Afschuwelijke misdaden van Tsjechische politie WINKELPAND J Systeem van onvoorstelbare wreedheden in gevangenissen AGEND: Banken voor 24 mille opgelicht MET EEN ENKEL WOORD IE HUUR OF TE KOOP GEVRAAGD een ruim i PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 3 MEI PRAAG (AP) De politieofficier wie het zweet op het ongeschoren ge zicht stond, gilde wanhopig: „Ik heb nooit iemand mishandeld". De t.v.- camera richtte zich snel op een man in smerige gevangeniskled{j, die tus sen zijn gebroken tanden mompelde: „O nee, dat deed je niet, je sloeg me alleen maar elke dag". Dit beeld uit de grimmige Pikovit- segevangenis, waar gevangenen on langs in opstand kwamen, zijn door de Tsjechoslowaakse t.v. uitgezon den. Zij zorgden voor nachtmerries over de terreur van de geheime poli tie en gevangeniswreedheden onder het oude communistische bewind, waaraan de nieuwe regering beloofd heeft voor eens en voor al 'n eind te maken. Maar de mensen achter de docu mentaire reeks „De onderzoekende camera" gaan onbarmhartig met hun onderzoek voort. Twee decennia lang heeft de staatsveiligheidsdienst iSTB) een regime binnen het regime gevormd. De S.T.B. is nJ. alleen ver antwoording verschuldigd aan het mi' nisterie van Binnenlandse Zaken en het achtste departement van de com munistische partij in het centrale co mité. HET ZIONISME UTRECHT (ANP) In het kader van de Israëlweek is gisteravond in de Utrechtse Domkerk een korte, in terkerkelijke bijeenkomst gehouden, die was georganiseerd door het in terkerkelijk contact Israël en de r.k. raad voor Israël. Rabbijn dr. J. Soetendorp sprak in deze dienst over zion en zionisme. „Het zionisme", ald/us rabbijn Soe tendorp, .is meer dan alleen maar een politieke beweging die geresul teerd heeft in een eigen staat". Voorts zei dr. Soetendorp getroffen te zijn geweest door het grote mede leven van Nederland met de staat Israël tijdens de juni-oorlog in het vorige jaar. Daaruit blijkt duidelijk de lotsverbondenheid met het Joodse volk, aldus de rabbijn. Ds. S. Gerssen sprak vervolgens over het onderwerp „Met Joden spa-eken". „Wij spreken liever over Joden, dan met Joden, omdat we dan niet beihoeven te luisteren", al dus ds. Gerssen, die er op wees dat vooral de laatste jaren weer meer over de Joden gesproken wordt. Hy noemde dit een ongunstige ontwik keling. De heer- H. Difendal voerde het woord over het thema „Israël in deze wereld". MEER VRIJHEID VOOR KERK VATICAANSTAD (Reuter) Paus Paulus heeft donderdag met mgr. Frantisek Tomasek, apostolisch ad ministrateur van Praag en waarne mend hoofd van de R.-K. Kerk in Tsjecho-Slowakije, gesproken over de liberalisering in Tsjecho-Slowa- kije en de kans op betere betrekkin gen tussen kerk en staat in dit land. Volgens mgr. Tomasek heeft het nieuwe bewind in zyn land de R.-K. Kerk al belangrijke concessies ge daan. waaronder het recht om bij eenkomsten in het openbaar te hou den. Uit alle bisdommen had de re gering haar functionarissen die toe zicht moesten houden, teruggetrok ken en de beperkingen voor de toe lating tot de seminaries zyn opge heven. Mgr. Tomasek heeft al eerder ver klaard dat de onderhandelingen tus sen het Vabicaan en de nieuwe re gering van Tsjecho-Slowakije over de terugkeer uit ballingschap van kardinaal Beran spoedig zullen be ginnen. Kardinaal Beran, aartsbis schop van Praag en R.