Koppensnellers bedreigen de Bollenstreek ERNSTIGE WAARSCHUWING TEGEN RECESSIE IN V.S. A.B.N. heeft zorgen over monetaire onrnst Nugent in Vietnam HAAGSE AGENDA PROTEST MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 20 APRIL 196S Pasen 1968 zal met zwarte letters in de geschiedenis van de stad Berlijn geboekstaafd blijven. Twee doden zijn een al te zware tol voor een protest, dat, by aanwezig heid van enige intelligentie, ook op andere wijze tot uiting gebracht had kunnen worden. En om maar met de deur in huis te vallen: is „de straat" een terrein, dat in overeenstemming Is met de „status van de student"? Het antwoord kan niet anders dan ontkennend luiden. Van studenten aangenomen, dat de Berlijnse rellen inderdaad door studenten en niet door beroepsrevolutionairen geleid werden mag men verwachten, dat zy gebruik maken van de voordelen van de vijf eeuwen oude boekdruk kunst. van scherpgeslepen juridische wapens, van welsprekendheid, kortom van alle vormen van overtuiging, waardoor de redelyke mens van de twintigste eeuw zich kan onderschei' den van de holbewoner. Maar wie de beelden op de televisie heeft gezien van oprukkende „studenten"horden, betrapte zich op de spontane gedach te: daar komen ze weer, met een el lendige herinnering aan de bruine benden van de jaren '30, toen bruut geweld en lichamelijke vernietiging van de tegenstander steeds meer de plaats begonnen in te nemen van de redelijkheid. Als protest tegen de aanslag op Dutschke zou een optocht zeker gerechtvaardigd zijn geweest, maar wat zich hier afspeelde ging al le perken te buiten. Typerend voor dit soort rellen is het gebruik van korte, meestal beledigende en bijna nooit intelligente slagzinnen. Even eens typerend is het gemis aan posi tieve doelen, zeker in het Berlijnse geval, waar het protest niet verder kwam dan verzet tegen alle autori teit. Dwazer kan het niet, want wie zich keert tegen de „establishment", de gevestigde orde, zal toch, bij sla gen van de actie, op zeker ogenblik zelf de teugels in handen moeten ne men. En dan? Moet men dan tegen zichzelf protesteren? Of gaat het niet om „protest", maar om „macht"? Laat men dat dan, in deze tijd van „eerlijkheid" en „openheid", ronduit zeggen. Een ieder, die meent dat de huidige bewindvoerders het verkeerd doen, staat een arsenaal van midde len ter beschikking om daarin op re delijke wijze verandering te brengen. Wie een verstandig voorstel ter tafel wil brengen, behoeft, ook in een land als West-Duitsland, niet „de straat te veroveren" om op die manier recht te zoeken. De gebeurtenissen in Berlijn hebben duidelijk aangetoond, dat het niet ging om een protest tegen een moordaanslag en zelfs niet om strijd tegen de burgerlijke voldaanheid van de „profiteurs van het Wirt-schafts- wunder", maar om een zinloze rel van anarchistische nietsnutten, die wel slopers maar geen architecten zijn. Nederland mag zich gelukkig prijzen, dat hier te lande van wérke lijke politieke creativiteit gesproken kan worden, die zich dan ook van zelfsprekend! niet op straat af speelt, maar door de vorming van nieuwe partij groeperingen. In Duits land echter blaast de vernietigende storm van gemis-aan-creativiteit de wind in de zeilen van ultra-rechts, in casu de NPD. 1 oor wereldomvattende devaluatie Tekort op handelsbalans is ontoelaatbaar nog geen 24 uur na de verhoging van Laatste overleg over grind-cao MAASBRACHT (GPD) De don derdag door de dx-ie bouwvakbonden aangekondigde staking in de grind- baggerbedrijven is op losse schroe ven gezet. De ondernemers hebben gisteren telefonisch voorgesteld de WASHINGTON (Reuter) De president van de Federal Reserve Board, William McChesney Martin, heeft gisteren ver klaard dat de V.S. zich thans