«mos c Zeer felle kritiek van Brezjnew op de rode intellectuelen Polen beklaagt zich over internationale Joodse lastercampagne De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! 19)1 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 30 MAART 1968 ynisch is het woord, dat past bij de uitlating van de Poolse leider Go- moelka, die dezer dagen de „zio nisten" de schuld gaf van de onrust, die zich ook aan zijn land heeft i gedeeld. Zelfs als het waar zou zijn, dat Joodse studenten snel er in hun reactie een rol van bete kenis hebben gespeeld, dat nog is gewetenloos hiervan gebruik te maken om antisemitische gevoelens aan te wakkeren. Van de drieëneenhalf mil joen vooroorlogse Joden in Polen zijn er nog 30.000 over, dat wil zeggen: een op elke duizend Polen en dus een te verwaarlozen minderheid. Maar Gomoelka meende niettemin het Joodse bevolkingsdeel als schuldige te moeten aanwijzen. En dat nog in een zaak, waalrn hijzelf een zeer trieste rol heeft gespeeld. Men herinnert zich, dat het in november 1956 tot onlusten tegen het communistische regime kwam, waarbij vooral de be volking van Polen een belangrijke rol speelde. De „titoïst" (lees: afvallige) Gomoelka, een man van wie op grond van zyn denkbeelden verwacht mocht worden, dat hij begrip zou heb ben voor wat er aan vrijheidszin on der het volk leefde, werd daarop tot partijsecretaris benoemd. De bedoe ling van deze benoeming was te voor komen, dat het met Polen dezelfde weg opging als met Hongarije. Maar van Gomoelka's titoïsme kwam wei nig terecht .Nu kan men zeggen, dat hij steeds rekening heeft moeten houden met de 35.000 nam Sowjet- russische bezettingstroepen in zijn land, en met het feit, dat er 300.000 Russische soldaten in Oost-Duitsland zijn gelegerd. Zodat niet alleen Po len zelf „bezet gebied" is, maar bo vendien ingesloten is door de Russi sche legers in de Sowjet-Unie en Oost-Duitsland. Daar staat tegenover, dat ook Joego-Slaviës president Tito altijd rekening heeft moeten houden met de mogelijkheid van Russische militaire maatregelen: zijn noorder buur Hongarije moet immers 25.000 Russische militairen op zijn grondge bied dulden, die zonder al te veel moeite over de grens gestuurd had den kunnen worden. Maar ook al er kent men, dat Polen militair-geo grafisch letterlijk in de tang zat en zit, dan nog is Gomoelka's onderda nigheid tegenover het Kremlin alleen maar te verklaren uit 'smans gemis aan werkelijke vrijheidszin, terwiyi die onder het volk zelf wel degelijk levend is gebleven. En zo doet zich thans in Oost-Europa een merkwaar dige tegenstelling voor: in Tsjecho- Slowakije heeft de stalinist Novotny het veld moeten ruimen toen andere leiders onder aanvoering van Doebt- sek spreekbuis werden van de „nieu we tijd"; in Polen daarentegen ont breekt het in regeringskringen aan ..vernieuwers" en heeft Gomoelka door gemis aan tegenspel volop ge legenheid in het oude spoor te blij ven, zolang hy erin slaagt de „op stand der intellectuelen" te onder drukken. Kommunist, het officiële commu nistische partijweekblad in Joe- go-Slavië, heeft al scherp ge reageerd op de houding van de Pool se regering. In plaats van de achter grond van de betogingen op te spo ren schrikt Warschau er niet voor te rug de schuld te werpen op de zoons van enkele voormalige leiders, die van Joodse afkomst blijken te zijn, aldus het Joegoslavische orgaan. In het bericht van het officiële Poolse persagentschap waren de oorspron kelijke Joodse familienamen (die thans „gepoloniseerd" zijn) achter de huidige geplaatst om daarmee duide lijk te maken, dat de raddraaiers van de studenten-protesten „zionis ten" zijn. Er speelt ook nog een an dere factor mee. Zo werd de gear resteerde Neumark jr., zoon van de directeur van het kabinet van de Poolse minister van Cultuur, „een typische bananen jongen" genoemd. Die term werd ongeveer tien jaar geleden nogal eens gebruikt