle straf voor handtekening ICHOTEN Dt officier van hij de Haagse politierechter sich wel voorstellen, dat een «erveerster uit Voorschoten iwaar aan de feiten had ge- 'lcf|P'aat8Cn vs*n valse Snlng mag nu eenmaal niet. lachte had dat zelfs enkele tdaan. kurtenissen hadden een bij- •chtergrond. Het meisje had ®et een jongeman, die lezen h"tjven kon. Samen spaarden !t spaarbankboekje ten name jongeman. Evenwel nam het leid op en tekende daarbij laam van haar verloofde. Dit eer op valsheid in geschrifte, tllen van het formulier was erg. doch' de rechter verweet 'Je de handtekening te heb- Hnaakt. te zouden gaan trouwen, liet [man het plotseling afweten. I had verdachte aanvankelijk voor het aankopen van huis- he zaken en ook voor de baby fcmst was. „Maar uw verloof- toch wel zijn handtekening zo concludeerde de rechter hköd van het door hem gete- «oces-verbaal. .Dat heeft hij P ^ter geleerd", veronder- ïrdachte. fócier van Justitie wees erop het algemeen op feiten als Machte gepleegd, een gevan- staat. In dit geval wilde hij fezten de omstandigheden vol- ft een geldboete van f 100. 'ter veroordeelde tot f 80 boe- Standplaats biissen Onder de ingekomen stukken be vond zich een adres van bewoners van de Marelaan en de Prins Bern- hardlaan inzak de standplaaijs van de bussen aan de Prins Bernhard- laan inzake de standplaats van de bussen aan de Marelaan Ingevolee de nieuwe dienstregeling. B. en W. komen met eijen preadvies Het voorstel tot verhoging van de subsidie 1967 ten behoeve van het maatschappelijk werk werd aan vaard evenals het voorstel tot huur van het perceel Piet Heinlaan 30 voor onderwijs doeleinden. De vragen daaromtrent gesteld door de heer C. J. Lagas (PvdA) werden door wet houder J. J. Thorn tot tevredenheid beantwoord. Over de instelling van een school raad voor het openbaar onderwijs z v. P. J. M" ter vervanging van de ouderraad werd door de heer drs. J. W. de Graaf (PvdA) naair voren gebracht, del. overwogen moet worden deze mad uit te breiden, elf leden van deze schoolraad achtte hij te weinig. De heer J. D. Dorgelo vroeg om een vertegenwoordiger van Volkson derwijs. Mocht in de praktijk blij ken dat aanvulling nodig is. dan staan B. «n W. daar niet afwijzend tegenover. Rondvraag Na dagvaarding van enkele onder- wijsvoorstellen was men aan de rond vraag toe. In bespreking kwam de schriftelijke vraag van de prot, chr. fractie inzake de Hofdljckschool, een vraag die door B. en W. uitvoerig was beantwoord. Er komt wat ruimte zodra de 3e openbare school is ge bouwd en er lokalen vrijkomen van het noodgebouw van het Rijnland» Lyceum. Op een vraag van de heer De Graaf of er dit jaar een sportdag komt werd bevestigend geantwoord. Dit raadslid wilde ook. In navolging van Leiden, een boekje hebben voor naa'r'. de leerlingen der lagere scholen. De wethouder zal dit nader onderzoe ken. De heer Brouwer had enkele op merkingen over het verkeer, evenals de heer Dorgelo. Ze zullen binnen kort in de verkeerscommissie wor den besproken. Over het gebruik van de karttine bij het Sportpark „De Voscuyl" zal nader overleg worden gepleegd. De heer Temminck vroeg naar de bestemming van het ter rein tegenover het winkelcentrum. Medegedeeld werd dat overwogen wordt daar een deel van toe gebrui ken voor kindespeelplaats. De heer Lagas wilde weten of het Uitgesloten was. dat in Poelmeer de- te zomer wordt gezwommen. Wethou der Van der Voet deelde mede, dat dit Inderdaad onmogelijk Is. Gewacht moet worden tot het nieuwe zwem bad gereed is. De heer Stapel vroeg naar de stand van zaken betreffende verkoop van bungalowgrond. Er lopen opties. Langzaam aan worden deze gronden verkocht, aldus de heer Van der Voet. Na sluiting van de vergadering ver zocht de vooondtter de raadsleden nog te blijven voor een bespreking over zaken, die beter niet In het openbaar behandeld kunnen worden, zodat de raad met gesloten deuren verder ging. