„Veldslag*' in Amsterdam Een op tien Belgen zóu gebrek lijden G^cfencia lussen politie en demonstranten Ook relletjes in Groningen Prijzen stijgen door b.t.iv. Voor u f1.000,- of f10.000,- en voor u de bank waar ook zich thuis voelt MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE AGENDA ODupli-kaact LEIDSCH DAGBLAD AMSTERDAM (GPD) Een door de PvdA, de PSP en linkse studenten en jongeren verenigingen georganiseerde 1 mei-demonstratie is gisteren in Amsterdam geëindigd in een veldslag tussen de demon stranten en de politie. Politiemannen werden op de Dam niet brandende faikkels, straatstenen en fietsbellen bdkogeld. Ook het ge bouw van het dagblad De Telegraaf aan de Nieuwezijds Voorburgwal, nioest het ontgelden. De oproerige menigte werd met behulp van de wa penstok verspreid. De moeilijkheden ontstonden bij de ontbinding van een fakkeloptocht op de Dam. Een deel van d'e demon stranten trok van daar op naar De Telegraaf. Een oordon politiemannen heid hen op een afstand, maar kon niet voorkomen da/t enkele ruiten van het gebouw sneuvelden. Fakkels Op de Dam werd ondertussen een vreugdevuur van brandende fakkels aangelegd. Hier keerden de demon stranten zich tegen voor het paleis opgestelde politiemannen. Ock taxi's en auto's van voorbijgangers werden met stenen en brandende fakkels be stookt. Met enkele harde charges maakte de ongeveer 100 man sterke politiemacht een eind aan dit optre den. Terwijl politiemannen met handen en politieruiters de Dam „schoon" hielden, bleef het in de omgeving nog lange tijd onrustig. By enkele kleine charges op het Damrak liepen 3 personen lichte verwondingen op. DEN HAAG (ANP) Indien bij de invoering van het stelsel van om zetbelasting op de toegevoegde waar de. per 1 januari 1969, alle mogelijk heden tot prijsverlaging worden ge bruikt en de verhogende effecten niet worden gemajoreerd, zullen de kos ten van levensonderhoud op lange termijn, d.wz na 1971 slechts een pro cent stygen, aldus heeft de minister van Economische Zaken, mr. L. de Block, meegedeeld in antwoord op opmerkingen van eerste kamerleden over de begroting 1968 van zijn mi nisterie. Op korte termijn, in 1969. wordt een iets sterkere stijging verwacht, die in de volgende jaren ongedaan zal wor den gemaakt. Minister De Block zegt er op te vertrouwen, dat de gevolgen van de invoering van de btw voor de pryzen beperkt zullen blijven. Kernenergie Pas na 1975 zal kernenergie van praktische betekenis voor de energie voorziening in Nederland worden, al dus minister De Block. In de komende jaren zal de ener giebehoefte in steeds groter mate door aardgas en aardolieprodukten worden gedekt .Vorig jaar werd voor ca 11 procent in de energiebehoefte door aardgas voorzien, in 1975 zal dit percentage tot 30 35 zy'n gestegen. de demonstranten bieef ver onder de 5 k 10.000, die de organisatoren ver wacht hadden. In de oude RAI voer den verscheidene sprekers het woord. Ook de vakbonden, D '66 en de Par tij Radicalen, waren uitgenodigd om q *-1** D A I aan de organisatie van de 1 mei-de- monstratie in Amsterdam mee te doen. Zij waren hier niet op In ge gaan. De demonstratie van gisteravond was rustig begonnen. Van het Am- stelveld trokken ongeveer 1000 jonge ren naar 't oude RAI-gebouw, waar vertegenwoordigers van PvdA, PSP en ondermeer Socialistische Jeugd. Studenten Vakbeweging en Algeme ne Studenten Vereniging Amsterdam het woord voerden. De optocht werd gehouden onder het motto „demonstratie van d'e ar beid tegen de regering De Jong". On der de demonstranten wanen opval lend weinig ouderen. Het aantal van ADVERTENTIE Vijf minuten GRONINGEN Twee aanhangers van Rudi Dutsohke