w OORSCHOTEN WIL AAN HET EWEST LEIDEN DEELNEMEN Wijziging exploitatie en verhuur dorpshuis Gevaarlijke tabletten in Leiden zoekgeraakt „HANDELAAR IN VRIJE DAGEN" GROFVUIL- OPHAALDIEN5T. Leiderdorpse raad maandag bijeen ERDAG 27 APRIL 1968 Mitiek op voorzitterschap van °sl\ G. C. van der Willigen a J JRSOHOTEN De gemeente- u^C]ls voorstander van intergemeen- samenwerking. HR wil graag :men aan samenwerking binnen PIom®rat'e Leiden en gaat ak- b met de nota „Gewestvorming Leiden en haar bestuurlijke juenties." Met algemene stem- werden als afgevaardigden naar S3 pestraad gekozen drs. A. F. van ame aan (KVP)wethouder van GJ are werken en dr. P. S. Pels nestor van de raad. Pels (PvdA) ging zeer uitvoerig nota over de Gewest/vorming araderde de agglomeratie sa- J( erking zeer positief. De nota le hij de beoordeling van het <N| tel ijk eindexamen van de bur- ^Jjsters. Het was een daad van leid geweest indien de gemeen- tijdig was ingelicht en was be- geworden bij de voorberei- Het langdurig voorbereidend volgens dr. Pels wel ont- zijn omdat alleen de burge- "Jers samenkwamen. De voorge- regeling vereist een loyale sa- 'ed^ferking van alle gemeenten. De urgente punten zullen eerst •f* pakt moeten worden zoals r elegenheid en ruimtelijke orde- gezondheidszorg en brandweer, xxxiidswet, openbaar vervoer en sc gvoorziening. ^-Pa lek had de PvdA op de vorming il^iet dagelijks bestuur. Men zag Leii stuur liever gevormd door een neester en vier raadsleden. Het iriaat wordt te licht gezien. De tter en de secretaris behoren in s nabijheid te kunnen zijn. Be- had dr. Pels ook tegen de voor die tevens burgemeester van is. Waarschijnlijk is deze !'u anenvoeging te veel voor één De secretaris van de gewestraad de motor zijn en de voorzitter voldoende aandacht kunnen be- aan de gewestraad, vooral de die de gemeenten vereist zeer veel werk. Met zei dr. Pels, dat het geen be- Is indien zowel voorzitter als is uit Leiden komen, maar het bezwaarlijk wanneer de burgemeester het voarzitter- van de gewestraad als een >ijbaantje gaat zien. te kj aakjheer Schuurman (KVP) sloot bij dr. Pels en vond dat de- iite regeling in de praktijk de moeten bewijzen. Mr. rman (Pr. Chr.) vond het be- f0.50 per inwoner voor het jaar aan de hoge kant. Het Ben' Voorschoten f 10.000 per jaar betf Graag benadrukte hij de van het huidige secretariaat. Wassenaar is gevestigd. De (BP) sprak over de vrees overheersing van de grote 'gemeester De Kool had direct nbwoard klaar en bestreed de van de heer Scheps dat er qvoor samenwerking zou zijn. De Vesterman (WD) vond de in- I van de burgemeesters te zwaar. rogramma van )ranjefeesten ,WOUDE De Nationale voor nieuwelingen, die programma van Koningin ne- >nd, komt te vervallen. Het ziet er nu als volgt uit: lag 27 april: volleybalwed- in de gymnastiekzaal aan ht fienkelweg om 13.00 uur. dag 29 april: 16.00 uur ope- :ermisattractie aan deSchen- met extra lange ritten; 20.00 'te lampionoptocht m.m.v. de ids VIOS. Vertrek vanaf het «huis; 20.00 uur grote kla- redstrijd in het Don Bosco- 30 april: 8.00 uur klok- meentetoren; 8.15: verzame- opstellen kinderoptocht in de :d jan Banningstraat. Er zijn drie ';eeI i beschikbaar voor de origi ns individuelen en kleine groe- bui n drie prijzen voor grotere 1781 in9.00: aubade voor het ge- K-Pyhuis; 10.00: aanvang kinder- in de Jan van Banningstr.; uitreiking prijzen kinderspelen aanvang buurtvoetbaltoernooi 32jjongens op het SJZ-terrein; rijwielpuzzelrit voor meisjes t.em. 16 jaar. Vertrek vanaf v'jon Boscohuis. 