„Plak-koorts" van Belgische partijen Hij plakt, gij plakt, zij plakken.. EEG-Zuivelmarkt niet voor 1 mei een feit LEIDSCH DAGBLAD (Van onze Brusselse correspondent) De Belgische verkiezingsstrijd ls In volle gang. De partijen en de kan didaten sloven zich in woord en ge schrift uit om de kiezers te overtui gen dat eigenlijk alleen zij het, vader land kunnen redden, resp. regeren. In woord: in de bijeenkomsten die in alle steden en dorpen van het land worden gehouden. Meestal zijn het zuiver politieke vergaderingen. Af en toe hebben de organisatoren, zoals de liberalen bij een massabetoging in de Brusselse jaarbeurshallen, variété artiesten, orkesten en majorettes ge- engageerd om de boel wat op te vro lijken. De politieke partijen hebben even eens In radio en televisie zendtijd ge kregen en zü doen mee aan forums waar kiezers of binnen- en buiten landse journalisten vragen stellen Men heeft echter de indruk dat in stad en land de verkiezingspropagan da vooral wordt gevoerd door middel van drukwerken. Overal zijn reclamebiljetten ge plakt en dagelijks vindt de Belgische burger in zijn brievenbus een hoe veelheid pamfletten waarin de partij en hun voortreffelijkheid uiteenzet ten. Vooral de Brusselse CVP-liJst Vanden Boeynants is uitermate ac tief geweest. Elke dag is er weer een nieuw drukwerk rondgedeeld en het gezicht van de ex-minister-president kijkt van vele schuttingen de voorbij ganger aan. Dezer dagen heeft iedere Brusselaar zelfs een op blik gedrukt portret met handtekening van de vleeswarenfa- brikant-politicus thuis ontvangen. Waarschijnlijk met de opzet dat zo- Iets minder snel te verfrommelen en in de prullenmand te werpen is dan een portret op papier! Waar komt geld vandaan? O Natuurlijk vraagt de van nature wantrouwige Belg een eigenschap die Vlamingen en Walen beiden be zitten en daar maakt eenheid mis schien macht zich af waar het geld voor dit alles vandaan komt. Het is geen eenvoudige taak om dat te we ten te komen, daar de partijen zelf nogal zwijgzaam zijn over hun bron nen. Een deel van het voor de propagan da bestemde geld komt uit de reser ves van de kassen van die partijen. Maar de grootste bedragen worden toch eerst bij de verkiezingscampag nes bijeengebracht. Zowel CVP als BSP hebben dan de steun van haar vakbonden. De liberalen doen een beroep op gefortuneerde sympathi santen als industrieën, banken en verzekeringsmaatschappijen. Deze laatsten schijnen thans ook Vanden Boeynants te steunen. Men noemt in Brussel de naam van ten minste één grote verzekeringsmaat schappij, die van een aantal exploi tatiemaatschappijen van onroerende goederen, die, toen de demissonaire premier nog wethouder van openba re werken van de stad Brussel was (hij verenigde die functie enige tijd met die van minister-presidente heb ben geprofiteerd van bepaalde beslui ten tot sanering van de binnenstad en het oprichten van grote parkeer garages en zo meer. Met alle middelen Bovendien zijn er instellingen en belangrijke banken, die vrijwel elke grote politieke partij wel steunen, in de hoop te zijner tijd een goed gehoor bij de nieuwe regering te kunnen vinden. In dat opzicht zijn de kleine partijen, zoals de Volksunie, de com munisten en het Rassemblement Wal- lon natuurlijk gehandicapt en van daar dat men oy die partijen de meest militante volgelingen vindt die er des nachts met de stijfselkwast en met meestal kleine reclamebiljetten op uit trekken of die de wegen met de initialen van hun partij en met het lijstnummer bekladden. Vooral de Volksunie is in Vlaande ren buitengewoon actief. Men doet daarby alles om de