zyn gisteren van Hannover naar Groningen gereisd om daar te zien hoe de 1 mei-optocht waaraan ep zouden deelnemen, In nog geen vyf minuten door de p:itie uit elkaar werd geslagen. De blik semactie, waarbij van politiezyd'e van de'blote vuisten en bullepezen gebruik werd gemaakt, leverde vyf arrestaties op. Later op de avond, tij dens een bijeenkomst in De Harmo nie, gaven de organisatoren van de mislukte betoging een verklaring uit. Daarin werd burgemeester J. J. A. Berger als hoofd van de politie recht streeks verantwoordelijk gesteld voor de „rellen, die uit het politie-optre- jgs den voortvloeiden". De optocht (waarvoor geen toestemming was gevraagd" was in eerste instantie ge organiseerd door de PJSP.. de fede ratie van jongerengroepen in de Vervolg van pagina 1. Protesten de heer J. W. Hoogeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé- doeleinden? Neem een persoon lijke lening bij de NMB. Dat gaat prettig en snel. Aflossing in maxi maal 36 maanden op gunstige voorwaarden. Bijvoorbeeld: ƒ3.000,- in handen, betaling in 18 x 183,15. Of: ƒ10.000,- in handen, betaling in 36 x f 332,67. Loop eens binnen bij het dichtst bijzijnde NMB-kantoor. Men geeft u er graag alle inlichtingen over de persoonlijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke Jening samengaat met persoonlijke service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 235 vestigingen in Nederland Noord-Vietnam heeft Amerika er van beschuldigd gisteren het eiland Bach Long Vi ter hoogte van Haiphong (boven de 20ste breedte graad» te hebben gebombardeerd. Volgens het Noordvietnamese pers bureau werd by de aanval één Ame rikaans vliegtuig neergeschoten. Het was de tweede Amerikaanse lucht aanval op het eiland binnen een week. aldus de verklaring. De eerste aanval had plaats op 25 april. Hanoi eist wederom de algehele en onvoor- waardelyke stopzetting van alle Amerikaanse oorlogsdaden tegen Noordvietnamees gebied. Cambodja heeft gisteren ln de VN een protest ingediend tegen vier ..schendingen van het Cambodjaan se luchtruim en grondgebied, ge volgd door agressieve acties tegen vreedzame burgers door de Ameri kaanse en Zuidvletnamese strijd krachten op 15 maart en 10 april." Op 2 april zijn volgens het protest twee jonge Cambodjanen vanuit een hefschroefvliegtuig gedood, op 6 april doodde een patrouille een Cam- bodjaan en verwondde er vier. De Cambodjaanse regering eist van de Amerikaanse en Zuidvletnamese re geringen dat zij de gezinsleden van de slachtoffers schadeloos stellen. Dzoe in arresl De politie in de Zuidvletnamese hoofdstad Saigon heeft gisteren Troeong Dinh-dzoe gearresteerd, die vorig jaar verrassend tweede werd achter president Thloe by de presi dentsverkiezingen. Dzoe. die gepleit heeft voor onderhandelingen met de Vietcong. werd gearresteerd toen hij in het ziekenhuis, waarin hi) vorige week donderdag was opgenomen, zijn bed verlaten had. Dzoe was verzwakt na een hongerstaking van twaalf dagen uit protest tegen een vorige periode van hechtenis Vorige week heeft president Thioe gezegd, dat Dzoe door de politie ver hoord zou kunnen worden, omdat hij voor vredesonderhandelingen met de Vietcong had gepleit en voor een coalitieregering, hetgeen indruist te gen de regeringspolitiek. Dzoe heeft dit jaar reeds twee maanden in de gevangenis doorgebracht. Samen met ongeveer vijftig andere promi nente politieke figuren buiten de re gering werd hij in verzekerde bewa ring gesteld na het Vietcong-offen- sief in februari. Opnieuw succes Leidse spelers Tijdens het jeugdtoemooi van „Panache" in Wateringen hebben A. de Rooy en H. van Harteveld (•beiden Smash) de finale bereikt