Nieuwe toenaderin Sowjet-Unie en YS LANFERS A G E N D" Gesprek over Vietnam eerste stap Familieberichten Ook Senaat JOHNSON SCHREEF KOSIGIN Hoederdag wensen SPORTHUIS TERLENKA en TERGAL Damesregenmanlels TERLENKA JACKS DAMESPANTALONS MET EEN ENKEL WOORD eidAg CïQcfencla 1 HAAG i iï PAGINA 3 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 10 MR VI (Ontleend aan andere bladen) Geboren: Jeroen, z. v. Van He- 1| /j fYf) mert-Dekhuyzen, Leiden. IWgC?# t? Overleden: M. Krukziener, m. 65 jaar, Zutphen; C. Vogelsang, m. 401 jaar. Haarlem: G. Knuttel, m. 791 l(Jl(J IJ I l IZUIl jaar, 's-Gravenhage. Parachutist verdronk in Ottawa Van een groep Canadese parachutis ten die een oefensprong maakten in de omgeving van het legerkamp Pe- tawawa is tenminste één verdronken en worden er zes vermist, toen zij in' de Ottawarivier terechtkwamen. WASHINGTON/PARIJS (AFP, GPD) President Johnson heeft onlangs een boodschap gezonden aan de Russische premier Kosigin waarin hij een nieuwe uit- wiseling van gezichtspunten over vele internationale kwesties voorstelde. Deze brief en het feit dat de Noord- Vietnamese delegatieleider naar de besprekingen fcn Parijs Xoean Thoel geruime tüd zijn reis naar Parifa in Moskou heeft onderbroken wijst erop, dat de Russen in het diplomatieke steekspel, dat van middag (geruchten spraken van 3 uur) in Parijs begon, een belang rijke rol zullen spelen. Het gesprek ln Parijs zou het begin kunnen vormen van een groeiende toenadering tussen de Veren. Sta ten en éfn Sowjet-Unie. President Johnson maakte in zijn brief aan Kosigiü toespelingen om na een de finitieve beëindiging van het Viet nam-conflict, gezamelfjke pogingen aim te wenden om te komen tot een regeling voor o.a. de spannin gen in het Midden-Oosten. De Amerikaanse president zou Kosigin ook een voorstel hebben gedaan om de wedloop in de bouw van lange- afstandraketten te staken. Gezien in dit licht krijgt de confe rentie over Vietnam in Parijs een geheel andere betekenis. President Johnson, die voor het eind van zijn ambtstermijn in januari 1969 ook nog een bezoek aan Moskou zou willen brengen, lijkt vast van plan te zijn het vredesoffensief met als inzet Vietnam naar een veel breder front uit te breiden en de Amerikaans-Russische vriend schapsbanden weer zo snel en zo hecht mogelijk te herstellen. De Vietnam-conferentie in Parijs zal voorlopig echter nog vele hin derpalen moeten overwinnen. Eén daarvan is de rol die de regering- Thoei zal dienen te spelen bij een definitieve oplossing van het conflict. President Johnson heeft gisteren na afloop van een bezoek dat de Thai se premier Kittikasjor aan Wash ington bracht, verklaard, dat de Zuidvietnamese regering een vol waardig deelneemster behoort te zyn aan alle onderhandelingen die gericht zjjn op een regeling voor de kwestie-Vietnam. Deze eis zal nooit door Hanoi ingewilligd wor den omdat de Noordvietnamese re gering het Nationale Bevrijdings front, de politieke organisatie waar van de Vietcong deel uitmaakt, als de officiële vertegenwoordiger be schouwd van het Zuidvietnamese volk. President Thioe van Zuid- Vietnam heeft gisteren neg eens verklaard dat een regeling van het conflict waarbij het Bevrijdings front e«n rol speelt onaanvaard baar is voor zijn regering. Gisteren zijn alle leden van de Ame rikaanse en Noodr Vietnamese dele gaties in Parijs aangekomen. Voor vanmMldag stond in het voormalig .JVIajestlc-hotel" aan de Avenue Kleber hun eerste ontmoeting op het programma. De Amerikaanse delegatieleider Har- riman en zijn Noordvietnamese ge sprekspartner Xoean Thoei heb ben bij hun aankomst in Parijs de gebruikelijke