Warmonds KVP-fractie geheel nog een Grondtraiisaclies in Munnikkenpolder Nieuwe regeling voor de toewijzing van huurwoningen i^it-Gele Kruis lieeft voorzitter nieuwe Bouw chr. school in Leiderdorp Geslaagde vakantie „Duikboot ^-j eugd Burgeravond in C.C.- Voorschoten succes Boltini in Oegstgeest rOENSDAG U APRIL 1P68 .r LEIDSCH DAGBLAD ff PAGINA 9 Verklaring in raadsvergadering iRMOND In de gister - 1 gehouden raadsvergadering de heer Willemsen, voorzitter de KVP-fractie, namens zijn He een verklaring afgelegd over laatselijke situatie na de Twee- merverkiezingen van 1966. het interne beraad eem jaar len kwam men tot de gedachte, de KVP-fractie bij de eerst/vol- raadsverkiezingen wel niet in het huidige verband en wel- ook niet in de huidige samen- ing terug zal komen. Toen werd ten voorlopig op de oude* voet te werken. Thans, een jaar la- s er opnieuw beraad geweest, ■bij is een toenemend onibeha- ten opzichte van het door het jjbestuur van de KVP gevoer- leleid geconstateerd. Het uittre- van de groep Aarden heeft de ie geen aanleiding gegeven om •eken met de KVP. Wel stelde de Willemsen op prijs te verklaren, le fractie-afspraak voor hem per- lijk de doorslag had gegeven ook s nog geen verdere stappen te ïen. Indien zich geen ndere feiten voordoen, zal de te tot de volgende raadsverkie- ;n op de oude voet doorwerken, erna werd de heer P. J. Baas •alls gemeente-secretaris, bij vriendelijke woorden van om werden gesproken door de sitter en de heer Willemsen na- e gehele raad. Als onbe- igd ambtenaar van de burgerlij- stand werden benoemd de heer is en mej. G. A. M. Schave- >nieuw kwam in discussie het itel van B. en W. om aan de J. P. v. d. Hulst geen vergun- te verlenen tot het oprichten een aanlegsteiger in het Swei- Nadat door de heren Van rsel en De Winter 'n poging was an, om aan betrokkene een tij - ke vergunning te verlenen, wel- oging geen succes had, werd het jstel van B. en W. met algemenie [men aangenomen. Begroting n de orde kwam hierna de vast- ng van de begroting voor 1968 die van het waterleidingbedrijf I dit jaar Bij de algemene be- juwingen zei de heer Willemsen ernstig te betreuren dat deze |oting nu pas was ingediend en Irong er met klem op aan maat- }en te nemen opdat dit in de omst voorkomen wordt. Hierbij j de heer Weijers zich volkomen l jwel de financiële commissie als fractiegenoten, aldus de heer kmsen hebben principiële bezwa- ftegen de voorgestelde terugwer- le kracht van enkele belasting- pgingen onder meer de verhoging het reinigingsrecht. Hij was jugd dat de begroting thans een tig beeld te zien geeft mede dank thans door het rijk toegezegde age van 80% in de kosten van itvoering van de algemene bij - iswet. ijzondere aandacht vroeg de •fractieleider voor de instelling een burgerlijke adviescommissie de uitvoering van deze wet en naken van een nieuwe verplaat- verordening. Gelukkig was hij tiet door B. en W. ingediende ur eplan waarvan hij hoopte dat an ook enkele zaken verwezen - kunnen worden. Voor een goed ioneren van het gemeente- >estelachtte hij de voorgestel belastingverhogingen aanvaard en noodzakelijk. Achterstand heer v. d. Kroft betreurt even- de late indiening van de be ng, een facet waarmee vooral jhterstand bij financiën wordt ge ntueerd. Volgens hem bestond er „m algehele achterstand op gemeentehuis. In verband hier- vroeg hij nu reeds de aandacht tijdige opbouw van een admi- atief apparaat teneinde P'an iburg te kunnen runnen. ingediende investeringsplan ide de heer v. d. Kroft een am- us plan. De vernieuwing van de riolering is van een dusdanige urgentie dat deze hoger op het ur gentieplan moet worden geplaatst. Nu de plannen