in de ernstigste financiële crisis sedert 1931 bevinden. Hij zei president Johnson te hebben ge waarschuwd dat een wereldomvattende devaluatie van Valuta's onvermijdelijk is tenzij het tekort op de Amerikaanse betalings balans wordt weggewerkt. Mc Chesney Martin zei, dat dedwijnen, zullen de VB. voor onge- VS zich geplaatst zien voor een on- controleerde inflatie komen te Staan, toelaatbaar tekort op de betalingsba-1 Hy noemde het een soort tragedie lans, gepaard gaande met een al j dat nu al meer dan een jaar over be- ontoelaatbaar tekort op de be- i lastingverhoging en besnoeiing op de het Amerikaanse disconto van 5 tot besprekingen over een nieuwe c. voor de grxndbedryven. te heropenen. De bonden hadden de werkgevers in 5 het hoogste peil sedert 1929. Hij zei dat ofschoon een wereldom vattende devaluatie niet het einde van de wereld zou betekenen het zeker de ernstige terugslag zou zijn die de VB. ooit hebben gekend. Martin drong nogmaals aan op aanvaarding van de belastingtoe slag van 10 rfdie president John son heeft voorgesteld en zei dat de kredietverlening nu heel wat gemak kelijker zou zyn aJs de belastingen een jaar geleden waren verhoogd. een ultimatum gesommeerd vóór gis teravond de akkoordverklaring met de werknemerseisen in te zenden. In Nijmegen zullen werkgevers en vakbondafgevaardigden elkaar van daag ontmoeten. „Alleen als de werkgevers volledig met onze looneisen instemmen zul- ZATERDAG Schouwburg: Kon. Ver. „Litteris Sa crum" speelt „De fysici". 8 uur nam. Hockey-kantine Roomburg. Jazz so ciety Folk Beat 14 8 uur nam. ZONDAG Oud-Kath Kerk Afscheid pastoor drs J. Bergers 9.30 uur voorm. Hooigracht 84: Beztnnlngsbijeen. kcmst Humanistisch Verbond. 10.15 u. Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan 1): Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brug ge 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus het stakingsparool mti-ek- i Christus van de heiligen der laatste da len ken"„ zei gisteren bestuurder F. van de Meche van de katholieke bouw vakarbeidersbond „Sint Jozef". groting. Als deze tekorten niet ver- AMSTERDAM (ANP) „Hoewel de goudprijs op het ogen blik tot rust is gekomen ben ik er niet van overtuigd of dit wel een blijvende rust zal zijn. Er moet daarom rekening worden gehouden met de mogelijkheid tot een drastische verhoging van de goudprijs". Dit antwoordde gistermiddag de kend koopman-industrieel met een president van de Algemene Bank Ne- grote mate van besluitvaardigheid Hij en Prinses Margriet begonnen gister- j Nostra (de Amerikaanse Mafia) is derland N.V.. de heer H. W. A. van memoreerde dat de heer De Jong een morgen ruim veertienhonderd Neder- j gisteren in New York toen hy in den Wall Bake, op vragen tijdens r' van de figuren is geweest die de fusie uitgaven wcrdt gepraat. En dat het land thans irn een deplorabele toe stand verkeert, een situatie die z.i niet getolereerd mag worden. Martin liet deze waarschuwing ho ren in een toespraak tot de Ameri can Society of Newspaper Editors, LANDDAGEN ROTARIANS ROTTERDAM (GPD) Met het versturen van gelukstelegrammen naar de Koningin, Prins Bemhard Een vroegere leider Oud-Mafialeider doodgeschoten - landse leden van Rotary hun land dagen in de Doelen in Rotterdam. Onderwerp van de landdagen van Rotary, dat zichzelf een „service- vereniging" noemit, was „Het ge- spi-ek". De heer H. H. Santman. voorzit- r van de afdeling Rotterdam, wees In zyn welkomstwoord tot de aanwe zigen op het kernprobleem van de hele agglomeratie van Rotterdam, dat volgens hem gevormd wordt door de verhouding tussen welvaart en leef baarheid. De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, voorz. van de Haagse Rotary, wees zijn gehoor erop dat ze nu „oog in