Hongaarse kritiek op Tsjechische regering il Oil begonnen t proefdraaien Engeland bereid tot uitbreiding sancties tegen bewind-Smith Vuilnisbelt in brand Voorschoten heeft een verkeerslokaal Loop der Bevolking te Leiden „Tournee" Utrechtse moordenaar geëindigd AO 27 MAART 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA (Van onze Amsterdamse correspondent) raffinaderij van Mobil Oil in het westelijk havengebied isterdam is een begin gemaakt met proefdraaien. Gister- werd de eerste ruwe olie aangevoerd door de 65.000 ton e Mobil Oil-tanker „d'Artagnan". Medio juli zal de raf- ij, die vier miljoen ton ruwe olie per jaar kan verwer- lledig in gebruik zijn. een persconferentie bena- burgemeester van Amster- I. Samkalden, de grote eco- be-tekenis van de raffina- de hoofdstad en het gehe- zeekanaal gebied. '„De raffi- nngeert als belangrijkste dy- »r de eocnomische groei", zei uinband van „St. Matthias" nond zal, vergezeld van de is en de boerenkapel „De rers" zaterdag een muzikale maken door het dorp, loten zullen worden aange- .v. de gedeeltelijke vernieu- het. instrumentarium. WARMOND •oiiden in de iburgerpolder rlen onteigend K. Langemeijer, burgemees- /armond, deelde de gemeen- idens de gisteren gehouden mee dat gedeputeerde o Zuid-Holland het raads- t aankoop van gronden in de Brpolder hadden goedge- enals het desbetreffende fi- gsplan. De gronden in het ngsplan zullen worden ont- aldus besloot de raad. Wel g pogingen worden onderno- mm met de gemeente Leiden en Ireedijk tot een minnelijke |te komen. ig van het exploitatie- de 31 woningen aan de ;raat werd besloten een een renteloosvoorschot te De overige voorstellen de hamer door en na rondvraag werd de verga- niet werd bijgewoond door A. Schepers, gesloten. OEGSTGEEST idant Kuipers belangstelling verkeerszaken nt A. Kuipers, groepscom- de rijkspolitie in Langedijk, de met ingang ril in Oegstgeest is benoemd jer van de met pensioen djudant A. Koerten het htte dit gisteren reeds an Kuipers blijft voorlopig op Langedijk wonen, daar ieest nog geen woning be is. gesprek dat wij met de i adjudant hadden, zei dat hij het. ondanks de a en goede contacten aan dijk, wel prettig vindt, zijn Dl dienstjaren in een an- lAI «e van ons land door te fsts nieuwe commandant grote liefde voor de ver domen. Wat dat betreft dus veel gemeen met zijn Hij was in Langedijk de van een nieuwe gemeerr- seersverordening. De heer indt het wel jammer, dat lossing van dit probleem in daar niet meer mee te il krijgen. at Kuipers heeft ook grote Hing voor de jeugd en haar Uit hoofde van z'n functie vaak met jongeren te ma' van zijn wensen in Lange- hij. Het is de bedoeling dat rond de raffinaderij een uitgebreide petro chemische industrie tot ontwikkeling komt. Samkalden en de heer A. C. Brightman, direc teur van Mobil Oil, op het terrein vcun de raffinaderij in Amster dam. De raffinaderij zal, afgezien van de lading die vandaag aankwam, van ruwe olie voorzien worden via een pijpleiding uit Rotterdam-Europoort. Bij de bouw van de raffinaderij is grote aandacht besteed aan de be strijding van lucht- en waterveront reiniging. Vrijkomende gassen die niet worden gebruikt, worden ver brand. Afvalwater wordt in een speciale in stallatie gereinigd. Het instituut voor gezondheidstechniek (T.N.O.) heeft in de omgeving vier observatieposten gebouwd om de kwalitet van de lucht in de gaten te