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johanna Elisabeth, d. v. R. A van Krugten en T. E. van Houten; Mark Wlebe, z. v. D. M. Smit en A. Renkema: Johannes Martinus Cornells, z. v. W. J. den Eisen en J. G. A. van der Meer; Wendela. d, v. A. H. Huizer en E. Duermeijer; Hendrik Theodorus. z. v. B. W. van der Linden en E de Mooij; Irene. d. v. H. van Kuilenbui en J. Deurloo; Nancy, en C. West dijk; "ÏSS Dennis Peter Johan Meiiers en H. J. Huis- W. F. Romljn en J. ONDERTROUWD I. F. J Schrijn en M. J. Vreeburg; P. C. Toebosch en J. M. C. van Eeme- ren; P. G. J. van der Geest en M. L Blansjaar; J. A. Meerpoel en A. J. M Kamerling: L. Bloem en A. J. van Dal- sen; J. J. W. van der Voort van der KleiJ en D. T. Kulpéri; C. M. Kloe zen en C. M de Vink; P W de Jong en Y. M. L. Dernison; A P. van der Luit en E. Borst; H. Frank en A. C. van Resteren; J. B. Faas en B. J. Offerman; H. Schipper en M. Wan- sink; W. L. Onstenk en M. C. Ouds hoorn; J L. Doove en T. Evers; A Mink en P. van der Weijden; W. B A N. Veenman en A. Vonk; V. L. Schip per en M. J. G. Stevens; J. Azier en M C. Zwart; W. H. Brouwer en M. Beurse; P. J. F. van Poppel en T. Bouwman; E. du Prie en J. S P. IJ zerman; R. A. M. Polman en C. M. Waasdorp; R A. Read en E. S. Tjon- Plan-Gl; G. J. Zegens de Beijl en E. J Groenendijk; W. H. van Palen6tein Helderman en L. H. M. Susan. GETROUWD J. G. Moeliker en J. van der Plas; J. J. H. den Boef en E. J. Steensma; E. Vermond en A. J. van der Mark; R. V Coenraad en G. A. van Delft; A, I. de Jong en H. J. Bonte; E. N. Zalme en J. van Aalst; A. J. Bartelds en A. Roos. OVERLEDEN Kuiper. 47 Jr., echtg. v. I. Mole- LEIDEN Het Leids Jeugdparle ment kwam gisteravond bijeen in de trouwzaal van het stadhuis. De trouwzaal, omdat B. en W. van Lei den de raadzaal nog niet beschik baar wilde stellen, na de vroegere ge beurtenissen. Naar aanleiding van de januari-zitting, toen de publieke tri bune rumoerig reageerde bij de be handeling van een K.V.P.-omroep-no- ta. was het LJP voorlopig de raad zaal ontzegd. De voorzitter de heer H. naar zijn inzicht zorgeloos beleid van de gemeente, als het gaat over het behoud van Leidens schoon. Omstreeks het middaguur hebben vandaag enkele leden van de Tiueede Kamer een bezoek ge bracht aan de provinciale com mandopost in Noordwijk, het centrale zenuwstelsel" van de oefening „West 1968" van de ci viele verdedigingdie vanmiddag tot vijf uur zou duren. De Kamer leden bekijken hier het verloop van de oefening aan de hand van een grote stafkaart. V.l.n.r. de heren A. J. Vonhof. J. Walburg. D v. d. Kwaak, A. J. W. Krosse en A. G. Spek fFoto LD/Holvast). Expositie bij Heuff WASSENAAR Zaterdagmiddag 18 mei om vier uur wordt in Kunst zaal Heuff. Hoflaan 7. Wassenaar, een J. Eibers, deelde mee, dat B. en expositie geopend van schilderijen. W. besloten hadden, wanneer deze vergadering even ordelijk zou verlo pen als de aprilzitting, de raadzaal weer voor de LJP-vergaderingen be schikbaar te stellen. Wellicht was het hierom dat het LJP zich mocht verheugen in de belangstelling van de gemeentesecre taris, dr. van der Poel. Ditmaal verdedigde een CPN-mi- nister, de heer Sinkeldam, een nota over onmisbaarheid van de commu nistische pers. Al gauw bleek dat al le partijen het met de algemene pro bleemstelling eens konden ztfn, maar niet zover wilden gaan als de minis ter, alléén op de communistische pers de nadruk te leggen. Dit bleek uit het aannemen van de volgende motie: Het LJPspreekt zijn ver ontrusting uit over het feit. dat het aantal afzonderlijke en zelfstandige dagbladen de laatste jaren sterk is afgenomen en raadt