nog niet zijn ingediend, is het moeilijk te beoordelen of de sitichtingskosten f 250.000, voor de bouw van een garage voor gemeen tewerken niet erg hoog zijn. Vervolgens hield hij een pleidooi voor de stichting van een nieuw gym nastieklokaal. Hij was verheugd, dat zowel het kleuteronderwijs als het lager onderwijs de beschikking krijgt over de gewenste werkruimte. Voor wat betreft de oude St-Nicolaasschool zou hij er van uit willen gaan, dit gebouw op dit toch min of meer unie ke punt in handen van de gemeen telijke overheid te laten, teneinde hieraan t.z.t. een passende bestem ming te geven. ,Overbos 99 Volgens het college van B. en W. aldus de heer v d. Kroft, wordt de verdere verbetering van het sport park „Overbos" in afwachting van een nadere studie uitgesteld. Hij vroeg of hij hieruit moet begrijpen dat het effenen van 't hoofdterrein deze zomer niet plaatsvindt, hetgeen een zeer ongewenste situatie zou zijn. De heer Breedijk. bracht dank aan de heer Zoetemelk, chef van de af deling financiën voor de wijze, waarop hij deze begroting zo overzichtelijk heeft samengesteld. Hij achtte de belastingverhogingen Storing in levering elektriciteit LEIDEN Omstreeks half twee kwam een gedeelte van de binnen stad en de omgeving van de Rijns- burgerweg zonder elektriciteit te zit ten. De Stedelijke Lichtfabrieken vermoeden, dat dit veroorzaakt is door een kabelstoring. Personeel is onmiddellijk begonnen een onderzoek in te stellen naar deze storing. Men hoopt de elektriciteitstoevoer spoedig in orde te hebben. Bij. het ter perse gaan van dit nummer was dit in een gedeelte van de stad reeds het geval. noodzakelijk, wil de gemeente het verzorgingspeil handhaven, waar no dig te verhogen. Met betrekking tot vele technische zaken vroeg hij zich af of het niet mogelijk is terzake meer samen te werken met omlig gende gemeenten hetgeen een grote kostenbesparing met zidh zou bren gen. De heer Van Moorsel zei, dat het werk op een gemeentehuis niet in tijd te bereken valt. Hij vroeg spe ciale aandacht voor de jeugdzorg en zou gaarne zien, dat initiatieven ge nomen worden voor de oprichting van een sporthal, welke initiatieven dan door de burgerij gestimuleerd zouden kunnen worden. Hij zou gaar ne zien dat de burgerij werd betrok ken bij 't werk van de verschillende raadscommissies waarvoor thans toch de gelegenheid aanwezig is. Bijzonde re aandacht werd ook gevraagd voor het sportterrein. Verbetering van dit terrein is dringend noodzakelijk. Na deze algemene beschoupwingen ging de raad over in besloten zitting. In de op 6 mei te houden openbare vergadering zullen B. en W. de spre kers antwoorden en zal de begro ting verdei- worden behandeld. Te- wens zullen dan de andere agenda punten worden afgewerkt. Zoontje astronaut Eisele overleden HOUSTON (RTR) Matthew Eisele, de zesjarige zoon van de Amerikaanse ruimtevaarder Don Eisele, is in heb kinderziekenhuis van Texas overleden aan leukemie. Eisele i6 aangewezen voor de eerste bemande vlucht met een Apollo- ruimtevaartuig later in dit jaar. RAADSAGENDA VOORSCHOTEN De gemeente raad komt vrijdagavond om 8 uur in vergadering bijeen. De agenda ver meldt de volgende onderwerpen vaststellen van een verordening op het vellen van houtopstandenvast stellen van een verordening motor- brandstofpompen Voorschoten; sa menwerking binnen de agglomeratie Leiden; verkoop van bouwterrein in „Boschgeest; aanschaffing van con tainers ten behoeve van het complex van 84 woningen in „Noord-Hofland'; verkoop van grond in „Noord-Hof land" aan de N.V. Electriciteitsbe- drijf Zuid-Holland; vaststelling van het werkschema en het investerings programma; aangaan van een