Positie van IS Vietnam was nog nooit zo gunstig Leven met de wetenschap ,eidóe cjenda GENERAAL WESTMORELAND IN WASHINGTON Morgen begrafenis in Atlanta (Georgia) van ds. Martin Luther King KW 43 bij boring naar olie MET EEN ENKEL WOORD HAAGSI AGENDi PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 8 APRIL 1 Vervolg van pagina 1 De Amerikaanse opperbevel hebber in Vietnam generaal Westmoreland heeft na af loop van tweedaagse bespre kingen met president John son over de militaire en poli tieke positie van de Ameri kaanse troepen in Vietnam verklaard dat de positie van de Verenigde Staten nog nooit zo gunstig is geweest. De tegenstander, aldus West- moreland, is er in de afgelo pen maanden niet in geslaagd zijn militaire oogmerken te bereiken ondanks de psycho logische schok van het Tet- offensief. Vlak roor zijn vertrek naar Sai gon sprak Westmoreland 'in Califor- nië met de voormalige president Elsenhower. De besprekingen In het door de rassenonlusten zwaar be waakte Witte Huis tussen Johnson en Westmoreland hebben twee da gen geduurd. Vandaag zal president Johnson een gesprek hebben met de Amerikaanse ambassadeur frn Sai gon, Bunker. Johnson zou inmiddels een besluit hebben genomen over een opvolger voor generaal West - moreland. Vertraging Het Amerikaanse ministerie van De fensie heeft het oproepen van re servisten voor Vietnam vertraagd. Het administratieve apparaat dat donderdag j.l. zou beginnen met het oproepen is nog niet begonnen. Officieel is als verklaring opgege ven dat minister van Defensie Clifford het te diuk zou hebben met andere zaken. In kringen van het Pentagon wordt vernomen dat op dit ogenblik oproepen van re servisten eventuele besprekingen in gevaar zou kunnen brengen. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Rusk heeft zich na afloop van besprekingen in Nieuw-Zeeland en Australië voor zichtig uitgelaten over de vredes- kansen in Vietnam. Rusk wees er op dat de huidige beperking van de bombardementen in feite de ne gende verandering is in het bom- barderingsprogramma. De Zuidvietnamese nationale verga dering heeft zondag iedere moge lijke coalitieregering met de com munisten van de hand gewezen en er voor gewaarschuwd dat vredes onderhandelingen d>e onaanvaard baar z\jn voor de Zuidvietnamese regering niet geldig zullen worden verklaard. President Thioe van Zuid-Vietnam heeft nog niet geantwoord op een uitnodiging van president Johnson om naar Washington te komen. „Als ik ga," verklaarde Thioe gis teren, „zal dat op zijn vroegst over een maand zijn." Premier Loc van Zuid-Vietnam heeft giste ren een besluit ondertekend waar bij de dienstplichtige leeftijd wordt verruimd en oudere lichtingen weer onder de wapenen kunnen worden geroepen. Klie Sanh Het beleg van de Amerikaanse ba sis in het noordelijke deel van Zu'id-Vietnam is opgeheven. Een compagnie Zuidvietnamese para chutisten wist zaterdag op de Amerikaanse basis te landen. Vlak voor de landing van de Zuid- vietnamezen hadden Amerikaanse mariniers reeds de stellingen van de Noordvietnamese belegeraars door broken. Bij deze actie werd geen noemenswaardig verzet ondervonden. De bevrijding van Khe Sanh in het kader van de actie „Pegasus" heeft gedurende de zes dagen dat de actie duurde bijna in het geheel geen te genstand van de zijde van de Noord- vietnamezen ondervonden. Amerikaanse legerfunctionarissen hebben het vermoeden uitgesproken dat generaal Giap, die zoals geruch ten willen de leiding had bij het be leg van Khe Sanh, zijn troepen op dracht had gegeven terug te trek ken naar Laos om op die manier de goede wil van Hanoi voor onderhan delingen aan te tonen. Deze verkla ring is echter nooit officieel beves tigd