ESK0-1I Nieuwe Gladstone Mild heeft meer: 25 king size filters 1.50 25 mild of 25 mild menthol 1.50 MATRASSEN LEDIKANTEN Rijksmuseum koopt twee Dralionets Turk in arrest na dodelijke steekpartij een stuk kaas* uit het vuistje fcttracH mgsladi PAGTTTff 9 Danny Kaye met de Oscar, bestemd voor Katharine Hepburn. 1 Hij nam de onderscheiding vorige I week in Californië in ontvangst en beloofde het kleinood naar I Frankrijk te brengen, waar Ka- tharine Hepburn op het ogenblik can het filmen is. REDONDO BEACH <RTR> Es- ro-II. de Europese kunstmaan die op 15 mei zal worden gelanceerd, is in Redondo Beaoh in Californië aange komen. De kunstmaan is in Enge land gebouwd voor de Europese or ganisatie voor ruimte-onderzoek, Es- ro en in Estec in Noordwijk getest- Na balansproeven zal het instru ment naar de basis Vandenberg in het westen van de Ver. Staten wor den vervoerd, vanwaar het door de Nasa zal worden gelanceerd. De on bemande Esro-II zal de straling van de zon en de kosmische straling, me ten. De eerste Esro-kunstmaan werd op 29 mei vorig jaar gelanceerd, maar kwam niet in een baan door falen van de Scout-raket. Jongen kreeg hartklep van aap BOEDAPEST (AP> Een hart klep van een aap is getransplan teerd in het hart van een 17 jaar oude jongen zo heeft het Hongaarse cardiologische instituut in Boedapest meegedeeld. De operatie op 9 april welke door dr. Attilla Arvai werd uitgevoerd, heeft acht uur geduurd. De jongen wiens naam niet werd bekendgemaakt, zou het goed ma ken. Onderwijzer bezorgd Invloed van Klukkluk of) taalgebruik OLDENZAAL <GPD> In het nieuwe blad ..Schoolpraet" van de christelijke lagere en kleuterschool in Oldenzaal, maakt een onderwij zer zich enigszins zorgen over de invloed van Pipo bekend van radio en vooral teievisie. Eigenlijk is het niet Pipo. maar de indiaan Klukkluk. die wordt bekritiseerd en wel om het koeterwaals, dat hij spreekt. De onderwijzer heeft namelijk ont dekt, dat de kinderen nogal gevoelig zijn voor zijn taalgebruik. In een dictee vond hij ..My hebben tien fou ten gemaakt" en ..De toren was er van de hoge". Het onderwijzend per soneel doet jarenlang moeite het gebruik van onze taal zo vlekkeloos mogelyk aan te leren en Klukkluk komt om tien voor zeven het een en ander op zijn manir overdoen, constateert de schrijver bedroefd. Hij besluit: ..Een verantwoord gebruik van dit machtige medium, dat de televisie toch is, kan wonderen doen, terwijl aan de andere kant blijkt, dat de gevolgen van een verkeerde aanpak dieper doorwerken dan me nigeen vermoedt". Tsjechisch blad: Praag wil band niet W esterse landen aanhalen PRAAG (AP) In een artikel dat volgens Westerse waarnemers in Praag vooraf de goedkeuring heeft gehad van de Tsjechische minister van Buitenlandse Zaken meldt het in Praag verschijnend blad „Praw- da" dat de Tsjechoslowaakse politiek zal worden omgebogen ten gunste van het Westen. Deze wijziging in het buitenlands beleid van de Tsjechische regering zal nader worden toegelicht in een regeringsverklaring die het blad bin nen niet al te lange tijd verwacht. De verandering zal in de eerste plaats betrekking hebben op een ver betering van de verhouding met Oos tenrijk en West-Duiiitsland, maar daarnaast zal worden gestreefd naar betere betrekkingen met Frankrijk, j Italië, de Beneluxlanden, Engeland en Scandinavië. De „Prawda" schrijft dat de weigering van de re gering van de Verenigde Staten het Tsjechische goud terug te geven dat aan het eind van de oorlog via Duitsland naar de Verenigde Staten werd gebracht een verbetering van de betrekkingen in de weg staat- Romeinse beelden gevonden in Bath