Hanoi verwerpt aanbod van V.S. reen dialoog van Bonn met SDS-extremisten m Ipringer heeft vertrouiven meerderheid Duitse jeugd IU Vergunning bleef uit N.S.R. zonder bestuur Beha heeft poorten gesloten Noord-Vietnam houdt vast aan keuze van W arschau Hoogtepunt feest Oegstgeest: Sterren stralen overal" Warmond verhoogt de belastingen GR0FVUIL-0PHAALDIEN5T. Eerste peulen ERDAG 20 APRIL 3 lei iN (AFP. DPA De regering Westduitse bondsrepubliek dat de periode van geweld - In West-Duitsland, begonnen aanslag op studentenleider nu afgesloten is. •1de Diehl, staatssecretaris trlichting gisteren in Bonn »hl zei dat men zich in de jubliek „over het algemeen litgesproken tegen het gebruik de dood van persfotograaf en student Schreck, beiden bij es om het leven gekomen, is in proces van overdenking en laing van standpunten" op 'EN1fekomen. Er is verder contact sn tussen de overheid en stu- organisaties om te komen t dialoog. Maar, zo zei Diehl, tering kan alleen maar praten ertegenwoordigers van die or- ies die de grondwet eerbiedi- it blykt wel, dat een dialoog de regering en de SDS, de van socialistische Duitse stu- i" waarin Dutschke een leiden- vervulde, uitgesloten moet ERVgeacht omdat deze bond uit vernietiging van de parlemen- jemocratie in haar huidige Duitse uitgever Springer is er- lertuigd dat de communisten de aanvallen op hem en zijn staan. Springer gaf van deze Ilging blijk in een vraaggesprek ;t Britse blad „Daily Mail". De democratie, aldus Springer, in niet volmaakt zijn, maar zij 59 miljoen mensen meer vrij- edei o welstand gegeven dan Duits- ïfspoit gekend heeft. oger kan niet begrijpen waar epen Duitse studenten die de- H ie willen vernietigen, nu de ten in Praag juist daarvoor De uitgever zag ook over- iist tussen het huidige verzet linkse studenten en dat van itse groeperingen dat aan Hit- ictatuur voorafgaat. De over- nst ligt volgens hem in de on- en manier waarop de mensen de leiders volgen. Het univer- systeem is voor een deel ig aan de onrust in de Bonds- i. De universiteiten zijn en de methoden die er ge worden, stammen uit de mid- iven. Toch heeft Springer nog vertrouwen in de Duitse jeugd er het algemeen „zelfbewust tisch is, politieke belangstel- die ont en hard werkt". mien „rouwmars 'n' )sen hebben de Westberlilnse ■n besloten af te zien van iwmars", die zfj gisteren had- illen houden in verband met d van Frings en Schreck. erg. voorzitter van een verte- irdigend studentenorgaan in irlyn, is afgetreden. Hij liet dat hij het voorzitterschap neergelegd omdat vertegen- gers van de SDS „de debatten Ie organisatie van deze mars Kara id hadden". Landsberg zelf |dens deze debatten voorgesteld mars de straten te vermij in lie naar de uitgeverij vai er leiden, dit om nieuwe rel- Mite voorkomen, ffestberlijnse politie heeft gis- Imeegedeeld dat de toestand itschke beter wordt. Tot nu toe zich geen complicaties voor- De artsen hadden voorts een de hersenfuncties De 23-jarige Bachmann, die de aanslag pleegde op Dutschke, is in tussen van het ziekenhuis waar hij verpleegd werd, overgebracht naar de ziekenafdeling van het huis van bewaring in West-Berlijn. Bachmann werd na de aanslag zwaar gewond bij een vuurgevecht met de politie, die hem wilde arresteren. Parijs onrustig Enige duizenden studenten in Pa rijs hebben gisteravond ondanks een verbod een protestbetoging gehou den „ter ondersteuning van de strijd van de Duitse studenten". De politie zette de Duitse ambassade nabij het Champs Elysées en de residentie van de ambassadeur aan de linker Seine- oever af, waarop de studenten naar Saint Germain-des-Pres trokken. Daar werd een politiewagen aange vallen. De demonstranten eisten grotere solidariteit tussen c'e West duitse arbeiders en studenten, noem