REORGANISATIE IN TOP P.T.T. SLEUTELTJES Kloos: Welvaarts vast pensioen nog ver weg Geen uitbreiding van liet rijkswegenplan Speciale aanbieding nylon onderjurk HULPVERKOOPSTERS Maar f 1,85 goedkoper! FLINK MEISJE Den Holder's WERKSTER - DONDERDAG 4 APRIL 1968 LETDSCB DAGBLAD PAGINA 13 Haagse correspondent) „Van het einddoel, een welvaarts- vast pensioen op 70%"van het inko men, zjjn wjj nog ver verwijderd" aldus N.V.V-voorzitter A. H. Kloos op een gistermiddag in Scheveningen gehouden bijeenkomst van de advies commissie voor personeelsfondsen, contactorgaan voor pensioenfondsen. Op dit moment bestaat voor grofwerk driekwar der werknemers naast de a.o.w. in enigerlei vorm een aanvul lende pensioenvoorziening, aldus de heer Kloos, wordt de overheidssector buiten beschouwing gelaten, dan is waarschijnlijk een derde deel van de loontrekkers in het particuliere be drijfsleven niet aanvullend verzekerd- De NVV-voorzitter noemde het een eis voor pensioenfondsen, dat een re delijk draagvlak voor heden en toe komst verzekerd is, terwijl daarnaast de administratieve kosten tot het i uiterste beperkt dienen te worden. Waarschijnlijk kan op dit punt al veel worden verbeterd indien de be- 1 drijfspensioenfondsen zouden worden ingedeeld volgens het patroon van de bedrijfsverenigingen. Daarmee zou de weg kunnen worden geopend tot verplichtstelling. Als gevolg daarvan zou de grote groep van loontrekken- den, die geen enkele aanvullende verzkering hebben, verdwijnen. Aan de benadering „pensioenkos ten zijn arbeidskosten" zal de vakbe weging zich in de toekomst niet kun nen en willen onttrekken. Pensioen regelingen moeten niet afhankelijk zijn van donaties uit de winst- Ove rigens stelde de heer Kloos nadruk kelijk, dat de meningsvorming in het NVV over deze zaak nog niet is vol tooid. Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat heeft vanochtend in het RAI-congrescentrum in Amsterdam de elfde serie verkeerstechnische leergangen van de ANWB geopend Hij ging daan-bij in op een aantal op merkingen van de hem inleidende voorzitter van de ANWB. Onder meer zei hij, dat de vrees dat het Rijkswegenplan 1968 niet op tijd kan worden uitgevoerd, hem niet gerecht vaardigd lijkt, omdat bij het maken van de plannen de realiteit niet uit het oog is verloren. Het plan kan echter geen uitbreiding van beteke nis verdragen, zonder de realisering wel in de waagschaal te stellen. op gericht zijn extra verbindingen in het plan te krijgen, zeer kritisch zal moeten bekijken Een moeilijk punt noemde drs. Bakker ook de hulpverlening aan slachtoffers van verkeersongevallen. Eén ding is zeker: de studie hierover heeft al veel te lang geduurd. De regering wil daarom nu haast maken met een regeling. De ambtelijke rap porten over het vraagstuk worden zeer binnenkort in de ministerraad behandeld. Intussen is overigens wel verder gewerkt. Staatssecretaris Krudsinga van Volksgezondheid heeft het ontwerp van een raamwet voor het ambu lancevervoer klaar. Ook dit ontweip komt binnenkort in de ministerraad aan de orde, aldus minister Bakker. Rijksweg breder op Afsluitdijk De minister van Verkeer en Water staat heeft in verband met