Baaierd van vuur in binnenstad Weesp Aristo 'n veilig idee KAMP HOUTRUST '68 Voor enkele miljoenen schade Muziek in de douane! INTERTEST )ERDAG 4 APRIL 1968 LË1DSCH DAGBLAD PAGINA 23 (Van onze Hilversumse correspondent) l enkele uren tijd is gister- dag in Weesp door branden waarschijnlijk enkele mil- ïen guldens schade aange- e brand brak om half vier in het pand van de firma sink, fabriek van vuilnis i's, brandweermateriaal, ainers, enz. Enkele minu- nadat het eerste vuur aan Nieuwstad was ontdekt, fclen de vlammen, opge ld door de wind, al door het l Korte tijd laten vrat de rzee zich door het hart van plaatsje. direct stond vast, dat de brand it pand van de firma Geesink te bedwingen was door één [weer. hulp van de omliggende Ejn werd ingeroepen. Toevallig e militaire mobiele colonne uit eerplaat0 Laren aan het oefenen luiden en Weesp, zodat die ook [er plaatse was. Even later kwa- ook de brandweerlieden uit Mui- lan, maar terwijl de brandweren 20 a 25 stralen trachtten de I meester te worden, kwam het 1, dat de hondeVd meter verder fcn gereformeerde kerk door [aande vonken ook in brand was kt. Meteen daarop kwam het Et dat ook een boerderij in brand L Het werd toen raadzaam ge- om nog meer brandweerkorpsen roepen, zodat ook de korpsen hissum, Hilversum, Kortenhoef, Veen en zelfs Amsterdam op het h van de brand verschenen. De j het gebouw liggende christelijke (rschool raakte ook in brand, [daar kon men het vuur vrij ig bedwingen, al kreeg het ge- ieen geweldige waterschade. ets te redden f het fabrieksgebouw viel niets te redden. Kort na elkaar en de muren in. Naast het be- pand was de openbare leeszaal tigd. Deze raakte ook in brand ing geheel verloren. Meer dap I boeken (waaronder heel oude, 'de fabels van Fontaine) werden van de vlammen. In deze lees baren veel kostbare bezittingen |le gemeente Weesp onderge- t, omdat het stadhuis wordt ge teerd. Het Weesper porselein flders onder dak gebracht. Ver- Jene kostbare schilderijen, ook elke men van het Rijk in bniik- had, alsmede antiek meubilair i verlor en. ledig stond ook de gereformeer- [rk in lichterlaaie. De toren was pandende fakkel en het boven- [edeelte van de torenspits viel beneden en kwam op de pasto- jrecht welke ook in brand vloog, hier kon men de brand vrij spoe- ledwingen. Enige voorbijgangers, r wie de kapelaan, wisten de in- )1 uit de pastorie te redden. De Bee was niet aanwezig. Hij was Wat geblakerde muurresten was alles, wat overbleef van een fabriek aan de Nieuwstad in Weesp. in Stadskanaal bij de begrafenis van een familielid. De boerderijbrand bleef beperkt tot de hooimijt. Oorzaak Tijdens het blussen van de kerk, zakte een brandweerman door het dak. Hij moest met een bekkenfrac tuur naar een ziekenhuis worden overgebracht. De schade valt nog niet mede te delen, maar bedraagt ;zeker enkele miljoenen. De schade aan dé kerk wordt alleen al op een miljoen geschat. Ook de fabriek leed een mil- joenenverlies, naast de moeilijkheden ontstaan door het verloren gaan van archief en boekhouding. Omtrent de oorzaak van de brand is niets be kend. Het verkeer in de binnenstad lag lam. Ook het verkeer op de provin ciale weg AmsterdamDiemen WeespBussum, ondervond veel ver traging doordat iedereen stilstond om naar de brandende kerktoren te kij ken. Een wagen van de Rijkspolitie reed in Ouderkerk aan de Amstel in volle vaart op weg naar de brand met loeiende sirene en zwaailicht, tegen een sportauto. De politieauto werd