Kings laatste uren gewijd aan waarde van geweldloosheid Kiliderpostzegelactie passeert 5 miljoen DANSEN PAGINA J LETDSCH DAGBLAD VRIJDAG 5 APRIL 1968 ,eidóe Dj. Martin Luther King, die op zo'n dramatische wijze ztfn le ven heeft geëindigd, was niet zomaar een negerleider. Meer dan wie ook symboliseerde htf de neger- strijd voor gelijke rechten en on danks het feit dat zijn geweldloze tactiek niet door alle negers werd gewaardeerd was hij zeker de popu lairste negerleider van Amerika. Als Nobelprijswinnaar en doctor honoris causa v an vele universiteiten in Amerika en elders in de wereld was hij zeker ook de meest geëerde lei der der negerbeweging. In zekere zin was hij ook de eerste leider van deze beweging. Weliswaar probeerde som mige organisaties al langer dan de in 1929 geboren ds. King gelijke rech ten voor negers af te dwingen door het aanspannen van rechtszaken, maar King was de eerste die over ging tot agitatie en actie. In 1955 namelijk leidde hij als dominee de befaamde boycot van de plaatselijke bussen in Montgomery, Alabama, die na ruim een jaar ertoe leidde dat de bussen g edesegregeerd werden. De boycot begon dr. King nadat een vrouwelijke negerpassagier van de stadsbus bekeurd was omdat zij niet had willen opstaan voor een blanke, die geen zitplaats meer in de bus kon vinden. In 1957 leidde King in Wash ington by het Lincolnmonument een openbaar gebed en na 1960 werkte hy van zün plaats van herkomst: At lanta, Georgia, uit met verspreide acties om het Amerikaanse volk op te wekken tot afschaffing van ras sendiscriminatie. In 1962 en 1963 ageerde King in Albany, Georgia, en Birmingham, Alabama, voor dese gregatie van openbare gelegenheden en hy droeg hierdoor veel by tot de burgerrechten wet, die president Ken nedy in 1963 aan het Amerikaanse parlement voorlegde. Toen deze wet in 1964 eindeiyk door het congres aanvaard werd was King een van de aanwezigen by de ceremoniële on dertekening van de wet door presi dent Johnson. Een van de hoogtepunten van dr. Kings carrière was tenslotte de mars naar Selma, Alabama, in 1965. Ook hiermee droeg hy by aan burgerrechtenwetgeving, die voor het parlement hing. Hierna verlegde King zyn acties evenwel meer naar noorderiyker steden en zyn organi satie: The Southern Christian Lea dership conference raakte betrokken by acties in Chicago en Detroit. King bleef echter steeds de nadruk leggen op geweldloosheid en legde zyn vol gelingen steeds weer uit dat het ging om het bestryden van onrecht en niet ora het berechten van blanken. Een paar maal, zelfs nog een week geleden in Memphis, ontaardden zyn demonstraties toch wel eens in ge welddadigheid, maar voortdurend is hij biyven pleiten voor zyn aan Gandhi ontleende strydmethode. Ds. King, zelf zoon van een predikant, die als zodanig nog steeds dienst doet in Atlanta (Georgia), heeft eens in een interview met het weekblad „Time" verklaard, dat hy eerst niets voelde voor 't predikambt. „Ik kwam in opstand tegen het emotionele ka rakter van 't negergeloof. Ik begreep dat niet en het verwarde my", zo zei hy, maar hy was tot de slotsom ge komen, dat het predikambt de enige juiste grondslag bood voor zyn denk beelden aangaande sociale protesten. Grote Indruk op hem maakten Hegel, Kant en Gandhi van laatst "ge noemde leerde ik myn operationele werkwijze", aldus King. Vervolg van pagina 1 De laatste tyd geraaikte King in een steeds moeilijker parket. De gematigde burgerrecht en