TURKS CONTACT MET LANDGENOTEN Goede voorjaarsmarkt met grote aanvoeren Half jaar cel voor koppelbaas Op boerderij schoonmaak begonnen winnaressen S.L.F. vierde feest lATERDAG 20 APRIL 1968 10-1 LEIDSCH DAGBLAD Diamanten huwelijk Leidse veemarkt echtpaar Piket LEIDEN De Turkse attaché, belast met arbeidszaken, de heer Kemal Alot, heeft gisteren met Astma- bestrijdixig lieefthulp nodig Volgentle Meek landelijke collecte Bijna een miljoen gulden dat ii het bedrag, dat het Nederlands Astma Fonds dit jaar hoopt te kun- besteden aan de taken waarvoor het staat. Dat geldt de directe hulp de vele honderdduizenden Ne derlanders, die op dit ogenblik lijden m astmatische aandoeningen. Astma, de volksziekte, die zo velen it in de kern van hun bestaan raakt die zovele ingrijpende gevolgen - tot invaliditeit toe heeft, staat 22 tot en met 27 april in het middelpunt van de belangstelling. Dan wordt de jaarlijkse landelijke collecte van het Nederlands Astma Fonds gehouden. Voor het eerst in de nog jonge geschiedenis van de istmacollectes geschiedt dit in het voorjaar. De oorzaak van deze ver andering is een ingrijpende wijziging n het jaarschema van het Landelijk Collectenplan. Onveranderd is echter gebleven de doelstelling: de astmabestrijding, die een grote achterstand heeft in halen, te helpen zo snel en doeltreffend mogelijk de vele pro blemen, die astma kent, zo goed mogelijk tot een oplossing te bren gen. Wat er alelmaal moet gebeuren? De astmabehandelingscentra moe ten aanmerkelijk meer steun krij- Sociaal medisch adviesbu- zoals er binnenkort één in Amsterdam zal starten, moeten wor den opgericht. De revalidatie-moge- ie')' Hjkheden moeten worden vergroot, therapeutische kampen vooi jongeren moeten worden opgezet, ir vele individuele gevallen moet di rect soulaas geboden worden. Het rijn maar enkele voorbeelden uit reeks van zaken, die op dit ogenblik moeten gebeuren. Daarnaast komt een lange lijst van wensen op het gebied van wetenschappelij onder teek, dat moet leiden tot betere toe komstkansen voor de patiënt van straks. Onderzoek op het gebied van erfelijkheidsfactoren en naar het vóórkomen van astmatische aandoe ningen onder de jeugd zijn voorbeel den van wat nu wordt uitgevoerd en wat jarenlang geld, mankracht en doorzettingsvermogen zal vragen. Hoe eerder en hoe beter alle no den en wensen aan bod kunnen ko men, hoe meer nut èn kansen er zul len zijn voor de 800.000 Nederlanders die het direct aangaat. Hoe eerder boe beter dat kan alleen wanneei ille Nederlanders méé willen vech ten tegen deze volksziekte. Dat ge vecht is met zeer vreedzame mid delen te leveren: met een vriendelij ke ontvangst van een collectant er welgemeende gift in de bus. zijn assistent, de heer Halil Bayer, een bezoek aan enkele Leidse be drijven gébracht om daar kennis te maken met zijn landgenoten en naar hun ervaringen als gastar beider te informeren. In de och tenduren werd een werkbezoek ge bracht aan de N.V. Kon. Ned. GrofsmederijNa een onderhoud met de directeur, ir. M. C. de Jongh, en het hoofd van de afde ling personeelszaken, de heer W. de Haan, xoaarbij de heer Ulu- dag als tolk fungeerde, werd een bezoek gebracht aan de gieterij, waar circa dertig Turken werk- j zaam zijn. Tijdens een ongedwon-l DEN HAAG <GPD« Het Haagse gen onderhoud vertélden de Turk- Gerechtshof heeft vandaag een half se werknemers van hun leef- en Jaar gevangenisstraf met aftrek op- werkklimaat en de daarbij opge- j gelegd aan de 46-jarige Leidse koop- dane ervaringen. Duidelijk werd. J Pelbas. die in eerste instantie door dat men al aardig kan wennende Haagse Rechtbank wegens uitlok king van valsheid in geschrifte was veroordeeld tot een