Ook Hanoi zwijgt nog over de opheffing van het beleg van Khe Sanh. Het Noordvietnamese pers bureau VNA verspreidde gisteren een bericht dat Vietcongeenheden bij operaties in de omgeving van Khe Sanh 1443 Amerikanen hadden ge dood. Offensief De bevelhebber van de Zuidko- reaanse strijdkrachten in Zuid-Viet nam, luitenant-generaal Tsjai, heeft zaterdag in Seoel verklaard, dat zijn troepen deze maand een groot offen sief zullen beginnen. Hij wilde daar mee voorkomen dat de Vietcong na zich van de verliezen van het Tet-of- fensief te hebben hersteld, een nieu we grote actie begint. Intussen vielen zaterdag nog steeds Generaal Westmoreland po seert na afloop van zijn twee uur durende besprekingen in Palm Springs met voormalig president Eisenhower voor de fotografen. bommen op Noord-Vietnam. Het Noordvietnamese persbureau meldde dat 100 bommen werden afgeworpen op Vinh, de hoofdstad van de pro vincie Nghe An. 200 op de provincie Ha Thinh, 150 bommen en raketten op de provincie Quang Binh en 100 op dorpen in het district Vinh Linh. Een Amerikaans vliegtuig werd bo ven de provincie Quang Binh neer gehaald, aldus het persbureau. Minister opent Haags congres Vervolg van pagina 1. President Johnson heeft zijn on derminister van Arbeid, Reynolds, zaterdag naar Memphis gestuurd om te bemiddelen in het acht weken oude geschil tussen het reinigings- personeel en de werkgevers, dat indi rect heeft geleld tot de moord op ds. King jr. De Amerikaanse negerzanger Ja mes Brown heeft in een radio-uit zending vanuit het politiebureau van Washington de negers opgeroepen naar huis te gaan. „Ga van de straat, ga naar huis, sticht geen brand, geef de kleintjes een kans om te leren", aldus Brown, die de negers opriep sa men met hem ds. Kings droom van rassengeljjkheid door geweldloosheid te vervullen. De weduwe van ds. King heeft za terdag tijdens een persconferentie in haar woonplaats Atlanta een plei dooi gehouden voor voortzetting van het werk van haar vermoorde echt genoot. Mevr. Coretta King werd ge ïntroduceerd door ós. Ralph Aber- nathy, een goede vriend van King, die de negerleider zal opvolgen als voorzitter van de „Southern Chris tian Leadership Conference". „Ik hoop dat u. die hem liefhad en bewonderde, met ons samen zal wer ken om zijn droom te volvoeren", zei mevr. King. „Op de dag dat negers en ander verdrukten werkelijk vrij zijn, de dag dat de armoede zal zijn afgeschaft en er geen oorlogen meer zullen zijn. op die dag zal ik weten dat mijn man zal rusten in een lang- verdiende vrede. Onze kinderen zul len zeggen: vader is niet dood, hij mag lichamelijk dood zijn, maar zijn geest zal nooit sterven", zei mevr. King. „Mijn man gaf zijn leven voor de armen van de wereld, voor de vuil nismannen van Memphis, voor de boeren in Vietnam". In een sportstadion vond zondag voor het eerst In de geschiedenis van Memphis een verbroederingsbijeen komst plaats, waaraan op uitnodi ging van burgemeester Loeb 3.000 negers en evenveel blanken deelna men. In redevoeringen waarin ds. King werd herdacht, werd gepleit voor naastenliefde, rechtvaardigheid en geweldloosheid. In Atlanta verklaarde ds. Aberna- thy, de opvolger van ds. King, dat aan de gewelddaden een halt kan worden toegeroepen, als het congres onverwijld voorstellen aanvaard om werk voor allen te garanderen en een pensioen voor hen die niet kunnen werken. In Atlanta verwacht men dat tal rijke vooraanstaande Amerikanen morgenochtend de befrafenis van de vermoerde ds. Martin Luther King zullen bijwonen. Zo neemt men aan, dat behalve president Johnson en vice-president Humphrey, a.o. gou verneur Rockefeller, senator Robert Kennedy en burgemeester Lindsay van New York naar Georgia