den kanselier Kiesinger een nazi, zongen de internationale en eisten onteigening van Springers dagblad concern LEIDEN/DEN HAAG Hoewel de wethouder van Leiden zou hebben toegezegd, dat op tijd de vergunning voor het pen sion, waarin 16 buitenlandse arbeiders zouden worden opgeno men, verstrekt zou worden bleek dit niet het geval te zijn. „Er worden wel vaker toezeggin gen gedaan welke niet nagekomen worden", zo moest ook de Haagse po litierechter constateren. Dit was de oorzaak, dat een 36-jarige beheerder van het pension zich voor een wat merkwaardig feit moest verantwoor den. n.l. diefstal van elektriciteit. Toen n.l. de vergunningen niet aan wezig waren, werd geweigerd om een gas- en elekitriciteitaansluiting in het pand aan te brengen, zulks hoewel al hetgeen voor de aansluiting noodzakelijk is, was aangebracht. De gastarbeiders, afkomstig uit een pension, dat zij in Noardwjjk hadden moeten ontruimen, Stonden in Ledden op de stoep van het pension, doch kenden infeite niet worden toegela ten. „Maar ik kan ze toch ook niet op de stoep laten staan", overwoog de beheerder. Dat hij de mensen binnen liet was op zichzelf mogelijk geen strafbaar feit, doch het één leidde tot het an der. Want omdat er gas noch elektrici teit was, had verdachte zelf buiten de meter om een verbinding gemaakt, nadat een avond en nacht in het duis ter gehuld was geweest. Dat wil zeg gen. men liep toen met kaarsen rond. „Ik hield m'n hart vast, dat er brand zou ontstaan", aldus verdach te. „Maar u had ook een petroleum lamp kunnen gebruiken", meende de officier van Justitie, die hier toch geen noodgeval aanwezig vond. „Dergelijke handelingen kunnen niet worden toegestaan", aldus de of ficier, die een week gevangenisstraf eiste. De rechter had begrip voor de moeilijkheden en veroordeelde tot f 100 'boete en voorwaardelijk een week gevangenisstraf. DELFT (ANP) Het onlangs gekozen bestuur van de Nederlandse Studentenraad is alweer afgetreden. Dit gebeurde op een gisteravond in Delft gehouden nationaal congres. Aanleiding tot het aftreden was het verwerpen door het congres van een amendement van Stud'75 en een be stuursvoorstel, waardoor men zonder werkprogramma terzake van de or ganisatie van de sociale voorzienin gen voor studenten kwam te zitten. Het afgetreden bestuur bestond, op een uitzondering na, uit SVB'ers. Aktualiteiten- societeit over gemengd huwelijk De aktualiteitensociëteit wordt ge houden voor jonge mensen van 20-25 jaar, iedere zondagavond om 8 uur in het gëmeentecentrum. Lijtweg. Het programma voor morgen luidt: gesprek over gemengd huwelijk. On der gemengd wordt dan ver staan het verschil in kerkgenoot schap waartoe men behoort, maar ook het verschil kerkelijk-buitenker- keiyk. Dit onderwerp is gekozen om dat in het team de vragen leefden: als je een relatie hebt met een jon gen of meisje waar je wat in ziet, maar hy/rij .heeft een ander geloof", wat moet je dan doen? Op deze avond zal eerst het stand punt van de verschillende kerken uit een gezet worden en geven enkele teamleden een korte toelichting. Daarna kan iedereen aan de discus sie deelnemen. Het secretariaat is gevestigd: Nienke Brandei-horst, Hofbrouckerlaan 15, Oegstgeest. tel. 52819. LEIDSCH DAGBLAD DEN HAAG (GPD) De N.V. Beha, fabriek van stalen kanteldeu- ren en -ramen in Den Haag, heeft gistermiddag de poorten definitief ge sloten. Aan het ongeveer zestig man tellende personeel, van wie er 45 tot 50 werkloos zyn geworden, is in de loop van de middag het laatste weekloon uitbetaald. Aanvankelijk bestond er nog twij fel of de lonen zouden kunnen wor den betaald. Dit is echter mogelijk geworden doordat een onderhanden zijnde order nog kon worden afge leverd en de betaling ervan niet werd geblokkeerd. „Het is gebeurd