Katwijkse kuipers vieren gouden feest Zware straf voor rit met „wrak op wielen IVerkeersmaatregelen Katwijkse N.V.V.- vroiiwen vieren feest Nieuw -Venneps Irene gaat actie voeren in Sassenheim Natuurschoon wordt in Leiden onvoldoende beschermd DINSDAG 26 MAART 1968 LEïDSCH DAGBLAD 'Al De Ned. Chr. Kuipersbond afd. atwijk, bestaat 9 april 50 jaar en lit daarmee een veel bewogen tyd- trk af. waarbij men verschillende ps en downs niet kon ontlopen, ooral in de eerste jaren deden rich ral eens verwisselingen in het be- lur voor, die de ontplooiing van de leling niet ten goede kwamen. Het lm itiatief tot oprichting van de afde den ig Katwijk werd een halve eeuw ge- Ljl den door enige kuipers, onder wie heer B. van der Bent, die 50 jaar TeJd is van de afdeling en diverse func- ts in het bestuur heeft bekleed, ge- S >men. De heer Van der Bent is reeds zil ren ere-bestuurslid van de afdeling 'Jl atwijk. Het bestuur bestond bij de richting uit de heren W. Verschoor, «s#orzitter d. Noppe, secretaris, D. M aijderduyn, penningmeester, D. C. 1 in euwen, 2de voorzitter, J. de ing en C. Guijt. Een 50 jaar geleden was de situatie het visserijbedrijf voor de Katwijk- kuipers nog verre van ideaal. Het 'am zelfs voor, dat een dienstver- ind werd verbroken zonder inacht- b< iming van de gestelde opzegtermijn. kwesties moesten dan door het futuur worden opgelost. De be- lursleden gingen dikwijls op stap i met verschillende werkgevers te -^an praten. De minimum-lonen be- H oegen f 23 per week. De patroons H inden lang niet altijd welwillend jenover de organisaties en als zij de organiseerde arbeiders maar even nden missen werden zij ontslagen. het eerste halfjaar 1919 kwam het )ra! elvuldig voor, dat under het norma- loon werd gewerkt, speciaal door gehuwden. Gelukkig is dat alles randerd. Ifele onderhandelingen werden entertij d ook gevoerd met vertegen- ordigers van het bondsbestuur en werkgevers. In juni 1918 bedroeg aantal leden 25. In de vergadering 1 31 januari 1919 werd een verte- iwoordiger van de afdeling be emd in de commissie ter verkrij- ig van een zeehaven Katwijk. ?(In 1920 werd er nog van 6 tot 8 f r per dag gewerkt. Op 10 oktober kwam de mondelinge medede- g, dat de patroons besloten hadden een 48-urige werkweek in te voe- en het landelijke collectieve con- Jsct te gaan handhaven. Tegenwoordig is er heel veel waar- oediDr men zeer dankbaar moet zijn. prt füg jaar geleden was het vaak j na)ellijk een vergaderzaal te vinden i de volgens toen gangbare mening jj Jod-getinte" arbeiders te ontvan- :strlfD. Verantwoordelijkheid Iet meest belangrijk is echter, zo ent het bestuur, dat men als chris- jke sociale beweging ook in het Jutschappelijk leven de richtlijnen n nastreven, die God in Zijn Woord ezoit eft. Een ieder moet dankbaar zijn, h 1 dit in vrijheid kan worden ge- an. Miljoenen zijn er, die deze vrij- 1 missen. In deze vrijheid ligt ook verantwoordelijkheid. Het gaat tt om een gulden meer of een uur nder. maar om de verantwoorde- tiljdieid in het bedrijf en tegenover 3egs naaste, cial ne Strijd en bestrijding ls er nog even goed als voorheen. In het begin on dervond men tegenkanting, niet al leen van liberale en socialistische, maar helaas ook van kerkelijke zijde. Het zou ons te ver voeren om alle problemen die door het bestuur wer den opgelost, op te sommen. De pio niers en de daarop volgende genera ties van kuipers hebben er toe bijge dragen, dat de afdeling Katwijk een goede klank kreeg en behield tot op de dag van heden. Tijdens de bezetting werd door de afdeling niet vergaderd. Op 13 okto ber 1945 werd de eerste ledenverga dering na de tweede wereldoorlog gehouden. Het bestuur bestond toen uit de heren W. van den Oever, voor zitter, B. van Rhijn 2e voorzitter, B. van der Bent