tótaal vernield. De inzittenden raakten echter geen van allen ern stig gewond. Vlammen razen door het ge bouw van de gereformeerde kerk in Weesp. Eerste hoor opgericht ADVERTENTIE 7e Nationale Kampeer en Sporttentoonstelling UW VAKANTIE SUPERMARKT 5 t/m 10 april - Houtrusthallen - Den Haag OPEN: dagelijks van 12.00-22.30 uur zaterdag en zondag van 10.00-22.30 uur. tenten caravans boten kampeer en watersportartikelen sport- en vakantie- kleding sportartikelen zelfbouwartikelen vele voorlichtingsinstanties elke dag volksdansen en modeshows TOEGANGSPRIJZEN: Volw. f2,p.p. Kind. tot 14 jr. 1,p.p. Scholieren, mits onder geleide f 0,75 p.p. Groepen volw. van tenminste 35 pers. f 1,— p.p. ELKE 2500e BEZOEKER GRATIS VLIEGTOCHT. ELKE CARAVAN-KOPER GRATIS CARAVAN-RIJLES (Van onze correspondent) Er zit beslist „muziek" in douane mensen! Wie onlangs het Brabant- journaal op de radio beluisterde heeft dat kunnen constateren. Sinds kort kent ons land namelijk een douane koor. Elke dinsdagavond repeteren zo'n 20 douaniers 5»n Wernhoutsburg op de grens van België en Neder land. Daarmee wordt onderstreept dat zingen een verpozing is die niet aan grenzen is gebonden. Trouwens, wie twijfelde daar nog aan sinds met veel ophef de oprichting werd aan gekondigd van een burgemeesters koor in "Zeeuws-Vlaanderen, wyiar on der leiding van Marie-Cecile Moer dijk een aantal vroede vaderen bij eenkomt om ijverig te repeteren? Nieuwe uitgaven „Geschiedenis van Nederland en België" van prof. dr. Th. Luykx en H. W. J. Volmuller, verschenen in de reeks „Oosthoeks Lexcons" bij A. Oosthoek's uitgevermij N.V. in Utrecht. Dit is een lexcon, waarin men de Vaderlandse geschiedenis van Neder land en België in alfabetische tref woordenvolgorde nauw verenigd vindt. Van de Bataven via de Kanni- nefaten en Mussert naar Drees en Romme. Wat we in het verleden mis sen weten we niet precies, ma,ar in de recente historie vinden geen man nen als Lieftinck en De Quay, wat hun aandeel in de Nederlandse ge schiedenis ook is geweest. Naar kun stenaars en vele wetenschaps figuren z,al men ook vergeefs zoeken, maar de politieke mannen en vrouwen staan vermeld: geen Vondel wél Vos meer. We laten rusten wat we missen en bepalen ons tot wat we vonden in deze twee boekjes. Geschiednis van België en Nederland, zo vaak ge scheiden nu eens terecht tot 'n een heid verweven in een nuchtere, hel dere en zoveel mogelijk objectieve benadering. Geen last v,an chauvinis me of onbruikbare emotie. Een zake lijke rangschikking van feiten, waar bij de talloze tekeningen en spot prenten voor een interpretatie zorg dragen, maar d,an zonder dat de sa menstellers stelling nemen. Vader landse geschiedenis. De meesten van ons weten ervan zonder ons veel te herinneren. Voor hen, die het nodig kunnen hebben of erin zijn geïnteres seerd dit nuttige naslagwerk. Eenj prettig bezit. Schelpen aan het strand van Noordzee, Atlantische Oceaan en Middellandse Zee, door J. Arrecgros. Uitg.: Zomer en Keunlng, Wagenin- gen. Het aquarium, door W. Meyer en A. Zimmerman. (Zomer en Keuning) Alpenbloemen I, door W. Rytz. (Zomer en Keuning) Kleine tuinen, door H. lyfathys. (Zomer en Keuning) Wikkelfiguren, door M. Högemann en Erich Priester. Serie Vaardige Handen, deel 12. (Zomer en Keu ning) Zelfgemaakte cadeautjes van raf fia en pitriet. door H. Hornung. Vaprdige Handen 15. (Zomer en Keu ning) Eieren kleuren, door H. Fasold. Vaardige Handen 18. (Zomer en Keu ning). De zingende