ge meenschappelijke regeling inzake de sociale werkplaats in Rijswijk; ver lenen van een voorbereidingskre- diet voor de bouw van een sporthal; stichting van een dependance voor het openbaar kleuteronderwijs in en een aantal andere LEIDERDORP Namens het college van B. en W. van Leiderdorp, heeft de heer J. Vellekoop uit Den Haag, taxateur dezer gemeente, over eenstemming bereikt met een twee tal grondeigenaren over de aankoop van gronden, gelegen aan de Boom gaardlaan in de Munnikenpolder. Deze aankoop heeft betrekking op drie percelen weiland van mevrouw M Ouwehand-Boekee in Katwijk aan Zee ter grootte van 4.66.00 ha en twee percelen weiland van de da mes H. J. Ingelse-Korthals te Voor schoten en W. H. de Vos-Korthals te Leiden, ter grootte van 3.93.30 ha, Deze gronden zijn gelegen in het op 12 januari 1960 vastgestelde uitbrei dingsplan in hoofdzaak en hebben Raadsvoorstellen Voorschoten VOORSCHOTEN B. en W. de len de raad mee dat bij de toewij zing van huurwoningen nogal eens blijkt, dat wonlngbehoevenden er onvoldoende rekening mee houden, dat zij voor hun huisvesting eeri re delijke vergoeding verschuldigd zijn en dat woningen met een betrekke lijk lage huur zijn bestemd voor de financieel minder draagkraehtigen. In verband hiermee hebben B. en W. besloten bij de toewijzing van woningen een koppeling van huur inkomen in te voeren. Het wordt redelijk geacht, dat de woningbehoevenden 20% v. hun net to-inkomen (exclusief kinderbeslag) bestemmen voor de huur. Onder huur wordt verstaan de netto-huur, vermeerderd .met het in de totale huur opgenomen bedrag voor de cen trale verwarmingsinstallatie. Voorts hebben B. en W. besloten woningbehoevenden met een netto-in komen van f 15.000 of meer per jaar niet meer als woningbehoevende in te schrijven. Zij worden geacht in de z.g. vrije sector in hun huisves ting te kunnen voorzien. IORSCHOTEN Voor het Wit- Kruis in 1967 een gunstig jaar lest. Financieel waren er geen Uijkheden en ook het werk van sijkzusters verliep zonder stoor- wijze van proef werd in de /an het jaar de vijfdaagse werk- -voor de wijkzuster ingevoerd en !ot nog toe opgedane ervaringen ttgen de definitieve invoe- hiervan zeker. In het najaar i een bliksemactie gehouden voor aanwerven van nieuwe leden. j actie is een groot succes ge ien. Het ledental nam toe van I tot 1517 leden, te weten 1333 [den van gezinnen, 145 zelfstan- en 39 inwonende gezinsleden, initiatief van de Stichting Ge- iheidszorg Voorschoten zullen in maandelijkse contactbij eenkom- wroden belegd voor diegenen, jp het medische vlak of op het fin van het maatschappelijk werk Szaam zijn. Een initiatief, dat de gewenste coördinatie tot stand ft brengen. k verzorging van de bij de grens- üging 1966 betrokken leden ge- B. en W. stellen de raad voor de dienweg ter hoogte v. de Kon. Julia- nalaan 48 en bestemd voor de aan voer van de Schoolstraat te noemen schiedt nog steeds door de Voor- schotense kruisverenigingen. In middels is met de gemeente Leiden een geldelijke vergoedingsregeling ge troffen voor deze gebieden te weten de Rijndijk en Valkenburgse weg. In verband met het vertrek naar elders tra d'de voorzitter mr. H. G. J. Davids af. De vergadering benoemde als nieuwe voorzitter di\ ir. J. Vos- ters. De twee wijkverpleegsters waren j haJ gedurende het gehele verslagjaar 1967 in dienst en legden in het kader van de verpleging bij in totaal 126 pa tiënten 4142 huisbezoeken af. Voor de 160 bejaarden werden in totaal 327 bezoeken afgelegd. De zui gelingen- en kleuterzorg bood in 1967 het volgende beeld: aantal in geschrevenen 184, aantal huisbezoe ken 726. Aan het slot van de vergadering dankte de