HAI' Toeristen Kiesinger dreigt met scherper optreden De prijs van MARTIN LUTHER KING dit boek bedraagt f 5,75 LEIDSCH DAGBLAD AANRANDER GEGREPEN Gesignaleerd in Sassenheim frtendchiPs MET EEN ENKEL WOORD eidóe CfQcfenda PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 16 APRIL ij Ook in Londen ivas het gedu rende de -paasdagen onrustigde monstranten probeerden de ster ke politie-afzetting voor de West- duitse ambassade te doorbreken. Bijzondere trekpleisters waren Am sterdam en Schiphol. De hoofd stad trok wel 6000 bezoekers, afgezien nog van de „dagjesmensen". De rond vaartboten waren afgeladen, ondanks het feit dat de meeste personen die zo'n tochtje wilden maken een hele tijd in de rij moesten staan om een kaartje te bemachtigen. Het bleek dat de Fransen ruim 50% van de toeris ten in Amsterdam uitmaakten, in tegenstelling tot de Duitsers, van wie de meesten naar de zee trokken. De nog geen jaar geleden geopende nieuwe luchthaven Schiphol trok 12.000 belangstellenden; Goede Vrij dag en zaterdag was er al eenzelfde aantal bezoekers geweest op de hon derden meters lange pieren, waarvan nog niet, de helft is opengesteld voor het publiek. Zo was het ook voor de dierenpar ken en musea van ons land. Zij wa ren alle goedi voor duizenden buiten landers, evenals de steden Den Haag, Utrecht, Haarlem, enz. Verkeer Over het algemeen hebben zich weinig moeilijkheden in het verkeer voorgedaan. Werd verwacht dat het vertrek van de vele Duitsers op tweede paasdag tot vertraging zou leiden, het is allemaal erg meegeval len. Wel waren er in de ochtend enkele files bij het verkeersplein Oudenrijn, waaruit volgens de rijkspolitie bleek dat men lering had getrokken uit de moeilijkheden van vorige ja ren: de terugreis werd eerder begon nen. Het tegendeel was 't echter met het treinverkeer. Pas gisteravond kregen de Nederlandse Spoorwegen her, goed druk. De D-treinen naar Duitsland vertrokken overvol. Som mige hadden een „bezetting van 150 procent", wat ook gold voor de Bene lux-treinen naar België. Maar men kan bij spoorwegen niet aan Pasen 1968 terugdenken als een moeilijk weekeinde met veel extra-treinen. Zelfs het vervoer naar Zandvoort (anders eigenlijk een „onmogelijke" zaak) stagneerde niet. De treinen wa ren zelfs relatief leeg! In totaal heeft de NS ongeveer 800-000 perso nen vervoerd. BONN (DPA) De Westduitse bondskanselier Kiesinger heeft za- I terdagavond via radio en televisie een verscherping van het optreden aangekondigd voor het geval dat de I demonstrerende studenten hun on- j wettige acties voortzetten. Een klei ne maar militante extreem-linkse groep, die zich openlijk ten doel heeft gesteld de parlementair-demo- I cratische orde in de bondsrepubliek te verstoren, heeft al lange tijd ge weld gepropageerd. De reactie daar op is tot nog toe bewust terughou- ADVERTENTIE Autorijden is duur. Jawel, maar jij betaalt ook bijna 5 cent per liter te veel voor je benzine. Wat betaal jij dan? Voor supergold51 cent. Dat scheelt elke keer een paar gulden. Waar tank jij? Bij de benzinepompen voor het gebouw van de HAI. ZOETERWOUDSEWEG 11 Leiden - West Bij oppikken vluchteling Westduitse oorlogsbodem ramt Oostduits passagiersschip BONN (AP) Een Westduitse on derzeebootjager is zondag met de 12.442 ton grote „Völkerfreund- schaft", het grootste Oostduitse pas sagiersschip, in aanvaring gekomen, terwijl het uit de zee een Oostduitser oppikte die uit een patrijspoort van het schip was ontsnapt. Dit heeft de Westduitse marine meegedeeld. De „Völkerfreundschaft" liep bij de aanvaring bij het Oostzeeeiland „Feh- raarn" met „Najade" nauwelijks schade op. Kort na middernacht zaterdag had een opvarende van de „Najade" lichtsignalen uit de patrijspoort van het Oostduitse schip gezien. Daarna zag hij dat een man zich met behulp van een touw uit de patrijspoort in het water liet zakken. De „Najade" zwenkte scherp naar stuurboord teneinde de zwemmende man niet uit het zicht te verliezen en kwam