secretaris, Jac. Ouwe hand 2e secretaris, T. van der Plas penningmeester en M. Ouwehand, 2e penningmeester, C. den Hollander al gemeen adjunct. Trots Hoewel wjj overtuigd zijn van het feit, dat de opsomming van de ge schiedenis van deze 50-jarige op ver schillende punten niet volledig is, mag aan de hand hiervan wel wor den vastgesteld, dat de afdeling Kat wijk van de Ned. Chr. Kuipersbond haar jubileum met trots kan herden ken. Het bestuur ls thans samenge steld uit de heren J. Schaap voorzit ter, A. Hoek secretaris, C. van der Plas 2e secretaris, C. Verloop pen ningmeester, H. Ouwehand 2e pen ningmeester, C. van der Meij en M. van der Plas. Gisteravond werd aan de leden van de afdeling Katwijk een diner aange boden in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. De voorzitter, de heer J. Schaap, opende deze feestelijke bij eenkomst en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de hoofdbestuurder, de heer B. de Jonge. In zijn openingswoord haalde hij vele herinneringen uit het verleden op. Hierna werd door de heer Schaap aan de heer B. van der Bent, die 50 jaar lid is van de afdeling, een fruitmand met een toepasselijk woord aangebo den. Aan het einde van deze feestelijke bijeenkomst werd door de hoofdbe stuurder, de heer B. dë Jonge, het slotwoord gesproken. Het bestuur van de gouden Katwijkse afdeling van de Chr. Kuipersbond: zittend v.l.n.r. H. Ouwehand, C. Verloop, B. v. d. Bent en J. Schaap en staand C. v. d. Meij, M. v. d. Plas, C. v. d. Plas en A. Hoek. (Foto LD/J. v. Duijn, Katw. a. Z.) Actie-centrale van Radicalen in Bollenstreek In de Bollenstreek is een actie centra le van de Party Radicalen op gericht. In het actie-comité van deze centrale hebben onderstaande per sonen zitting genomen: Drs. J. J. de Graaf f, priester. Noordwij kerhout; A. W. de Groot, wethouder van Voorhout; Th. Schrama, Hillegom; W. H. Schelvis, raadslid, Noordwijk; C. P. Kortekaas, Lisse; A. J. v. d. Lans, raadslid, Voorhout en N. H. van Schooten, raadslid. Voorhout. Het secretariaat wordt voorlopig waargenomen door de heer N. H. van Schooten, Mgr. Broerestraat 12, Voorhout. Kinderautobaan bij vuurtoren De vorig jaar genomen proef met n kinderautobaan op een stukje grond by de Vuurtoren in Noordwijk, biykt te zyn geslaagd. B. en W. stel len de raad voor de heer R. Zinn uit Essen (Duitsland) wederom in de ge legenheid te stellen op dit terreintje ten hoogste tien elektrische kinder autootjes te exploiteren en wel in de maanden juni, juli en augustus. De heer Zinn betaalt daarvoor een ver goeding van f 1500 plus de vermake- ïykheidsbelastlng. In de toelichting zegt het college, dat het nieuwe kindervermaak zeer werd gewaardeerd en een leuke at tractie betekent voor kinderen van 4 tot 8 jaar. De onder de leden van de geref. kerk van Sassenheim gehouden actie voor een ziekenhuis in Jalanpur (Pakistan) heeft ruim f24.000.- op gebracht. Voor ditzelfde doel bracht Sassenheim vorig jaar f 25.000 by een. ^oor de Leidse kantonrechter Hoewel een 18-jarige straatmaker uit Leiden verstek liet gaan, kreeg de tegen hem aanhangig gemaakte zaak voor de Leidse kantonrechter een openbare behandeling. Toen de jeug dige Leidenaar wegens het niet verlenen van voorrang een bot sing veroorzaakte, kwam aan het licht, dat hij geen enkele rij bevoegdheid bezat en zijn auto in een zeer ondeugdelijke staat van onderhoud verkeerde. De kantonrechter, mr. W. de Ko ning, las onder meer in het proces verbaal, dat verdachte met de on deugdelijke toestand van de remmen op de hoogte was en tegen de po litie had toegegeven, dat hy om „enigszins tot stilstand te kunnen komen" van de handrem gebruik maakte. De officier, mr. C. van Steenderen, noemde het onbegrijpeiyk, dat iemand met zo n onberembaar „wrak- op-wielen" nog de weg