leiders namen hem kwalijk dat hy met het organiseren van demonstraties etc. steeds weer gewelddadigheid riskeer de en dat hy politieke standpunten innam, die niets met negerrechten te maken hadden (King was name lijk een scherp criticus van de oor log in Vietnam en nog kort geleden zei hy de senatoren Kennedy en McCarthy te steunen in hun cam pagne om president Johnson uit het Witte Huis te krijgen). Aan de an dere kant namen de scherpslijpers in de burgerrechtenbeweging, zoals Carmichael. dominee King kwalijk dat hy vasthield aan geweldloosheid, ook tegenover blank geweld tegen ne gers. Op dit punt toonde King inder daad veel incasseringsvermogen. Tot vier maal toe werden er aanslagen op zyn leven gedaan en twintig keer werd hy door blanke zuidelijke poli tiemannen gearresteerd en in de ge vangenis geworpen. Bovendien zpg King aan alle kanten andere voor mannen in de negerbeweging door blank geweld vallen, zoals Medgar Evers in Mississippi, die vermoord werd en James Meredith, die werd beschoten maar zyn wonden te bo ven kwam. Nu is King zelf het slachtoffer ge worden. „Als ik sterf zal het zyn om mensen vrijgemaakt te heb ben", zei King zelf eens, maar gis teravond hield iedereen zijn hart vast dat Kings dood velen zou vangen in het keursiyf van bittere haat en ge weld. Een van zyn medewerkers zei weliswaar: „Het was een ziekte, niet gemeenheid, die King doodde". Maar het leek de vraag of vele ne gers dit objectieve standpunt zouden delen. Met King werd wellicht het geweldloze hart uit de burgerrech tenbeweging genikt en niemand durft helemaal te overdenken wat het ver lies van deze kleine, wat gezette man met zijn galmende stemgeluid voor de rassensituatie in Amerika kan bete kenen. Marktberichten EN RIJN, 4 apr -*r kist). 10.90- 175.000 kg export Ds. Martin Luther King had gis teren het grootste deel van de dag doorgebracht in zijn kamer op de tweede verdieping van het hotel „Lor raine" in Memphis. In een televisie- uitzending over de activiteit van de predikant was het nummer van zijn kamer bekend gemaakt. De negerleider, gekleed in een zwart kostuum met een wit overhemd, kwam op een gegeven ogenblik op het balkon. Hij boog zich over de rand iets te zeggen tot enige van zijn medewerkers op de binnenplaats, toen hem een kogel in de hals trof. Vol gens een van de personen die onder het balkon stonden, zou de kogel geen doel hebben getroffen als de presi- kant zich niet voorover had gebogen. Ds. King viel neer op de betonnen vloer van het balkon. Een man snel de toe met een handdoek om de bloed 6troom te stelpen. Hy boog zich over hem heen en vroeg: „Kunt u mij ho- r hy gaf geen antwoord. Onge- een kwartier later bracht een ambulance-auto hem naar een zie kenhuis, waar de zwaargewonde di rect in een operatiezaal werd ge bracht, maar hulp kon niet meer baten. Jesse Jackson, een van de mede werkers van ds. King die zich op de binnenplaats van het motel bevond, verklaarde dat er na het schot overal politiemannen waren geweest. „De politie kwam ook uit de richting van waar het schot was gevallen", wy behoefden de politie niet te roepen, zij was overal", aldus Jackson. „Geen geweld!" Hosea Williams, een van de naas te medewerkers van ds. King, die on der het balkon stond waar King dood geschoten werd, heeft onmiddellijk aangedrongen op voortzetting van de geweldloosheid. „Laat ons Amerika niet in brand steken", zei hy. Williams, die een bestuursfunctie heeft in „The