oog stonden met de jongens van de vlakte, de Maasvlakte'. Hij riep de Rotarians op die alleen maar denken aan Voorne's duin", zo meende hij. Namens de president van de Inter nationale Rotary-organisatie, sprak de heer Richard L. Evans uit Utah (VS). Hy riep de aanwezigen op om de plannen die de organisatie thans op stapel heeft staan te steunen. On der meer noemde hy het plan om op te luisteren, mee te J kosten van de organisatie in minder denken en be antwoorden op de vra- ontwikkelde gebieden technische hulp gen die zioh aan hen zouden voor- j te bieden. „De wereld heeft hulp en doen. „Er is in deze omgeving geen vertrouwen nodig", zo beslcot hy'. behoefte aan industriëlen die alleen „Geeft dan het beste wat U hebt en maar oog hebben voor hun eigen be- stelt „dienst" boven het „zelf', aldus langen, of aan natuurbeschermers de heer Evans. een koffiebar zat met een machine- jaarlijkse aandeelhoudersvergaderi tussen de A.B.N. en de Hollandse pistool doodgeschoten door een ge- in Amsterdam. Hij gaf toe, dat de Bankunie tot stand heeft gebracht. maskerde man. Volgens de politie zat Charles Lo Cicero (63) koffie te drinken teen een gemaskerde man tien schoten op hem afvuurde. Lo Cosa Nostra van New York. De da der ontkwam. Tot commissaris werden benoemd de heren W. A. de Jonge en A. H. Heineken, terwijl als zodanig werden herkozen de commissarissen M. H. Damme, K. Soesbeek, ir. A. M. Avères en P. Smidt van Gelder, die aan de beurt van aftreden waren. Het aantal directieplaatsen is met één verminderd door het vertrek van mr. Herman Vlug en bedraagt nu 11. In de plaats van mr. Vlug zal geen nieuwe directeur worden aangetrok ken. Het aantal commissarisplaatsen werd verminderd met 3 en terugge bracht tot 36. Het vorig jaar overleed mr. dr. B. J. M. van Spaendonk, ter wijl in hetzelfde jaar de heer H. J. de Koster uit de Raad van Commissaris sen trad in verband met zijn benoe- ming tot Staatssecretaris van Bui- sanssen, de heer D. de Jong, wegens tenlandse Zaken en de heer B A het bereiken van de pensioengerech- - - tigde leeftyd af. De heer Van den Wall Bake schetste de aftredende voorzitter onder meer als een uitste- A.B.N. veel concurrentie in Europa ondervindt van de Amei-ikaanse ban ken die in vele grote steden zijn ge vestigd, maar hij was niet bevreesd dat de Amei'ikanen hierdoor grote transacties tot zich zullen kunnen trekken. „Wy zün vertegenwoordigd in Ge- nève, Zürich, Parijs en zelfs in New York", aldus de heer Van den Wall Bake. Wat betreft de buitenlandse vestigingen vroeg hij zich af hoe het komt dat er zo'n geringe belangstel ling van de zyde van het Nederlandse bedrijfsleven is voor Saoedi-Arabië waar veel mogelijkheden tot exploi tatie zijn. gen. Spr. dhr. Diender. 10.30 Oude Rijn 3: Pinkstergemeente spr. ds. De Bruyn 2 uur nam. MAANDAG Stadhuis Gemeenteraad interpella tie-Den Dubbelden over Industrieschap de Grote Polder) 7 uur nam. Rest. De Doelen: Dia-wedstrijd Leid- se Amateurfotografenvereniglng. 8 Zomerzorg: Kynologenver. „Rijn land". Spr. drs. N. A v. d. Velden over „Heup-displasie". 8 uur nam. Oegstgeest Willibrordgebouw) Kap wedstrijden Leidse Tech. Club voor da mes- en herenkappers. 