om kin deren aan te duiden wier ouders zich de weelde van bananen konden veroorloven. Maar dit tweede „argu ment" is toch ondergeschikt aan de beschuldiging van „zionisme". De feiten spreken trouwens een-duidelij ke taal: sinds de studentendemon straties op 8 maart begonnen, zijn twaalf personen weggezuiverd, van wie er tien van Joodse afkomst zijn. En dat terwijl Gomoelka in zijn War- schause rede, waarin hij over „zio nistische invloed" sprak, onder streepte, dat „sommige van mijn beste kameraden Joden zijn". In- plaats van een zo kleine minderheid de schuld van enig verzet tegen re geringsmaatregelen te geven, zou de communist Gomoelka wiens eigen echtgenote notabene van Joodse af komst is! er verstandig aan doen de hand in eigen boezem te steken. Hij zou zich wèl eens kunnen afvra gen in hoeverre zijn beleid van de af gelopen jaren is tekortgeschoten Want als er één ding zeker is, dan is het dit: dat het verzet van 1956 hal verwege is blijven steken. En dit blijkt vooral uit het feit, dat de Pool se economie achterop ligt bij die in andere Oosteuropese staten. Wanneer de forse houding van Gomoelka be doeld zou zijn geweest om belangrij ke resultaten van zijn bewind niet in gevaar te brengen door ontijdige ver anderingen, zou men enig begrip kunnen hebben voor zijn starre hou ding. Maar van opmerkelijke resulta ten van zijn rode orthodoxie is geen sprake: de economie is vastgelopen. En hierdoor heeft het onbehagen over geestelijke onvrijheid des te meer voedsel gekregen. Als er niet spoedig verandering komt en een .Poolse Doebtsek" de huidige leider terzijde schuift, geraakt Polen nog verder in het slop- „Schandelijk optreden zal niet ongestraft blijven" De leider van de Sowjetrussische communistische partij, Brezjnew, heeft gisteren felle kritiek geoefend op dissidente Intellectuelen en waarschuwd, dat hun „schandelijke optreden" niet ongestraft zal blijven. Brezjnew sprak op een congres van Moskouse communisten. Volgens hem ziet het imperialisme in „nationalis tische en revisionistische elementen" een bondgenoot om de eenheid van de werkende bevolking van de com munistische staten te verzwakken. Het was de eerste grote rede van de Russische partyleider sinds de cam pagne voor meer vryheid in Tsje- cho-Slowakije en Polen begon Brezjnew zei, dat er op ideologisch gebied geen vreedzaam naast elkaar bestaan kan zijn en dat er geen plaats is voor „politieke onverschil ligheid en passiviteit" „Zelfs mensen in de Sowjet-Unie worden wel eens gevangen in het imperalistische net. Deze mensen zijn niet bereid voor het welzijn van hun vaderland te werken, maar zy leggen zo luid mo gelijk verklaringen over zichzelf af, waarbij zy de lof van onze ideologi sche tegenstanders niet schuwen". Dit was kennelijk een toespeling op pogingen van dissidente intellectue len om aan hun verzet tegen poli tieke processen en hun streven naar meer vrijheid ruchtbaarheid in het Westen te geven. Zoails bekend hebben groepen Mos kouse intellectuelen een felle pro- testcampagne gevoerd tegen het pro- tegen Ginsburg en drie andere jongeren, die in januari j.l werden veroordeeld op beschuldiging van tegen de Sowjet-Unie gerichte agita tie en propaganda. De rede die als een van de felste wordt beschouwd welke Brezjnew ooit heeft gehouden kreeg ongebrui kelijk veel publiciteit. Voordat de kranten een verslag brachten, gaven het persbureau Tass en Radio-Mos kou een uitvoerige samenvatting van het betoog. De Sowjetrussische partijleider sig naleerde ook tekenen die volgens hem duiden op een grote economi sche crisis in de kapitalistische we reld, zoals de devaluatie van pond sterling, de moeiiykheden met de dollar en de werkloosheid in scheidene Westelijke landen. BLOEMEN IN RIJNSBURG GOEDKOOP De bloemen zijn goedkoop Dit is nu werkelijk een geluid, dat we in maanden niet meer hebben gehoord. Tegeiyk met het omslaan van het weer