betuigingen van een oprechte vredeswil afgelegd. Harri- man verzekerde dat hij door vele moeilijkheden werd opgewacht, maar dat hy alle wegen zou ver kennen om het doel van een eerza me vrede te kunnen bereiken. Van zijn kant weerhield de heer Xoean Thoei, die ruim een hoofd kleiner is dan zijn Amerikaanse te genstander, zich niet om al een toe speling te maken op een politieke regeling van het conflict, terwijl voorlopig officieel alleen een com plete staking van de Amerikaanse bombardementen aan de orde is. Diplomatiek Parijs put uit die ver klaring dan ook al de zekerheid dat de hele conferentie zich dus wel in de Franse hoofdstad zal blijven vol trekken. Officieel was. zoals men weet. Parijs alleen uitgekozen als plaats, waar gepoogd zal worden een einde te maken aan de Ameri kaanse bombardementen, die Noord Vietnam als conditie had voorge steld. ADVERTENTIE VINDT U BIJ GANGETJE 4 VERWEN HAAR EENS EXTRA PARIJS ReuterDe de legaties van Amerika en Noord-Vietnam zijn vanmid dag hun inleidend vredesge- sprek "begonnen, in deze klei ne, modern ingerichte zaal in het Centrum voor inter nationale conferenties" (het voormalige hotel Majestic") aan de Avenue Kleber na bij de Are de Triomphe, in het centrum van Parijs. Be waakt door leden van de Franse veiligheidsdienst, be traden de afgevaardigden, door afzonderlijke deuren de zaal en namen tegenover el kaar plaats aan een eenvou dige rechthoekige houten ta fel. Aan weerskanten van de vijf meter brede tafel staan negen met zwart leer beklede stoelen, acht rechte stoelen en een gemakkelijk zittende fauteuil voor de delegatie voorzitters. Achter deze voor de afgevaardigden bestemde zetels staan twaalf stoelen voor de deskundigen en ad viseurs. Aan beide zijden van de tafel staan zeven micro foons. Opzij tegen een muur staan vier cabines voor een gelijktijdige vertaling van het gesprokene, in het En gels en het Vietnamees. Chauffeurs doen beroep op Tweede Kamer De Algemene Nederlandse Vereni ging van Werknemers in het Perso nen- en Beroepsvervoer (vereniging van chauffeurs) heeft in een tele gram de leden van de Tweede Kamer verzocht er bij de regering op aan te dringen, dat het Westduitse vervoer in ons land dezelfde beperkende maat regelen wordt opgelegd als het Ne derlandse vervoer in de Bondsrepu bliek. Zoals onder meer de extra be lasting op brandstof. De vereniging wil een einde maken aan het méten met twee maten binnen de EEG, want door het eenzijdige vergunnin genstelsel komt de werkgelegenheid en daardoor ook de lonen en de pensioenen in gevaar. Talloze be drijven zijn zo tot ondergang ge doemd, zegt de ANVWP. Ivoorkust roepl op tot erkenning van staat Biafra PARIJS (Reuter) President Houphouet-Boigny van Ivoorkust heeft gisteren op een persconferentie in Parijs de Afrikaanse landen op geroepen de van Nigerië afgescheiden republiek Biafra als een onafhanke lijke staat te erkennen. „Deze rassenmoord in Biafra heeft meer doden geëist dan de oorlog in Vietnam in drie jaar deed", aldus de president, die zijn ambtgenoot van Tanzanië lof toezwaaide voor de po litieke moed de eerste te zyn geweest die Biafra erkende. Hij zei te hopen, dat andere Afrikaanse landen dit „bewonderenswaardige voorbeeld" zouden volgen. Biafra werd deze week ook door Gabon als soevereine staat erkend. S taaiarbeiders achter Humphrey LAWRENCE (Kansas) De Re publikeinse presidentskandidaat gou verneur Nelson Rockefeller heeft na afloop van een rede in de universi teit van Kansas in antwoord op vra gen van studenten verklaard dat de Zuidvietnamezen het recht moe ten hebben elke regering naar hun gading te kiezen, Ook al