Carmicliael hitst op tot wraakmaatregelen MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 6 APRIL 1968 Aangrijpend is de plotselinge dood van ds. Martin Luther King, die tragischer kan het niet zijn strtfd voor gewe'dloosheid met een gewelddadig einde heeft moeten be kopen. In dat opzicht deelt hij het lot, dat ook zijn voorbeeld, Mahatma Gandhl, trof die juist twintig jaar ge leden op 31 januari 1948 door een vijand van verzoening met de mohammedanen werd vermoord. Gandhi en King, beiden strevend naar gerechtigheid voor de onder drukten en naar wat uiteenlopende groepen in hun volken bindt, zijn door fanatici om het leven gebracht. In het voormalige Brits-Indië had de scheiding tussen hindoes en moslims zich enige maanden tevoren (augus tus 1947) al voltrokken door de vor ming van India en Pakistan. Gandhi moest zijn onvermoeide streven naar herstel van de eenheid met zijn leven betalen. In Amerika liggen de zaken anders: daar gist het nog volop tus- sn blanken en negers en daar rijst dan nu de vraag welke invloed de dood van ds. King op dat proces zal hebben. Gandhi's heengaan kon de de hereniging van IndiaPakistan niet meer herstellen: zal de dood van ds. King het uiteengroeien van blank en zwart in Amerika nog wèl kunnen verhinderen? Niemand weet het en de vrees is gerechtvaardigd, dat de politieke tempratuur in de voorspel de „lange hete zomer" van 1968 tot verstikkend heet zal oplopen. Ander zijds mag men niet vergeten, dat de geweldloze actie voor verbetering van het lot der negers in Amerika niet afhankelijk is van ds. King al léén. Hij was een begenadigd leider en een uitzonderlijke persoonlijkheid maar hij was géén eerzuchtige, min of meer dictatoriale figuur, die geen anderen naast zich duldde. Integen deel, ds. King is, vermoedelijk ook door de wetenschap dat hij op ge welddadige wijze aan zijn einde kon komen, zo verstandig geweest zich te omringen door mannen, die in zijn voetsporen kunnen voortgaan en het werk, dat hij niet heeft kunnen afma ken, zo mogelijk kunnen voltooien. Het lijkt ons dan ook voorbarig te voorspellen, dat de dood van ds. King de ondergang van de geweldloze be vordering van het lot der Amerikaan se negers inluidt en een doorbraak betekent voor de heethoofden van de „black power" (zwart aan de macht) -beweging. Het is zelfs niet onmoge lijk, dat er na de eerst acute uitbars ting van woedende negerjongeren, een diepere bezinning komt op het doel, dat ds. King nastreefde. Als dit niet zou geschieden, zou hij voor niets geleefd en gestreefd hebben en dat is. voor een man met zijn over tuigingskracht, niet zeer aanneme lijk. Kennelijk geïnspireerd door Alex ander de Grote heeft president Johnson de ondraaglijke pro- bleemknoop van Vietnam, gecombi neerd met een verkiezingsstrijd op het binnenlandse front, in één slag doorgehakt. Van ontwarring kan be slist niet gesproken worden. Want daarvoor heeft men een lange adem nodig en juist de tijd begon hem, zo leek het, te ontbreken. Bovendien was de mogelijkheid van zijn herverkie zing onmisbare voorwaarde voor een overwinning-op-lange-termijn aan de diverse fronten in Vietnam zozeer verweven met de kritiek op zijn oorlogsbeleid, dat er eigenlijk niets anders overbleef dan een der gelijk abrupt besluit. Wat het verlies van zijn tweede presidentstermijn be treft, daarmee doet hl) in hoofdzaak zichzelf te kort. Zijn Democratische partij zal er, indien Kennedy hem opvolgt, geen schade van ondervin den. En verder heeft Johnson door zijn prachtige programma van de „great society"' (grootse samenleving) op sociaal gebied een „point of no re turn" geschapen: zijn opvolgers zul len moeilijk minder kunnen doen, zo