durfde op gaan. „Verdachte gaf overduidelijk biyk, dat hy tegenover zyn mede mensen geen enkel gevoed van ver antwoordelij kheld bezit; hy beteken de een groot gevaar in het huidige intensieve wegverkeer", zo hekelde de officier verdachtes gedrag met na druk. Omdat hier zyns inziens alleen een zeer gevoelige correctie te genover gesteld kon worden, eiste hy, naast een geldboete van f 150 subs. 30 dagen, een onvoorwaarde- hjke heohtenosstraf voor de tyd van drie weken. Na eveneens zyn misnoegen over een en ander te hebben uitgesproken, vonniste de kantonrechter by verstek met een anvoorwaardeiyke heohte- nisstraf voor de tijd van twee we ken, een geldboete van f 100 subs. 20 Als één grote familie waren vele leden van de Vrouwenbond van het N.V.V. met hun mannen in Zaal Haasnoot aan de Dwarsstraat ln Katwijk aan Zee samengekomen om het 15de jaarfeest van de afdeling Katwijk te vieren. Verschillende gas ten toonden hun belangstelling op deze feesteiyke avond. De presidente van de afd. Katwyk, mevrouw A. v. d. Visch-Dekker, richtte een by zonder woord van wel kom tot het hoofdbestuurslid mevr. D. Vellekooip-Kuivenhoven, tot mevr. M. C. Noordegraaf-Keiler, district Z.H. en tot de afgevaardigden van Katwykse Bestuurdersbond waarby alle afdelingen van het NW zyn aangesloten. In haar openingswoord wees de •esidente erop, dat niet alle aan wezige dames lid zyn van de vrou wenbond. Nu kunnen zy de sfeer meeproeven en tegelykertijd beky- ken, hoe het in Katwyk reilt en zeilt. Op 5 maart 1953 werd de afdeling Katwyk van de Vrouwenbond NW opgericht. Men begon met 10 leden. Na een grote ledenwerfactie te heb ben gehouden, bedroeg het aantal een maand later 32 en thans is dtt aantal uitgegroeid tot 65. Hierna werd het woord gevoerd door het hoofdbestuurslid, mevr. D. Vellekoop-Kuivenhoven, die om. zei, dat het beslist niet gemakkeiyk is om van een kleine groep een grote re te maken. De niet-leden hebben 15 jaar de tüd gehad om lid te wor den. De ongeorganiseerden profite- Oud ijzer, vodden en papier voor instrumenten en uniformen ren van de anderen, ook de kinde ren dienen lid van het NW te wor den. Een groot aantal belangrijke dingen is door het werk van de bond reeds tot stand gekomen. Er wordt weieens afgevraagd, wat ls eigenlijk die Vrouwenbond van het NW. Het is een bond, die open staat voor vrouwen wier man lid is van een by het NW aangesloten vakband. Diit betekent dus, dat de leden doorgaans geiyk gerichte be langen en ook gelyke problemen hebben, maar ook dat ze dezelfde behoefte hebben zich te ontspannen ,er eens uilt te zyn," want ook daarvoor zorgt de bond. De vrou wen die reeds lid zyn, hebben erva ren, dat deze bond hun iets biedt waar ze wat aan hebben. Vervolgens sprak de voorzitter van de Katwykse Bestuurdersbond, de heer D. van Duyn, die de afd. Katwyk van de Vrouwenbond een dochter van deze bond noemde en hoopte, dat deze zich in voorspoed zal ontwikkelen. Hy vond het totaal aantal leden van 65 voor Katwyk ta- medyk hoog. Het is moeaUjk in Kat wyk iets te bereiken. Indien men anders gericht is dan andere vrou wenorganisaties, wordt men gauw bekritiseerd. De heer Van Duyn hoopte dat de afdeling onder leiding van mevrouw Van der Visch-Dek- ker nog lang zal mogen bhjven be staan. Tenslotte overhandigde hy haar een envelop met inhoud na mens de Katwykse Bestuurdersbond. Voordat het feestehjk gedeelte van de avond begon, werden door de presidente, mevr. Van der Visch- Dekker, de leden, die 15 jaar lang lid zyn, toegesproken t.w. de dames A. van den Oever-Molenaar, C. Snij er-van der Zwan, T. v. d. Oever- de Bruyn, C. Kuyt-Rooyakkers. A. BoezaardGuyt, Varke visser-Ouwe hand, A. de Vreugd-Ouwehand, L. Zuyderduyn-Schouten, P. Vermaas- Veldhoen, J. de Krijger-van Bergeyk Van Duyn-van Rhyn