douanemensen hebben een en ander serieus aangepakt. Zij hebben een goede dirigent aangetrok ken in de persoon van de heer L. van Boxtel uit Rucphen. Hij leidt met straffe hand de repetities. De heer Van Boxtel zegt er zélf van: „Op 16 januari, besloten de douanemensen te gaan zingen. Nu moet u weten dat er a,an de grens een florerende douanevereniging be staat, met ongeveer 100 leden. Het initiatief om te komen tot de stich ting van een koor werd enthousiast ontvangen. Er meldden zich zo'n 20 leden aan. Oud-wedhouder Bruyns uit Rucphen maakt deel uit van de vereniging en heeft me gevraagd de leiding op me te nemen". Zo kon hij met het eerste en tot nu toe enige douanekoor in Nederland beginnen. Men heeft tot nu toe elf petities achter de rug. De heer Van Boxtel vertelt erover: „Er is beslist serieus gerepeteerd. Uiteraard heb ben we het repertoire aangepast. We moesten beginnen met niet al te re, lekker in het gehoor liggende ken zoals byvoorbeeld „Er was laatst een meisje loos" en „Nederlvnd let op uw saeck". Elke dinsdagavond zingen we tussen kwart voor acht tot een uur of negen en we gaan hard vooruit!" Molentoernooi In verband met de terreingesteld heid is de voor hedenavond vastge stelde wedstrjjd tussen L.F.C. en Sparta verzet naar dinsdag 23 of woensdag 24 april. Koersen Nootdorp l de gisteren gehou- Amelandprljs: 1. Pilette Six (E. Lee man) (1.33.6); 2. Fire Cavaljos; 3. Elba van 's-Gravenhof. Toto w. 2.60, pl. 1.60, 2.-, kop. 5.40, cov. 3.40. trio 88.-. Ameideprijs, 1ste serie; 1. Earl Milk- bottle (H. van Voorst) (1.31.3); 2. Freddy Hollandla; 3 Dousko Williams P. Toto w. 2.10, pl. 1.50, 1.90. kop. cov. 8.30. Tweede serie. 1. Fennand-a Hanover (H. J. Pools) (1.28.1); 2. Fabiola Spen cer; 3. Donar Spencer. Toto w. 10.-. pl. 3.20,'2.60, 3.70, kop. 13.90, cov. 4.§0, trio 134.90. Ambyprljs. Ie afd.: 1. Glzella Double (W. v. d. Pijl) (1.34.1); 2. Glpsey Ha nover; 3. Furie van Liktor. Toto w. 4.90, pl. 1.30, 1.40, 1.30, kop. 11.80, cov. 5l90. Ammerstolprljs. Ie afd.i 1. X Tello (L. J. Heymam) (1.25Ü)2. Blackfoot van 's-Gravenhof; 3. Zephyr Scotch. Toto w. 77.20, pl. 5.60, 2.40, 5.20, kop. 8.-. cov. 4.30. Amerefoortprljs1. Eddy Six (J. Dijs) (1.30.3); 2. arriére; 3. Dumas. Toto w. 2.30. pl. 1.40. 1.80. 2.20. kop. 4.70, cov. 3.10, trio 30.10. Ammerstolprljs. 2e afd.: 1. Xeres (J. Verhoeve) (1.25.4); 2. Zelos van Vre- denhof: 3. Arle. Tot» w. 3.90, pl. 1.90, 4.80, kop. 12.30. cov. 6.-. Amibypirljs, 2e afd.: 1. Gea Volann L. v. Togt) (1.36.1); 2. Good Luck 8. Enioplle Hollandia. Toto w. 2.30, pl. 1.10, 1.10, 1.20, kop. 3.-, cov. 3.60. Amerongenprijs: 1. Danilo Manin (J. de Leeuw) (1.28.9: 2. Doornroosje V, 3. Damiella Pre 1 esjalk. Toto w. 9.70. pl. 3.20. 2.90, kop. 144.50. cov. 4.80, trio 3.092.40. Ameideprijs finale: 1. Fabiola Spen cer (J. van Buytene) (1.29.8; 2. Fred dy Hollandia: 3. Earl Milk-bottle. Toco w. 3.-, pl. 2.50. 11.60, kop. 19.40, cov. ).70. Totallsa toromzet 107.692.50. ADVERTENTIE Ef N (yHkalotL. TAPIJT KAMERBREED MOTECHT 79.