zei een van de werknemers met een gebaar van machteloosheid tegen de vakbonds bestuurders. die zich bij de uitgang van het bedrijf bevonden. „De direc teur heeft zich niet in de fabriek la ten zien", vertelde een ander per soneelslid, dat was maar goed ook, want anders had ik nog niet gewe ten wat er gebeurd was Tien man van de service-afdeling van het bedrijf moeten maandag aan het werk voor de machinefabriek NV Oldenzaal, die het marktaandeel van de NV Beha heeft overgenomen en de service- en onderhoudsbeurten zal verzorgen. Uiteraard kunnen zy ont slag nemen, maar dan kunnen zij geen aanspraak maken op een werk loosheidsuitkering. Het ziet er naar uit, dat van de ongeveer zeven man. die eveneens in de gelegenheid zijn over te gaan naar dit bedrijf, er maar enkelen zullen Ingaan op deze aanbieding. De vak bondsbestuurders zullen zich maan dag nader beraden over de situatie. Een lichtpunt is, dat een aantal aanvragen voor personeel in deze sector is binnengekomen. Drukke periode voor brandweer VOORSCHOTEN Donderdag avond om half zes werd de brand weer gealarmeerd voor een brand op de Veurseweg 210, ontstaan in de dakgoot, die snel kon worden be dwongen. Gisterochtend moesten de 'brandweerlieden opnieuw uitruk ken voor een 'begin van brand nabij de autospuiterij van de heer Fooke op de Voorstraat. Beide branden, wel niet groot, doch wel gevaarlijk, kon den door snel en effectief ingrijpen snel worden bedwongen. Op de Veur seweg waren de buren reeds met het bluswerk begonnen door een tuin slang op de waterleiding aan te slui ten. Hier was brand ontstaan in de dakgoot door het afbranden van verf, waarvan de resten waren gaan smeulen. Het vuur was reeds onder de beschoten kap gekomen. Een ge deelte van het dak brandde af. In de Voorstraat waren resten autolak (cellulose en andere afvalprodukten, diie op een hoop lagepin brand ge raakt. De heer Fooke en zijn perso neel waren hier reeds met btusappa- raten de brand te lijf gegaan. De brandweer nam daarna met succes het blussingswea-k over. WASHINGTON/HANOI (AFP/Reu ter/ANP Noord-Vietnam heeft de vijftien landen, die minister van Bui tenlandse Zaken Rusk van Amerika donderdag noemde als mogelijke plaatsen voor inleidende besprekin gen over vrede in Vietnam binnen vierentwintig uur van de hand gewe zen. Hanoi heeft tevens laten weten, dat het vasthoudt aan Warschau als geschiktste onderhandelingsplaats en voorwaarden die de Verenigde Staten stellen aan een keuze van de plaats (eerlijk voor beide partijen in ter men van verbindingen, bereikbaar heid voor de wereldpers en eerlijk voor wat betreft de sfeer rond de be sprekingen) In een verklaring van het Noord- vietnamese ministerie van Buiten landse Zaken werd gezegd, dat de •tien door Rusk gestelde nieuwe plaat sen en de vlijf al eerder genoemde zelf s niet met de door de VS zelf gestelde voorwaarden overeenkomen. De Verenigde Staten willen een plaats waar beide partijen vertegenwoordi gingen hebben, maar in de door Rusk geopperde plaatsen zijn alleen maar Amerikaanse ambassades. Volgens de verklaring zijn enkele van de door Amerika genoemde plaatsen niet eens neutraal. „Sommigen zijn ondersteu ningsbases voor de Amerikaanse agressie-oorlog dn Vietnam". Noord-Vietnam houdt vast aan zijn eigen keuze van Warschau en vraagt de Verenigde Stafeen daarop officieel te antwoorden. De landen die minister Rusk don derdag noemde, zijn: India, Birma, Laos, Indonesië, Ceylon, Japan, Af ghanistan, Pakistan, Nepal, Maleisië, Zwitserland, België, Italië, Finland, Oostenrijk. Vijf hiervan waren al door Hanoi verworpen. Rusk zei dat de wereld met toenemende bezorgd heid op positief antwoord van Hanoi wacht en dat de Verenigde Staten contacten willen leggen om de oorlog zonder verder