Straatterreur in Kerkrade In plan EndepoeV nog bouw mogelijk van 64 woningen Mag Ha ils Kraay niet meer voetballen? Tïelse terreurbende voor Gerechtshof Uitstel vertrek Jolmson Leids bedrijf naar Leiderdorp VRIJDAG 5 APRIL 1968 LEfOSCH DAGBLAD [Toelichting op Warmonds begroting In aansluiting op de door B. en W. an Warmond gegeven zienswijze met betrekking tot de financiële positie der gemeente in verband met de in gediende begroting voor het dienst jaar 1968, deelt dit college nog mee, dat de personeelsvoorziening de laat ste jaren zorgen baart mede tenge volge van de uitvoering van de be stemmingsplannen Endepoel en Zwanburg. Om aan deze moeilijkhe- .den het hoofd te kunnen bieden stel len B. en W. voor de salarisadmini. stratie te mechaniseren. Verder delen zij mee, dat de nieu we algemene politieverordening dit ter vaststelling zal worden aan geboden. De thans 16 jaar in gebruik zijnde brandweerauto zal in 1968 ver vangen moeten worden. In 1968 zal het onderzoek van de bevolking op tuberculose plaats vinden. Verwacht mag worden dat dit jaar in het plan „Endepoel" 39 woning- -etwoningen en 45 premie woningen gereed zullen komen. In 1969 zullen 42 woningwetwoningen «etage wonin gen voltooid worden. In de loop van het begrotingsjaar zullen de plannen worden voorbereid voor de bouw van woningen op de overige nog in het ton Endepoel beschikbaar komende -uwgrond. Op deze grond zullen nog (64 woningen kunnen worden gebouwd. [De verwachtig is dat met de bouw hiervan einde 1969 of begin 1970 zal kuinen worden begonnen. Riolering De vernieuwing van de riolering (over de thans bestaande riolering komen dagelijks klachten binnen) be hoort ongetwijfeld tot één van de be langrijkste plannen die in de komen- OEGSTGEEST Expositie Rien Goene Ter gelegenheid van de opening pan een nieuw bedrijfspand aan de Lijtweg, heeft de firma Caspari een tentoonstelling ingericht van werken pan de jonge Utrechtse kunstenaar Rien Goene, die adviezen voor de in- -ichting verstrekte. De expositie be staat uit 14 plastieken en 8 schilde- •ijen van Goene. die thans verbon- Jen is aan de Rijksacademie Artibus ils leraar, afd. muurtechnieken. De expositie werd geopend door Irs. M. L. Wurfbain, directeur van ■iet museum „De Lakenhal" te Lei- len. Deze merkte op dat kunst oor- ipronkelijk te zien was in kerken, later kwamen daarbij de musea en thans meer en meer in de woning, waar kunstvoorwerpen ook thuis ho ren. Er moet zi. bij de woningbouw üaaraen meer aandacht worden ge- ichonken. Rien Goene is een kunste naar van deze tijd, waarin de kunst binnenste buiten wordt gekeerd- De heer Wurfbain toonde zich een voorstander van de instelling van ruilbeurzen, zodat men van tijd tot tijd gelegenheid heeft zijn bezit in te ruilen. VOORSCHOTEL GOUDEN BRUIDSPAAR de jaren tot uitvoering moeten komen De totale kosten die hiermee gemoeid zijn, worden geraamd op f 1.228.740. De uitvoering is gedacht in 5 fasen. De kosten van de eerste fase worden geraamd op f248.675.-. Het plan is er thans op gebaseerd, dat de gemeente geen eigen water zuiveringsinstallatie bouwt. Door de daarbij betrokken besturen wordt momenteel intensief overleg gepleegd voor de oprichting van een interker kelijke stichting voor maatschappe lijk werk. Deze stichting aal de ge meenten Oegstgeest en Warmond aLs werkgebied hebben. Verwacht mag worden dat de oprichting van deze stichting in de loop van dit jaar zijn beslag zal krijgen. Het overleg inzake de instelling van een recreatieschap is nog niet afgerond, maar blijft de volle aan dacht houden van het college. Onder zocht zal worden of het gewenst is tot de stichting van een girond- en zandwinningsbedrijf over te gaan, zulks in verband met de ontwikkeling van de Zwanburgerpolder. De begroting van baten en