-K. primaat van Tsjecho-Slowakije, woont al drie jaar in ballingschap in Rome. Gewerkt wordt met een leger van speciale politie-eenheden en tiendui zenden verklikkers in fabrieken, kan toren, woonblokken, toeristencentra en politieke en sociale organisaties. De S.T.B. heeft een eigen gevange nis. Het nieuwe regeringsprogram wil de democratische rechten en vrijhe den herstellen en de S.T.B. onder toe zicht van de regering en het parle ment brengen. Er wordt een onder zoek ingesteld naar 35.000 gevallen van burgers, die sinds het eind van de jaren '40 door de S.T.B. zyn gearres teerd, gevangen gezet of terechtge steld. De Uchamelyke en geestelijke kwel lingen welke door de S.T.B. werden toegepast zouden nog geraffineerder zijn geweest dan die van hun Sowjet- russische leermeesters. Vroegere gevangenen te Bori, Mi- row en Loepoldow hebben verteld over de „heropvoedingsmethoden", waaronder werd verstaan de verla ging van de mensen door hun de meest primitieve sanitaire voorzie ning te onthouden, hun verrot voed sel voor te zetten en natuurlijk lijf straffen. Een psychiater verklaarde dat de politieofficieren en cipiers te Leopol- dow, waar hoofdzakelijk politieke ge- HEERLEN (GPD) Verdacht van valsheid in geschrifte en oplichting voor een bedrag van f24.000 is een 34-jarige Sohaesbcrgse assuradeur gisteren voorgeleid aan de officier van justitie in Maastricht. Sinds oktober 1967 heeft de assu radeur bij een drietal Heerlense bankinstellingen geld opgenomen, zo genaamd ter financiering van twee dehands auto's voor familieleden. Hij gebruikte allerlei autoken teken- bewijzen om zijn verhaal kracht bij te zetten. In totaal lukte het hem negen maal een lening af te sluiten, bij één bank zelfs voor 18.000 gulden. Ook verdiende hy hiermee nog een „aamverfpremie" van 400 gulden. De huur koopcontracten, die de man var de bank meekreeg en die op naam van de „familieleden" waren gesteld, voorzag hij van valse handtekeningen en stuurde hij terug naar de bank. Omdat geen maandelijkse betalin gen volgden werd enige maanden la ter door de banken een controle in gesteld op de door de assuradeur op gegeven adressen. Daar bleek meu niets te weten van deze contracten, noch van tweedehands auto's. Ouders iu Meppel houden kinderen thuis van school ZWOLLE (GPD) Meer dan de helft van de kinderen van de rjc. la gere St.-Stephanusschool in Meppel wordt thans door de ouders thuis ge houden of naar andere scholen in de gemeente gestuurd. Woensdag ver schenen van de 132 leerlingen 65 niet op school. Gisteren ontbraken 89 kinderen. De kwestie Is ontstaan, nadat woensdag het hoofd der school, de heer C. A. Ansems van een Jaar ziek teverlof terugkeerde. Tussen hem en zijn plaatsvervanger, de heer W. Tij huis, botert het al geruime tijd niet. Vele ouders geven te kennen be vreesd te zijn, dat door deze moei lijkheden het onderwijs te lijden heeft. Vooral het feit, dat er een groot verloop heerst onder de jonge re leerkrachten, heeft tot de houding van de ouders bijgedragen. vangenen worden vastgehouden, men taal erger stnopo tic odrzIJnzel taal erger ontspoord zijn dan zelfs mensen die reeds lange straffen ach ter de rug hebben. Volgens officieuze opgaven bevon den zich deze maand nog 21.072 per sonen in gevangenissen, onder wie 682 die veroordeeld zyn wegens han delingen tegen de staat. Hiertoe be horen vroegere leden van de naoor logse anti-communistische onder grondse, welke tot in de jaren-'50 ac tief was, mensen die veroordeeld zijn wegens „spionage" en naar schatting 200 personen die gegrepen zijn bij pogingen om door het Ijzeren gordijn te ontsnappen. Gehuwde mannen tot diaken gewijd KEULEN (RTR) Mgr. Augus- tinus Frotz, suffragaanbisschop van Keulen, heeft in de Keulse Dom vijf gehuwde mannen tussen de 35 en 47 jaar tot diaken van de RK Kerk ge- wyd. De nieuwe diakens blijven hun be roep uitoefenen. ZIJ zullen in de kerk preken en dopen, de communie uit reiken en de zegen met het sacra ment des altaars geven. Het is de eerste keer in de geschiedenis van de RK Kerk in Duitsland, dat gehuwde mannen tot diaken zyn gewijd. ACTIE TEGEN VERVUILING VAN DE RIJN DEN HAAG (GPD) Van de Europabrug in Straatsburg zal een aantal vooraanstaande Europeanen, onder \ri? Prins Albert van België, zondagmiddag in flessen opgebor gen brieven in de Rijn gooien. De bedoeling is dat met dit gebaar min of meer het startsein wordt gege ven voor een nieuwe actie om het Rijnwater schoon te houden. In de „dryvende boodschappen" wordt ge waarschuwd tegen verdere vervui ling van de rivier. Maandag zal in de raadgevende vergadering van de Raad van Euro pa een handvest worden geprocla meerd, waarin twaalf beginselen over het waterbehoud zyn vastge legd. Het handvest zou eventueel kunnen dienen als uitgangspunt voor een speciale conventie van de Raad van Europa. Het initiatief voor deze demonstra tieve actie (de brieven komen ten slotte in Rotterdam terecht en er staat een verzoek in om ze naar een bepaald adres terug te zenden) is uitgegaan van het bureau in Ko blenz voor uitvoering van de afzon derlijke conventie die oeverstaten van de Rijn hebben gesloten. Het bureau heeft niet lang geleden de regeringen in kennis gebracht van een plan om het zout uit de Elzas, een van de voornaamste oorzaken van de vervuiling van de Ryn. te gaan opslaan op het land. De rege ringen is verzocht mee te werken aan uitvoering van een proef met deze aanpak van het probleem. Schouwburg: Interscholalre Contact Commissie Cabaret en modeshow 8 uur nam Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Koningskerk: Ruilclub. 7.30-10 uur nam. Sociëteit Amicitia: Receptie tweehon derd-Jarig bestaan. 4.30-6.30 uur nam. Leids Volkshuis: Dameskontakt St. Antoniusparochie. „Literus Sacrum" met „Nlnotchka" 8 uur nam. Hst Duivenhuys (Rapenburg 94)O- pening expositie grafiek van Hermanus Berserik. 8.30 uur nam. Oegstgeest Gemeentecentr.)K. en O. Ned. Marionettentheater speelt „Die Fledermaus." 8 uur nam. De Lakenhal Dia-avond Vereniging Oud-Leiden. 8 uur nam. Schouwburg R.K. Toneelgroep De Gastspelers. Opvoering van „Morgen komt er weer een dag". 8 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln.) Gem. voor oorspronkelijk christen dom: afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur, zondagsschool; 11.30 uur, avondmaal. Ons Centrum (Hooigrt. 84): Hum. Verbond Spr. mevr. Roethof over „Vergeten medemensen" 10.15 uur vm. Plnkstergem. (Oude Rijn 3): Spr. de heer Meyer. 2 uur nam. MAANDAG H, Morschweg: I.B.B. Aandeelhou- dersverg. 10.30 uur voorm. WOENSDAG Rest. De Doelen: Ledenverg. 3 Oc- tober-vereenlging 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (Kleine zaal): Lie deren avond Leny Stevens-Ridderhof. 8 uur nam. Kapper Mario kreeg 7 maanden AMSTERDAM (ANP) De Am sterdamse rechtbank heeft de 27-ja rige Amsterdamse dameskapper en mode-ontwerper Mario wegens be drieglijke bankbreuk, oplichting en flessetrekkerij veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest.. De kapper die in december 1965 privé en als eigenaar van zijn da meskapsalon „Chez Mario" en zijn dameskledingzaak „Trend" failliet was verklaard, had niet, zoals wette lijk verplicht is, er een boekhouding op nagehouden. In oktober van dat- jaar had hij ongedekte ohèques van de Amsterdamse gemeentegiro afge geven. Voorts had hij in 1965 zonder betaling allerlei goederen gekocht, dineetjes gebruikt en recepties ge geven. Mario heeft een schuld van 150.000 gulden. ADVERTENTIE Voor een van onze cliënten op korte termijn (liefst in de Haarlemmerstraat of omgeving) Schriftelijke of telefonische aanbiedingen te richten aan: RECLAMEBUREAU HAN SNEL N.V., Avenue Concordia 62 - botterdam Telefoon 010139476 E-10 wordt bewaakt —De e-10, de rijksweg die van Amsterdam uit naar het noorden gaat krygt extra aandacht van de rijkspolitie uit het district Amsterdam. Een nauwkeu rige observatie en analyse van de ongevallen in de afgelopen twee jaar 249 in totaal, 16 doden, 44 zwaar gewonden heeft aan het licht gebracht dat