politie te ver schalken, de ploegen onderhouden contact met walkie-talkies en men schroomt ook niet om eventuele plak kers van andere partyen een pak rammel te geven! Het resultaat is dan ook dat de grote partijen dag in dag uit erop uit moeten gaan om de schade te her stellen. daar men het werk meestal aan reclamebureaus uitbesteedt. De moeilijkheid bij deze verkiezingen is geweest dat zy zo snel zyn opgeko men. Anders weet men het tenmin ste een Jaar van te voren en kan de ruimte voor de reclamebiljetten wor den gereserveerd. Beschadigingen Nu is dat na de val van het kabi net veel moeilyker geweest. De zo geheten „grote reclamemakers" zyn echter wel bereid geweest hun plaats af te staan. Vooral omdat zy weten dat hun affiches waarin als regel wonderschone vrouwspersonen de voortreffelijkheid van lingerie en kou sen aantonen, de mager-makende werking van een soort kaas of de voortreffeiykheid van een merk bier, in verkiezingstyd toch worden over- plakt en ontsierd door grote en klei ne plakkaten met lystnummers en leuzen, In normale tyden moeten de recla mebureaus rekenen op ongeveer tien procent herstel van de beschadigin gen. In de verkiezingstyd varieert dit percentage tussen de 50 en 75 procent. In theorie is de gemeente waarin de reclames zich bevinden verantwoorde- lyk voor eventuele beschadiging, doch het is duidelyk dat zulks een fictie is. In Anderlecht, een van de voorste den van Brussel, is burgemeester Si- monet (hy is tevens hoogleraar aan de Brusselse universiteit) kandidaat voor de Brusselse BSP-lyst. Hy laat dagelyks personeel van zyn gemeente briefjes met zyn lystnummer over de beschadigingen op zyn grote bil jetten plakken. Men moet overigens toegeven, dat de overplakkers vaak niet van humor zyn gespeend. Zo is er een front van Franstalige Brusselaars, een niet onbelangryke groepering. Op hun bil jetten staat uiteraard in het Frans dat het front van de Francofonen zal overwinnen. Daarover hebben te genstanders overal een strook ge plakt: „en leve „onze" generaal De Gaulle!" Vanden Boeynants is met slogans in twee talen als „ik reken op u" en „België heeft ons nodig" verschenen. Op die grote, dure affiches tegen de vyftig gulden per stuk alleen al aan drukkosten vindt men dan kleine briefjes: „et Verroken domi- nera Bruxelles" en Verroken zal Brussel overheersen). Verroken was Vanden Boeynants' partijgenoot die het kabinet ten val heeft gebracht. Bepaald defaitistisch tonen zich de Moskou-carmnurüsten in Brussel. Zy hebben overal nogal voddige servetgrote papiertjes ge plakt met de tekst: „Communistische party van België. Weiger de comedie van de verkiezingen. Stem revolutio nair. Stem nul". Natuuriyk is ook het befaamde Brusselse Manneke in de verkiezin gen gemobiliseerd. Het front van de Franstalige Brusselaars heeft een bil jet met het Manneke in volle functie gekleed in een gestreept bagnopak met een ketting met een yzeren bal aan. het beentje. De tekst luidt (in het Frans)„Dit gebeurt nooit wan neer u FDF stemt. Bisschoppen van Italië contra pornografie Het Italiaanse episcopaat heeft gisteren een krachtig protest laten horen tegen de verspreiding in Ita lië van pornografische bladen en ad vertenties. De bisschoppen zeggen, dat de persvryheid een onbetwistbaar recht ls. Dit recht wordt echter ernstig geschonden, omdat men van de pers een instrument voor losbandigheid en zoete winstjes maakt of erger nog een instrument ter voorbereiding van de handel in verdovende midde len. De bisschoppen betreuren het dat de dagbladen hun advertentie pagina's „een pornografische toon en kleur geven waardoor de