vice-voorzitter drs. J. R, Eysink Smeets de scheidende voorzit ter mr. H. Davids, die gedurende vijf jaar bestuurslid is geweest, waarvan twee jaar secretaris en drie. jaar voor zitter. Als dank werd hem een boe- kenbon aangeboden. Stadsgewest De raad wordt tevens voorgesteld mee te werken aan de totstandko ming van de gewestvorming rond Leiden, zoals is vastgelegd in een nota, die voorbereid is door de bur gemeesters van Leiden en randge meenten in samenwerking met de Ver. Nederlandse Gemeenten. In deze gewestvorming zal Voor schoten met drie leden vertegenwoor digd zijn, te weten de burgemeester en twee raadsleden. B. en W. stellen voor af te vaardigen uit de gemeen teraad dr. P. S. Pels, fractievoor zitter van de PvdA. en nestor van de raad; en drs. A. F. van der Laan, KVP-wethouder van openbare werken. Voor de financiële conse quenties vraen B. en W. een krediet van f 0,50 per inwoner. B. en W. geven de raad in over weging te verkopen aan het bouw fonds Nederlandse Gemeenten 2500 m2 bouwgrond in 't bestemmingsplan „Boschgeest" aan de Van Helsdin- genlaan tegen een prijs van f 85.50 per m2 voor de bouw van 12 wonin gen met garages. Een krediet van f 3.125 wordt ge vraagd voor de aanschaf van contai ners voor de afvoer van huisvuil voor het complex van 84 woning wetwoningen in het bestemmingsplan „Noord-Hofland". Een van de gara ges zal geschikt worden gemaakt voor het onderbrengen van een vijf tal containers. De bewoners van de ze woningwetwoningen krijgen een huurverhoging van f 1 per maand voor deze containers. De Voorschotense raad heeft zich reeds eerder uitgesproken voor een spoedige realisering van een sport en W. vragen daarom een krediet van f 12.000 teneinde te kun nen beschikken over een voorberei dingskrediet. In de wijk „Boschgeest" willen B. en W. komen tot stichting van een dependance van de openbare kleu terschool „De Woelwaters". Deze kleuterschool aan de Dillenburglaan is volledig bezet. De ouders van kin deren uit „Boschgeest" maken be zwaar tegen de lange afstand van huis naar school en voorgesteld wordt een lokaal te bouwen in „Boschgeest". De kosten bedragen f 43.500 voor het gebouw en f 13.315 voor bijkomende kosten. De school komt aan de Schimmelpennincklaan en is verplaatsbaar. daarin de bestemming van beperkt agrarische doeleinden. In het door streekplan Rijnstreek-West hebben deze gronden echter de bestemming van recreatiegebied gekregen. De prijzen, waaromtrent bij de on derhandelingen overeenstemming is bereikt, bedragen respectievelijk f93.200,- en f78.660,-. De van me vrouw Ouwehand aan te kopen per celen weiland zijn verpacht aan de T. en F. D. van der Meij, Zijl- dijk 27 in Leiderdorp, terwijl de van de dames Ingelse en De Vos aan te kopen gronden verpacht zijn aan de heer J. Rijnsburger, Schapenrust- weg 11 in Leiderdorp. B. en W. zullen met de pachters te zijner tijd on derhandelingen aanknopen over de ontbinding van de pachtovereen komsten. Conform het advies van de com missie voor openbare werken en de bedrijven stellen B. en W. de raad voor te besluiten tot aankoop van de hiervoren bedoelde percelen weiland. Ter oriëntering delen B. en W. nog mede, dat in het gebied tussen de Rijksweg 4a, de Dwarswatering, de Does' en de Boomgaardlaan thans nog 4 percelen weiland gelegen zijn, die geen eigendom zijn van de ge meente Leiderdorp. Over de aankoop daarvan hopen B. en W. spoedig de nodige voorstellen te doen. Kiesinger wenst beter ouderwijs en administratie BONN (AP) Bondskanselier Kie singer is het met de opstandige stu denten eens, dat 'n aantal fundamen tele hervormingen in West-Duits- land nodig zijn. In een antikei in het tijdschrift 