dinsdagavond Schooltandverzorging in Katwijk loopt goed Boron N.V. ELAM Haarlemmerweg 2-4 en Station „RHIJNZICHT" Morsweg - Leiden M. D. Hage tijdens jaarvergadering van Het Ivoren Kruisin Utrecht „Je kan me geloven of niet," zei ik „maar ik heb nog nooit super gebruikt." Verkoopsters l Hulpverkoopsters Coupeuse Coupeuse-Verkoopster LAURENS CALTEX-BENZINESTATION WALENKAMP LEIDSEVAART - VOORHOUT N.V. AUTOMOBIELIMPORT H. A. MAASLAND VALKENBURG Z.H. 01718-3900 De heer M. D. Hage, directeur- tandarts van de Stichting School tandverzorging Katwijk en Omstre ken, heeft zaterdag tijdens de 58ste jaarvergadering van de Ned. Ver eniging voor Mond- en Tandhy- giëne „Het Ivoren Kruis", die in het Jaarbeursrestaurant in Utrecht werd gehouden, de jaarrede uitgesproken. Hij sprak over „Praktische voorlich- lingsmogelijkneden bij de school tandverzorging" en vertelde uitvoe rig over de in Katwijk opgedane er varingen. Wat is nu het resultaat na 9 jaar chooltandverzorging. want daar gaat et uiteindelijk om, zei hij. Dan kan u zeggen, dat ik niet ontevreden en In de eerste plaats is de jeugd Katwijk vanaf het 6e jaar tot het 8e jaar gesaneerd. We hebben direct en goed nazorgsysteem op touw ge zet, zodat we een controle hadden of de kinderen regelmatig naar de tandarts gingen. Ik kan u zeggen, dat 3 jaar na het verlaten van de lagere school ruim 80% regelmatig nog voor controle naar de tandarts gaat. En wat nog veel belangrijker is: steeds meer moeders gaan met hun kinderen van twee jaar naar de huis tandarts voor behandeling van het oielkgebid en ik kan u verzekeren, dat het getal van 15%, dat gesaneerd is in de le klas van de lagere school, reeds veel hoger ligt- Bovendien zijn we bij de S.T.V.- dienst, zo merkte de heer Hage op, sinds twee jaar gestart met een voor- verzorging op de kleuterschool. Een gehele dag gaat een tandarts met een assistente naar zo'n kleuter school. De moeders zijn uitgenodigd en we vertonen aan de moeders, kleuterleidsters en kleuters de serie Tommy Tand met bandopname. Na afloop houdt de tandarts een kort praatje. Vervolgens inspecteert hij met de moeder het gebit van de kleuter. De moeder wordt er als het ware met dc neus op gedrukt hoe de toestand is- Daarna ontvangen zij een folder waarin staat wat getracteerd mag worden op school. Ook gaan we er steeds meer toe over om melkgebit- ten te behandelen. Helaas is de toe stand echter nog zo, dat niet alles behandeld kan worden, maar ik ben e*- van overtuigd, dat we nog eens zo ver komen, vooral wanneer het drinkwater gefluorideerd is. Er is bij ons één gemeente n.l. de gemeente Oegstgeest, die het tegenhoudt. Ho pelijk komt daar spoedig verande ring in. U zult u, zei de heer Hage, natuur lijk afvragen: „Hoe zit het nu met de plaatstelijke collega's. Kunnen die het werk aan?". Ik moet u eerlijk bekennen: neen, ondanks het feit, dat zich na mij weer twee tandartsen gevestigd hebben in Katwijk. Ons uiteindelijk doel is echter het voor komen van tandbederf. Daarom moe ten wij steeds dc mensen attenderen op him foutieve gewoonten. In samenwerking met de heer Kwa- kemaak, onderwijzer in Katwijk, die 6 Jaar geleden reeds een filmpje maakte, hebben wij nu een nieuwe film gemaakt- Deze film moet u zien als een hulpmiddel bij de voorlich ting. Hij is dus geschikt voor ouder avonden. Wij zijn van een familie doorsnee uitgegaan en hebben enkele verkeerde gewoontes op de film vast gelegd. die van belang zijn voor onze voorlichting. Daarna laten we zien hoe de S.T.V. draait en tenslotte ke ren we weer terug naar het gezin, waarbij we laten zien, dat het ook anders kan. Tenslotte wees de heer Hage erop, dat de S.V.T., zoals zij nu in ons land wordt uigevoerd, slechts een on derdeel is van de tandheelkundige verzorging in ons land. Ons streven en ideaal is: een verzorging vanaf het tweede tot het zeventiede jaar, in georganiseerd verband, zoals de Scandinavische landen ook kennen. Dan pas kunnen we spreken van een gezonde jeugd op tandheelkundig gebied. Helaas ligrt dat ogenblik nog ver van ons verwijderd. (Meubel-inruil. Direct uit fabriek leveren wij 1ste klas meubelen tegen lage prijs en geven een hoge prijs voor ge bruikt meubilair In Den Haag 5000 m2 showroom. Inl.: Rijs- wijkseweg 5A, tel. 070-605664. Alles voor doe het zelf. Hout, board, triplex, spaan plaat, formica, karton, lijst werk, golfplaten, dakgoten, schoorstenen en fineer. H. Janse, Haarlemmerstr. 