BATH (APi Britse oudheidkun digen hebben hier belangrijke Ro meinse beelden gevonden. .De vond sten zijn de belangrijkste van deze eeuw in Bath", zegt prof. Barry Cun- liffe. ..Het gehele terrein zit vol Ro meinse beelden en uitgebreider graafwerk zou van de grootste waar de zijn". De vondsten zijn gedaan in het centrum van Bath op het punt waar een Romeinse tempel gewijd aan de godin Sulus Minerva heeft gestaan. Een groep van 12 man heeft vier incomplete beelden en enig aarde werk opgegraven. Het onder zoek naar de tempel duurt reeds vier jaar- ADVERTENTIE echt king size formaat, milde zuivere tabakken dezelfde prijs voor rijkelijk meer rookgetioegen ook verkrijgbaar, als afwisseling, in milde menthol ADVERTENTIE Grote keuze - Lage prijzen UTRECHT (G.P.D.) Het Rijksmuseum in Amsterdam heeft twee schilderijen van de Franse schilder Alexandre Jean Dubois Drahonet (Parijs 1791Versailles 1834) aangekocht uit de col lectie van de Haagse kunsthandelaar Hans Cramer. De schilderyen, portretten van Da niel Francois Schas en Johanna Henriètte Engelen, zijn bedoeld ter completering van de collectie van 19de eeuwse kunst van de historische af deling van het Rijksmuseum. Verkoper noch koper wilden de juiste prijs noemen. Er mag echter worden aangenomen dat het hier gaat om een bedrag dat ligt rond de f 10.000. .De prijzen voor dit soort schilderijen is vrij laag en daarom ADVERTENTIE IJzerwerker gedood met stiletto ROTTERDAM (GPD) De 28-ja rige yzerwerker J. M. W. Spoor is zondagochtend in zyn woning aan de Schans in Rotterdam met een stiletto doodgestoken. Zijn even oude echtgenote werd door messteken ernstig gewond. De dader is ver moedelijk een 30-jarige Turkse gast arbeider. die al gedurende een jaar een huisvriend va was. Hij is een uu. tij in de omgeving ziekenhuis door eer gehouden. PORTABLE Biedt luisterplezier van de bovenste plank. Waar u maar wilt. Kies de m idden- of de lange golf. Een echte Err és. Te zien aan de np merkelijke vormgeving. Aan het ictalen frontrooster. Aan de duidelijke afstemschaal. Te merken aan de fraaie draagtas. v.a. f79,50 het echtpaar na de steekpar- van het Dijkzigt- politieman aan- Tydens de moeizaam verlopen ver horen. waarbij een tolk was inge schakeld. heeft de man tot dusver ontkend te hebben gestoken. Maar daar staat de vei klaring van een 11-jarig dochtertje van het echtpaar tegenover, dat zegt gezien te heb ben. dat de Turk een stiletto trok. Welk motief hij zou hebben gehad is nog een duistere zaak. De politie meent echter voldoende aanwijzin gen te hebben om te spreken van een driehoeksverhouding tussen het echtpaar en de Turk. De man. die sinds 1964 in ons land verblijft, woont in een pension aan de Claes de Vlieselaan. maar verbleef veel- vuldig ook 's nachts by het echtpaar. Dat was ook zondagnacht het ge val geweest. Uit het onderzoek is gebleken, dat de Turk om zeven uur de woning wilde verlaten. Mo- j gelijk heeft het echtpaar daar om I nog niet bekende redenen bezwaar I tegen gemaakt. De politie neemt voorlopig aan. dat de Turk zich, wellicht ook als gevolg van taal- j moeilijkheden, bedreigd heeft ge- i voeld en zijn stiletto heeft getrok ken. De yzerwerkei kreeg enkele dodelijke steken in zyn borst. Zijn J echtgenote werd ook enkele malen j gestoken, waarbij haar longen zyn i geraakt. Zij is in het Dijkzigtzie- 1 kenhuis opgenomen. Haai- toestand is nog zo ernstig, dat zij nog niet kon worden verhoord De politie vond het stoffelijk over schot van de ijzerwerker in de gang l van de woning. Zij was gewaar- schuwd door buren, die door het ge gil van de vrouw waren opgeschrikt Zij zat