)egstgeest begroet zij'n burgemeester Jongens kregen kookles Leidenaar overleden Mr. Biesheuvel gevraagd voor ontwikkelings maatschappij Svoboda president Tsjecho-Slowakije Treinconducteurs in nieuw uniform hitvangst bij afrit van rijksweg 4 LEIDSCH DAGBLAD Na ongeval De 75-jarige Leidenaar J. Guleü uit de Bomeostraat is zaterdag in het Academisch Ziekenhuis bezweken aan de verwondingen, die. hu aan het begin van de week had opgelo pen bü een verkeersongeval op het Havenplein. De bejaarde man werd maandag: jl. bij het oversteken van de rübaan aangereden door een be stelwagen. Politievoetbal Leiden-Delft PAGINA II legstgeest heeft vanmiddag nieuwe burgemeester, jhr. A. J. van Eysinga, en diens tgenote, mevrouw W. A. R. i EysingaHorst, op bij der hartelijke wijze be et. Aan de gevels van vele nirïgen in het villadorp pperde het rood-wit-blauw natuurlijk ook van het ge entehuis aan het Wilhelmi- >ark. ïze begroeting verliep wat an- dan men zich had voorgesteld. burgemeesterspaar, dat met zijn i auto uit de richting Den Haag 11, arriveerde namelijk niet om twee, maar omstreeks kwart een bü de afrit van rijksweg 4. ■as op dat moment nog niemand het dagelijks bestuur van de ge- ite ter begroeting aanwezig, van Eysinga besloot toen maar &Ün auto te parkeren op de Rijn- -weg en te wachten op de dingen, febeuren zouden. n even voor half twee arriveer- loco-burgemeester M. van der wethouder J. J. Thorn en ge- itesecretaris Jac. de Visser. On es het wachten was de begroe- niet minder hartelijk. Ook de eren van de heer en mevrouw ngaHorst en enkele familiele- waren er bü aanwezig, i dit welkom stapten de heer en rouw Van Eysinga in een ge- staande auto. Voorafgegaan door auto van de rijkspolitie en een I :n, waarin de wethouders en de eentesecretaris waren gezeten jevolgd door de auto met de ite familieleden ging het naar het eentehuis in het Wilhelminapark. en daar stonden dorpsgenoten, het nieuwe burgemeesterspaar itaan begroetten. j het raadhuis aangekomen werd p opt voor de ingang van de secre- Daar werden door mevrouw j E. Gouverneur van Deene na- I s de raad bloemen aangeboden mevrouw W. A. R. van Eysinga- de vergadering had overgeno- zijn installatierede, waarin hij uitvoerig antwoordde op hetgeen wet houder Van der Voet i n zijn toe spraak had gezegd. Hü wees er onder meer op, dat egstgeest voor hem en zün vrouw geen onbekende gemeente was, omdat zü daar vele jaren hebben gewoond ook in diee cht zün verbonden. Met medewerking van het dagelüks bestuur van de gemeente en de raad hoopte hü veel in het belang van de gemeenschap te mogen doen. Namens de raad begroette de heer N. van Weizen als oudste raadslid de nieuwe eerste burger en diens echtgenote en zegde de medewerking van alle leden toe bij het bestuur van de gemeente. Installatie li precies twee uur begon de bij- lere raadsvergadering. Nadat lo- urgemeester M. van der Voet de ng had geopend en het Koninklük I— lit van de benoeming met ingang •e- 1 april van jhr. T. A. J. van nga tot burgemeester van Oegst- ar t had voorgelezen werden de en mevrouw Van Eysinga de t Izaal binnengeleid door de com- ie van ontvangst, bestaande uil raadslid N. van Weizen en ge- 2 utesecretaris Jac. de Visser, il'sle genodigden, onder wie oud- ^'[emeester H. L. du Boeuff, mr. van Herwaarden als vertegen- rdiger van de commissaris der ingin in de provincie Zuid-Hol lek burgemeesters van alle omlig- 1le gemeenten en een deputatie 2 Hellevoetsluis, woonden deze Isvergadering bü. >co-burgemeester M. van der sprak daarna zün installatiere- ^uit, waarin hü namens de ge- ^"nschap zün vreugde uitte over feit, dat aan het burgemeesterlo- Üdperk van slechts een maand einde was gekomen en dat Oegst- t thans in de persoon van jhr. Eysinga weer een eerste burger ta-t, e heer Van der Voet gaf een zicht van de problemen waar een