gevangenisstraf van 9 maanden met aftrek waarvan 3 maanden voorwaardelijk. De advo- caot-generaal bij het Hof had beves tiging van het rechtbankvonnis ge- LEIDEN Op 6 mei is het 60 jaar geleden, dat het echtpaar J. Piket en J. Piket-Robbers, Oosterstraat 23, to het huwelijk trad. Beiden genieten nog een goede ge zondheid. hoewel het lopen wat moei lijker gaat worden. Dit geldt vooral voor de heer Piket, die 83 jaar is en in zijn leven veel heeft moeten lo pen, maar nu nog slechts weinig bui ten komt. Zelf vindt hij dit niet zo erg, want hij is een groot liefhebber van lezen en op zijn hoge leeftijd leest hij nog 3 a 4 boeken per week, het liefst romans. Verder rookt hij graag zijn sigaartje en kijkt naar de televisieuitzendingen. Mevrouw Piket, die 81 jaar is, gaat het lopen eveneens niet zo gemak kelijk meer af, maar als het enigs zins kan, gaat zij er toch nog uit. Zij is een trouw bezoekster van de be jaarden-sociëteit en is ook lid van een reisvereniging. waar zij enkele malen per jaar een bustocht mee maakt. De heer Piket heeft 30 jaar bij de Ned. Spoorwegen, gewerkt, waarvan hy nu reeds meer dan 30 jaar pen sioen geniet. Als verdere bijzonderheid valt te vermelden, dat de heer Piket reeds vanaf het begin van zijn huwelijk een trouw lezer is van het Leidsch Dag blad en dat hij gedurende 16 jaar be zorger van dit blad is geweest. Er zijn 5 kinderen uit het huwelijk geboren. Verder zijn er 10 kleinkin deren en 5 achterkleinkinderen. Op vrijdag 3 mei wordt er in Rest. Bernsen (Breestraat 157), van 4.30-6 uur een receptie gehouden. LEIDEN De veemarkt van gisteren had het karakter van een goede voorjaarsmarkt. De staltijd is ten einde en het weide- seizoen begonnen, hetgeen het duidelijkst zichtbaar was in de sector gebruiksvee, welke de kroon spande met een ongekend grote aanvoer van vare koeien en vetweiers. Ook in aille andere sectoren waren de aanvoeren goed Bovendien had men ook niet te klagen over markt bezoek, onder wie weliswaar vakan tiegangers maar toch ook veel koop lieden. waardoor er op de markt een levendge drukte heerste. Hoewel handel niet overal was deze over het geheel genomen williger en redelijk te noemen, ter wijl de meeste prijzen stijver tot iets hoger lagen en goede slachtdieren duur waren Uitzondering hierop maakten de slachtschapen, die lager noteerden, terwijl ook d'e slacht var kens nog steeds met mee konden ko men. De totaal aanvoer bereikte met het aantal van 2778 dieren bijna het dubbele van dat van vorig jaar om streeks dezelfde tijd. Gebruiksvee Deze afdeling was bijkans te klein om al het aange voerde vee te plaatsen, waaronder ontzaglijk veel vare koeien. De grote schoonmaak op de boerderij is dan ook begonnen en het vee in het land gezet. Met het begm van de weiderij is ook de vraag weer toegenomen, waar-door de handel willig verliep. Ondanks de grote aanvoer, mede wel als gevolg van de verzette marktdag van vorige week. lagen de prijzen vlot Ve^iieo. f^ 2eIfs iets hoger ADVERTENTIE 250 cm L-A-N-G LAKENS EN SLOPEN hoewel er altijd nog taaimoeilijk heden blijven. Na de lunch werd een bezoek gébracht bij de N.V. Wernink. Op de foto de heren Bayer en Alot (v.l.n.r.) in gesprek met enkele landgenoten, werk zaam bij de Kon. Ned. Grofsme derij. ADVERTENTIE van de week Mevr. A. M. Mathot-Wijnker, Dorpstraat 52, Wervershoof N.H.; Mevr. T. Jansen, Schaep- manstraat 17, Soestdijk; Mevr. M. van Eyk, Weth. Ven te weg 81, GoudaMej. N. van Ooy, Vlierdenseweg 6, Deurne; Mej. N. Kerklaan, Copernicusstraat Amsterdam. Doe óók mee aanhet3Ster- renspel.Win óókf 100.