meest elementaire regels van fatsoen, goe de smaak en zelfs van de wet" ge schonden worden, zy doen een be roep op de gezinshoofden, onderwys- krachten en autoriteiten om „deze verschrikkelyke plaag te beteuge len." In Italië verschynen de laatste tyd steeds gewaagder seksbladen, dit ondanks een door het Vaticaan geïnspireerde campagne die leidde tot de arrestatie en veroordeling van de redacteuren en uitgevers van drie pin-upbladen. Verdediger „Ouwe Nol" trekt zich terug De Utrechtse advocaat, mr. G. A. van Straten, heeft zich genoodzaakt gezien de verdediging van de 75-ja- rige „Arnhemse of Ouwe Nol" neer te leggen. De bejaarde Utrechter wordt ervan verdacht de drievoudi ge Utrechtse moordenaar te hebben aangespoord tot twee moorden en een roofoverval. Na een gesprek met zyn cliënt verklaarde mr. Van Stra ten, dat hy het niet langer verant woord acht de verdediging te voe ren. „Ouwe Nol," die sedert 18 de cember in voorlopige hechtenis is, heeft diepgaande meningsverschillen met zyn toegevoegde raadsman. Vol gens mr. Van Straten is er sprake van onvoldoende wederzyds vertrou wen, dat tot uiting is gekomen in verschil van technisch inzicht. De raadsman betreurt dit ernstig, om dat hij by*na alle verhoren in het ge- rechteiyk vooronderzoek heeft mee gemaakt. Mr. Van Straten vindt de zaak te belangrijk om voorby te gaan aan de geschillen. Hy heeft zyn besluit genomen een dag voor de datum, waarop de rechtbank over verlenging van de voorlopige hechte nis moet beslissen. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Schip onder de hamer Het Pana mese m.s. „Geonick", dat begin deze maand wegens faillissement van de eigenaren aan de ketting werd ge legd en naar de Nieuwe Haven in Zaandam werd overgebracht, zal bin nenkort onder de hamer komen. De 31 leden van de bemanning, afkom stig uit Griekenland en Spanje, zyn inmiddesl naar hun land terugge keerd. In een openbare zitting van de Haarlemse rechtbank zal op dinsdag 16 april gelegenheid bestaan het schip te kopen. Ekker ambassaderaad in Mexico De heer A. Ekker, oud-hoofdredacteur van de (opgeheven) Regionale Dag bladpers. zal worden benoemd tot am bassaderaad voor pers- en culturele zaken aan de Nederlandse ambassa de in Mexico. De heer Ekker zal op 17 april naar Mexico vertrekken. NS-overlegorgaan De Nederland se Spoorwegen hebben het reglement overlegorganen zodanig aangepast, dat personeelsleden die geen lid zyn van de erkende vakbonden een kandi- datenlyst voor de verkiezing van le den van een overlegorgaan kunnen indienen. Voorwaarde is dat het aan tal leden voldoet aan een gesteld cri terium. De nieuwe situatie geldt met ingang van 1 april aanstaande voor alle nog in te stellen overlegorganen. Dit betekent niet dat de Federatieve Spoorwegvakvereniging, die al jaren lang voor erkenning strijdt, als vak bond wordt erkend. Brute verkoopmethode In de Vechtstraat in Amsterdam werd gis teravond de 65-jaar A. A. B. Poul voor zyn woning door twee mannen in een auto aangesproken die hem in gebroken Duits stof aanboden. Omdat de heer Poul hun bedoelingen niet begreep begon een van hen in het Nederlands. Toen de heer Poul geen belangstelling toonde, greep een van de mannen hem by de arm, terwijl zyn metgezel gas gaf. Volgens getui gen werd de heer Poul 30 meter mee gesleurd, alvorens men hem losliet. Het slachtoffer dat schaafwonden op liep, kon na in een ziekenhuis te zyn verbonden naar huis terugkeren. De politie heeft beide mannen aangehou den. Zy zijn geen onbekenden van de politie. Ontslag voor 40 personen De di rectie van J. van Kollems heren- en kinderconfectiebedryf