„Dat weten we ook niet" hal Bloemen worden duurder agend: Waarom die rellen in St. Willebrord? REACTIE Zlim re straffen geëist Boetiekje in brand gestoken dóe CZ^cfencla MET EEN ENKEL WOORD IN LEIOEN EEN NIEUWE AUTO KOPEN BIJ EEN DEALER DIE TEVENS IMPORTEUR IS. HAAG? PAGINA 3 LPIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 4 ME! 0)k in Roemienië voltrekt zich thans een soort „ont-stalinise- ring", nadat Tsjecho-Slowakije daartoe het voorbeeld had gegeven en de misdaden van het regime-No- votni aan de kaak was gaan stellen. In Boekarest is „vadertje" Gheor- gioe-Dej de boosdoener, eens een machtig man als president en par tijleider, maar na zijn dood in 1965 bijzonder snel in het vergeetboek ge raakt. Dat boek is thans weer open geslagen door Ceausescoe, die Dej in beide posities is opgevolgd. Wat er aan het licht is gekomen is voor de kritische beschouwers van commu nistisch Europa zeker geen verras sing: Dej was een dictator van het (on (zuiverste water, voor wie geen middel te erg was om zich te hand haven. Talloze arrestaties naar wil lekeur, een eindeloze reeks martelin gen in de gevangenissen van de ge heime politie en een groot aantal ver oordelingen-zonder-proces: dat is de oogst van het onderzoek, dat een party commissie heeft ingesteld. Ceausescoe ontpopt zich dus als een soort Chroesjtsjow, die „vadertje" Stalin officieel ontmaskerde als een bloeddorstige terrorist. Ook dit was geen geheim, al waren er in de vrije wereld toch nog sympathisanten met het regime in de Sowjet-Unie, die verblind door vooroordelen van die .sprookjes" niet weten wilden. Na de Sowjet-Unie bleken ook Joego-Sla- vië (maar daar kon Tito zich hand haven omdat hij zelf de zuivering ter hand nam), Tsjecho-Slowakije en nu Roemenië landen waar een schrikbewind jarenlang niet alleen het geringste spoor van oppositie ver nietigde, maar ook ontelbare on- schuldigen in gevangenissen op sloot of vermoordde. I-n Boekarest is het voormalige hoofd van de politie, Draghlci, als zondebok uit het par tij presidium weggezuiverd en van zijn functie als plaatsvervangend premier ontheven. Opmerkelijk is, dat de Roemeense leiding een soort gelijke weg bewandelt als Joego-Sla- vië. Daar immers begon Tito reeds kort na de Tweede wereldoorlog met zioh zelfstandig te maken van het Kremlin. Moskou deed al het moge lijke de rebel weer in het gareel te brengen, voornamelijk door uitslui ting van de Kom inform, door propa gandistische actie tegen het „titoïs- me", door militaire dreigementen en ;door ondermijning van de econo mie. Het mocht niet helpen. Waar nodig zocht en vond Tito steun in het Westen. Iets dergelijks heeft zich in de afgelopen jaren in Roe menië afgespeeld. Ook daar heeft de regering zioh eerst losgemaakt van Moskou's buitenlandse voogdij om vervolgens over te schakelen op bin nenlandse hervormingen, die nu dus begonnen zijn met de ontluistering van dictator Gheorgioe-Dej. Met de posthume val van Dej gaat eerherstel voor een groot aantal vroegere functionaris sen gepaard. Het betreft hier in de eerste plaa/ts het duo Patrascanoe en Forls, die in de stalinistische tijd door justitiële moord aan hun einde kwamen. Voorts zijn 19 anderen ge rehabiliteerd, die in de jaren-'30 als ballingen in de Sowjet-Unie op bevel van Stalin het leven verloren. Laatst genoemde groep zal de Roemenen weinig meer zeggen, maar met een man als Patrascanoe ligt het anders. Hoewel een overtuigd communist, had hij toch een zeker respect voor andere partijen en in de