-.Vraag uw leverancier! Hij weet er alles van! eist. De koppelbaas heeft jarenlang de voor zijn arbeiders verschuldigde loonbelasting en sociale verzeke ringspremies in eigen zak gestoken. Om de autoriteiten te misleiden droeg hij zijn werkgeveischap op pa pier over aan enige z.g. stromannen, die tegen een vergoeding van een paar honderdjes per week bereid ble ken alle nodige papieren te onderte kenen. met 1 lam van f165 tot f200.—, weidesohapen met 2 lammeren van f250 tot f300.—. Varkens voor fok en mesterij In deze afdeling ook een tamelijk grote aanvoer, hetgeen na de verbette markt van vorige week wel te ver wachten was. Ondanks het grote aanbod en lagere prijzen voor de slaohtvarkens had de handel toeh nog een redelijk verloop, waarbij de prijzen behoorlijk gehandhaafd kon den worden. Notering: drachtige zeu gen van f350.— tot f375.— MI f 425.schrammen van f 85.tot f95.— en f115.—. biggen van f65 tot f 70.— en f 75.—. Slachtvarkens De handel in slaohtvarkens blijft een verdrietige zaak. Er is nog steeds weinig export en door het grote aanbod is de han del erg moeilijk. In deze tijd van het jaar groeien de dieren te hard en weten de varkensmesters er geen raad meer mee. Voor de slagers is het vlees wel te ven-kopen maar ze blijven met al het vet zitten. De prij zen wanen dan ooi: weer lager. Pru- zen per kg levend gewicht: lichte slaohtvarkens van plm. fl.95 tot f2.en f2.05. lichte slachtzeugen van plm. f 1.60 tot f 1.70. LEIDEN Mede ter ere van zeven personeelsleden, die in het afgelopen jaar met pensioen zijn gegaan en negen jubila- export kw rissen werd gisteren in de vrijwel geheel bezette Stadsgehoor zaal de jaarlijkse feestavond van de Personeelsvereniging der Stedelijke Lichtfabrieken gehouden. Traditiegetro het feest Nadat de voorzitter va door een intieme bij- neelsverenlging, de heer A. Crama, eenkomst in restaurant ..Van der 1 de feestavond had geopend met een Heijden", waar het bestuur van dehartelijk welkomstwoord, in het bij- P.V. de afscheidnemenden, de jubi- j zonder gericht tot de directie, wet- larissen en hun echtgenoten, een houder Harmsen en de afgevaardig- diner aanbood. den van de zusterverenigingen, bracht i hij de heren N. de l'Ecluse A/r T iog aan de Aan het diner zaten r directeur van de SLF, ir. Y. Ykema, enkele leden van de directiestafwet houder P. S. Harmsen en de heer H van Woudenberg, erelid van de ver eniging. ADVERTENTIE 15 uur: Macöil BRILJANTEN SIERADEN Moderne diamantcollectie. Ringen met briljant reeds vanaf f75. Ook verlovingsringen y. d. WATER Haarlemmerstr. 181 AltUd voordelig, '«Maandags gesloten. Mr. Verwey over Indiase cultuur LEIDEN Yoga en zwaarddansen zijn niet alleen oude Indiase cultuur uitingen, zoals wij die in het Westen zo goed hebben leren kennen ze passen ook nu nog in het dagelijks leven van de Indiërs. Dit bleek uit de lezing van mr. A. H. N. Verwey, die voor de Vereniging van Vrienden van het Rijksmuseum voor Volkenkunde gisteravond sprak over „Sport en toneel in India". De heer Verwey illustreerde zijn le zing met enkele korte films. Vooral uit de film over het zwaarddansen bleek het belang van de verhouding leraar (goeroe)—leerling. De yoga wordt vaak alleen gezien als uiterste beheersing van het lichaam, maar de religieuze achtergrond is van min stens evenveel belang. Het gehele le ven in India is beïnvloed door de houding' van de Brahmaan. De Brah manen streven naar „articulering van het leven", niet alleen van het woord, maar ook articulering van de bewe ging en van het sociale leven. Het toneel in India is eigenlijk een samensmelting van dans, toneel en pantomime. De heer Verwey vertoonde een kleurenfilm van een langgerekte toneelmanifestatie in één van de pagodes in het zuidwesten van India. Het grimeren van de acteurs neemt soms