als gevol'g daarvan in aan varing. De naam van de vluchteling is Manfred Semmich uit Saksen. In het kanaal tussen Puttgarden en Rödby hebben reeds eerder men sen weten te ontsnappen van de „Völkerfreundschaft". Met Pasen weer schermutseling aan de Jordaan j TEL AVIV/AMMAN (AP, Reuter) Vijf Arabische guerrillastrijders zijn bij twee schermutselingen in door Israël bezet Jordaans gebied omgekomen. Zeven andere Arabie ren zijn gevangen genomen, aldus een mededeling van het Israëlische leger. De Arabische guerrillastrijders kwamen om het leven by gevech ten die zaterdag in de omgeving van Nabloes plaatsvonden. Een Is raëlische soldaat zou zijn gesneu veld. Een militaire woordvoerder van de Jordaanse strijdkrachten heeft meegedeeld dat Israëliërs en Jordaniërs elkaar zondag twee maal hebben beschoten in het gebied van Al Bakoeara in het noordelijk deel van het dal van de Jordaan. Een Israëliër zou om het leven zijn ge komen. Israël heeft geweigerd een Rus sische journalist toe te laten. De journalist Agaritsjew, waarnemend hoofdredacteur van de „Komsomols- kaja Prawda." wilde in Israël een congres bijwonen van de jongeren beweging van de Israëlische com munistische partij. Als reden voor de weigering heeft de Israëlische re gering opgegeven dat Agaritsjew Is raël met vijandige bedoelingen wilde binnenkomen. dend geweest, maar zal worden ver scherpt indien deze groepen zich niet op het terrein van het recht terugtrekken, aldus de bondskanse lier. Kiesinger veroordeelde opnieuw j de aanslag op Dutschke, die hij een 1 „misdadige aanslag" noemde. Kiesinger deed een beroep op de meerderheid van de 300.000 West duitse studenten de radicale leiders niet te volgen, omdat anders ge- j vreesd moest worden voor een te genactie van de bevolking, die tot I gevaarlijke botsingen en onlusten zal leiden. Dutschke is niet meer in onmid dellijk levensgevaar, zo is gisteren meegedeeld in het Berlijnse zieken huis waar hij wordt verpleegd. In het bulletin stond echter dat het niet uitgesloten is dat er zich in een later stadium complicaties zullen voordoen. Josef Bachmann, de man die ervan wordt beschuldigd Dutschke met drie geweerkogels te hebben ver wond en in hetzelfde ziekenhuis I ligt. maakt het goed. j Het tot het Springer-concem beho- I rende blad ..Bild" 'Hamburg), waar van de drukkerijen dezer dagen het hoofddoel van demonstrerende stu denten waren schrijft op de voor pagina: „Houdt op met de terreur voordat het te laat is. Brengt degenen, die onze democratie voor misdadig geweld misbruiken, voor het gerecht. Wij hebben weliswaar politieke strijd no- j dig, maar straatterreur met molotow- cocktails is geen discussie, maar op roer en landvredebreuk. Een van de grootste industriële staten ter wereld mag geen Hottentotland worden, waarin ieder, die zich onrechtvaardig behandeld voelt, stenen gooit, brand sticht of naar een pistool grijpt. De fanatieke linksradicale Dutchke is het slachtoffer van een halfgekke reehts- radicaal geworden. Voor zijn vrienden schijnen echter de drie kogels die hem troffen slechts een welkome aanlei ding te zijn voor nieuwe haat- en ge welddaden". In verscheidene Europese steden hebben kleine groepen herrieschop pers de aanslag op Dutschke aange grepen demonstraties te houden. In Londen slaagden zij er niet in de politieafzetting voor de Westduitse ambassade te doorbreken, maar vier van hen werden toegelaten om een petitie aan te bieden. De groep bij de ambassade had zich afgescheiden van de traditionele vredesmars tegen kernwapens, waaraan ongeveer 15.000 personen hebben deelgenomen. In Kopenhagen demonstreerden honderd jongelui voor de Westduitse ambassade en ook in P a r ij s werd voor de Westduitse ambassade be toogd. Hier trad de politie fors op: er werden 20 arrestaties verricht. Weer huisarrest voor Papandreoe en Kanellopoelos ATHENE (AP) De voormalige premiers van Griekenland, George Papandreoe en Kanellopoelos, is gis teravond door het Griekse bewind