lasten van het gemeentelijk waterleidingbe drijf sluit met een voordelig saldo van f2.744,-. Met ingang van 1 januari wordt het voor de bebouwde kom benodigde drinkwater recht streeks ingekocht bij de N. V. Leidse Duinwater Mij. In verband met de terzake gesloten overeenkomst is de drinkwatervoorziening voor de be bouwde kom tot 1 januari 1983 vei lig gesteld. Als prioriteit of urgentie werken noemen B. en W. onder meer de re constructie van de Warmundastraat, van Beverningkstraat en Dr. Aman- straat, de uitvoering van het bestem mingsplan „Zwanburg", aanschaf nieuwe brandweerauto, aanschaf nieuwe vuilnisauto, bouw garage voor gemeentewerken en brandweer, ver nieuwing riolering, uitbreiding en re- contructie sportveld „Overbos", uit voering recreatieplan, verbete ring straatverlichting en de verbin ding beide gedeelten Nonemeer straat. Politie gaat streng optreden (Van onze Limburgs* correspondent De inwoners ra» de Kerkraadse wijk Spekholzerheide lijden de laat ste weken onder een ware straatter reur. Het regent klachten bij de poli tie in Kerkrade. Politie en ambulan ce moesten al verscheidene malen uitrukken na telefoontjes over pro vocaties en gevechten. Het laatste slachtoffer van de straatterreur, een onderwijzer, ligt nog steeds in het j holzerheide geven grif toe. dat zij Kerkraadse ziekenhuis. avonds laat niet meer alleen over Commissaris Tans van de Kerk- j straat durven lopen. Wanneer ergens raadse gemeentepolitie zegt beslist: een groep nozems samengeklit staat „Ik heb er nu genoeg van. Ik ga een lopen de Spekholzerheidenaren liever einde maken aan dat misdadige ge- een blokje om. „Je kunt niets begin- doe." De politie heeft opdracht ge- ne tegen een groep van twintig op kregen streng op te treden tegen de I geschoten kerels. Zonder enige reden j rossen ze je af. Ik blijf liever binnen onds". bromnozems, onder wie veel Duit- Middenstanders en kasteleins uit Spekholzerheide houden zich angst vallig op de vlakte, wanneer naar hun ervaringen en mening wordt ge vraagd. „Wij hebben zelf een café, we kunnen moeilijk iets zeggen. Ik wil geen herrie krijgen. Wat hebben wij te maken met wat er op straat gebeurt". Veel inwoners van Spek- „Niet goedgekeurd" (Van onze correspondent» ROTTERDAM „We weten ook niet meer, dan dat Hans niet is goed gekeurd", aldus vanochtend mevrouw Lia Kraay. Gistermorgen kreeg haai man, de 31-jarige centrum-verdedi ger van Feijenoord de uitslag van het onderzoek, dat hij maandag bij de manager Brox te horen. Dit on derzoek was de voorwaarde, die Feijenoord had gesteld, toen vorige week het contract voor het volgend jaar „rond" was gekomen. Kraay zou nog één jaar bij Feijenoord blij ven spelen. „Wat we nu gaan doen. weten we nog niet", zei manager Guus Brox vanmorgen, „de zaak even laten be zinken. Let wel, hij is niet afgekeurd. De uitslag van het onderzoek luidt: niet goedgekeurd, daar willen we wel graag verschil tussen maken". Overigens zal Hans Kraay dit sei zoen normaal uitspelen, wat er ook mag gebeuren. Zo speelde hij gister avond ook mee in de oefenwedstrijd tegen de Rotterdamse tweede klasser Leonidas. In het lege Feijenoord-sta- dion scoorden de rood-witten negen maal, waarvan Geels er maar liefst vier voor zijn rekening nam. Als de uitslag voor Hans Kraay inderdaad ao zou luiden, dat hij niet meer mag voetballen, kan men aannemen dat hij trainer wordt. Met het Rotter damse Excelsior had hij al contac ten, maar ook andere clubs heb ben belangstelling voor hem. In de kind er adeling van het Leidse St. Elisabeth-ziekenhuis was het vanochtend een hele drukte. Leerlingen van de St. Cu- nera-school (Zoeterwoudsësingel brachten namelijk ter gelegen heid van palmpasen een bezoek aan de patiëntjes van het zieken huis aan de Hooigracht. De zieke kinderendie