zullen komen om de voorvechter voor gelij ke rechten voor negers en blanken de laatste eer te bewijzen. Onder dege nen die ook zullen komen, bevinden zich de VN-ondersecretaris Ralphe Buncjhe, de pas benoemde ambassa deur in Parijs Shriver, en verscheide ne artiesten. Het stoffelijk overschot van ds. King werd zaterdag per vliegtuig van Memphis in Tennessee, waar hij donderdagavond door een sluipschut ter werd doodgeschoten, overgebracht naar Atlanta, waar het werd opge baard. Duizenden treurende negers en blanken trokken langs de baar. Het stoffelijk overschot zou vanmiddag om vier uur plaatselijke tijd werden overgebracht naar de Baptisten Ebe- nezerkerk, waar ds. Kins met zijn vader voorganger was. Leiders van de S.C.L.C. (Southern Christian Leader ship Conference), onder wie ds. Ralph Abemathy. die ds. King als hoofd van de beweging is opgevolgd, zijn van plan morgenochtend te voet van de Ebenezerkerk naar het op zes km afstand in een vervallen neger- wijk gelegen Morehouse college te gaan. waar een rouwdienst, zal wor den gehouden. Daarna volgt de ter aardebestelling op de begraafplaats South View, waar ook de grootouders van ds. King rusten. Ook de regering moet zich zetten aan de uitwerking van een weten schapsbeleid. Zij zal daarbij ten volle begrip moeten hebben voor de zeer specifieke eisen, die de we tenschapsbeoefening stelt aan het klimaat, waarin zij kan bloeien. De voorspelling dat de doelstellingen van de wetenschapsbeoefening on derwerp zouden worden van discus sie in de nationale parlementen, gaat ook voor ons land in vervulling. Tot deze uitspraken kwm vanmor gen minister dr G. H. Veringa van Onderwijs en Wetenschappen in de openingsrede, die hij hield voor het congres „Leven met de Weten schap". dat vandaag en morgen in de Ridderzaal wordt gehouden. Naar aanleiding van het congrés- thema vroeg de bewindsman heel in het algemeen: hebben wij reeds ge leerd met de wetenschap te leven? Voor een antwoord wees hij naar het. beeld, dat prof. dr. C. J. F. Böttcher uit Leiden heeft geschil derd. Daarin komen overheid en be drijfsleven adem te kort om bij hun pogingen in beleidsvorming de ont wikkelingen te volgen. Daarbij is in de meeste landen het overheidsap paraat lang niet altijd voldoende op gewassen tegen de nieuwe proble men. die door het voortschrijden van wetenschap en techniek worden op geroepen, en die zich in steeds snel ler tempo aandienen. In Haagse garage Jeugd speelde „botsautootje" Ih twee grote repartiewerkplaatsen van 'n Haagse garage hebben jeugdige inbrekers in de nacht van zaterdag op zondag.botsautootje' gespeeld met pas gespoten wagens. Zestien auto's kregen zware blikschade Het bedrag dat met de reparatie is gemoeid wordt minstens op 10 mille geschat. De indringers reden ondermeer dwars door de muur van een mof- felovenheen en reden een .slalom" tussen de werkbanken door. Minister Veringa wees op een lichtpunt. Volgens hem wordt ster ker dan ooit tevoren de behoefte ge voeld, om het overheidsbeleid op iets langere termijn uit te stippelen en daarbij enig zicht te hebben op de technisch-economische groei-mo gelij khe den en de toekomstige maat schappijstructuur. Er zijn de laatste tijd verschillende initiatieven ont wikkeld, die bewijzen, dat beoefe naars van wetenschap en techniek zich gereed houden de ietwat in be nauwenis geraakte overheid in dit opzicht te hulp te snellen, aldus de bewindsman. Hij releveerde nog, dat weten schap en overheid in een nieuwe verhouding worden aangetroffen in de „ommkVie-2000". die nagaat hoe het overheidsapparaat zou kunnen worden aangepast om met behulp van door de wetenschap uitgevoerde onderzoekingen een beeld te kun nen ontwerpen