huisarrest opgelegd. Voor het huis van Papandreoe. de 80 jaar oude leider van de vroegere Centrum-Unie Partij, werd een I aantal politiemannen geplaatst. Een j politieman bewaakte het flatgebouw. waarin de 67 jaar oude Kanellopoe los woont. Kanellopoelos is leider van de vroegere Nationale Radicale Unie. Beide mannen zijn telefonisch niet meer bereikbaar. Voor de maatregel is geen enkele reden opgegeven. Vermoed wordt, dat beide oud-premiers afzonderlijk openbare verklaringen voorbereid den die voor zondag 21 april, de eerste verjaardag van de staats greep van het leger, wereldkundig gemaakt zouden worden. Aanslag op president van Kongo verijdeld KINSJASA (AP) President Mo- boctoe van Kongo heeft zondag verklaard dat onlangs een aanslag op zyn leven is verijdeld. Moboetoe zei dat een aantal voormalige poli tici vier mannen opdracht hadden gegeven Moboetoe te vermoorden. De mannen zouden met hetzelfde vliegtuig reizen waai-van Moboetoe gebruik zou maken. Een vijfde bij de aanslag betiVikken Kongolees kreeg echter berouw en lichtte de politie in. De politici die de aanslag had den beraamd waren afkomstig uit de provincie Kasai. Volgens Moboetoe is er in de drie jaar dat hij aan de macht is reeds tweemaal getracht hem van het leven te beroven. ADVERTENTIE MARTIN LUTHER KING - Stryd zonder ge. weid - is een pocket van de journalist Albert Stol. Het boek beschrijft het leven en het tragische einde van de Amerikaanse negerleider en Nobelprijswinnaar die zijn leven in dienst stelde van zijn medemens. Het geeft een in druk van de gewelddadige gebeurtenissen in Amerika die volgden op de moord en de reac- ties overal ter wereld. Daarnaast toont het King in zijn ontwikkeling tot leider van de geweldloosheid die haar hoogtepunt vond in de busboycot in Montgomery. In het boek zijn enige van zijn belangrijkste toespraken opgenomen. STRIJD ZONDER GEWELD 4 april 1968 Een met foto's geïllustreerd boek over de grote geweldloze strijder voor rassengelijkheid en vrede. Bestel reeds nu dit boek door storting of over- schrijving van f 5,75 op giro 57055 met ver- melding: King - Strijd zonder geweld. Onmiddellijk na verschijning wordt het boek u thuis bezorgd. De Rijkspolitie in Aalten heeft gis teravond de 25-jarige huisschilder ge arresteerd verdacht van een poging tot aanranding. De man sprak zon dagavond op een afgelegen landweg in de gemeente Aalten een wande lend paartje aan. waarbij hij de jon geman opdroeg zich te verwijderen. Toen deze hierop niet inging dreig de de huisschilder met 'n mes. waar op de jongen ijlings hulp ging halen. De schilder probeerde toen zich aan het zich hevig verzettende 17-jarige meisje te vergrijpen. Hij koos het ha- zepad, toen hulp kwam opdagen. Doordat een vrij nauwkeurig sig nalement kon worden opgegeven, werd de schilder spoedig gegrepen. ADVERTENTIE Gele slingers, rode wangen, blauwe neuzen, witte boterhammen en rood wit blauwe pakken Friend- chips. U weet weldie nieuwe ver leidelijk lekkere tasttoe-traktatie van snack-expert Smiths. Nieuw! Met véél kraak en smaak! BINNENLAND Wachtsman verdronken De 66- jarige wachtsman D. Rolandus is op de avond van de eerste paasdag bij het verlaten van het Braziliaanse schip „Turiaca" in de Merwehaven in Rotterdam gevallen en verdron ken. Hij stortte van de loopplank, die na het afmeren van het schip nog niet met lijnen was beveiligd. Opvarenden van de sleepboot „Po laris" haalden de man uit het water, maar pogingen van brandweermen sen om door mond-op-mond-beade ming en zuurstof zijn leven te redden lukten niet. Brandkast gekraakt Bij een in braak in een confectie fabriek aan de Waldorpstraat in Den Haag is in de nacht van vrijdag op zaterdag 20.000 gulden buit gemaakt. Door een raam aan de straatkant )n te slaan kwamen de inbrekers het fabriekspand binnen. Zij branden een kluis kapot en vervolgens ook de bxandkast, die zich daarin bevond. Het geld, dat in de brandkast zat, namen zij daarop mee. BUITENLAND Bomaanslag