Southern Christian Leadership Conference", gaf zyn ver zoek telefonisch door naar Atlanta. „Wy moeten de geweldloosheid hand haven, propageren en bevorderen", zei hy. Williams zei verder: „Zij die de laatste ogenblikken op aarde met hem doorbrachten maken zich zorgen dat dit land in een draaikolk terecht komt die veel bloedvergieten zal ver oorzaken". Hij zei, dat King een deel van zyn laatste bespreking met zijn mede werkers in de motelkamer gewyd had aan de waarde van de geweld loosheid. „Tijdens dit gesprek, dat wij voer den vlak voordat hij gedood werd, waarschuwde hij ons voor de vele, "Geen Europees clefensiesysteein zonder Amerika" Het zou voor Europa te duur zyn een eigen defensiesysteem aan te leggen. Zonder de steun van Ameri ka zou het welhaast onmogelijk zijn, aldus de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, Luns, in een interview voor de Westberlijnse tele visie. „In Nederland bijv. geven wy ongeveer een miljard dollar (3.6 miljard gulden) uit voor defensie. Het zou voor ons onmogelijk zijn 2 tot 2'j miljard dollar uit te geven voor de verdediging. En ik geloof, dat dit ook voor Duitsland geldt, voor Engeland en voor andere lan den. Om kort te gaan, een doelma tig Europees defensiesysteem is niet denkbaar zonder de steun van de Verenigde Staten." Minister Luns sprak zich voorts uit tegen een Euro pese atoommacht met de woorden: „Dat zou leiden tot een toekomstige verbreiding van atoomwapens. De nadelen van een Europese defensie met atoomwapens zouden groter zUn dan de voordelen daarvan." vele jonge mensen die bezwaar heb ben tegen oorlog en daarna praten over geweld, in eigen land", aldus Williams. Schokkend Tal van leidende politici in die Ver. Staten hebben him verbijstering over de moord op .ds. King tot uiting ge bracht. Zonder uitzondering noemde men deze gebeurtenis .schokkend" en „gevaarlijk voor de toekomst van het land". Minister van Buitenlandse Zaken ftusk, die in Nieuw-Zeeland vertoeft, toonde zich diep geschokt. Amerika tracht zyn rassenproblemen snel op te lossen, maar niet met deze zinloze daden". George Wallace,' de voormalige gouverneur van Alaba ma, die als krachtig voorstander van rassenscheiding bekend staat, noem de de moord „een zinloze, betreu renswaardige en tragische daad". De evangelist Billy Graham vernam het nieuws in Brisbane, Australië en zei: „Deze moord vormt een drama tische aanwijzing dat wy tienduizen den geestelijk gestoorden in Ameri ka hebben. Amerika is in sommige opzichten een anarchie geworden. Het land maakt waarschijnlijk het ernstigste en gevaarlijkste jaar van de afgelopen eeuw door". Vice-president Hubert H. Hum phrey zei, dat de moord „scliande brengt over ons land. Een apostel ran de geweldloosheid is het slacht-- offer geworden van geweld". De vi ce-president voegde hieraan toe, dat Kings dood echter de zaak hy streed slechts krachtiger kan ken. De binnenplaats van het Lor raine Motel in Memphis, waar het hoofdkwartier van de neger- beweging is gevestigd voor de de monstratie ter ondersteuning van de actie van vuilnismannenDs. King stond op de galerij van de tiveede verdieping ter hoogte van het kruis, toen hij door een kogel dodelijk werd getroffen. Inbrekers veroorzaken felle brand (Van onze R'damse correspondent) Door een felle brand is vannacht een gedeelte van het pand van de N.V. Prank Radjemakers Cacao- en Chocoladefabriek aan de voorhaven in het westelijk stadsdeel van Rotter dam