dat ook Amerika geen nadeel van zijn heengaan zal ondervinden. Wat dit laatste betreft rijst niettemin de vraag of dit ook voor Zuidoost-Azië geldt. Want wat zijn de consequenties van de besprekingen met Noord- Vietnam? Het is niet ondenkbaar, dat de president over geheime inlich tingen beschikte, die hem de vrijmoe digheid gaven overleg met Hanoi na te streven. Maar als zijn verrassende stap neerkomt op „verraad" aan Sai gon" en uitlevering van Zuid-Viet- nam aan communistisch beheer, dan betekent het presidentiële besluit het trekken van een wissel op de toe komst. Dan worden aan een later ge slacht de brokstukken van het heden overgelaten. Men mag benieuwd zijn of de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Rusk, die juist dezer dagen in de Nieuwzeelandse hoofd stad Wellington met de andere bond genoten van Zuid-Vietnam overlegd heeft, erin geslaagd is hun ongerust heid weg te nemen. Menigeen zal be slopen zijn door de twijfel of John sons besluit in feite geen capitulatie heeft betekend. Natuurlijk behóeft daar geen sprake van te zijn, maar de beruchte overeenkomst van München tussen Hitler en Chamberlain ligt de ouderen nog vers genoeg in het ge heugen om te begrijpen, dat „vrede" hetzelfde kan zijn als het leggen van de basis voor een nieuw en veel om vangrijker conflict. Men kan zich moeilijk indenken, dat president Johnsons bombardementenbeperking een „Aziatisch München" betekent, maar men zou toch wel graag de ar gumenten willen kennen, die minis ter Rusk in Wellington heeft ge bruikt om de andere bondgenoten van Saigon van het tegendeel te over tuigen. Treinramp: 30 doden In de Westafrikaanse staat Sierra Leone zijn in de nacht van donderdag op vrijdag meer dan dertig mensen om het leven gekomen, toen een snel trein enkele tientallen kilometers buiten de hoofdstad Freetown in bot sing kwam met een vrachtwagen. Twintig personen werden met ern stige verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. De trein liep uit de rails. Vervolg van pagina L De Amerikaanse minister van Jus titie, Clark, verklaarde gisteren dat de moord op ds. King het werk van één man schijnt te zijn. „Er zijn op het ogenblik geen bewijzen van een samenzwering", zei Clark op het vliegveld van Memphis tegen jour nalisten. Nadat hij een gesprek had gehad met de weduwe van ds. King in het vliegtuig, dat gecharterd was om het stoffelijk overschot naar At lanta, Georgia, terug te brengen- „Wij hebben enige belangrijke aan wijzingen. Wij denken dat wij enige zeer goede aanknopmgspunten heb ben". De moordenaar van ds. King is volgens de laatste gegevens, een lan ge blanke man, tussen de 26 en 32 oud, met peperkleurig haar. De moord werd gepleegd met een Remington-geweer van het kaliber 30.06, met telescoopvizier. Een wapen van het zelfde type werd dinsdag of woensdagochtend uit een sportarti kelenwinkel in Memphis gestolen, al dus gegevens van de politie. De directeur van politie en brand weer in Mephis, Holloman, zei dat het fatale schot vanuit een b> i: - mer in een goedkoon kosthuis vcht tegenover het motel waar ds. King verbleef, werd afgevuurd. Stokely Carmlchael, de leider van de „Black power" (zwart aan de macht), heeft er gisteren bij de ne gers op aangedrongen zich met re volvers te wapenen en de straat op te gaan om de moord op ds- King te wreken. Op een persconfereneie zei hij, dat hij wil dat het zwarte Ame rika afrekent met de werkelijke vijand. „Wij moeten vergeldingsmaatrege len nemen voor de dood van onze leiders- Deze schuld kan niet in de rechtszalen worden afgerekend. Dit zal gebeuren in de straten van de V.S. van Amerika. Toen blank Ame rika ds. King doodde, heeft het de ogen