de voornaamste fouten die er op deze tweebaans weg worden gemaakt zyn: a) het niet verlenen van voorrang; b) het on voldoende afstand houden; c) het onvoldoende rechtshouden waardoor bij het voorsorteren nogal eens bot singen ontstaan; d) het onveilig in halen en dan snijden; e> het over treden van de maximum snelheid, waardoor op onoverzichtelijke pun ten ongelukken gebeuren. Helmond wil financiële steun Helmond gaat het Rijk om groot scheepse hulp vragen. Het stadsbe stuur werkt aan een rapport dat de precaire financiële situatie van de stad uiteenzet van de zeer noodza kelijke vernieuwing van vooral de binnenstad. 100 miljoen gulden heeft de stad nodig wil zij de talloze moeilijkhe den van conjuncturele en structure le aard het hoofd kunnen bieden. Meisjes aangerand De Amers foort*: politie heeft gisteren een 17- jarige pupil van een Amersfoort se in richting aangehouden, verdacht van het plegen van ontucht met twee Amersfoortse meisjes van negen .iaar. De twee meisjes, vriendinnen van elkaar, zouden woensdagavond door de jongeman in het Randen- broekerbos zijn lastig gevallen Een van de meisjes vertelde het haar moe der die onmiddellijk de politie waar schuwde. In het bos vond de poli tie een schoen, die haar op het spoor van de jongen bracht. Hij bleek te zijn weggelopen uit de inrichting. Ambassadeur In Tokio Binnen kort is de benoeming te verwachten van jhr. J. Q. Bas Backer, thans ambassadeur in Canberra, tot am bassadeur in Tokio. Jhr. J. Q. Bas Backer zal in Tokio de opvolger zijn van dr. R. H. van Gulik, diie op 26 september van het vorig jaar overleed. Jhr. J. Q. Bas Backer, die 62 jaar oud is, was in 1942-43 verbon den aan het Nederlandse consulaat in Parijs, waar hy zich verdienste lijk heeft gemaakt voor Nederlan ders, die In moeilijkheden verkeer den met de Duitse bezetting. Na de oorlog was hij onder meer gezant in Jeruzalem en ambassadeur in Praag en Dublin. Luitenant-generaal (tit.) S. Man- te Per 30 april is aan generaal- majoor (bd) S. Man te van de Ko ninklijke Luchtmacht de titulaire rang van luitenant-generaal der Ko- ninklyke Luchtmacht toegekend op grond van zyn verdiensten vooi de krijgsmacht na zyn pensionering. Vier jaar geëist De officier van justitie by de Bredase rechtbank mr. E. Bauwens, heeft tegen een 49- jarige Tilburger een gevangenisstraf van vier Jaar met aftrek van het voorarrest geëist wegens mishande ling, de dood ten gevolge hebbend. Op 19 januari heeft de verdachte zyn plaatsgenoot Ad van Ierland, met wie hy ruzie had. tijdens een gevecht met een broodmes in het hart gestoken. Het slachtoffer over leefde dit na een operatie in het zie- BINNENLAND kenhuis. maar stierf doordat hy, toen hy ten dele nog onder narcose was, moest overgeven en in eigen braaksel stikte. BUITENLAND Party opgeheven De Zuldafri- kaanse liberale party heeft bekend gemaakt dat zy „tydeiyk is opgehe ven" en dat het partyblad „Liberal Opinion" niet meer zal verschijnen, nu het parlement een wet heeft aangenomen, waaaui inmenging in de politieke aangelegenheden van een ander ras is verboden. Rustige nacht De artsen van ex-president Eisenhower hebben gis teren de volgende verklaring uitge geven: ,De generaal heeft weer een rustige nacht gehad. Er ls geen spoor van moeiiykheden." Eisen hower heeft nog steeds volledige bedrust op de hartafdeling. Onrust Franse universiteit De faculteit der letteren aan de univer siteit van Nanterre ls gisteren voor onbepaalde tyd gesloten nadat de onrust die daar al enige maanden onder de studenten heerst, tot uitbar sting was gekomen: de lessen wer den ernstig verstoord. De studenten protesteerden in hoofdzaak tegen de volgens hun mening verouderde en te strenge bepalingen. Aan de univer siteit van Nanterre, die ongeveer 10 km van Parys ligt, lopen 