BRUSSEL (ANP) Een van het herenenkelspel A (spelers Belgische verentr-igen op Politie en demonstrant fel te genover elkaar. Partij van de Arbeid en andere link se groeperingen. De P.S.P. trek zich echter in de loep van de dag officieel terug. Officiële publikatie Geldelijke steun bU woningverbetering. j Burgemeester en Wethouders van I Lelden vestigen er de aandacht op. dat het op grond van de premieregeling Woningverbetering en -splitsing 1953 mogelijk ls ln bepaalde gevallen een bildrage van overheidswege te verkrlj- I gen Inde kosten van voorgenomen ver betering van de accommodatie en de IndeUng van woningen. De bijdrage kan onder meer ook worden toegekend voor het maken van een closet met waterspoeling ter vervanging van een ciroogcToset en voor het maken van een doucheruimte. Inlichtingen hieromtrent worden verstrekt door de afdeling Volkshuls- vesting van d« dienst van Gemeente werken, Breestraat 117, alhier. tot 14 jaar). Na een pittige partij bleek eerstgenoemde de sterkste 156. 1511. Samen versloegen ze in de finale van het herendubbel R. Kooke/F. v. Gorkum met 150,15—3. Mej. M. de Vrind/P. v. d. Noo (Meerburg) behaalden de titel ge- mengd-dubbel C van het Hoofdstad- toernooi in Amsterdam. In de finale versloegen zy mej. Robbe-Fransen met 15—5, 18—16. K. en O. 'Interview' gaat niet door LEIDEN De opvoering van „In terview" die het Nieuw Rotterdams Toneel hedenavond voor K. en O. zou geven, gaat niet door. aantal maat schappelijk gebied heeft een „mani fest der meest onterfden" opgesteld, waaruit blijkt dat tien proeent van de Belgische bevolking gebrek en ar moede lijdt. Als in de komende jaren geen maatregelen worden ge nomen, zal dit percentage als gevolg van de snelle technische en econo mische ontwikkeling nog fors toene men en binnen afzienbare tyd tot 20 of 25 procent stijgen, aldus dit mani fest. Het Vlaamse blad „De Nieuwe Gids" meldt, dat twee jaar is ge werkt aan het bijeenbrengen van de gegevens voor het manifest door een .Nationale Actie voor bestaanszeker heid". Het resultaat is een boekwerk van 240 pagina's, waarin niet alleen de omvang van de armoede wordt geschetst, doch ook maatregelen om de ontwikkeling ten goede te keren. Onder de Belgische „onterfden", die niet of nauwelijks deelnemen aan het sociale en economische leven, bevinden zich volgens de nationale actie: 200.000 onaangepaste Jongeren, kin deren uit gestoorde of arme gezin nen of wezen, die nooit een behoor lijke opvoeding of beroepsopleiding hebben gehad; 300.000 bejaarden die armoede lij den van een minimaal pensioen, veelal gehuisvest in zeer slechte woningen; Tienduizenden sociaal onaangepas te volwassenen, onder wie de arm- sten der buitenlandse arbeiders, verlaten moeders, zwervers, oud- gevangenen. alcoholici en verslaaf den aan verdovende middelen; 650.000 gehandicapten in alle leef tijdsgroepen. die moeten rondko men van kleine toelagen die ver beneden een redely k bestaansmi nimum liggen. BINNENLAND maand (op 27, 28 en 29 mei) ln Brus- Nieuw NAM-gebouw Minister De Block van Economische Zaken heeft gisteren in Assen de officiële ooening verricht van het nieuwe hoofdkantoor van de N.V. Nederland se Aardolie Maatschappij (NAM). Grote technishow In de Jaar beurshallen wordt van 9 tot en met 18 mei de grootste technishow ge houden. die er ln ons land ooit op het gebied van de metaal en houtbewer king ls geweest. Tevens is er alles te zien op het gebied van de hydrau lische en pneumatische apparatuur alsmede op dat van de lasteohniek By na 400 stands worden bezet door Nederlandse firma's als importeurs van 2521 buitenlandse bedryven, die 33 landen vertegenwoordigen. Straatklinkers