is dit een communistische. De Verenigde Vakbond van arbei ders in de staalindustrie heeft zich achter de (Democratische) kandida tuur van vice-president Humphrey voor het presidentschap gesteld. Lei ders van de vakbond, die byna een miljoen leden telt, hebben op een vergadering Humphrey beschreven als iemand „die ten eerste een fat soenlijke, idealistische Amerikaan is en ten tweede een kandidaat voor een hoog ambt". DEN HAAG. (ANP> Het wets ontwerp tot wijziging van de wet op de kansspelen, dat o.m. beoogt de maximumprijzen in sporttoto en staatsloterij op een half miljoen gul den te brengen, heeft in de eerste- kamercommissie voor Justitie geen grote weerstand ondervonden. Met uitzondering van de leden, die zich om principiële redenen niet met de strekking van het ontwerp kunnen verenigen, gaan zo blijkt uit het voorlopig verslag de meeste leden akkoord met de voorgestelde verho gingen. De Tweede Kamer ging op 9 april akkoord met de voorgestelde wets wijziging met 99 tegen 15 stemmen. Tegen stemden toen de fracties van SGP en GPV, de PvdA-afgevaardig de Franssen en een aantal leden van de fracties van ARP en CHU. Bloedig conflict O bij 'Frelimo' in Dar es Salaam DAR ES SALAAM (Tanzanië) (AP) Oproerpolitie met automa tische wapens heeft gisteren het hoofdkwartier overgenomen van het „Bevrydingsfront Frelimo" van Mo zambique na een botsing tussen ri valiserende groepen van de organi satie. Er werd een aantal arrestaties ver richt en twee leden van Frelimo lig gen in een ziekenhuis. Een van hen moest een spoedoperatie ondergaan na met een mes in de nek gestoken te zijn terwijl een tweede man be wusteloos was met hoofdwonden na dat hy' met de gummistok bewerkt was. Men vreest voor zijn leven. De politie sloot het gebouw. Vernomen werd dat een groep die het leiderschap bestrijdt van de voor malige lectoj- van Syracuse en par tijvoorzitter di'. Eduardo Mondlanre, het hoofdkwartier bestormde. ADVERTENTIE .'CBIEDT AAN: 39,50 - 49,50 - 59,50 Ook grote maten! vele kleuren 39,50 Badstof SWEATERS v.a. 9,95 diverse kleuren Katoen 19,75 Helanca 29,75 Grote sortering BADPAKKEN en BIKINI'S Breestraat 53, Leiden, tel. 21931 BINNENLAND Tussen hek bekneld Het drieja rig jongetje G. J. Verhoeks uit Leer dam is gistermiddag om het leven gekomen, toen het met zijn hoofdje bekneld raakte tussen de spijlen van het hek voor de ingang van de Ko ninklijke Nederlandse glasfabriek „Leerdam". Het hek wordt vanuit de portiersloge elektrisch bediend. Toen de portier gistermiddag in zijn loge op de knop drukte om het hek te openen, merkte hij, dat het slechts gedeeltelijk openging. Toen hij op on derzoek uitging, trof hij het jongetje dood aan met het hoofdje tussen de spijlen van het hek en een stenen steun. Jongens in DDR 'in arrest De Nederlandse consul-generaal in Ger- lijn mr. F. van Raalte, heeft officieel bericht ontvangen uit Oost-Duitsland, dat de Nederlanders Lood van Ben- nekom en Ruud Sternau in de DDR zijn gearresteerd. De plaats waar zij gevangen worden gehouden is niet bekend. Er is nu een Oostduitse ad- vacaat ingeschakeld om de jongens rechtskundige bijstand te verlenen. Schip overvaren Het Amerikaan se oorlogsschip „Courtney" heeft gis teren op de Westerschelde, boven de Zandvlietsluis. dus op Belgisch grondgebied, het Nederlandse bin nenvaartschip de „Speranza" aange varen. De Speranza is onmiddellijk gezon ken. De drie opvarenden zyn aan boord van een ander Nederlands bin nenvaartuig, „Haringvliet", genomen De „Speranza" (550 ton) komt uit Werkendam. Schipper is de heer P. A. Versluis. Het schip, dat met zand is geladen, levert geen hinderpaal op