12.00: Schenkel- Start nabij het Don Boscohuis. >rijs en individuele prijzen, ballonwedstrijd: 14.00: ring- te paard op het terrein aan fcuwe Weg. Het bestuur van de Ijke rij vereniging Jeanne d'Arc iervan de organisatie heeft, m aantal wagens met paar- chikbaar zodat een ieder kan ïen. Voor het ringsteken in ir.,^del moet men zelf voor een .zorgen. 15.30: Boegsprietlopen lames en heren. 14.30 en 15.30: voorstelling in het Don Bosco. Uitsluitend voor de kinderen gd e leden. 17.30: Wielerwedstrij- ey« p het parcours Schenkel weg ade: wedstrijd op tourfietsen tc[ bezetenen van 12 t.e.m. 16 j.; pijd op tourfietsen voor ingeze- van 17 jaar en ouder: wed- .over 15 km. voor adsplranten 1 1 wift uit Leiden: grote wedstrijd '50 km. voor amateurs en nieu- 'ten van Swift; 20.00: Oranje- Het 2 bands in het Don Bosco- tenfcnsdag 8 mei: Oranjemiddag una ie bejaarden in het Don Bosco- Burgemeester De Kool zag de ge westvorming als een met elkaar op trekken en het bundelen van eikaars belangen. Het voorzitterschap is in derdaad zeer belangrijk en het secre tariaat is waarschijnlijk te licht op dit opgenblik. „We beginnen niet met oud-zeer, maar met enthousias me om door samenwerking de belan gen van de burgerij nog beter te kunnen dienen.'* De koppeling van huur aan inko men zoals voorgesteld door B. en W. vergde lange tijd van beraadslaging. Baron De Vos van Steen wijk (WD) vroeg wat nu precies het netto-inko men is en hoe de grens van f 15.000 wordt bepaald. Dr. Pels (PvdA) vond het onelegant can deze belangrijke zaak, waardoor inwoners boven de grens van f 15.000 zelf voor hun huls vesting moeten zorgen, niet eerst in vergadering te behandelen en vroeg zich af of de pers hierover niet eerder was ingelicht dan de raadsleden. Burgemeester De Kool ontkende dit laatste. B. en W. willen proberen om thans voor de minst draagkrachtigen zoveel mogelijk goedkope woningen te verkrijgen. Hot onbehagen is groot over het feit dat tal van gesubsidieer de woningen ingenomen zijn door in woners, die inmiddels zelf wel meer kunnen uitgeven voor hun woning. Hieraan kan de overheid niets ver anderen. Geen antwoord kon de bur gemeester geven op de vraag, hoeveel woningzoekenden Voorschoten heeft, die meer dan f 15.000 netto per jaar verdienen. Baron De Vos van Steenwyk (VVD merkte op dat wetgeving geen zaak van haast en spoed moet zijn, zoals B. en W. hebben betracht. Zowel de verordening op de motorbrandstof- pompen als het kap ver bod rammel den hier en daar. Het voorstel om die bewoners van de flatwoningen in Noord-Hofland per maand f 1 huur verhoging te geven in verband met ingebruikneming van container ver kreeg de goedkeuring niet en werd teruggenomen. Enige raadsleden za gen in deze verordening 'n extra be lasting op de reinigingsrechten, hoe wel wethouder Van der Laan (KVP) betoogde, dat de containers worden gerekend bij de bouwkosten van de woning zodat een huurverhoging wel op zijn plaas is. De raad ging hier niet mee akkoord. Om twaalf uur werd de vergadering verdaagd naar volgende week vrij dagavond. LEIDSCH DAGBLAD Dodenherdenking WARMOND De dodenherden king zal zaterdag 4 mei beginnen met ee ndienst in de r.k. kerk, 19.00 uur. Veertig minuten later begint de stille tocht vanaf het plein voor het politiebureau, die gaat via de Dorpsstraat, Warmundastraat en de Herenweg naar het monument voor de gevallenen. De beide plaatselijke muziekverenigingen zullen nadat de twee minuten stilte in acht zijn ge nomen. de zang begeleiden. Tevens wordt er gedeclameerd. Afscheid van