gestolen In de Jo johaven in Maastricht is het afgelo pen weekeinde een bijzonder omvang rijke diefstal op een wel bijzonder on opgemerkte manier gepleegd. Dieven zyn er in geslaagd om van het op slagterrein van Visser's Wegenbouw liefst acht ton straatklinkers ter waarde van enkele duizenden gul dens te verdonkeremanen. Zowel de beheerder van het terrein, die giste ren de diefstal ontdekte, als de poli tie staan nog voor een raadsel, hoe het de dieven is gelukt de forse vracht klinkers onopgemerkt ln een vrachtwagen te laden en er mee te verdwynen. BUITENLAND Steun voor Indonesië De In donesische minister van staat, sul tan Hamengkoe Boewono, deelde gis teren mede. dat Indonesië verzekeid is van 270.5 miljoen dollar van een recente bijeenkomst van krediteuren- landen in Rotterdam. Hy weigerde te zeggen waarom Indonesië niet de ver wachte 325 miljoen dollar krijgt die het nodig heeft om zijn tekort aan buitenlandse valuta te dekken. Geen landbouw resultaat De mi nisters van landbouw van de EEG zijn ei vannacht niet in geslaagd de nodige compromissen te sluiten die het mogelijk moeten maken, dat op 1 juni de Europese markt voor zui- velprodukten van kracht kan wor den. De ministers zyn vanochtend om kwart voor drie uiteengegaan met de afspraak dat het gesprek eind van de sel zal worden vooi tgezet. Amerika bezuinigt De uitgaven- commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft voorgesteld de overheidsuitgaven van de Verenig de Staten met 22 miljard dollar te be snoeien in een poging een einde te maken aan de impasse rondom het voorstel van president Johnson voor tien procent belastingverhoging. De besnoeiingen zijn in het Witte Huis uitgewerkt tyden6 een conferentie tussen president Johnson en leiders van het congres. Arrestaties In Mississippi Tien negers zyn gistermiddag gearresteerd tijdens een betoging van ongev. drie honderd studenten in Marks (Missis sippi) uit protest tegen het gevan gen zetten van een der organisators van de „mars der armen", die op 7 mei uit deze plaats naar het noord westen van Mississippi vertrekt. Hij had leerlingen van een middelbare school opgewekt in het kader van de campagne voor de armen marsen te organiseren. Strydmethode „Sex" maakt deel uit van het wapenarsenaal van de Vietcong. De terroristen rondom de grote Amerikaanse mariniersbasis ge bruiken nu „verleid en vermoord-pa trouilles" van meisjes om Ameri kaanse mariniers in de val te lokken. Onlangs hadden drie mariniers die in de nabijheid van hun kamp pa trouilleerden drie meisjes ondekt, die naakt in een rivier zwommen. Enkele minuten later lag een marinier dood in het water, de andere twee worden nog steeds vermist. Strijd tegen de Hoeks De Philip- pijnse politie is gisteren een groot scheepse actie begonnen tegen de Hoeks, een linkse verzetsbeweging die nog stamt uit de tijd van de Ja panse bezetting in de tweede wereld oorlog. Aan de actie in de centrale provincie van het eiland Loezon ne men ongeveer duizend politiemannen deel. Mynen-actie Marineschepen van vijf Europese landen zijn gisteren be gonnen aan opruiming van mijnen uit de tweede wereldoorlog, die nog steeds een gevaar zijn voor de scheepvaart voor de Duitse en Ne derlandse kust. Zesenzestig schepen uit Engeland, België, Frankrijk, N e- d er land en Noorwegen zul len een gebied van 60 mijl lang en 6 myl breed uitkammen voor de kust van de Westfriese eilanden. De ope ratie zal duren tot 29 mei. Vliegongeluk in Pakistan Een transportvliegtuig van de Pakistaan se luchtmacht is in noord-Pakistan neergestort. Alle 22 Inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus het mi nisterie