veranderden ook de bloemen- prijzen. De narcissen van het veld barsten als het ware de grond uit en door een sterk afnemen van de vraag in het buitenland, daalden ook de prijzen van de kasbloemen met dubbeltjes tegeiyk. Bij zyn pogingen om bloemen te verkopen, kreeg de exporteur in vele gevallen te horen, dat er tengevolge van het prachtige weer in vrywel alle landen van Europa een dusda nig aanbod van bloemen is, dat er aan import weinig behoefte bestaat. Niet alleen de bolbloemen, maar ook fresia's, rozen enz. zyn scherp in prij? gedaald, tot een niveau dat aan de warme maanden van 1967 doet denken. Wanneer men echter bedenkt dat het publiek al maanden lang slechts voor veel geld een bloemetje heeft kunnen kopen, dan behoeft een pe riode van goedkope bloemen zeker niet altijd een vérlies voor de kwe ker te betekenen. De bloemen komen dan, zoals dat heet, weer „in de mond", hetgeen als inleiding op de zomermaanden, wanneer het groot ste deel van de produktie toch in ons land moet worden afgezet, als een goede propaganda moet worden beschouwd. Von Kielmansegg onderscheiden (Van onze Roermondse correspondent) De scheldende Afcent-comman- dant, de Duitse generaal graaf Johan Adolf von Kielmansegg is door pre sident Johnson van de Verenigde Staten onderscheiden met de com mandeursgraad in het „Legion of merit". Het is de hoogste onderschei ding die Amerika aan buiten landse militairen toekent. NAVO-generaal L. Lemnitzer hing gisteren de Duitse generaal al ge tooid met het yzeren kruis eerste en tweede klasse en (sinds woensdag) het kruis van verdienste van de Westduitse Bondsrepubliek met ster en sjerp het Amerikaanse ere kruis om. (foto). Met een parade heeft het geal lieerd hoofdkwartier in centraal Europa gisteren afscheid genomen MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Geen akkoord zuivel c.a.o. De by de c.a.o.'s voor de zuivelindustrie betrokken partijen hebben geen over eenstemming bereikt over de nieuwe contracten, die op 1 april moeten in gaan. Waarschynlyk komt er een overgangsregeling voor twee maan den. Daarover zal op 8 april worden beraadslaagd. Wereldtentoonstelling Gisteren is by de notariële acte opgeircht de „Stichting wereldtentoonstelling Osa ka 1970 afdeling Nederland". In de stichtingsakte werd mr. J. M. L. Th. Cals, die reeds tot commissaris-ge neraal werd benoemd, aangewe- als voorzitter van het algemeen bestuur van de stichting. Smokkelscheepje De douane uit Vlissingen heeft dinsdagavond beslag gelegd op een party van 610.000 ge smokkelde sigaretten. Dat gebeurde de vroegere veerhaven van Zie- rikzee waar het houten scheepje de smokkelwaar aan het lossen was. De schipper uit Stellendam (28) werd boord gearresteerd. Drie andere mensen die bij deze smokkel waren betrokken wisten eohter te ontsnap pen. Valse gouden dollarmunten De byzondere opsporingsbrigade van de rijkswacht in Leuven heeft twee Ne derlanders gearresteerd die een party valse gouden 20 dollar-munten in Leuven aan de man wilden brengen. De beide mannen, zyn ingesloten. Jhr. Van Lennep onderscheiden Burgemeester dr. I. Samkalden van Amsterdam heeft gisteren tydens diens afscheidsreceptie jhr. H. van Lennep, scheidend directeur van de K.N.S.M., de zilveren medaille van de stad Amsterdam overhandigd. Op deze medaille staat de volgende in scriptie: „Amsterdam en jonkheer H. Lennep voor een werkzaam leven vol toewyding aan Amsterdam en zyn haven". Brand in pelmolen Gisteravond werd een uitslaande brand ontdekt de pelmolen van de NV peulvruch ten voorheen K. van der Knoop, welk bedryf ls gevestigd in een oud rederij- pand aan de Oosthavenkade 88 in Vlaardingen. Voor de brandweer ech ter ter plaatse kwam, sloegen de lammen reeds hoog boven het uit ier verdiepingen hoge pand uit. Bin- ïen een uur had men de brand on der de knie. Niet verhinderd kon ech ter worden dat de bovenste twee eta ges volledig zijn