J. Rijnheek WARMOND Een der oudste steunpilaren van de v.v. „Wair- munda", de heer J. Rijnbeek, gaat naar het zuiden van het land ver huizen. Maandagavond kan men in de kantine afscheid van hem ne men. De junioren kunnen dit doen van zeven uur tot half acht, van half acht tot half negen de senio ren en vanaf half negen Is er gele genheid voor de geestelijk adviseur, het bestuur en de jeugdleiders af scheid van de heer J. Rijnbeek te nemen. Snelrecht in St. Willehrord SINT WIILLEBRORD (ANP/GPD) Voor de meervoudige kamer van de Bredase rechtbank, zullen op 3 mei tien verdachten, die worden be schouwd als de ernstigde onruststo kers by de wanordelijkheden in het afgelopen weekeinde in Sint Wille- brord, terecht moeten staan. Dit snelrecht heeft plaats in opdracht van de minister van Justitie. Negen andere verdachten zijn inmiddels vrijgelaten en zullen later worden berecht. Tegen nog twee andere ver dachten, die zich in arrest bevinden, loopt het gerechtelijk vooronderzoek nog. De leeftijd van de verdachten varieert van 16 tot 42 jaar. De poli tie is nog steeds met een uitgebreid onderzoek bezig. Drs. Th. E. Wester terp, lid van de Tweede Kamer voor de KVP, heeft minister Polak van Justitie gevraagd of de bewindsman bij zijn onderzoek naar de vermoede lijke oorzaken van de recente moei lijkheden in St. Willebrord ook te betrekken de bij grote delen van de bevolking van St. Willebrord kenne lijk bestaande indruk, dat één van de leden van groep-Rucphen van de Rijkspolitie de mentaliteit van de be volking niet heeft kunnen aanvoelen en dat de wijze, waarop deze politie man in het openbaar tegenover een arrestant is opgetreden in sterke mate tot de moeilijkheden van 20 april zou hébben geleid. Verhuur op zondag mogelijk LEIDEN Een jeudige inwoner van Leiden heeft gister middag twee buisjes met medicamenten verloren, die bij on oordeelkundig gebruik schadelijk voor de gezondheid kunnen zijn. Hoewel de Leidse politie gisteravond het bericht van ver missing tot driemaal toe via de radio heeft laten omroepen, zijn de medicamenten nog steeds niet gevonden. Het medicijn is zoekgeraakt op straat tussen het Rapenburg en de Morsweg. Het gaat hier om twee buisjes met zestig digoxin- en twaalf laxintabletten, die aan een volwassen hart patiënt waren voorgeschreven. Vooral bij gebruik door jonge kinderen kunnen de tabletten een fatale uitwerking hebben. Mellema reed onder invloed ROTTERDAM (GPD) De 44- jarige fractie-voorzitter van de CHTT in de Tweede Kamer, de heer T.'J. Mellema. is enige dagen geleden in Rotterdam, terwijl hij onder invloed van sterke drank reed, mét zijn auto op een kruispunt tegen een perso nenauto gereden. Deze auto werd. evenals zijn eigen wagen, geheel ver nield. De fractievoorzitter van de CHU werd overgebracht naar een politie bureau waar proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt. Nadat hij ge ruime tijd was vastgehouden kon hij naar zijn woning in Nieuw Scheem- da. in Groningen, terugkeren. Tegen hem, aldus de Rotterdamse officier van justitie, zal een vervolging wor den ingesteld evenaüs ieder normaal delict en een onderscheid zal niet worden gemaakt. De hoof dinspecteur - tit ulair van 's Rijks belastingen A. C. M. van der Kroft .toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der registratie en suc cessie te 's-Gravenhage, is verplaatst naar Leiden en aangewezen als hoofd van de inspectie der registra tie en successie alhier. LEIDERDORP De gemeenteraad komt morgenavond om acht uur in vergadering bijeen. De agenda ver meldt de volgende onderwerpen: vaststelling van de exploitatievergoe ding over 1967 voor de r.