één voor één wer den verwend, waren met deze paasverrassing wat blij! De foto geeft een beeld van het feest in de kinderzaal. (Foto LDHolvast) Forse straffen geëist Vandaag wordt het gouden bruids paar J. Reedük-Zonneveld, Burge meester de Kempenaerstraat 2 in het zonnetje gezet en wordt in fa miliekring het dubbele jubileum ge- rierd van vijftig jaar echtelijke trouw en vijftig jaar kleermaker. „Er is veel veranderd in die vijftig jaar in Voorschoten. Toen wij in 1918 In het huwelijk traden, telde Voor schoten circa 3500 inwoners. Onze l eerste woning stond in de Treub- ^straat. naast het toenmalige café Olsbhoorn, dat, evenals onze woning, met de tijd verdwenen is. Nu is daar _.i groot winkelpand „Forescate" ge vestigd. In het centrum hoewel daar nauwelijks van kon spre- was een remise van de stoom- n Leiden den Haag Aan de hele j j IC II IjCSC 1] C f 111 III Vyngaardenlaan stond maar een c huis nl. van de toen zeer bekende J Lamboo", aldus vertelt de 73-jarige (bruidegom. Hij is afkomstig uit .-Gravendeel en trad vijftig jaar ge ileden in het huwelijk met de Voor- schotense mejuffrouw M. Zonneveld. De heer Reedijk zat vanaf zijn elf jaar in het kleermakersvak en begon met zijn .huwelijk tevens als zelfstandig kleermaker in Voorscho ten te werken. Het echtpaar Reedijk, beiden zijn 73 jaar, wordt vandaag zeker gelukgewenst door drie kinde ren en negen kleinkinderen. (Van onze Arnhemse correspondent) Bevestiging van het vonnis van de Arnhemse rechtbank 6 jaar gevangenisstraf met aftrek eiste gisteravond de procureur bij het Gerechtshof in Arnhem aan het slot van een langdurige zitting tegen een 39-jarige inwoner van Tiel, bijge naamd „grote Niek", de hoofdfiguur van de Tielse terreur- i>ende, die verschillende geweldmisdrij De grootste slag sloeg de bende op 27 mei vorig jaar in Kerkwijk waar duizenden guldens werden gestolen. De 37-jarige vrouw van grote Niek verrichtte vervoersdiensten. Zij zou ook de maskers voor verdachte heb ben vervaardigd. Voordien hadden grote Niek, zijn toenmalige geliefde, de 25-jarige Anneke en zijn zoon (19) bijgenaamd .kleine Niek" een over val gepleegd op een 58-jarige hout handelaar in Hedel. Grote Niek had zich toen verkleed als rijkspolitie man. Op 24-april drong het drietal binnen bij de 82-jarige weduwe Van Duim in Tiel. Daar hanteerde ook Anneke een revolver. Duizenden gul dens werden zij wijzer. In Axel. waar Anneke vandaan komt, beroofden zij de 66-jarige Maatje de Bruijne van tienduizenden guldens. Zij zouden het mensje hebben vastgebonden nadat het wakker was geworden. Hier han- teerde Niek jr. het pistool. Anneke kon het niet langer naar buiten. President Johnson heeft op nieuw zijn vertrek naar Hawaii uitgesteld en hedenochtend een bijeenkomst bijeengeroepen van leiders voor de burgerrech ten in verband met de moord >p dominee Martin Luther King jr. „De serie misdrijven neem ik bij- zonder ernstig" en ik heb geen reden om consideratie te hebben met de verdachten", zei procureur mr. G. W. C. Bijvoet, die de door de recht bank tegen kleine Niek opgelegde straf te laag vond. Hij eistte vier jaar gevangenisstraf met aftrek. Aan de tegen Anneke opgelegde straf 12 maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk wilde hij nog ver bonden zien een voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar. Te gen de echtgenote van grote Niek, die door de rechtbank was veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk, luidde zijn eis. 6 maanden gevange nisstraf met aftrek. Uitspraak over 14 dagen. Medische diensten Leiderdorp dokter M. P. Hen- nink. Mauritssingel 166. tel. 33686, zuster Ruigrok, H Rijndijk 200. Ha- zerswoude. tel. 01714-255. Oegstgeest dokter Van Wal- chren, tel. 52130. Voorschoten dokter J. E. Ja mes, Leidseweg 51, tel .2520. tandarts Ch. Kengen, Kon. Wilhelminaln. 