- P. STR. MTR. POSTBUS 39 - HILVERSUM Sportsplinters Zwemmen - Wim de Boer van „De Reest" te Meppel zal zaterdag 6 april ln het zwembad „Angelslo" te Em- men (50 meter bad) een poging doen een Nederlands record te vestigen op de 200 wisselslag. De limiettijd voor dit nummer is 2 min 23 sec. Tennis Tom Okker heeft zich woensdag in Johannesburg in het toernooi om de internationale Zuid- afrikaanse tennistitels geplaatst voor de derde ronde van het enkelspel. De Nederlandse kampioen zegevierde in drie sets (6—3, 6—3, 6—2) over de Australiër Ian Fletcher. Voetbal FC Dundee heeft zich geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Jaarbeurssteden- beker. De Schotse ploeg, die de thuis wedstrijd tegen FC Zürich al met 1-0 had gewonnen, versloeg woensdag avond in Zürich de Zwitserse vereni ging voor de tweede keer met 1-0. Volleybal Het Nederlands dames- volleybalteam heeft gisteravond in Breda in drie sets verloren van de Poolse ploeg. De setstanden waren 9—15, 10—15, 5—15. Schorsing Zwitsers op vreemde manier beëindigd ZURICH De Zwitserse Voetbal bond heeft na een kleine twee jaar de levenslange schorsing voor het nationale elftal opgeheven van drie topspelers. Werner Leimgruber (33), Leo Eichmann (31) en Köbi Kuhn (24) kunnen, wat de bond betreft, weer onmiddellijk worden gekozen voor de nationale ploeg en het is te verwachten dat Kuhn over twee we ken zal worden opgesteld in de inter landwedstrijd tegen West-Duitsland. Leimgruber, Eichmann en Kuhn kwamen op 11 juli 1966 's avonds niet op tijd terug in het hotel waar de Zwitserse ploeg logeerde. De bond sprak snel recht, schorste de drie spelers voor het nationale elftal en begon op 12 juli de eindronde van het toernooi om het wereldkampioen schap in Londen zonder dit drietal met een nederlaag van 05 tegen West-Duitsland. Leimgruber, Eióhmamn en Kuhn spanden, als antwoord op de schor sing, civiele procedures aan tegen de bond wegens het toebrengen van schade in hun beroep. Een verzoe ning tussen de spelers en de bond leek steeds moeilijker te worden, tal rijke pogingen daartoe ondernomen liepen op niets uit. Tenslotte vonden beide partijen elkaar door een groots gebaar van het Zürichse sportblad „Sport". Het blad verklaarde zich be reid de kosten op zich te nemen, die beide partijen tijdens hun procesvoe ring hadden gemaakt. De spelers be sloten daarop hun aanklacht in te trekken en de bond hief de schorsing van het drietal op. Piet van Wouw 600 keer in eerste van F oreholte Voorhout Piet van Wouw, de linkshalf van F oreholte, zal zondag in de strijd tegen Rouwkoop de 600ste wedstrijd spelen voor het eerste elftal van zijn vereniging. Het jubileum be tekent tevens een afscheid, want Van Wouw heeft besloten na deze wedstrijd zijn loopbaan als actief voetballer te beëindigen. Op zijn elfde jaar trad Piet van Wouw toe tot Foreholte en van de 25 jaar dat hij nu lid is, speelde hij 22~seizoenen in het eerste elf tal. In de beginperiode opereer de hij als linksbinnen, daarna als spil en in de laatste jaren als linkshalf. I Van Wouw heeft zich niet al leen als voetballer verdienstelijk gemaakt voor zijn vereniging, hij is ook al zo'n 15 jaar jeugdleider trainer van de lagere elftallen van Foreholte. In die laatste functie zal hij, na zijn afscheid als spe ler, nog werkzaam blijven. Hockeyprogramma Heren: Kampioenschap van Ne derland: HMC—HTCCHattemKampong» Vierde klasse A SouburghQui Vive. Dames: Kampioenschap van Ne derland: Kamp. NoordEMHC. Klamp. Oost Laren. Derde klasse B Siseo—Randwijck, AeolusAlliance, Vierde klasse A: Tempo '34—HDS II. VOETBAL Scholierenploeg ZEIST In het jongste Neder landse elftal, spelers van 14 en 15 jaar, dat zaterdag op het terrein van Vitesse te Arnhem tegen de Duitse scholierenploeg" speelt, is de Kat- wyk-speler Jan van der Plas reser ve, eventueel wisselspeler. Strijd om nationale bokstitels op behoorlijk peil De strijd om de Nederlandse boks titels is gisteravond in Zwolle voort gezet met de halve finales in de ver schillende gewlchtsklassen. Vooral in de zwaardere klassen werd goed ge bokst. De uitslagen zijn: Lichtgewicht: Doorenbosch (zuid) wint op punten van Van de Kerkhof (zuid); De Vos (Nrd.