oorlogs tijd ontwierp hij een plan voor een latere coalitie met agrariërs en liberalen. Maar Patrascanoe was te veel Roemeen om zich na de oorlog te schikken in de uitbuitingsmetho den van de Sowjet-Unie. Eerst ge raakte hij in conflict met Stalin wat al een half doodvonnis beteken de en toen bovendien de stalinist Gheorgioe Dej zich als zijn rivaal ontpopte was zyn lot bezegeld. Eind april 1948, dus juist twintig jaar ge leden, werd hij gevangen genomen en zes jaar later op grond van een ver zonnen aanklacht terechtgesteld Zijn stoffelijke resten zullen nu worden ondergebracht in het monument in Boekarest voor „de helden van de vrijheidsstrijd". In Moskou ziet men deze ontwikkeling met lede ogen aan. Het Kremlin mag dan het stalinisme hebben afgezworen, dat betekent al lerminst, dat het ingenomen is met „liberale" stromingen in de regerin gen van de satellietstaten. Dat was dan ook de reden, dat de ongehoorza me Roemenen geen uitnodiging kre gen voor de communistische bijeen komst in Boedapest, waar dezer da gen afspraken werden gemaakt voor een rode topconferentie in het na jaar. De Roemenen hebben die be lediging niet zomaar aanvaard. En toen premier Maurer en minister van Buitenlandse Zaken Manescoe kort geleden in Finland vertoefden, leg den zij kransen op het graf van de grote anti-communistische leider maarschalk Mannerheim. Radio Moskou reageerde prompt door het citeren van een felle kritiek uit een communistische Finse courant. Dat blad herinnerde eraan, dat Manner heim het bevel voerde over de Finse troepen in de burgeroorlog van 1918, toen Finland zich onafhankelijk ver klaarde van de Sowjet-Unie. En in de Tweede Wereldoorlog was dezelfde Mannerheim „bondgenoot van Hit- Ier", aldus het blad. Dit laatste was een gemene slag onder de gordel. Want weliswaar was Finland een bondgenoot van nazi-Duitsland, maar algemeen bekend is, dat het hiertoe besloot omdat er geen andere uitweg was om zyn zelfstandigheid te behouden tegenover de Sowjetrus- sische agressie. Stalin had het land al in november 1939 aangevallen en het zag er omstreeks 1941 weinig flo rissant voor de Finnen uit. Maar daar ging het Radio Moskou in dit geval niet om. De scherpe uitval was bedoeld voor de Roemenen, die zich echter, blijkens hun houding in Hel sinki. bijzonder weinig aan de kritiek Uit Moskou gelc gen laten liggen. „Nederland boycot Europese eenwording" Drs. Th. E. Westerterp, lid van de Tweede Kamer voor de KVP, heeft tijdens een studiedag van de Neder- lande equipe van de Europese Unie van Christendemocraten over de Eu ropese politiek van ons land ge zegd dat men zich kan afvragen of het verstandig is als Nederland altyd haantje de voorste speelt bij het ver zet tegen bepaalde Franse plannen. HU zei dat in ieder geval de Neder landse goodwill in sommige commu nautaire kringen (bijvoorbeeld het Europees parlement) bepaald niet al te groot is. Nederland wordt er van beschuldigd de Europese eenwording wel met de mond te belUden, maar in de praktijk te boycotten. Al te ge prononceerde Nederlandse politieke standpunten, zo stelde hij, kunnen schade berokkenen aan economische belangen bU het tot stand komen van sommige beslissingen in het kader van de EEG. Drs. Westerop vond ook, dat Neder land er goed aan zou doen meer aan dacht te schenken aan de bezetting van het ambtelyk apparaat in Brus sel. Hy vond dat het in Nederland ontbreekt aan een doelbewuste vor ming van topambtenaien en aan een opleidingsmogelykheid op post-uni- versitair vlak