meer dan vijf uur in beslag. Er bestaan bepaalde typen, het edele, het krachtige en het demonische, en elk van deze typen heeft zijn eigen kleuren en tekens. Het wat traag lo pende toneelgebeuren en de snelle, flitsende zwaardgevechten gaven bei de wat meer achtergrond aan enkele aspecten van het dagelijkse cultuur leven in India. Kern verdediging binnen NAVO niet bedreigd DEN HAAG GPD) „Het ont werpverdrag tegen de verspreiding van kernwapens zal in geen geval af spraken op het gebied van de kern verdediging binnen de NAVO in de weg staan", aldus maakte de nieuwe Amerikaanse minister van Defensie Clifford gisteren op een bijeenkomst van de „Nucleaire planning groep" in Den Haag bekend. De Amerikaan se minister zei voorts, dat Sowjet- Rusland van deze zienswijze op de hoogte is. „Het feit, dat zowel Sowjet-Rus- land als de Verenigde Staten het op geen ontwerpverdrag hebben gete kend, zal de Verenigde Staten op geen enkele wijze belemmeren met zijn bondgenoten verder te werken in de nucleaire planning groep", aldus de Amerikaanse voorlichtingsdienst naar aanleiding van de uitlatingen van mi nister Clifford. De zeven defensieministers van de „nucleaire groep" zijn voorts tot de conclusie gekomen, dat er geen anti raket-raketsysteem in Europa be hoeft te komen en zij zullen in deze geest een advies voorleggen aan de ministers van Defensie van de NAVO-landen, die op 10 mei in Brussel bijeenkomen. De ministers zijn eohter wel van oordeel dat het nodig is de ontwik kelingen op dit punt voortdurend in het oog te houden. In een toelichting daarop heeft de Nederlandse minister van Defensie, W. den Toom, meegedeeld, dat een argument tegen een dergelijke af- weergordel gelegen is in het feit, dat men immers nooit voldoende anti- raket-raketten in een dergelijke gor del kan plaatsen. Bovendien Is het een „verschrikkelijke dure zaak" (Amerikaanse deskundigen schatten een dergelijk afweersysteem voor Europa op veertig miljard) en boven dien zouden ook alle op het ogenblik geëntameerde gesprekken met de communistische landen over wapen beheersing en wapenbeperking wor den doorkruist. Benoemingen Leidse Universiteit Vorig jaar heeft een flamingo uit het Wamaarplantsoen in Wad- dinxveen het hazenpad gekozen en is niet meer teruggevonden. De fa. P. W. Kloet heeft het aantal flamingo's in het plantsoen weer compleet ge maakt door burgemeester C. A. van der Hooft bij de opening van zijn vernieuwde schildersbedrijf een fraaie roze flamingo aan te bieden. Er zal nu wel scherp opgelet worden, dat het dier niet de kans krijgt er door be gaan. de Zwijger nog eens extra hulde voor het feit, dat zij 50 jaar bij de SLF| in dienst waren. Voorts richtte spre- j ker zich tot de heren P. Flippo en| H. J. Duffels, die 40 jaar in SLF- dienst waren en de heren D. Bey. A B. v. d. Hoek. C. F Weisz, F M. Klein en A. van Slooten, die in het afgelopen jaar hun 25-jarig ambts jubileum vierden. Namens de P.V. sprak de heer Crama 'n hartelijk getint afscheids woord tot de heren A. de Kort, J. Boon, P. W. Martijn, J. Veilbrief, D. Bey, H. F. Barg en P. J. de Raad, die in het afgelopen jaar wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het bedrijf verlieten. Hierna hebben de SLF'ers en ge nodigden zich enige uren uitstekend cabaret-variété show, die onder het motto: „Onder at wils bood keur van bekende klein-kunst- tijdelijke I artiesten voor het voetlicht bracht. mr. G. Tot het welslagen van het geheel werkten mee de conférencier-zanger Jan Blaaser. het zangeresje Margie Ball met nieuwe en bekende songs, de anti-podiste Gina Manelli, die enkele verbluffende staaltjes van naar kunnen ten beste gaf, Ronnie Tober met een gevarieerd