uitstel te beëindigen teneinde mensenlevens te sparen. De door Noord-Vietnam voorgestel de plaatsen Pnom Penh (Cambodja) en "Warchau (Polen) zijn door de Verenigde Staten al eerder afgewezen Pnom Penh omdat de VS daar geen ambassade hebben en Polen, omdat dit als communistisch land mogelijk moeilijk toegankelijk zou zijn voor een Zuidvietnamese missie en omdat Polen militaire bijstand aan Hanoi heeft gegeven. In Parijs, welke stad ln persbe richten ook al is genoemd als moge lijke plaats voor onderhandelingen, werd secretaris-generaal Thant van de Verenigde Naties vandaag ver wacht, Thant zou weer een n-ötmo OEGSTGEEST Met een sym pathiek voorwoord van burgemeester T. A. J. van Eysinga en een be schouwing over het feit, dat het Wil helmus 400 jaar oud is, geeft de Oranjevereniging in een fraai pro grammaboekje een overzicht over de a.s. feestelijkheden en de herdenking op 4 mei a.s. Op zaterdag 27 april des middags om 2 uur zal het vermaakcentrum op een terrein te- nover het winkelcentum Langevoort estler ontving Sonningprijs 'ENHAGEN (AP) De Brit- rijver Arthur Koestier heeft de Deense Sonningprijs in ijst genomen, een prijs die id wordt voor grote verdien- cultureel of politiek terrein. prijs, ongeveer 19.000 dollar, tekoestier uitgereikt door prof. i Fog, rector-magnificus van rersitei't van Kopenhagen, tier wil een deel van het geld men voor Britse gevangenen elnemen aan een schilderwed- Sonningprijs is eerder toege- wijlen Sir Winston de dirigent Leonard gevoi sweg worden geopend. Op maandagmiddag om half drie worden twee kleutervoorstellingen ge geven, één in het Patronaatsgebouw en één in de recreatiezaal van En degeest. De kinderen kunnen genie ten van poppenkast en goochelen en ontvangen een tractatie. De kinde ren zullen de feestzalen in schoolver band bezoeken. Des avonds om half negen vindt een lampionoptocht plaats. Opstelling op het parkeerterrein aan de Lijtweg. Muzikale medewerking wordt ver leend door twee muziekkorpsen en drie drumbands. De feestdag wordt geopend met j feestelijke carillonklanken wacht. Thant zou weer een ontmoe- als belangrijke infiltratieweg van ting met Mai Van-bo, de hoogste Laos in de richting van de oude kei- in rang in Europa, hebben gevraagd, maar in Noordvietnamese kringen in de Franse hoofdstad zei men dat Bo aan Thant niets te zeggen heeft en dat „alles nu afhangt van de Ame rikanen". Officieel zal Thant slechts op doorreis naar Teheran Pairijs aan doen Gebruikmakend van het gunstige vliegweer hebben jachtbommenwer pers van de Amerikaanse luchtmacht de vloot en de mariniers donderdag een voor dit jaar record aantal (145) aanvalsvluchten op doelen in Noord- Vietnam bezuiden de negentiende breedtegraad uitgevoerd. Hoewel president Johnson op 31 maart de 20ste breedtegraad als uiterste aan- valsgrens vaststelde, is reeds elf da gen geen melding meer gemaakt van aanvallen ten noorden van de negen tiende breedtegraad. In Zuid-Vietnam wierpen de stra- tosfeerforten weer hun vernietigende last uit boven de A Sjao-vallei, die zerstad Hoeé wordt beschouwd. In de „ijzeren driehoek", het Viet- cong-bolwerk ten ^oorden van Saigon braken nieuwe gevechten uit. Ameri kaanse eenheden die deel nemen aan de operatie Algehele overwinning" (de grootste actie uit de oorlog die zuivering van de elf provincies rond Saigon beoogt) doodden in dat gebied bij drie gevechten 116 Vietcong-sol- daiten, aldus een Amerikaanse mede deling. De Amerikanen verloren elf man. Het Noord-Vietnamese persbureau meldde gisteren dat kustbatterijen drie dagen geleden directe treffers hadden geplaatst op een Amerikaanse kruiser, die deelnam aan beschieting van de Noordvietnamese kust ter hoogte van Dong Hoi. De oorlogsbo dem was in brand genaakt. Het mini sterie