Pw C tnUSCH DAGBLAD KJ «CWj m met golven en krullen, terwijl een voorjaarsboeketje of bloempjes een speciaal cachet geven aan deze haartooi. 4 Lente ook al in Berlijn. Het park van slot Charlottenburg, het „Versailles van Berlijn" lokt tot een wandeling in een nieuwe man tel. Dit jeugdige vrouivelijke model is van zachtgroen laken. De ontwerper is Horst Mandel. De ten dens van de Berlijnse mode voor zomer 1968 is behalve ivit en „off- white", pastelachtig oranje, helder groen en nuances van bruin. De grondvormen van de japonnen en mantels zijn licht getailleerd en uitstaande rokken, de knie half be dekkend. Behalve uni-stoffen tre den vooral de van levendige patro nen voorzienen ruiten op de voor grond. r De Blue Bell girls presenteerden in het Hilton Hotel in Parijs de nieuwe kousencollectie „Lady Pep". De mooie kousen of benen) trokken zeer de aandacht! (.Het laatste snufje van de Ita liaanse mode-ontioerper Do- menica Albion was een jurkje be zet metkiezelstenen! Ook het bijbehorende tasje is met kiezel be zet. nln Trocadero, Parijs, iverd de „Ready tot wear"-collectie ge showd. Marina liet een voorproefje zien. Een ensemble van lam met kraag en manchetten van vosse- bont. OTeiislotte Bulgarije. Modehuis „Lada" in Sofia presenteerde een makkelijke japon voor in huis in twee contrasterende kleu- JHet huis Micmac uit het Zuid franse Saint Tropez toonde vori ge week in Parijs zijn nieuwe col lectie voor voorjaar en zomer. Zo als op de foto te zien is koos de ontwerper van dit modehuis be paald niet voor de mini-mode. O „Vrijheid van beweging 1978" heet dit oranje crêpe gewaad, aan de rechterkant geheel open en omzoomd met een ruche, dat ont worpen werd door Sir David Brown en dat gedragen iverd door Renèe Frere in Kingsway, Londen. De ontwerper ziet dit luchtige ge waad als de kleding, welke secreta ressen van de David Brown Corpo ration in 1978 zullen dragen. Maar misschien vindt het al reeds eer der navolging Romantisch kapsel voor de lente door Molinario, een der toonaan gevende coiffeurs van Parijs. Kort,

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7