uitgebrand. BUITENLAND Roemenen bleven in Oostenrijk Acht leden van een Roemeens reisgezelschap, dat drie dagen in We- heeft doorgebracht, hebben er de voorkeur aan gegeven in Oosten- ryk te biyven. ADVERTENTIE Cambodjaanse klacht Cambodja heeft zich by de Veiligheidsraad be klaagd over drie grensschendingen door Amerikaanse en Zuidvietname- se troepen. De Cambodjaanse afge vaardigde by de V.N. verklaarde dat by de incidenten één dorpeling werd gedood en vier werden gewond. Praag wil goud van VS Volgens het dagblad „Rude Pravo" eist Tsjecho-Slowakye 18,4 ton goud van de Verenigde Staten. Deze party ls het overschot van de goudschat van 43,5 ton die Duitse officieren aan het eind van de tweede wereldoorlog uit Tsjecho-Slowakye hebben meegeno- Een geallieerde commissie die zich bezighield met de verdeling van goud, dat door de Duitsers uit be zette gebieden geroofd was, wees Tsjecho-Slowakye 24,5 ton toe, waarvan maar 6,1 ton in Tsjecho- Slowakye is teruggekomen, aldus „Rude Pravo". Onrust in Parijs Elfduizend stu denten van de letterkundige faculteit de Sorbonne in de Parijse voor stad Nanterre mogen zich gedurende het weekeinde niet op de terreinen van de faculteit ophouden. Dit geldt als een waarschuwing tegen betogin gen en wanordeiykheden. De deken van de faculteit. Grapping, heeft meegedeeld, dat alle colleges van vrydagavond tot maandagochtend zyn opgeschort. „Deze maatregel is een waarschuwing. Er zullen nieuwe maatregelen kunnen worden geno men tegen de onruststokers als deze waarschuwing niet voldoende zou bhj- ken te zyn", aldus de deken. Militair bestuur De Venezolaan se oliestad Maracaibo is gisteren on der militair bestuur gekomen na bot singen tussen politie en studenten en arbeiders, waarbij vier personen ge dood zouden zyn; Men gelooft, dat de wanordelykheden veroorzaakt wer den door de weigering van werkge vers óm te voldoen aan de eisen van de stakende vuilnismannen van de stad. Onlusten in zuid-Libanon In het zuiden van Libanon hebben zich ern stige onlusten voorgedaan die kenne- ïyk in verband staan met de zondag in dat gebied te houden parlements verkiezingen. Volgens de berichten zyn aanhangers van minister van voorlichting Aziz in de afgelegen bergstad Bkassin slaags geraakt met de volgelingen van een rivaal. Drie personen liepen schotwonden op. Bei de partyen geven elkaar de schuld van het incident. In de bybelse stad Sidon werd een medische kliniek overvallen en leeggeroofd en werd een auto in brand gestoken. Nog ver der naar het zuiden in de stad Tyrus, hebben aanhangers van verschillen de kandidaten een vuurgevecht ge- den. Britten in China gearresteerd In Peking zyn twee Engelse commu nisten op beschuldiging van spionage gearresteerd. Een derde Brit werd ter ondervraging aangehouden. Dit ver nam het in Hongkong verschynende blad „Star" van wat het „welinge lichte zyde" noemt. De twee arres tanten zyn volgens het blad de heer en mevrouw Epstein, die al enige ja ren in Peking wonen. De voor onder vraging aangehouden man werd ge ïdentificeerd als Michael Shapiro. Het Poolse communistische blad „Trybuna Mazowiecka" heeft er gisteren by de Joden die hoge partij en regeringsfuncties bekleden, op aangedrongen zich in het openbaar te distantiëren van de „Tegen Po len gerichte laster", verspreid door de „zionisten" in alle delen van de we reld. Ook andere Poolse bladen bly- ven aanvallen op de zionisten en andere Joden doen. Zo wordt gezegd dat het grootste deel van de Pool se Joden passief is gebleven tydens de bezetting van Polen door de Duit sers in de laatste wereldoorlog en dat sommigen van hen zelfs voor de Gestapo hebben gewerkt. In Warschau is gisteren officieel meegedeeld dat de rector van de uni versiteit de studenten die donderdag een illegale byeenkomst hielden, met strenge vergeldingsmaatregelen heeft gedreigd. Volgens goedingelichte kringen hebben de studenten op deze byeenkomst