repertoire, de geestige „parodist" André van Duin, de spectaculaire diabolo-jong leurs „Gina en Gino", de clown „Rexis" in zijn komische muzikale show alsmede Herman Teunissen, die weer veel succes oogstte met zijn vaardigheid op het elektronisch orgel. Het geheel werd muzikaal omlijst door het kwartet van Piet Daalhui- Bij besluiten van Curatoren der Leidse Universiteit zijn benoemd: drs. B. P. F. Al. voor het tijdvak van mei 1968 tot 1 mei 1969 tot weten schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Faculteit der Letteren geamuseerd met (Franse Taalkunde); drs. H. W j.j show, die ond~ Blote, voor het tijdvak van 1 januari J Hoogspanning 1966 tot 1 januari 1969 tot weten schappelijk medewerker in dienst bij de Natuurkunde W. M. Bodewes, voor het tijdvak van 1 maart 1968 tot 1 maart 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de Faculteit dei- Rechtsgeleerdheid (notariële recht); J. G. A. Hillaart. voor het tijd- van 1 januari 1968 tot 1 januari 1969 tot wetenschappelijk medewer- in tijdelijke dienst bij de Natuur kunde: dr. P. H. van Knippenberg, hoofdassistent in tijdelijke dienst bij de Biochemie, voor het tijdvak van 1 november 1967 tot 1 november 1968 tot wetenschappelijk medewerker le klasse; drs. J. W. Metselaar, voor het tijdvak van 1 januari 1968 tot 1 janu ari 1969 tot wetenschappelijk mede werker in tijdelijke dienst bij de Na tuurkunde; dr. P. H. W. Meij, voor het tijdvak van 1 maart 1968 tot 1 maart 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Geofysica en Hydrogeologie; dr. S. I. Miranda, voor het tijdvak van l j februari 1968 tot 1 april 1969 tot! wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Urologie; drs. J. J. H. Mulderije, voor het tijd vak van 1 januari 1967 tot 1 januari 1969 tot wetenschappelijk medewer ker in tijdelijke dienst bij de Fysische Chemie I: dr. W. Nanning, voor het tijdvak van 15 februari 1968 tot 15 februari 1969 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Medische Microbiologie; eg. P. J. van der Scheer, wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Thorax-Chirurgie met ingang van 1 november in vaste dienst; mevr. drs. W. R. Kerssions-Schlinge- mann, voor het tijdvak van 22 janu ari 1969 tot wetenschappelijk mede werker in tijdelijke dienst bij de Sociologie; dokter E. M. Vroom, voor het tijdvak van 1 november 1967 tot 1 november 1968 tot wetenschappe lijk medewerker le klasse in tijde lijke dienst bij de Heelkunde; de heer J. P. M. Wagenaar, wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Longziekten. beste dieren. Notering: melk- en kalfkoeen van f 925.— tot f 1225.— en f 1650.vare koeien van f 625.tot f 1000.en f 1425enkele bijzonder beste dieren boven notering tot plm. f 1650.—. Jongvee - Ook in deze afdeling veel meer aanvoer, vooral van pinken. Hoewel het bepaald geen erg groei zaam weer is geweest, hebben de en kele regenbuitjes de grasgroei toch goed gedaan. De belangstelling voor jongvee leefde daardoor weer op en de handel had een willig goed prijs houdend verloop en de dieren waren zeker niet goedkoper. Noteringpin- ken van f475.— tot f650.— en f 825.grasikalveren van f 225.tot f375.— en f450.