Beurten in spelen grote rol titelstrijd bandstoten Voetballen nu moeilijker' Nek-aan-nek-race tussen De Kleine en Vultink L.F.C. - D.H.L. De Munck blijft bij Vitesse Honderd gulden voor doelpunt rechtervoet Doping Handhaven UVS en LFC hun posities Lugdunum - H.M.S.H. Sparta tachtig jaar UEFA nodigt Ajax, Feijenoord en ADO uit Otto Bonsema: PAGINA 'A ZATERDAG 30 MAART 1668 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCII DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD (Van onze speciale verslaggever) Venhuizen In het Neder lands kampioenschap band stoten anno 1968 in Venhuizen speelt aan de top het aantal beurten een bijzonder belang rijke rol. Natuurlijk houdt zo wel Hans Vultink als Henk de Kleine rekening met een onbe raden misstap. Maar bovenal zien zij angstig nauwkeurig toe, dat de afstand in beurten niet te groot wordt. Gistermiddag liep Henk de Kleine er wéér een uit, waardoor hij vier beurten „voorsprong" kreeg op zijn waarschijnlijk enige rivaal. Dat was ook te zien aan de algemene gemid delden, 7.40 voor De Kleine en 7.05 voor Vultink. Zij waren na die der de ronde de enigen, die nog zonder verliespunten op de ranglijst prijkten. Bert Teegelaar had zijn Waterloo gevonden in een bijzonder spannend en daarna zeer matig duel tegen Lambert van Leur, die zó verwoed streed voor zijn laatste kans voor aansluiting met de top, dat Teege laar volledig uit zijn spel gebracht werd. Het theatrale van de Rotter dammer bleef de naar de zoldering gerichte blikken, de ongelovige uit drukking op zijn gezicht als de ballen niet rolden zoals hij graag wilde maar de „snee" was er uit geraakt. Wie dan tegen Teegelaar aantreedt, heeft een kans om te winnen. Die kans greep Van Leur met beide han den. al was het tenslotte na een voortdurende lichte voorsprong een narrow escape182-200. Zwak Dat Vultink en De Kleine geen fout maakten en dus ongeslagen ble ven, lag meer aan het zwakke spel van de tegenstanders Jacobs en Sundquest, dan aan eigen beloftevol spel. Zo volledig bleek het tweetal in de ban van het scorebord van de con current, dat het spel er danig onder leed. Pas tegen het einde, toen Ja cobs zowaar met enkele aanvaard bare series (25-11-13) zijn gemiddelde tot boven de 3,5 ophees, kwam er wat genialer carambolage. Vul tink scoorde 30 caramboles, waardoor hij op 197 strandde en nog een extra beurt nodig had om te finishen. Henk De Kleine schonk de toe schouwers de milde gave van een voortreffelijk gespeelde serie van 41 in de 27ste beurt, waarna hij met een 17 de 200 volmaakte. Wéér had hij een beurt minder nodig dan Hans Vultink, hetgeen de nieuwbak ken Brabander veel deugd deed. Groeiend Vultink kreeg vroeg in de avond met de groeiende kracht van Duy- sens te maken. De Belgische Neder lander stootte er prinsheerlijk op los, nam een steeds grotere voorsprong en velen in de zaal geloofden heilig in de eerste verliespartij van de gro te favoriet, toen Duysens in de 20ste beurt met 131-95 voorkwam. Ze hielden geen rekening met het vechtersinstinct van Vultink. Toen de explosies kwamen, had men geen ogen genoeg om al het schoons op te ne men. 44 caramboles scoorde Vultink in de 23ste beurt. Nog was Duijsens niet bereid te capituleren (143-140). De 16, gevold door een nieuw stuk vuurwerk (40) waren echter doorslag gevend. Dat Hans Vultink daarna nog vier beurten nodig had om