verwoest. De brand in het vele jaren oude, doolhofachtige gebouw in het historische Delfshaven is veroor zaakt door inbrekers. Achter de bui tendeur aan de zij le van deMouters- steeg waren een gasfles en een zuur stofcilinder opgesteld, die 't mogelijk moesten maken de brandkast open te branden. Op de kast, die danig was geblakerd, waren duideiyk de sporen van de brander waarneem baar. Waarschijnlijk hebben de jute zakken, die de inbrekers hebben ge bruikt oan het schynsel van het bran den te camoufleren, vlam gevat waarna de dieven hals hals over kop ziin gevlucht. Enorme prijs voor Braque: 465000 Het schil der y van Georges Braque uit zyn kubistisohe tyd, .Barques de pêche, Leperrey", is op 'n veiling te New York voor 132.000 dollar (465.000 gulden) van de hand gedaan. Dat is bijna twee maal zoveel als het werk opbracht in 1965, toen het op de zelfde veiling 67.500 dollar f243.000) deed. Het doek werd geschilderd in 1909. Het werd aangekocht door een ver zamelaar uit Houston (Texas). ;elling Meindert Zaalberg. 8.1t Chr. L.T.S. (Vijf Meilaan-hoek Joh Wagenaarlaan)Openbare lessen. 1.30- 4 en 7-9 uur nam. Konlngskerk: Rullclub 7.30-10 uur Lidwinaschool Lammenschansweg Contactcommissie Kinderbescherming. Spr. drs. M. J. A. van Spanje over ..Ontwikkelingen in de toepassing van het pleeggezin. 8 uur nam. Auberge franijaise (Kloksteeg 19): Leids Zoldercabaret. 9 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia'". 8 uur nam Leiderdorp Herv Kerk K. en O. Jeugdkamerorkest o.l.v. Henk Briër 8 toonstelling 9 Kantine Clos en Leembrug BInnenvestgrt.) Postzegelruildag. 10 u. Schouwburg: Leldse Balletschool Balletschool Zoetermeer „Spel d Bond. Quizprogramma. 8 Wassenaar (Kunstzaal HeuffOpe ning tentoonstelling Julia Giesberts. 4 ZONDAG StadsgehoorzaalAvro-dans test o.l.v Albert van Llngen. 10.30 uur voorm Rijnlands lyceum (M. H. Trompln. (Van onze A'damse correspondent) Voor de eerste keer in de geschie denis van de Nederlandse kinderpost- zegelaotie hebben de kinderpostzegels in het voltooide jaar minder opge bracht dat het jaar daarvoor. De op brengst van de zegels in 1967 was 100.000 gulden minder dan in 1966. Niettemin heeft de netto-opbrengst van de actie in 1967 de 5 miljoen overschreden, en in zyn totaliteit 4 ton meer opgebracht ran in 't voor afgaande jaar. Dit was het gevolg van een verhoogde opbrengst van de kaarten-verkoop, die ongeveer een half miljoen gulden meer in het laad je bracht. De scholenactie leverde aan bestel lingen vain velletjes zegels 50.000 min der op. Maar doordat elk velletje aan toeslag 4 cent omhoog was ge gaan, zat er toch nog een klein winstje in. De kaartverkoop door de schoolkin deren bleef gelijk maar door de prijs verhoging was de meeropbrengst IV2 miljoen kwartjes (375.000 gulden). De plaatselijke comité's zetten rond 100.000 gulden meer om de kaarten- verkoop steeg hier met 25 pet) en de rebus een wat versleten attribuut Ds. King te midden van an dere negerleiders bij een optocht in Memphis, die woensdag werd gehouden. in het arsenaal van de kinderzegel- actie leverde 25.000 gulden meer op dan in 1966. Werkloosheid weer gestegen (Van onze parlementaire redactie In de afgelopen maand is de werk loosheid opnieuw met ruim 6000 man gestegen. Voor seizoen gecorrigeerd groeide de geregistreerde arbeidsre serve in de maand maart namelijk tot 85.000 man tegen 79.000 in de maand februari. De vraag nam ech ter ook met 2000 man toe tot 70.000 mannen