N.V. in Am sterdam heeft besloten de activiteiten, die thans nog in het atelier in de hoofdstad worden verricht, over te brengen naar de Betuwe, waar Van Kollem de beschikking heeft over vier ateliers. Dit heeft tot gevolg dat 40 personeelsleden na de zomervakantie zullen moeten afvloeien. Met de vak bonden is overeenstemming bereikt over de voorwaarden waaronder dit zal geschieden. Boete voor verpleger De recht bank in Maastricht heeft een 37-ja- rige verpleger uit Sittard veroordeeld tot twee weken voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftyd van een jaar en een geldboete van f 250. De verpleger was grove schuld ten laste gelegd aan de dood van een patiënt, doordat h-y tydens de bloed transfusie na een operatie niet ge noeg gelet had op de fles met bloed, waardoor deze was leeggelopen en lucht in de aderen van de patiënt was gekomen. De patiënt, een 62-jarige Roermondenaar. was daarna overle den aan een luchtembolie. De offi cier van Justitie had een onvoor- waardelyke gevangenisstraf van twee weken geëist. Hoofd zoek De Groninger politie heeft een merkwaardige diefstal in onderzoek. Gezocht wordt naar de dief van een schedel behorend by een skelet, dat in januari Jl. in de Marti nikerk werd opgegraven. De diefstal is waarschynlyk gepleegd tydens de middagapuze van de arbeiders, die by de restauratiewerkzaamheden be trokken zijn. Ze zagen namely k een manspersoon wegwandelen met een plastic zak met iets erin, dat aan een hoofd deed denken. Het bleek toen, dat de 13de-eeuwse sarcofaag open stond en dat het hoofd van het ske let was verdwenen. Half jaar voor gastarbeider De Maastrichtse rechtbank heeft een 31- jarige Spaanse gastarbeider uit Maastricht wegens poging tot dood slag conform de eis veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. De Spanjaard poogde op 23 sep tember van het vorige jaar zyn ex- verloofde, de Maastrichtse verpleeg ster Annie Gielen (20) met een flau- bertgeweer neer te schieten, toen ze met een vriendin op weg was naar de verpleegstersflat in Maastricht. De kogel trof niet zyn ex-verloofde, maar een andere verpleegster. De Spanjaard kon niet verkroppen, dat de verpleegster de verkering had uit gemaakt. BUITENLAND Herdenking in Athene Grieken land herdacht gisteren de dag dat 't 147 jaar geleden het Turkse juk van zich afwierp en onafhankelyk werd. Generaal Zoitalds nam de militaire parade af voor het graf van de onbe kende soldaat, deze wordt anders door Koning Constantyn afgenomen. Tien duizenden stonden langs de route die de parade volgde e zwaaiden met nationale vlaggetjes. Deken neemt ontslag De deken van de juridische faculteit van de universiteit van Madrid heeft maan dag ontslag genomen. De deken, Leo nardo Prieto-Castro, was zes weken geleden in zyn functie benoemd en zou zijn afgetreden in verband met de incidenten op de universiteit van de afgelopen twee weken. Constantijn naar Zürich Koning Constantyn en Koningin Annemarie van Griekenland zyn maandag uit Rome naar Zürich gevlogen, waar de vorst een routinebehandeling wegens voorhoofdsholteontsteking moet on dergaan. Zij keren op 28 maart per auto terug naar Rome. Phantoms uit Bondsrepubliek Voor juli as. zullen de Verenigde Sta ten vier Phantom-eenheden uit de Bondsrepubliek terugtrekken, be staande uit 70 tot 75 jachtbommen werpers met in totaal circa zesdui zend man personeel. Deze maatregel vormt een onderdeel van het bespa ringssysteem waarover men binnen de NAVO tot overeenstemming is ge komen. Edelman bestolen De Londense politie maakt jacht op een bende in brekers die gisteren 'n diefstal pleeg