houden. Engeland is bereid om uitbreiding en verplichting van de sancties tegen Rhodesië te overwegen, zo heeft de Britse vertegenwoordiger Lord Ca- radon gisteren de Veiligheidsraad verzekerd. Lord Caradon heeft de besprekin gen met Afrikaase en Aziatische le den van de raad over de kwestie- Rhodesië, die door de nieuwe crisis in het Midden-Oosten waren onder broken, hervat. De raad heeft het openbaar debat over Rhodesië ge schorst om verder beraad achter de schermen mogelijk te maken. In het debat van gisteren had de minister van Buitenlandse Zaken van Zambia, Qamanga, opgeroepen tot gebruik van geweld tegen het blanke bewind in Rhodesië, omdat naar zijn mening door de terechtstelling van Afrikanen een eind was gekomen aan de toestand van „recht en orde" in dat land. Premier Wilson van Enge land had volgens Kamanga verklaard dat gebruik van geweld zou worden toegepast zodra aan deze toestand een eind was gekomen. Ook beschul digde Kamanga Engeland van steun verlening aan het bewind van Smith welke beschuldiging door Lord Cara don van de hand werd gewezen. Rhodesische militairen hebben gis teren opnieuw een lid gevangengeno men van de Afrikaanse guerillastryd- macht, die het land twee weken gele den vanuit Zambia is binnengedron gen. Volgens de legerberichten zijn van de ongeveer 100 infiltraten 22 man gedood en een onbekend aantal gevangengenomen. De strijd tegen de guerillastrijders zou nu in het sta dium van opruimingsacties zijn ge komen. Droogte Rhodesië gaat noodmaatregelen treffen om de gevolgen te bestrijden van een zeer ernstige droogte, waar door vele Afrikanen op het platteland gevaar lopen zonder voedsel te ko men zitten of zelfs de hongerdood te sterven. In elf waterarme gebieden a' ,7 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Herman Robert Nicolaas, z. v. H. Bes- sem en C. C. van den Berg; Marina Nicolette, d. v H. Bessem en C. C. van den Berg; Rosanna, d. v. G. dl Meo en G. A. Kres; Petronella, d. v. W. van Wezel en H. Dlsseveld; Miranda, d. v. L. van der Zeeuw en M. M. van Kam pen; Paul Leo, z. v. P. C. W. Janson en M. J. C. de Jong; Johanna Margriet, d. v. L. Messemaker en J. Guijt; Ma- riska Déslrée, d. v. J. W. Botermans en G .J van Kampenhout; Arlette Mi randa. d. v. R. P. van der LelJ en W. J. Bavlus; Marjolein, d. v. W. C. M. Trumple en A. S. J. Kroon; Hanneke Elizabeth, d. v. F. H. Beukema en A. M. L. Goor; Richard, z. v. E. J. M. Schouten en M. Prins; Hans. z. v. J. F. van Duin en J. E. C. van der Niet; Angelique, d. v F. Simons en W. Llps. OVERLEDEN D. de Moolj, 83 Jr.. man; D. Dub- beldeman, 76 man. echtg. v. P. Swanen- burg; J. van der Mooren, 84 Jr., wed. v. J. Cramer; G. M. A van Velzen, 54 jr., echtg. v. N. J. van der Hoeven; C. A van der Salm, 56 Jr.. man; J. Groen. 3 Jr.. zn.; H. A. P. Ërmes, 30 Jr., fen goede speelplaats voor I man; W. Wessel, 83 Jr.. man; C. P. «aar die wens is nog „ie. XLTÏÏ I jr., echtg. v. J. J. van Egmond, zullen speciale commissies water gaan distribueren De droogte duurt nu al ruim drié maanden, waardoor de te velde staande gewassen in vele streken verschroeid zijn. Vele in heemse gezinnen die als voornaam ste voedingsmiddel mais verbouwen zouden de hongerdood nabij zijn. Ook de tabakverbouwers worden door de droogte geplaagd. Dit, en de sancties tegen Rhodesië, hebben bijgedragen tot hun ontevredenheid met de regering-Smith. In het gehele land hebben