voor internationale functies. Verder constateerde hy, dat het contact van Nederlandse ambtenaren in de EEG met de ..ach terban". het ambtelyk apparaat in Nederland ontbreekt. RIJNSBURG Eigen berichtgeving) Een prognose geven over een pro- dukt. dat geheel en al van de natuur afhankelijk is, blijft altijd een moei lijke zaak. Nu de Nederlandse kwe kers zich weer voorbereiden op de jaarlijkse grote slag, die Moederdag heet .hadden wij graag verteld, wat men al zo aan bloemen verwachten kan en hoe het mogelijk met de prij zen zal liggen. De natuur heeft echter al voor een fikse opruiming gezorgd onder de tulpen, die in deze omgeving allen vrijwel zijn uitgebloeid. De handelaar, die thans nog goede tulpen wil ko pen en dat geldt zeker voor de volgende week zal hiervoor „naar de Noord" moeten. Een term die slaat op de streek ten noorden en oosten van Alkmaar, waar zoals men wel licht weet een groot deel van onze bollen wordt gekweekt en waar onder andere de bloei, gezien de geographi- sche liggeng, zo'n dag of tien later valt dan hier. Zonder twijfel zal dit prysverho- gend werken. Uiteraard zyn er naast de tulpen voldoende andere bloem soorten. die in aanmerking komen om moeder te verrassen, doch dit zyn allen kasprodukten, die daardoor vanzelfsprekend hoger in prys lig gen dan een bosje tulpen van het veld. De bloemenman, die in dit ge val dus met vader of de kinderen te doen krUgt, zal echter zeker alles in het werk stellen om voor iedere beurs en voor ieders smaak iets in voorraad te hebben. De andere groep bestond uit on der meer de volwassenen: de man die wel toegaf de zaak te hebben opgejut, maar ontkende tegels uit het trottoir te hebben gepakt, die te hebben stukgeslagen en de stuk ken aan de jongens te hebben aan gereikt en een 28-jarige man die vol ledig ontkende zich aan opruiing te hebben schuldig gemaakt, hoewel de politie hem tot driemaal toe had horen roepen; vannacht gaat er wat gebeuren, we komen met een paar honderd man en dan gaat al les tegen de grond". Motief? BREDA (GPD) Keihard heeft de officier van justitie mr. J. Louett-Feisser gisteren in de Bredase rechtzaal toegeslagen in zijn eis tegen de tien verdachten die voor hun aandeel in de wanordelijkheden in St. Willebrord in het weekeinde van 20 en 21 april voor de rechtbank terecht moesten staan. De zwaarste eis tegen een 42-ja rige inwoner van St. Willebrord we ens opruiing van jongelui, was twaalf maanden gevangenisstraf waarvan 3 voorwaardelijk. De laagste eis was voor 'n 16-jarige jongen uit St. Wille brord. Tegen deze minderjarige werd achter gesloten deuren 3 maanden tuchtschool geëist, waarvan 2 maan den voorwaardelijk. De berechting duurde een hele dag. Op last van de hoofdofficier van justitie was een politiemacht op de been geroepen die weinig of niets te doen had. De ingangen van het gerechtshof werden bewaakt. Op de gangen en in de zaal stonden twaalf extra wachtmeesters geposteerd. Bui ten op straat waakte de gemeente politie. Heel de berechting droeg het kenmerk van de speciale opdracht welke de minister van Justitie mr. C. Polak tot deze wyze van snelle rechtpleging had gegeven. Er was een speciale strafkamer gevormd on der presidium van mr. C. Vliegent- hart, de oudste rechter van de nor male Bredase strafkamer. In de zaal werd elke verdachte, zelfs voor het hekje, door een parketwachter vergezeld1. Een nerveuse sfeer ontstond daar door. Maar de president van de recht bank leidde alles spoedig in zeer rus tige banen. De verdachten vielen