den in het huis van een Brits edeiman en ontkwamen met een buit bestaan de uit zilveren erfstukken ter waar de van 225.000 gulden. Het zilver be hoort toe aan Lord Furness, een 38- jarige zakenman die op het ogenblik een bezoek aan Amerika brengt. Leider „Cosa Nostra" In Boston is maandag de 60-jarige Raymond Patriarca tot vyf jaar gevangenis straf en een boete van 10.000 dollar veroordeeld, nadat hy had bekend medeplichtig te zyn aan de moord op de leider van een illegale gokon- derneming. Patriarca, die ervan wordt verdacht het hoofd te zijn van de on derwereldorganisatie „Cosa Nostra" in New England, zou genoemde on derneming in handen hebben willen krygen. Twee andere verdachten werden tot dezelfde straf veroordeeld. Explosies bij Amerikaanse ambas sade By de Amerikaanse ambas sade in Madrid zijn maandagavond twee lichte bommen ontploft, waar door een Spaanse bibliothecaresse werd gewond. Er sneuvelden enkele ruiten en een binnenmuur liep zware schade op. Eén van de bommen was geplaatst by een raam van het on derhuis en de andere in een toilet in het Amerikaanse culturele instituut. Aardbeving in Japan Op Kioes- joe, het zuidelykste eiland van Japan, zyn in de afgelopen nacht ongeveer 400 mensen dakloos geworden door een serie aardschokken. Volgens me dedelingen van de politie werden vyf- tien huizen volledig verwoest en 80 huizen en 48 andere gebouwen be schadigd. Drie personen zyn gewond. Mening over Israël Ongeveer de helft van de Fransen is van oordeel, dat Israël althans een deel van de gebieden moet behouden die het in de „Zesdaagse" oorlog in juni op de Arabieren heeft veroverd. Blykens de resultaten van een opinie-onderzoek, dat vóór de Israëlische aanval op Jordanië van vorige week donderdag plaats vond, vond 25 procent dat Is raël een deel van de bezette gebieden moet behouden, terwyl 24 procent van mening was dat Israël het gehele ver overde terrein moet houden. Albanezen berecht Vyf perso nen van Albaanse nationaliteit staan in Joego-SLavië terecht op beschuldi ging van spionage voor de Albaanse geheime dienst en van activiteit te gen het volk en de staat Joego-Sla- vië. Volgens de tenlastelegging heb ben de beklaagden pogingen in het werk gesteld Joegoslavische grens streken tot aansluiting by Albanië te bewegen. Maleisisch protest Maleisië heeft by de Philippynen geprotesteerd naar aanleiding van berichten vol gens welke in dat land guerrilla strijders worden getraind voor stryd in de federatie. Kortgeleden zyn in Sabah (het vroegere Brits Noord- Bomeo) 20 gewapende Philippino's gearresteerd. AmbachtsschoolFilmavond VOLA. van deze tijd ln samenwerking LAK. Concert Instant Composers Pool. 8 uur nam. Ch. de BournbonhofElektronlca- club ..De detector" 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: le zing dr. J. Kllma over „Staat en Maat schappij ln het oude Mesopotamlë". 8 uur nam. WOENSDAG Den Burcht koffiekamer)Voor- ivergadering Leidse Bond van Grondeigenaren. 8 uur nam. Steenschuur 6; Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur Zulderkerk: Lentefestival Civitas. Instrumentale solisten, meisjeskoor en kamerork. o.l.v. Henk Briër. 8 uur Gebouw Chr. Sociale Belangen: Vrouwenbond CNV. Spr. dhr. C. Kiel over „Vakbeweging", 8 uur nam. Academie (filmzaal) Voorlichtings avond over Kankerbestrijding. 8 uur DONDERDAG Schouwburg: K en O. Fons Jansens éénmanscabaret „Hoe meer zielen". Diamantpl. 27: Bahal-gespreksavond. ring Leidse Tuiniers- en bloemisten- vereniging „Door Eendracht Verbon den". 