en L. Boezaard - van der Plas. Allen ontvingen van de afdeling een cadeautje. De rest van de avond werd door een gezelschap oJ.v. Cees van der Plas gevuld. Een verloting verhoog de de gezelligheid nog. De aanwezi gen kunnen terugzien op een zeer geslaagde avond. Zaterdag 6 april zal de muziek vereniging en drumband „Irene" in Nieuw-Vennep de jaarlijkse actie „Van spijker tot dorsmachine" hou- De commissie voor verkeersaan- -1 genheden in Sassenheim heeft J» andermaal met de verkeers- togstukken beziggehouden. Zij ti aanleiding gezien de totstand- in <J toing van een aantal verkeers- «tregelen te bevorderen. Overeen- "istig het advies stellen B. en W. raad voor tot het volgende te be- 1 In. f - Westerstraat. Instellen van een Aeerverbod voor: a. de noord- bu: ij de van het gedeelte, gelegen de Char bonlaan en de Jacoba k E? o Beieren laan; b. de zuid-oostzyde Dyf; 11 het gedeelte vanaf de Charbon- w tó tot de ïyn, gaande door de ioe«< urdoostelyke zygevel van perceel 'i/, Sterstraat 8; c. de noord-westzyde zeil# 10 het gedeelte, gelegen tussen de Jacoba van Beierenlaan en de Tey- lingerlaan, gedurende de dagen, waarop op de Hortuslaan de week markt wordt gehouden. Teijlingerlaan. Instellen van een parkeerverbod voor de zuid-westzyde van het gedeelte, gelegen tussen de Hoofdstraat en de denkbeeldige Ïyn, gaande door de noord-westeiyke zy gevel van het bedrijfspand op per ceel sectie A nr. 5447. Hortuslaan. Het verbod te par keren van 8 tot 18 uur, behoudens op de zondag, anders dan met ge bruikmaking van een parkeerschyf en voor een tydsduur langer dan 1% uur te doen gelden voor het gehele gedeelte, gelegen tussen de Hoofd straat en de denkbeeldige ïyn, ge trokken vanaf het noordwesteiyk eindpunt van de rywielstalliyg-plaat- sen en evenwydig aan de as van de Hoofdstraat. den. In 1961 werd deze actie voor de eerste maal gehouden. Het doel was geld in kas te krijgen om muziekin strumenten en uniformen te kunnen kopen. Dat eerste Jaar werd 17.000 kg oud yzer, vodden, lompen, oud papier etc. opgehaald. De daarop volgende Ja ren werden de voorgaande records ls gebroken. Het vorige jaar pas seerde zelfs 68.000 kg de weegbrug. Tijdens de eerste actie bleek, dat aan de organisatie nog het één en ander haperde. Er was zelfs sprake van een enorme chaos. Dat is echter verleden tyd, want al doende leert Ook in Nieuw-Vennep. Waren in 1961 de laatste auto's 's avonds de weegbrug gepasseerd, het vorige jaar was om 5 uur 's middags alles al achter de rug. Zaterdag 6 april zullen om 9 u. 's mor gens zo'n honderd jongens en oude ren het dorp in trekken om alle rom mel klaar te zetten, 's Middags om half twee zal de karavaan van 25 vrachtauto's vertrekken om de troep op te halen. De auto's zyn (inclusief chauffeur) gratis beschikbaar gesteld door plaat- selyke bedrijven. Via de weegbrug gaat het naar het industrieterrein, waar een opslagplaats worden ge creëerd. Takelwagens zullen gereed staan om de vrachtauto's te lossen. Men hoopt ook nu weer om 5 uur gereed te zyn. Geachte Redactie, Het vellen van tientallen grote bomen op het landgoed Nieuweroord heeft gelukkig geleid tot het stellen van vragen in de Leidse raad. De antwoorden van B. Se W. op deze vragen zijn onthullend en ontstellend. Voor zover we hebben kunnen nagaan, is er geen storm van protest opgestoken. Toch is daar reden te over voor. Het zou de moeite waard zyn, om deze vragen en antwoorden in hun geheel te herdrukken, totdat de be tekenis ervan tot iedereen is doorge drongen. Er biykt uit, dat het na tuurschoon in Leiden volkomen on voldoende beschermd is, want „er be hoefde geen kapvergunning verleend te worden, want de aanwijzing van de voor bescherming in aanmerking ko mende houtopstanden in de gemeente Leiden heeft nog niet plaats gehad. Het