8 (melder 09.30 uur). Apotheek: za. Voorschotense apotheek. Leidseweg 66. tel. 2525. zo. Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171. Leiden, tel. 20502 en apotheek Zuid-West, Brahmsln. 20. Leiden, tel. 21522. wijkverpleging zuster Zuiddam, Cu- rieln. 41, tel- 4647. Wassenaar dokter J. A, J. Pau- lides, van Zuylen van Nijeveltsbr. 42, tel. 4561, dokter K. de Wit, Jonker laan 83, tel. 2460. Apotheek: Wasse- naarse apotheek. Schouwweg 32. tel 2402. Tandarts «za. en zo van 1800-18.30 uur) F M. Temmerman. Araweg 10. tel. 41 38. Zoeterwoude Bij ongevallen in de Rijndijk tel. 01714-278. VOORSCHOTELj G rondboringen in Voorstraat Het is moeilijk te zeggen wat het gemeentebestuur van Voorschoten als grootste zorg ziet: de financiële overheidsbeperkingen of de onver klaarbare bomensterfte langs de Voorstraat. Beide problemen kunnen alleen opgelost worden met behulp van anderen. „Een Voorstraat zonder bomen is ondenkbaar en is dé Voorstraat niet meer", aldus het gemeentebestuur. Daarom zijn deze week door een Arn hemse firma in navolging van Am sterdam op de Voorstraat met elec- tronische apparatuur vele grondbo ringen verricht. Vast staat, dat de bomensterfte onder de eeuwenoude Lindebomen niet geschoven kan wor den op het aardgas. De grond in de Voorstraat is verontreinigd door zwaar gas. dat is gasvorming ont staan door verrotting, rioolbuizen, olielekkages van automobielen en tal van andere zaken. Daarnaast zijn de bomen erg oud. zeer kwetsbaar en worden helaas te weinig ontzien door de weggebrui kers. Een afgerond onderzoek is nog niet verschenen, wel zijn thans op de opengevallen plaatsen jonge bomen geplant in frisse aarde. Slechts een klein aardgaslekje is gevonden op de honderden boringen. De Voorstraat, het bejaarde bomencentrum, krijgt thans de dubbele aandacht van de beplantingsdienst. Zondagmorgen- gesprek Eén caféhouder heeft Spekholzer heide al verlaten. Tot tweemaal toe werd zijn bar overvallen door een horde jongelui. De caféhouder zelf moest via de achteruitgang de vlucht nemen. De laatste keer, dat hij straf- bezoek kreeg van een groep van hon derd jongeren lukte de vlucht maar op het nippertje. En dat allemaal, omdat de caféhouder de nozems uit zijn bar wilde weren Politiecommissaris Tans is niet van plan spectaculaire maatregelen te nemen zoals razzia's. „Wij begin nen gewoon "met strenger op te tre den. Dwingen ze ons echter tot spec taculaire maatregelen dan zullen die zeker volgen. We hebben al eens eer der ao iets meegemaakt". Een jaar of tien geleden heerste er een ware bromfietsenplaag op en rond de Kerkraadse markt. Vernielingen zijn volgens de politie aan de orde van de dag. Lege bier flessen worden door openstaande ra men naar binnen gesmeten. Benzine pompen, bromfietsen en auto's wor den zinloos vernield. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Walter Leendert, z. v. L. Pl&njer en R. H. Oudshoom; Johannes z. v. F, Marquenle en J. van der Velden; Ro berta* Wilhelmus Antonius. z. v. j. a. M. van der Werff en I. j van Hei ningen; Cornelia Jacoba, d. v. c. T. van Nlm wegen en J. B. M. Cozijn, Rob. b. v. F. Bink en A. Duffels; Duco Pie- ter. z. v. H. J. Boeman en W. F. Moo- nen; Eelkje Maria, d v. H. G. van den Hoven en A. de Mooij; Angela Suzan- na Maria. d. v. J. M. Atteveld en J. H. van der Born; Petronelia Agathn. Familieberichten Haagwegkwartier Janssen en V A Olivier; 1 Het huisvuil zal in plaats van 11 en 12 april alleen in de gehele ge meente Warmond worden opgehaald op 11 april en in plaats van 15 en 16 april alleen 16 april, eveneens voor de gehele gemeente. Het ligt in het voornemen van Warmonds burgermeester de gemeen teraad op dinsdag 23 april in openba re vergadering bijeen te