129, Leiden, tel. 30553 Hang- en legkasten, keu- kenkasten, ladenkasten, wand- kasten, servleskasten, venster- bankkasten, tienerkasten, keu- j kentafels en krukjes. C 1 zelfbouwmeubelen natuurlijk bij: H Janse. Haarlemmerstr 129. Leiden, tel. 30553. E.voplex decoratieve bouten wandbekleding in vele exoti- sche houtsoorten o.a. essen, el- ken. iepen, teak, noten, palis- sander en zebrano. H. Janse, Haarlemmerstr. 129, Leiden, tel 30553 I Hanglegkasten, Tinnenkasten. ladekasten, keukenkasten, bu reaus. Complete zelfbouw, slaapkamers, Bruynzeelkasten. zelfbouwmeubelen. H. Kerkgracht 47-49 (hoek Nieuwstraat), Leiden, telefoon 33078. Fantastisch ls onze collec tie, bureaus, wandsecretaires. bijpassende boekenkasten met aanbouwmogelijkheden. in teak of mahonie, desgewenst naar eigen idee. Vrjj entree. H. Kerkgracht 47-49 (hoek Nieuwstraat), Leiden, telefoon 33078. R Chemisch reinigen topklasse pet. korting, maanden mrt. en april gratis hanger en plas tic hoes. Wasserij Spronk. wit- U hoeft 't niet te geloven, maar het feit blijft bestaan dat hij onze normale benzine heeft gebruikt. Wat iets heel anders inhoudt, dan u wel dacht Normale benzine is buitengewoon zorgvuldig geraffineerd. Er zit een aantal chemische toevoegingen (zogenaamde „additives") in, ter bescherming van de motor. Maar, al is hij nog zo goed, gewone benzine is niet geschikt voor dit soort auto. Normale benzine is voor een motor met lage compressie-verhouding; super voor hoge compressie. Maar dat is niet het enige verschil. In bijna alle soorten superbenzine zitten meer additives dan in gewone. Een werkelijk goede super, zoals Boron, heeft een pakket additives dat bescherming geeft van tank tot uitlaatpijp. En deze additives in Boron zijn goed voor iedere motor. Dus, of uw motor nu super moet hebben of niet, bescherm 'm met Boron. Ais u een motor met lage compressie hebt zult u misschien niet altijd Boron nemen. Maar tankt u 't in ieder geval zo vaak mogelijk. En denk dan meteen even aan de olie. Beter nog: ónze olie. Chevron Supreme. Hij is werkelijk uitstekend. De beste, vinden wijzelf. Of u 't daarmee eens kan zijn? De praktijk zal het leren. Zoals hij het al aan zovelen heeft geleerd. heet niet voor niets: beschermingsbenzine Een product ven Chevron Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V. 1 in nylon tric(\ in aparte tinf pistache, aztr en azaleaj Lolo, nachthemd Gma. een speels luchtig nachthemd met de bovenstof van nylon voile Andy, pyama. \Een schlager! F \Geplisseerde jabotp feestelijk afgewet met fraaie kant 19,7 5 L waar u zo geweldig slaagti STATIONSWEG 22 BREESTRAAT 126 - HAARLEMMERSTRAAT 1» 's maandags gesloten Wij vragen voor onze afdeling DAMESCONFECTIE js Kt er (minimale werktijd 3 middagen, ook op te komen naar Hotel Bellevue, Steenstraat 59, Leiden Daar is van half 8 tot half 10 een vertegenwoordiger van onze personeelsafdeling aanwezig die U alles kan vertellen over de nieuwe lonen, het werk dat U gaat doen en over alle andere punten die ons nog steeds groeiend, modern bedrijf U biedt, zoals gratis sigaretten, bedrijfskleding etc. Let op: een eigen busje brengt U dagelijks been en weer naar om bedrijf. Natuurlijk kunt U ook elke dag van 10 tot 4 uur bij ons bedrijf terecht voor het verkrijgen van nadere inlichtingen. Bus 20 brengt U vanaf de Turfmarkt via Holl. Spoor naar de Saturnusstraat. U bent van harte welkom. Sigarettenfabriek Saturnusstraat 40 - Den Haag Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de Personeelszaken, 4e etage, gedurende openstelling, dus ook op zaterdag. Leiden Wie méér wil weten over de nieuwe, goede aanvangslonen voor mannen en vrouwen, nodigen wij uit

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 16