'Quick' noemt hij in 't bij zonder de universiteiten en het amb tenarenapparaat. Hij waarschuwt echter tegen „politieke fanatici" die alle bestaande instellingen willen slo pen om iets volmaakts op te bouwen. Maar dit zou toch in bloed en tranen uitlopen. Kiesinger is van mening dat spe ciaal een hervorming van het onder wijs dringend noodzakelijk is. „Hier moeten wij een grote achterstand in lopen, veel verbeteren en van de grond af hervormen aangezien ons onderwijsstelsel nog voor een groot gedeelte stoelt in de pre-industriële gemeenschap". Het ambtenarenapparaat moet worden gemoderniseerd. Dit is geen kritiek op onze ambtenaren. Integen deel, een moderne administratieve hervorming zou hun werk verlichten en hen in staat stellen krachtdadig met een volledig gewijzigde wereld rekening te houden", aldus Kiesinger. LEIDERDORP Het bestuur van de Protestants-Christelijke School vereniging in Leiderdorp heeft zich tot de raad gewend met het verzoek om, overeenkomstig het bepaalde in artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920, gelden uit de gemeentekas be schikbaar te stellen voor de bouw van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs op een perceel grond gelegen aan de Vronkenlaan in Lei derdorp. De Protestants-Christelij-Ke School vereniging is ontstaan uit een fusie van de Vereniging voor Christelijk Lager-, Meer Uitgebreid lager On derwijs en Bewaarschool en de Her vormde Schoolvereniging. De nieuwe vereniging heeft het bestuur en het beheer van de scholen, uitgaande van de beide oude schoolverenigingen, overgenomen bij notariële akte over eenkomstig het bepaalde in de La- ger-onderwijswet. Aan het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Lager-, Meer Uitge breid Lager Onderwijs en Be waarschool werd bij raadsbesluit van 29 november 1961 medewerking ver leend ingevolge artikel 72 van meer genoemde wet voor de bouw van een nieuwe school in de Zijllaan en Meiepolder. Deze medewerking kan, blijkens de terzake bestaande jurisprudentie, niet bij notariële akte worden overgedra gen. Het gevolg hiervan is dat de oude schoolvereniging de bouw nog zou moeten realiseren, waarna de overdracht alsnog bij notariële akte zou kunnen plaatsvinden. Het is duidelijk dat deze procedure omslachtig werkt. Daarbij dient nog bedacht te worden dat het oude schoolbestuur geen enkele beslissing zal willen nemen over de bouw en de Inrichting van deze school zonder eerst overleg te hebben gepleegd met het nieuwe bestuur. Deze gang van zaken zal uiteraard vertragend wer ken bij de realisering van dit pro ject. Een moeilijkheid die zich nog kan voordoen, is de waarborgsom. Het oude schoolbestuur kan weinig zekerheid stellen ten aanzien van de aflossing. Mitsdien zal het waar schijnlijk niet mogelijk zijn een geld lening te sluiten zonder het stellen van een borgstelling. Het is begrijpe lijk dat het oude bestuur voor deze borgstelling weinig voelt. Teneinde de genoemde stagnatie in de uitvoering te voorkomen en de gesignaleeerde moeilijkheden te om zeilen, hebben de beide schoolbesturen Hobby tentoonstelling van bejaarden LEIDEN Meer dan 200 bejaar den uit Leiden en omgeving; hebben gevolg gegeven aan de oproep van de Centrale Hervormde Vrouwendienst om zelfgemaakte werkstukken af te staan voor een tentoonstelling in het wijfcgebouw „Staalwijk". Het idee voor deze hobby-tentoonstelling va-n bejaarden ging uit van mevrouw T. Smit-Bootsgezel. Samen met enkele dames van d'e Hervormde Vrouwendienst zette zij de organisatie op poten. Het aantal inzendingen heeft alle verwachtingen overtroffen. Ook de kwaliteit van de werkstuk ken was hoger dan men had ver wacht. De dames