van Defensie in Washington zegt echter geen berichten te hebben ontvangen volgens welke een Ameri kaanse kruiser zou zijn geraakt. WARMOND B. en W. van War mond zullen de raad dinsdag as. een voorstel doen tot verhoging van de gemeentelijke belastingen. De finan ciële positie van de gemeente War mond is zozeer verslechterd, dat de_ ze maatregel onvermijdelijk is. Voor 1968 zullen de kosten van aanleg, onderhoud en verlichting van open bare wegen, pleinen, straten, voet en rijwielpaden, en van afvoer van water en vuil f 300.587 bedragen. De straatbelasting wordt verhoogd met 5 en komt dus op 20 de riool'belasting wordt van 12 ge bracht op 16 Ook de gemeentele ges en de opcenten op de personele belasting worden verhoogd, de laat ste met 50 opcenten. Door de verho ging van de reinigingsrechten zal een vuilnisemmer of -zak f24.- en twee emmers of twee zakken f 44,- per jaar gaan kosten. Binnenkort kan een begin worden gemaakt met de uitvoering van de eerste fase van het rioleringsplan. De totale kosten van dit plan komen op f 1.228.740, de kosten van de eerste fase f248.675. De vernieuwing van de riolering brengt zoveel problemen mee dat B. en W. er de voorkeur aan geven het plan onderhands uit te besteden. Hiertoe zullen vyf aan nemers worden uitgenodigd. Naast de vaststelling van de ge meentebegroting 1968 en die van het gemeentelijk waterleidngsbedrijf over dit jaar, is een belangrijk punt op de raadsagenda het voorstel van B. en W. de jaarwedde van de wethouder te brengen van f 2850 tot f 3075. met ingang van 1 januari 1967. Overige punten op de agenda zijn: het voorstel tot verlenen van subsidie voor het herstel van de molen in de Tuinder- of Kogjespolder (de res- Duizendste bezoeker op Toonschaal68 tauratiekosten hebben de aanvankelij ke ramingen met f 4333 overschreden zodat de totale kosten op f 27.204 men, de aanleg van een hoofdleiding van 750 meter in het tweede gedeelte van het bestemmingsplan „Endepoel" waarvan de kosten 13.106 zullen be dragen, het toekennen van een premie voor de verbetering van de woning Herengracht 7; de aankoop van een vrachtauto,wamdringen en vuilniszak, ken in verband met de omschakeling bij de huisvuilophaaldienst van em mers op het systeem van verkapt huisvuil; de aanschaf van een nieuwe brandweerauto plus uitrustingstukken ten bedrage van f 52.110, en f 9.925; een credietaanvrage van f 143.700, voor de reconstructie van de War- mundiasferaat, de Van Bevernimgh- straat en de Dr. Ammanstraat. Burgemeester bij honderd-jarige LEIDEN In het rusthuis „Groen hoven" aan de Witte Rozenstraat was het gisteren feest. Een feestvreugde, welke zich concentreerde rond de honderd-jarige mevr. J. Kost-Kur- pershoek. Voorzover de bewoners (sters) daartoe in staat waren, ver zamelden zy zich in de ruime con versatiezaal om by tractatie en gezel lige praat te delen in deze feest vreugde. In de loop van de middag verscheen ook de burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, om zyn oudste ingezetene geluk te wensen met haar honderdste verjaardag. Dit deden verder ook ds. P. Kloek, bestuursleden en directrice van „Groenhoven" en bewoners en vele kennissen van mevr. Kort, die vele attenties kreeg aange boden. j VOORSCHOTEN Gisteravond de bereikte het bezoek aan de tweede raadhuistoren. In aansluiting daarop,lustrum Toonschaal 1968 een record. Acteur Poul unert overleden ENHAGEN (DPA/Reuter) humeri, een van de bekend- tnse toneelspelers, is op 85-ja- *ftijd in Kopenhagen gestor- toert maakte in 1902 zijn de het Kon. Theater in de Deen- n de 'istad. Vorig jaar juni trad hij het laatst op. ilders, o.a. in Parijs en Brus- eft hij vele gastrollen vervuld, de Deense filmactrice Asta speelde Reumert in 1910 een '1 in de film „Afgronden", die