Voor het bureau van het Amerikaanse Legioen in Pa rijs is vannacht een bom ontploft. De deur is beschadigd. Het Amerikaan se Legioen is een organisatie van oudstrijders, die in maart 1919 is op gericht. Brandbom tijdens paasmaaltyd Een man heeft in Haifa een bi andend blik benzine naar binnen gegooid in een kamer waar dertig personen aan een feestelijke paasmaaltijd zaten. Zeven personen raakten gewond en een persoon, de schoonzoon van de dader, kwam om het leven. De dader, de 58-jarige Pincas Co- hen, is ook gewond, maar niet ern stig. Hy had gebroken met zijn doch ter, toen deze enkele maanden gele den met een buurjongen, de 24-jarige Mordechai Zalta, trouwde. Krupp-diamant in veiling In New York zal op 16 mei de zogeheten Krupp-diamant worden geveild. De 33,19 karaat-steen werd jaren geleden door de onlangs overleden Westduit se industrieel Alfried Krupp von Boh- len und Halbach gekocht voor zijn tweede vrouw, die inmiddels ook ge storven is. Men verwacht dat de dia mant meer dan zeven miljoen gulden zal opbrengen. Dienstplicht voor meisjes De Perzische regering is van plan meis jes tussen de 18 en de 25 op te roe pen voor twee jaar dienst in de ver pleging en het onderwijs. De meisjes zullen tijdens hun diensttijd een op leiding van vier maanden krijgen. Amateur-mijnbouw Honderden Engelsen zijn het afgelopen weekein de amateur-mijnwerkers geworden, toen ze gratis kolen vonden op de plaats waar een autoweg moet ko men. De grote rush begon vrijdag avond, nadat arbeiders die een nieuw stuk aanleggen van een autoweg bij Bentley, een kolenlaag blootlegden. Nog diezelfde avond waren er al 500 man aan het werk, die ongeveer 2,5 meter diep groeven in de laag en met tonnen kolen naar huis gingen. Som migen kwamen met papieren zakken, anderen met kinderwagens. Onveilig Glasgow Ruim twintig gewonden zijn in ziekenhuizen opge nomen na een nacht van geweldda den in Glasgow welke reeds lang de reputatie heeft onveilig te zijn door het optreden van jeugdbcMen. Jongelui, die alleen of met zijn tweeën waren, werden aangevallen door benden die de straten onveilig maakten toen de mensen uit dans zalen. theaters en café's naai' huis terugkeerden. Bosbrand in Zuid-Vietnam Eén van de belangrijkste toevluchtsoor den van de Vietcong, het wilde „bos der duisternis", dat zich uitstrekt door drie provincies in de Mekon Delta, staat van begin tot eind in brand, waardoor de guerillastrijders gedwongen zijn naar open gedeelten te vluchten. Men vermoedt dat de Vietcong het vuur zelf by ongeluk heeft aan gestoken. Sinds enkele maanden wor den stukken van het bos in brand gestoken om het overhangende bos boven rivieren te verwijderen en de vaarwegen weer toegankelijk te ma ken voor het verkeer met sampans. Men schat het gebied waar de brand woedt ongeveer 2.000 vierkante kilo meter groot. Men hooit voortdurend explosies van munitiebergplaatsen. Redding Twee bemanningsleden van een sleepboot die zaterdag in Rio de Janeiro gezonken was wer den gered door kikvorsmannen, na dat zy langer dan vyf uur onder water vast hadden gezeten. Ze wisten zich in leven te houden met lucht die onder het dek in bellen was blijven hangen. De kikvorsmannen ontdekten het tweetal bij toeval, toen zij op de romp van het gezonken schip klopten en er teruggeklopt werd. Artsenstaking De artsen verbon den aan Italiaanse ziekenhuizen zijn voor drie dagen in staking gegaan om te protesteren tegen de vertra ging in het aanpassen van hun ho noraria, waartoe reeds verscheidene maanden geleden werd besloten. Er zyn nooddiensten georganiseerd. Liefdesbrieven Een afgewezen minnaar heeft drie mensen doodge schoten en nog drie door schoten verwond nadat hij geweigerd had de liefdesbrieven terug te geven aan de vrouw die hem had afgewezen. Na de slachting in de Italiaanse plaats San Martino di Lupari heeft de da der zich aan de politie oveigegeven. Ziekte Een weinig bekende ziek te, die luchtbellen in de longen ver oorzaakt, heeft in een