roepen. In deze bijeenkomst zal tevens de be groting voor het dienstjaar 1968 wor den behandeld. andere bladen) Getrouwd: Ir. C. van Driel van Wageningen en E. Kruize, Bilthoven, mr. H. J. Grendel en E. den Ouden, Amsterdam, J. P. Lacrotte en Y. G. v. d. Burg, Bordeaux. Overleden: Jvr. J. P. de Savornin Lohman (weduwe van mr. J. A. v. d. Merschi, 82 jaar, Zeist; S. Goedhart- Van Buuren, v. 92 jaar. Den Haag. In de Leonardusschool (Ter Haar- kade 1) belegt Experimenteel Kerke- werk van de Leidse Hervormde Ge meente in overleg met de pastoor van de Leonardusparochie en met mede werking van het hoofd van de Leo nardusschool op 7 april een zondag- morgengesprek over het onderwerp: „Waarom de kerk in onze tijd nog betekenis heeft". Dr. P. L. Schoonheim houdt vooraf j R^ari Olivier; Sofia Ma S. N. DLsseldorp en C H. vat A Heemskerk; C. Heemskerk M. Llndenhoff; J. van Rijn e gen: E. Romkema L. den Os en S. J Broekhulzen en M M. Pleterse; der Waals; J, Wessels; J, i korte inleiding. ZOETERWOÜDE OEGSTGEEST Cantatedienst in i Geref. Kerk Zondag wordt 's middags om vijf uur in de Gereformeerde Kerk aan de Leidseweg in Voorschoten voor de eerste maal een cantate-dienst ge houden- Uitgevoerd wordt de catate: „Siehe das ist Gottes Lamm (G. Ph. The- leman). Medewerkenden zijn: liturg ds. G. de ZeeuwChristelijk Gemengd Koor „Exultate Deo"; Rita Eriks- Zonneveld, sopraan; Ruud Ruiven kamp. tenor: strijkorkest en orgel Aaxi Eriks. Het geheel onder leiding van Sander van Marion. Deze dienst is bedoeld als voorbereiding op het paasfeest. heeft 647 leden De Ver. tot bescherming van die ren, afd. Oegstgeest, waarbij aange sloten de afd. Sassenheim, hield gis teren haar jaarvergadering. Uit de verslagen bleek dat de gang van za ken zeer bevredigend is. Het ledental nam toe met 116 en bedraagt nu 647. Wel was er een nadelig saldo op de exloitatie van het asiel, doch wat de vereniging in haar geheel betreft was er een voordelig saldo van f 2890. hetgeen grotendeels werd veroorzaakt doorhoge collecte-opbrengsten en verkoop van artikelen. De voorzitter, de heer S. Elzevier Stokmans, en de penningmeester, de heer A. Gaijkema, werden herkozen. De laatste deelde mede de benoeming voor een jaar te aanvaarden. Hij wil, evenals zijn echtgenote, het werk aan jongeren overdragen. Ook moet worden uitgezien naar nieuwe be heerders van het asiel, daar het echt paar M. Dijkema de pensioengerech- tige leeftijd bereikt. Hoe zeer dit asiel in een behoefte voorziet bleek uit de verzorging in het dierenpension: 311 honden heb ben er 1832 dagen gelogeerd en 133 poezen gedurende 1097 dagen. Bo vendien hebben vele zwerfdieren er een goed tehuis gevonden. DAAD WAARVOOR INDIA ZICH MOET SCHAMEN' De Indiase premier, dira Gandhi, heeft gisteren in het parlement de verbranding van een „onaanraakbare" jongen (een pa ria). die ervan werd beschuldigd en kele koperen potten te hebben gesto len. een daad genoemd, waarvoor de natie zich moet schamen. Het incident gebeurde in februari in de staat Andhra Pradesj. De jon gen werd door hindoes van een hoge kaste aan een paal gebonden, gesla gen en vervolgens levend verbrand. In verband hiermee zijn zeven per sonen gearresteerd. Mevrouw Gandhi drong erop aan. de schuldigen streng te straffen en daarbij geen medelijden te tonen. Zij noemde de verbranding een barbaar se en afschuwelijke daad en zei ook verbijsterd te zijn over de ongevoe ligheid en onmenselijkheid van hen die toekeken. De minister van Binnenlandse Za ken, Chavan, elde mee dat priori teit zou word gegeven aan een mi- nistersconferc e over de zorg voor voortdurende) waakzaamheid te gen dergelijke ncidenten. Financiële positie In het gisteren geplaatste verslat „Warmonds financiële positie ver- j beterd" is in de eerste alinea eei I tige