voor de scheepvaart. Posthume hulde Bij Koninklijk Besluit is de erepenning voor mens lievend hulpbetoon posthuum toege kend aan wijlen de heer C. J. Brou wer, 1ste stuurman van het m.s. „Schiekerk" van de V.N.S. De „Schiekerk" was betrokken bij de redding van alle opvat enden van het Joegoslavische schip „Trebinje" dat op 24 september 1967 in de Indi sche oceaan tijdens stormweer in brand geraakte. Tijdens deze actie heeft stuurman Brouwer, met grote moed en zellop- offering getracht een uitgeputte Joe goslavische drenkeling te redden, waarbij de stuurman echter zelf te water geraakte en om het leven kwam. Antwerpen praat met Shell Een woordvoerder van het gemeentebe- bestuur van Antwerpen heeft be vestigd, dat er onderhandelingen worden gevoerd tussen Shell-Neder- land en de gemeente Antwerpen over de vestiging van een raffinaderij in het Antwerpse havengebied. Zou het bedrijf zich in Antwerpen vestigen dan zou dit gebeuren op de linkeroever van de Schelde, aange zien er op de rechter geen industrie terreinen meer beschikbaar zijn. Toeristische route Staatssecreta ris Van der Poel (CRM) heeft giste ren samen met de minister van Han del en Verkeer van Niedersachsen, de heer .K Möller, de derde grens landroute geopend, die door de ANWB in samenwerking met de ADOC, de Duitse zusterclub van de ANWB, is uiteengezet. De route, die de naam van Dr. Picardt heeft ge kregen, leidt over een afstand van 150 km door het grensgebied, het graafschap Bentheim en door noord oost-Overijssel en zuidoostelijk Dren the. BUITENLAND Prins beschermheer De ambas sadeur van de Verenigde Staten heeft in zijn functie van ere-president van de Amerikaanse Kamer van Koop handel in Nederland het bescherm heerschap van de kamer aangeboden aan Prins Bernhard. Ambassadeur William R. Tylor deed dit tij dens een diner aangeboden door de Amerikaanse K.V.K. in het Amster damse Hilton hotel. Geld alleen voor negers In Bal- timore in de Amerikaanse staat Ma ryland is gisteren een bedrijf opge richt dat uitsluitend geld aan negers wil lenen om een bedrijf te beginnen of hun bestaande bedrijf te verbete ren. Het nieuwe bedrijf is veimoede- lijk het eerste in zijn soort, dat hier voor in de Verenigde Staten is ge sticht. Etna werkt weer Gisteren is de vulkaan de Etna op Sicilië weer gaan werken. Vanuit nieuwe kraters op de oostelijke flank van de vulkaan stroomt de lava snel naar de vallei. De eruptie gaat gepaard met krach tige explosies. Protestmars naar Poolse ambas sade Joodse leiders in Londen heb ben voor a.s. zondag een protestmars naar de Poolse ambassade aangekon digd. Het doel van deze manifestatie is te protesteren tegen de „anti-Jood se acties" van de Poolse regeling Aanslag op Arias Negen schoten zijn gisteren gelost op een motorboot, welke dr. Arias, de kandidaat van de oppositie bij de presidentsverkie zingen zondag in Panama gebruikt voor zijn verkiezingscampagne in het binnenland. Een man die voor dr. Arias zat kreeg een schampschot in de linker arm. Von Thadden reed door De landdag van de Westduitse deelstaat Neder-Saksen heeft gisteren de par lementaire onschendbaarheid van Adolf van Thadden opgeheven, de leider van de uiterst rechtse „Natio naal-Democratische Partij Duitsland" (NPD) die terecht zal moeten staan, omdat hij in maart j.l. onder invloed een auto-ongeluk zou hebben veroor zaakt en daarna zijn doorgereden. „Vredespiloot" veroordeeld Abie Nathan de Israëlische „vredespiloot" die tot twee keer toe naar Egypte is gevlogen om president Nasser te vra gen vredesonderhandelingen te be ginnen, is gisteren in Tel Aviv ver oordeeld tot een jaar- voorwaardelijk