van Defensie. Elsenhower gaat vooruit De vroegere president Eisenhower heeft een goede nachtrust gehad en zijn toestand „gaat zeer vooruit", zonder dat zich complicaties van een hartaanval voordoen, aldus werd gis tel en door de luchtmachtbasis March in Californië meegedeeld. Hij zal waarschijnlijk nog' vier of vijf dagen in het ziekenhuis blijven. Tegen „gangsters"' De Kongole se regering heeft een aantal nieuwe veiligheidsmaatregelen afgekondigd, waaronder de oprichting van een spe ciaal korps ter bestrijding van het gangsterdom. De maatregelen zyn mede een gevolg van de ontdekking van een samenzwering (met Pasen» om president Moboetoe te vermoor den In een communiqué werd ge zegd, dat de man die achter de sa menzwering, zat André Guillau- me Lebaja was,, een voormalig lid van het in Brazzaville gevestigde Na tionale bevrijdingscomité, dat in 1964 in Oost-Kongo opstanden organi seerde. Spion veroordeelt Een Egyptisch militair gerechtshof heeft een Spaan se scheepsgezagvoerder tot tien jaar dwangarbeid veroordeeld wegens spionage voor Israël. Hy kreeg te vens een boete van 1000 pond. De 50- jarige kapitein was in januari jl. ge- arrsteerd op beschuldiging Rus sische wapenzendingen naai Egypte te hebben doorgegeven aan een Is raëlische spionage-ring die zyn hoofdkwartier in Marseille zou heb ben.. Synagoge in Gaza Voor het eerst sinds 40 Jaar bezit Gaza weer een synagoge. De rabbijn-generaal van het Israëlische leger, Goren, heeft het gebouw in gebruik gesteld. Hy deelde mee dat de 2.500 rooms-ka- tholieke in Gaza in september de beschikking zullen krygen over een parochieschool. DONDERDAG Diamantpl. 27: Bahal-gesprekeavond 8 uur nam. Schouwburg: Interscholaire Contact Commissie Cabaret en modeshow 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris - tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. KoningskerkRullclub. 7.30-10 uur nam. Sociëteit Amicltta: Receptie tweehon-I derd-Jarig bestaan. 4.30-6.30 uur nam. Leids Volkshuis: Dameskontakt St. Antoniusparochie. „Literus Sacrum" met „Nlnotchka" 8 uur nam. Het Dulvenhuys Rapenburg 94O- pening expositie grafiek van Hërmanus Berserlk. 8.30 uur nam. Oegstgeest (Gemeentecentr K. en O. Ned. Marionettentheater speelt „Die Fledermaus 8 uur nam. De Lakenhal Dia-avond Vereniging Oud-Leiden. 8 uur nam. ZONDAG Schouwburg R.K. Toneelgroep De Gastspelers. Opvoering van „Morgen komt. er weer een dag". 8 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln.) Gem. voor oorspronkelijk christen dom: afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur, zondagsschool; 11.30 uur, avondmaal Ons Centrum (Hooigrt. 84): Hum. Verbond Spr. mevr. „Vergeten medemensen' (Van donderdag i mei t/m woensdag 8 mei) DONDERDAG Circustheater: De Nederlandse Ope rastichting 1a.m. het Residentieorkest o.l.v. Willem van Otterloo „Hertog Blauwbaards Burcht" van Béla Bartok. Regie: Frans Boerlage; en „l'En- fant et les sortileges" van Maurice Ra- vel, m.m.v. het Nederlands Operakoor oJ.v. Cor Olthuls; het kinderkoor „De Damrakkertjes" o.l.v. Hans de Jong en het Nationale Ballet. Regie: Louis Er- lo 8.00 uur nam. Koninkiyke schouwburg: Haagse Co- medle: ..Bruiloft". 8.15 nam. Dlllgentia: Cabaret Harlekyn van ZONDAG Koninklijke schouwbur Haagse Co rn edie „Helder zien ln het donker", 8.15 uur nam. Circustheater: De Nederlandse ope rastichting ia.m. het Residentieorkest o.l.v. Willem van Otterloo: „Hertog Blauwbaards Burcht" van Béla Bartok Regie: Frans Boerlage en „l'Enfant et les sort-lléges" van Maurice Ravel, m.m. v. het Nederlands operakoor o.l.v. Cor Olthuls: het kinderkoor „De Dam rakketjes" o.l.v. Hans de Jong en het Nationale Ballet. Regie: Louis Erlo MAANDAG Koninkiyke schouwb: terdams Toneel „De eerste mevrouw Dlllgentia: Cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet; „Dag en nacht", 8.15 uur nam. DINSDAG Koninklijke schouwburg: Nieuw vrouw Fraser", 8.15 uur nam. Circustheater: Opera Studio Brussel o.l.v. Charles Vandezande m.m.v. het Orkest van de Koninklijke Munt schouwburg van Brussel. Regie Jean-Marc Landier. 