lezer zal wel hebben bemerkt, dat inplaats van dé naam Wassenaar moest worden gelezen Warmond. Wij bieden onze verontschuldiging voor deze fout aan. Programma van CKC 'Warmond' Voor zaterdag zijn vier wedstrijden vastgesteld voor de Chr. Korfbalver eniging „Warmond". Op het sport veld 't Overbos speelt het tweede twaalftal tegen O.D.S. II uit Rijswijk. Aanvang 4.15 uur. Thuis spelen verder Warmond pu pillen A tegen Danaiden pupillen B uit Leiden (aanvang 2 uur» en War mond junioren tegen Velocitas ju nioren uit Leiderdorp (aanvang 2.30 uur). iUt. spelen de B pupillen tegen Vic. Oriëntus uit Leiden «aanvang 2 uur) Heffingen terugbetalen De Haagse rechtbank heeft het Zoeterwoudse comité tegen de ge meentelijke verordening exploitatie- heffingen dat een proces aanhangig maakte tegen het Zoeterwoudse ge meentebestuur, in het gelijk gesteld. De gemeente zal een bedrag van on geveer f 75.000 aan de 22 gedupeer den moeten terugbetalen. Er bestaat natuurlijk voor de gemeente gelegen heid in hoger beroep te gaan. BURGERLIJKE STAND Voorschoten Geboren: Cornelia E. M.. d. v. J. van Doraselaar en J. C Karremans: Erik N., z. v. N. w. A. van Roon en W. A. Brummelman; Barend B V.. z. v. F. C. M. van Truijen en J. Roestenburg: M. L. Herruer en G» Veldhoven; J. M. van Wijk en E A. in Espen; J. J. Bakker en A. F. Veer* C. Rijsber- T. M. Sassen; H. J. Vermen» i den Broek; Baron W. L» de Graaf E.. d. E. M. N. Monica J. A. Does- Biessels; B. de Winter Alexan- A. T. R. Michel, z. v. N. C. Ouds- Querreveld: Hanneke E Huijsman. 's-Gra- 1. a Teijlingen. Lei C. J. J. Konings. wijk; Eva L. c. P. -• Hing} dra M.. Vogelaar hoorn er d. v. f. H. Beukema venhage, derdorp en E. J. Wtttebol: rT Regeer j H. Leiden, en C. J. J. Konings. I jr. Overleden: A. M. Mens. 44 jr d a. „srs. 69 jr.. Reyat, 86 jr.; J. Hennsen. 67 jr. van Nierop. GETROUWD K Amazzal en C. A. P Markus; N. C. D. Neuwahl en L. van der Plas; van Amerongen en W. H. Kooimans; R. Wenneker en W. M. Boetekees; der Linden, 67 jr.. echtg. v. J Wijngaard; S. Sam6on. 62 ed. v. A. T. Kneefel; man; C. Maltha, 43 Jr., man; Bogers, 69 jr.; M. I R Plug, 5 dagen, zn.; J, Goene. 25 Jr, In de herv. kerk van Leider dorp wordt zondagmiddag om vijf uur een jeugddienst gehouden. Voor ganger is ds. J. P. Honnef. Aan de ze dienst zal verder medewerking worden verleend door een zanggroep en combo, onder leiding van de heer J. den Boeft.. In het Trefpunt in Warmond werd een modeshow gehouden, ver zorgd door de fa. Warnecke uit Lei den. De organisatie was in handen van de Plattelandsvrouwenbond, de Angesvereniging en de hervormde vrouwengroep. De creaties werden door leden van de organiserende ver enigingen geshowd. Ongeveer 200 da- mee woonden de 6how bij. Mevrouw J. van der Veer Dijksman heeft hedenmiddag aan de Hoofdstraat bij de Doesbrug in Leiderdorp de eerste paal ge slagen voor de nieuwbouw van de Handelsonderneming B. C. van der Veer. Dit bedrijf is thans nog gevestigd aan de Hogewoerd in Leiden, maar heeft daar geen uitbreidingsmogelijkheden. Daar om werd het oog gericht op Lei- Er zullen daar bij de Doesbrug een kantoorgebouw van ongeveer 175 m2, een magazijn van 200 m2 en een woonhuis worden gebouwd. Met eventuele uitbreiding is bij het kopen van de grond rekening gehouden en voorts heeft men reeds een naastliggend pand aan gekocht Het werk zal onder architectuur van de heer J. Boelhouwers uit Tholen worden uitgevoerd door het Leiderdorpse aannemersbe drijf Van der Velden en De Jong. De firma Van der Veer is ge specialiseerd in tuinarfikelen (import uit Zweden van zonne wijzersen relatiegeschenken en geeft bovendien enkele vakbladen uit. Deze nieuwbouw is een fraaie aanwinst voor de Leiderdorpse wijk ,JDe Does".

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7