het toe nemende verkeer op de weg op de Afsluitdijk besloten een verdubbeling van de Rijksweg nr. 9 op de Afsluit dijk zo spoedig mogelijk te verwezen lijken. De werkzaamheden zijn gis teren aanbesteed en zullen nog dit jaar gereed komen. De minister wil ongeveer vijftien kilometer weg laten verdubbelen en wel over het gedeelte dat ligt tussen de uitwateringssluizen in Komwer- derzand en het monument, met een onderbreking by de haven van Bree- •zanddyk. De op de dijk te maken tweede ry- baan met vluchtstrook en rijwielpad zal worden gemaakt op het gedeelte van de dyk, dat in het verleden voor een spoorweg was gereserveerd. Spanje wil zijn militaire positie opnieuw bekijken De Spaanse minister van Buiten landse Zaken, Castiella, heeft ver klaard. dat de aanwezigheid van de Sow jet-Unie in de Middellandse Zee Spanje gedwongen heeft „uiterst zorgvuldig al onze huidige en toe komstige militaire overeenkomsten onder de loep te nemen". In een rede voor het Spaanse par lement zei hy, dat sedert de crisis in het Midden-Oosten de Spaanse geo grafische ligging strategisch nog be langrijker is geworden. „De Middellandse Zee is een hete zone geworden, waardoor Spanje verplicht is een nieuwe houding aan te nemen, waarin we onze lopende en toekomstige militaire overeen komsten nauwkeurig moeten bekij ken", aldus Castiella. Vier dagen dood Vier dagen heeft de 72-jarige J. F. Joole dood in zyn woning in Utrecht gelegen voor de politie hem vond. Dinsdagavond laat kreeg de poli tie een telefoontje van buren die ver telden dat de heer Joole vrijdag was thuisgebracht omdat hy op straat plotseling last kreeg van be nauwdheid. Nadien hadden zy de len. Via een achterdeur kon de politie het huis binnenkomen, dat in ver waarloosde toestand verkeerde. De heer Joole, die vrijwel geen contact met familieleden of buren onderhield, lag dood tegen de binnenkant van de voordeur. Nieuwe directeur-generaal: Nog dit jaar zal bij de Tweede Ka mer het wetsontwerp worden inge diend over de toekomstige status van het staatsbedrijf der PTT. Deze wijziging in de status zal op vrij kor te termijn waarschynlijk ook leiden tot een reorganisatie van de topstruc tuur bij de PTT. Verwacht wordt, dat men daarbij vooral zal streven naar een betere scheiding van leiding en uitvoering. Dit heeft de nieuwe directeur-gene raal van de PTT, de heer H. Reinoud gisteren op een informele kennisma- kingsby eenkomst meegedeeld. De heer Reinoud maakte voorts be kend, dat eind mei de resultaten van uitvoerig doelmatigheidsrapport by de PTT aan minister Bakker van Verkeer en Waterstaat zullen worden geboden. Is een van zyn belangrijkste ta ken ziet de nieuwe directeur-generaal uitbreiding van het dienstbetoon, zonder dat de kosten en tarieven daardoor moeten stygen. De heer Reinoud: „Dit zal echter byzonder moeilijk zyn, aangezien de dienstver lening nu eenmaal sterk loon-inten- f is. Deze loonkosten kan men by- niet drukken". De PTT worstelt bovendien nog met een grote achterstand bij de te lefoonaansluitingen. De wachtlyst. telt thans nog 130.000 kandidaten. ,Men moet op gemiddeld 3000 gulden per aansluiting rekenen. We hebben daar om een „achterstandsprobleem" van 390 miljoen gulden", aldus de heer Reinoud. Daarby komt, dat de PTT een deel van de dienstverlening uit sociale en culturele motieven beneden de kostprijs verricht. Dat vergt jaarlyks een bedrag van 35 miljoen gulden. Om de doelmatigheid zoveel moge- lyk op te voeren, werkt de PTT thans aan uitbreiding van het dien stenpakket. Men heeft enkele belang- ryke projecten in studie. Een ervan is de vraag hoe invulling van formu lieren en kaarten zo kan geschieden, dat een machine de ingevulde gege vens kan lezen en verwerken. In de telefonie werkt men aan de ontwikke ling van 'n toestel met drukknoppen, de Postcheque- en girodienst ont werpt in samenwerking met de Ryks- postspaarbank nieuwe mogeiykheden het betalingsverkeer en de pos terijen gaan trachten de adressen te coderen. Heel bijzonder: kantgarnering in dezelfde kleur als de onderjurk, van niet-doorzichtig nylon. Perfecte pasvorm door uitgekiende coupe, die één geheel vormt met uw foundation. In wit, azalea, bleu en turquoise Ook grote maten: 42-50. Normaal 1,2.90. Nu alle maten: TAXI VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN larage W. C. A. VAN KERKHOF NARMSTRAAT la LEIDEN Voor enige middagen per week. Aanmelden alleen 's morgens. is- of herenkapsalon. Alleen voor zaterdag. Telefoon 01719—3224, liefst na 6 uur. B.z.a. voor de zaterdagmor gen, jongeman, met rijbewijs B.EBrieven met opgaaf van werk, aantal uren en loon aan edlpl. vakbekwaam schil- "èrieven bur. Ino. 7044 k. Simon de Wit N.V., heeft in een van haar filialen te Leiden een vakature voor een bedien de (tot en met 19 jaar). Vak kennis geen vereiste. Persoon lijk aanmelden bij de heer R. Veldwijk, chef van het filiaal Donkersteeg 11 te Leiden. H Cemsto vr. schoonm.pers. v. de avonduren van 18-20.30 uur. Aanmelden: di.en vr. van 16-18 uur Papengracht 7a. Gevr. werkster voor 2 och- per week. Mevr. Be- Marislaan 21, Lelden, tel. "25963. 0 Gevraagd winkeljuffrouw in brood- en banketbakkerij. Wegens huwelijk der tegen woordige. 5-daagse werkweek. Vakantie te regelen. K. J. Nag- 1. Cobetstraat 87, telef. kooy tegaal meisjes plaatsen. Hoog loon Wasserij „Nooitgedacht". v d. Valk Boumanweg 184. Leider dorp. tel 20395. ook 's avonds tot 20.30 uur Nette werkster gevraagd voor 4 ochtenden. Mevr. Nljs- sen. Maredijk 131, Leiden. Snackhar „De Smikkelshop' 2 nette meisjes winkel en keukenwerk, nige Tevens gevraagd een nette werkster, voor 3 ochtenden in de week, uitsluitend mondei, sollicitaties. Morsweg 40, Lel- Gevraagd vakkundige zager of machinale houtbewerker. Kistenfabriek Guldemond, /alkenburgseweg 19. Katwijk i/d Rijn. tel. 01718—2843. E3 Tri-Express cliem. reinigen, vraagt voor haar div. afdelin gen jongens en meisjes, ook gehuwde dames komen in aan merking. Inlichtingen dage lijks 3 Octoberstraat 2B. tel. 42145. H Een net dagmeisje van 9—5 "ur gevr.. lief voor kinderen. Mevr. Vermeer. Lange Mare 114, tel. 25196. ea Leen's eethuis vraagt meis je. van 15 tot 16 jaar. voor halve dagen. Dinsdag en zon dag vrij. Nieuwe Beestenmarkt 22. Tel. 01710 - 24066. Gevraagd winkelmeisje, 5- daagse werkweek, hoog loon. gratis bedrijfskleding, met va- kantieafspraken