internationale bekendheid Ij dij trad in vele andere films SlQf de laatste jaren ook voor de MAANDAG: Morslaan, Dr. Lely- laan, Granaathof, Diamantlaan, Onixhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robynstraat, Parelstraat, Topaas laan, Aquamarijnstraat, Rhijnhof- weg, Bothastraat, Herman Coster- straat, Morskade, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg) Hoge Morsweg (ook de woonschepen). MAANDAG buurt: Lage Mors weg, P C Hooftlaan, Vondellaan, Van Baerlestraat Jacob Catslaan, Gerard Brandtstraat, Coomhertstr., Const. Huygenslaan, Brederostraat. Spieghelstraat-, Roemer Visserstraat.. Tesselschadestraat. Leeghwaterstraat Storm Buysingstraat, Calandstraat Leemanstraat, Dijkstraat, Stuwstraat, Sluisstraat. Duikerstraat, Dam laan, Haagsestraatweg, Conradstraat. DINSDAG: buurt: Lammenschans- weg (beide zijden van Zoeterwoudse- singel tot station), Kamerlingh On- nesplein, De Sitterlaan v. d. Waals straat Buys Ballotstraat. Hugo de Vriesstraat, Kapteynstraat. Van der Waalsplein, Van Bemmelenstraat. Lorentzkade (geheel), Zeemanlaan, Van 't Hoffstraat, Bakhuis Rooze- boomstraat. DINSDAG Melchlor Treublaan, Stieltjesstraat, Franchimontlaan, v.d Hoevenstraat, Kanaalweg (van v Vollenhovenplein tot spooriyn), v. d Sande Bakhuy- zenlaan, Beyerincklaan, Temminck- straat, Suringastraat, Burggraven- laan (geheel), Asserstraat. Scholten- straat, Moddermanstraat, Oppen- heimstraat, DONDERDAG Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg. Kui- perssteeg, Dullebakkersteeg, Hoog- landsekerksteeg, Pelikaanstr., Koesfcr., Lege Werfsteeg, Duizenddraadsteeg v. d. Werfstraat, Bouwelouwensteeg, Meermanshof. Druckerstraat, Mare- dorpsedwarsstraat, Grevenstraat. Voldersgracht, Noord- en Zuid Run- dersteeg, Janvossensteeg Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Hout markt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare) Lange Zand straat, Volmolengracht. Oostdwars- gracht, Koolstraat. Emmastraat. Baatstraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerritsteeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt. Kort Galgewater, Mors- straat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnen vestgracht, 2e Binnenvestgracht 3t Aagtenstraat Lammermarkt, Marktsteeg, Lange Scheistraat, Nieuwe Mare. Oude Singel (van Mare cot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstraat, Sionshof, St. Ursulasteeg, Caecilia- straat, Lange en Korte Lysbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spij- kerboorsteeg, Houtmarkt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vre dehof, Noorderstraat. VRIJDAG: buurt: Van Vollenho- venkade, v. Vollenhovenplein, Snouck Hurgronjestraat, HuMngastraat, Uh. lenbeckkade, Meyerskade, Colenbran- derstraat, Duyvend akstraat, Kan aal- weg (van Hoge Rijndijk tot v Vol lenhovenplein), Rijndykstraat, Ka naalstraat. Dozystraat, De Goeje- straat. Hartmanstraat, Roomburger laan Hoge Ründyk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug). Utrechtse Jaagpad (var Utr brug tot Wilhel minabrug), Catharinastraat Rijn stroomstraat. Cosijnstraat Hoge Ryndyk (van Wilhelminabrug tot Rijn- vreugd), Utrechtse Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd) Rijnvreugd. Bruggestraat, Besjeslaan Park „Die Ley the", Roomburgerweg Aarstraat Meerburgerkade, Meerbur gerstraat, Gouwestraat. Amstelstraat Leedestraat, Wierickestraat, IJssel- kade. Kasteelhof, Vliststraat, Zaan- straat, Maasstraat, Merwed estreat Drechtstraat, Lingestraat, Spaarne- straat, Lekstraat. brengen om half negen leerlingen van de lagere scholen een aubade aan de burgemeester. Om 9 uur gaat het feesttreintje rijden tot namid dag 6 uur. De vertrekplaats is by .het ASC-terrein. Om 10 uur vindt het traditionele tonkniippelen