en een boete van 1400 Israëlische ponden (ruim 1400 gulden). Hij werd er van beschuldigd twee maal illegaal in een particulier vliegtuig naar Egypte te zijn ge reisd. In beide gevallen bleef hij on gedeerd en werd hij naar Israël te ruggestuurd zonder Nasser te heb ben ontmoet. Nathan is piloot geweest bij de Israëlische lucht macht en bezit een restaurant in Tel Aviv. Brandt naar Joego-Slavië De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Brandt, zal op uitnodiging van de Joegoslavische staatssecretaris voor Buitenlandse Zaken, Marko Ni- kezitch, een officieel bezoek brengen aan Joego-Slavië van 12 tot en met 14 juni. De diplomatieke betrekkin gen tussen West-Duitsland en Joego- Slavië die in 1957 verbroken werden, zijn 31 januari van dit jaar her nieuwd. Economische missie Een Chi nees-nationalistische economische missie van zeven man vertrekt zon dag uit Taipei (Formosa) voor een reis van zes weken door Europa ter bevordering van de handel. Er zullen bezoeken gebracht worden aan Ne derland, België, West-Duitsland, Italië, Zwitserland en mogelijk de Scandinavische landen. Brand by Koning Leopold In de residentie van Koning Leopold en Prinses Liliane, het kasteel van Ar genteuil ten zuiden van Brussel, heeft gisteravond brand gewoed. De brand werd omstreeks acht uur 's avonds ontdekt, doch kon tegen elf uur wor den geblust. De omvang van de scha de is zeer gering gebleken. Koning Leopold die het kasteel na zijn troon afstand ten behoeve van zyn zoon Boudewijn als residentie voor hem en zijn gezin door de Belgische staat kreeg aangeboden, bevindt zich op het ogenblik in Oostenrijk. Oppositieleider vermoord De Soedanese oppositieleider William Deng ,een neger, is gisteren in een hinderlaag in zuid-Soedan doodge schoten. Deng was voorzitter van de Soedanese Afrikaanse Nationale Unie, die onlangs bij algemene ver kiezingen de meerderheid veroverde. Nieuwe Britse munt In Groot- Brittannië zijn de eerste van de nieu we geldstukken van 50 pence in om loop gekomen, welke in de plaats ko men van de briefjes van 10 shilling als Groot-Brittannië in 1971 op het decimale stelsel overgaat. De nieu we munten zijn uitgevoerd in de vorm van een zevenhoek. VRIJDAG Opstandingskerk (Steenschuur) Or gelconcert Felke Asma 8 uur nam. Auberge francalse (Kloksteeg 19): Cabaret Peter dé Jong en Donald ten Hoven. 9 uur nam. Oude Vest 13. Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Boshuis (achter Hofln. 64): Ruil beurs. 7 uur nam. St. Ant. Clubhuls: Zestig-Jarig be staan afd. Lelden Ned. Chr. Grafische Bond. Optreden van Sempre Avantl's Jong en Jolig 7.30 uur nam. ZATERDAG Pieterskerk: Concert Kon. Zangver. „Mastreechter Staar". 8.15 uur nam. Alleman6geest: Opening tentoonstel ling schilderijen en perkamenten pane len Diemke Kollewijn. 11.30 uur vooim. Den Burcht: Ons Grunnegerlaand Opvoering van „Betty heeft het laat ste woord" 8 uur nam. Wassenaar (Raadhuis): Opening tentoonstelling van werken door Was- senaarse beeldende kunstenaars. 11 u. voorm. Huize de Wekker (Herengracht): Receptie mej. C. Lovink 5r6 uur nam. ZONDAG Pinkstergemeente (Oude Rijn 3): Spr. de heer Eikerbout. 2 uur nam. Stationspl.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar de Haeck. 10 uur voorm. Rijnlands Lyceum (M.H. Trompln.): Gem voor oorspronkelijk christendom afd Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur, zondagsschool; 11.30 uur avondmaal. Stadsgehoorzaal „Kerk zonder gren zen". Spr. ds. G. Toornvliet. M.m.v. de Jubilee Singers. 7 urn- nam. Ontmoetingscentrum bij Antonius- kerk: Tentoonstelling van schilderijen van G. J. A. v. d. Berg. 10 uur voorm. 