wordt reke- Roode^C S?eboldÈtraaE l2. Lel- den, tel. 21603. n Wil vragen medewerkers (sters) ter aanvulling van de verkoop in sportkleding-cam- ping Gehuwde dames komen ook in aanmerking, 's Morgens of 's middags. Leeftijd 1835 jaar Sporthuis Wilms Floet, Haarlemmerstraat 182184, Leiden, tel. 24872—41830. Zelfstandige werkster ge zocht, voor 2 dagen per week. Mevr. Rosen-Jacobson, Nassau- laan 5. Wassenaar, tel. 01751— Veui Vliet's automobielbedrijf, «straatweg 4, Leidschen- 01761—3334. Agentschap Volvo-Daf personenwagens, vraagt voor direct een le mon teur. een ^onderhouds-service- B Gevraagd werkster voor de ochtenduren (9 uur p.w.). Me vrouw Boon, de Sitterlaan 116, Leiden. Julianastraat 23, Leiderdorp, tel. 34720. B Vogelpark Avifauna vraagt: hulp g~ fun s of vaste dienst, tussen 11.00 en Hoorn 65. Alphen heerder. leider algem. of hulsh. handen. Brieven bur. van dit blad ond. no. 83362 k. B Gevraagd: jongeman (scho lier) in het bezit van brom fiets. voor licht bezorgwerk. Maandag t/m vrijdag 15.30— 18 uur Inlichtingen dagelijks tot 18 uur. Tandtechnisch Lab. H. M, v. d. Linde, Morsweg 34, Leiden. 18 j., 5-daagse werkweek, dagen per week. Acacialaan 3, Wassenaar, bushalte Stoeplaan, tel. 8690. 0 Hulp in de hulshouding ge vraagd, in moederloos zaken- gezin, 3 kind 17-8-4 Jaar. in Leerdam. Inl. of br. mevr. Re- mond, Tesselschadestraat 31, Aangel». op 1ste stand, zol- b.b.h.h. f 100 p.n Brieven met inlich- 83355 k bur. Leiden Z.W. ,tel. 33701, plm. ;een echtpaar, of f 120 pdc. Er. bur. van dit blad ond. no. 83349 k. 0 Aangeb. voor heer ruime ge stoft. event, gemeub. kamer, wastafel w. -f k. water, direct te aanvaarden. W. Binnendijk, Langevaart 78, Rijnsburg, tel. 01718—3865. E Aangeb. voor werkei meisjes gemeub. kamertjes r stromend water en kookgele genheid. Tel. aanwezig. Brie ven bur. van dit blad ond. no. 83378 k. 0 Winkelpand. Vr(je vestiging Wegens ziekte leeg te aanv. Bevat 4 kamers en 25m2 win kel. Buitenwijk. Prijs f 30.000. Brieven onder no. 9609 k bur. van dit blad. Woonruimte gevraagd B Te koop of te huur gevr.: leeg winkelpand, liefst met woning. Brieven bur. van dit blad ond. no. 11729 k. H Jong academicus, zoekt per 1 mei of eerder, ruime zlt- slaapkamer of etage, met kookgelegenheid en gebruik bad. Brieven bur. van dit bl. ond. no. 9744 k. B Heer zoekt kamer in Leiden, met wasgelegenheid^ Prijs tus- bur. van dit bl. no'. 074 k. B Heer zoekt voor direct ka mer buiten Leiden (liefst ge bruik van douche). Brieven Veenkade 27, Voorburg. H Huis te koop gevraagd tot. f 25.000. Brieven bur. van dit blad ond. no. 83346 k. B Jong meisje zoekt opname gezellig gezin. Eigen zit- slaapl van d diner inbegrepen. Brieven bur. van douche of bad. Ontbijt e van dit blad ond. no. 046 k. Wie kan a.s. echtpaar plm 1 ar aan woonruimte helpen, liden of Den Haag. Brieven woonruimte, f 500 beloning. Brieven bur .van dit blad c~ Woningruil. Beu.huis, 2 ka ters, tussenk., douche, grote ain, voor 4-kam.woning, liefst at 21, Lei- B Aangeh. 