weeshuis in Skopje aan 18 kinderen het leven gekost. Poolse hoogleraren geschorst Twee Poolse hoogleraren aan de uni versiteit van Krakau, Eduard Loe- kawer en Andrej Reiter zijn ge schorst en uit de communistische partij gestoten. Een desbetreffende officiële bekendmaking noemde geen reden voor deze maatregelen. Chinees verlaat Egypte Een Chinees die uit Peking naar Cairo is gevlucht zal worden uitgewezen naai- een land dat bereid is hem op te nemen, aldus meldt het gezagheb bende Egyptische blad Al Achrarn. De vluchteling. Kwan Joe-tsjin, vroeg asiel bij de Russische ambas sade. toen hij in februari in Cairo aankwam met drie koffers met be langrijke inhoud. Hij reisde op een gestolen Japans paspoort. De Chi nese ambassadeur in Cairo vroeg Egypte om uitlevering van Kwan, met de koffers. Kwan zou in dienst hebben gestaan van de in Peking ge vestigde organisatie van Afrikaans- Aziatische landen. Volgens persbe richten deed Kwan zijn verzoek om politiek asiel nadat de Egyptische politie een poging van Chinese „rode gardisten" om hem uit een hotel in Cairo te ontvoeren had verijdeld. dtrC( zunu.eB -,,wg en Zijlsingel 2, Volle Evangelie-zen ding. film „De Emmaüsgangers". 8 uur Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11): Leids Acad. Kunstcentrum. Ope ning tentoonstelling van grafiek, mul- tiepels en objecten, 9 uur nam. Clubgebouw Oosterkwartier (Bor- neostr.)Afscheid dokter J. Meel. 8-10 uur nam. Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref punt 8.30 i 12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam. WOENSDAG Kleine Burcht: Receptie Alg. Bond van Bejaarden 2-4 uur nam. Stadsgehoorzaal Alg. Bond van Be jaarden. Cabaret Artlestenpalet. 8.15 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenka.de 6): Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. dhr. C. v. d. Salm over mod. kamerplanten 8 uur nam. DONDERDAG Lange brug 62. Kinderkledingbeurs A.V.V. en Ver. van Hulsvrouwen. 1.30- 4.30 nam Rest. v. d. Heijden; C. H. Jonge ren Spr. dhr. H. Kikkert over de C.H.U. toen (1967) en nu. 8' uur nam. Kantine Leyten- wolfabriek (3de Binnenvestgracht)Ruilavond I. V. Philatelica 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal: K en O-meesterse- rie Residentie-orkest o.l.v. Willem V. Otterloo m.m.v. Annerose Schmidt. 8 Gebouw Staalwijk: Ledenvergadering Leidse Tuiniers- en bloemistenver.. Door Eendracht Verbonden 8 uur nam Diamantplein 27: Bahai-gespreks- avond. 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Ledenverg. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. VRIJDAG Logegebouw Steenschuur) N.C.V.B. afd. Centrum Spr. ds. J. Bos over Is raëlitisch Pasen 8 uur nam. Den Burcht Jacobazaal)Leden vergadering „De Natuurvriend" 8 uur nam. WaaggebouwOpening tentoonstel ling Jos Mertens. 8 uur nam. StadsgehoorzaalFeestavond perso neelsvereniging S.L.F., 8 uur nam. Auberge frangalse (Kloksteeg 19): Lelds Zoldercabaret. 9 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Koningskerk: Ruilclub. 7.30-10 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing mr. A. H. N. Verwey „Sport en toneel in India". 8 uur nam. ZATERDAG Stadsgehoorzaal Afscheid mevr. N. A. den Haan-Groen van Ned. Padvind- sters Gilde 2 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Litteris Sa crum" speelt „De fysici". 8 uur nam. ZONDAG Oud-Kath. Kerk Afscheid pastoor drs J. Bergers 9.30 uur voorm. Hooigracht 84: Bezinnings bijeen komst Humanistisch Verbond. 10.1§ u. Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan 1): Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brug ge. 7.30 uur nam. n Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur vor- MAANDAG Zomerzorg: Kynologenver. „Rijn land". Spr. drs. N. A v. d, Velden over „Heup-displasie". 