6.45 uur nam. DINSDAG Stadsgehoorzaal (koffiekamer)Jaar vergadering Ned. bond van Gepen sioneerden 2.30 uur nam. Ons Centxaim (Hooigracht 84)Be stuurdersbond Lelden. Spr. dhr. A. Boon (N.V.V.) over de loonpolitieke si tuatie 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.)Politiek tref punt 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- WOENSDAG ADVERTENTIE Stellig biedt West-Duitsland an no 1968 gelegenheid om behoor lijk gefundeerde bezwaren tot gelding te brengen. Maar al is er geen grond voor absurde vernietigings drift. toch is er reden om te twijfe len aan het nut van de „grote coa litie" tussen christen-democraten en socialisten, tussen Kiesinger en Brandt. Een goed functioneren de parlementaire democratie kan niet zonder een krachtige oppositie, die de spreekbuis vormt voor degenen, die de zaken willen veranderen en/of ver beteren. De vraag is dan ook gerecht vaardigd of het zover als nu met Pa sen zou zijn gekomen als de SPD nog oppositiepartij zou zijn geweest en al thans een deel van de ontevreden heid had kunnen opvangen. Zeker is dit allerminst, want wat een figuur als Dutschke propageert heeft met redelijke oppositie niets te maken. De ware vrijheid luistert naar de wetten, schreef de Nederlandse dich ter Jacques Perk. En wie geen wet ten erkent, voelt zich niet thuis in de ware vrijheid van een opbouwende oppositie. Het enige resultaat van zijn actie is versterking van de tegen stander. Want wie de winst opstrijkt van de rellen in Berlijn is de kran tenmagnaat Springer, wiens uitgaven vlotter van de hand gaan dan ooit tevoren. Tussen haakjes: over de „macht van Springer" heeft zich een lachwekkende legende gevormd. Het is waar, dat ongeveer zeventig pro cent van de kranten, die in Berlijn en Hamburg van de persen rollen, uit de bedrijven van Springer komt. maar hun invloed is gering: sinds jaar en dag hebben de socialisten in beide steden de absolute meerder heidEn van alle kranten, die dagelijks in de Bondsrepubliek ver schijnen, geeft Springer dertig pro cent uit, al is dat dan het formida bele getal van vijfeneenhalf miljoen. „Kreten als „onteigen Springer" en „Springer moordenaar", in brand ge stoken auto's en ingeworpen ruiten zijn zeker geen aanmoediging voor een eventueel besluit van Springer om nog tijdens zijn leven zyn onderne ming in een stichting om te zetten", zo schreef de „Süddeut-sche Zeitung" dezer dagen, en het blad voegde er terecht aan toe: „Ongeremde uitspat tingen zullen alleen maar twee gevol gen hebben: de politiestaat en het rechts-radicalisme". Maar de vraag rijst of het Dutsch ke c.s. ddar nu juist niet om te doen is. Wie in de SPD geen uitlaat vindt voor zijn vage en zeker niet construc tieve gevoelens van onbehagen en wie beseft geen enkele steun te kun nen vinden by de bevolking het minst van al bij de arbeiders gaat op zoek naai een tegenstander. En als die er niet is, schépt men er een. Recept: zie Berlijn tijdens de paas- Grafische Nadat reeds eerder een akkoerd was bereikt over de nieuwe cao's voor het technisch en leidinggevend per soneel, is tussen werkgevers en werknemers in het grafisch bedrijf overeenstemming bereikt over een nieuwe cao voor het administratief personeel. Onder meer werd overeen gekomen een verhoging van de sala rissen per 1 febniari met 4 procent en een arbeidsverkorting per 1 juli nesische nachtclubs voortaan geen alcoholhoudende dranken meer ge serveerd zullen mogen worden. Per- I sonen onder de twintig zullen daar BINNENLAND: f60.000.-. Volgens de politie in Rot- aileen maar vruchtensappen kunnen terdam zou de kantoorbediende in de drinken, zo zei hy.. Dit gaat de mees- admimstratief maandenlang door de politie wordtte mohammedanen echter nog niet van het voiig jaar geknoeid hebbenVer genoeg. Verscheidene mohamme- met de aan- en verkoop van cafét-a- daanse organisaties hebben de slui- ria s en pensions. Het geld dat hij by i ting van alle nachtclubs geëist, deze transacties in handen kreeg1 stak hij gedeeltelijk in eigen zak. De man werd in Zürich gearresteerd. Fa. D. LADAN Molensteeg 27 (by Doezastraat) Leiden Telefoon 21375 Specialist op het gebied van aluminium DONDERDAG Staalwijk: Hobby-tentoonstelling 2-5 en 7-9 uur nam. SchouwburgEenmans-show Fom Jansen „Hoe meer zielen". 