Premier neemt ontslag kipperagout Na zelfkritiek in partijcomité in Praag VS willen Klie Sanb ontzetten MET EEN ENKEL WOORD (S& PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze speciale verslaggever in Praag) De Tsjechische premier Simonek en de minister van Defensie generaal Lomsky hebben gistermiddag hun ontslag aangebo den In de nog steeds voortdurende vergadering van het Cen trale Partijcomité stelden zij vol zelfkritiek hun verantwoorde lijkheid vast voor de foutendie zij onder Novotny's bewind hadden begaan. Het is te verwachten dat in de ko mende dag-en nog meer leden van de regering: en het partijpresidium hun terug-treden zullen aankondigen teneinde zodoende een gedwongen ontslag te vermijden. Ex-president Novotny heeft zich bereid verklaard terug te treden uit het presidium van het Centrale Comité maar hij wil wel lid van dit partijlichaam blijven. Naar de woorden van de minister van Onderwijs Hajek tijdens een persconferentie gisteravond viel op te maken dat Tsjecho-Slowakije, een nieuwe regering krijgt. Volgende week zal dan het parlement bijeen worden geroepen om het regerings programma aan te horen. Jiri Hajek wordt genoemd als kandidaat voor de post van buitenlandse zaken. De „vader van de economische hervor mingen" professor Richard Sik zou een goede kans maken voor het mi nisterie van Economische Zaken. Als premier staat de tegenwoordige 'premier van Bosbouw en Water staat, Smrkowski nog steeds voor aan op de lyst, hoewel sommige zegslieden hem vooral zien als aan staand president van de volksverte genwoordiging. zal zyn voor de politieke gevoelens die onder de kiezers leven. Intussen hebben verschillende af gevaardigden ernstige kritiek gele verd op het feit dat het Centrale Co mité drie maanden lang (sedert het officieel begin der revolutie in ja nuari) niet bijeen was geweest door dat in feite de leiding van partij en dus ook van het land in handen had gelegen van het party presidium. Er is dan ook gepleit voor de verkie zing van een nieuw Centraal Comi té omdat het huidige lichaam niet goed zou hebben gefunctioneerd. Uitstel Het Is, afgaande op de discussies in het Centrale Comité waarschijn lijk dat de verkiezingen zowel voor de locale bestuurslichamen als voor het parlement tot de herfst zullen worden uitgesteld. Van verschillende kanten en in het by zonder van de zijde van de com missie die zich met de verkiezings vraagstukken bezighoudt, is er de nadruk op gelegd dat daardoor de mogelijkheid zal worden geschapen om alle partyen in het nationale front, ook de niet communistische, zich goed op de verkiezingen te la ten voorbereiden. Er zijn echter in het Centrale Comité geen voorstel len ter tafel gekomen die de verkie zingen aan de diverse partijen een eigen lyst willen toebedelen Kandidaten Wederom dus zal het Tsjechische volk by die verkiezingen slechts tus sen kandidaten een keuze kunnen maken zodat nimmer de verkiezings- uitslag een betrouwbare maatstaf Acties Bohomils Simon lid van de com missie van Economische Zaken van het Centraal Comité heeft overigens enkele krachtige uitspraken gedaan. Een democratiseringsproces werd niet, zo zei hij, en wordt nog steeds niet begeleid door energieke en wel overwogen acties van de staat en welbewust actief werk van de party. Daarom ondervindt de party kri tiek vanwege zijn eenzijdigheid. Men is nog niet in staat geweest de doel einden helder te formuleren. De eerste stap in die richting is het actieprogramma met de ontwik keling is op sommige punten de stel lingen daaruit al voorbijgegaan en in vele opzichten zal het actiepro gramma niet een stuk vormen van de tegenwoordige inzichten, stellin gen en eisen en zal die waarschyn- lijk beperken. Te veel Tegenover zijn mening staat die van anderen, die waarschuwden te gen al te grote stappen vooruit, in het bijzonder van diegenen die door het beschuldigen van anderen probe ren hun eigen fouten te verhelen. Tot nu toe heeft de discussie al tot 