van de voornaamste ontwikkelingen, die zich in de sa menleving gaan voltrekken. „En nu ook de altijd onkenbaar geachte toekomst met wetenschappelijke wapens zal worden aangevat, schij nen tevens welhaast de laatste grenzen voor de wetenschapsbeoefe ning weg te vallen", aldus de mi nister. Films in Volkenkunde' Het Museum voor Volkenkunde in Leiden zet zijn deuren in de komen de dagen wijd open voor de jeugd. Gedurende de paasvakantie zullen namelijk elke middag volkenkundige films worden vertoond, in kleur en van deskundig commentaar voorzien. De filmzaal van het museum is van woensdag 10 april t/m zondag 21 april voor dit doel beschikbaar, be halve op Goede Vrijdag en de zater dagen. CONSERVATIEF KABINET IN PRAAG NAAR HUIS GESTUURD Het conservatieve kabinet van pre mier Jozef Lenart is zaterdag afge treden. President Svoboda van Tsjecho-Slowakije heeft Oidrich jTsjernik, vice-premier in de regering j Lenart verzocht een nieuwe regering I te vormen. Het nieuwe kabinet zal sterk liberaal gericht zijn en het I nieuwe actieprogramma dat door partijleider Doebtsek is uitgewerkt uitvoeren. Tsjernik beschikt al over een lijst van communistische kandidaat-mi nisters. In de nieuwe regering zullen ook de Tsjechische socialistische par tij en de roomskatholieke partij deel nemen. In een interview heeft partij leider Doebtsek zaterdag verklaard dat „de communistische partij in de toekomst niet alleen de hele verant woordelijkheid voor de staatszaken op zich zal kunnen nemen". Doebtsek zei te rekenen op de andere partijen. Het Centrale Comité van de Tsje chische communistische partij heeft zaterdag een voorgestelde grond wetswijziging goedgekeurd. De grondwetswijziging betreft de orga nisatie van Tsjecho-Slowakije op fe derale basis. Het Tsjechische en Slo waakse deel van Tsjecho-Slowakije zullen een volkomen symmetrische organisatie vormen in plaats van de in 1945 aanvaarde structuur waarbij Slowakije een zekere autonomie be zat in een overwegend centralistische staat. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Oud-Alblas (toez.) L. Blok te Ridderkerk te Hoofd dorp (toez.) A. J. de Bue te Makkum te Suawoude J. G. Bamhom, kand. te Sassenheim. Aangenomen naar Ammerstol W. van der Ven te Borculo naar Oud- Beijerland (toez.) M. van Rennes te Streefkerk. Bedankt voor Giessendam en voor Wezep J. H. Vlijm te Krimpen aan de IJssel. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Den Helder (vac. M. Hamming) P. G. den Hengst werken. De vereniging heeft zich ge- Castricum. Mildam-Knijpe en voor Winterswijk (vac. F. C. Zwaai». GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Rotterdam-Zuid J. van Haaren te Amersfoort. EVANG. LUTH. KERK Beroepen te Rotterdam (vac. dr. C. H. Lindijer) H. J. A. Haan te Am sterdam. Vereniging van godsdienstleraren In Den Haag is opgericht de „Ver eniging van katechese-docenten vwo en havo", die tevens haar eerste le denvergadering heeft gehouden. Tij dens de vergadering besloot men tot oprichting van een commissie, die op korte termijn een vernieuwd leerplan voor het godsdienstonderricht zal uit- wrken. De vereniging heeft zich ge formeerd, omdat bij de invoering van de Mammoetwet de godsdienstlessen op het voortgezet onderwijs in het gedrang dreigen te komen. Vooral sinds bekend is dat het aantal we kelijks te geven lessen op vwo en havo is teruggebracht tot gemiddeld 32„ is men hier en daar geneigd ter- wille van de eindexamenvakken de godsdienstlessen te laten vallen of te rug te brengen tot één uur in de week. Twee ton voor afgebrande kerk De kerkvoogdlij van de Geref. kerk in Weesp, die bij de enorme brand van vorige week verloren is gegaan, heeft een rampenfonds ingesteld. De gemeenteleden hebben echter zelf ook niet stilgezeten. Gisteren heeft men in twee kerk diensten, welke nu plaatshadden in de hervormde kerk, een inzameling gehouden. Deze heeft niet minder dan f21.600.