van elke zwarte in dit land ge- Carmichael gaf president Johnson en senator Kennedy tezamen met de rest van de blanke bevolking de schuld voor de dood van de Nobel prijswinnaar. De voornaamste vertegenwoordiger van de beweging van ds. King in Washington, de predikant Walter Fauntroy, heeft gisteren de negerbe volking tot kalmte gemaand, nadat hij een onderhoud had gehad met president Johnson. Hij zei van plan te zijn van huis tot huis te gaan om de negers te bewegen hun kalmte te bewaren. Van der Heem neemt weer personeel aan (Van onze Haagse correspondent) Het Philipsbedrijf Van der Heem N.V., dat een jaar geleden 50 per soneelsleden moest, ontslaan, heeft als gevolg van de thans voltooide re organisatie de afvloeiing van perso neel in de produktiesector kunnen staken. Zelfs kan nu weer nieuw per soneel worden aangesteld, voorlopig alleen voor het laboratorium en de ontwikkelingsafdeling. Niet alleen heeft de reorganisatie thans haar beslag gekregen, ook de opdrachtenpositie van het bedrijf heeft een aanzienlijke verbetering on dergaan. Er zfjn volgens Philips goe de verwachtingen voor de toekomst. Een gehelmde politieman in Washington bewaakt 4 mannen, die betrapt werden bij de plunde ring van een drankwinkel. Japanners krijgen Iwo Jima terug Het eiland Iwo Jima, het toneel van een van de felste gevechten, die Amerikaanse mariniers in de twee de wereldoorlog tegen de Japanners hebben geleverd, zal aan Japan te ruggegeven worden krachtens een overeenkomst, die gisteren is gete kend. Ook de nabijgelegen Bonin-eilan den en het Mai cus-eiland, verder naar het oosten, zullen aan Japan te ruggegeven worden. De overdracht zal waarschijnlijk in juni geschieden, na de formele be krachtiging van de overeenkomst. GUERRILLA IN RHODESIE De Rhodesische regering heeft gis teren meegedeeld, dat een compagnie van het territoriale leger wordt op geroepen om de guerillastrüders in de vallei van de Zambesi te bestrijden. De afgelopen drie weken zijn 36 guer rillastrijders gedood, vijf Rodesi- sche militairen zijn daarbij gesneu veld. Het communiqué zegt dat de compagnie twee weken moet opko men. De operaties die zij zullen ver richten zijh bedoeld als realistische gevechtsopleiding. Het stoffelijk overschot van ds. King heeft, voordat het naar Atalanta (de ivoonplaats van de familie Kingwerd overgebracht, korte tijd in Memphis opgebaard gelegen. Op de foto twee jonge negers bij het lichaam van ds. King. HAAGSE NA OPERATIE NIET UIT NARCOSE (Van onze Haagse correspondent) De afdelingsraad Den Haag van de Koninklijke Nederlandse maat schappij ter bevordering van de ge neeskunst stelt op het ogenblik een onderzoek in naar de oorzaken van het feit, dat een 24-jarige Haagse vrouw nu al drie weken bewusteloos is. Bij de raad is hierover een brief binnengekomen. Half maart heeft deze vrouw een operatie onder»" m in een vrouwenkliniek, die hoort bij het NEBO-ziekenhuis. Zij is toen on der narcose gebracht en daaruit nog steeds niet ontwaakt. Inmiddels is de vrouw naar het zie kenhuis aan de Zuidwal vervoerd, omdat aldus de directrice van de kli niek „daar de apparatuur is, die Wij niet hebben". De patiënte wordt thans kunstmatig gevoed. Doktoren probe ren haai weer by kennis te brengen. De geneesheer-directeur van de kliniek kon over de achtergronden van deze gebeurtenis geen commen taar geven. HU is gisteren namelyk met vakantie gegaan. De bewusteloosheid van deze Haag se herinnert weer pyniyk aan het ge val Mia Versluis, die na een ooeratie aan haar voet op 14 april twee jaai geleden nu nog steeds bewus teloos is. ZATERDAG Kantine Clos en Leembruggen Schouwburg: Leidse Balletschool en Balletschool Zoetermeer „Spel der dans". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Ned. Part ner Bond. Quizprogramma. 8 uur nam. ZONDAG Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending, evang. J. Zijlstra 10 uur voorm. Leonardusschool (Ter Haarkade 1) Zondagmorgengesprek Experimenteel Kerkewerk 10.30 uur voorm. Rijnlands lyceum (M. H. Trompln. 1): Gem. voor oorspronkelijk christen dom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur Oude Rijn 3 Pinkstergemeente. Spr dhr. Meyer. 2 uur nam. MAANDAG Stadsgehoorzaal: „Generale repeti tie „Matthaeus Passion" door „Ex Ani mo". 7.15 uur nam. Steenschuur 6: Spiritisch Genoot schap. Spr. dhr. Ten Veen. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraadszitting. DINSDAG Zijlsingel 2. Volle Evangelle-zendln» evang. Th. Verwoerd, 8 uur nam. Koningsberg (bijzaal) N.C.V.B. aft Noord Bathlmeus-avond 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Uitvoering „MatJ thaeus Passion" door „Ex Animo". 7.]| Chr. de Boui „De detector". Stadhuis (wachtkamer trouwzaal); Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten ot 8 uur nam. WOENSDAG Soldaten met gasmaskers in de straten van Washington. Vier duizend man van het leger en de Rationale Garde bestrijden brand stichting en plundering. Kerken-Bankiers „Bankiers lenen liever geld uit voor het bouwen van tankschepen dan voor kerkelyk werk. Als de ker ken om leningen komen, zijn de ban kiers gauw geneigd meer rente te vragen, omdat men meent ook meer risico te lopen". Deze opmerkingen maakte gisteren de centrale figuur in het financiële beleid van de Ned. Herv. Kerk, ds. H. J. F. Wesseldyk, secretaris van de generale financiële raad, over de verhouding kerken bankiers by ge legenheid van de heropening van het gerestaureerde en uitgebreide pro vinciaal kerkcentrum in Middelburg. „Het kerkeiyk werk is biykbaar voor bankiers niet doorzichtig. Men weet niet waar het geld terecht komt. Bankiers zyn altyd een beetje schichtig om aan de kerk te lenen. Ze vinden het ook een beetje gênant: als het geld niet terug kan worden betaald, kim je toch ook moeiiyk het faillissement van een gemeente aan vragen. Ik had van de week nog een gesprek met een bankier. Hy vroeg een half procent meer voor dekking van het risico. Ze zyn altyd wat op afstand", aldus ds. Wesseldyk. Nazi-rechters tot gevangenisstraf veroordeeld Een juryrechtbank in Neurenberg heeft gisteren de voormalige nazi- rechters Hoffmann (61 Jaar) en Fer- ber (67) tot resp. twee en drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. Beiden v/aren in 1942 lid van een byzonder gerechtshof in Neurenberg, dat de Joodse koopman Katzenberg uit die stad ter dood veroordeelde wegens volgens de rechtbank een verhouding met een niet-Joodse fotografe. Hy werd op 3 juni 1942 in de gevangenis van München-Stadelheim onthoofd. De fotografe, die thans in Oost-Duits- land woont, werd wegens meineed tot twee jaar tuchthuisstraf veroordeeld. De beide rechters werden schuldig bevonden aan doodslag. Ook de open bare aanklager had in de aanklacht de rechters van doodslag beschuldigd maar veranderde de beschuldiging later in moord en eiste tegen beiden levenslang. Nieuw Amerikaans anti-raketproject De stafchef van de Amerikaanse luchtmacht, generaal McConnel, heeft meegedeeld dat het plan bestaat om met behulp van transportvliegtuigen een verdedigingssysteem tegen raket ten te gaan toepassen. Permanent zouden dergeiyke toestellen in de lucht moeten zyn, met aan boord „een dozyn of meer kleine antiraket- raketten", zei hy in een toespraak te Atlanta «Georgia). Dank zij een ul tramodern elektrisch opsporingssy steem zouden „de vliegtuigen vijan- deiyke raketten al kunnen