30 pagina's amendementen op het ont werpprogramma van 69 pagina's ge leid. In antwoord op een felicitatietele gram ter gelegenheid van zijn benoe- Bij de mijnendienstkazerne in Den Helder is gisteren het duiktechnisch centrum van de Koninklijke Marine geopend. Op de fofó de vier soorten duiker pakken, die in dit centrum ge bruikt worden, v.l.n.r. standaard duiker, P-duiker, persluchtduiker en de zuivere zuurstof duiker. ming heeft de Tjsechische president Svoboda aan de Russische leiders ge telegrafeerd: „Het Tsjechische volk zal nooit de beslissende rol vergeten die het Russische broedervolk heeft gespeeld by zyn bevryding van het nazi-fascisme. Wij zullen voortgaan onze bondgenootschap en vriend schap met de Sowjet-Unie te ver sterken en onze algehele samenwer king te intensiveren voor het welzyn van de verdere ontwikkeling van onze twee landen en voor een versterking van de eenheid van de landen der socialistische gemeenschap." Aldus de president die kennelijk geen tijd voorbij laat gaan om de Russen dui delijk te maken dat het democratise ringsproces in Tsjecho-Slowakije voor dp onderlinge verhouding van de com munistische landen geen gevaren inhoudt. Niettemin heeft minister Smrkowski in het Centrale Comité vastgesteld dat werkelijk internatio nalisme gebaseerd op het principe van onderlinge gelykheid geen be moeienissen toelaat met de interne problemen van de verschillende lan den of van enige druk die op een of andere partij of land wordt uitge oefend. De Tsjechische relaties met de ge hele communistische gemeenschap en de rest van de wereld moeten zyn ge baseerd op het beginsel van weder zijds respect en hoogachting, natio nale onafhankelijkheid en de souve- reiniteit van de staat. Zesde beroepen- manifestatie De man en de vrouw met een flexi bele opleiding kunnen zich het beste aanpassen aan de maatschappelijke ontwikkeling van deze tijd. De eisen die het beroep stelt zijn de uitgangs punten bij de beroepsopleiding. Het gaat daarbij niet alleen om de eisen van nu, het gaat ook om die van morgen. De opleiding moet zodanig zijn dat de leerling zich in zyn toe komstige werkkring kan aanpassen aan wijzigingen; daarom wordt zowel waarde gehecht aan een verdieping als aan een verbreding van het in zicht. In deze geest sprak dr. G. H. Ve- ringa, minister van Onderwijs en we tenschappen gisteren op de opening van de zesde nationale beroepenma- nifestatie, die drie dagen lang de Ire- nehal van de Utrechtse jaarbeurs gebouwen tot een grote werkplaats maakt. Die werkplaats gonst van jeugdige bedrijvigheid. Honderden jongelui geven er een demonstratie van persoonlijk vakmanschap in een aantal beroepen. Die demonstratie heeft de vorm van wedstrijden. De wedstrijden dienen als selectiemiddel voor de afvaardiging naar de inter nationale beroepenwedstryden die dit jaar in Bern gehouden worden. Op Borneo 250 opstandelingen gesneuveld Bij zuiveringsoperaties tegen com munistische opstandelingen z\jn de afgelopen week in het westelyke deel van Borneo negen Indonesische mili tairen gesneuveld. Dit heeft de militaire commandant in het betrokken gebied, brigade-ge neraal Witono, gisteren bekendge maakt. Volgens Witono zijn in de strijd tegen de communisten sinds september vorig jaar, 240 opstande lingen gedood. Hij zei dat bij de strijd van vorige week in het bergge bied van Brambang acht opstande lingen de wijk hadden genomen naar Serawak en zich daar aan een Ma leisische post hebben overgegeven. MAN ZAT VIJF DAGEN DOOD IN STOEL Politieagenten hebben gisteroch tend in een woning aan de Brug straat in Almelo het stoffelijke over schot van de 60-jarige W. Tuin aan getroffen, zittend in een stoel. Het bleek dat de man reeds 5 dagen ge leden was overleden. De alleenwo nende man is vermoedelijk om het leven gekomen door kolendampver giftiging. In zijn huis stond de tele visie nog aan. De overledene had weinig contact met zijn buren, die uiteindelijk argwaan kregen toen zij enkele