beraad over de aan te wyzen houtopstanden is nog niet afgesloten. Voor de opstelling van die lyst is een nauwkeurige inventarisatie met by- foehorende gegevens nodig". Hoeveel belangrijke houtopstanden zyn er dan wel in Leiden? En hoe veel van deze houtopstanden komen voor bebouwing in aanmerking? Moet zo lang over gestudeerd worden? Elk Leids schoolkind kan ze aanwy- zen: de Leidse Hout, de Hortus, het Plantsoen, de Plantage, het Van der Werfpark, de mooie kastanjes langs een deel van de singels, de oude boom molen De Valk en Groenoord (pardon: wyien Groenoord, ook al verdwenen vóór het beraad werd afgesloten). Maar behalve Groenoord hebben alleen de landgoederen, die vroeger aan de heren Bosma en Jhr. van Eysinga hebben toebehoord, be- De naakte omgeving van hui- j tekenis als bouwterrein. Of het moest ze Nieuweroord. nog het R.K. kerkhof zyn. De voormalige oprijlaan naar het huis van thans wijlen prof. jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, met de nieuwe studentenflats op de achtergrond. Het laatste antwoord van B. en W. luidt: „Het aantal gevelde bomen is tot een minimum beperkt gebleven, ni. slechts die welke voor de uitvoering van het bouwplan moeten verdwy- nen." Als men ziet, hoe de mooie oprij lanen zyn vernield en hoeveel bos er aan weerszyden van het landhuis is geveld, dan moet er biykbaar wel een enorm groot zusterhuis verrijzen of heeft men meteen op uitgestrekte (kale) parkeerterreinen gerekend? De oprijlaan naar het huls, waar Jhr. van Eysinga heeft stond biykbaar ook in de weg: grote bomen zyn er geveld (en niet, omdat zy ziek of hol waren!) By gaande foto's kunnen er een in druk van geven, hoe droevig er met het kleine bezit aan grote bomen in Leiden is omgesprongen. Gelukkig, dat het beraad nog voort duurt. Er kan in de tussentyd nog meer gekapt worden zonder dat er een vergunning is vereist. Een conclusie, die men uit dit alles meent te mogen trekken is, dat de opstellers van de Ujst van belangrijke houtopstanden van een schandeiyk tekort aan belangstelling voor de hun opgedragen taak en van een totaal gebrek aan liefde voor ons spaarzaam natuurschoon biyk hebben gegeven. Het Leidse natuurschoon is by de betrokken ambtenaren niet veilig. Onze democratie schiet tekort. We kunen ons alleen beschermen tegen de voortdurende afbraak van wat ons rest aan natuur- en stede- schoon, als wy ons verenigen en ty- dig protesteren. Dit kunnen we wel licht het beste doen, door lid te wor den van de Bond Heemschut, die klaar staat om, waar ook in het land gevaar dreigt voor ondergang van onvervangbaar landschaps- of stede- schoon de betrokken autoriteiten te waarschuwen, te adviseren en om. zo nodig, ook tot in hoogste instanties protest aan te tekenen. De Bond Heemschut kan echter alleen werken by tydige informatie en daartoe zyn blijkbaar nog veel en veel meer le den nodig dan de 7000. die er nu zyn. Hoogachtend. A. Kuyper dagen, alsmede de vernietiging van Rijkswege van het in beslag genomen vehikel. Nog een gevoelige correctie Een wel verschenen 27-jarige win kelier uit Zoeterwoude moest zich verantwoorden omdat hy eveneens romdtufte met een wrak vervoermid del, waarvan de remmen niet deug den, de banden waren versleten en de chassisblokken op vele plaatsen waren doorgeroest, zodat het geheel de naam „auto" nauweiyks verdien de. Hy liep „tegen de lamp", nadat hy nabij een oprit van de Europa- weg geen voorrang kreeg en in bot sing kwam met een auto, die be stuurd werd door een 23-jarige kan toorbediende uit Rotterdam. De winkelier voerde tot zyn ver dediging aan, dat de remmen zyns inziens nog best functioneerden, maar het begaven, omdat hy des* tyds zo sterk afremde om te trach ten een botsing te voorkomen. De banden verkeerden, zo meende hy althans, nog