SCHEEPS BERICHTEN l, tdnad haar jeugdvriendin zozeer ge- *3 liseerd en alles ernstig genomen zij had gezegd: dat ze in een ster wilde gaan of trouwen met md, die haar erg nodig had. Het teleurstelling, dat zij tenslot- m heel gewoon jong meisje iwde met een beroemd en rijk Hoe kinderlijk was zij nog ge- st, in de kleine heilige uit haar te geloven! Toch had zij haar geschenk gestuurd, een houten ff'Idonnabeeldje, dat zij in Parijs op centratieproces (wat wettelijke maat- len zou eisen) gerechtvaardigd of zelfs noodzakelijk is en dat der halve andere maatregelen gewenst kunnen zijn. De Persraad vindt de volgende voorstellen van de Ned. Dagblad Pers redelijk: geen verdere uitbreiding van de omroeprecl&me voordat de ad vertentie-inkomsten van de pers weer stijgen, herziening van het belastingsy steem, met name de bjt.w., nig gewonnen zijn indien het enig sultaat sitie van enkele grote ondernemin gen zou zijn". Zelfs indien de maatregelen uit het oogpunt van persbelangen redelijk zijn, moet de regering ook met andere belangen rekening houden: indien geen verdere uitbreiding van zendtijd voor omroepreclame wordt ge vraagd, zijn de belangen van het ad verterend bedrijfsleven en dus de ge hele Nederlandse economie en die de omroep in het geding. DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 1110. Door het kleine raampje glipte Bram naar binnen. En nauwelijks had hij een blik in het vertrek geslagen of hij ivist, dat zijn bange vermoedens niet ongegrond waren geweest. De ka mer van de vuurtorenwachter zag eruit, alsof er een gevecht was geweest. Tabak lag op de grond, een fles was gebroken, de lamp hing scheef en een schilderijtje ook niet recht. Hallo", zei Bram. „Is daar iemand?" Er kwam geen antwoord. Meteen klonk er een gebonk, dat Bram een halve meter van de grond deed opveren. Was de kamer niet zo hoog geweest, dan zou hij het hoofd hebben gestoten. „Helpklonk het benauwd. „Maar dat komt uit die kast", zei Bram hogelijk verbaasd en zonder bedenken draaide hij de sleutel om, die in het slot stak :ht 19 t« Trinidad

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 19