uiteen in twee groepen: de jongelui die zwaar onder bierinvloed tekeer waren ge gaan. zoals een 20-jarige jongen uit St. Willebord, die 30 glazen bier had gedronken en zoals hij zelf zei, als een dolle stier te keer was gegaan. gebeurde in het weekeinde van 20 en 21 april nog eens na en kon ook geen ooi-zaak opnoemen van de plot selinge en onverwachte explosie van geweld tegen de politie. „Dit heeft de goede verhoudingen die altyd tus- se de bevolking en politie in St. Willebrord hebben bestaan ver- I stoord", meende de officier die lof had voor het optreden van de vier I wachtmeesters die de eerste storm i van geweld hadden moeten opvangen J en voor luitenant B. Lutken die de leiding van de politie had gehad, i De rechtbank zal op 16 mei uit spraak doen. Ieders aandeel in de wanordelijk heden werd door de rechter zorgvul dig vastgesteld. Daarbij werd duide lijk dat: de jongelui geen enkel re delijk motief hebben gehad om zo te gen de politie te keer te gaan. Op de vraag waarom deed men dat, was steevast het antwoord: dat weten wij ook niet. Verder kwam vast te staan dat de meeste van de jongelui enor me hoeveelheen bier hadden gedron ken en dit vaak plegen te doen. Zij hadden elkaar opgejut en 't zo leuk gevonden dat sommige zondagavond ook nog terug waren gekomen om keet te schoppen. De officier van justitif ging het DEN HAAG (GPD) Uitgaande van de bevinding van de met groot materieel uitgerukte Haagse brand weer, dat het vuur op verschillende plaatsen tegelijk is begonnen, houdt de Haagse recherche er rekening I mee dat de brand, die vannacht om- streeks half twee een boetiekje in hippe kleding en grammofoonplaten in de binnenstad (hoek Brouwers gracht en Buitenom) verwoestte, is aangestoken. De schade bedroeg 25 mille, de eigenaar is verzekerd. „Het is een wraakoefening geweest", verklaarde vannacht de winkelier, wiens broer de eigenaar van het. boe tiekje is. Hy deelde tevens mede dat iemand een jongeman had gezien die iets naar binnen had gegooid en daarna was weggelopen. Ongeveer 2 jaar geleden werden de winkelier en enkele vrienden in hun woning aan de Brouwersgracht door twee jonge mannen bont en blauw geslagen. I De brandweer had het vuur met twee nevelstralen snel onder con trole. Alleen de benedenverdieping brandde uit. Marekerk: Dodenherdenking te 7.30 uur nam; na afloop 8.15 uur stille tocht. ZONDAG 2. Volle Evangelie-ge- evang. J. Zijlstra 10 uur Zijlsingel nente. Spr. Zijlsingel Spr. evang. Schouwburg R.K. Toneelgroep De Gastspelers. Opvoering van „Morgen komt er weer een dag". 8 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln.) Gem. voor oorspronkelijk christen dom: afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur, zondagsschool; 11.30 uur. avondmaal. Ons Centrum (Hoolgrt. 84): Hum. Verbond Spr. mevr. Roethof over „Vergeten medemensen" 10.15 uur vm. Pinkstergem. (Oude Rijn 3): Spr. de heer Meyer. 2 uur nam. MAANDAG Consultatiebureau (Rijnsburgerw. 70): Jaarverg. Ver. T.B.C. bestrijding 9 uur nam. Den Burcht Twintig-Jarig bestaan Vrouwenbond N.V.V. 8 uur nam. DINSDAG Lutherse Kerk: Leerlingenuitvoering Leldse Muziekschool. 