in een stoel in de woonka mer. Nadat bekend was geworden, dat kort daarvoren de Turk de wo ning had vei laten, liet de politie on middellijk zyn signalement versprei- Na een uur zag een politieman j hem in de omgeving van het Dijk- zigtzi eken huis loepn. Vermoedelijk was hij op weg naar zyn pension. De stiletto Ihad hij toen niet meer in zijn bezit. Uit het verhoor bleek, dat de Turk van plan was binnenkort naar zijn land terug te gaan. De politie neemt aan. dat het echt paar ook daar bezwaar tegen heeft gemaakt. Het enige houvast, dat de politie tot nu toe heeft is de verkla ring van het 11-jarige meisje, en van de vier kinderen van het echt paar. Brandstichter in Soest gepakt SOEST De Amsterdamse hoofd agent van politie J. Lamain, die met vakantie in Soest verblijft, heeft gistermiddag een jeugdige brand stichter in de kraag gevat en hem aan de Soester politie overgeleverd. De hoofdagent, betrapte hem op een wandeling in het bos Pijnen burg. De 20-jarige jongeman, die uit een inrichting in Den Dolder was weggelopen, wierp brandende luci fers weg. In een ommezien sloegen de vlam men door de sparren, heide en bo men. In totaal ging zevenduizend vierkante meter bos verloren. De brandweer van Soest en van Zeist bestreden het vuur met be hulp van tien stralen. kon het Rijksmuseum voor een schappelijke prijs kopen, hetgeen al leen maar demonstreert dat ook voor betrekkelijk weinig geld zeer goede schilderijen gekocht kunnen wor den", verklaarde de heer Cramer. Van de schilder Drahonet zijn in ons land slechts zeer weinig werken aanwezig. ADVERTENTIE Luns in was LONDEN (AP) Het beroemde wassen-beeldenmuseum van Madame Tussaud in Londen zal binnenkort worden verrijkt met een wassen Mi nister van Buitenlandse Zaken, mr J. Luns. Minister Luns zal morgen een be zoek brengen aan het museum om zich van alle kanten te laten foto graferen. NEDERLAND 1 VARA 8.00 uur 10.10 uu 10.35 uu 10.45 uu 10.50 uu Pipo de clown (NTS) Nieuws (NTS) Kenilworth Journaal en weeroverzicht Achter het nieuws De Lucy show; kleur Koning klant Sextant Laatste nieuws (NTS) Sluiting NEDERLAND 2 NTS Pipo de clown Suriname en de Nederlandse Antillen: kleur Van gewest tot gewest De eenentwintigste 9.50 i 10.15 i 10.20 i Journaal Dubbelspion: Denk-beeld Tati totaal Laatste nieu Sluiting kieu: UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 Jenny Arean Zaterdag, zondag, maandag, veel televisie dus, met als op merkelijkste verschijnsel mis schien wel, dat de tweede paas dag geheel kleurloos voorbij ging. En dat, terwijl het kleu ren van eieren toch het voor naamste kenmerk van Pasen is. Niet kleurloos was overigens het VPRO-programma op maandag. Er zat zelfs veel creativiteit van eigen bodem in verwerkt. Eerst in het programma met Jenny Arean, die originele of vertaalde teksten zong en daarna in het soms satirisch getinte paaspro- gramma „Vermoeide opstande ling". Beide programma's zaten goed in elkaar wat de regie be treft, zowel door Rob Touber (Jenny) als door Huib de Vries (Opstandeling) was naarstig ge zocht naar originele middelen om de teksten te begeleiden, en zij waren daar meestal in geslaagd. Jammer alleen dat de VPRO aan het eind) van de avond weer veel van de goede indruk teniet deed, door opnieuw de chansons van Jacques Brei niet te onder titelen. De VARA (Nico Knap per) bewees zondagavond in „Snarenspul" hoe nuttig en ple zierig het is als liedjes die iets te betekenen hebben worden on dertiteld. Tenslotte zijn chan sons geen instrumentale num- „Het open graf" Zondag twee belangrijke pro gramma's op Nederland-1. Eerst van de IKOR een herhaling van „Het open graf", dat al eerdra- op eerste paasdag, in 1965, was uitgezonden. Ook bij herzien bleek dit een fascinerend gespeelde reporta ge. die weliswaar in Canada enig rumoer veroorzaakte, maar dat kwam omdat als spelers de gewone reporters waien ge bruikt, waardoor de authentici teit daar nog groter leek. Graham Greene Ook de TROS kwam op eer ste paasdag goed voor de dag, met een stuk van Graham Greene, waarin een voldragen driehoeksverhouding uitmondde in een „mariage trois". Men herkende in de behandeling van de situatie en de karakters de vaardige hand van te romancier die met weet om te springen, maar aan de manier waarop hy af en toe mensen die hy kwijt wilde de kamer uitwerkte kon je toch weer merken dat het schrijven van toneelstukken niet zyn sterkste punt is. De toneelre- gieJ was van Ank van der Moer, de vakbekwame televisieregis seur werd in het midden gela ten.. Lukaspassie De Lukaspassie van Penderec- ki, was boeiend, maar wy wor den door zulke muziek in de eerste plaats verstandelijk ge grepen. Wat wij van „Olivier Twist" zagen deed i den dat er weer sprake is een goede Engelse serie. Bodybuilder Mickey Hargitay (37), is zondag in Neiv York in het huwelijk getreden met de ste wardess Ellen Jean Siano (25). De bruiloft iverd meegevierd met zijn drie kinderen uit het huwe lijk met de inmiddels overleden filmster Jayne Mansfield. VOOR DINSDAG 1« APRIL dienstige lezing. 20.00 Klass. pende kerk: muzik. lezing. 23.00 Koi tekst: magazine, waarin op de dingen wordt doorgepraat, 23.30 Zin; liedjes- progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. 18.50 Licht pianospel. 19.00 sl Komsa, cabaretprogr. 21.00 Stereo: Schatten der toenkunst: liederen (op namen). 21.45 Stereo: Licht instr. en semble. 22.00 Uittocht onder de tro penzon. doe. 22.30 Nws. 22.40 Radlo- Journ. NRU: 22.55 Signaal muz. van eigen tijd (opn 23.55-24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 17 APRIL NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klass. gr .muz 7 30 Nws 7.32 Act. 7.45 Stereo: Klass. dan sen 8.00 Nws. TROS: 8 11 Lichte gr - muz. en praatje. (8.30 Nws.) 9.10 Muz. uit Midden-Amerika. 9.35 Waterst. 9 40 Voor de kleuters. 2.55 Semi klass. gr - muz. 10.30 Voor de vr. 11.00 Nws. 11.02 tsprogr. 11.50 Act teraars 16.00 Nws. 16.02 Voor de Jeugd 17.00 Stereo; Kinderkoor. 17.15 Recht op en neer: cabaretprogr. 17.30 Ste- fragmenten uit Nws. 17.05-18.00 Gevar. pl.progr. Pipo de clown. NTS: 19.00 Journ. NT 19.06 Nieuwe avonturen van de D Musketiers. TV-film. Deel 4: De nmg ge-kidnapped. 19.31 Panorami NTS: 20.00 Journ. en weerover NTS: 20.20 Ultz. van de C.P.N Inburgeren: Wat schort er aa schappen?. 20.55 In kleur: Llly, spe film van Charles Walters. (Rtjksk ring: alle leeftijden.) SOC: 22.20 U Stichting Socuterafilmpje t.b.v. d Nationale Voorjaarsloterij 1968. schooltelevislelessen. sur: Opent ichilderijer (deel I). 23.20 Einde. Nederland 2 NTS: 18.50 Pipo de clown N 19.00 Journ. NCRV: 19 03 Droom der einde, en: Dagen mijner Jaren. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgy 7.20 Soc strijdl. 7.23 Lichte gr. voorpag.: persov dag. VAR A Lichte grmu: VPRO: 7.54 Deze "te gr. narkten thuis, praatje voor de huisvr.). 9.00 Stereo: Klass. ork.muz. (gr 9 40 Lichte grjnuz. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vr. 11.40 Stereo: Piano-recital (gr 12.26 Med. Stereo: Walsork. 13.00 Nws. 13.11 Act 13.25 Licht orgelspe' 13.45 Gespro ken portret, 14.00 Voor de kinderen. 15 00 Stereo: Omroepork mod. mi Omroepdubbelkwartet 16.00 Nws. 16.02 So- lledjes. 17.20 Voor

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5