ontdekken, volgen en onderscheppen terwyi deze zich nog op honderden kilometers af stand bevinden". Generaal McConnel verklaarde dat de tyd zal komen dat er voor de ver dediging van het land geen antiraket- raketten meer nodig zullen zijn. De geleerden denken naar zijn zeggen al over ,een elektronische barrière waar binnen vijandelijke raketten onmid dellijk met laser of andere straling zouden worden vernietigd". BINNENLAND Mobil Oil begonnen De Ameri kaanse oliemaatschappij Mobil Oil heeft, precies een jaar na het begin van de bouw, in Europoort de ter minal voor de opslag van ruwe olie in gebruik genomen. Aan de 600 me ter lange vlngerpier, die geschikt is om schepen tot 200.000 ton te ont vangen, meerde gisteren de 80.000 ton metende Japanse tanker Tama Ma- ru af. met 67.000 ton ruwe olie uit de Arabische Golf. In de zes tanks totale capaciteit 300.000 ton wordt olie opgeslagen voor de nieuwe raffi naderij van Mobil Oil in Amsterdam De olie wordt via de 85 km lange en 65 cm dikke pypleiding naar de hoofdstad gepompt. De capaciteit van deze leiding is 30.000 ton. Eind april wordt de eerste olie door de pypleiding gepompt. Hasjiesj 5»n beslag genomen De Amsterdamse centrale recherche heeft in een hotel aan het Rem- brandtsplein byna vier kilo hasjiesj in beslag genomen. Wegens bezit van het verdovende middel werd aange houden een 41-jarige Amerikaanse schryver, die sinds hy op 2 april in de hoofdstad arriveerde de in Marok ko gekochte party in de binnenstad aan de man trachtte te brengen. Ver dachte. die zei uit geldgebrek te han delen, vroeg f3.500 per kg, hoewel de „officiële" prys f 1.500 bedraagt. Ontslagen bij Vredestein By het Vredestein-concern in Heveadorp worden binnenkort 20 personeelsleden ontslagen. Het gaat hier in meerder heid om oudere administiatieve j werknemers, voor wie een wachtgeld regeling is getroffen. De ondernemingsraad en de overige daarvoor in aanmerking komende in stanties zyn van het ontslag in ken nis gesteld. De regeling werd boven dien individueel met de betrokkenen besproken. BUITENLAND Containerstations De Westduit- se minister van Verkeer, Leber, wil tot 1971 ongeveer 450 „container-sta tions" laten bouwen of daarmee het verkeer in zyn land volgens zyn pro gramma een nieuwe structuur te ge ven. Leber zei gisteren in Frankfort dat op deze stations de goederen die door vervoersondernmingen worden aangevoerd in goederentreinen zul len worden geladen om aan het einde van het traject weer met vrachtwa gens naar hun bestemming te wor den vervoerd. „Queen Elizabeth" verkocht Het passagiersschip „Queen Elizabeth" is aan een groep zakenlieden in Phila delphia verkocht, zo is gisteren in Londen bekendgemaakt. Tito op reis President Tito van Joego-Slavië is gisteren met zyn vrouw en zyn minister van Buiten landse Zaken Nikezitsj per vliegtuig vertrokken voor een reis van drie we ken naar Japan, Mongolië en Perzië. Cycloon: 30 doden Als gevolg van een cycloon, die woensdag het district Noakhali in Oost-Pakistan trof, zyn ongeveer 30 personen om gekomen en duizenden dakloos ge worden. Wassenaar (Dorpskerk)Chr. Orv torlumver. zingt Bach's Johannes Pai sion. 8.15 uur nam. DONDERDAG StadsgehoorzaalMeubelshow Pi Langezaal 1012 uur voorm en va; 25 en 711 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal): NCVli afd. Z. W. Spr. mej. J. Querido ovéj „Het opgroeiende meisje; haar beroeps- en partnerkeuze". 8 uur nam. Garenmarkt: K en O -excursie na« Rotterdamse métro. 