gemeente als Oegstgeest te pen heeft en vroeg büzondere .35,n ^•dacht voor de woningbouw. Hier- 'erklaarde hü de heer Van Eysin- 'eftjeïnstalleerd als eerste burger en ge-iing hem de ambtsketen. Antwoord De begroeting op het grondge bied van Oegstgeest. V.l.n.r. bur gemeester jhr. T. A. J. van Eysin ga, loco-burgemeester M. van der Voet, gemeentesecretaris Jac. de Visser en wethouder J. J. Thorn. (Foto LD/Holvast) Nadat burgemeester Eysinga een slotwoord had gesproken zou een sa- menzün volgen, waarin door enkele genodigden het woord werd gericht tot de heer en mevrouw Van Eysinga. Van kwant over vier tot half zes zou er een openbare receptie zün. Daarna volgde een diner in de Beu kenhof en omstreeks kwart over ze ven zouden de Wilbertdrummers voor het bordes van het raadhuis een se renade aan het nieuwe burgemees terspaar brengen. In „De Lakenhal Expositie „Rondom Rembrandt" Van 11 april t/m 16 juni 1968 wordt in het Stedelük Museum „de Lakenhal" een tentoonstelling ge houden onder de naam: „Rondom Rembrandt: de verzameling Daan Cevat", waarin naast enkele vroege werken van Rembrandt, ook schilde- rüen geëxposeerd worden van schil ders die tot Rembrandts leermees ters gerekend kunnen worden, als Pieter Lastman en Jacob van Swanenburgh, terwijl Adam Elshei- mer, die Rembrandt beïnvloedde, eveneens vertegenwoordigd is. Tevens zün opgenomen een aantal schilderijen van leerlingen van Rem brandt, als Ferdinand Bol, Willem Drost, Gerbrand van den Eeckhout, Carel en Barent Fabritius, Govert Flinck, Aert de Gelder, Samuel van Hoogstraten, Jan Lievens, Constan- tün van Renesse, Johannes Victors en Jacob de Wet. Tenslotte zün ook een aantal werken uit de school van Elsheimer tentoongesteld, zodat een unieke mogelükheid geboden wordt om wat Rembrandt van zün voor gangers en leermeesters overnam te kunnen vergelijken met wat hü aan zün eigen leerlingen doorgaf. Ter gelegenheid van de tentoon stelling zal een beredeneerde catalo gus verschünen, waarin alle 62 schil- derüen afgebeeld zün. Na de begroeting op de ge meentegrens begeven burgemees ter en mevrouw Van Eysinga zich naar de auto. In het midden loco burgemeester M. van der Voet. Foto LD/Holvast) (Van onze parlementaire redactie) De anti-revolutionaire fractieleider en oud-minister mr. B. W. Biesheu vel is gevraagd als president-com missaris voor de NEMO, de Neder landse Maatschappü, voor Ontwikke lingshulp, aldus verluidt in Den aag. De NEMO is een maatschappü, die nog niet bestaat. De oprichting is aangekondigd in de rijksbegroting voor het lopende jaar. Het betrokken wetsontwerp is in een vergaand sta dium van voorbereiding. Het zal bin nenkort bü de Tweede Kamer wor den ingediend. De NEMO, waarin overheid en be- drüfsleven zullen samenwerken, wil projecten in arme landen gaan fi nancieren en gaan leren. F-111 BLIJFT AAN DE GROND Bü diverse gevechten langs de ge demilitariseerde zone zün zondag 274 Noor dvietnamese soldaten gesneuveld, zo hebben geallieerde eenheden ge meld. De gevechten werden geleverd in het gebied tussen Khe Sanh in het westen en Gio Linh in het oos ten nabü de kust. De belegerde mariniers van de Amerikaanse basis Khe Sanh heb ben zaterdag tweemaal een uitval ge waagd en drongen daarbü door tot de Noordvietnamese loopgraven en bun kers rond de basis. Volgens een woordvoerder in Saigon doodden zü in totaal 130 tegenstanders. De Ame rikanen, die gesteund werden door artillerie en vliegtuigen, telden aan eigen kant negen doden en 74 ge wonden De tweede Amerikaanse jachtbom menwerper van het type F-111 die binnen een week in Zuidoost- Azië verloren is gegaan is zaterdag, op weg van een bais in Thailand naar Noord- Vietnam, in noord-Thailand neerge stort. Dit was, volgens een Ameri kaanse militaire woordvoerder in Sai gon niet het gevolg van een vüan- debjke actie. De twee inzittenden