de vier caram- BASKETBAL Bona Stars wint Bona Sta-rs heeft gisteravond de vervroegd vastgestelde wedstrijd te gen Wilskracht in de S teenwijklaan in Den Haag winnend afgesloten. In de laatste minuten waren de Leide- naars, na een gelijkopgaande stryd, juist iets schot/vaardiger. Wilskracht speelde een safe aan- valsspelletje zoals gewoonlijk en kon, ook door het slechte verdedigen van de Stars, een 3-10 voorsprong nemen. Eerst na een kwartier gaf André de Jong met enkele breaks zijn ploeg de leiding in handen. De rust ging in by 37-32 voor Bona Stars. Na de hervatting liep Wils kracht de achterstand in en nam vlak voor tijd zelfs nog de leiding: 61-62. Maar in de laatste halve mi nuut wisten Peter de Jong en van Tuyll van Serooskerke ieder nog een keer de weg naar de basket te vin den, zodat de zege voor de Leide- naars was: 65-62. Vanavond spelen de Bona Stars, wederom in Den Haag, tegen Punch, waarvan in de eerste wedstrijd met 68-48 werd verloren. Ook in deze return zal de zege wel naar de Delftse studenten gaan. Scorers: P. de Jong 24 p.. A. de Jong 11, v. Tuyll van Serooskerke 9, H. Stol 8, v. Mameren, Den Hol lander 4, Ruysenaars 3, Wallaart 2. boles te scoren, die hem van de 200 scheidden, deed vooral Henk de Klei- deugd. Die beurten, weet u wel, die belangrijke beurten Het was al na middernacht toen Henk de Kleine met een tevreden ge zicht zijn keu in het foudraal kon opbergen. Niet alleen had hij Bert Teegelaar naar de kansloze midden groep verwezen, maar door in 22 beurten te finishen (200-158) had hij zijn moyenne voorsprong op Hans Vultink nog meer vergroot. Duysens Ligtihart Teegelaar Van Leur De Kleine Sundquest Jacobs Van Leur Duysens Vultink Uitslagen 29 35 6.8 158 22 17 7.13 e Kleine 200 22 35 9.09 De stand na twee dagen is: 1. De Kleine 8 pnt. (7.76)2. Vul tink 8 f6.95); 3. Van Leur 6 (4.96); 4. Ligthart 4 (5.89)5. Teegelaar 4 (5.17); 6. Sundquest 2 (4.73); 7. Duy sens 0 (4.72); 8. Jacobs 0 (3.02). ADVERTENTIE ZONDAG 2.30 UUR N.M. de belangrijke wedstrijd (Van onze correspondent) ARNHEM Zag het er aanvanke- k naar uit dat de breuk tussen de Arnhemse eerste divisieclub Vitesse trainer Frans de Munck defini- zou zijn, deze week zijn beide partijen alsnog tot overeenstemming gekomen. Het contract van De Munck is verlengd tot 1 juli 1969. Het contract is verlengd op basis m het salarisaanbod dat voor De Munck enkele maanden geleden aan leiding was om zijn ontslag aan te bieden. V olleybalploeg DEN HAAG De Nederlandse volleybalploeg, die van 13 tot en met 20 april deelneemt aan het toernooi om het Westeuropese kampioenschap, bestaat uit de volgende spelers: Bert Aalbers (US), Johnny Groen (SFC), Cor de Hond (Tornado), Richard Onnes (Hoevok, België), Hans Val kenburg (Bekkersveld), Piet Wasse naar (Libanon), Hans Jansen, Hans Lodder, Kees Tinga, Harry Veldhuis, Bram Vermeulen en Geert Trompet ter (allen AMVJ). Trainer/coach is Henk Blok. In deze ploeg ontbreekt een aantal spelers, die vorig jaar deel uitmaak- van het basisteam dat in Amers foort Westeuropees kampioen werd. Jurrien Kooien, de laatste Blokkeer- speler in de nationale formatie, Piet Swieter en Jan van der Hoek hebben wegens drukke studie of werkzaamhe den bedankt, terwijl Jan Willem Mul der met blessures kampt. Hoe komt mijn club uit? UVS Sloos, Balkhoven, v. Duyl, Lardé, Plezier, Koren, Le- get, Teske, Holl, Désar, Logeman. ROODENBURG