—. Vette koeien De aanvoer in deze afdeling bleef nog vrij beperkt. On danks de volle markten met grote aanvoeren van rundvee is er maar weinig aanbod van vetvee. Gedurende de paasweek hebben de slagers goede omzetten gehad, echter meer van varkensvlees dan van rundvlees. De redelijk op gang. waardoor het aanbod achterbleef bij de vraag Gisteren begon de handel met hogere vraagprijzen, die niet ge heel gerealiseerd konden worden en waardoor de handel een stug en duurder karakter kreeg. De beste vleesdieaen waren erg duur. Notering per kg. geslacht gewicht: vette koeien van f3.60 tot f4.20 en f4.90, extra kwaliteiten tot plm. f5.en hoger, slachtstieren van f 4.30 tot f 4.65, worstkoeien van f 3.30 tot f 3.60. Vette en nuchere kalveren Ook de export van vette kalveren komt behoorlijk op gang. Vooral Italië is een goede afnemer. De vraag was dan ook goed en de handel nad bii een krap aanbod een vlug verloop met weer iets hogere prijzen. Zulks werkte ook weer door op de afdeling nuchtere kalveren, die vrij vlot ver handeld werden met hogere prijzen, zowel voor de slachtnuka's als voor de mestkalveren. Notering per kg. le- j tariaat in Oegstgeest gevestigd vend gewicht: vette kalveren van In het afgelopen jaar heeft de ISC f3.40 tot f3.70 en f4.lachtnuka's zich gewend tot de regeringen van van f 1.30 tot f 1.45 en f 1.70. mest- j een aantal Westeuropese landen met kalveren van f 75.— tot f 115.— en het verzoek om financiële steun ter f135.—x dekking van exploitatiekosten De Wolvee De zeer ruime aanvoer1 Nederlandse regering heeft bij haar van slachtschapen had een stroef i besluit acht geslagen op de reacties verloop van deze handel tot gevolg. van andeie aangeschreven regerin- Ook de zgn. overhouders verging het I f>en* ziet deze subsidie als blijk niet veel beter. Het seizoen loopt af, van waardering voor het werk, dat terwijl de kwaliteiten van de over- j de ISC heeft gedaan, waarbij vele houders die van de oude schapen i studentenunies uit ontwikkelingslan- gaan benaderen. j den zÜn betrokken. Het aanbad zowel als de kwaliteit zijn onvoldoende voor de export. Bo vendien nadert het seizoen van de jonge zuig lamineren, die nu nog te DS.H. KOUTER VERLAAT LEIDEN LEIDEN Ds. H. Bouter, her vormd predikant te Leiden, die een beroep had ontvangen van de Her vormde Gemeente in Hilversum, heeft dit beroep aangenomen. Ds. Bouter. die op 21 september 1958 zijn intrede deed als hervormd predikant in de Sleutelstad, was al die jaren wijkpredikant van de „Bos- huizerwijk". in welke kwaliteit hij vele vruchtbare initiatieven, o.a. op het terrein van de oecumene, heeft genomen. Met name tussen hervorm den en gereformeerden bestond in aeze wijk in Zuid-West. een hartelijk contact. Sterk heeft hij ook geijverd voor de bouw van een kerk. waarvan thans de verwezenlijking zich begint af te tekenen. Tijdens zijn pastoraat is ook het tijdelijke wijkcentrum Het Boshuis" tot stand gekomen J'wce Ion voor I.S.C. DEN HAAG ANPDe Neder landse regering heeft besloten voor 1967 en 1968 een bedrag van f 100.000 per jaar als subsidie toe te kennen aan de International Student Confe rence (ISC). waarvan het secre- lioht zijn voor export. Door ander verliep de handel betrekkelijk stug met lagere prijzen, ook per kg gewicht. In verband met de komenue weiderij een zeer ruime aanvoer van j weidesohapen met lammeren, die ook goed gevraagd waren. Deze handel I had een goed en prijshoudend ver-1 loop. Notering: vette schapen van f 100.— tot f120.— en f140 vette lammeren (overhouders) van f 125.j tot f 160.en f 175weideschapen Gert en Hermien LEIDEN In verband met ziekte moet de Gert en Hermien Timmer man-show, die dinsdag in de Stads gehoorzaal zou worden gegeven, uit gesteld worden tot 6 juni. Is er nog een antwoord Na afloop volgde een gezellig samenzijn, waarbij het dansorkest j van Piet Daalhuizen de danslustigen volop aan hun trekken liet komen. Nieuw secretariaat Y.V.D.-Leiden „Blijf Fit" op tweede plaats LEIDEN Voor het houden van I een serie lezingen is uit Texas 'V.S.