zün ongedeerd door een reddingshelikop ter aan boord genomen. De Amerikaanse luchtmacht houdt deze jachtbommenwerpers nu aan de grond terwijl een onderzoek wordt ingesteld naar het verloren gaan van deze toestellen, die zes mil joen dollar per stuk kosten. De kooklerares van de Chr. Nij verheidsschool voor meisjes „Bos huizen" in Leiden zette heden ochtend grote ogen op toen leer lingen van de Chr. L.T.S. keu rig met een wit schort voor bij haar op kookles kwamen. Kijkend op de kalender begreep zij al spoedig de invasie van deze man nelijke schooljeugd, die dan ook direct aan het werk werd gezet. Hetzelfde verging het de leraren van de Chr. L.T.S., die een klas van de Boshuizenschool op be zoek kregen om daar in het tech nische vak een scholing te onder gaan. Ook op andere scholen heeft een dergelijke verwisseling plaats gevonden. Zo ondervond een vier de klasse van het Gymnasium gedurende één lesuur gastvrijheid in het Rembrandtlyceum, terwijl een klasse van laatstgenoemde school hospiteerde in het Gymna sium. (Foto LD/Holvast GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING IN PRAAG WASSENAAR Op de lijn Leiden-Utrecht In het kader van de algemene gezichtsverandering van de Nederlandse Spoorwegen onder meer nieuwe emblemen en nieuwe kleuren zal op 26 mei het nieuwe uniform van de treinconducteurs voor het eerst worden getoond op de lijn UtrechtLeiden. Het uniform zal waarschijnlijk bestaan uit een tweekleurencombinatie en zal voorlopig alleen op de acht gele treinen tussen Utrecht en Leiden v.v. worden ge dragen. Wassenaar verloor met stevige cijfers Wassenaar ging gisteren met vrij grote cüfers ten onder tegen ADS (52). De Kerkehouters kregen on geveer hetzelfde aantal kansen als de thuisclub, maar als het op benut ten aankomt heeft de Wassenaarse voorhoede niet zo heel veel in haar mars. In de 10de minuut zag de ADS-er Volmar kans doelman Clement voor de eerste keer te passeren. Twintig minuten later herstelde Barnhoorn het verstoorde evenwicht (11). Na de pauze verwüderde ADS zich in de score vrü vlug van Wassenaar door treffers van De Roode en Cas- teleün. Barnhoorn reduceerde de achterstand weliswaar tot 32, maar in de slotfase kreeg de Kerke- houtse ploeg een zware klap te in casseren: Boogaard kwam zo onge lukkig met een tegenstander in bot sing dat hü zün linkerscheenbeefi brak. Ontmoedigd speelde Wasse naar verder. ADS maakte er ge bruik van om de score tot 52 op te voeren door doelpunten van Volmar en Casteleün. WARMOND Ouderavonden van school met bijbel Het gebouw voor Christelijke Be langen aan de Wijngaarden laan in Voorschoten was zaterdagmiddag het trefpunt van padvinders en welpen van de Prinses Beatrix-groep en ve le belangstellende ouders. Over deze oudermiddag zei groepsleider E. Moo ienaar het volgende „De bedoeling van deze middag is een indruk te geven van wat in onze dagen het welp—zün en het padvinderswezen voor uw zoon kan betekenen. We heb ben getracht daarbü zoveel mogelijk het improvisatiekarakter te hand haven. Het gebodene is geen revue of toneel, maar een zo getrouw mo- gelüke copie van de werkelijke wel pen- en padvindersactiviteiten". Vierentwintig padvinders en veertig welpen begonnen daarna aan de af werking van het programma. Het ge heel gaf een redelüke indruk, spe ciaal de padvinders lieten duidelük uitkomen, dat het veelbesproken spel van verkennen de laatste jaren een andere inhoud heeft gekregen en dat het in de toekomst op nog reëlere basis gericht zal worden op maat schappü, medemens en wereld. Tüdens deze oudermiddag herinner de een byzonder verzorgde verza meling van honderden insignes, em blemen. beeldjes, kaarten e.d. aan het verblüf v an vier padvinders in Idaho, VJS., waar vorig jaar de World Jam boree 1967 werd gehouden. Solistenconcours Warmond» Fanfare Warmonds Fanfare hield in ge