plaats. Om 1 uur ver trekt vanaf de Lytweg een grote' gekostumeerde kinderoptocht. Het middagfeest wordt gehouden op het ASC-terrein. De Noord-Neder landse Rolschaatsclub uit Groningen, de eerste en oudste vereniging van het noorden, presenteert de op kunstrolschaatsgebied alles over treffende show„Sten-en stralen over al". Het is een fassinerend, amusant en gracieus schouwspel. De Oranje vereniging kondigt dit programma aan als een „topprogramma" voor jong en oud. Direct na deze show zal een massale ballonoplating zijn. De gehele avond is het vermaakcen trum aan de Irislaan toegankeiyk. De feestdag wordt besloten met een groot vuurwerk aan de Laan van Alkemade. Op zaterdag 4 mei is er voor de jeugd gelegenheid tot het leggen van bloemen bij het monu ment in het Bos van Wyckerslooth. Na het klokgelui om half acht, wordt een herdenkingssamenkomst gehou den by het monument. Spreker is pastoor H. J. Kooijman te Oegst geest. Muzikale omlysting en bege leiding van de samenzang door een van het Jeugdorkest „De Burcht" koperkwartet, gevormd uit leden Deze dodenherdenking wordt besloten met kranslegging en een défilé. De 1000e bezoekster werd met een toe spraakje van wethouder Iestra be groet. Het was mevrouw G. Rozen- daal-Schwencke. Wilgenlaan 6. Het was een verheugende gebeurtenis. Ook de bloemen- en plantententoon- stelling bij het eerste lustrum haalde een recordaantal bezoekers namelijk 1500. Nu ziet het er naar uit, dat wel licht de 2000 gehaald kan worden. Mejuffrouw G. van Alphen bood me vrouw Rozendaal een boeketje nar cissen aan en de wethouder overhan digde haar een waardebon van f 15 voor een plantenbak. Het bezoek op donderdagavond was ook goed. Toen was er de lezing van de heer P. Hosman over vormgeving en beplanting van kleine tuinen. Daarna volgde de prysuitreiking aan de winnaars van de voortuinen- wedstrijd, gehouden op initiatief van het Nut in 1967. De winnaars waren: 1. Th. Ravensbergen, Veurseweg 130, 2. Mevrouw J. Swen v. d. Wal, Veur seweg 20. 3. A. M. C. Langemeyer, Vondelstraat 20, 4. Mevr. A. Stikvoort v. d. Assem. Leidseweg 120, 5. J. H. ter Mors, Donklaan 11. Na de pauze werd een forumavond gehouden, waarvoor veel "belangstelling bestond. De vragen over de kleine tuinen en de beplanting daarvan werden door de forumleden deskundig beantwoord. Gisteravond gaf de heer L. van der Zwan een demonstratie bloemschik ken. Vyf bloemstukjes werden opge maakt en onder de aanwezigen ver loot. De commissie, belast met de or ganisatie van Toonschaal '68 ver wacht, dat zondag de 2000e bezoeker kan worden begroet. TER AAR De kweker R de Regt en Zonen bracht gisteren de eerste peulen van dit jaar aan de Ter Aarse groenteveiling. Vorig jaar was dat twee dagen eerder, namelyk op 17 april toen dezelfde kweker gelyktij- dig met de heer J. H. Hölscher deze primeur wist te verzorgen. De prijs was toen f 10.30 tot f 12.20 per kg. Maar dit keer ging commissionair J. Koelemane uit Ter Aar er mee weg voor f 15,40 per kilo FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Kornelis Jurrien. z. v. Pentinga Scheffer, 's-Gravenhage. Getrouwd: J. P. A. Nicolai en Jonkvrouwe A. E. Baronesse van Tuyll van Serooskerken, Zuylen aan de Vecht. Overleden: G. W. Kloosterboer, m 89 jaar. Deventer; H. L. Scheurer. m. 78 jaar, 's-Gravenhage; Th. M. Gundlach, m., 79 jaar, 's-Graven hage. Amateurs aan Noordpool Een team van zes amateurs heeft gisteren de Noordpool bereikt als eersten, die een dergelyke prestatie hebben ge leverd na Peary in 1909, zo heeft de Selz-organisatie in Chicago bekend gemaakt. Het Amerikaans-Canadese team heeft de pool gisteren om 22.00 uur bereikt na een tocht van 763 km die in 55 dagen waren afgelegd.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15