2 uur nam. VRIJDAG StadsgehoorzaalMeubelshow BIOSCOPEN Lido: „Onderwereld van New York" 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uui Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „In het web der ontucht", li Jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon-' dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdai en zaterdag 11.30 uur nachtvoorstellla. gen „Satan op hoge hakken", 18 Jr. Trianon: „Vakantieperikelen met fu- nes-te gevolgen" (Les grandes v» cances), a.l Dagelijks 2.30, 7 en 9.11 uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur Studio: „De non", 18 Jr. Dageiyki 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur Luxor: „Bonnie and Clyde", 18 Jr Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Nog wat nieuws Pus6j- cat?", 18 Jr. Dageiyks 2.30. 7 en 9.U uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur] Vrydag en zaterdag 11.30 uur nacht) voorstellingen .Modesty Blaise", 18 Jij Kwal". 14 jr. Saterdag, zondag, maan dag 8 uur: „Mijn Prinses". 18 Jr. Zon 2.30 u.: „Walt Disney's pretfeetival", TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vlist (Botermarkt 3): Tentoonstelling Jeanne-Marie Bo. denes. Melndert Volkers en Maja Alex ander Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uur voorm. 6 uur nam. (tot 26 april.). Lakenhal: Tentoonstelling Melnden 10 uur voorm.5 uur nam., zond 1—5 uur nam. (tot 21 april). Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.; zond 1-6 uur nam. Legermuseum Pestb inslaanMfl uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-6 uur) Rijksmuseum voor Voücenkun» (Steenstraat 1): dag 10—5 u.; 's dags 1—5 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde] Tentoonstelling Collect!* Lechner rat Japanse Kunst Werkd. 10 uur voorn tot 6 uur nam.; zondags 16 uur nau Ryksmuseum voor de geschledenu der natuurwetenschappen: Dag 104 uur zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh en Blanken, Hogtf woerd 171, tel. 20502, en Apotheel Zuid-West, Brahmsln. 20, te. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- ec nachtdienst van apotheek R. van Brees Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door apotheek Herdlngh «s Blanken. De dienst van Apotheek Voorschotel wordt op zondag 7 april van 's morgew 8 uur tot 's avonds 22 uur woargenoj men door Apotheek Zuid-West. AApotheek ls geopend Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daarm tot zondagnacht 24 uur de dokters- telefoon 22222. HAAGSE AGENDA (Van donderdag 4 april t/m woensdag 10 april) ZATERDAG 6 APRIL Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur) Haagse Comedie: „Rosencrantz Guildenstern zyn dood". Diligentia, 14.15 uur: „Toneelgroei Arena: „Het laatste loverbos". 20.1> uur: Cabaret Chantant Harlekyn va: Herman van Veen. Paviljoentheater. 20.15 uur: De Nieu we Komedie „Het treurig lied va: het triest café". ZONDAG 7 APRIL Koninklijke Schouwburg, 14.00 uur Haagse Comedie: „Helder zien ln M donker" 20.15 uur: Haagse Comedit „Belcher's geluk". Haagse Kunstkring, 20.00 uur: Mftf den Herder, plano; Piet Veenstn violoncel; Jan v. d. Meer, piano; Lout* Verheul sopraan; Astrld Slllem, vioo en Jet Röling, plano. The American Protestant Churcl 19.30 uur: Paas-concert mm.v. Koors solisten o.l.v. Henry Blackmon. MAANDAG 8 APRIL Nieuw Rotterdams Grote Kerk. 19.00 uur: „Mattha» Passion" van J. s. Bach m.m.v. W Residentle-Orkde Koninklijke ZaW vereniging „Excelsior", het Haags Ml' trozenkoor, vocale en instrumentele f/> listen. O.l.v. Rocus van Yperen. (geW- Koninklijke Schouwburg, 20.15 Haaf e Comedie: „Helder zien in bt onker". Grote Kerk, 19.00 uur: Mattha» Passion" van J. S. Bach m.m.v. het R* sldentle-Orkest, de Koninklijke Zanf vereniging „Excelsior", het Haags M* trozenkoor, vocale en instrumentele listen. O.l.v. Rocus van Yperen. WOENSDAG 10 APRIL

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2