Veel blijken van sympathie voor scheidend schoolhoofd WELKOM GRATIS LANGEZAAL D. Voortman met pensioen Kranten louter als zakelijk object Eerste autoshow in Staclsgehoorzaa l LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 ADVERTENTIE de heer Voortman bestond uit een aantal kleurendia's. De heer Voortman kreeg op deze middag ook een attentie van het concierge- echtpaar J. van Rossen. Later op de middag mocht de heer Voortman. die vergezeld was van zijn echt genote en dochter, honderden han den schudden van dankbare ouders. De heer Voortman. die in mei voor familiebezoek naar Australië vertrekt, toonde zich aan het eind van de middag zeer erkentelijk voor al deze huldebltfken. De heer D. Voortman heeft gistermiddag na een onderwijs loopbaan van zesenveertig jaar afscheid genomen als hoofd van de (openbare) Prof. Van der Leeuw-ulo in Leiden. In het schoolgebouw aan de Van den Brandelerkade werd bij deze gelegenheid de loftrom pet over hem gestoken. Uit de vele woorden van dank en waardering bleek wel dat de ,,pensioenrijpe" hoofdonderwij zer in brede kring bekendheid geniet als een sympathiek mens en een voortreffelijk pedagoog. Er waren behalve afscheidstoe spraken tal van bloemstukken en geschenken, die deze mid- N.C.Reis V. gaat 1111 op reis Na het veelal in de afgelopen maanden met excursies in i eigen land te hebben gezocht en nu de culturele avonden achter de rug zijn, gaan duizen den leden van de N.C.Reis V. zich voorbereiden op hun va kantie in binnen- doch vooral buitenland. Voor velen ging daaraan een wintersportvakan tie vooraf. Voor het laatst in dit seizoen hield de afdeling Leiden van de N.C.R.V. gisteren in de geheel bezette foyer van de Stadsgehoorzaal een culturele avond, met een sterk toeristische in slag.. In zijn inleidend woord wees de voorzitter, de heer A. v. d. Bos. op het naderend seizoen van reizen en trekken en de vele mogelijkheden, welke de N.C.R.V. biedt. Bijna veer tigduizend leden hebben de weg naar deze vereniging gevonden, aldus de voorzitter, die daaraan nog een pro pagandistisch woord verbond. De heer J. Kennedy in de kring van deze vereniging geen onbeken de nam zijn toeristen deze avond allereerst mee op een tocht naar het noordelijkste gedeelte van Noor wegen. een land met een ongeschon den natuur, fjorden, ravijnen, meren en bossen en met een fantastische vogelwereld. Indrukwekkend waren de beelden (kleurendia's), welke een indruk gaven van het passeren van de Poolcirkel en de daarbij gehouden ceremonie (het „dopen" met Poolwa- ter). De volgende trip voerde naar zuidelijker streken, via een kort be zoek aan Venetië werd een cruise door de Middellandse Zee gemaakt, met Griekenland als einddoel, waar vooral Athene het middelpunt was. een stad met circa twee miljoen inwoners. Nog weer honderden kilometers verder ligt Israël, met het bijbelse Jeru zalem. waarvan prachtige dia's wer den getoond en voorts Kenya en Oeganda, minder bekende streken, doch niet minder interessant. De toe ristische trip werd besloten met het thans steeds meer in de belangstel ling komend" Joego-Slavië, met Du- brovnik als uitgangspunt. dag voor de heer Voortman tot een onvergetelijke maakten. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen bracht de scheidende hoofd onderwijzer namens het gemeente bestuur wethouder S. Sannes was wegens ziekte verhinderd hul de voor de wijze waarop hij met jon gelui in de puperteitsleeftijd weet om te gaan. De burgemeester prees de heer Voortman voorts om zijn ge nuanceerd oordeel over onderwijsza ken en in het algemeen om zijn buitengewoon arbeidzaam leven Hij liet niet na om melding te ma ken van het feit dat het schoolhoofd in de afgelopen jaren jonge on derwijzers en onderwijzeressen heeft geïnspireerd en zowel met de ouders van de leerlingen als met het „stad huis" goede contacten heeft gelegd. De