-k. lagere scholen; vaststelling van de 11de wijziging der arbeidsovereenkomstenverordening verlenen van een subsidie aan de stichting „De Leiderdorpse Pad vinders; verlenen van een subsidie aan het comité dat de jaarlijkse autotocht voor ouden van dagen organiseert; wijziging van een raadsbesluit van 15 juli 1963 betreffende de verhuur van de zolder van de Koningin Ju- lianaschool aan de schietvereniging „De Vrijheid"; beschikbaarstelling van een krediet voor de afbouw van de noodbe- stuurspost: wijziging der legesverordening met betrekking tot de heffing van leges voor huwelij ksvoltrekkingen wijziging der legesverordening met betrekking tot heffing van leges voor bouwvergunningen; verlenen van medewerking ten be hoeve van de stichting van een christelijke school voor gewoon la ger onderwijs; verlenen van subsidies aan de her vormde gemeente van Leiderdorp in de kosten van restauratie en voorfinanciering van kerkgebouw en orgel: vaststelling van het bestemmings plan Essenpark 1967 en de daarop betrekking hebbende bouwexploita- tie-opzet; verpachting van het dorpshuis: aankoop van de panden Hoofdstraat 242. 254, 256 en 258 en Jaagpad 47 en 48: verpachting van weiland en tot ver huur van een stal en hooiberging aan de heer J. Rijnsburger: LEIDERDORP Op 31 maart van dit jaar eindigde de op 22 no vember 1966 met mevrouw C. Dise- raad-Van der Holst gesloten over eenkomst inzake de exploitatie van het dorpshuis. B. en W. hebben daar om met mevrouw Disera ad bespre kingen gevoerd over de mogelijkhe den tot voortzetting van de exploita tie. Uit deze besprekingen is B. en W. gebleken dat mevrouw Diseraad gaarne bereid is de exploitatie van het dorpshuis voort te zetten. Bij B. en W. bestaan hiertegen geen be zwaren. Evenals in 1966 komt het B. en W. echter gelet op het geboor tejaar van de exploitantewense lijk voor de duur van de te sluiten overeenkomst tot twee jaren te be perken. De door de gemeente te be talen vergoeding beorceg tijdens de afgelopen periode f 2.250,- per jaar. Thans is om een verhoging tot f2.500,- verzocht. De hoogte van de ze vergoeding wordt, bezien in het licht van de algemene kosten- en vergoedingsstijgingen, alleszins rede lijk geacht. Ten aanzien van de exploitatie van de rijwielstalling heeit mevrouw Dise raad te kennen gegeven niet meer van het haar toekomende recht ge bruik te zuilen maken m verband met de onpraktische ligging, ais ge volg waarvan het uitoefenen van enig toezicht op de gestalte rijwielen on mogelijk is en de daaruit voort vloeiende verantwoordelijkheid te groot wordt. B. en W. hebben tegen beëindiging van deze exploitatie geen bezwaren; de pachtvoorwaarden zul len hieraan dienen te worden aan gepast. De raad wordt voorgesteld al dus te besluiten. Naar aanleiding van een vraag van de heer Kleiss in de vergadering van 26 september 1966 zegden B. en W. toe zich te zullen beraden over de verhuur van zalen van het dorpshuis op zondag. De regeling inzake de verhuur van zalen in het dorpshuis staat het college niet toe op zondag, Eerste Kerstdag en Goede Vrijdag zalen te verhuren. Die bevoegd heid berust uitsluitend bij de raad. Naar aanleiding van vorenstaande stelden B. en W. de raad in de ver gadering van 28-3-1967 voor om de bevoegdheid tot verhuur op zondag aan het college te delegeren; doch verder in principe geen wijzigingen aan te brengen, omdat B. en W. van de zondagverhuur geen regel wil den maken. Er werd