8.00 uur nam. Dlllgentia: Cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet „Dag en Nacht", 8.15 uur nam. Koninklijke schouwburg: Nederland se Oomedie: „Het huls waar harten breken", 8.15 uur nam. Dlllgentia: Cabaret Pepijn oJ.v. Paul van Vliet „Dag en Nacht HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „Helga" 14 Jr. Asta: „Play Time" a.l. Bijou: „Myn vriend de duivel". (Be dazzled) 14 Jr. Camera„Een elegant geval van moord". (The honey pot) 14 Jr. Cineac: dag. 5.30, 7.30. 9.30. „Bon nie en Clyde, 18 Jr. Dag. 9.30 17.30; zon. v. a. 11.30 uur: Nieuws tekenfilm en „Galapagos". City: „De uiteindelijke afrekening". Corso: „Irma la Douce" 18 Jr. Du Midi: „Blow-up". 18 Jr. Zat. wo. 2 uur: Laurel en Hardy als Brok kenpiloten". a.l. Zon. 12 uur: „Ro sen aus dem Süden". a.l. Euro Cinema: „The sound of music", a.l. Zat. zon., wo. 1.30 uur „Met de drie Stooges de lucht in", a.l. Zat. 24.02 uur: „Op kamers by „die" vrouw". 18 Jaar. Flora: „Gesel der erotiek". 18 Jaar. Vry.. zat. 24 uur: „Zwarte panter Hollywood: „Hercules tegen de zoon van de zon". 14 Jr. Zat. 24 uur: „De verloren wereld". 18 Jr. Krlterion: „De start". (Le départ) 18 Jr. Vrij., zat. 23.30 uur: „The deadly affair. 18 Jr. Metropols: „Strijd zonder genade". Odeon: „Raad eens wie er komt eten" (Guess who's coming to dinner) 14 Jr Olympla: „Veel liefs uLt Moskou" (From Russla with love) 14 Jr. Passage: „Zo gezegd, zo gedaanl" (Le petit balgneur) a.l. Rex: „Wacht tot het donker Is". (Wait until dark) 18 Jr. Zon. 11.30 uur „Flipper en de piraten". a.l. Roxy: „Het eiland der worgers" 14 Jr. Zon. 12 uur: „Zeven tegen al len". 14 Jr. Seinpost: „Wat deed JU nou ln de oorlog, pappie". 14 Jr. Studio de Luxe: „Alleen op woens dag". 14 Jr. Studio 2000: „Een Idioot ln Parijs" (Un idiot ii Paris) 14 Jr. Zat., wo. 2. zon. 1.30 uur: „Vier rakkers en een oude Jeep" a.l. Thalia: „Goed geschoten, Mat Helm". (Murderers' row) 14 Jr. Wo. 8 mei: „De sheriff schiet altyd raak". 14 Jr. Vry., zat. 24 uur: „Jong en geraffineerd". Zon. 1 uuri „Een te gen allen". a.l. De Uitkijk: „Fra Dlavolo". (De struikrovers) a.l. West-End: „De nacht van lnspecteu Tlbbs". (In the heat of the night) 14 Jaar. Zat. wo. 2, zon. 1.30 uur: „Leeuwendoders". a.l. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De daita, waarop de correspondentie ulteriyk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ..Aragon" (8/5); Austra lië: „Wissekerk" (6/5); Brazilië: „Aragon" (8/5); Canada: „Alex" (8/5); Chili: „Cartagena de Indias" (7/5); Indonesië: „Braunschweig" (7/5); Kenya, Oeganda. Tanzanië. „Audacity" (10/5); Ned. Antillen: .Marathon" (7/5); Suriname: „Her cules" (6/5); Verenigde Staten van Amerika: .American Racer" (8/5), .Atlantic Saga" (9/5); Z.-Afrika (Rep.) ma.v. Z.W. Afrika: „Ny- kerlc" (8/5). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Plnkstergem. (Oude Rijn 3): Spr. da heer Meyer. 2 uur nam. DINSDAG H. Morschweg: IJ3.B. Aandeelhou- dersverg. 10.30 uur voorm. WOENSDAG Rest. De Doelen: Ledenverg. 3 Oc- tober-vereeniglng 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (Kleine zaal): Lie deren avond Leny Stevens-Ridderhof. 8 uur nam. BIOSCOPEN Rex „Gevaren der liefde". 