20.000 stu denten college. De universiteit werd vorig jaar geopend om het teveel aan studenten aan de universiteit te Pa rys op te vangen. Huisarrest De voormalige vice- voorzitter van het Griekse parlement, Diamantopoelos, is gisteren onder huisarrest gesteld. Gisteravond trof hy voor zyn deur een politiewacht aan die hem sommeerde tot nader order binnenshuis te blyven. Dia mantopoelos heeft de afgelopen maand verscheidene verklaringen afgelegd tegen het militaire regime. Hij is de zesde Griekse politicus die in Athene onder huisarrest is gesteld. Moorden in West-Pakistan De autoriteiten in West-Pakistan maken .süich ongerust over het grote aantal moorden in dit gebied. Volgens een onderminister van Binnenlandse Za ken werden in de jaren 1963 tot en met 1967 in totaal 16.000 mensen ge dood, of gemiddeld negen per dag. Hy schreef dit toe aan de vlotte wy- ze waarop wapenvergunningen wor den uitgegeven en aan de spannin gen als gevolg van de snelle sociale veranderingen. In West-Pakistan bedraagt het aantal moorden per 100.000 inwoners ongeveer 7,5 per jaar, tegen in de V.S. circa vyf en in Frankrijk en Japan anderhalf. Busongeluk Twintig personen zyn gedood en twintig anderen ge- wond toen op de weg van Bogota (Columbië) naar Giardot een volle J autobus van de weg raakte en in een ravyn stortte. Het ongeluk vond plaats op 50 km van Bogota. Juwelenroof In New York Een juwelier in New York is gisteren op klaarlichte dag door twee gewapen de mannen van juwelen ter waarde van 350.000 dollar beroofd, zy na men alles mee wat in de winkel te vinden was. Volgens de juwelier is een van de mannen ongeveer twee weken geleden al eens in de winkel geweest, waar hij een waarborgsom achterliet voor de aankoop van een paar oorringen. De grote ontmoeting UTRECHT (ANP) Onder het thema „de grote ontmoeting" houdt Kerk en Wereld in Driebergen van 1 tot 3 juni een pinksterconferentie, die zal zyn gewyd aan de ontmoe ting tussen het christendom en de andere wereldgodsdiensten. Inleidin gen over dit onderwerp zullen wor den gehouden door deskundigen die zelf in Afrika. Azië en Zuid-Amerika hebben gewerkt en er andere religies hebben leren kennen. Dr. Th. B. W. G. Gramberg, theo loog en voorheen missionair predi kant in Ceylon, zal een inleiding hou den over het boeddhisme. De heer M. Groeneveld uit Bergen (N-H), die vormingswerk heeft opgezet in de Afrikaanse staat Malawi en kort geleden op verzoek van de overheid dat land heeft verlaten, komt spre ken over zyn ei*varingen als Euro pees christen in Afrika. Prof. dr. G. H. M. Posthumus Meyjes uit Oegst geest is gevraagd een inleiding te houden over „aspecten van de ont moeting tussen Oost en West". BIOSCOPEN Rev „Gevaren der liefde", 18 Jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.16 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nachtvoorstellingen. „De Zwarte dood", 18 Jr. Camera „Manji", 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zater dag 11.30 uur nachtvoorstellingen „Verleid en verlaten". 18 Jr. Lido „Zorg dat Je er uit komt' (The secret war of Harry Frigg), a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15uur.(Zaterdag 4 mei geen voorstelling om 7 uur). Studio „To grab the ring". 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag Prijises Moena, de echtgenote van Koning Hoessein van Jorda nië, heeft het ziekenhuis in de Jordaanse hoofdstad Amman ver laten, samen met haar pas gebo ren tweeling. Het zijn twee meis jes, Prinses Zein en Prinses Aesja. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. (Zatei mei geen voorstelling om 7 uur), Luxor „De tien geboden", a gelijks (ook zondag). 