8 uur nam. De groep Nederlandse parle mentsleden, die een reis van drie weken naar de West heeft ge maakt, is gistermiddag in ons land aangekomen. Het Tweede- Kamerlid Van Lier kwam beladen met pakjes op Schiphol aan. Het vervoersprobleem loste hij op door het gebruik van een inlands draagnet, dat door een band over het voorhoofd op de rug wordt gedragen. BINNENLAND sen. De trein, die naar Amsterdam ging, kreeg een kwartier vertraging. Botersmokkel veredeld Bij een inval in een boerenschuur van een 46-jarige landbouwer in Borkel en Schaft, op 2 kilometer afstand van de Belgische grens, stuitten ambte naren van de centrale douaneposten Val kens waard en Budel op drie man nen die daar bezig waren met het overladen van een partij van 500 kg boter uit een personenauto in een Belgische auto. Twee hunner konden worden gearresteerd. De derde man, de chauffeur van de Belgische auto, Wagonbewoners De 66 huur ders van de Nederlandse Spoorwegen (particulieren en instellingen), die nu nog oude spoorwagons en woon boten bewonen, zullen elders onder dak moeten zien te vinden. De N.S. heeft de huur opgezegd per ultimo 1970. De NB. wil een einde maken aan deze tydens de grote woning nood ontstane situatie. De motieven, die destijds in verband met woning- schaarste golden, zyn volgens de i slaagde erin te ontsnappen in de spoorwegdirectie minder urgent aan- Belgische duisternis. wezU>- Zij wil na 1970 de voor dat j doel bestemde terreinen daarom een I Non-proliferatieverdrag i andere functie geven. I De Rijksministerraad heeft zich dezer dagen bezig gehouden met het Inbraak bij officier van justitie ontwerp non-proliferatieverdrag en i *n de woning van de Utrechtse offi- is daarbij tot de conclusie gekomen I c*er van justitie, mr. F. G. Wüsten- dat het ontwerp in zijn huidige vorm voor het Koninkrijk aanvaardbaar is. De raad besloot dat de delegatie van het Koninkrijk in de thans in New York beraadslagende algemene ver gadering der Verenigde Naties zou optreden, als mede-indiener van een resolutie, waarin wordt gevraagd het verdrag spoedig voor ondertekening open te stellen. Ir. W. van Osselen t Na een langdurig ziekbed is gisterochtend op 67-jarige leeftijd overleden ir. W. van Osselen, oud-voorzitter van het be stuur van de Koninklijke Nederland se Jaarbeurs, oud-voorzitter van de Raad voor Industriële Vormgeving en oud-directeur Van Gispens Fabriek voor Metaalbewerking. Altijd prijs De laatste tijd heeft een zich voor controleur van de Shell uitgevende inwoner uit Ommen en kele benzinepomphouders ln West- Brabant bij de neus genomen. Hij vertelde dat hij de reclamefoldertjes, waarop benzine-afnemers geldprijzen kunnen winnen, kwam controleren, omdat er te weinig prijzen in een bepaalde streek waren gevallen. Enkele pomphouders waren goed van vertrouwen en gaven de man een paar honderd foldertjes mee. Toen dit de benzinemaatschappij ter ore kwam. werden alle pomphou ders gewaarschuwd. De naam en woonplaats van de man konden wor den achterhaald, doordat een van de pomphouders zijn autonummer had genoteerd. Tegen hem werd bij de politie een aanklacht ingediend we gens flessentrekkerij. Duitser tussen perron en trein De 60-jarige Duitser M. Nickel uit Witten is gisteravond in Arnhem tussen het perron en de trein geval len. Hij werd zo ernstig gewond dat hij zijn linkerbeen zal moeten mis- berg in de Handelstraat in Utrecht, is ingebroken. Alle kamers werden doorzocht. Uit een bureau in de stu deerkamer werd f550.uit een geldkistje geroofd. In de slaapkamer vonden de inbrekers nog ongeveer f.300.in een toilettafel. De indrin gers zyn waarschijnlijk de verlaten woning binnengekomen door een raampje in de voordeur te forceren. Zuiveren van stranden Het zui veren van de stranden van aangedre ven olie is naar het oordeel van mi nister Bakker in eerste aanleg een taak van de gemeenten, welke taak parallel