dagen achtereen niets hoor den in het huisje van de bejaarde man. Zy waarschuwden de politie. Vervolg van pagina 1. Amerikaanse vliegtuigen hebben gisteren 113 bombardementsvluchten naar Noord-Vietnam uitgevoerd, by- na tot aan de 20ste breedtegraad, de grens die door aWshington is gesteld. De bommenwerpers stegen op van vliegdekschepen in de Golf van Ton kin. Even ten zuiden van de gedemili tariseerde zone zijn 19.000 Ameri kanen en ook wat Zuidvietnamezen neergezet om de belegerde Ameri kaanse basis Khe Sanh te ontzetten. Zij zyn maandag al aangevoerd met honderden hefschroefvliegtuigen. De operatie heeft de codenaam „Pega sus". De manschappen hebben zich 15 kilometer van de basis ingegra ven. Zij hebben geen tegenstand ont moet. Het is niet bekend of de Noordvietnamezen zich hebben te ruggetrokken of dat zij hun tijd af wachten. De Vietcong verhevigde vanoch tend de mortierbeschietingen van Amerikaanse en Zuidvietnamese doe len. Zo kwam het militaire hoofd kwartier van Cai Lai, 70 kilometer ten zuidwesten van Saigon, onder zwaar mortiervuur te liggen. Hier sneuvelden drie Zuidvietnamse mili tairen. Tegelijkertijd deed de Viet cong aanvallen op een basiskamp ten zuiden van Cai Lai en op het vlieg veld van Pleikoe. Verliezen werden hier niet gemeld. Chinezen houden Russisch schip bij Kanton vast De Sowjet-Unie heeft China er gis teren van beschuldigd een Sowjetrus- sisch tankschip met een lading voor Vietnam vast te houden. Volgens Tass zyn er reeds twee protesten by de re gering in Peking ingediend. Tass zegt dat Chinese solda ten „deuren intrapten en tot in de binnenste ruimten van de tanker doordrongen waarbij zy geweld ge bruikten tegen de kapitein en beman ningsleden". Het schip wordt vast gehouden in de haven van Whampoa, bij Kanton. In een verklaring van de Russische regering wordt het optreden van de Chinese autoriteiten een „opzettelij ke provocatie en een schending van het internationale recht genoemd". De Russische regering verlangt op heffing van het beslag en bescher ming van de bemanning. De Chine zen zoeken naar voorwendsels om het schip te kunnen beletten de haven te verlaten, aldus Tass. Het is de tweede m,ial binnen acht maanden dat de Chinezen een-Russisch schip beletten te versterken uit een Chinese haven. In augustus werd de Swirkok vier dagen vastgehouden in Dairen terwijl rode gardisten een ravage aanricht ten op het schip en de bemanning lastig vielen. Een reeks felle Russi sche protesten volgde op dit incident, BINNENLAND Indonesische schadeclaims Het percentage waarvoor een voorschot op een erkende Indonesische schade claim wordt toegekend zal worden verhoogd van vflf tot tien procent, aldus heeft minister Luns meege deeld in de bijzondere Tweede Ka mercommissie die o.m. het wetsont werp voorbereidt over de verdeling van het bedrag dat beschikbaar is voor Indonesische schadeclaims. Vol gens dit ontwerp zal 12% procent van elke erkende claim worden uitge keerd. Onderwijstentoonstelling: In de Utrechtse jaarbeurs wordt van woens dag 17 tot en met vrijdag 19 en van maandag 22 tot en met woens dag 24 april de nationale onderwijs tentoonstelling gehouden. Op deze tentoonstelling is een overzicht te zien van onderwijskunde, inrichting, lichamelijke opvoeding en admini stratie. Bovendien is er voorlichting op allerlei gebied; er zijn vele de monstraties en er wordt gelijktijdig een congres gehouden waarin een aantal actuele onderwerpen op het gebied van het onderwijs wordt be handeld. Schat nu op de bank Het echt paar Mimde-van der Eng, in wiens verlaten en vervallen boerderijtje in het gehucht Gewande onder de Bra bantse gemeente Empel de Rijkspo litie vorige maand op alle mogelijke en onmogelijke plaatsen voor ruim 80.000 gulden aan contanten vond, heeft zijn vrees voor de bank nu ein delijk opzij gezet. Het bejaarde echt paar, dat nu in een boerderij tussen Tilburg en Rijen woont, heeft zijn kapitaal eindelijk veüig belegd nadat de