geeist dat de zes hoogle raren en lectoren, die ontslagen zyn omdat zy aangezet zouden hebben tot de studentenonlusten, in ere hersteld worden. Ook zouden de studenten be sloten hebben de Poolse autoriteiten tot 22 april de tyd te geven om te reageren op de eisen, door de stu denten geformuleerd op eerder ge houden bijeenkomsten. Moch het ant woord uitblyven, dan zouden de stu denten een staking overwegen. Zo als bekend hebben de studenten vry heid voor de intelligentsia, stopzet ting van de censuur, toelating tot de universiteit van twee geschorste col lega's en vryiating van alle gearres teerde studenten geeist. Staking in Spanje De Pegaso- vrachtwagenfabriek, die eigendom is van de Spaanse regering, bleef giste ren voor de derde achtereenvolgende dag gesloten. De 5700 arbeiders in de fabriek houden een proteststaking. De staking begon woensdag als een staking voor een half uur uit protest tegen de arrestatie van eind vorige week van 94 arbeiders die een klande- stiene byeenkomst hielden in een ver laten kerk. generaal Von Kielmansegg op sportveld in Brunssum. Staats secretaris mr. Duynstee, de commis- i van de Koningin in Limburg, van burgemeesters en andere burgerlyke en militaire autoriteiten woonden de plechtigheid by. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Elim CDrt.) (toez.) C. L. Verbaas te Monnickendam te Benthuizen G. van Estrik te Gene- muiden. Bedankt voor Arnemuiden (toez.) S. de Jong te Houten voor Sta ll C. Zwaan te Ulrum voor Leiden A. Boertje te Moercapelle kand. te Sassenheim voor Dor drecht (vac. A. L. van der Smit) dr. C. Graafland te Veenendaal voor Rysen (vac. J. Vos) C. Vos te Gou da. GEREF. KERKEN Beroepen te Roermond drs. J. Spoelstna te Boskoop. Aangenomen naar Nijmegen (vac. L. W. Korvines) J. M. van den Brink te IJmuiden, die bedankte voor Ny- verdal (vac. D. H. Borgers). GEREF KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Hoek (Zld.) J. Kruid hof, kand. te Hattem. GEREF. KERKEN. Beroepen te Arnhem J. C. West- strate te Meliskerke te Den Haag- Zuid D. Hakkenberg te Dordrecht. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Aangenomen naar Gouda F. Mal- land te Veenendaal. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Aangenomen naar Koog aan de Zaan-Zaandijk B. K. Homan te Holwerd-Blya. (Botermarkt 3) Jeanne-Marie ers en Maja Schouwburg: K en O. Fons Jansens éénmanscabaret „Hoe meer zielen". Zijlstra. Rijnlandflat (Bachstr.) Zondagmor- gengesprek Experimenteel Kerkewerk Lodewijkskerk: Passieconcert door Alma Materkoor. 3.30 uur nam. Ons Centrum. (Hoolgrt. 84) Bezin ningsbijeenkomst Hum. Verbond. Spr. dr. J. Cohen 10.15 uur voorm. Gerecht 10 Soefi-beweging. Univer sele eredienst. Spr. mr. C. A. baron Bentink over „Inzicht" 11 uur voorm. Rijnlands Lyceum (M. H .Tromj oorspronkelijk Spr. christendom, evang. N. v. d. Brugge. Steenschuur 6: Kerk van Je Christus van de heiligen der laa dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 st (Rijnlands Lyceum) 3.1.v. dr. C. Vlam. 2.30 de verdomde Loe- Departement in Bonn waarschuwde gezochte SS-ers Het Westduitse departement van Buitenlandse Zaken heeft gisteren toegegeven, dat het een „niet-offi- ciële lijst" met namen van in het buitenland veroordeelde Duitsers aan het Rode Kruis heeft doen toe komen, ter inlichting van de be trokkenen. De leider van het Joodse Docu mentatiecentrum in Wenen. Wiesen- thal, verklaarde woensdag dat de afgelopen twee jaren meer dan 900 SS- en SD-mannen in Duitsland en Oostenrijk door het Rode Kruis zyn gewaarschuwd voor het reizen naar landen waar zy wegens oorlogsmis daden gezocht worden. Deze lyst was volgens Wiesenthal samenge steld door een ondergrondse organi satie van gewezen SS-ers. De woordvoerder van het ministe rie zei, dat de namen zyn opgege ven door boven elke twyfel verhe ven particulieren. Dezelfde lyst ls ook ter hand gesteld van de West duitse justitie. De lyst bevatte slechts namen en adressen en was ter controle aan het Rode Kruis doorgestuurd met verzoek de per- sooniyke gegevens aan te vullen en de betrokkenen op de hoogte te stel len. De woordvoerder wees erop, dat het ministerie van Buitenlandse Za ken de dubbele taak heeft de rech ten van Duitse staatsburgers te be schermen en hulp te bieden by de vervolging van misdadigers. ADVERTENTIE Er zijn 2200 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht. Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. DINSDAG Den Burcht Inschrijving Jeugdwed. trijden Koninginnedag (voor meisjei an 8-12 Jaar) 4.30 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstel. Lng Toneelgroep „Centrum" „Een dag- e uit de dood van de verdomde Loe- „De detector" 7.30-9.30 Pardoeza (Doezastr.)Politiek tref. punt 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-6 sur. Solist Rudolf Firkusny. 8 Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Le denverg. Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2 WOENSDAG Stadsgehoorzaal: Feestavond Euro- j>ee|c Centrum voor ruimte-technologie St. Antonlusclubhuls; Bijeenkomst Pax Chrlsti-groep. Bespreking rapport ontwikkelingswerk 7.30 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Schouwburg: K. en O-modem to neel „Centrum" speelt „Saved". 8 uui DONDERDAG Stadsgehoorzaal (foyer)Verg KVP spr. drs. N. Schmelzer. 8 uur nam. Diamantplein 27: Bahal-gespreks- avond. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: LKK „Voor Allen Concert Quadro A'Dam. 8 uur nan VRIJDAG Lakenhal: K. en O Rondleidlm _LJ®'^cen^aJi:. K- en O Rondleiding tentoonstelling Meindert Zaalberg. 8.15 f Mellaan-hoek Joh. Kinderbescherming, Sor. drs. M. J. A. van Spanje over „Ontwikkelingen in de toepassing van het pleeggezin. 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia"'. 8 uur i BIOSCOPEN J.15 i 18 Jr. Dageiyks Zondag 2.30, 4.46, Zondag 2.30, 4.45, 7 dag en zaterdag ll.£_ stellingen ,JLe Bonheur", 18 Jr. Trianon: „Tony Rome", 18 Jr. Da gelijks 2.30. 7r 4.30. 7 11.80 uur nachtvoor- Zondag 2.1 4.45. 7 e ).15 i Slunderaare ks 2.30. - zondag 2.30, 4.45, 7 Wassenaar Asta: donderdag P. z^erdag!Vzondag 7.lo'uur: ^Th^brlcM ge on the river Kwal". 14 Jr. Zon 2.30 uur: „Pietje Bell". a.L TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Melndert Zaalberg 50 Jaar pottebakker. Werkd. 1-4 uur nam. (tot 21 april). De Lakenhal: Dag. 10—4 uur: zond. 1-4 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28)Werkd. 10 uur voorm. - uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbulslaan)Md uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; zon dags 1—6 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling Collectie Lechner ran Japanse Kunst Werkd. 10 uur voorm tot 6 uur nam.: zondags 15 uur nam. Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur zond 1-4 uur Wassenaar Kunstzaal Heuff Tentoon stelling aquarellen Hans van Blooys. zaterdag 10 uur voorm. bovendien dinsdag 8-10 Maandi zaterdag 10 -endter J Avond, en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallen- Leiderdorp wordt waargeno- Apo- Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen huisarte, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 22222. HAAGSE AGENDA Koninklijke Schouwburg. 20.15 thanassiou. solotoneel: „Griekse Vrou wengestalten". Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie- Orkest o.l.v. Kurt Masur. m.m.v. Eduar- do del Pueyo, plano. Koninklijke Schouwburg. 14.00 uur: Haagse Comedle: „Rosencrantz en Gulldenstern zyn dood". 20.15 uur: Haagse Comedle „Van de brug af ge- Mauritshuls, 20.15 Hannelore Unruh, klavecimbel. Blazersensemble o.l.v. Edo de Waart. Euro-Studio: „Llebelei". Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie- Orkest o.l.v. Kurt Masur mm.v. Rudolf Firkusny, plano. 250 cm L-A-N-G

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2