> in ons land gearriveerd ds. W. G Estes. Dinsdagavond komt ds. Estes naar Leiden om in het Evangelie- centrum aan de Zijlsingel te spreken I over „Is er nog een antwoord op de problemen van deze wereld?". De i bijeenkomst staat onder leiding van evangelist Joh. Maasbach. LSRG tegen Thor LEIDEN Nadat de werkzaam heden, verbonden met de functie van secretaris van de afdeling Leiden van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, gedurende een vijftal jaren zijn verricht door de heer J. A. van Krieken, is het secretariaat thans overgedragen aan drs. C. W van Seventer, Troelstraweg 25. Wasse naar. Voorzitter blijft dr. J. P. Duy- verman. Het ledenbestand Leiden bedraagt thans 274. De stante groei van het aantal WD- leden, welke zich landelijk voordoet, doet zich ook in Leiden gevoelen. In het gehele land wist de VVD in 1967 een 6000 nieuwe leden te winnen. De VVD-Leiden heeft voor de ko mende maanden vele activiteiten op het programma staan. Zo zal zij zich verdiepen in de betekenis en de ge volgen van het voorstel inzake de belasting op de toegevoegde waarde (BTW). Tevens zal zij een discussie op gang brengen over de wijze waar op het contact tussen kiezer eri ge kozene kan worden verbeterd, waar bij de voorstellen van de landelijke -Geertsema als leidraad (14.30 uur) een wedstrijd tegen Thor zullen dienen. De WD zal aan het- uit Delft. Het duel zal plaatsvinden j zelfde onderwerp een landelijke al- op het terrein aan het Piet Paal- gemene ledenvergadering wijden op Uenspad. 1 en 2 november. j LEIDEN Het Leidse „Blijf Fit bestaande uit onderwijskrachten van de Technische School aan de Haag- j weg. is er gisteren net niet in ge- i slaagd het 15de volleybaltoernooi voor N.O-leraren op zijn naam te brengen. De mannen van Freek Fi- lippo brachten hét in de gymnas tiekzaal van de eigen school heel ver. tot In de finale, maai- verloren daarin na harde strijd met 415, 15—9, 915 van de kampioen van vorig Jaar. „De Poort" uit Rotter dam. De overwinning van de Rotter dammers was stellig verdiend, want zij hadden de ploeg met de iets be de a (Hfiino I tere techniek en de iets grote smash- !74 r>e mn. I kraoht- Vierentwintig ploegen uit tal van plaatsen namen aan dit toernooi deel. Blijf Fit (bestaande uit F. Fi- lippo, W. Mizee. A. Linschooten, B. de Feyter, C. Gakeer, P. Guerin, M. Ragut en A. v. Schadewijk) versloeg op weg naar de eindstrijd Gordelweg —Rotterdam, met 15—8, 155, Cu- lemborg met 15—2, 1512. Hoens- broek met 159, 159 en speelden gelijk tegen Rijswijk (158, 1315 en Wageningen 1415, 158. In de halve finales zegevierden de Leide- naars vTij gemakkelijk over CTS Veenendaal (15—2, 15—13 na 3—11). waarna in de eindstrijd, zoals ge meld, tegen De Poort werd aange treden en verloren. Er deed toernooi nog een Leidse ploeg namelijk die ^-fzeró óchrijven Holiday Inn Met enige nadruk werd er in de krant van gisteravond bekend ge maakt dat een wentelwiek in 10 mi nuten van Schiphol naar het nieuw e motel was gevlogen. Heel plezierig dat Leiden nu zo gemakkelijk vanuit Schiphol te be reiken is. Heel plezierig aou het ook wezen als een grote groep van de gasten waar het motel eigenlijk voor ge bouwd is, namelijk de automobilisten, ook zo vlug en handig ter bestemder plaatse zouden kunnen komen. Dooh helaas, zodra de duisternis is ingevallen, moeten die een half uur rondjes rijden o.n het belabberde toegangswegje, door geen bord of lioht aangeduid, te kunnen vinden (in mijn geval nog geluk, doordat ik een bus plotseling af zag slaan». Natuurlijk zal dit in de toekomst wel veranderen, maar ilk vraag me af, had dit nu al niet gekund bij het vele geld dat het motel kostte; hadden die dingen er toch wel bij de CTS 5-Meilaan i ^moeten Hoogachtend i- Zij werd in de voorronden uitgescha- keld. J

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3