loopt met de gemeentelijke zorg voor de reiniging der openbare wagen en terreinen. In de kustge- meenten worden dan ook de druk bezochte stranden waar nodig van gemeentewege gereinigd. De minis terraad heeft echter het besluit ge nomen dat bij rampen als van de „Torrey Canyon", waarvan de gevol gen de krachten der gemeenten verre te boven kunnen gaan, het rijk finan ciële en eventueel ook materiële bijstand kan verlenen. BUITENLAND Poolse cineast uit party De stroom van royementen uit de com munistische party in Polen is voort gezet met de uitstoting van Alexan der Ford, een bekend cineast, die ge weigerd had in te stemmen met kri tiek die onlangs op een partijverga- dering op hem was geuit. Een andere Poolse filmmaker, Jan Ribkowski, kreeg een berisping met een waar schuwing ln verband met fouten die hij volgens de partij had gemaakt in een film over liefdesverhoudingen tussen Poolse slavenarbeiders en Duitse vrouwen in de Tweede We reldoorlog. Ribkowski en drie andere vooraanstaande filmers, Tszeslaw Petelski, mevrouw Wanda Jakoe- bowska en Jerzy Kawalerowitsz wer den niet geroyeerd omdat zy hun volgens de party gemaakte fouten hadden erkend. Verkeersongeluk in Israël Op de weg van Jeruzalem naar Tel Aviv heeft zich gisteren een ernstig ver keersongeluk voorgedaan waarbij vijf mensen de dood vonden en meer dan 20 werden gewond, van wie tien ern stig. Een vrachtauto met toeschou wers van het militaire défilé in Je ruzalem die naar huis terugkeerden botste tegen een personenauto en sloeg om. Kennedy's zoon De 12-jarige zoon David van senator Robert F. Kennedy, kandidaat voor het presi dentschap van de V.S., is de vorige week door de politie aangehouden in verband met een incident op een weg bij het huis van Kennedy in McLean, een voorstad van Washington. David en een andere jongen werden naar het politiebureau gebracht op aan klacht van een autorijder, die be weerde dat de twee jongens stenen naar zijn wagen hadden gegooid. De politie maakte geen werk van de zaak. Dierenliefde Mary Banres die in Januari op hoge leeftijd te Bath in het Britse graafschap Somerset het tijdelijke met het eeuwige verwissel de. heeft haar hele vermogen on geveer 300.000 gulden nagelaten aan de Britse dierenbescherming. Het grootste deel hiervan gaat naar de plaatselijke vereniging voor die renbescherming op voorwaarde dat het geld gebruikt wordt voor „het welzijn van de katten" in dit gebied. V.S.-deserteurs op TV Zes deserteurs uit de Amerikaanse stryd- krachten in Vietnam zyn gisteravond voor de televisie in Moskou versche nen. Zij beschuldigden het Ameri kaanse leger van „nazistische" wreed heden tegenover het Vietnamese volk. Buffalo Bill Gouverneur Robert Docking heeft een wet ondertekend, waarbij de staat Kansas wordt ge machtigd tot het aankopen van het huis, waarin Buffalo Bill Cody zijn jeugd heeft doorgebracht. Dit huis staat in Leavenworth County en zal worden gebruikt om een aandenken te stichten aan Buffalo Bill. Mijnwerkers omgekomen Zes Franse mijnwerkers, die gistermor gen op een diepte van 600 meter wer den ingesloten in de mijnschacht Charles in Roche-la-Moliers bij Saint Etienne zijn later op de dag door reddingsploegen dood aangetroffen. Het ventilatiesysteem was door een op een myngasontploffing gevolgde instorting verwoest. Ook was brand uitgebroken. Drie licht gewonden konden na de explosie in veiligheid worden gebracht. Benzineprijs naar beneden vrij DEN HAAG (GPD) Benzine pomp-exploitanten kunnen van gis teren af zelf