echter voor gesteld om in principe de verhuur op zondag mogelijk te maken en het stellen van voorwaarden aan het college over te laten. In verband hiermee merken B. en W. op, dat zij in beginsel tegen ver huur op zondag geen bezwaren heb ben. B. en W. hebben dan ook ge meend de raad te moeten voorstel len de verhuur op zondag, eerste Kerstdag en Goede Vrijdag te dele geren aan het college. Dit kan wor den bereikt dóór schrapping van een artikel. In een nieuw artikel heb ben B. en W. tot uitdrukking ge bracht de bevoegdheid van het col lege tot bet «tellen van nadere bij zondere voorwaarden bij verhuur op zondag, Eerste Kerstdag of Goede Vrijdag. Zondagsvenhuur betékent, dat de gemeente extra kosten moet maken. B. en W. achten het dan ook billijk dat deze extra kosten ten laste van de huurder warden gebracht. Dit kan geschieden door de verhuur prijzen bij verhuur op zondag, Eerste Kerstdag en Goede Vrijdag met 50% te verhogen. Mevrouw Diseraad beeft meege deeld haar medewerking te zullen verlenen aan verhuur van één of meer zalen op zondag. Indien zulks geschiedt is het redelijk dat de pach ter daarvoor een extra vergoeding ontvangt. Hieraan is tegemoet geko- Van deze gelegenheid is gebruik ge- exploitat/le, alsmede de verhuur van zalen op zondag, Eerste Kerstdag en Goede Vrijdag maken eveneens wij ziging der pachtvoorwaarden exploi tatie dorpshuls 1960 noodzakelijk. Van deze gelegenheid is gebruik ge maakt tevens enkele noodzakelij ke wijzigingen van andere aard aan te brengen. B. en W. vragen de raad de voorgestelde wijzigingen goed te keuren. Predikbeurten WASSENAAR Herv. gem.: Dorpskerk: 10 u dr Th. C. Frederikse; Kievietskerk: 9 uur jeugdkerk, 10 u ds J. T. Wiersma; Messiaskerk: 10 u ds A. H. Hellemans uit Den Haag,-19 u jeugdienst ds. J. van Veen uit Vlaardingen; Dorps centrum: 10 u jeugdkerk en kinder diensten. Geref. Kerk: Bloemcamplaan: 10 u ds H. J. van Duinen uit Voorburg, 19 u ds L. Bech; Zijllaan: 10 en 17 u ds D. van der Meulen. Ned. Prot. Bond: Lange Kerdam: 10.30 u prof dr J. Sperna Weiland uit Amstelveen. Rem. Geref. Gem.: Johannahuis: geen dienst. Herv. Geref. Evangelisatie: Dorps huis: 10 u J. Henzen uit Leiderdorp, 17 u ds G. Boer uit Katwijk aan Zee. Medische dienst WASSENAAR Doktersdienst de artsen J. A. Römer, Lange Kerk- dam 56. tel. 2501 en H. S. Boogaart, Storm van 's Gravensandeweg 1, tel- 4466. Apothekersdienst: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Tandartsendienst (za. en zo. van 18- 18.30 u.)E. E. van Bommel, Lange Kerkdam 29. tel. 4312. Oegstgeestenaar voor rechtbank verkoop van grond voor een transfor matorgebouw aan de gemeente Leiden: verkoop van een perceel grond met bijbehorend water aan de gemeen te Leiden, voor de bouw van een transformatorgebouw aankoop van gronden in de Bos polder: verlenen van een aanvullend krediet voor de afwerking van het clubge bouw op het korfbalveld: verlenen van een krediet voor de verdere uitbreiding van de jacht haven; aangaan van een erfpachts- en een leasingovereenkomst met de Coöpe ratieve Raiffeisenbank in Leider dorp in verband met de bouw van twee kleuterscholen; verkoop van industrieterrein langs de Lijnbaan aan Blaauwhoed N.V. uit Amsterdam; goedkeuring van het sportparkplan in de Bospolder. AMSTERDAM (ANP) Een won derlijke vorm van ambtelijke corrup tie noemde de Amsterdamse officier van justitie, mr. H. G. van Everdln- gen, gisteren een oogluikend toege stane regeling in het Marine Op komst Centrum in Hilversum, waar bij daar als arbeidscontractant werk