kant-en-klaar-cjerechten. In zeven smakelijke variaties. Momenta kant-en-klaar gerechten van ^HONIGj kanten klaar gerecht Spaghetti met tomaten- vleessaus en pikante kaas Een romantische kaars, een Italiaans lied en misschien zelfs een flesje lichtrode wijnHet decor waarin- uw Italiaanse lekkernij zich thuis voelt, maakt u zowat even snel als het gerecht zelf: Spaghetti volgens een traditioneel recept uit het stadje Bologne, en de clou is natuurlijk de saus. Die is bij Honig al met de grootste toewijding bereid op een royale basis van rundvlees, bouillon en toma tenpuree en u hoeft er niet één kruidje meer aan toe te voegen, want alles zit er al in. Laat hem 10 minuten sudderen in uw pannetje en dien hem naast of over de spaghetti op. De^ pikante kaas strooit u er uit een apart kommetje rijkelijk overheen. O mamma mia, wat .lekker. Ruim voldoende voor 2 personen: 1,98 Macaroni met tomaten- vleessaus en pikante kaas Twee mensen met veel trek in iets lekkers, maar hele maal geen trek in veel kookwerk, kunnen zich nu te buiten gaan aan een macaroni-schotel die echt geluk kig maakt. Want wat hier in een klein kwartier geurend en borre lend op tafel komt is een rijke vleessaus waarin met Italiaans raffinement meepruttelen: rundvlees, toma tenpuree, fruitjes, bouillon, peterselie, tliijm, laurier, peper, knoflook, foelie, nootmuskaat. Als de macaroni met deze saus is „aangekleed" strooit men er uit een apart schaaltje de pikante kaas over. Een glas chianti of mineraalwater, maar ook een bier tje smaakt hier voortreffelijk bij. Ruim voldoende voor 2 personen: 1,98 Bami Goreng Bami is het maleise woord voor mie; goreng betekent: gebakken. Daarom adviseert Honig u om deze onva derlandse lievelingsschotel, die voor u tot in de puntjes werd voorbereid, vlak voor het serveren even te bak ken in een koekepan met wat hete boter. De schotel is naar een origineel recept gemaakt van: mie, prei, witte kool, knolselderij, cayennepeper, knof lookpoeder, gemberpoeder, kerriepoeder, lichte bouil lon en varkensvlees. De echte liefhebbers zullen dit heerlijke maaltje feestelijk willen „uitbouwen" met ge bakken eieren, kroepoek en pils. Ruim voldoends voor 2 personen: 1,98 Kerrie-kip-saus met rijst Dit gerecht verdient eigenlijk een veel interessantere naam: Chicken Bombay. Zo heet het tenminste in India, het land waar ook de kok vandaan komt die dit Momenta gerecht voor Honig klaarmaakte. Wonderlijk genoeg had hij geen ingrediënten nodig die wij hier niet kennen, maar even wonderlijk werd zijn saus een echte, ongelooflijk lekkere, Indiase saus, met kippevlees als voornaamste bestanddeel. Nieuwsgierig naar de kruiden? Gewoon, met onge wone accenten: peterselie, tomaat, kerrie, thijm, dra gon, laurier. Dien de rijst en de saus apart op. U kunt er warm stokbrood bij serveren en natuurlijk denkt u aan een fris glas mineraalwater of een koele pul bier. Ruim voldoende voor 2 personen: 2,15 Nasi Goreng Speciaal Zomaar ineens kan iemand geweldig trek krijgen in nasi goreng. Zomaar ineens moet het dan klaar zijn. En dat kan nu ook. Jawel! Want u kimt nü Momenta Nasi Goreng Speciaal uit uw provisiekast pakken en er binnen het half uur een smulpartij van maken. Het omslachtige werk werd al met de grootste toewij ding voor u gedaan in de Honig-keuken en kijk eens wat er allemaal aan te pas kwam: witte kool, groene kool, ui, tomaat, paprika, bouillonextract, zout, varkensvlees, paprikapoeder, halbsüss, cayennepeper. U kunt deze Nasi Goreng Speciaal „versieren" zoals u zelf wilt. Met aan reepjes gesneden omelet bijvoorbeeld of wellicht zelfs een stokje sateh. De drank die er natuurlijk bést bij past, is bier. Ruim voldoende voor 2 personen: 2,15 Hongaarse goulash met rijst In Hongarije is goulash of Gulyash een „pot" waarop elke streek en zelfs elke familie eigen variaties kent. Vaste bestanddelen zijn steeds: paprikapoeder, verse paprika's, rundvlees in stevige saus, tomaten en pepers. Honig koos voor u een veelgebruikte variant, waarin de basis wordt verrijkt met een fantastisch kruidenmeng sel: kruidnagelpoeder, majoraan, peper, basilicum, knoflook, piment, cayennepeper, peterselie en gember poeder. Geserveerd met rijst een compleet Hongaars gerecht! De echte lekkerbekken (en dat zijn veel Hongaren!) willen er graag zure room, augurken en een knappend stokbrood bij. Aan uw Hongaarse tafel zal ook wijn of bier van harte welkom zijn. Ruim voldoends voor 2 personen: 2,35 Kipperagout met rijst Wij eten allemaal wel eens kipperagout. Maar wie kent het gerecht zoals het in Frankrijk het land van zijn oorsprong naar de beste traditie nog wel eens wordt gemaakt? Met bijvoorbeeld eipoeder en zo'n geheimzinnig kruid als pepevert. Honig verrast u met zo'n zacht-gebonden ragout vol gens oud Frans recept, waarin lekker veel kippevlees en ras-zuivere Franse paddestoelen. De echte geurige bos-champignons Alle reden om hier een feest-etentje van te maken met een frisse gemengde sla (lekker veel tomaat), een in de oven gewarmd stokbrood en een stralende vin-rosé! Ruim voldoends voor 2 personen: 2,35

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 16