3-kamerfIat in ri vierenbuurt. Keurig onderhou den. ruilen voor hele woning. Brieven bur. van dit blad ond. no 187 k. fl Woningruil: aangeboden 3- B Ons bekende superwlt rib-herensportgoed. dat zc mooi blijft in ae was, tot maat 7 1,98. Nu alle maten 1,49. Waar de vlag waalt. Ketelboe- 5,95. eenpers. lakens 7,95 nu f 4.95. Grote slopen f 1,98 nu 1,49. Badstofdamestruitjes leu- përsoons dexens, met klein schoonheidsfoutje 24,95 nu 16.75. Wollen eenpersoons de kens 20,95 nu 12,65, ook don kere kleuren, 2 stuks thuisbe zorgd. Ketelboetersteeg 5, over brandweer. Japle. stamboom)Apothekersdijk Tönge gecastreerde kater, dier, zindelijk. Hornsveld H„ Marljkesfcraat 29, Lelden, telef. 01710—32196. H Gevraagd rood katertje, niet ouder dan plm. y2 jaar> event, wel jonger. Tel. 34665. Graag voor a.s weekend. H Jonge hondjes af te halen. Reutjes, formaatspaniel, ruig harig geen ras. Ingeënt tegen hondezlekte. Goed tehuis ver eist. Haarlemmertrekvaart 21 Te koop gevraagd compl. lapkamerameublement. Liefst met hang- en legkast en een butagasfomuis. Brie ven Postbus 53, Voorschoten B Willy Derby platen, 78 toe ren te "koop gevraagd .Brieven Postbus 53, Voorschoten of tel. 3069, Voorschoten, meubelen, zoals stoelen, fau teuils, ladenkastjes, secretai res (schrijfkasten). Koper, tin, kristal, schilderijen. Ronde en ovale tafels, kabinet enz. Br, bur. van dit blad no. 9954 k f3 Te koop gevraagd 2-pers. ledikant. Mahonie- of eiken hout. Brieven bur. van dit bl. ond. no. 104 k. B Kinderbox te koop gevraagd. Telefoon 42058. B Verloren handtasje, splitsing Hyacintenstraat Lammen- schansweg, 2 april plm 10.45 's avonds, met huishoudgeld. Terug te bezorgen tegen belo ning. P.a. Beurze, Stations plein 162. Ei Bijverdiensten is willen en internat, aanbiedingen. stand. Aan vraagd iets grotere woning. Br. bur. van dit blad no 188 k. B Aangeboden ben.liuis. 1 keuken, 3 kamer tuin. Gevraagd 3- flat. Brieven bur. ond, no. 039 k. B Een eengezinswoning. 4 ka mers, douche, vliering, tuin (noord). Gevraagd 4-kamerflat 5 Meiplein of Beethovenlaan Z.W. fe of 2e verd. Brieven bur. van dit blad no. 83374 k. fl 4 kamers, douche, vliering tuin (noord). Gevr. 4-kamer- woning of flat le of 2e verd. Oegstgeest of Leiderdorp. Br. Hf blad no. 83374 k. Komt nooit meer! Auto matische zwarte herenpara plu's. stormvast 12,95 nu 7,95. Damesparaplu's stormvast 12.95 nu f.95. Herenbadstof- sokken 4,98 nu 2,98. Ketelboe tersteeg 5 over Brandweer, brushed nylon dames nachthemden 9,95 nu 5,95, brushed nylon damespiama's 19,95 nu 10,95. Ketelboeter steeg 5 Waar de vlag waalt, over brandweer, hoek Lange- cora-24, postbus 42, Veldhoven. B Verloren een steunzool. Veillngkade 50. Leiden. jaar, zoek jongen plm. 27 jaar. um s avonds en de weekends mee uit te gaan. Brieven bur. van dit blad ond. no. 83351 k. EJ Wed., charm, versch., m. 1. gegoede middenstand, wonen de te Leiden, is het alleen zijn beu, zoekt langs deze onpret tig aandoende weg serieuze le venspartner. gegoede midd.st. Brieven bur. van dit blad ond. bijles scheikunde en natuur kunde of controleert alle huiswerk. Dond.avond na 20 uur tel. 20071. fl Te koop of te huur stukje i Leiden. Voor het plaatsen woonboot gedurende de i dit blad ond. no. 9893 k. By verdienste: Enige nette dames en heren gevraagd in bezit van auto en telefoon voor lichte bezigheden