politie het geld had teruggegeven, omdat er van een misdrijf geen sprake bleek Staking by Fluor NV Bij de aan- nemingsmaatschappij Fluor Neder land NV, die op het ogenblik voor rekening van Esso Chemie in Euro poort een ammoniakfabriek bouwt, hebben gisteren ongeveel 1300 werk nemers opnieuw het werk neergelegd. De stakers eisen dat zij de in de c.a.o. vastgelegde gratificatie bij het beëindigen van het dienstverband bij alle reden van ontslag uitgekeerd zullen krijgen. Het is niet te zeggen hoe lang de staking, die niet door de erkende vakorganisaties wordt ge steund. zal duren Paard viel ln slaap Een paard dat voor een kar stond in de Koot- wijkstraat in Den Haag viel in slaap. Het dier rolde om. De brandweer rukte met de grote kraanwagen uit. Zij zette het beest weer op de benen. Het paard bleek geen letsel te heb ben opgelopen. De verbalisanten van de Haagse politie constateerden: „Het was wel een oud beestje" BUITENLAND Universiteit gesloten Na een bloe dig gevecht met de politie waarbij 30 studenten werden gewond heeft de Libanese regering de universiteit hier voor twee weken gesloten. De studen ten hadden gestaakt voor een wijzi ging in hun collegerooster en ook een staking van de hoogleraren voor hogere lonen gesteund. Meer dan 50 hoogleraren hebben collectief ontslag ingediend. Cambodja Vier Cambodjaanse communisten leiders zijn vandaag door een militair gerechtshof ter dood veroordeeld. Drie der verdachten wer den bij verstek veroordeeld. De enige die aanwezig was in het hof was Phouk Tsjai, ex-directeur van de na tionale bank, die verleden jaar werd gearresteerd wegens het organiseren van een „demonstratie tegen het land". Studenten In Ethiopië Gisteren is het in de straten van Addis Abe ba tot grote gevechten gekomen tus sen de politie en duizenden studen ten die met traangas en waterka nonnen verdreven moesten worden. De studenten protesteerden tegen de sluiting van de Haile Selassie univer siteit in Addis Abeba. Eén en ander volgde op de demonstratie van de studenten tegen een modeshow op de campus tijdens welke minirokjes wer den getoond. Warenhuisbrand Een groot wa renhuis in het noorden van Londen is vannacht door brand verwoest. Na ruim drie uur blussen slaagden meer dan 200 brandweerlieden er met 25 waterkanonnen in het vuur meester te worden. De schade wordt geschat op een half miljoen pond sterling. Leibbrand De Westduitse ver- keersdeskundige professor Leibbrand heeft van de universiteit van Cincin nati in de Amerikaanse staat Ohio een hoogleraarschap aangeboden ge kregen. Prof. Leibbrand moest in 1966 voor het gerecht in Stuttgart ver schijnen op beschuldiging van mede plichtigheid aan de moord op 22 Ita liaanse arbeiders in Frankrijk in 1944. Hij had bevel gegeven de arbeiders dood te schieten. DONDERDAG Rest. Van der Heijden Oprich tingsvergadering; district Leiden van Radicalen. 8 uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19), Technische clubs voor dames- en herenkappers. Demonstratie Wella. 7.45 uur nam. Stadsgehoorzaal K.V.P. Spr. drs. W. K. N. Schmelzer over de zin van chris telijke politiek in deze tijd. 8 uur nam. VRIJDAG Chr. L.T.S. (Vijf Meilaan-hoek Joh Wagenaarlaan)Openbare lessen. 1.30- 4 en 7-9 uur nam. Koningskerk: Ruilclub 7.30-10 uur Lidwinaschool (Lammenschansweg) Contactcommissie Kinderbescherming. Spr. drs. M. J. A. van Spanje over „Ontwikkelingen in de toepassing van het pleeggezin. 8 uur nam. Auberge francaise (Kloksteeg 19) Leids Zoldercabaret. 9 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia"'. 