zame studenten vrije dagen konden „kopen". Terecht stond een inmiddels ont slagen 43-jarige rijksambtenaar uit Oegstgeest, die als coördinator- hoof aproefleider belast was met de indeling van de werkzaamheden in de psydhodiagnotische afdeling van dit centrum. Hij moest er voor zor gen, dat steeds voldoende proeflei ders aanwezig waren voor het afne men van tests. Daarvoor waren ook werkstudenten op arbeidscontract Ter zitting bleek dat als deze werkstudenten niet konden komen, zij vrije dagen kochten. Zij droegen dan aan de Oegstgeestenaar hun sa laris voor deze dagen af met de be doeling. dat hij daarvoor plaatsver vangers zou nemen om hun werk te verrichten. De plaatsvervangers wer den dan van dit afgestane salaris be taald. Het was echter niet altijd mogelijk gebleken plaatsvervangers te krijgen en in de loop van drie jaar was een zwartsalarispotje van ruim 18 mille ontstaan. Daaruit was ongeveer 3000 gulden aan plaatsvervangers uitbetaald en de coördinatar-hoofdproefleider gaf toe, dat hij zich de overgebleven 15 mille had toegeëigend. De officier van justitie eiste tegen hem zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk. De president van de rechtbank, mr. J. A. Bletz. vroeg of het niemand j was opgevallen dat die uren waar- j voor betaald was doch niet gewerkt onbenut zijn geweest. „Dat is toch geen manier om een overheidsdienst te drijven", zo voegde hij er aan toe. De officier van justitie noemde het. gebeurde een wonderlijk insluipsel en hij vroeg zich af hoe zo iets in een dergelijk militair verband kon voor komen. Mr. Van E/erdingen meende, dat dit was ontstaan door het te werk stellen van werkstudenten. De commandanten van het centrum wis ten er volgens hem wel iets van. Zij zeiden dat het niet mocht, maar wis ten dat het doorging. Het werd oog luikend toegestaan. Niemand heeft er aan gedacht om controle uit te oefenen. Officieel kon ook geen con trole worden uitgeoefend, omdat het potje officieel niet bestond, aldus de officier. Ook degenen, die in het Marine- Qpkomstcentrum het bevel voerden, hebben naar de mening van de of ficier op zijn minst gezegd onver standig gehandeld. Mr. Van Ever- dingen noemde de omschrijving .han delaar in vrije dagen', die de raads vrouwe gébruikte, een wonderlijke uitdrukking en een juridisch onbe staanbaar iets. ..Ik wilde dat ik iemand wist waar je vrye dagen kon kop an". De raadsvrouwe zei, dat het voor haar cliënt niet zo eenvoudig geweest w~as om de tering naar de nering te zetten. Hij had volgens haar hard gewerkt om de boel in zijn afdeling gaande te houden en niets spaak te laten lopen. De Oegstgeestenaar had financiële zorgen. Hij had een huis gekocht voor f 65.000.met twee hy potheken. De raadsvrouwe bepleitte een geheel voorwaardelijke straf. De rechtbank doet op 10 mei uitspraak. Maandag: Oude Heren gracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, West Havenstraat, Verversplein, Ha ven Havenkade, Kalvermarkt, Kijf- gracht, Minnebroersgracht, Zuidsin gel,, Herengracht (beide zijden), Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstr., Waardkerkplein Waardkerksteeg, Oranjegracht, Kaarsemak er sstraat, Looyerstraat, Weverstraat, Veste- straat, Groenestegen, Uiterstegracht. Kerksteeg, Waardgracht, Korte en Lange Langstraat. Maandag: Breestraat, Langebrug, Ketelboetersteeg, School steeg, Wolsteeg, Gangetje, Boter markt, Vismarkt, Stadhuisplein. K oornbrugsteegDwarskoornbrug- steeg, Maarsmanssteeg, Mandema- kersteeg, Vrouwenstee g (geheel), Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel), Den