de minister aan spoedig stappen te ondernemen, die kunnen leiden tot het tegengaan van deze ontwikkelingdringt er bij de minister op aan te bevorderen via wetgeving, dat redacties zelfstandig kunnen blijven, in de ruimste zin van het woord. Vervolgens werd besloten pas op 5 september a.s. een nieuwe verga dering te houden. De PSP stelde zich beschikbaar dan een nota over Leidens Ruimtelijke Ordening (o.a. Witte Singelplan te verdedigen. Dp heer J. Boer fractievoorzitter van de PSP beloofde nu reeds met veel kri tiek te zullen komen, vooral gezien t aquarellen en tekeningen van Karei Colnot en van keramiek van Guy van Hardenbroek. Korfbalprogramina WARMOND De chr. korfbalver eniging „Warmond" heeft zoor zater dag de volgende wedstrijden op het programma staan; Warmond II— KVS III uit Scheveningen om 3.45 uur; Warmond aspiranten APer- nix aspiranten C. uit Leiden om 2.30 uur; Velocitas- junioren (Leider dorp)Warmond- junioren om 4.15 uur. Celstraf voor rijksambtenaar uit Oegstgeest AMSTERDAM/ OEGSTGEEST (ANP) Een 43-jarige voormalig® rijksambtenaar uit Oegstgeest Is he denochtend door de Amsterdams® rechtbank wegens verduistering con form de eis tot zes maanden gevan genisstraf, waarvan drie voorwaarde lijk veroordeeld. Hij had zich als co- ordinator-proefleider van de psycho- diagnotische afdeling van het Mari ne Opkomstcentrum in Hilversum een bedrag van ongeveer f 15.000 toe geëigend, dat bestemd was voor uit betaling aan proefleiders. De inmiddels ontslagen amb tenaar moest ervoor zorgen, dat er steeds voldoende leidei s aanwezig waren voor het afnemen van tests. Daarvoor waren ook werkstudenten op arbeidscontract aangesteld. Als deze studenten niet konden komen, kochten zy vrije dagen en stenden dan hun salaris voor die dagen aan de Oegstgeestenaar af. De bedoeling was, dat deze hier mee plaatsvervangers zou betalen, maai doordat het niet steeds moge lijk was vervangers te krijgen, was in de loop van drie jaar een zwart® salarispot van ruim 18 mille ont staan. Daaruit was ca. f3.000 aan plaatsvervangers uitbetaald. Het res terende bedrag stak verdachte in eigen zak. Miero-korfbal van de LKB LEIDEN Onder auspiciën van de LKB vindt morgenmiddag op het terrein aan de Zoeterwoudse Singel een microkorfbaltoemool voor junio ren van de Leidse verenigingen plaats. Er zijn 3 poules van 5 teams elk en de indeling luidt als volgtt Poule 1: De Algemene 1, Zuider kwartier 1, Danaiden 1, Crescendo 1 en Fluks 1. Poule 2: De Algemene 2, Noorder kwartier 1, Vic. Orientis 1, KNS 1 en Madjoe 1. Poule 3; De Algemene 3, Danaiden 2, Noorderkwartier 2, Zuiderkwar tier 2 en Fluks 2. Aanvang half einde half 7. LEIDEN De aankoop van nieuwe objecten heeft het afge lopen jaar de volle aandacht gehad van de Rijnlandse Mo lenstichting. Aangekocht wer den de Rietveldse molen (Ha- zerswoude) en de Zweilander- molen (Warmond). Thans wordt nog onderhandeld over de aankoop van een molen in Zoeterwoude. Hierbij zijn enige moeilijkheden ontstaan, aange zien de betreffende molen niet gunstig is gelegen in het uit breidingsgebied van de ge meente Zoeterwoude. De be bouwing zal de molen dicht na deren, waardoor de taak van de molen in het landschap on duidelijk wordt. Het bestuur van de stichting heeft inmiddels B. en W. van Zoeterwoude verzocht bij het opmaken van het bestemmings plan voor dit gebied zoveel mo gelijk rekening te houden met de aanwezigheid van deze mo len. In het jaarverslag over 1967 wordt verder gezegd, dat de restauratie van de aangekochte Rietveldse molen nog moet worden opgedragen. Deze grote en zeer fraaie bovenkruier, gelegen In de Riethoornse polder, verkeert ove rigens nog in een behoorlijke staat. De aankoopsom, f 15.000,zal in drie jaarlijkse termijnen worden voldaan. Met de