Keereweer, B. de Jonge, Pennenburg, I. v. Weerlee, Klinkhamer, De Klerk, J. v. Weerlee, Ooyendijk, Den Os, Heymans, Schoonderwoerd de Bezemer. LFC V. Leeuwen. V. d. Berg. D. Sira, L. de Jong, H. Sira, V. d. Hey- den, P. de Jong, Laarhoven, De Wit, Dreef, Gubler. LUGDUNUM Peeters, Crama. Redel, Schouten, Oppelaar, Vermond, De Roo, C. de Cler, Collé, H. de Cler, Pijnakker. DOCOS G. Dubbeldeman, van. Marwijk, v. Zijp, v. Polanen. Vink, Krom, P. Dubbeldeman. Hoogeboom, Kanbier, v. d. Broek, Meel. Van Hanegem (Xerxes/DHC) DELFT Wim van Hanegem Daarnaast voerde Lindner om zijn sterspeler van het uit de onderste I ploeg uit de gevarenzone te halen regionen opgerukte Xerxes/DHC halverwege, het seizoen nog een an- maakt doelpunten. Véél doelpunten. I der tactisch grapje in. Het spelen Van de 28 treffers die het Rotter- j met een „ausputzer" werd losgelaten, damse elftal uit Delft in de compe- I Vóór de achterste vier, inplaats van titie tot nu toe bij elkaar schoot, erachter, opereert nu verdediger Van kwamen er zeventien „in de mees- der Heilde. Ook dat had succes. De te kranten staat zestien, maar het I laatste tien wedstrijden werd de ta- moet er één meer zijn, het is niet zo lentvolle jonge doelman Eddy Trey- belangrijk" van de linkervoet van tel nog slechts viermaal gepasseerd. Van Hanegem. Wim van Hanegem: „Lindner Trainér Kurt Lindner heeft zo xiin heIe E®ede. In het heetn waa ANTWERPEN Twee wielrenners —de Belg Emile Severeyns en de Duitser Klaus Bugdahl zijn giste ren in Antwerpen wegens het gebruik van doping elk veroordeeld tot een boet van 4.000 franken en intrekking van hun licentie gedurende vier maanden. Dr. M. Lemage uit Brustem, die de stimulerende middelen had voorge schreven. werd veroordeeld tot een boete van 6.000 franken en verder mag hij zich gedurende twee jaar met geen enkele sportgebeurtenis in laten. Molentoernooi Op verzoek van Sparta zal de mo lenwedstrijd tegen LFC, niet dinsdag, maar donderdag 4 april worden ge speeld. Paardesport Aintoon Ebben is gisteravond tijdens een internationaal concours hippique in Antwerpen op de tweede plaats geëindigd in een puntenwedstrijd om de internationale grand prix „Grundig". Ebben, die Kairouan bereed, legde het parcours 0.8 sec. langzamer af dan de Frans man Geneste. Y oetbalprognoses (Van onze sportredactie) Het heeft er nu toch alle schv.. van, dat UVS en LFC zich serieus gaan opmaken voor het vieren van een kampioenschap. In hoeverre dit morgen nog benadrukt zal worden, valt op dit moment moeilijk te zeg gen. De blauwwitten ontmoeten een voor hen altijd lastige tegenstander, Overmaas, dat vooral in eigen hu>s moeilijk te verslaan 'is. Er valt bo vendien dit seizoen weinig regelmaat te bespeuren -in de vorm van de UVS-ploeg. Of het moet zijn, dat de opwaartse lijn van de laatste weken nu, in de beslissende slagen, wèl wordt gecontinueerd. Als Jan Leget c.s. In ieder geval tot het n>veau van vorige week reiken, dan zal ook de ze Rotterdamse ploeg, ctic waarlijk niet van grote kracht is, het hoofd moeten buigen voor de Leidenaarg. LFC ontvangt aan de Boshuizerka- de in DHL een zeer wisselvallige te genstander. De kanaries zullen op geduchte tegenstand moeten rekenen, want de Delftenaren staan nog lang niet veilig. Wie er in de strijd om de punten aan het langste eind zal trek ken, valt, na het