en vrouwen. De seizoeninvloed niet meegere kend is er sprake van een daling met 17.000 personen (113.000 naar 96.000), Een jaar geleden bestond de ar beidsreserve uit ruim 91.000 perso nen, zodat de omvang van de ar beidsreserve thans 5000 personen groter is. De daling heeft zich voor gedaan in alle provincies en alle be roepsgroepen, maar gecorrigeerd op seizoensinvloed is er in enkele pro- vincnes sprake van een styging met 200 tot 300 man en speciaal in Bra bant en Limburg met ruim 2000 man. Alleen in de provincie Drenthe is de werkloosheid constant gebleven en in rspronkelljk Christ dom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 Passion" door mo". 7.15 uur nam. Steenschuur 6: Spiritisch Genoot schap. Spr. dhr. Ten Veen. 8 uur E Stadhuis: Gemeenteraadszitting. ision" door „Ex i Chr. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector". 7.309.30 (Doezastraat)Politiek Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7 Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Wassenaar (Dorpskerk)Chr. Ora toriumver. zingt Bach's Johannes Pas sion. 8.15 uur nam. DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal) afd. Z. W. Spr. mej. J. Queri .Bet opgroeiende meisje; haar beroeps- BIOSCOPEN Lldo: „Onderwereld van 18 Jr. Dagelijks 2.30. 7 e Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.16 Rex: „In het web der ontucht", 18 Jr. Dagelijks 2.30. 7 dag 2.30, 4.45. 7 en x zaterdag 1 grandes ijks 2.30, 7 en 4.30, 7 en 9.15 and Clyde", 18 Jr. nera: „Nog wat nieuws Pussy - 18 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 a: Wassenaar. Donderdag, vrlj- 30 uur: „The bridge on the rivei 14 Jr. Zaterdag, zondag, uur: „Mijn Prinses". „Walt Disney's pret TENTOONSTELLINGEN (Botei e-Mar 1 Maja j (tot ng Me: Zaalberg 50 Jaar pottebakker. Werkd. BINNENLAND Ex-advocaat berecht Een ex- advocaat (69) uit Maastricht is door de rechtbank in 's-Hertogenbosch veroordeeld tot een jaar voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proef' tyd van twee jaar. Hy stond op 21 maart terecht wegens het feit, dat n zyn functie van secretaris van de algemene commissie voor kinder verpleging en kinderbescherming te Hertogenbosch verduisteringen t€D nadele van deze stichting heeft ge pleegd. Nevenvestiging Talens sluit In Wildervank- gaat, de nevenvestiging van de Koninklyke Fabriek Ta lens Zoon N.V. in Apeldoorn sluiten. Deze nevenvestiging is ondergebracht een fabriekshal van de industrie- handelsmaatschappij R. J. Wort- nn N.V. Het personeel, bestaande uit 35 mensen, hoofdzakelijk vrouwe lijke werknemers, zullen moeten af vloeien. Het bedrijf Talens is opge- en in de Sikkens Groep, die een onderdeel vormt van het Zout-Orga- Concern. Wegens gebrek aan ruimte in Apeldoorn vestigde Talens zich ruim elf jaar geleden in Wil- dervank. Door samenwerking met het Zout-Organon Concern wil men deze afdeling ook naar een centraler deel van het land verplaatsen. Oudenryn by Utrecht De Twee de Kamer is gisteren zonder hoofde- lijkt stemming akkoord gegaan met het voorstel van minister Beeniink «Binnenlandse Zaken) om het ver keersplein Oudenrijn geheel binnen de gemeentegrenzen van de Stad MET EEN ENKEL WOORD Utrecht te brengen. Het verkeersplein dat thans wordt gemoderniseerd en uitgebreid, strekt zich op het ogen blik nog voor een deel uit over het grondgebied van de gemeenten Jutphaas en VleutenDe Meern. Beide gemeenten hebben de stroken grondgebied terwille van een uniform beheer van het verkeersplein aan de gemeente Utrecht afgestaan. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms. „Alioth" (10/4». Australië: m.s. „Waalekerk" (8/4) m.s ,/Waroonga" (12/4). Brazilië: ms. „Alioth" (10/4). Canada: m.s. „Vin- galand" (10/4). Chili: ms. „Cd de Armenia" (9/4). Kenya, Oeganda: m.s „Cuxhaven" (11/4). Tanzanie: ms. „Cuxhaven" (11/4). Ned. Antil len: m.s. .Prins der Nederlanden" '10/4). Nieuw-Zeeland: ms. „Ca.no- pic" (12/4). Suriname: m.s. „Solon" (9/4). Verenigde Staten van Ameri ka: ms. „Atlantic Saga" (11/4). Zd.- Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Stellenbosch" (9/4). Inlichtin gen betreffende de verzenddata van postpakketten geven de postkanto- BUITENLAND Noord-Korea beschuldigt Vol gens Noord-Korea hebben Ameri kaanse militairen over de demarca tielijn heen een Noordkoreaanse post beschoten en zyn „tientallen ge wapende bandieten" het noorden binnengedrongen. Deze bandieten zijn echter volledig vernietigd, aldus het Noordkoreaanse persbureau. Betoging in Napels In Napels is het gisteren tot een treffen geko men tussen politie en personeel van het stedeiyk vervoersbedrijf. dat on tevreden is over het loon. Met ste nen en boomtakken werd de politie aangevallen. Dertig personen zyn in ziekenhuizen behandeld wegens ver wondingen. Broederschap vrij Tweehonderd leden van de Mohammedaanse Broe derschap. die waren veroordeeld we gens ondermijnende activiteit tegen het Egyptisch bewind, zyn op vrye voeten gesteld nadat hen gratie was verleend. Dit meldt het semi-officiële dagblad .Al Acliram". De leden van de Mohammedaanse Broederschap die nog gevangen zitten zyn degenen die behoorden tot de geheime ter reurorganisatie Lemnitzer geopereerd Generaal Lemnitzer, de Amerikaanse opperbe velhebber van de Navo-strydkrach- ten in Europa, heeft in Washington met goed gevolg een blindedarmope ratie ondergaan. De NAVO-bevelheb- ber maakt het na zyn operatie goed en zal. als de ontwikkeling gunstig blijft, over zeven tot tien dagen uit 1961 telde Pakisi het ziekenhuis ontslagen kunnen j ners, 42 miljoen Schermutselingen in Rio Enkele duizenden studenten zyn gisteren in Rio de Janeiro slaags geweest met de politie na een mis voor een student, die vorige week by een treffen met de politie om het leven is gekomen. Er zyn dertig gewonden gevallen. Vijftig studenten zyn aangehouden. Belasting in verzet „Belasting betalen is vandaag de dag een kans spel". Dit staat in vlugschriften, in München verspreid door belasting ambtenaren die vereenvoudiging van de belastingwetten in de Bondsrepu bliek willen. De eis van de ambtena ren heeft over het algemeen de in stemming van de bevolking. Collaborateur De „Prawda Oe- kraini" meldt dat een zekere Bam- bajew, de zoon van een ryke boer, veroordeeld is tot de dood door de kogel omdat hy in de laatste wereld oorlog met de Nazi's had gecollabo reerd in de Oekraïne. Bambajew had op Russische krijgsgevangenen ge- scnoten als hy hen naar executieter reinen moest brengen. Hy had zyn misdaden ruim een kwart eeuw ver borgen weten te houden voor de Sowjetrussisohe autoriteiten. zond 1-5 i Legermuseum (Pestbuislaan): uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor VolkenJnind» (Steenstraat 1): dag. 10-5 u.; 'azoa dags 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Voikenkundt, Ten toonstelling Collects. Lechner rat Japanse Kunst Werkd. 