bouw 't Trefpunt een onderling solis tenconcours, waarbü de heer Beu nen uit Gouda de deelnemers op de piano begeleidde. Dit jaar waren er twee wisselbekers beschikbaar. Die van het bestuur (vorig jaar in han den van de heer J. Ouwenhand) en een van de erevoorzitter, de heer K. Beumer. Het kwartet, gevormd door de heren C. v. Bladel. A. v. Bladen, P. v. Bladel en P. Schier, bemachtigde met 136 punten de wisselbeker. Het vertolkte „Land of hope and glory" van Elgar. De tweede wisselbeker kwam in het bezit van de heer J. Bladel, die 135 punten kreeg toege wezen. Ook J. Tüsen kreeg een eerste prüs. Hü behaalde 134 punten met de Air Varié, (bariton). Voorts werden eerste prijzen toegekend aan de he ren K. Vos <bugel>, C. Zwaan (ba riton sax),.P. Mantel (corhoorn). De prijzen en diploma's werden door de erevoorzitter uitgereikt. Generaal Svoboda is zaterdag ge kozen tot president van Tsjecho-Slo- waküe. Hü kreeg bü stemming in de nationale vergadering 282 van de 288 stemmen. Zes stemmen waren blan- President Svoboda van Tsjecho-Slo wakije heeft zaterdag tegen ambas sadeur Asanti van Finland, deken van het corps diplomatique in Praag, ln het kont de hoofdlünen geschetst van de buitenlandse politiek van zün land. Deze komen hierop neer: trouw aan het bondgenootschap met de Sowjet-Unie en de socialistische we reld. vriendschap met de ontwikke lingslanden en steun aan de landen die voor hun onafhankehjkheid strij den en voorts samenwerking met de Europese landen met een ander so ciaal systeem. De Finse ambassa deur had zün opwachting bü Svoboda gemaakt om hem namens het Corps Diplomatique geluk te wensen met zün verkiezing tot president. belangrüke partü vergadering bü te wonen. Daarna is niet meen van hem gehoord. Zün vrouw en twee zoons hebben laten weten dat hü niets ge zegd had dat er op zou wüzen dat hü een reds had willen maken. Naar ln Belgrado verluidt is de Tsjechoslowaakse president Svoboda vroeger gered door de voormalige Russische premier Nlkita Chroesjta- sjow. In 1956 bezocht de ex-president An- tlhonin Novotny in Praag en wilde hij toen ook "n ontmoeting hebben met Svoboda. Deze berromd zich toen ech ter niet meer in de Tsjechoslowaakse hoofdstad. Hü was als boekhouder op "n coöperatieve boerderij in een af gelegen deel van het land te werk ge steld na door stalinistische elementen te zün weggezuiverd. De Tsjechoslowaakse autoriteiten haastten zich na het verzoek van Chroesjtsjow Svoboda naar Praag te brengen waar hü korte tüd later VerClWil 111112 g«sprek met de Russische pre- J O mier had. Een gedeeltebjke rehabilitatie volg de hierop. Hü werd benoemd tot com mandant van een militaire acade mie. Dr. Jozef Bres tanski, de vic*-presi dent van het Tsjechoslowaakse ge rechtshof is sinds vorige week don derdag verdwenen. Dit bericht „Prace", het dagblad van de Tsjechi sche vakbeweging vandaag. Brestanski was opgedragen een on derzoek in te stellen naar het eerher stel van 30.000 mensen die in het be gijn van de jaren 50 zün te rechtgesteld, gevangen zün genomen of op andere wijze zün vervolgd. Don derdag had hü het gebouw van het hoge gerechtshof in de Praagse voor stad Pankratsj om 10.30 uur verlaten om op het ministerie van Justitie een Grote judo-zege Het A-team en het juniorenteam van sportschool De Vries traden dit weekeinde als gastheer op van twee Duitse Judoploegen, afkomstig uit Krefeld. Het A-team van de Leidenaars ver sloeg de Duitsers met 50—36. De puntenleveranciers van sportschool De Vries waren Ton Selier, Sjoerd Boonstra, Wout Holverda. Leo de Vries en Jan Onvlee. Het adspirantenteam bewees zün kracht door de Duitsers met 400 te kloppen. Dat totaal werd Mjeenge- worpen door de Zuidhollandse kam pioen Wout Holverda, Jan Barends, Sjoerd Boonstra en Bert Marck. Na afloop werden de Duitse gasten in het buitencentrum van de Leidse