tweede aankoop, de Zwei- landermolen. ligt het moeilijker. Deze kleine wipmolen, de eerste vijzelmo len van de stichting, bevindt zich in een zeer slechte staat. Bij deze aan koop was niet de aankoopsom (f 1, maar de hoge restauratiekosten (ruim f41.000) het obstakel. Een speciale actie voor bijdragen in deze kosten onder leiding van de heei L. van dei- Steur, voorzitter van de kon. water sportvereniging „De Kaag", bracht ongeveer f 1.650 op. Hoewel de her- stelkosten met dit bedrag en de toe gezegde overheidssubsidies nog niet geheel gedekt zijn. heeft het bestuur toch tot aankoop besloten. Blauwe molen Begin 1968 vond de overdracht plaats van de Blauwe molen in Alke- made. Het ligt in de bedoeling de vol ledige restauratie in 1969 te doen plaatsvinden. De restauratie van de Hondsdijkmolen (Koudekerk) zal dan zo mogelijk in 1970 worden uitge voerd. Het afgelopen jaar was de officiële opening van de gerestaureerde Gros- of Voorofse molen In Hoogmade een hoogtepunt. De opening werd ver richt door de commissaris der Konin gin, mr. J. Klaasesz, tijdens zijn werk bezoek aan de gemeente Woubruggè. Voorts maakt het jaarverslag mel ding van de realisering op 4 septem ber 1967 van de reeds lang voorge nomen statutenwijziging. Deze wijzi ging opent de mogelijkheid voor het algemeen bestuur zichzelf uit te brei den en 'nieuwe leden aai, te wijzen. Verder kunnen de functies van secre taris en penningmeester thans ge scheiden worden. Voor het bestuur is het bemoedi gend, dat het aantal begunstigers ln 1967 is toegenomen. Een tiental ge meenten is als begunstiger toegetre den: Den Haag. Alkemade. Hazers- woude, Koudekerk. Leiderdorp, Noordwijk, Oegstgeest. Woubruggè, Warmond en Wassenaar. In 1967 werd van 372 begunstigers een be- Aanleg van nieuwe onderneming AMSTERDAM (ANP) Verenig de HVA-Maatschappijen H.V.A. heeft in 1967 een geconsolideerde winst be haald na belasting van f 12.4 min (onv.). De verwachting, uitgesproken in het vorige verslag, dat de sufrker- produktie van HVA-Ethiopia in de campagne 1966/'67 die van het voor afgaande jaar zou overtreffen, werd bewaarheid. Met een oogst van 76.867 ton suiker werd een nieuw re cord gevestigd. Deze produktiever- hoging moet als zeer gunstig wor den beschouwd. Voor 1967/'68 kan gerekend worden op een produktSe, die op het niveau ligt van 1965/66 nl. 68.861 ton. Vergeleken met ande re suikergebieden zyn de cijfers van H.V.A.-Ethiopia, volgens het verslag, inderdaad opvallend. De werkzaamheden voor het aan leggen van de nieuwe onderneming van H.V.A.-Metahara zijn op gang gekomen en hebben een bevredigend verloop. De fabriek zal een maal- eapaciteit hebben van 1800 ton riet per etmaal (Wonji 1400 ton, Shoa 1600 ton). Naai behoefte zal de ca paciteit t.z.t. tot 2500 ton kunnen worden uitgebreid, overeenkomend met een suikerproduktie van ruim 60.000 ton per jaar. De deelneming van het HVA-concem in HVA-Me- tahara is zodanig herzien, dat thans HVA.Ethiopia ca. f 17 mnl. voor haar rekening neemt en ca f 6)4 min uit Nederlandse middelen zal wor den gefourneerd. Een drietal Ethiopiërs werd na opleiding in Ne derland opgenomen in de stafforma tie van de ondernemingen. De eigen opleiding van lager Ethiopisch per soneel werd voortgezet. Medische diensten LEIDERDORP dokter L. v.d. Berg, Busken Huetstraat 22, Ha- zerswoude, tel. 01714-344; zuster Prins, Kom. van Aaiweg 7, telef. 