— opgebracht. MAANDAG Rest. De Doelen Leldse Amateurfo tograf envereniglng 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: „Generale repeti tie „Matthaeus Passion" door „Ex Ani mo". 7.15 uur nam. Steenschuur 6: Spirltisch Genoot, schap. Spr. dhr. Ten Veen. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraadszitting. 7 uur nam. DINSDAG Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending, evang. Th. Verwoerd, 8 uur nam. Koningsberg (bijzaal) N.C.V.B. afd. Noord Bathlmeus-avond 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Uitvoering „Mat thaeus Passion" door „Ex Animo". 7,15 uur nam. Chr. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector". 7.309.30 uur naj Pardoeza (Doezastraat)Politiek trefpunt. 8.3012 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 7 ot 8 uur nam. WOENSDAG Wassenaar (Dorpskerk)Chr. Ora toriumver. zingt Bach's Johannes Pas sion. 8.15 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal: Meubelshow Fa. Langezaal 1012 uur voorm en 2—5 en 7—11 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal)NCVB afd. Z. W. Spr. mej. J. Querido over „Het opgroeiende meisje; haar beroeps- en partnerkeuze". 8 uur nam. De hektreiler KW 43 „Rijnmond 11" van de N.V. Rederij en Haringhan- del N. Parlevliet jr. in Katwijk aan Zee zal voorlopig niet ter visvangst uitvaren. Het schip is voor de duur van twee tot drie maanden verhuurd aan een oliemaatschappij die bezig is met boringen op de Noordzee. Reeds eerder heeft rederij Parle vliet schepen voor dit doel verhuurd aan maatschappijen, die zich belas ten met boringen. Voor de KW 43 ls het nu de tweede maal. Een welkom contract nu het met de visserij niet zo heel erg best meer gaat. Schepen als de KW 43 vissen meestal in de noordelijke Noordzee, dus vei- van huls. Maar de laatste weken heeft de KW 43 van zich doen spreken. In de omgeving van de Zandvoortse Gaten, dus voor de kust, ving; men enorme hoeveelheden gul en andere vis. Het komt niet vaak voor, dat hekbreilers zo dicht bij huis de visvangst uitoefenen. BINNENLAND Ooievaar op nest Oudewater Zaterdagmiddag is op het ooievaars nest op het stadhuis in Oudewater weer een ooievaar neergestreken. Juist vrijdag was het nest schoon gemaakt. Het nest van Oudewater behoort tot de bekendste van Nederland. De plaats van het nest is zeer oud. Op het ogenblik is er nog slechts een ooievaar, maar dat is gebruikelijk Het vrouwtje komt over het alge meen enkele dagen later nadat de man het nest in orde heeft gemaakt. Stripschap Marten Toonder is zaterdag in Amsterdam erelid ge worden van het „Stripschap" dat ge beurde op „Strip 68," de eerste Ne derlandse dag van het beeldverhaal, die trouwens helemaal ln het teken van Toonder leek te staan. Voorzitter ARP Het centraal comité van de Anti-Revolutionaire Party zal als dubbeltal in de partij voorzittersvacature dr. W. P. Berg huis by het partijconvent, dat op za terdag 25 mei bijeenkomt, voordra gen dr. A. Veerman uit Rijswijk, thans ondervoorzitter van het cen traal comité en dr. J. H. Jonker, ad vocaat en procureur in Amsterdam en oud-lid van het centraal comité. Het partijbestuur maakte voorts een begin met de besprekingen over de stukken van de „achttien" welke in zijn volgende vergadering zullen worden voortgezet. Uit het raam gevallen In Gro ningen is zaterdagavond de 40-jarige heibaas W. C. van der Meer uit het raam van zijn slaapkamer aan de Sumatralaan 20a gevallen en om 't leven gekomen. De man was slaap dronken en