onder de bejaarden zijn goed vertegenwoordigd met hand werkstukken, waaronder prach tig geborduurde wandkleedjes gebrei de bedsokken en genaaide kinderkle ding, De heren hebben ongeveer even veel uizendingen gestuurd als de da mes. Een prachtig werkstuk is „Mo len de Valk" in miniatuur, geheel van lucifers gemaakt, door de heer A. van Mook. Ook sdhilderijen, tekeningen (ox van een 91-jarige), met de hand ingelegd koperwerk en houtsnijwerk zijn hier te bewonderen. Twee vitri nes op de tentoonstelling liggen vol met medailles van de heer C. W. Oosbveen, gewonnen met wandeltoch ten. Deze 80-jarige inwoner van Hui ze Vreewijk wandelt ook nu nog. De bedoeling van de tentoonstelling is niet allen te tonen waf de bejaar den op het gebied van de handenar beid presteren, maar ook andere be jaarden ideeën aan de hand te doen om hun vrije uren zinvol te besteden. De tentoonstelling in „Staalwijk", Herenstraat, hoek Drie Octoberstr., werd vanmiddag om 2 uur geopend dooi- de webhouder van Sociale Za ken, de heer S. Menken. De openingstijden zijn: vandaag en morgen van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur. LEIDEN Het clubhuis „De Duik boot" aan de Titus Brandsmalaan heeft in de paasvakantie diverse ac tiviteiten voor de jeugd georganiseerd, die bijzonder geslaagd genoemd mo gen worden. Twee maal hebben de meisjes een uitstapje gemaakt naar Madurodam en naar het strand. De jongens konden deelnemen aan een speurtocht of een rebustocht in Noordwijk, of aan een fototocht van 3 uur naar Meijendel. De uitslagen van de speurtocht zijn: 1. Johnnie Rietkerken en Martin Boon (beiden 35 punten); 2. Henny Wernars en Leo Lorist (Beiden 34 punten; 3. Freddy van Duyn, Kees Zimmerman en Walter Honders (al len 32 punten). De uitslagen van de rebustocht zijn: 1. Ad Verhoogt, <32 pnt)2. Paul Belt (31 pnt)3, Gcrrie Klomp pnt) een leuke dag in Duinrell doorge bracht. Op een van de laatste vakan tiedagen organiseerde „De Duikboot" een sportmiddag in het jeugdcentrum aan de Korte Vliet waar de jongeren onder meer konden hardlopen, paal- stoten en baldribbelen. Paul Staude- maijer won met 95 punten de wissel beker. Tweede werd Kees Belt, die met 82 punten de bronzen medaille verwierf. Als derde eindigde Frans Duyndersveld met 78 punten. Hij kreeg een wereldbol. Voor de ouderen (boven 14 jaar) was er nog een tafeltennistoernooi. De drie prijswinnaars waren hier: Struijck (14 punten)H. Neuteboom een andere oplossing gezocht. Be doelde oplossing bestaat hieruit (Jat het oude schoolbestuur afstand doet van zijn rechten op medewerking, onder voorwaarde dat deze medewer king wordt verleend aan 't nieuwe schoolbestuur. Tegen deze procedure behoeft geen enkel bezwaar te be staan, integendeel, ook voor de ge meente is het aantrekkelijk om voor de realisering van het project direct in contact te kunnen treden met het bestuur, dat te zijner tijd het beheer over het gebouw zal hebben. Daar het verzoek van het bestuur van de Protestants-Christelijke Schoolvereniging voldoet aan de for mele eisen, die de wet daaraan stelt, geven B. en W. de raad in overwe ging de gevraagde medewerking te verlenen onder intrekking van de medewerking verleend bij raadsbe sluit van 29 november 1961. SUBSIDIE VOOR RESTAURATIE HERV. KERK LEIDERDORP Op een verzoek van het college van kerkvoogden van de hervormde gemeente in Leider dorp een subsidie te mogen ontvan gen in de restauratiekosten van de kerk en het orgel, alsmede in de kos ten van de voorfinanciering, hebben B. en W. de raad een uitvoerig; voor stel doen toekomen. Ook wordt het schrijven van het college van kerkvoogden, waarin wordit ingegaan op die restauratie en