magere gelijke spel van de geelzwarten tegen Blauw Zwart, moeilijk te voorspellen. We houden het toch op een Leidse zege. In de eerste klasse B staat er voor Roodenburg een uitwedstrijd tegen De Musschen op het programma. Een gelijkspel lijkt wel in overeenstem ming met de krachtsverhoudingen te zijn. Voor Alphen kan morgen het zon netje een heel eind doorkomen na de wedstrijd tegen RKAVV. Het is ech- de Leidschendamse ploeg eigen van zün koningschutter te verhelpen. Wim Hanegem: „Als ik een doelpunt met mijn rechtervoet maak, krijgt het hele elftal honderd gulden". Die extra-premie is nog niet uitgekeerd. ..Het is of de duivel ermee speelt. Tegen Twenthe was het bijna raak. Toen stompte De Vries de bal uit het doelgebied. De penalty miste ik Tegen MVV was Ik ledereen voorbij en schoof de bal rustig in het doel met mijn rechtervoet d«® eenbenie-heid het moeilijk met de jongens van i de laatste kans op aansluiting met tter te verhelnen DHC In d« divisie waren het de overige staartploegen. Dat maakt natuurlijk vedettes. De ploeg viel in groepjes uiteen. De eenheid is nu zo ver hetsteld dat Lindners opdrachten worden uitgevoerd. Voor het hele elf tal luidt die: Speel op nul. Voor Wim van Hanegem persoonlijk: „Schieten! Je kunt beter op doel schieten dan Je bal kwijtraken". Schieten is ook geboden omdat XERXES DHC zich nauwelijks daar1 komt lcan permitteren een kans te laten uit h«t niets 0P«ns nog een speler i "ee™ »Do,>r krM*en die hem er juist voor de lijn uit- naar verhouding weinig kansen, glijdt- Dat is pech met drie man in de We lopen i voorhoede' Met de andere voet is Wim van! sinds kort is Wim van Hanegem, Hanegem zeer doeltreffend en daar- gje met zijn gezin in Utrecht is blij* om uiterst geschikt voor de speciale j veti wonen, fuU-prof. Eén van de drie taak die hem in het elftal van Xer- bij Xerxes/DHC. Na zijn komst bij ies/DHC is toebedeeld. Ondanks Xerxes was hii bouwvakker-af en zijn schutterscapaciteiten fs de 24-j werkte hij enige tijd bij de sterke jarige Van Hanegem, twee jaar ge- man ,an Xerxes, Hoogenboom. „Nou 1 Wrfll'plll leden door Xerxes overgenomen van „erken je moest er zijn, weet Je VeFox geen spitsspeler. „Gelukkig j we]» Nu is hij alleen voetballer. „Ik niet, dat is een hondenbaan. Je hebt t zeis iedere dag, behalve zajterdag op altijd twee man bij je lopen. Het j eu neer. Maandag voor massage in Gouda, de andere dagen de Alphenaren niet dig. Een zege durven we Jan Klui vers c.s. echter wel toe te kennen. Lugdunum krijgt bezoek van HMSH, dat zijn hoogtepunt achter zich lijkt te hebben. Voor de kikkers is nog steeds het „moeten" winnen van kracht. Wy zien hen dat tegen HMSH ook wel doen. Bodegraven zal by ONA wel weinig in de melk te brok kelen hebben. Lisse heeft het daar entegen wat gemakkeiyker by Oran jeplein, dat al heel dicht aan degra datie toe is, Wassenaar zal by ADS wel niet uit zyn benarde positie weten te geraken. Een geiykspel is wel het hoogste, waarop de groenwitten mo gen rekenen. werk in de voorste linies wordt bij Xerxes/DHC opgeknapt door Blok de buitenspelers Jacobs en Klijnjan, beiden enkele seizoenen geleden nog gekleed in het rood-wit van Feije- noords jeugdeltal. Daarachter de Joegoslaaf Radovic vooral belast met een defensieve taak, en Van Ha negem. ,,Ik heb wel nummer toen op mUn rug, maar dat zegt niets. Ik ben eigenlijk kanthalf, ik