8 uur nam. Gerecht 10: Jongerencontact Ned. Ver van Hulsvrouwen. Spr. Ir. H. A. Meyer over de waterhuishouding ln Zuid-Holland 8 uur nam. Pieters kerkgracht 9: toonstelling tekeningen en schilderijen A. van den Brink. 8 Leiden. Spr. drs. M. L. Wurfbain over „Portretten in Leiden". 7.30 uur nam. StadsgehoorzaalLentefestival-To neelgroep „Theater" speelt .Hoogge ëerd publiek". 8.30 uur nam. Studenten in Milaan vochten met politie Ongeveer drieduizend studenten zyn gisteravond in Milaan slaags ge raakt met de politie toen zij een po ging ondernamen de universiteit van de stad weer in bezit te nemen. Zevenendertig politiemannen en 15 studenten werden in de stryd ge wond. Het waren de grootste onor- delykheden ty dens het losbarsten van de relletjes eerder deze maand. Ne- genenvyftig studenten zijn gearres teerd. De senaat van de universiteit van Rome heeft gedreigd protesterende studenten te laten vervolgen en de tentamens welke dit jaar by de li- I teraire en bouwkundige faculteiten I zyn afgelegd ongeldig te laten ver- klaren. De gebouwen van deze. twee (faculteiten worden nog steeds door de studenten bezet. Minister Lardinois St. AntoniusclubhulsToneelaTo Selskip Fryslan Opvoering van nieuwe zijspanrijder". 8 uur nam. Vóór 1 mei komt er geen EEG- zuivelmarkt. Minister Lardinois van Landbouw verwacht, dat de een- heidsmarkt nog wel een paar maand jes op zich zal laten wachten. Htf vertelde ons dit gistermorgen in Eindhoven, kort voor zUn vertrek naar Brussel, waar de beraadslagin gen over de gemeenschappelijke zui- velmarkt inmiddels zijn hervat. Mi nister Lardinois vurig ijveraar voor opheffing van barrières in de EEG verwacht niet. dat de zes partners ln de Belgische hoofdstad nu al tot overeenstemming zullen komen. Hy zegt: „Het zou me verbazen als het wel het geval was. Ik heb het gevoel, dat de zaak onvoldoende ryp is. maar we zullen natuurlijk in elk geval proberen om een akkoord te bereiken over een aantal basis beginselen in de zuivelsector. Het gaat hier om een enorme zaak. De Nederlandse zuivelgroothandel al leen al heeft in de EEG een omzet van 45 miljard. Dit keer zyn het niet de Fransen die moeilyk doen, maar de Belgen. België, dat aan de voor avond van verkiezingen leeft, staat zeer afwyzend tegenover de voor stellen, die de Europese commissie over de eenwording van de zuivel- markt heeft gedaan. Waar een ge- meenschappeiyke markt zonder by- dragen van de Europese commissie ondenkbaar is. zal België wel water by de wijn moeten doen. Openstel ling van de zuivelmarkt is voor Ne derland een zaak van het allergroot ste gewicht. Ons land heeft een pro- duktie, die honderdzestig procent MINISTER LARDINOIS van onze consumptie is en minstens veertig procent moet er uit. Overi gens zyn er voor wat de zuivel be treft in EEG-verband al afspraken gemaakt. Een stukje gemeenschap- pelyke markt is reeds gerealiseerd. Wy hebben nu met een overgangs regime te maken." De Nederlandse minister van Landbouw verwacht, dat bij de tot standkoming van de gemeenschappe- lyke markt de boterprys in ons land met vyf procent zal stygen en in België met twaalf procent zal dalen. Een verhoging van de margarine- prys zit er volgens de bewindsman niet in. Nederland zou zich daar overigens fel tegen verzetten. De melkprys zou niet veranderen. De gemeenschappelyke markt heeft voor menigeen in de grensstreek minder prettige gevolgen: door het wegvallen van de prysverschillen zal het geen zin meer hebben om nog boter te smokkelen. Prof. Van der Leeuwschool den BrandelerkadeAfscheid Voortman als schoolhoofd. 