zonder bril naar het raam gegaan om het te sluiten en is naar buiten getuimeld. Het slacht offer sloeg van een hoogte van ze ven meter met het hoofd op straat en ls kort daarna overleden. Nieuwe verdediger „Oude Nol" Mr. B. F. J. Simon is door de presi dent van de Utrechtse rechtbank als verdediger toegevoegd aan „Oude-Nol," die als de kwade genius achter de Utrechtse moordenaar wordt gezien. De vorige advocaat, mr. G. A. van Straten, heeft zich teruggetrokken omdat er tussen hem en „Oude Nol" gebrek aan vertrou wen was ontstaan. BUITENLAND Koffer met vrouwenbenen In de Engelse rivier de Roding is by II- ford een koffer gevonden met een paar vrouwenbenen. Volgens de poli tie behoren deze benen waarschijn lijk bij een romp die enkele dagen geleden in een soortgelijke koffer werd aangetroffen in een trein op hert station van Wolverhampton. Het hoofd van het slachtoffer, een ge kleurde vrouw van 25 k 30 jaar, is nog niet gevonden. Waalse betoging Ruim 30.000 Waalse arbeiders hebben zaterdag middag in Brussel deelgenomen aan een betoging van het Belgische So cialistische Vakverbond. De manifes tatie was bedoeld om de aandacht van de hoofdstad en het nieuwe par lement te vestigen op de economische problemen in Wallonië. Rel in gevangenis In de straf gevangenis van Hagerstown (Mary land. V.S.) zijn gisteravond 300 man in opstand gekomen. Een der bewa kers werd ernstig gewond. Hij en een aantal andere bewakers en ge vangenen moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. De strijd in de gevangenis kan worden beschouwd ais een rassenrel, omdat liy woedde tussen blanke en gekleurde gevange nen. Belasting in Oostenrijk Om het begrotingstekort, sluitend te maken zullen de Oostenrijkers in de twee komende jaren 10 pet. meer loonbe lasting moeten betalen. Bovendien wordt de vermogensbelasting met 5 pet. verhoogd en tevens zal men veel meer belasting moeten betalen voor sterke drank en bij de aankoop van nieuwe en zelfs van gebruikte auto's. Joegoslavische missie in Djakarta Een Joegoslavische economische missie is in Djakarta aangekomen om met de Indonesische regering de terugbetaling van de Indonesische schulden te bespreken. Indonesië staat voor ongeveer 360 miljoen gul den by Joego-Slavië in het kryt. Ontwikkeling West-Irian De In donesische regering zal de economi sche ontwikkeling van West-Irian in tensiever ter hand nemen met de hulp van de Verenigde Naties. Kosigin terug uit Perzië Premier Kosigin van de Sowjet-Unie is gis teren van een bezoek aan Perzië in 0yn land teruggekeerd, een dag eerder dan eerst in de bedoeling lag. Officieel is geen reden opgege ven, maar vermoed wordt dat dit verband houdt met vredespogingen in Vietnam. Pakistan-Jordanië Een woord voerder van de Pakistaanse regering heeft verklaard dat er „absoluut geen waarheid schuilt in het bericht van het in Beiroet verschijnende dag blad „Al Jarida" dat Pakistan ge vechtsvliegtuigen en vrijwilligers naar Jordanië zenden". i Garenmarkt: K en O -excursie t Rotterdamse métro. 2 uur nam. VRIJDAG Stadsgehoorzaal: Meubelshow i Langezaal 1012 uur voorm «n t, 25en 7li uur nam. Boshuis (achter Hof laan 64): Ru beurs. 7 uur nam. Auberge franchise (Kloksteeg u Leids Zoldercabaret. 9 uur nam. 1 Oude Vest 13: Evangelisatie chr tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Tromt 1Gemeente voor oorspronkel) christendom afd. Oegstgeest. Spr. evi geilst N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam Steenschuur 6; Kerk van Je* Christus van de heiligen der laad dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 5 voorm. BIOSCOPEN Lido: „Onderwereld van New Yori 18 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 u Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. 