10 uur voorc tot 6 uur nam.; zondags 15 uur nat Rijksmuseum voor de geschieden^ der natuurwetenschappen: Dag. 10- uur. zond 1-4 uur Avond- en nachtdlengt der apotheken Geopend _voor spoedeisende gevallen Zuid-West. Brahmsln. 20. te. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- nachtdienst van apotheek R. van Bre« Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door apotheek Herdingh t: men door Apotheek Zuid-West. De Oegstgeestse Apotheek is geopenc iVEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad' plege men de eigen huisarts, daarni tot zondagnacht 24 uur de dokters- telefoon 2 22 2 2. ADVERTENTIE ZATERDAGAVOND 6 APRIL in het Patronaatsgebouw te OEGSTGEEST, aanvang 8 uur. PAGE 14 EN THE STORX. Met medewerking van HAAGSE AGENDA (Van donderdag 4 april t/m woensdag 10 april) VRIJDAG 5 APRIL Koninklyke Schouwburg, 20.16 uur Haagse Comedie: „Yerma". Dillgentia. 20.15 uur: Het West-Ne- derlands Syniphonle Orkest o.l.v. San Swaap m.m.v. Marcelle Heuclln, plano Kurzaal, 19.00 uur: Matthaus Passla T 3 Toon. Marius Borstlap, het Resl- .neror'L -"-1- - Frans Moonen. Paviljoentheater, 20.15 uur: De Nieu we Komedie; „Het treurig lied van hei triest café". ZATERDAG 6 APRIL Koninklyke Schouwburg, 20.15 uur; Haagse Comedie: „Rosencranta Gulldenstern zijn dood". Dillgentia, 14.15 uur: „Toneelgroei Arena: „Het laatste loverboe". 20.1) uur: Cabaret Chantant Harlekijn va- Herman van Veen. Paviljoentheater. 20.15 uur: De Nieu we Komedie „Het treurig lied vai het triest café". ZONDAG 7 APRIL Koninklyke Schouwburg 14.00 ",imo Corned'-- 20.15 in hé donker" „Belcher's geluk". Haagse Kunstkring. 20.00 uur- Mlet >n Herder, piano; Piet Veenstr» oloncel; Jan v. d. Meer, piano; Louis Verheul sopraan; Astrid Slllem. vloé en Jet Roling, plano. in^e American Protestant Church 19.30 uur: Paas-concert mm.v. Koor r solisten o.l.v. Henry Blackmon. MAANDAG 8 APRIL Koninklijke Schouwburg, 20.15 uun Nieuw Rotterdams Toneel: „Mimicry' Dillgentia. 20.15 uur: Helga Store* harp en Klaus S to rek, cello. Grote Kerk. 19.00 uur: „Matthaa verenig: „Excelsior", het Haags M*- vocale en Instrumentale so- Rocus van Yperen. (gene- listen. O.l, repetitie) DINSDAG 9 APRIL Koninklyke Schouwburg, 20.15 Haar- i Comedie: „Helder zien in hé donker". Grote Kerk, 19.00 uur: Matthaa Passion" van J. s. Bach m.m.v. het Re sidentie-Orkest. de Koninklijke Zang vereniging „Excelsior", het Haags Ma- trozenkoor. vocale en Instrumentale so- Rocus van Yperen. WOENSDAG 10 APRIL Koninklyke Schouwburg 20.15 uur Toneelgroep Theater: „De goede raat' WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) I sa 8 So Den Helder licht bew. 6 -1 3 Ipenburg zwaar bew. 5 2 6 \lissingen zwaar bew. 7 4 7 Eelde mjst 7 .2 2 De Bilt zwaar bew. 6 2 9 zwaar bew. 9 2 01 eindhoven zwaar bew. 12 -1 0 Zuid-Limburg geh. bew. 11 0 0 Helsinki sneeuwbui 5 0 0 Stockholm regenbui 7 2 0i 28l° half bew. 4 14 0« Kopenhagen licht bew. 7 2 01 Aberdeen onbew. 3 -2 0.' Londen licht bew. 9 -3 Oi bew. 15 7 01 worden. Jaar heeft, de bevolking- KSort Pakistan byna 30 pro- 1 München cent bedragen. De totale bevolking Zürich van het land wordt thans geraamd p^"aeJle op 120 miljoen zielen. De bevolking wenen° van west-Pakistan telt 56 miljoen Innsbruck mensen en die van oost-Pakistan 64 ?!igrado miljoen. Volgens de volkstelling van ^iome6 97 miljoen inwo- Barcelona West-Pakistan enj^adrld half bew. 10 regen 16 licht bew. 17 155 miljoen in Oost-Pakistan.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2