Burcht. Burchtsteeg, Nieuwstraat. Hartesteeg, Beschuit- l, Moriaansteeg. Hooglandsekerk- gracht, Koppenhinksteeg, Hoogland- sekerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn (belde zijden), Hoogstraat. Kaasmarkt, Hooigracht. St. Pancras- steeg, Van Driesenstraat, Middelste- gracht. Woensdag. Zoeterwoudsesingel (var Lammen- schansweg tot Hoge Rijndijk), v d. Brandelerkade, Durieuxstraat, Tiboel Siegenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobetstraat, de Ridderstraat, Thor- beckestraat, Wass'traat, de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P J. Blokstraat, Fruinlaan. de Gijselaar- straat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharinastraat Woensdag: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e binnenvestgracht, Rijn straat, Kraaierstraat, Havenstraten 2e en 3e, 1, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht Levendaal. Oranjeboom- straat, Cathrijnestraat, Barbarasteeg. St Jorissteeg, Koenesteeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmakersteeg, Veer- straat, Hogewoerd, Watersteeg. Plan tage. Utrechtse Veer. Donderdag: Zijlsingel, Rijnkade Oosterdwars- straat, Munnikenstraat, van Galen straat, Waardstraat, Hermanstraat. Trompstraat, de Ruyterstraat, Evert- senstraat, Oosterstraat, van Speyk- straat, Kortenaerstraat, Tasman straat, Overrijn, Heemskerkstraat. Vrijdag Galgewater, Noordeinde en plein, Rembrandtstraat Oude Varken markt. Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel Groenhovenstraat, Witte Rozen straat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade. Gerrit Doustraat, Vree wijkstraat, Hugo de Grootstraat, Bil- derdijkstraat. Vrijdag Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Nonnen steeg Kolfmakersteeg, Zegersteeg, 5e Binnenvestgracht, Sterrenwacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Molen- steeg, Boisotkade, Kampersteeg, °-on- ciëntiestraat, Vliet, Douzastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan van Houtkade, Hoef straat, Raam- steeg, Garenmarkt, Steenschuur. Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomon- steeg, Kloksteeg. Scheepmakersteeg, Houtstraat, Gerecht. Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pieterskerkkoor- steeg Diefsteeg, Berkeldaelstraat, Pieterskerkgracht Pieterskerkhof Papengracht, Pieterskerkstraat, Doe lengracht. Verkoop van industrieterrein LEIDERDORP Andermaal be reikten B. en W. met een gegadigde voor industrieterrein overeenstem ming over de verkoop van een per. ceel grond aan de Lynbaan, dat be stemd is voor de vestiging van klei ne ambachtelijke bedrijven. Het betreft thans een kavel ter grootte van ongeveer 10816 m2, die B. en W. behoudens instemming van de raad en de goedkeuring van Ge deputeerde Staten voor de prijs van f 65 per m2 verkochten aan Blauw- Fonds II Trust N.V., gevestigd in Amsterdam. Voorts kwamen B. en W. overeen dat ongeveer 936 m2 water om niet zal worden overgedra gen. Het over te dragen industrie terrein is bestemd voor de bouw van te verhuren fabriekshallen. Programma van damesliaiidbal WARMOND De dameshandbal vereniging heeft voor zondag drie uitwedstrijden op het programma staan: 13 uur aspiranten-MMO; 12.30 uur junioren IWings en eveneens 12.30 uur senioren tegen SOS. In verband met Koninginnedag op dinsdag 30 april zal in Voorscho ten de route van deze dag van de reinigingsdienst worden uitgesteld tot 1 mei. Aankoop grond in Bospolder LEIDERDORP Namens B. en W. heeft de heer J Vellekoop, taxa* teur van de