op de dag, eventueel in de avond. Brieven met volledige inlich tingen. Brieven bur. van dit blad ond. no. 031 k. Jongeman, 26 jaar, gehan dicapt, z.k.m. met lief meisje. Liefst gehandicapt. Brieven bur. van dit blad no. 058 k. S Reclame Permanent. Dlns- ig. woensdag, donderdag per manent (Term-O-Perm) Com pleet f 13.50. Salon ..Rlta". Willem Klooslaan 15 tel 24683 Voor kleine Intieme feestjes, recepties enz. Twin Bar, Hoge- woerd 50 Tel 23402. Heeft u nog geen geld ge- noer voor datgene wat u graag wilt kopen? Voor al uw fl Lelden, SI Iets om ln te laten binden, oekbinderij J. A, Broer, Nieu we Haven 326, Gouda. Zeer jliotheekwerk. schoolwerk, bi- Zoor ons bedryf te RIJNSBURG vragen wij ervaren doorsnteerder monteurs leerling-monteurs (Worden opgeleid voor het volledige diploma). Prettige werkkring. Aanmelden by de bedrijfschef de heer Egmond. BLOM's AUTOMOBIELBEDRIJVEN, Leiden, Rijnsburg. MEEN WAAR IS MIJN OXFORD! Mien, waar is mijn KOSTUUM? By: KUKLER Haarlemmerstraat 311 bij de Haven Gespreide betaling mogelyk. Toverwit, wonden/vit, witter dan witterdewit? Belovendat kanMaar witter dan het witste wit wassen kan geen enkel wasmiddel. Zelfs Dobbelman Gezinswasmiddel niet. Dat biedt u hetzelfde witste wit. Waarom zou u dan meer betalen? Of dacht u dat uw was schoner werd door een duurdere verpakking dan deze solide plastic zak? weg 32, Oegstgeest, telefoon DE AUTOMATIEK Princestraat 810, Katwyk Telefoon 4360, vraagt JONGEN of MEISJE plm. 18 jaar voor werkzaam heden in automatiek. Loon en werktyden n.o.t.k. Viano Super meststof De pers schreef: Vooral over VIANO, een ver werking van gedroogd bloed meel, horens en hoeven van slachtvee, zyn de vakmensen zeer verrukt. f 1,40 per zakje voor 5 m2. f 5,75 per zakje voor 50 m2. f 10,50 per zakje voor 100 m2. SPECIAALZAAK JANVOSSENSTEEG 73, 75/77, vlak by de Hema. De Leidse Lascentrale vraagt prima TWEEDE C.V. MONTEURS TWEEDE PIJPFITTERS, bekend met aardgasleiding en tevens vakbekwame GRONDWERKERS.; TELEFOON 01710-^0303. TE KOOP luxe 4-KAMERFLAT 2e verd., riant gelegen aan de zyi, met prachtig uitzicht over polderlandschap. Prijs f32.000,— kJc. Omstreeks sept. a.s. leeg te aanvaarden. Paramaribostraat 41, Leiden, GEVRAAGD: voor halve dagen. Uren in overleg te regelen. CURIUM, Rhijngeesterstraat- weg 32, Oegstgeest, teL 52240. INTERNATIONALE KUNSTHOORN INDUSTRIE N.V. te Voorschoten. De waarnemend bestuurder deelt mede dat de algemene 27 maart 1968 ten kantore van de Intemationael Kunst stoffen Industrie N.V. te Bre da heeft besloten de naam loze vennootschap te ontbin den. De waarnemend bestuurder, aangewezen als vereffenaar,; maakt bekend dat hy reke ning en verantwoording heeft neergelegd ten kantore van de Internationale Kunststof fen Industrie N.V. te Breda, Kalshoven 25 en van deze li quidatie kennis heeft gege ven aan de Kamer van Koop- ha ndel en Fabrieken te Lei den. Tarief „SLEUTELTJES" (max. 50 woorden) 120 woorden f 1,75 2130 woorden f 2,75 3140 woorden f 4, 4150 woorden f 5,50 (een woord hoogstens 12 let ters) Bewijsnummers f 0.20 extra. Administratie num* merbrieven f 0,50 meer.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13