burgemeester schetste in zijn toe spraak ook de loopbaan van de heer Voortman (Emmen, Den Haag. Aalsmeer, Bergum, Drachten en Lei den) en hij sprak in dit verband van een eervolle staat van dienst. Hierna was de beurt aan dr. J. W. Blom, die als rector van het Rembrandt-lyceum het hoofd van de Prof. Van der Leeuw-ulo dankte voor de prettige samenwerking in school verband. „U wordt net niet in de Rem- brandtscholengemeenschap opgeno men, maar U heeft in elk geval bij de totstandkoming van deze gemeen schap veel voorbereidend werk ver richt". Namens de hoofden van alle openbare ulo-scholen in Leiden voer de op deze drukbezochte afscheids bijeenkomst de heer J. L. C. De Wilde (Plesmanschool) het woord en namens de collega's van het bijzon dere onderijws de heer S. Koopmans (Oranje Nassauschool). De heer W Leidse Korfbalbond. maakte als oud leerling graag van de gelegenheid gebruik om de aandacht te vestigen op de talrijke buitenschoolse activi teiten van de scheidende hoofdon derwijzer, die met name veel werk heeft verzet op het gebied van de korfbalsport. Ook de heer A. Lager- weij van de Gemeentelijke School sportcommissie toonde zich hierover bijzonder dankbaar. „Ondanks de ve le activiteiten, die aan het uit houdingsvermogen van het school hoofd Voortman knaagden, heeft U de leiding van het jaarlijkse school- korfbaltoernooi op U willen nemen". Namens het onderwijzerskorps van de Prof Van der Leeuw-ulo liet de heer J. Pompe zich in sym pathieke bewoordingen uit over de de leiding van het schoolhoofd. Mevrouw M. E. v. d. Poel-Verdegaal De heer D. Voortmanhet scheidende hoofd van de Prof- Van der Leeuw-ulo (links/ neemt de projector (op tafelin ont vangst, die hem werd aangebo den door de voorzitster van de ouder commissie en één van de on derwijzers Foto L D./Holvast R. Oudshoorn, voorzitter van de was de tolk van alle ouders toen zij de met pensioengaande onderwijzer dankte voor aan de kinderen overge dragen kennis. Het geschenk van de ouders en van de medewerkers aan ADVERTENTIE iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiti KLEURENTELEVISIE ZIEN 5 dagen In een gezellig ingerichte aparte zaal in de STADSGEHOORZAAL. Vrolijk feest in Pr. Beatrixschool Onder veel enthousiasme Rebben onderwijzend personeel, ouders en leerlingen in de Prinses Beatrix school aan de Morsweg een ouder avond gehouden, waaraan vooral de schooljeugd een groot aandeel had. In zijn inleidend woord wees het hoofd der school, de heer Lenkhout, op de in de loop van het schooljaar ingevoerde onderwijsmethoden. De heer Smittenaar. lid van de ouder commissie .brak een lans voor het schoolfonds, waaruit allerhande nut tige én fraaie aanwinsten voor de school worden aangekocht. Thansn staat de aankoop en inrichting van een aquarium op het programma. Hoofd en leerkrachten hadden, woor den van waardering te incasseren voor hun toewijding en de inrichting van het schoolgebouw. Aan het einde van de avond werd afscheid genomen van mej. L. v. d. Haspel, die in verband met haar hu welijk de scholengemeenschap gaat verlaten. Een plantenbak werd haar aangeboden. Mej. De Vries, die mej. Haspel in de eerste klassen zal op volgen. kreeg een fleurige welkomst groet in de vorm van een fraai boe ket bloemen. Tussen openings- en slotwoord zorgden de leerlingen van alle klas sen voor een vrolijk en gevarieerd programma, waaraan een ieder veel genoegen beleefde. B. P. de Bu jubileert Maandag 1 april zal de heer B. P de Ru veertig jaar in dienst zijn bij de Leidsche Onderwijsinstellingen. Ter gelegenheid van dit jubileum zal de heer De Ru, die chef van het srootmagazijn is, 's-middags om kwart voor vijf worden gehuldigd. Gevangenisstraf voor inbrekers Aan een 22-Jarige losarbeider uit Leiden waren slechts drie inbraken ten laste gelegd, doch in feite had achttien inbraken uitgevoerd, kort