8 uur nam Leiderdorp Herv Kerk K. en O Jeugdkamerorkest o.l.v. Henk Briër i ADVERTENTIE MET LEKKER VEEL KIP H Dè verrassing voor de boterham, de rijst, de aardappels en de pasteitjes. Alle huis moeders en kipliefhebbers opgelet! Iglo kipperagout uit de diepvries. Vol met de lekkerste stukjes kip en smakelijke ingrediënten. Heerlijk! HAAL GAUW EEN PAKJE: 1,59 (300 GRAM) HAAGSE AGENDA t/m woensdag DONDERDAG 4 APRIL Diligentia, 20.00 uur: Ver. v. Kamer muziek: Quartetto di Roma (piano kwartet) VRIJDAG 5 APRIL Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur: Haagse Comedie: „Yerma" Diligentia, 20.15 uur: Het West-Ne derlands Symphonie Orkest o.l.v. Sam Swaap m.m.v. Marcelle Heuclin, piano. Kurzaal, 19.00 uur: Matthaus Passion van J. S. Bach, m.m.v. het Haags Toon kunstkoor, het Chr. Haags Knapen koor o.l.v. Mar lus Borstlap, het Resi dentie Kamerorkest en solisten. O.l.v. Frans Moonen. Paviljoentheater, 20.15 uur: De Nieu we Komedie; „Het treurig lied van het triest café". ZATERDAG 6 APRIL Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur: Haagse Comedie: „Rosencrantz en Guildenstern zijn dood", Diligentia, 14.15 uur: „Toneelgroep Arena: „Het laatste loverbos". 20.15 uur: Cabaret Chantant Harlekijn van Herman van Veen. Paviljoentheater, 20.15 uur: De Nieu we Komedie „Het treurig lied van het triesit café". ZONDAG 7 APRIL Koninklijke Schouwburg. 14.00 um1: Haagse Comedie: „Helder zien in het donker" 20.15 uur: Haagse Comedie: ..Belcher's geluk". Haagse Kunstkring, 20.00 uur: Miep den Herder, plano; Piet Veenstra, violoncel; Jan v. d. Meer, plano; Louise Verheul sopraan: Astrid Slllem, viool en Jet Röllng, plano. The American Protestant Church, 19.30 uur: Paas-concert m.m.v. Koor en solisten o.l.v. Henry Blackmon. MAANDAG 8 APRIL Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Mimicry". Diligentia, 20.15 uur: Helga Storck, harp en Klaus Storok, cello. Grote Kerk, 19.00 uur; „MatthSus Passion" van J. S. Bach mrn.v. het Residentie-Ork.. de Koninklijke Zang vereniging „Excelsior", het Haags Ma- trozenkoor, vocale en Instrumentale so listen. O.l.v. Rocus van Yperen. (gene rale repetitie). DINSDAG 9 APRIL Koninklijke Schouwburg. 20.15 Haag se Comedie: „Helder zien in het donker". Grote Kerk, 19.00 uur: Matthaus Passion" van J. S. Bach m.m.v. het Re sidentie-Orkest. de Koninklijke Zang vereniging „Excelsior", het Haags Ma- WOENSDAG 10 APRIL HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „Het verraad", 14 jr. Asta: „Playtime", a.l. Bijou: „Le Bonheur" (Het geluk). 18 Camera: „De nacht van Inspecteur Tibbs" (In the heat of the night) 14 jr. Cineac: dag. 9.30, 11.30, 1.30. 3.30 uur: „De dolle perikelen van Lau rel en Hardy"; nieuws en teken film, a.l. Dag. 7. 9.30 u.: „De non" (La réligieuse). 18 jr. City-, „De verdrukkers". (The Am- bushers) 14 Jr. Corso: „24 uur uit het leven van een moordenaar". (Gunn) 14 jr. Du Midi: „De getemde feeks" (The taming of the shrew) 14 Jr. Dag. 2.30 (beh. zaterdag woensdag „De eend en de cadillac" a.l. Zat., wo. 2 uur: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" a.l. Zon. 12 uur: „Der Zarewltsch", a.l. Euro Cinema „The sound of music", a.l. Zat., wo. 1.30 uur: .Laurel en Hardy in liever lui dam moe, a.l. Zat. 24.02 uur: „Liane de witte sla vin". 18 jr. Flora: „Man, vrouw en het huwe- weliik", 18 Jr. Vrij., zat. 24 uur; tijdperk" 14 Jr. Zat. 24 uur: „In de klauwen van de mummie" 18 jr. Krlterlon: „Le vlol". (De aanran ding) 18 jr. Vrij., zat., 23.30 uur: „The knack" 18 Jr. Met-ropole„Ongetemde driften" (The fox) 18 Jr. Odeon: „Red een huwelijk en ver knoei je leven". (How to save a mariage and ruin your live) 14 jqar. Olympia: „Finale in Berlijn". (Fu neral in Berlin)14 jr. Passage: „Zo gezegd, zo gedaan!" (Le petit baigneur) a.l. Rex: .Bonnie en Clyde" 18 Jr, Zon. 11.30 uur: „Op Jacht naar gehei men van de Oceaan", a.l. Roxy; donderdag t.m. zondag „De onoverwinnelijke gladiator" 14 Jr. Maandag tm. woensdag „Geheim Parijs". (Paris secret) 18 Jr. Zon. 12 uur: „De bandiet van Oklaho ma". 14 jr. Seinpost: „Veel liefs uit Moskou" (From Russia with love) 14 jr. Studio de Luxe: „Met Jouw tanden in mijn nek" (Your teeth in my neck (or) The fearless vampirekil- lers) 18 Jr. Studio 2000: „The trouble with Har ry". (Herrie om Harry) 14 Jr. Thalia: „Rattler kid". 14 Ir. Woens dag: „De wurgers van Blackmore", 14 jr. Vry.. zat. 24 uur: „Bed voor twee". 