zwerf over al. Daarom is het moeilijk om mij constant te bewaken. Ik blijf op myn plaats. De buitenspelers moeten gaten maken en dan spring Ik erin". gens èn 's-middags te trainen. Vrij dags maar één keer. Ik heb er geen hekel aan. Zy kunnen mU gerust de hele dag laten lopen". ADVERTENTIE Bezoekt zondag i In de vierde klasse A is de aan dacht deze keer sterk verdeeld. War- munda en SJC zullen by een gelyk spel beide gebaat zyn. Teyiingen zal wel aan het langste eind trekken te gen Altior, dat zeer bedenkeiyk aan het afzakken is. Voor SJZ zyn er wel kleine mogelijkheden weggelegd te gen BEC, al Ujkt een gelykspel voor de hand liggende uitslag. VVSB kan een kleine zege boeken in het duel tegen Concordia H. Ondanks de verrassende nederlaag van BMT rige week, lykt een tweede misstrap van de Hagenaars deze keer tegen Docos, ndet waarschijnlijk. ASC heeft nieuwe moed geput uit de overwin ning op Warmunda. Maar of deze mentale opkikker voldoende zal zyn om zich in de Veen ook DOSR van het ïyf te houden, valt nog te be- twyfelen. Met een puntenverdeling mogen de roodzwarten al dik tevre den zyn. De kans is groot, dat ook VTL en Boskoop, die elkaar in de Rynstreek ontmoeten, beide een punt aan hun duel overhouden. Voor Wad- dinxveen (uit) en Alphia (thuis) ïyken er nederlagen te zyn wegge legd tegen resp. Quick Steps en Sche- veningen. Schotse leiding Nederland-België DEN HAAG De interlandwed- stryd NederlandBelgië, die op 7 april in het Olympisch Stadion zal worden gespeeld, wordt geleid door de Schotse scheidsrechter J. Paterson. De grensrechters voor deze wedstryd zijn W. Christie en J. McKeeman. Wielrennen De Fransman Le- meteyer heeft gisteren de vyfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. Hy legde de 178 km van Lerida naar Barcelona af in 5 uur 32 minu/ten 16 sec. Na vyf ritten heeft de Spanjaard Mariona Diaz de leiding in de algemene rang schikking. De Belgen Eddy Merckx 3. Reybroecfc staakten de strijd, omdat zy de Ronde van Vlaanderen, die zondag gereden wordt, prefereer den boven de Ronde van Catalonië. Skiën Jean Claude Killy, de omstreden drievoudige Olympische skikampioen, is voor de tweede ach tereenvolgende maal winnaar ge worden van de wereldbeker. Doordat de 24-jarige Fransman gisteren de sMom won van de internationale wedstrijden te Rossland, gelegen op de grens van Canada en de Verenig de Staten, is hy in de competitie om de trofee onbereikbaar geworden voor zyn concurrenten. Voetbal Voor de eerste divisie van de Engelse league is gisteravond de wedstrijd West Ham UnitedAr senal gespeeld. De ontmoeting ein digde in een gelykspel: 1-1. ROTTERDAM De Rotter damse eredivisieclub Sparta wordt op 1 april tachtig jaar. En dat is geen grap, al konden een paar Rotterdamse jongelui, toen zy in 1888 in de tuin van de fa milie, Harte velt Hoos een club oprichtten, die zy Sparte, noem den, niet vermoeden, dat zy tachtig jaar later nog eens in de krant zouden komen. Guus La- verge, de eerste voorzitter, was vyf tien jaar Ik dacht dat ik jong was zegt de huidige voorzitter Cor van Ryn, die en kele jaren terug Jan Salters is opgevolgd Laatstgenoemde kwam uit de school Overeynder en daarmee hebt u meteen de drie voorzitters uit de laatste zestig jaar gehad en het bewys, dat Sparta er zuinig op is. Wat het geheim is van Spar ta's vitaliteit? Jan Salters, die nu erevoorzitter