nadat hij op vrije voeten was gekomen Bij een inbraak in een woning in Oegstgeest had hij op 22 december f 15 en twee spaarbankboekjes ge stolen. een dag later in Leiden 15 aardappelschilmesjes uit een winkel in een andere winkel f 125 en een hoeveelheid sigaretten. De eis van de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank luidde ze ven maanden gevangenisstraf en voorwaardelijk terbeschikkingstelling van de regering, en aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht. De recht bank heeft uitspraak gedaan en ver dachte overeenkomstig die eis veroor deeld. Zyn vriend, een 26-jarige losarbei der. die aan enkele inbraken had deel genomen, werd na een eis van vier maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk veroor deeld tot drie maanden gevangenis straf waarvan twee maanden voor waardelijk. zerJ tchryven NZH-tarieven Naar aanleiding van het bericht in het L.D. inzake verhoging van de ta rieven der N.Z.H.. wil ik vragen waarom de tarieven hier zo hoog moeten zijn in tegenstelling met ver schillende andere steden. In Utrecht b.v. kost een 4 ritten- kaart slechts f 1 en een 12-ritten- kaarfc is nog voordeliger nJ. f 2.50. Deze ritten hebben beide een over- stapbevoegdheid van 3/4 uur. Verge lijk nu eens de prijzen van de N.Z.H.! boek dat Alweer een nieuwedruk van Neerlands meest gevraagde familie boek. Van begin tot eind boeiend, gezellig, avontuurlijk. Het boek waar het hele gezin plezier aan beleeft. Vraag uw leverancier. Hij heeft 't. Het nieuwe Staalboek 1968 van Rath Doodeheefver, vol kleurige, fleurige, stijlvolle mogelijk heden om uw woning te vernieuwen. Boek nu bij uw vakman. Behangvan R&D. Kindje verbrand Gistermiddag is brand uitgebroken irt een schuurtje bij de woning van C Pistorius in Bergen op Zoom. Toen de brandweer de brand had geblust, vond men tussen de resten het stoffelyk overschot van het vier jarig zoontje van de familie. Lord Tliomson in Amsterdam: 55 .55 De eerste autotentoonstelling in de Leidse Stadsgehoorzaal is van- j ochtend om tien uur geopend- j Tot nu toe mocht er geen auto in deze zaal komen. Het gemeen tebestuur hield ze hardnekkig buiten de glazen deuren. Angst voor het hout, angst voor het marmer. Bovendien dacht men aan brandgevaar. De exploitant van de Stadsge hoorzaal, de heer J. Millikan kon er zich niet mee verenigen. Hij heeft geen behoefte aan veel auto-shows, maar één per jaar vindt hij best. De zalen moeten volgens hem voor alle evenemen ten open zijn. Zijn herhaald plei dooi bij het gemeentebestuur heeft de bezwaren kunnen over winnen. Brandiveer en gemeente werken bleken bereid een handje te helpen en zo kon de weg wor den geëffend voor de eerste gega digde. Het was het automobielbedrijf „Rijnland" N.V., dat graag zijn gehele collectie Fords aan het Leidse publiek wilde tonen. Het gaat niet alleen om de Escort, Het is puur toeval, dat Ford dit schot midden in de roos Juist in deze tijd heeft geplaatst. „Rijn land" wilde allang in de Stadsgehoor zaal exposeren en toen de eerste ge legenheid daartoe zich voordeed, hap te het bedrijf gretig toe. Dat de nieu we Escort daarbij als een enorme trekpleister kan dienen is niet meer dan een prettige bijkomstigheid. Overigens was het niet eens zo een voudig deze driedaagse autoshow (van 10 tot 22.30 uur) tussen de drukbe zette agenda van de Stadsgehoorzaal te dringen. Gisteravond laat was de toneelvoorstelling „Hooggeëerd pu bliek" afgelopen. Toen pas konden de mensen van .Rijnland" aan de gang Alle voordeuren van de Stadsgehoor zaal moesten worden verwijderd. Planken op de stoepen moesten het binnenrijden van de 28 wagens moge lijk maken. Toen moest de tentoon stelling nog worden aangekleed. Maar om tien uur vanochtend konden de weer opgehangen deuren worden ge opend: de eerste autoshow in de Stadsgehoorzaal was een feit. Dit udt U geboden