1 uur nam. MAANDAG Steenschuur 6Splritisch Ge nootschap. Psycho-metrische seance door mevr. Backx-Plaisler. 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal) „De Na tuurvriend" Forumavond 8 uur nam. DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector". 7.309.30 uur nam. Diamantplein 27: Bahai-gespreks- avond. 8 uur nam. ■Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 78 uur nam. Academie: Lezing Rijksmuseum van Oudheden en Ned. Instituut voor het Nabije Oosten. Spr. prof. B. van de Walle (Luik) over „Humor bij de oude Egyptenaren". 8 uur nam. Pieterskerk: K. en O.: Bach-concert Theo Olof en Jan Schmitz. 8.15 uur nam. Stadsgehoorzaal: Jeugdconcert Com missie Estetische Jeugdvorming met Kunstmaand-orkest. 2 en 3.30 uur nam. Schouwburg: Tlmdelerclubopvoe ring van ,.'n Man met grijze haren". 8 uur nam. WOENSDAG Stadsgehoorzaal: Zangconcours afd. Leiden Kon. Bond van Chr. Zang- en oratoriumverenigingen. 10 uur voorm. Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur Sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Film over rozen. 8 uur nam. DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal): NCVB afd. Zuid-West 6pr. mej. T. Tusveld over „Naar het land van de kersebloe sem 8 uur nam. Zuiderkerk: Concert Leids Stu dentenkoor en -orkest „Collegium Mu- sicum" 8.15 uur nam. BIOSCOPEN Studio: „Een elegant geval van moord". 14 jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rev: „Het bloedspoor in de heuvels" 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrij dag en zaterdag 11.30 uur nachtvoor stellingen „Onibaba", 18 jr. Luxor: „De tien geboden", a.l. Dage lijks (ook zofidag) 2 en 7.30 uur. Camera: ,.£>e risico's van het vak" 18 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrij dag en zaterdag 11.30 uur nachtvoor stellingen „Hiroshima mon amour" 18 Jaar. Trianon: „Matt Helm en de verdruk kers", 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. LI do: „De nacht van inspecteur Tibbs". 14 Jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. u« Wassenaar Asrtra: donderj I maandag 7.30 uur: „Vuurdoopf- k Yangste Kiang" (The Sand pi. V Zondag 2.30 uur: „Tarzan woT tart". 14 jr. TENTOONSTELLINGEN j Het Duivenhuys (Rapenbiw Expositie grafiek Hermanui t (tot 23 mei). Galerlo v. d. Vlist (BoterW Expositie Rob Clous en Frans Geopend dinsdag t/m zaterdag voorm. 6 uur nam. (t/m Molen „De Valk" Molenmuw gelijks (behalve 's maandags) voorm.- 5 uur nam., 's zondags nam. Lakenhal: Tentoonstelling J Rembrandt" (verzameling Daj; vat). Werkd. 10 uur voorm.- nam.; zon- en feestdagen 1-5 m (tot 16 Juni.). De Lakenhal: Dag. 105 uur» 1 5 uur. Rijksmuseum van Oudheflt penburg 28): Werkd. 10 uur W 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (PeBtbulslaas' uitzondering van zaterdag van [i (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkeu (Steenstraat 1): dag. 10—5 ail dags 1—5 uur nam Rijksmuseum voor Voikeu Tentoonstelling Collectie K» van Japanse Kunst. Werkd. 7, voorm. tot 5 uur nam.; zond>f uur nam. (tot eind mei). Rijksmuseum voor de der natuurwetenschappen: uur. zond 1-4 uur Waaggebouw: Tentoonstellli derijen Jos Mertens. Geopend 5.30 en 7-9 uur nam. (tot 1 Wassenaar (Kunstzaal Heuffjl toonstelling werk van Bauwkej en Lucie Q. Bakker. Geopend i dag t.m. zaterdag 10 uur voorn» nam.; bovendien dinsdagavond! (t/m 15 mei). Universiteit: Leids Kunstcentrum. Tentoonstelling rijen Vincent Hamel. Geopend] dag t/m vrijdag 9 uur voorm. nam. (tot 9 juni). Avond- en nachtdienst Geopend voor spoedeisende apotheek van Driesum, 20406. Apotheek R. van Breest Smal] te Leiderdorp en Apotheek Voonj zijn