tabakverbouwers reeds geprotesteerd tegen het besluit van de regering de vastgestelde tabaks- prijs van 28 dollarcent te verlagen tot 22 dollarcent per pond, een prijs, die volgens de boeren oneconomisch is. LEIDERDORP De gemeentelijke vuilnis stortplaats van Leiderdorp is gistermiddag omstreeks vier uur, vermoedelijk door broei, in brand geraakt. Er deden zich verscheidene lichte explo sies voor, maar er was geen gevaar dat het vuur zich in be langrijke mate zou uitbreiden. De brandweercommandant achtte het zelfs niet nodig dat de brandweer ter blussing van het vuur zou uitrukken. Met behulp van een bulldozer is de firma Koen het vuur meester geworden. De Hongaarse communistische par- tij heeft gisteren officieel kritiek ge uit op het nieuwe bewind in Tsje- cho-Slowakije. De belangrijkste theo reticus van de Hongaarse communis tische partij, Zoltan Komotsin verge leek in een door het Hongaarse pers bureau MTI verspreide verklaring enkele aspecten van de nieuwe ont wikkelingen in Praag met wat ge beurde in Hongarije in 1956. Komotsin, die de onlangs gehou den communistische topconferentie in Boedapest organiseerde zei voorts dat zich bij groeperingen in Tsj .Slo wakije die op veranderingen uit zijn anti-socialistische en rechtse elemen ten hebben gevoegd. Komotsin die verklaarde slechts zijn persoonlijke mening te geven, zei dat de Tsje chische communistische partij deze anarchistisch getinte pogingen in de kiem moet West-Duitsland Ook van Oostduitse zijde is in be dekte termen kritiek uitgeoefend op Tsjechoslowaakse politici en journa listen. Kurt Hager de topideoloog van Ongeluk op spoo rovergang: 250.- geëist De officier van Justitie by de recht bank in Arnhem, mr. Reinders, heeft gisteravond 250 gulden boete geëist tegen twee mannen (53 en 45 jaar) wegens schuld aan een ernstig onge luk op 12 april 1967 by het station in Velp. Door het ontijdig openen van de spoorbomen en het uitscha kelen van het onveilig-sein gaven zij de weg vrij aan een locomotief uit richting Arnhem. Deze passeerde de overweg terwijl het publiek bezig was met oversteken. Een scooterrijder werd' gedood en een chauffeur van een auto en twee wielrijdsters wer den ernstig gewond. De 53-jarige man had tot uur die middag dienst moeten doen, maar hij had verlof eerder naar huis te gaan, omdat zijn vader was overle den. Hij droeg om 13.45 uur de dienst over aan de ander, maar hij bleef deze nog even helpen met het slui ten van de overweg toen om 13.52 uur de personentrein uit Zutphen passeerde. Tegelijk kondigde het meidsignaal de nadering van een lo comotief uit Arnhem aan, maar de mannen sloegen daar geen acht op en draaiden samen de bomen weer omhoog. Bovendien schakelde de 54- jarige man het onveilig-signaal uit. Raadsbesluit Geleen naar de Kroon (Van onze correspondent in Geleen) De veelbesproken Geleense politie verordening tot wering van lijders aan besmettelijke ziekten uit Geleens openbare leven is gisteravond op nieuw punt van uitvoerige discussie geweest in de Geleense raadsverga dering. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben de verordening zoals die op 16 januari werd aangenomen ter ver nietiging aan de Kroon voorgedra gen. In die verordening heette het dat lijders aan tuberculose „en ande re door B. en W. aan te wijzen ziek ten" niet meer in openbare gelegen heden in Geleen mochten verschij nen. Tegen de delegatie aan B. en W. om ziekten aan te wijzen hebben Ge deputeerde Staten bezwaar gemaakt. De delegatie zou wettelijk ontoelaat baar zijn. De raad van Geleen wil nu alleen de bepaling opgenomen hebben in de algemene politieverordening, dat al leen lijders aan tuberculose uit het openbare leven wprden geweerd. Bij een groot gedeelte van de raad heeft hpt gemanipuleer met de veror dening en de kritiek (uit heel het land) daarop grote wrevel gewekt. Een voorstel om de hele bepaling te laten vallen werd met een kleine meerderheid van stemmen (11 voor- 13 tegen) verworpen. de Oostduitse communistische partij, topconferentie nieuwe en realistische zei op een congres in Berlijn dat het I wegen naar ontwikkeling van de eco- optreden van de Tsjechische minis- nomische samenwerking voor te be ter van Bosbouw en presidentskandi daat Smrkowski en dat „van ande ren" de onverbloemde sympathie heb ben gekregen van de „Westduitse propagandacentrale". Waarnemers in Praag menen dat West-Duitsland het enige westelijke land is dat niet alleen de vereiste technologische kennis bezit en de mo derne industriële uitrusting kan ver strekken om de slechte economische toestand in het land het hoofd te bieden. In sommige takken van de Tsjechi sche industrie is tientallen jaren niets aan modernisering gedaan als gevolg waarvan men niet meer kan con curreren. Het blad van de Tsjechische jeugdbeweging Mlada Fronta sprak zich gisteren openlijk uit voor het aanknopen van diplomatieke be trekkingen met West-Duitsland. Kosigin De Tsjechoslowaakse partijleider Doebtsek heeft gisteren in een vraag gesprek met het Tsjechoslowaakse persbureau Ceteka gezegd dat de Rus sische regeringsleider Kosigin op de onlangs in Dresden gehouden com munistische topconferentie uitvoerig heeft gesproken over de groeiproble- men van de economie van socialisti sche landen. Kosigin adviseerde voor de binnenkort te houden economische Twee Leidenaars in rugbyt eam DEN HAAG In de Nederlandse rugbyploeg, die zondag a.s. in Luik tegen België uitkomt, zijn twee spe lers van de Leidse Studenten opge steld. Het zijn: Huub Vriezendorp (eerste ry) en Michiel van de Graaf (tweede rij). Kennismaking met buurkerken Onder auspiciën van het Experi menteel Kerkewerk der Leidse Her vormde gemeente en in het kader van kennismaking met buurkerken zal ds. R. Reiling, predikant van de Bap tistengemeente in Leiden, hedenavond in het jeugdgebouw a an de Breestraat het een en ander over zijn kerkgemeenschap vertellen. reiden. Doebtsek verklaarde „dat de Oosteuropese communistische leiders de Tsjechische regering succes had den toegewenst met de hervormin gen. die hun levendige belangstelling hebben". Ruim duizend werknemers in de elektrische-apparatenfabr'ok in de Tsjechische stad Pisak hebben giste ren een uur gestaakt, omdat zy de leiding van de bedrijfstak waaronder het bedrijf valt, niet competent acht ten. Zij spraken zich uit voor onaf hankelijkheid van de fabriek. De di recteur zei het met de arbeiders eens te zijn. Dir.