door van 10 tot en met 15 april a.s. Elke dag TOEGANG GRATIS. illllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll „Een krant uitgeven is een wijze van zakendoen, die zich in niets on derscheidt van andere manieren van zakendoen. Er is geen verschil. Ik zie mijn kranten trouwens als een lou ter zakelijk object". Dat is de mening van lord Thom son of Fleet. Hij handelt in kranten en exploiteert kranten. Gisteren was hij gast op het jaardiner van de bui tenlandse persvereniging in het Hil- tonhotel in Amsterdam: minister-pre sident De Jong, de ministers Klompé en Luns en burgemeester Samkalden waren eveneens aanwezig. Lord Thomson is eigenaar van 170 dagbla den in Canada, de Verenigde Staten en Groot-Brittannië (met de Times trots voorop), zeven boekenuitgeve- rijen, een dozijn vaktijdschriften en 14 radiostations in o.a. Schotland. I Jamaica en Trinidad. Hij heeft ruim 20.000 personen in dienst. Tijdens het diner hield Lord Thomson een korte rede met de dagbladconcentraties als onderwerp, i Over die dagbladconcentraties is in ons land nogal wat te doen. Maar de Canadese krantenmagnaat kan er- om glimlachen. „Hoeveel ochtend- bladen kun je in Amsterdam 's mor gens op de ontbijttafel krijgen? Vijf? In New York zijn er maar twee en dat is toch voldoende". Dat door het terugbrengen van het aantal dagbladen de vrije menings uiting in gevaar komt en dat er het gevaar dreigt dat grote krantencon cerns teveel politieke invloed hebben, ziet Lord Thomson niet. Hij ziet al leen de dollar. „Als de eigenaar van een krant zijn eigen politieke opvat- niet Radicalen PSP en Drs. G. M. Nederhorst. lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A.. heeft j zich gisteravond in Terneuzen op een politieke forumavond uitgesproken voor een samenwerkingsverband tus- j sen enerzijds de P.v.dA. en ander- 1 zijds de Radicalen, de PSP en D"66. j ..De P.v.dA. is bereid op elk ogenblik j een beslissend gesprek te beginnen j om te komen tot een samenwerkings verband". aldus de heer Nederhorst Ook de Leidenaars hadden stadbewoner op deze zeldzame j zoeken. Hoe druk het ivas laat De heer Nederhorst zei ook dat dit het gisteren warm. Zuideuropese dag in maart besluiten om de\deze foto duidelijk zien. gesprek niet te lang mag en kan wor- tew per atv. en van meer dan twin- j mouwen op te stropen en de ge-1 den uitgesteld, want, zo merkte hij tig graden deden menig Sleutel-zelligheid van een terrasje op te (Foto L.D./Holvast) op, de tijd dringt. tingen wil dicteren, is er sprake -van een ongezonde situatie. Mijn kran ten zouden commercieel niet zo goed draaien als ik een politiek dictator zou zijn. Ik laat de journalisten, die bü ons concern in dienst staan, vol komen vrij". Prijs verlagi ng stookolie Wegens recente marktontwikkelin gen en wijziging in de extra aanvoer - kosten van ruwe aardolie, is door de aardolieindustrie en de handel in aardolieprodukten in overleg met her ministerie van Economische Za ken besloten de prijzen van zware stookoliën met ingang van aanstaan de maandag met f 2.60 per 1.000 liter/ kg te verlagen. Deze prijsverlaging betekent dat de nieuwe stookolieprij- zen ten hoogste f 1— per 1.000 liter kg hoger mogen zijn dan die. welke golden onmiddellijk vóór het ontstaan van de crisis in het Midden-Oosten op 1 juli 1967 plaats had als gevolg van de verhoging van de omzetbelas tingtarieven. variëren van f 0,50 tot f 0.55 per 1.000 liter/kg. mede in aan merking mag worden genomen. ESTEC-FEEST IN LEIDEN Alle medewerkers van Estec zullen in aansluiting op de officiële opening van dit Europees Centrum v. Ruim te Technologie in Noordwyk. 3 april j uitgebreid feest vieren in de Leidse Stadsgehoorzaal. Aan dit feest wordt meegewerkt door het Cocktail Trio, het Radio-dansorkest van John I Christel en vele anderen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3