-Holland) wint op punten van Moesman (Zuid-Hol land). Licht-weltergewicht: Schulte (N.H.) wint door interventie van de scheids rechter in de derde ronde van Klop- pert (Z.H.)Van der Bergh (Nfl.) wint op punten van v. Bilsum (oost). Weltergewicht: Van Schaak (N.H.) wint op punten van Gerlach (noord). Half zwaargewicht: Netten (zuid) wint op punten van Ooft (NJI.). Zwaarweltergewicht: Schregardus (N.H.) wint op punten van Bouman (NJI.); Den Dolder (oost) wint op punten van Mekkes (noord). Middengewicht: Van Ispelen (NJI.) wint op punten van Bars (NJI.) t Aloserij (NJI.) wint op punten van Swart (NF.).' Halfzwaargewicht Schoort (NJH.) wint door interventie van de scheids rechter in de tweede ronde van Kie vit (oost). Zwaargewicht: Nicolaas (Z.H wint door interventie van de scheids rechter in de eerste ronde van Fut selaar toost). De fimalepartijen, die op 8 april in Rotterdam worden gehouden, zijn: Vedergewicht: Siwaletti (zuid) Huppen (NJI.): Lichtgewicht: Doo renbosch (zuid)De Vos (N.H.)J liohtweltergewicht: Schulte (NU.)— Van de Bergh (NJI.)weltergewicht: Van Schaak (NJI.)-Koolmees (Z.H.); zwaarweltergewicht: Schregardus (N. H.)—Den Dolder (oost)middenge wicht: Van Ispelen (NJI.)Aloserv (NJL); halfzwaargewicht: Schoorl ONH.)-Netten (zuid): zwaargewicht i Lubbers (NJI.)Nicolaas (Z.H.). ADVERTENTIE Marine-operatie „Nieuwe Bezem" Mijnenvegers v,an België, Neder land, Noorwegen, Frankrijk en En geland zullen van 1 mei tot en met 29 mei 390 vlerkante mijl van de Noordzee vrij van mijnen uit de twee de wereldoorlog maken. In totaal zul len 66 schepen aan operatie „Nieuwe Bezem" deelnemen. De oper,atie is geopperd door de inter-gouvernementale maritieme consultatieve organisatie (IMCO). Doel is de vaargeulen tussen Ter schelling en Borkum te verbreden. Als de operatie zal zijn voltooid zullen er nog drie gevaarlijke gebie den in de Noorzee zijn, alle voor de Franse kunst. „Door de operatie zul len we ook in de gelegenheid zijn de hydrografische informatie over dit gebied by te slijpen", aldus een woordvoerder. De operatie zal onder commando staan van vice-admiraal W. C. M. de Jonge v,an Ellemeet van de Neder landse marine. GORDIJNSTOFFEN om op wyers te bouwen GEEN FLUIT NAPELS Een tot dusver waarschijnlijk uniek voorval heeft zich voorgedaan tijdens de voetbalwedstrijd tussen de Ita liaanse clubs FC Servino en FC Lauro. Toen scheidsrechter \mato Giova bü de stand 20 le thuisclub nog een doelpunt toekende, trachtten spelers en supporters van Lauro hem met crachtige middelen te overtuigen dat zijn zienswijze fout was ge- I weest en het voor hem veel be- I ter was het reeds toegestane doelpunt achteraf toch maar weer af te keuren. Het duurde enkele minuten voordat de poli tie de vechtenden gescheiden en de orde hersteld had. Toen Gio va echter met een fluitsignaal de wedstrijd weer wilde hervat- ten kon hy zijn fluit nergens I meer vinden. Kennelyk had een van de supporters of spelers van Lauro kans gezien deze hem in de algemene verwarring te ont- I futselen. Aangezien er geen re- servefluit voorhanden was moest de rechtspreker de wedstrijd ln arrenmoede voortijdig staken

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 23