in een zeer behoorlyke staat en van doorgeroeste chassisbal- ken wist hy niets af. „U heeft destyds tegen de politie gezegd, dat het ondoeniyk was de gebreken aan uw auto nog te laten repareren en U dus naar een andere auto uitkeek", zo las de kantonrech ter in het prooes-verbaal. Hy vroeg zich dan ook af, hoe verdachte nu kon verklaren, dat een en ander nog in een behoorlijke staat verkeerde. Op deze repliek had verdachte ken nelijk niet gerekend., dus zweeg hy maar. Op grond van het rapport van de poütie-deskundige achtte de officie* de feiten afdoende bewezen; hy con cludeerde dan ook, dat verdachtes auto een groot gevaar op de weg had betekend. Ter correctie eiste hij zo wel een totale geldboete van f200 subs. 40 dagen als de voorwaarde lijke intrekking van verdachtes rij bevoegdheid voor de tyd van 6 maan den met een proef tyd van 2 Jaar. Gezien de ernst van het feit. ver hoogde de kantonrechter de geldboete tot f250 subs 50 dagen en vonniste Inzake de introkking dor rijbevoegd heid conform. Ontstellend gebrek aan kennis verkeersregels Een 66-jarige administrateur uit Den Haag werd hierna niet alleen veroordeeld tot een geldboete varf f76 subs. 15 dagen, maar door da kantonrechter bovendien voor de keus gesteld: „binnen 2 jaar een ver- keerscursus volgen of anders nog eens een boete van f 200 neertellen Dit vonnis baseerde de rechter op het feit, dat verdachte een groot ge brek aan kennis van de verkeersre gels aan de dag legde. De admini strateur stand voor de balie, omdat hy op de Leidseweg te Voorschoten met zyn auto links af was gedraaid en daarby geen voorrang had gegeven aan een hem tegemoetrijdende auto. Door de botsing werd zyn auto der mate „in de kreuk gedeukt", dat het een wonder werd genoemd toen hy vrijwel ongedeerd uit de „wrakstuk ken" kroop In stede van zyn schuld „ruiteriyk" toe te geven, voerde verdachte op vry verontwaardigde toon o.m. aan: „Als hy niet zo hard had gereden en beter had opgelet, zou hy achter my langs hebben kunnen uitwyken en was er dus niets gebeurd". Ook nadat de officier, alvorens een geldboete van f 70 subs. 10 dagen te eisen, verdachte er met nadruk op had gewezen, dat de andere auto voorrang had en het onbehoolyk was de ander de schuld te geven, bleef verdachte volhouden dat een en ander kwam door de onoplettend- van „de tegenpartij". De kantonrechter kende toen „geen pardon" meer en kwam tot boven vermeld vonnis Sleutelen aan brommer werd duur betaald Hierna stonden achter elkaar tien Jeugdige bromfietsers terecht. Zij hadden niet alleen de maximum toegestane snelheid in zeer ruime mate overschreden, doch eveneens door veel „gesleutel' en het vervan gen van „standaard-onderdelen", zo wel de snelheid als het aantal ge luidsdecibels van nun brommer nog al drastisch en hinderiyk opgevoerd. Zy ondervonden,, dat het Leidse rechtscollege steeds strenger gaat op treden tegen deze opzettelijke wets overtredingen en de gevolgen hiervan. Dit bleek zowel uit de hoge geldboe ten, welke werden opgelegd, als uit het feit, dat by vonnis de in beslag genomen bromfietsen van Rykswege zullen worden vernietigd. Onder hen bevond zich b.v. een 19-jarige monteur uit Katwyk, die op de Z an dl aan werd aangehouden, omdat hy met een snelheid van ruim 50 km/u reed. De politie ontdekte daarna, dat «ie monteur door het hanteren van diverse sleutels en bo ren van zijn brommer een „snel- brommer" had gemaakt, die met veel lawaai over de weg kon stuiven. Evenals de overige „sleutelaars" kon ook de monteui uiteraard niets steekhoudends tot zyn verdediging aanvoeren. Conform de eis werd ook hy ver oordeeld tot een totale geldboete van f 110 subs. 22 dagen en werd zyn in- beslaggenomen bromfiets verbeurd verklaard.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11