de daaraan verbonden kosten het LD schreef daar reeds uitvoerig over in het voorstel weergegeven. B. en W. stellen de raad voor een subsidie te verlenen in de subsidia bele kosten van f 633.692 voor res tauratie van het kerkgebouw en het orgel en een subsidie tot een maxi mum van f 35.000 te verlenen in de kosten van voorfinanciering van deze restauratie. In het kader van de burgeravon den vond gisteravond een voorlich tingsbijeenkomst plaats in het Cultu reel Centrum in Voorschoten voor de bewoners omsloten door de oude wjjk WyngaardenlaanOranjekadePa pelaanVeurseweg. Na een inleidend woord door burgemeester L. de Kool en de wethouders Van der Laan, Kamminga en Iestra over de alge mene problematiek van de gemeente Voorschoten, volgde een uiteenzetting dqor de burgemeester over de te ne men verkeersmaatregelen in deze wijk. „De openbare weg is van allemaal Iedereen maakt er gebruik van. Toch krijgen we zelfs bij een doelmatig ge bruik van de wegen in de oude wijk een bepaalde vorm van overlast. In Voorschoten rekent men thans één auto per woning. In vele straten telt men thans al drie auto's per woning. Zelfs de oude wijk, waarin vroeger slechts weinig auto's voorkwamen, geraakt overvol door de geparkeerd staande automo bielen. In de wijk, welke thans be sproken wordt staan 540 woningen. Er is in deze wijk plaats voor 482 auto's, er zijn er thans ruim 400, zv- dat er op papier nog net genoeg ruim te is. In de praktijk is er ruimte te kort, omdat bepaalde straten meer autos' dan. woningen hebben. Thans Is een plan in voorbereiding om te komen tot invoering van eenrichtingsverkeer en eenzijdig parkeren. Het gemeente bestuur doet een dringend beroep op de bewoners om mee te denken en niet te schromen eventuele suggesties in te dienen". Aldus de burgemees ter. Tijdens de pauze bestond gelegen heid tot het indienen van vragen, waarvan zeer druk gebruik gemaakt werd. Een aantal vragen had betrek king op de route van buslijn 45 door de Papelaan. Burgemeester De Kool was het met de vragenstellers eens, dat de Papelaan inderdaad een knel punt is, maar deze straat is een'knel- punt geworden door de autobezitters, die een deel van de weg gebruiken als parkeerruimte. Wethouder Van der Laan wees op de onstuimige woningbouw in Voor schoten. Thans zijn 696 woningen in aanbouw en volgende maand komen daar nog eens 200 woningen bij. De burgeravond werd zeer druk be zocht en een klas van de Leidse mu ziekschool zorgde voor een muzikaal gedeelte ter afwisseling. Voorstellen aan Leiderdorps raad LEIDERDORP B. en W. van Leiderdorp stellen aan de raad voor aan de Leiderdorpse Padvinders een subsidie in het nadelig saldo op de begroting 1968 van f 1539,4© te verlenen uit het Cultuurfonds. Als subsidie in de kosten van de jaarlijkse autotocht voor de bejaar den stellen B. en W. voor het mini mum bedrag te stellen op f 250 in- plaats van f 100 zoals tot nu toe het geval was. Een krediet van f 2440 wordt ge vraagd voor de afbouw van de nood- bestuurspost van de B.B. aan de Ber kenkade. De huur van de zolder van de Koningin Julianaschool ten be hoeve van de schietvereniging „De Vrijheid" zal moeten worden bepaald op f 165 p. jaar met een oefenavond in de week. Seringenberg en De Horsten gaan 1 mei weer open WASSENAAR Met ingang van woensdag 1 mei a.s. worden tot en met 3 juni de Koninklijke Landgoe deren „De Horsten" weer dagelijks opengesteld. Op zon- en feestdagen is de ingang aan de Papelaan in Wassenaar, bushalte Den Deyl. Op de overige dagen aan de Rijksstraat weg 557, bushalte Rust en Vreugd, Wassenaar. (10 punten); G. Devilee (10 punten), j ^an' De heer J. P. M. Wagenaar werd niet, zoals wij zaterdag abu sievelijk vermeldden, benoemd tot wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de Leidse Universiteit voor de longziekten in tijdelijke dienst, maar in vaste dienst. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht promoveerde hedenmiddag onze oud-stadgenoot de heer J. M. Werre tof doctor in de geneeskunde op een .proefschrift getiteld „Oorza ken van macroplanie van erythro- cyten bij lever- en galwegziekten". Promotor was prof. dr. F. L. J. Jor- Meisjes en jong men hebben kerk. De organisatie van alle activiteiten in de afgelopen paasvakantie was in handen van de heer J. Knijff, bege- 30 staan door mej. N. Veelenturf, mej. N. Zwetsloot en de heer J. Ouwer- Zaterdagavond geeft de toneel groep „Voorscholen" in het Cultu reel Centrum een opvoering van de thriller van Agatha Christie „De Moord in de Pastorie". Aanvang 8 uur. OEGSTGEEST Het was gisteren al vroeg in de ochtend merkbaar, dat Boltini in Oegstgeest zijn tenten zou opslaan. De bekende gele karavaan vormde een carree om het terrein aan de Irislaan tegenover het winkel centrum. Het was daar dan ook een drukte van belang, vooral toen vier olifanten gevoederd werden op de promenade van het winkelcentrum. Omstreeks diezelfde tijd ging do kassa open en standen reeds velen met het geld in de hand gereed om zich zeker te stellen van een plaats voor de middag- of avondvoorstelling. Voor de jeugd is een circus een grote attractie. De tent was goed bezet toen met schetterende fanfa res het programma waarover het L.D. reeds eerder schreef werd ge opend met een nummer, dat 12 paar den in de piste bracht. Behalve paar den waren tijdens de voorstelling nog te bewonderen kamelen, leeuwen en olifanten. Verscheidene malen waren de clowns aan het werk. Vooral de jeugd beleefde daarom veel plezier. Uiter aard bracht de vliegende trapeze de spanning erin alsmede de gewaagde acrobatische toeren. Ook in de avonduren oogsttfe het programma veel bijval. Het ééndagsoptreden in Oegstgeest wordt gevolgd door nog enkele voor stellingen in de omgeving. Successen voor Smash-jeugd LEIDEN Smash heeft tijdens de jeugdkampioenschappen van Zuid- Holland enkele fraaie resultaten ge boekt. In groep I (oudere jeugd tot 18 jaar) waren mej. L. Smith en J, Laiman hef meest succesvol. Samen veroverden ze de titel in het ge- mengddubbel. Mej. L. Smith werd tevens kampioene in het enkelspel van groep n (jeugd tot 14 Jaar), ter wijl de combinatie J. Laman/W. de Rooy goed was voor een titel in het herendubbel na een zeer spannende finale. W. de Rooy bereikte nog de finale in hef enkelspel, maar daarin moest hjj zijn meerdere erkennen in A. v. Mierlo. die al eerder J. Laman had uitgeschakeld. Een demifinaleplaats werd in deze klasse nog behaald in het damesdub- bel door M. Buis/L. Smith. In groep n leverde H. v. Harteveld uitstekend werk door de geplaatste A. Frazer in de eerste ronde uit te schakelen. Evenals A. de Rooy zou hij het daarna tot de demifinale bren gen. Hierin moesten de Leidse spe lers echter het onderspit delven tegen respectievelijk N. Coemaaf en A. Jansen. Voornaamste uitslagen: GROEP I HE kwartfinales: W. de Rooy—R. Maphar 15—13. 15—6; D. v. Westerop—E. Loe 7—15, 12—16; J. Laman—A. v. Mierlo 4—15, 13—15. Halve finale: W. de RoovA. Sip 15—11, 15—6. Finale: W. de Rooy—A. v. Mierlo 9—15, 3—15. HD finale: Laman/de RooyBen jamins/Loe 15—5, 16—18, 15—11. GD finale: Smith/LamanBesten/ Maphar 15—11, 15—12. GROEP II DE kwartfinales: M. Hartwijk—M. v .d. Valk 7—11, 7—11. L. SmithM. Boetes 118, 111. Halve finales Smithv. d. Valk 11—2, 12—9. Finale: Smith—Moraal 11—6, 11—ft.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9