1 Rex: „In het web der ontucht" i Jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur U dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrilü en zaterdag 11.30 uur nachtvoorstelK gen „Satan op hoge hakken", 18 Jr] Trianon: „Vakantieperikelen met- nes-te gevolgen" (Les grandes I cancea). a.l. Dagelijks 2.30, 7 en Si uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 u: Studio: „De non", 18 Jr, Daeefó 7'ln 9 ll"uur15 UUr' Z<maa« S 3°' Luxor: „Bonnle and Clyde", 181 Camera: „Nog wat nleuwa Pu# cat? 18 jr Dagelijks 2.30, 7 en uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nacl voorstellingen „Modesty Blaise". 18, Astra: Wassenaar. Donderdag, vr, 2? uv: +'The brtd«e on the ri^ Kwal 14 jr. zaterdag, zondag, mat dag 8 uur: .Mijn Prinses". 18 Ir 7/ 2.30 u.: „Walt Disney's pretfestlval'\| TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vlist (Botermart 3): Tentoonstelling Jeanne-Marie i denes. Meindert Volkers en Maja Alt ander Geopend dinsdag t/m zaterl 9 uur voorm. 6 uur nam. (tot 26 april.) Lakenhal: Tentoonstelling Meindi !0 uur voorm.5 uur nam., zol 1—5 uur nam. (tot 21 april). De Lakenhal: Dag. 105 uur: zot 15 uur. Rijksmuseum van Oudheden (A penburg 28): Werkd. 10 uur vooral 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam. Legermuseum Pedtbulslaan)li uitzondering van zaterdag van 10-4 t (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkun» Steenstraat 1): dag 10—5 u.; 'sbJ dags 1—5 uur nam. Rijksmuseum voor Voiienkuni Tentoonstelling Collectie Lecbner rt Japanse Kunst Werkd. 10 uur vool tot 6 uur nam.; zondags 15 uur nu Rijksmuseum voor de geschied» der natuurwetenschappen: Dag li uur zond 1-4 urn- Wassenaar (Kunstzaal Heuff)Ttj toonstellingen schilderijen en aquarj len Julia Giesberts. Geopend maand t/m zaterdag 10 uur voorm. 5 q nam.: bovendien dinsdagavond 8-lo] (2de Paasdag gesloten) (t/m 24 april Avond, en nachtdienst der apothek» Geopend voor spoedeisende gevallij Apotheek Herdingh en Blanken, Hoi woerd 171, tel. 20502, en Apothl Zuid-West, Brahmsln. 20, te. 31522' De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek R. van Bn Smallenburg te Leiderdorp wordt wa gnomen door apotheek Herdingh Zaterdagmorgen cot 10 uur ra» plege men de eigen huisarte, daar tot zondagnacht 24 uur de dokte telefoon 2 22 2 2. MAANDAG 8 APRIL Koninklijke Schouwburg, 20.15 J Nieuw Rotterdams Toneel: Mimici] Grote Kerk. 19.00 uur; „Matthii Passion" van J. s. Bach m.m.v Resldentie-Ork.. de Koninklijke vereniging „Excelsior", het Haagi trozenkoor, vocale en instrumentele listen. O.l.v. Rocus van Yperen (ei rale repetitie) DINSDAG 9 APRIL Koninklijke Schouwburg, 20.15 1, se Comedle: „Helder zien in donker". Grote Kerk, 19.00 uur: Mattt Passion" van J. s. Bach m.m.v. het ij sidentie-Orkest, de Koninklijke Zad vereniging „Excelsior", het Haa trozenkoor, vocale en instrumen listen. O.l.v. Rocus van Yperen. WOENSDAG 10 APRIL Koninklijke Schouwburg 20.15 v. Toneelgroep Theater: „De 'goede rai WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 aar) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Tv/ente Eindhoven Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel 1 uxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Eerlijn Frankfort München Zürlch Genéve Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt half bew. licht bew. licht bew. sneeuwbui hagelbui onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt geh. bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt sneeuw regen regen regen regen geh. bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. -3 j -2 1 -5 f -»

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2