18 j. Zon. 1 u: „Het myste rie van de slangenhuid" a.l. De Uitkijk: ..Darling" 18 Jr. West-End: „Angélique en de ko ning". 14 jr. Zat. 2, zon. 1.30 uur: „Winnetou, het grote opper hoofd" a.l. 1 ZATERDAG Kantine Clos en Leembruggen (3« Binnenvestgrt.) Postzegelruildag. 10 u voorin.- 5 uur nam. dans". 8 uur Stadsgehoorzaal (foyer): Ned. Part- ner Bond, Quizprogramma. 8 uur nam Wassenaar (Kunstzaal HeuffOpe ning tentoonstelling Julia Glesberts. uur nam. Albert van Llngen. 10.30 uur voorm Rynlands lyceum (M. H. Trompln 1): Gem. voor oorspronkelijk christen dom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.31 uur nam. Steenschuur 6Kerk van Jezui Christus van de heiligen der laatst dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uu voorm. Stadsgehoorzaal: „Generale repeti tie „Matthaeus Passion" door „Ex Anli mo". 7.15 uur nam. Stadsgehoorzaal: Uitvoering „Mat thaeus Passion" door „Ex Animo". 7.1! uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. ot 8 uur nam. WOENSDAG Wassenaar (Dorpskerk)Chr. Ort torlumver. zingt Bach's Johannes Pa» sion. 8.15 uur nam. BIOSCOPEN Litlo: „Onderwereld van New York1 18 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 mu Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur. Rex: „In het web der ontucht", li Jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9J5 uur. Zot dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vryda en zaterdag 11.30 uur nachtvoorstellli gen „Satan op hoge hakken", 18 Jr. Trianon: „Vakantieperikelen met ft nes-te gevolgen" (Les grandes vi cances), a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.1 uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.16 uu Luxor: .Bonnie and Clyde", 18 I Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zoi dag 2.30, 4.45. 7 en 9.16 uur. Camera: „Nog wat nieuws Puss; cat?", 18 jr. Dageiyks 2.30, 7 en 9.; uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uu Vry dag en zaterdag 11.30 uur nacht voorstellingen „Modesty Blaise", 18 j Astra: Wassenaar. Donderdag, vr\ dag 7.30 uur: „The bridge on the rlvi Kwal". 14 jr. Zaterdag, zondag, maai dag 8 urn: „Myn Prinses", 18 Jr. Zo 2.30 u.: „Walt Disney's pretfestival", j TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vlist (Botermark 3): Tentoonstelling Jeanne-Marle B< denes, Meindert Volkers en Maja Alei ander. Geopend dinsdag t/m zaterdt 9 uur voorm. 6 uur nam. (tot 26 april.). Lakenhal: Tentoonstelling Meinde Zaalberg 50 jaar pottebakker. Werk 10 uur voorm.5 uur nam., zom 1—5 uur nam. (tot 21 april). Rijksmuseum van Oudheden <R penburg 28): Werkd. 10 uur voorm, 6 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbulslaan)K uitzondering van zaterdag van 10-4 a (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkund (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; 'szo dags 1—5 uur nam. i Rijksmuseum voor VoikenkunC- Tentoonstelling Collectie Lechner r Japanse Kunst Werkd. 10 uur voo: tot 5 uur nam.; zondags 15 uur na Rijksmuseum voor de geschledei der natuurwetenschappen: Dag. ld uur, zond. 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apothekf Geopend voor spoedeisende gevallt Haven Apotheek, Haven 18, tel. 200! De zaterdag-, zondag- en nachtdier! van apotheek R. van Breest Smalle burg te Leiderdorp wordt waarger men door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en A[ theek Voorschoten zijn de gehele w< geopend. Zaterdagmorgen tot 10 uur ra» plege men de eigen huisarts, daar tot zondagnacht 24 uur de dokte' telefoon 2 2 22 2. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Geneve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon regenbui half bew. zw. bew. half bew. half bew. onbew. sneeuw zw. bew. sneeuwbui zw. bew. sneeuwbui licht bew. onbew. licht bew. onbew. licht bew. onbew. onbew. licht bew. onbew. zw. bew. zw. bew. onbew. geh. bew. geh. bew. 20 12 17 14 18 10

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2