is, kan het in enkele woorden verklaren. De grote kracht van de vereniging is altyd geweest: vooruit zien. Sparta had altyd alles eerder dan een ander: doellat, netten, entreegeld. En toen betaald voetbal aan de poort klopte hield Sparta deze niet gesloten. Van alle clubs uit vroeger jaren is Sparta daardoor de enige, die 70 seizoenen in de hoogste re gionen heeft gespeeld. Een club. die zou oud is ge worden, heeft dat kan niet anders een roemruchte ge schiedenis om op terug te zien. En van Bok de Korver tot Hans Eijkenbroek een cavalcade van spelers, waarvoor het Kas teel te klein zou zijn. Men mag by de sohouw en by een goed glas wyn nog wel eens over het verleden (Ruffelse, Huug de Groot) en uit minder grys verle den (Rinus Terlouw, Tony van Ede) de revue laten passeren Sparta houdt tooh het liefst zyn vizier gericht op het heden en de toekomst. En dat is ook de reden waarom het Kasteel nog niet onder monumentenzorg valt. Sparta speelt onder trainer Wiel Coerver alweer enkele seizoenen tegen de top van de eredivisie. Maar de roodwitten willen van bruidsmeisjes op nieuw de bruid worden. Met Jan van Beveren, Verdonk, Mlel Pys zitten de Rotterdammers alweer in de lift, ze willen nog één of twee cracks erbij om weer om hoog te schieten Er ia in dit geval reeds een zeer nauwe band met de jonge DFC'er Klynjan en een wat lossere band met Jan Mulder. Twee pe perdure spelers, maar Sparta is bereid om in de beurs te tasten. En dQn willen de roodwitten wel weer eens d'e Europa Cup in, waarvoor zij in 1960 de spits hebben afgebeten. Apropos: van de roemruchte wedstrijd tegen Glasgow Rangers in Glasgow besteedde toen de radio tien mi nuten van haar kostbare zend tijd. Na-competitie (Van onze correspondent) DEN HAAG Ajax, Feijenoord en ADO zyn door de UEFA officieel uit genodigd voor de internationale na- competitie. Bovendien zyn de drie clubs verzocht 4 en 5 april in Ztirich aanwezig te zyn om met de andere twaalf clubs tot een poule-indeling te komen. (Van onze correspondent) Veendam „Misschien juist door al die blessures, juist omdat we nog geen wedstrijd met de ploeg konden spelen die we aan het begin van dit seizoen op papier hadden staan, draai en we zo goed. Wie kan het zeggen? Het sterkste wapen van ons is namelijk de wilskracht, de inzet, gebaseerd op een ruime routine van wat oudere spelers". Dat zegt Otto Bonsema, de mana ger van „Veendam", als hy zoekt naar het waarom van de successen, die de veenkoloniale geelzwarten dit seizoen bereiken. „Veendam" staat met een goed uitzicht op promotie stevig tweede op de ranglijst van de tweede divisie en behoort tot de laat ste 16 in de stryd om de KNVB-be- ker, door tot ieders verbazing ere divisieclub GVAV te wippen. „Doelman Drent, de 17-jarige scho lier, die na het geblesseerd raken van onze beide betaalde keepers, nu ons doel verdedigt en ons moet redden, omdat we geen andere doelman meer hebben, heeft ongewild de aandacht gevestigd op de voortdurende pech. die wy dit seizoen hebben. Afgelopen zondag speelden wy voor de beker by- voorbeeld tegen Cambuur niet alleen zonder een echte keeper, maar ook zonder Biyham, Meuken en Kuiper, drie van onze routiniers, die de kern van het team vormen. Toch wonnen we van de Friezen!" „Sinds 1 juli vam vorig jaar ben ik als manager aangesteld bij Veendam. een functie die me op het ïyf ge schreven