24909. OEGSTGEEST dokter Reterink, tel. 50394. VOORSCHOTEN dokter W. I. M. van Dam, Prof. Asserlaan 26. tel. drag van I4.133,43"ontvangen. In 1966 1 3960; tandarts T. R. Sprey, Voor- was dit f3.457,50 van 314 begunstigers. De stand van het molenbezit was aan het einde van het verslagjaar: Zwanburgermolen (Warmond), Hoge- wegse molen (Noordwijk), Zelden van Passé (Zoeterwoude), Gros- of Voor ofse molen (Hoogmade), Vrouwe- Vennemolen (Oud-Ade)Boterhuis- molen (Warmond), Doeshofmolen (Leiderdorp), Doesmolen (Hoogma- straat 36, melden 9.30 uur; Voor schotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; zuster Zuidam, Curielaan 41. tel. 4647 bgg 4641. WARMOND dokter A. W. Bots. Prof. Aalberselaan 2. Voorhout, tel. 02532-7393; zuster Meissen. Dr. Kuy- perlaan 3, Voorhout, tel. 8122. WASSENAAR dokter E. M. N de), Vlietmolen (Hoogmade), Groe- Oosterbaan, Pr. Marielaan 14 A. tel. nendijkse molen (Hazerswoude), Wa- j 3056; dokter K. de Wit, Jonkerlaan terloosmolen (Rijpwetering)Honds- dykse molen (Koudekerk), Blauwe molen (Hoogmade), Rietveldse molen (Hazerswoude), 83, tel. 2460; Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402; tandarts J. Th. Ancion, Lange Kerkdam 63, tel. 4207 van 18-18.30 uu®. Het volume van de handelszaken in Nederland was bevredigend en de resultaten waren hoger dan in 1966. Van de devaluatie van het pond werd geen nadeel ondervon den. Zoal6 bekend woidt een divi dend voorgesteld van 11%. Marktberichten ALKMAAR. 10 mei. Aanvoer 30.000 kg. Commlssienoteringen (tn f pe» kg.). Fabrieksedammer 2.78. middel bare 2.78. Goudse volvette 9.96. Han del redelijk. Hedenavond om half zeven aal er een voetbalwedstrijd worden ge speeld op het sportveld het Overbos in Warmond tussen het personeel van Padox-Panagro en van de zilver- fabriek uit Voorschoten. WARSCHAU (Reuter, AP, DPA) In Polen xtjn gisteren, een dag nadat de „kleine communistische topconferentie" in Moskou over de gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakije was beëindigd, in de buurt van de Pools-Tsjechische grens Rus sische troepenbewegingen gemeld. Westerse waarnemers In Moskou betwijfelen het echter ten zeerste dat deze verband houden met de Russische afkeer van het huidige li beralisatieproces in Tsjecho-Slo wakije. Volgens de waarnemers werden de bewuste troepen waarschijnlijk in geschakeld bij de 23ste verjaardag van de val van Hitler-Duitsland die gisteren in heel Europa werd ge vierd. Er zijn o.a. Russische troe pen waargenomen ten zuiden van Krakow, nog geen 100 kilometer van de Slowaakse grens. Buitenlanders die gisteren per au to de Poolse hoofdstad verlieten wer den op enkele tientallen kilometers van de stad door de politie tegen gehouden en terugpestuurd. De reis beperkingen golden ook voor diplo maten. In één geval bood het Poolse mi nisterie van Buitenlandse Zaken en kele uren later zijn verontschuldigin gen aan met de mededeling dat er e^n „vergissing" was gemaakt. Warschau-Pac I Er wordt in verband met de ge melde troepenverplaatsingen ook ge dacht aan manoeuvres van de strijd krachten van het Warschau-Pact. die voor dit jaar in Tsjecho-Slowa kije zijn vastgesteld. Maar Tsjecho- Slowaakse diplomatieke kringen in Londen zeiden niets af te weten van zulke manoeuvres en het ook zeer onwaarschijnlijk te achten dat ze on der de huidige omstandigheden in -hun land zouden worden gehouden. Bevrijding Tsjecho-Slowakije vierde giste ren zijn bevrijding. In Praag sprak president Swoboda op een massabij eenkomst over de vriendschappelijk® betrekkingen en de verbondenheid met de Sowjet-Unie. Van spanning nel in de Tsjechoslowaakse hoofd stad niets te merken. Als „provocatie" bestempelde hel orgaan van de communistische par tij .Roede Pravo" een bericht als aou de Russische generaal Jepit- sjew onlangs hebben gezegd dat hel Russische leger klaar staat om in te grijpen voor het behoud van hel socialisme in Tsjecho-Slowakije. Volgens een functionaris van het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken waren de doorlaatposten aan de grens met Tsjecho-Slowakije gis teren normaal open.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7