bepalen tegen welke prijs zij de benzine willen verkopen, als zy maar niet boven het gestelde maxi mum gaan. Dat betekent dat de prijs „naar beneden" vrij is. Deze uitspraak werd gedaan door het College van Beroep voor het Be drijfsleven in een zaak, die door de BOVAG aanhangig was gemaakt. De bond van garagehouders had onthef fing gevraagd van het verbod tot prijsbinding, dat ook het z.g. „ben- zinebesluit" van deze bond trof. Economische Zaken had de onthef fing reeds geweigerd omdat de staats secretaris vond, dat de BOVAG geen steekhoudende reden had aangevoerd, waarom zijn leden zich zouden moe ten houden aan de door de bond vast gestelde verkoopprijzen. De concurrentie met de witte pom pen is al oorzaak geweest van het vreemde verschijnsel, dat men in het westen van het land benzineprijzen betaalt, die soms wel drie cent ver schillen met dl» hi het noorden. 2. Volle Evangel J. Zijlstra. 8 uur H. Morse h wegI.B.B. Aandi dersverg. 10.30 uur voorm. WOENSDAG Rest. De Doelen: Ledenverg. tober-vereenlglng 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (Kleine zaal deren avond Leny Stevens-Riddi uur nam. DONDERDAG Den Burcht: Gewestelijk z* cours Ned. Ver. van Hulsvroui uur voorm. Universiteit: Opening tentoon schilderijen Vincent Hamel. 4: nam. Bahat-gesprek Auberge fransaise (Klokstee Cabaret Peter de Jong en Doa Hoven. 9 uur nam. BIOSCOPEN Rex „Gevaren der liefde", Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrij, zaterdag 11.30 uur nachtvoorst*: „De Zwarte dood", 18 jr. Camera „Manji", 18 Jr. Di 2.30, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en, dag 11.30 uur nachtvoorst*' „Verleid en verlaten". 18 Jr. Lido „Zorg dat je er uit (The secret war of Harry Frig, Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. 2.30, 4.45. 7 en 9.15uur.(Zaterdag 4 mei geen voorstelling om 7 i Studio „To grab the ring" Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. i 2.30, 4.45, 7 en 0.15 uur. (Zate mei geen voorstelling om 7 uur), Luxor „De tien geboden", a gelijks (ook zondag). 2 en 7.30 Trianon „Helga", 14 Jr. D. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, en 9.15 uur. Astra: donderda n Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Zegveld: (toez.) E. M. Bakker te Tholen te Groot Aro mers J. T. Cazander te Scherpenzeel Bedankt voor Lienden (toez.) S. W. Verploeg te Leerdam voor Heem stede (vac. M. L. W. Schoch) (toez.) A. van der Klaauw te Leeuwarden voor Ernst (Gld) (toez.) J. H. Vlym te Krimpen aan de IJssel voor Drogeham W. A. Soesan te Eierland voor Amsterdam-Nieuwendam Baarn en voor Kampen (vac. C, Heijerman) C. van Zuylen te Hooge- veen. GEREF. KERKEN Beroepen te Sittard K. Bisschop te Steenwyk Bedankt voor Dordrecht (vac. S. Wouters) C. van Zuylen te Hoogeveen GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Emmeloord P. Blok te Dirksland Bedankt voor Sloux Center (U SA.) A. W. Verhoef te Barneveld. NED. HERV. KERK Beroepen te Dinteloord (toez.): G. Voordijk te Mastenbroek. Aangeno men naar Apeldoorn (vac. Th. E. van der Brug) (toez.): M. van der Leun te Workum. Bedankt voor Nieuw- poort: G. J. Rebel te Waspik: voor Ede (vac. J. van der Heuvel): G. van Estrik te Genemuiden. GEREF. KERKEN Beroepen te Vollenhove-stad-Krag- genburg: W. J. van der Kerk, kand. te Amsterdam. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Oosterwolde-Smilde: R. T. Urban, kand. te Drachten. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Zoetermeer: Chr. van den Poel te Yerseke, die bedankte voor Franklin Lakes (N.J.) (U.S.A.) Bedankt voor Mijdrecht en voor Scheveningen: C. Harinck te Utrecht. ADVERTENTIE Heeft uiteraard voordelen 1 Hollandse Auto Importmaatschappij Zoeterwoudseweg 11 Leiden Tel. 01710-32645 RAMBLER EN MAZDA Wassenaar dag 8.00 uur: „Angélique en ning" 14 jr. Zondag 2.30 uui Hammond en de Indianen", a. dag zaterdag 8 uur; „Django d zonder genade' '18 Jr. TENTOONSTELLINGEN Het Duivenhuys (Rapenbur Expositie grafiek Hermanus B (tot 23 mei). Galerie v. d. Vllst (Botermai Expositie Rob Clous en Frans t Geopend dinsdag t/m zaterdag voorm. 6 uur nam. (t/m 21 Galerie Walenkamp (Nleu 11): Leids Acad. Kunstcentrum toonstelling grafiek, multiepels jecten van Gonschior, Hil| Lenk, Lucas, Reindel en Sommi opend dinsdag t/m vrijdag 1- nam.; zaterdag 2-5 uur nam. mei). Molen „De Valk" Molenmuset** gelyks (behalve 's maandags) j voorm.- 5 uur nam., 's zondags nam. Lakenhal: Tentoonstelling „B Rembrandt" (verzameling Daa vat). Werkd. 10 uur voorm.— nam.; zon- en feestdagen 1-6 uu (tot 16 Juni.). De Lakenhal: Dag. 10—8 uur:». 16 uur. T® Rijksmuseum van Oudhedeux penburg 28): Werkd. 10 uur vo 5 uur nam.; zond 1-6 uur nam. Legermuseum Perth ulslaanji t uitzondering van zaterdag van IC (zondag 1-6 uur). ,ak Rijksmuseum voor Volken>ap (Steenstraat 1): dag. 10—6 u.; dage 1—5 uur nam. ng Rijksmuseum voor Volken) Tentoonstelling Collectie Kaf van Japanse Kunst. Werkd. 1(.6< voorm. tot 5 uur nam.; zondag uur nam. (tot eind mei). Rijksmuseum voor de gesel» der natuurwetenschappen: Daj uur. zond 1-4 uur Waaggebouw: Tentoonstelling, derljen Jos Mertens. Geopend were 5.30 en 7-9 uur nam. (tot llmr Wassenaar (Kunstzaal Heuff)£r toonstelling werk van Bauwke f101" en Lucie Q. Bakker. Geopend dag t.m. zaterdag 10 uur voorm.jp nam.; bovendien dinsdagavond f (t/m 15 mei). Avond, en nachtdienst der &P°^US Geopend voor spoedeisende g<fenj Apotheek Tot Hulp der Mensc Hoolgrt. 48. tel. 21060. rö De zaterdag-, zondag- en nach^ei van apotheek R. van Breest Sr burg te Leiderdorp wordt wat men door Apotheek Tot Hv Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek ed i j theek Voorschoten zijn de gehe) geopend. WEEKEINDEDIENST DEI HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur Tol plege men de eigen huisarts, o>rt tot zondagnacht 24 uur de dc-ati telefoon 2 2222. j ft a (Van donderdag 2 mei t/m woensdag 8 Koninklijke schuwburg: Haagi h edie: „Veertig karaat 2.0& v aagse Comedie: „Helder zien r. >nker", 8.15 uur nam. ene Circustheater: De Nederlandrm rastlchtlng l.s.m. het Residentie*, t, o.l.v. Willem van Otterloo: Blauwbaards Burcht" van Béla )011 Regie: Frans Boerlage en „1'EnS „i les sortllèges" van Maurice Ravftfe v. het Nederlands operako0j,;i- CorOlthuls; het kinderkoor ,4jr" rakkertjes" olv Hans de Jong h 1 Nationale Ballet. Regie: Louter 8.00 uur nam. hoe MAANDAG Koninklijke schouwburg: Nieu65,11 terdams Toneel „De eerste mthai Fraser", 8.15 uur nam. or) Dillgentla: Cabaret Pepijn v Paul van Vliet; „Dag en nacht uur nam. m-1 JZZf dei DINSDAG Koninklijke schouwburg: rnt JRotterdams Toneel: „De eersr. vrouw Fraser", 8.15 uur nam. lci Circustheater: Opera Studio i_ Io.l.v. Charles Vandezande mjn Orkest van de Koninklijke schouwburg van Brussel. Jean-Marc Landler, 8.00 uur na Dillgentla: Cabaret Pepijn oil van Vliet „Dag en Nacht", WOENSDAG Koninklijke schouwburg: se Comedie: „Het huis waarS breken", 8.15 uur nam. Dlligentia: Cabaret Pepijn van Vliet „Dag en Nacht'

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2