is, omdat ik nu eenmaal niet buiten die „schoppery" kan", zegt oud-international (8 x). oud- bondscoach (5 jaar met Jessie Car ver) en oud-trainer (14 jaar GVAV en 4 seizoenen Veendam) Otto Bon- „Het voetballen is moeilyker ge worden, het is van vry spel een dek kend spel geworden, waarin het voor de spelers heel moeiiyk is om hun speelvreugde uit te leven. Dat be schouw ik als de belangrykste factor om tot goed spel te komen, biedt de jongens speelvreugde, verlos ze van alle mogeiyke privé-zorgen, geef ze in grote ïynen een tactiek mee het veld in, maar laat ze op die uitgestippelde tactiek improviseren, laat ze zelf denken en doen. Op het bankje kan een coach toch niets uithalen. Hy kan alleen achteraf wy doen dat donderdagavonds na de training enkele algemene opmerkingen ma ken, wyzen op fouten en adviseren voor de volgende wedstryd. Maar de Jongens moeten het zelf doen. En ze zyn bereid om alles te geven als ze zelf verantwoording dragen. Als ze in de eerste plaats geloof in zichzelf hebben en daarna pas geloof in hun coach". „We moeten met de dunne ben. Veendam club, het is een heel zuinig in Veendam roeien iemen, die we heb- s beslist geen ryke club die alleen door verantwoord beleid het hoofd boven water kan houden. Het is echter een uitstekend geleide vereniging, waarin ieder bestuurslid weet wat zijn taak is. waarin de spe lers precies weten waar ze aan toe zyn 100 gulden premie by winst, 50 by gelykspel en niets by verlies —en zich daardoor gelukkig voelen. We hebben nu gemiddeld een 3.000 tot 3.500 bezoekers per thuis- wedstryd, omdat we al vanaf het be gin in de top meedraaien. Dat kan direct minderen als we uit die top vallen, omdat publiek net is als vlooien: ze wippen van de een op de ander, waar maar wat te halen is. Als een elftal kampioen wordt, is in eens de hele stad kampioen, als een elftal in de zorgen zit. zit het bestuur Behalve de drie Nederlandse clubs doen aan die na-competitie mee de Italiaanse clubs Torino en Inter Mi laan, de Westduitse clubs F C Nürn- berg en München '60, de Belgische clubs Anderlecht en Standaard Luik, St. Etienne (Frankr.), Dukla Praag (Tsjeoho-SHowakye), Rapid Wiem (Oostenryk), Athletico Madrid (Spanje) en Sporting Lisboa (Portu gal). Mogelyk zal Lausanne Sports de vyftiende club zyn. De gedachten van de UEFA gaan uit naar vijf poules van drie clubs. Elke club krijgt dan twee uit- en twee thuiswedstrijden, die tussen 15 mei en 19 juni moeten zyn gespeeld. De poule-winnaars ontmoeten elkaar daarna volgens afvalsysteem. Sportspl inters Volleybal Voor de eredivisie he ren van de Nederlandse volleybal- bond zyn gisteravond twee wedstry- den gespeeld. De uitslagen zyn: Orawi—AMVJ 1-3. HML/CLV—Blok keer 0-3. Voetbal De Argentynse voetbal ler Omar Sivori, die op dit moment v voor de Italiaanse club Napels speelt hy kwam ook uit voor het Ita liaanse elftal zal het komende sei zoen weer naar Argentinië terugke ren. Sivori gaat spelen voor Buenos Aires. Automobilisme De Britse top- rydster Pat Carlsson-Moss en de frêle Zweedse Liz Nystrom hebben de rallye van Sestriere gewonnen. Zij liepen op de 2000 km lange route, die met die zorgen alleen Zo is het al- in Turyn eindigde. 26,5 strafpunt op. tijd al geweest en zo zal het altijd I De Engels Zweedse equipe reed met blyven". |een Lancia Fulvia.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6