-generaal P.T.T. H. Reinout! volgt dr. ir. Bast op De heer H. Reinoud. thans hoofd directeur van de hoofdafdeling finan ciële en economische zaken van de PTT is benoemd tot directeur-gene raal van de PTT. De heer Reinoud volgt dr. ir. G. H. Bast op, die per 1 april zal aftreden als directeur-generaal der PTT we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Hendrik Reinoud. geboren 31 mei 1907 in Amsterdam, werd op 1 decern- bet 1946 benoemd tot hoofddirecteur financiële en economische zaken van PTT. De heer Reinoud bekleedt o.m. het voorzitterschap van de commissie automatisering Rijksdienst, va/n de werkgroep automatisering van de commissie arbeidsmarktpolitiek van de SER. van het genootschap voor automatisering en van de werkgroep giro - automatisering. GEVESTIGD In de week van 14 t/m 20 maart 1968. W. L. Dekker, Grlegstr. 7; B F van den Bosch, Klein Slonshof 1; P. C. M. Couzljn. W. de Zwygerln. 151; J. W. de Meza. Opaalstr. 78; H. van der Made. Schagensteeg 32; J. W. M. Lins- sen, Opaalstr. 74; C. Boersma. Grieg- straat 9; F E. Eschauzler. Leliestraat 62; P. E, M. Meulemans. Rijnsburger- weg 10; C. P. M. Bouman-Driessen, da Costastr. 48; A. Jlpping. Hoge Rijn dijk 182a; A. E. Rietveld, v. d. Sande Bakhuyzenln. 1; J. F. Brookman. He- rengracht 43; S. Cohen, Rijnsburger- weg 10; D. D. Husken, Rijnsburgerweg 10; E. Engelbregt. Mezenstr. 2; A. Reidsma, Utr. Jaagpad 25; A. Horst- Koterus. Langebrug 40a; P C. Huig- sloot. Rijnsburgerweg 10; W J. P. M. j Fase, Rijnsburgerweg 139; N. I. van EIburg. Rijnsburgerweg 10; A. Güc, Nieuwe Beestenmarkt 1; J. N. L. M. I van der Palen, Noordeinde 2a; D. J. Klaassen. Houtln. 55; E. J. Blijham- van der Veen, J. van Houtkade 40; P. G. H. Garritsen, Jacob Catsln. 52; N. W. J. van der Kleij. Piet Paaltjens- pad 7; A. J. Hayes. Rijnsburgerweg 10; E. W. L. M. Woerdeman, Hogewoerd 191; C. A. van der Wel. Cobetstr. 8; j A. M. van den Hoek. Hogewoerd 97a; I S, Ganta, Nieuwe Beestenmarkt 1; M. A. C. Vis, Rijnsburgerweg 10; A. B. M. Laroussi. Wasstr. 31; A. J. Rooijakkers, Morsstr. 19a; M. M. A, van Beek. Zoeterwoudsesingel 102; M. B. A. Azar, Kraaierstr. 2; H. Wleringa, Oude Sin gel 12; F. M. J. A. Timmer. Opaalstr. 94; K. S. Ho, Diefsteeg 15; J. M. van der Leest-Vonk, Ulterstegrt, 54a; P. F. Geluk, Noordeinde 2a; P. W. Vermeer. Noordeinde 2a; F, M. Daguenet, Sta tionsweg 3a; J. M. van der Wauw-Wol- ters. Rijnsburgerweg 10; J. J. B. Hulst, Pléter Bothstr. 8; S. Draaisma, Utr. Jaagpad 68; B. J. Buiter, Rijnsbur gerweg 153; J. Ooms, Noordelnde 2a; H. A. M. van der MeiJ- van den Bosch, Boshulzerkade 50; S. H. M. T. Kor- tenhorst, Boerhaaveln. 6; M. H. Heu gen, Noordelnde 2a; J. M. Vaessen -Meijer, Dlamantpl. 23; A. B. Verkade- Segaar, Hogewoerd 187; H. van Een denburg, Noordeinde 2a: R. Mol. Schu- bertln. 219; J. M. M. Dekker, Noord- De „tournee" van de drievoudige Utrechtse moordenaar is geëindigd. In de loop van vanochtend is hij van het huis van bewaring in Arnhem naar Utrecht overgebracht. Het onder zoek naar het aandeel van de Utrechter in de moordzaak Eist en Olst is evenals in de Rotterdamse zaak en die in Amsterdam negatief uitgevallen. De Utrechter ging op 16 februari van Utrecht naar Rotterdam. Hij werd hiet gehoord omdat de politie vermoedde dat hij iets te maken had met de moord op de 26-jarige lerares Elly Hagers in 1964. Het onderzoek leverde echter niets op en de Utrech ter werd overgebracht naar Amster dam. Daar werd hij aan de tand ge voeld over de nog onopgelosten moord op de filmregisseur Claude Berkley in 1965. De Amsterdamse recherche was na dit onderzoek overtuigd van de on schuld van de Utrechter in deze zaak. De toer nee van de Utrechter werd vervolgens voortgezet en hij kwam op 13 maart in het Arnhemse huis van bewaring. De Utrechter