de gehele week geopend. :geÖ ■Uk', 3lA 11? ,'1 ke 'ndp >m ndl ndi n.j der apjjpi ilsende gil M"" 'LJ De Oegstgeestse Apotheek la c f~ iSm - uuil v dag 12 mei" gesloten van 8 uui| uur. WEEKEINDEDIENST DEI BUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur: plege men de eigen huisarts, )LE tot zondagnacht 24 uur de telefoon 2 222 2. (■tg p< hm ierj (Van donderdag 9 mei t/m. woensdag 15 mei) Griekse politicus overleed bij ar restatie De 62-jarige Tsaroehas die lid is geweest van het Griekse parlement, is gisteren dooi de Griek se politie gearresteerd en na zijn ar restatie aan een hartaanval overle den. Hij werd aangehouden toen hij met drie andere politici op weg was van Saloniki naar Athene. De politie nam het drietal mee terug naar Saloniki. Onderweg is Tsaroehas aan een har taanval bezweken. In Saloniki zijn donderdag voorts 21 mensen aange houden. die zich aan „communisti sche activiteit" schuldig zouden heb ben gemaakt. Droogte in Roemenië Dopr de voortdurende droogte loopt de oogst in Roemenië gevaar. Het uitvoeren de comité van de Roemeense com munistische partij en de legering spannen zich in om de gevolgen van de droogte te verminderen. De lande lijke, provinciale en stedelijke lei ders zijn aangespoord om met alle beschikbare middelen irrigatie toe te passen. Koningin Elizabeth naar Brazilüë - Koningin Elezabeth II van Engeland heeft een uitnodiging aanvaard om later dit jaar een bezoek aan Brazi lië te brengen. Volgens schema zul len Elizabeth en Prins Philip in no vember bezoeken brengen aan Bra zilië, Chili en mogelijk Argentinië. Zware klap De aankondiging dat geen passagiersschepen van de Ita- lia-lijn meer zullen aanleggen in Gi braltar, is een nieuwe ernstige klap voor de Engelse kolonie. De schepen hebben Gibraltar vele jaren aange daan op hun reizen van New York naar Italiaanse havens en terug. Ze zullen nu aanleggen in de haven van Algeciras in Spanje, tegenover de ha ven van Gibraltar. Dillgentia: Cabaret Pepyn o. van Vliet „Dag en nacht". 8.15 middag. Kurzaal: Vereniging de Vrij«K leerlingenorkest en koor. OrkeC Hans de Roo; koorleiding Will® ning, 8.00 uur nam. ZATERDAG Koninklijke Sohouwburg Come die: „Helder zien ln heti 8.15 uur nam. Circustheater: Het Resident» O.I.V. Willem van Otterloo mi Ballet van de Opera van Keulj' nise Monteil, sopr. en het Ne» Kamerkoor o.l.v. Felix de No] uur nam. Dillgentia: Landolfi viool-pit Mary Nemet, viool en Roxan# piano. 8.15 uur nam. PaviljoentheaterNieuwe Kj „Mama kijk zonder handen", li nam. ZONDAG Koninklijke Schouwburg: Oomedie: Bruiloft, 2.00 uur; Comedie: „Veertig karaat' nam. MAANDAG Koninklijke Schouwburg: I Rotterdams Toneel: Het huwell uur nam. Kon. Schouwburg: Toneelgro trum „Een dag uit de dood ii domde Loewietje", 8.15 uur WOENSDAG Koninklijke Schouwburg, groep Centrum: „E endag uit! van verdomde Loewietje", l' nam. Circustheater: Operastudio I Nederlandse Operastichting: J speare in de Opera", m.m.v. roepkoor van de Nederland»; Unie o.l.v. Jochem Slothouwttf Frans Boerlage, 8.00 uur nam. urg:| uur:f WEERRAPPORTEI (Van hedenmorgen 7 ot- Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven regen zwaar bew. half bew. regen zwaar bew. zwaar bew. Zuid-Limburg zwaar bew. Helsinki onbewolkt Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. geh. bew. regen motregen zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. licht bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. regen -egen regen zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt half bew. licht bew. zwaar bew. onbewolkt half bew. onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2