Jeugd Actie, „De Korte Vliet" op een feestavond onthaald. ZOETERWOUDE A. P. Bruines 50 jaar lid van St. Willibrordu8 De afdeling Zoeterwoude van de bond „St. Willibrordus" houds JONGEMAN SLACHTOFFER VAN DRONKEN AUTOMOBILIST De 24-jarige leerling-accountant F. Steunenbrink is zaterdagnacht op de Heiligeweg in Amsterdam ernstig gewond geraakt toen hü werd aan gereden door een dronken automo bilist die na tegen een geparkeerde wagen te zijn gebotst met zün auto het trottoir opschoot. De wagen botste vervolgens tegen de pui van een lampenwinkel waarbü het slacht offer door de etalageruit werd ge drukt. De jongeman werd opgeno men in het Wilhelmlna-gasthuis en zal vermoedelük beide benen moe ten missen. De automobilist, een 18-jarige be hanger, moest door enkele agenten tegen woedende voorbügangers wor den beschermd. Volgens de politie gedroeg de man zich zeer agressief en viel hü in het bureau twee te hulp geroepen artsen aan. P.S.P. veroordeelt Israëlische strafexpeditie (Van onze Haarlemse correspondent) Het partijbestuur van de PSP heeft zijn instemming betuigd met de re solutie van de Veiligheidsraad, waar in onder andere de strafexpeditie van Israël in Jordanië wordt veroor- Judowedstrijden In het judojeugdtoernooi in Den Haag zün de leden van Eendracht goed voor de dag gekomen. In klasse A tot 30 kg werd Sjuul Kuyer 3de; klasse C tot 40 kg Cor Buis 2de en Richard Looy 3de; klasse B tot 35 kg r. ae Ronald van Eügen 2de; klasse D tot Maria P. p.. d. van J. j. kalzer 45 kg Frank Wortel 3de; Klasse F tot r! *laria E 2 van K- 55 kg Ed Lankhuizen Isle, Hendrik Getrou»-d- w. F. de Vn^er "n T Molman 2de, Paul Janssen 3de; A- M. klasse A tot 28 kg Jan Bakker 3de; klasse B tot 32 kg Martin Heruer 2de; Manfred v. d. Brugghen 3de; klasse E tot 44 kg Ronald Zierikzee 1ste. Voor de competitie kwam Eendracht uit tegen het sterke team van sport school De Korte uit Hoogvliet. Uitslag 20—20. dagavond om acht uur de jaarverga- dee,d;.D,t zegt de party in een brief, dering in „De drie eendjes". Tüdens 4 deze vergadering zal de heer A. P. Bruines gehuldigd worden In verband met heiet feit. dat hü vüftig jaar lid is van de afdeling. BURGERLIJKE STAND ZOETERWOUDE Geboren: Rlcar- do W. M. z. van J. H. Turk en G. G. van der Krogt; Elisabeth, d. van C. Molenaar en J. I. Kruik; Walterus J J M. van P. J. M. Belt en C. M. H. van der Krogt; Rudolf, z. van Th P. T Roeleven en P. C. E. de Bruin; Nlerop; N. van der Meer vj. van der Velden; A. M. Pleterse en A. A. Wassen burg; L. H. M. Swltzar en W. Th. M. van Veen. Ondertrouwd: J. G. Timmermans. 29 J„ Tilburg en M. A. G. L. Slever- dlng. 24 J.; P. van der Loo. 21 J. en J. J M van Rijt, 18 J.; J. van Leeuwen. 60 J. en P. Feeleus, 53 j. te Leiden. Overleden: WlllemJjntJe C. e. v. J. G. F. Vromans, 75 J.; Maria J. J. Asaelbergs, 75 J. die zü heeft gestuurd aan de Israë lische minister van Buitenlandse Za ken. De PSP spreekt de vrees uit, dat het door Israël bezet houden van gebieden van Syrië, Egypte en Jor danië geenzins zal bü dragen tot een duurzame vrede in het Midden-Oos ten. De PSP ziet als enige oplossing van de spanning de terugtrekking van de Israëlische troepen uit de be zette gebieden onder garanties voor Israël grenzen door legering van V.N.-troepen aan beide züden van de grenzen. De PSP ziet ook de door haar beterurde sabotage-activiteiten van „EH-Fatalh", als een van de conse quenties van het in bezit nemen en houden van gebieden, die niet toe behoren aan Israël. De partü dringt er bü de Israëlische regering op aan de in 1967 gesloten wapenstil stand te houden en de bezette gebie den niet te annexeren. VNDAG 1 APRIL 1968 Het Leidse politievoetbalelftal speelt morgenmiddag op het UVS-terrein in de Kikkerpolder een competitiewed strijd tegen de Delftse politie.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11