werd hier tot gisteren gehoord in verband met de moord op de 87-jarige land bouwer Goosje van Piggelen in Eist (bij Rhenen) in 1967. De Arnhemse officier van Justitie, mr. J. H. G. Boekraat. die deze zaak leidt, ver klaarde dat het onderzoek is afge rond en negatief is uitgevallen. „Re chercheurs hebben vastgesteld dat verdachte met de Elster moordzaak niets te maken heeft", aldus de offi cier van Justitie, die over de houding van de Utrechter Wel was te spre ken. Hij heeft als verdachte alle me dewerking verleend en zich niet stug gedragen. De Utrechter zal niet meer naar Olst gaan om daar t worden gehoord inzake de moord op de molenaar A. Boks uit Olst. Rechercheurs van de Rijkspolitie uit Olst zijn een dag in Arnhem geweest om hem over deze zaak aan de tand te voelen. Zy hebben nu de zeker heid gekregèn dat verdachte niet op 26 november in Olst kan zijn geweest en zij sluiten zijn aandeel in deze moord dan ook uit. De achttienjarige Hasan Soeba, een door de Israëliërs ge vangengenomen guerrillastrijder werd op een persconferentie in Tel Aviv aan de journalisten ge toond. Ook zijn wapen, een lichte mitrailleur van Chinese makelij, konden de journalisten bekijken. einde 2a; J. P. Byi, Opaalstr. 36; G. M. Vroon-Gijzen. Langegrt. 103; J. A. Comuth. Noordeinde 2a. VERTROKKEN W. J. Wassen. Oude Vest 35. Voor schoten. Puclnldreel 7; M. W. M. van Meurs-Versteeg. Lopsenstr. 15a, Oegst geest. ab. ws. rlaarlemmertrekvaart t o no. 7; M. M. H. Drummen. Groene- steeg 28. Rozenburg, Elzenln. 33; N. v. d. Hoed, Stalpaerthof 12. Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 63; E. W. Wi- chers Rollandet. v. Vollenhovenpl. 19. Oegstgeest, Komnglnneln. 9; D. Kraalj, Churchilllaan 35. Wassenaar; Aar. Pauwstr. 6; A. J. M. T. Pieters, Valeriusstr. 142. Zoeterwoude, Veld- zichtstr. 12; W. F van Klaveren. Witte Rozenstr. 54. Amsterdam. Herderhof 4 hs.; G. Balsink, Kanaalweg 99. Aals meer, A. H. Blaauwstr. 25; A. Scha berg. Ant Duyckln. 2. Oegstgeest. Laan van Oud Poelgeest 7a; Jkh. H. E. M. van Leeuwen. Kllkspaanweg 43, Maastricht. Achter het Vleeshuis 17; E. L. Enderman-van Wijchgel, Flanor- pad 7, Leiderdorp. Laan van Ouderzorg 83; B. Louwerse, Morsweg 206, Belglè; A. J. Corpel. Beethovenln. 66. Amster dam. Olymplapl. 41 I; J. de Vries, ab Roomburgerweg, Rotterdam. Pleret- str. 33b (1L); J. A. C. Smit, Haagweg 38, Haarlem. Boerhaaveln. 8; M. J. G. C. Blom, Steenstr. 33a. Ver. Staten v. Noord Amerika; M. Blok. Modderman- straat 43, Voorschoten. Puccinidreef 9; M. L. Bijkerk. Schelpenkade 64. 's-Gra- venhage, Sadeestr. 13; C. J. M. Kar- remans. Oude Rijn 9, Rijnsburg, Zandln. 52; G. M. Alberga, Burggra- venln. 92, 's-Gravenhage, 2e Swee- linckstr. Ill; A. Dool. Pioenhof 3, Val kenburg ZH, Voorschoterweg 25a; P. C. M. Goosen, Tlboel Slegenbeekstr. 30, Utrecht, v. Speijkstr, 2 bis; M. J. Tillema, Witte Rozenstr.' 57, Delft, Troelstraln. 102; H. A. A, W. Waas- dorp-Laupman. P. J. Blokstr. 35, Suri name; J. J. Mulder, Antillenstr. 176t Haarlem, Schoterweg 71; A. J. Rosen - dahl Huber, Gerecht 12. 's-Gravenhage, Koetin. 7; N. Snell, Noordeinde 2a* Oosterhout. Mgr. Frenckenstr. 39; J. G, M. Oomens. Hoolgrt. 11/29, Venlo, Hogeweg 19; M. J. Verstegen. Nieuwe Rijn 69, Zoeterwoude, Zuidbuurtseweg 33; J. Kleln-Arnoldus, Mecklenburger- straat 2, Katwijk, Overryn 7: M. B. A. Jagour. Sumatrastraat 110, Drunen, Kerkstr. 