8 uur nam, Muziekschool (Rapenburg 22): Mil voor Toonkunst. Piano-recital Ton Hartsuiker. 8 uur nam Diamantplein 27: Bahai-gespreki. avond. 8 uur nam. Leiderdorp (Kapelzaal Schepping., kerk): K en O-filmavond **-•- seriand. 8 uur nam. StadsgehoorzaalReceptie veertig ]r VOLA. 4-5 uur nam.; feestavond 8is uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)Jaarvers VP. 8 unr nnm 6' KVP. 8 uur nam. Schouwburg: K en O Nieuwe B medie- Jongeren musical „The Fanta ticks". 8 uur nam. Nieuw. Minerva: Jaarverg. Espoeé llllr nam Boshuis (achter Hoflaan 64): Run. beurs 7 uur nam. BIOSCOPEN Rev: „Ringo de gevreesde", 14 Ir Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondae -.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en za terdag 11.30 uur nachtvoorstellingen- „Niet rijp voor de liefde", 18 jr. Nederlandse schenking Neder land heeft gisteren bekend gemaakt, dat het nog eens 19.7 miljoen gulden 5,5 miljoen dollar) zal schenken aan 11/4 uur per week, zo wordt van het wereldvoedsel- programma van de zijde van het Centraal Bureau voor de voedsel en landbouw organisatie de Grafische Bedrijven meegedeeld. van de Verenigde Naties (FAO Cao -bakkerij Het georganiseerd) BUITENLAND overleg van werkgevers- en werkne mersorganisaties in het bakkersbe-1 Wervelwind De 7.000 inwoners drijf heeft overeenstemming bereikt tellende plaats Greenwood in de over de collectieve arbeidscontrac- Amerikaanse staat Arkansas is vry- ten voor het bakkerij- en winkelper- dagmiddag (pl. tyd) gedeeltelijk ver- soneel, welke de -per 1 april geëxpi- j woest door een wervelwind. Tenmin- reerde vervangen en tot 1 april 1969 st-e elf personen hebben het leven ver- zullen gelden. I loren en ongeveer 50 zyn gewond. De De nieuwe regelingen behelzen een winkelwijk in het centrum is volledig verhoging van de lonen met 4,5 pot. een arbeidstijdverkorting, ingaan de 1 oktober aanstaande, van 45 uur tot 44 uur per week en gedifferen tieerd voor ploegenarbeid. Koopman verliest 14 mille De Amsterdamse textielhandelaar L. Kraake heeft voor zijn winkel aan de Albert Cuypstraat een portefeuille met f 14.000 verloren. De portefeuille zat in een zak van zijn colbertjasje. Tot dusver heeft zich geen eerlijke vinder gemeld. Uitlevering gevraagd De offi cier van Justitie in Rotterdam heelt de Zwitserse autoriteiten gevraagd om uitlevering van een 44-jarige kan toorbediende uit de Maasstad, die al maandanlang door de politie wordt gezocht wegens verduistering en op-j lichting voor een bedrag van! vernield. Ook aan de rand van het dorp is aanzienlijke schade aange richt. Gevreesd wordt dat nog meer slachtoffers onder het puin zullen worden gevonden. Spychalski naar Perzië Het nieuwe Poolse staatshoofd, maar schalk Spychalski, zal van 8 tot 14 mei op uitnodiging van de sjah een officieel bezoek aan Perzië brengen, zo heeft het Poolse persbureau gis teravond bekendgemaakt. Alleen vruchtensappen Gene raal Sadikln, gouverneur van Djakar ta, heeft bepaald, dat in de Indo- Tenten voor Jordanië De Ameri kaanse ambassadeur bij de VN, Gold berg, heeft de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Thant, laten weten dat ^Amerika 2000 ten ten aan Jordanië geeft voor onder dak van Arabieren in vluchtelingen kampen. Rector afgetreden Het Madri- leense blad „Ya" meldt dat prof. dr. Is-idoro Matin, rector-magnificus van de universiteit van Madrid is afgetreden. Hy had zyn ontslag in gediend bij de minister van Onder- I wys en Wetenschappen, die het had j aanvaard. Het aftreden van prof. Ma- tin houdt verband met de studenten- relletjes in maart. Zilverdiefstal Een vrachtwagen met zilverstaven ter waarde van 71.000 pond is gisteren in het Loh- dense East End gestolen. Het zilver werd overgebracht van Hatton Gar den, het Londense centum van de juweliers, in een wagen van een in ternationaal vervoersbedr. De chauf feur heeft tegenover de politie ver klaard dat hy van de weg af werd gedwongen door een auto die voor hem reed, vier mannen, van wie een met een geweer, sleepten hem uit zijn cabine. Hij werd vastgebon den en in de bak van een kleine vrachtwagen gelegd. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Dordrecht (vac. wylen A. L. van der Smit): K. Schipper te Middelharnis. Bedankt voor Eem- nes-Buiten: A. van der Vlist te An- del (N.-B.) GEREF. KERKEN Beroepen te Bakkeveen: J. G. Kor te weg, kand. te Leeuwarden; te Le- wedorp: J. D. Sinte Maartensdijk, kand. te Rotterdam. Bedankt voor Uithoorn (2e pred. pl.): K. Ubels te Drachten: voor Hardegarijp (vac. G. van der Veere) H. Mackinga te Koudekerk aan den Rijn. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Berkum: T. Dekker te Goes. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Den Haag-Zuid en voor Tricht: D. Hakkenberg te Dordrecht. dagen. En is dat spelletje eenmaal goed op gang, dan moet men het erg ste vrezen van botsingen tussen ul tra-links en ultra-rechts. Als de rege- ring-Kiesinger dan niet met zeer har de hand Ingrijpt, beleeft Duitsland een tweede „Weimar". LISSE „Er is veel veranderd. I Wie bloeiende bolgewassen wil zien Mensen, de de bollenstreek tien jaar gaat maar naar de Keukenhof, zo geleden voor het laatst bezochten en kan men links en rechts horen. Toch nu weer eens naar de streek tussen j kan een Keukenhof natuurlijk nooit Haarlem en Leiden komen, zyn soms de publiciteitswaarde van een bloeien- ronduit teleurgesteld. Je ziet niet j de bollenstreek vervangen, al is de meer die uitbundige kleurenpracht. 1 betekenis van deze expositie als er staan geen bunders en nog eens schouwvenster van het vak van enor- bunders meer in bloei", zo zeggen me betekenis. zy". In toeristische kringen is men ver- Dit schrijijft het „Weekblad voor ontrust over het feit dat de Bollen- Bloembollencultuur", orgaan Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. En het vervolgt: „Ze hebben ge lijk. Gewijzigde inzichten van de kwekers zijn daar de oorzaak van. De bloemen laten we niet meer rijp worden. Zodra het Kan halen we de tulpen er af. Het gaat ons per slot van rekening nist om de bloem maar om de bol". Er wordt in de Bollenstreek licht getild aan de klacht van de kijkers. streek in de bloeitijd steeds meer aan aantrekkelijkheid inboet. Men wil dan ook de aandacht van de kwekers gaan vragen om by hun bedrijfsbe leid ook bijzondere aandacht te schen ken aan de publiciteitswaarde van de bloeiende bollenvelden. Het blad van de bloembollenkwe kers geeft zijn lezers tenslotte de raad: „Kop uw velden niet, als u ze voor hetzelfde geld en zonder enig risico nog een paar dagen kunt laten staan. Luchtmachtsoldaat eerste klas Patrick J. Nugent heep gisteren voor het luttele loon van 11.46 dol lar tivaalf uur lang in de bran dende zon 340 kilo bommen gela den. Dat is het loon voor een leerling wapenmecanicien met drie stre pen op de grote Amerikaanse ba sis aan de Can Ranh-baai in Zuid-Vietnam. zelfs als die leer ling de schoonzoon van president Johnson is. Nugent, 24, kwam zaterdag j.l. in Zuid-Vietnam aan en werd dinsdag aan het werk gezet in het 412-de eskadron bevoorradings troepen. Nugent en zijn kamera den werken zes dagen per week in ploegen van 12 uur, maar hun werktijd zal binnenkort worden verkort tot IOV2 uur per dag. Nugents oude reserve-eenheid werd in februari voor de actieve dienst opgeroepen toen Noord- Korea het Amerikaanse schip Pueblo in beslag nam. Toen zijn eenheid niet overzee werd ge stuurd, vroeg Nugent om over plaatsing naar Vietnam. Toen men hem vroeg naar de