gemeente. overeen stemming bereikt over de aankoop van een perceel weiland in de Bos polder, benodigd voor de realisering van het sportparkplan ten noorden van de Dwarswatering. Deze aankoop betreft een perceel weiland ter grootte van 04.00.00 ha, dat eigendom is van het R.C. Oude Armenkantoor in Amsterdam. De gekochte grond is gelegen in het op 12 januari 1960 vastgestelde uitbrei dingsplan in hoofdzaak en heeft: daarin een recreatieve bestemming. In het door Provinciale Staten vast gestelde streekplan Rijnstreek-West! is dat eveneens het geval. De prijs, waarover met de regen- in van het R.C. Oude Armenkan toor overeenstemming is bereikt, bedraagt f 106.000. B. en W. stellen de raad voor tot aankoop te beslui ten. UITBREIDING JACHTHAVEN „DE DOES" LEIDERDORP De belangstel ling in de jachthaven bij de Does vergt wederom uitbreiding van de steigeraccommodatie. Voor deze (vierde) fase vraagt de watersport vereniging „Doeshaven" de gemeen te een bedrag van f 24.500 te inves teren voor de aanleg van twee vaste houten steigers van elk ruim 50 me ter lengte, langs de oever aan de kant van de Rijksweg (de westwal). De investering kan op de gebrui kelijke wijze geschieden, aldus B. en W. De gemeente financiert de bouw en de watersportvereniging vergoedt ingevolge artikel 2 van het besluit tot het in bruikleen en exploitatie geven van de gemeentelijke jachthaven da kosten van rente en afschrijving van de door de gemeente te financieren gelden. De aan de vierde fase ver banden kosten zullen dus geheel door de watersportvereniging worden gedekt. De vereniging heeft meege deeld de jaarlijkse meerkosten over het boekjaar 1968 uit eigen midde len te kunnen financieren. Het ligt in de bedoeling dat het bedrag van f 24 500 in 15 jaar zal worden afge schreven. B. en W. stellen de raad voor te besluiten tot aanleg van de vierde fase van de jachthaven en hiervoor een krediet van f 24.500 beschikbaar te stellen. Extra-krediet voor kleed-kantine gebouw van „Velocitas" LEIDERDORP Met het vordc- I ren van de werkzaamheden by de bouw van het kleed-kantinegebouw voor de christelijke korfbalvereni ging „Velocitas" is de noodzaak ge bleken de raming op de gemeente begroting te herzien. Deze raming bedraagt thans f35.720. In dit bedrag zijn echter niet op genomen de kosten van het grond werk en zandaanvulling rondom het gebouw, tegelwerk, aard-elektrode en loonkosten technische dienst. Voorts blijken de aansluitkosten voor water, gas en elektriciteit aanzienlijk hoger te zijn dan aanvankelijk is geraamd, zulks in verband met de terreinge steldheid en de lange afstanden tot de hoofdleidingen. Met het voren staande is aan extra kosten een be drag van f3.955.40 gemoeid. De commissie openbare werken is van oordeel, dat daarnaast ook voor het buitenschildeiwerk een bedrag moet worden geraamd, groot f 1600.-. Hoewel het de opzet is dit binten- schilderwerk door de korfbalvereni ging in eigen beheer te laten uitvoe ren, lijkt het de commissie verstan dig de kosten van het schilderen toch in de begroting op te nemen, opdat bij een eventueel niet of nie' goed tot uitvoering komen van de beoogde zelf werkzaamheden een voorstel voor een hernieuwde wijzi ging van de begroting wordt ver meden. Overigens kan de commissie zich met de raming van het krediet verenigen. Gezien liet vorenstaande stellen B. en W. de raad voor een aanvul lend krediet van f 5.555,40 te voteren voor de bouw van het kleed- en kantinegebouw voor „Velocitas".

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 19