34; A. C. Looper, Noordelnde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; A. M. H. G. Rlcker. Noordelnde 2a, Heerlen, Kapelweg 33; A. C. Hase- kamp -van der Berg, Herenstr. 134, Oegstgeest. Nic. Maesln. 3: J. Lang kamp, Roomburgerln. 27. Zwitserland; A. V. M. Roelofs, Noordelnde 2a. Den Helder. Loodsgrt. 41; Q. T. M. Dissel dorp, Hogewoerd 129a, Oegstgeest. Ge- versstr. 75; T. F. C. Nannlnga, Kai- serstr. 34. 's-Gravenhage, Lange Hout straat 16; A. J. Zitman. Obrechtstraat 40, Amsterdam. Vosmaerstr. 1; J, Strlckling, Korte Mare 26. Australlël M Ez-Zaouak, Lammermarkt 58. Ma rokko; G. C. Hoedemaker. Lange Ma re 104-104a. Bergschenhoek, Dorpsstr. 3; W. Kastermans. Oude Singel 192, 's-Gravenhage, van Assendelftstr. 20: G. J. Bes. Noordelnde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; J. K. Heyne. Jan- vossensteeg 46. Warmond. Dorpsstr. 90: M. Croiset, Bakh. Roosenboomstr. Is raël; J. C. van Wijk. Rijnsburgerweg 189. Oegstgeest. Pr. Bernhardln. 16; H. M. Wijnnobel, Lopsenstraat 15- a, Oegstgeest. ab Haarlemmertrekvaart; A. van Herwljnen. Plet Paaltjenspad 7. 's-Gravenhage. Oosterhesselenstr. 440: H. Adrian!Roodborststr. 28. Oegstgeest Geversstr. 24; H. J. Adrianl-Houwe- ling, Roodborststr. 29. Oegstgeest. Ge versstr. 24; R. C. D E. Hasekamp, Kllkspaanweg 10. Oegstgeest. Nic Maes- laan 3; M. A. Everstijn. Rijnsburger weg 10. Eindhoven, Leostr. 57. Boksen De Italiaan Carlos Du- ran heeft gisteravond in Birming ham met. succes zijn Eüropese mid- dengewichttitel verdedigd. Zijn te genstander. de Brit Wally Swift, werd in de tiende ronde wegens kop stoten gediskwalificeerd. De Engelse bokser, die een flinke puntenvoor- sprong had opgebouwd, had voor de ze overtreding van de regels reeds enkele malen een waarschuwing ont vangen. In aanwezigheid van zeer veel be langstellenden werd gisteravond in Voorschoten het verkeerslokaal ge opend van de Bond voor Veilig Ver keer. Het lokaal is gevestigd in de houten school aan de Oude Adegees- terlaan en heeft een verkeerstafel, waarop de auto's door burgemeester L. de Kool, die een handel over haalde, in beweging werden gesteld. Jaren is gewerkt door het Veilig Verkeer om te komen tot deze gele genheid. De verkeerstafel geeft de situatie weer van alle kruispunten in Voorschoten en de beide spoorweg overgangen. Het Veilig Verkeer is zelfs de tijd in Voorschoten vooruit, want het kruispunt Wijngaardenlaan-Kon. Julianalaan is reeds beveiligd met automatische verkeerslichten. De kin deren van de vijfde en zesde klas van de lagere school zullen hier ook spe lenderwijs gelegenheid krijgen om de drukke kruispunten in Voorschoten Burgemeester De Kool was zo ge lukkig, toen hij zag dat zelfs de snel trein reeds automatisch stopte by het nieuwe station Voorschoten, dat hij namens het gemeentebestuur nog een lokomotief aanbood. De heer Jongejans van de NZHVM kwam twee gele bussen aanbieden voorzien van lijnnummers 45 en 46. Zy lijden thans tussen de elektrisch voortgedreven grijze miniatuurauto bussen. De jeugd heeft reeds kennis ge maakt met deze tafel en daarna zyn de scholieren een bliksemactie begon nen, die tweehonderd nieuwe leden voor de Voorschotense afdeling op leverde. De verkeerstafel is ontwor pen door de heer De Bruin van de Leidse gemeentepolitie en de heer De Feyter van de rykspolitie, in overleg met de dienst Openbare Werken.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11