reden voor zijn overplaatsing naar Vietnam, zei hij: „Ik vond dat dat iets was dat ik moest doen, ik moest mijn steentje bij dragen Het is een van die din gen in je. Ik heb een zoon en een vrouw. Ik doe mijn best zodat zij vrij en gelukkig kunnen zijn en de volgende generaties ook". Camera: „Weg van elkaar", 14 ]r Dagelijks 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45 i en 9.15 uur. Elke middag (o okZondag] 2.30 uur „Lady and the Tramp", Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nacht voorstellingen: „De vrouw ln het zand' 18 Jr. Trianon:, .Vakantieperikelen met fu neste gevolgen", a.l. Dagelyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 915 uur. Studio: 2.30. 7 en 5 en 9.15 uur. LIdo: „Irma la Douce", 18 Jr. Daw- lijks (ook zondag) 2.30 en 8 uuï\ Wassenaar Astra: donderdag en zondag 8 uur: „Katten". 18 Jr. Vrijda? en zaterdag 8.00 uur: „The War Wa. gon". 14 jr. Zon. 2.30 uur: Jeugdprogr, TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nieuwsteen 11): Leids Acad. Kunstcentrum Ten toonstelling grafiek, multlepels én ob jecten van Gonschior, Hilgemaa Lenk. Lucas, Reindel en Sommer Ge opend dinsdag t/m vrijdag 1-6 uiu mei)'' zaterdag 2"5 UUr nam- (tot-I Molen „De Valk" Molenmuseum da gelijks (behalve 's maandags) 10 uu: voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-5 uu: v. d. Vlist (Botermarkt 3): Tentoonstelling Jeanne-Marie Bo- denes, Meindort Volkers en' Maja Alex ander. Geopend dinsdag t/m zaterdai 9 uur voorm. 6 uur nam. (tot 26 april.) Lakenhal: Tentoonstelling „Rondon Rembrandt" (verzameling Daan Ge vat). Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.; zon- en feestdagen 1-5 uur nam (tot 16 juni.). Lakenhal: Tentoonstelling Melnder Zaalberg. 10 uur voorm.5 uur nam. zond. 15 uur nam. (tot 21 april), Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28)Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbulslaan)Mtl uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; 'a zo& dags 1—5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling Collectie Lechner ras Japanse Kunst Werkd. 10 uur voorn tot 5 uur nam.: zondags 15 uur nam Rijksmuseum voor de geschledenii der natuurwetenschappen: Dag. 104 uur, zond 1 -4 uur Waaggebouw: Tentoonstelling schil derijen Jos Mertens. Geopend werkd. 2- 5.30 en 7-9 uur nam. (tot 11 mei). Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Ten toonstellingen schilderijen en aquarel len Julia Giesberts. Geopend maandag t/m zaterdag 10 uur voorm.5 urn nam.; bovendien dinsdagavond 8-10 u, (2de Paasdag gesloten) t/m 24 april), Warmond (Den Burcht)Schilde rijen en etsen van kunstgroep „Colour- form" (t.e.m. 21 april). Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74 tel 20552. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daarin tot zondagnacht 24 uur de dokters* telefoon 2 2222. ZATERDAG Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur: Haagse Comédie: „Rosencrantz G Guildenstern zijn dood". Dlligentia, 14,15 uur: Toneelgroep Arena: „De kleine en de grote konin! 20.15 uur: Cabaret Adam en Eva: Tus- tafel en bed" van Frans en FW Koster. Kurzaal, 20.15 uur: Het Resident# Orkest o.l.v. Willem van Otterloo mü Annerose Schmidt, piano. Paviljoentheater, 20.15 uur: De Komedie: „The Fantasticks". ZONDAG Konklijke Schouwburg, 14.00 uur Haagse Comedle: „Veertig karaat' uur Haagse Comedie: „Van d' brug af gezien". MAANDAG Dlligentia, 20.15 uur: Ellen MacGlI' Boe hm, piano. DINSDAG Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur.' Toneelgroep Ensemble: Pvgmallon" Dlligentia. 20.15 uur: Éllen MacGÜ lavry, fluit en Jaap Spigt, klaveclB' WOENSDAG len zi die h hoe b ille I ten t vecht delen

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2