8 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Lndv and the Tramp", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Paasdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijd. en za- terd. 11.30 nachtvoorst. „Playgirl", 18 J. Luxor: „Weg van elkaar, 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Paasdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: Laurel en Hardy, a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Paasdagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Vrijd. en zaterd. 11.30 nachtvoorst. „Wereld zonder schaamte" 18 J. Trianon: „Vakantieperikelen met fu- nes-te gevolgen", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Paasdagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio „De non", a.l. Dag. 2.3( en 9.15 uur. Paasdagen 2.30, 4.45,1 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nieuw»- 11): Leids Acad. Kunstcentrum, 1 toonstelling grafiek, multlepels en Jecten van Gonschior, Hilgenu I Lenk, Lucas. Reindel en Sommer. j j opend dinsdag t/m vrijdag 1-6 nam.; zaterdag 2-5 uur nam. (to i mei). Molen „De Valk" Molenmuseum gelijks (behalve 's maandags) 10 voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-fl Galerie v. d. Vllst (Botermi 3): Tentoonstelling Jeanne-Marie denes, Meindert Volkers en Maja Ai ander Geopend dinsdag t/m zate) 9 uur voorm. 6 uur nam. (tot i 26 april.). Lakenhal: Tentoonstelling „Ron4 Rembrandt" (verzameling Daan vat). Werkd. 10 uur voorm. 5 nam.; zon- en feestdagen 1-5 uur u (tot 16 Juni.). Lakenhal: Tentoonstelling Melnf- Zaalberg. 10 uur voorm.5 uur ni zond. 15 uur nam. (tot 21 appj De Lakenhal: Dag. 10—5 uur; wX 1—5 uur. Rijksmuseum van Oudheden penburg 28)Werkd. 10 uur voort 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbuislaan) uitzondering van zaterdag van 10-4) (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum, voor Volkenkuii (Sbeenstraat 1): dag. 10—6 u.; 'sfr dags 1—5 uur nam. j 1 Rijksmuseum voor Voikenkua Tentoonstelling Collectie Lechner l Japanse Kunst Werkd. 10 uur vol tot 5 uur nam.: zondags 16 uur Rijksmuseum voor de geschied T der natuurwetenschappen: Dag. uur. zond 1-4 uur er Wassenaar (Kunstzaal Heuff1eI{ toonstellingen schilderijen en aquaiui len Julia Giesberts. Geopend maat ov t/m zaterdag 10 uur voorm.5 nam.; bovendien dinsdagavond 8-1 (2de Paasdag gesloten) t/m 24 ap ;cê Avond- en nachtdienst der apothel j Geopend voor spoedeisende gevel a Apotheek Tot Hulp der Menschl Hooigracht 48, tel. 21060. De avond- en nachtdienst van i theek R. van Breest Smallenburg Leiderdorp wordt waargenomen l lot apotheek Tot Hulp der Menschl De oegstgeestse Apotheek en J theek Voorschoten zijn geopend. >G' WEEKEINDEDIENST DEB f' HUISARTSEN. Zaterdagmorgen cot 10 uur ri*e plege men de eigen huisarts, das tot zondagnacht 24 uur de dokt telefoon 2 2 22 2. HAAGS AGE N D DINSDAG 16 APRIL Kon. Schouwburg: Ned. Comedie „De Vrek", 20.15 uur. DillgentiaCabaret Adam en Eva „Tussen tafel en bed". 20.15 uur. WOENSDAG 17 APRIL Kon. Schouwburg: Toneelgroep semble met „Het paard van de konl 20.15 uur. Dillgentia: Toneelgroep Arena „De kleine en de grote koning, uur. Cabaret Adam en Eva met sen tafel en bed", 20.15 uur. Overleden in politiecel Enkele uren, nadat hy ter ontnuchtering in een van de cellen van het politiebu reau op de Linkerveerdam in Rotter dam was ingesloten, is zondag een 41-jarige olieman overleden. De sectie van dr. Zeldenrust wees uit, dat hij tengevolge van alcohol vergiftiging was gestorven. De man was zondagmoigen om half acht in beschonken toestand aangehouden en naar het politiebureau gebracht. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 2 Sg Amsterdam Den Helder Yperburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Nice Berlijn Frankfort München Locarno Wenen Innsbruck Eelgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon licht bew. licht bew. licht bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. geh. bew. half bew. half bew. zwaar bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. half bew. zwaar bew. onbewolkt geh. bew. half bew. licht bew. half bew. half bew.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2