2 uur i Stadsgehoorzaal foyer)Ned Reis Ver. Vakantieflltsen uit Eui 8 uur nam. Oegstgecst. (Gemeentecentrum)q, cert Ingrid Schroder, Marry j0j ma. Herni. Glv fin Fch van rw.' ZATERDAG Galerie v. d. Vllst (Botermarkt Opening tentoonstelling Jeanne-Mi ZONDAG Gerecht 10 Soefl-beweging. Unfo, sele eredienst. Spr. mr. C. A. bar Bentink over „Inzicht" 11 uur voo: Hooigrt. 84: Bezinnlngsbljeenko-i Hum. Verbond. 10.15 uur voorm. Rijnlands Lyceum (M. H .Troc laan 1): Gem. voor oorspronkt christendom, afd. Oegstgeest. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur n: Steenschuur 6: Kerk van Jej Christus van de heiligen der laas dagen, Spr. dhr. Diender. 10.30 BIOSCOPEN 4.45. 7 én 9.15 uur. Camera: „Het naakte vlees", 18 Dagelyks 2.30 7 en 9.15 uur. Zon; 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Veel liefs uit Moskou", 14 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „Red een huwelijk en knoei Je leven". 14 Jr. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 9.15 uur. Luxor: ..Bonnie and Clyde", 18 Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Dagvlinder". 18 Jr. D; lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vllst (Botermarkt Tentoonstelling werk van Karei gers. Geopend dinsdag t/m zaterdï uur voorm. 6 uur nam. maart Lakenhal: Tentoonstelling Meltó Zaalberg 50 jaar pottebakker. We: je 10 uur voorm. 4 uur nam., r1 1-4 uur nam. (tot 21 april). De Lakenhal: Dag 10—4 uur: wipe 1-4 Rijksmuseum van Oudheden penburg 28): Werkd. 10 uur voorn br 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam. Wi Legermuseum (Pestbulslaan) uitzondering van zaterdag van 10-4 (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkui r Steenstraat 1): dag 10—5 u.; dags 1 6 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkui Tentoonstelling Collectk Lechner Japanse Kunst Werkd. 10 uur vo tot 5 uur nam.; zondags 15 uur c Rijksmuseum voor de geschleüjfl der natuurwetenschappen: Dag uur zond 1 -4 uur Wassenaar Kunstzaal Heuff Tent stelling aquarellen Hans van BI Maandag t.e.m. zaterdag 10 uur vc - 5 uur nam., bovendien dinsdag uur nam. (t.e.m. 3 april). Avond, en nachtdienst der apotlie) Geopend voor spoedeisende gevat apotheek D. C. Kok, Rapenburg f 24807. Apotheek R. van Breest Smallenbfoj te Leiderdorp en Apotheek Voorst ten zijn de gehele week geopnd. >VEEKEIM)EDIENST DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raia plege men de eigen huisarts, daai te tot zondagnacht 24 uur de doktep telefoon 2 22 2 2. HAAGS A G E N D f MAANDAG Koninklijke Schouwburg, 20.15 t Les Galas Karsenty Herbert: „Dröle couple" van Nell Simon. Diligentla, 20.15 uur: Het Resides Vrouwenkoor, o.l.v. Anrthur Orobio 1 Castro m.m.v. het Residentie Kamfba orkest. DINSDAG „Mimici! WOENSDAG Koninklijke Schouwburg, 20.15 w w lederlandsa Comedie: ..De vrek". piano. Kurzaal, 20.15 uur: Het Resident Orkest o.l.v. Kurt Masur m.m.v. Itzbflii Perlman, viool. Paviljoentheater, 20.15 uur The D blin Festival Company: „I knock the door". to WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki i Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice z Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. 13 6 half bew. 10 6 zwaar bew. 12 6 zwaar bew. 11 6 geh. bew. 14 6 geh. bew. 13 6 geh. bew. 16 6 geh. bew. 15 7 regen 15 6 zwaar bew. 9 2 zwaar bew. 12 6 onbewolkt 6 1 geh. bew. 12 7 licht bew. 10 6 onbewolkt 12 3 geh. bew. 13 6 geh. bew. 16 6 geh. bew. 16 6 geh. bew. 12 7 licht bew. 22 5 zwaar bew. 15 9 geh. bew. 22 8 zwaar bew. 19 5 zwaar bew. 21 3 zwaar bew. 19 3 half bew. 17 1 half bew. 18 3 onbewolkt 20 3 licht bew. 20 -1 onbewolkt 17 5 regen 17 10 onbewolkt 16 5 zwaar bew. 15 12 geh. bew. E!"

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2