2 en 7.30 Trianon „Helga", 14 Jr. Da 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, en 9.15 uur. i ft Wassenaar Aatra: donderdai dag 8.00 uur: „Angélique en c. ning" 14 Jr. Zondag 2.30 uur: Hammond en de Indianen", a.l dag zaterdag 8 uur: „DJango d< zonder genade' '18 Jr. TENTOONSTELLINGEN Galerie d. Vlist (Botermar Expositie Rob Clous en Frans o Geopend dinsdag t/m zaterdag voorm. 6 uur nam. (t/m24 Galerie Walenkamp (Nleu 11): Lelds Acad. Kunstcentrum toonstelling grafiek, multlepels i Jecten van GonBchlor, Hilt Lenk, Lucas, Reindel en Somme opend dinsdag t/m vrijdag l-( nam.; zaterdag 2-5 uur nam mei). Molen „De Valk" Molenmuseuf gelijks (behalve 's maandags) f. voorm.- 5 uur nam., 's zondags nam. ïg Lakenhal: Tentoonstelling „Rlh Rembrandt" (verzameling Daaji^t vat). Werkd. 10 uur voorm.—1 nam.; zon- en feestdagen 1-5 uuint (tot 16 Juni.). De Lakenhal; Dag. 10—5 uur; 1 5 uur. ce Rijksmuseum van OudhedeP^ penburg 28): Werkd. 10 uur vo 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Peatbuisiaan)l uitzondering van zaterdag van l(f (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volken- (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.;l dags 1—5 uur nam. Rijksmuseum voor Volken) Tentoonstelling Collectie KaJ van Japanse Kunst. Werkd. voorm. tot 5 uur nam.; zonda» uur nam. (tot eind mei). Rllksmuseum voor de geschj der natuurwetenschappen: uur. zond 1-4 uur Waaggebouw: Tentoonstelllr derijen Jos Mertens. Geopend w< 5.30 en 7-9 uur nam. (tot Wassenaar (Kunstzaal Heuff toonstelling werk van Bauwke en Lucie Q. Bakker. Geopend dag t.m. zaterdag 10 uur voorm nam.; boTendien dinsdagavond (t/m 15 mei). Avond- en nachtdienst der apo Geopend voor spoedeisende Apotheek Reijst, Steenstraat 20136. Apotheek R. van Breest Smal te Leiderdorp en Apotheek Vc zijn de gehele week geopend. WÏEKEINDEDIENST DE| HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur plege men de eigen huisarts, tot zondagnacht 24 uur de d< telefoon 2 3222. HAAGS i a« ien (Van donderdag 2 mei dei t/m woensdag 8 t0P' VRIJDAG. Koninklijke schouwburg: Ha*)te medle: ,3ruiloft", 8.16 nam. lVrf Dlllgentia: Cabaret HarlekiJ Herman van Vee, 8.15 uur nai m d( ZONDAG e Koninklijke schuw burg: Haa&ie; medie: „Veertig karaat'. 2.0C,r< Haagse Comedie: „Helder zien' donker", 8.15 uur nam. laa Circustheater: De Nederland» lij Blauwbaards Burcht" van Béla r~ Regie: Frans Boerlage en „l'En Li les sortlléees" van Maurice Ravtyoo v. het Nederlands opera koe Cor01thul6; het kinderkoor „D11 e rakkertjes" olv Hans de Jong tm Nationale Ballet. Regie: Loulen 8.00 uur nam. ~ej MAANDAG di Koninklijke schouwburg: Niei®gi' terdams Toneel „De eerste mt Fraser". 8.15 uur nam. »pn Dlllgentia: Cabaret Pepijn' Paul van Vliet; „Dag en nach8el uur nam. Har di DINSDAG en Koninklijke schouwburg: de Rotterdams Toneel: „De eersur vrouw Fraser", 8.15 uur nam. i r CircustheaterOpera Studio o.l.v. Charles Vandezande m.n a' Orkest van de Konlnklijkest schouwburg van Brussel. Jean-Marc Landier, 8.00 uur a Dlllgentia: Cabaret Pepijn oJ van vliet „Dag en Nacht", 8 Koninklijke schouwburg: Ne* se Comedie: „Het huls waar breken", 8.15 uur nam. Dlllgentia: Cabaret Pepyn o.l van Vliet „Dag en Nacht". WEERRAPPORTEf UI (Van hedenmorgen 7 najjj^ i Ëtei Amserdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven zwaar bew. geh. bew. geh. bew. zwaar bew. regen 15 zwaar bew. 16 ml6t 16 geh. bew. 17 14 11 14 Zuid-Limburg zwaar bew. Helsinki zwaar bew, Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genêve Locarno Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. geh. bew. zwaar bew. zwaar bew. mist mist mist zwaar bew. mist zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. licht bew. zwaar bew. geh. bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. geh. bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. laa iet zc

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2