18 Jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.4o. 7 en 9.15 uur. Vr(jdag eo zaterdag 11.30 uur nachtvoorstelllngen. „De Zwarte dood", 18 Jr. Camera „ManJi", 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zater dag 11.30 uur nachtvoorstelllngen „Verleid en verlaten". 18 Jr. - Lldo „Zorg dat Je er uit komt' (The secret war of Harry Frlgg), a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15uur.(Zaterdag 4 mei geen voorstelling om 7 uur) Studio „To grab the ring", 18 Jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9 15 uur. (Zaterdag 4 mei geen voorstelling om 7 uur) Luxor „De tien geboden", a.l. Da- gelyks (ook zondag). 2 en 7.30 uur. Trianon „Helga", 14 Jr. Dagelijks o« r, ,c 15< 13Q^ Wassenaar Astra: donderdag zon dag 8.00 uur: „Angélique en de ko ning" 14 Jr. Zondag 2.30 uur: „Joe Hammond en de Indianen", a.l. Vrij dag zaterdag 8 uur: „DJango de man zonder genade' '18 Jr. TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vllst (Botermarkt 3): Expositie Rob Clous en Frans de Wit. Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uur voorm. 6 uur nam. (t/m 24 mei). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): Lelds Acad. Kunstcentrum. Ten toonstelling grafiek, multlepels en ob- Jpcten van Gonschlor, Hilgeman, Lenk, Lucas. Reindel en Sommer, Ge opend dinsdag t/m vrydag 1-6 uur nam.; zaterdag 2-5 uur nam. (tot 7 mei). Molen „De Valk" Molenmuseum da gelijks (behalve 's maandags) 10 uur voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-5 uur nam. Lakenhal: Tentoonstelling „Rondom Rembrandt" (verzameling Dean Ge vat). Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.; zon- en feestdagen 1-5 uur nam. (tot 16 Juni.). Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pesthuislaan): Mei uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; 's zon dags 1—5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling Collectie Kaempfer van Japanse Kunst. Werkd. 10 uur voorm. tot 5 uur nam.; zondags 16 uur nam. (tot eind mei). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zond 1-4 uur Waaggebouw: Tentoonstelling schil deryen Jos Mertens. Geopend werkd. 2- 5.30 en 7-9 uur nam. (tot 11 mei). Wassenaar (Kunstzaal HeuffTen toonstelling werk van Bauwke zyistrs en Lucie Q. Bakker. Geopend maan dag t.m. zaterdag 10 uur voorm.-5 uur nam.; bovendien dinsdagavond 8-10 u. (t/m 15 mei) Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek R. van Bree6t Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zyn de gehele week geopend. VfEEKEINDEDIENST DER BUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters- telefoon 2 2222. ADVERTENTIE Die slag is aan u. Mijnh. G. Kingma uil Oosterwolde (Fr.) Prijswinnaar van f500.-in hei boeiende Shell Dupli- kaart spel. Speel mee, win mee op elk Shell-Station. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Amsterdam Den Helder 1' penburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuld-Llmburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon fc 8 mist onbewolkt zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. geh. bew. geh. bew. onbewolkt licht bew. regen geh. bew. geh. bew. zwaar bew. half bew. mist licht bew. geh. bew. regen regen zwaar bew. geh. bew. half bew. zwaar bew. geh. bew. regen regenbul regen zwaar bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. half bew. licht bew. 13 7 1 10 8 3 13 7 1 11 6 0.4 13 6 2 14 7 0 12 7 6 13 5 6 13 5 1 12 6 3 15 8 5 12 8 0.6 13 7 0.1 9 4 7 15 6 0.1 11 4 1 12 6 3 16 8 0.5 18 11 14 19 10 1 17 10 0 16 7 5 14 5 6 16 7 1 15 7 0.3 17 10 0.2 14 9 8 19 10 1 16 3 0 22 7 0 19 11 0 20 11 0 18 10 0.7 19 11 0 16 11 5

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2