Bekende hartchirurgen in driehoeksgesprek li Haags vervolg op Leidse ontmoeting Beste serums uit Nederland en Frankrijk VERZET NIET GERUISLOOS OPGEVEN Brand in Rustenburg Oplossing in zicht S^efcLè Unctad met een dag verlengd MET EEN ENKEL WOORD HAAGS AGE N D PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 25 MAART 11 Uit KaapstadMoskou en Leiden In een kamer van het Haagse hotel „Ambassador" spraken zaterdag drie deskundigen van internationale faam over vraag stukken van orgaantransplantaties. Op verzoek van de beroem de Moskouse chirurg prof. dr. A. A. Wisjnewsky arrangeerde de Leidse hoogleraar prof. dr. A. G. Brom een ontmoeting met de Zuidafrikaanse chirurg dr. Marius Barnard, lid van het Groote Schuur-team, en broer van prof. Barnard, uit Kaapstad, dat de eerste tot dusver geslaagde harttransplantaties verricht te. Het drietal had elkaar vrijdag al ontmoet in het Leids Aca demisch Ziekenhuis. De hoogelyk geïnteresseerde prof. Wisjnewsky kreeg, mede aan de hand van kleurendia's, een expose over het gehele op minuten en seconden af gemeten proces van harttransplanta tie, dat in het Groote Schuur-zieken- huis wordt gevolgd. Daarbij spron gen drie nieuwe inzichten naar voren. In de eerste plaats blijkt nodig, dat bij voorkeur het hart van een donor, die jonger dan 25 jaar is, moet wor den gebruikt. In de tweede plaats staat nu wel vast, dat de beste serums, die afsto ting van een transplantaat moeten voorkomen, in Nederland en in de Franse stad Lyon zijn ontwikkeld. Ten derde werd volkomen duidelijk, dat de Zuidafrikaan Wasjkansky niet is gestorven omdat zijn nieuwe hart werd afgesloten. Deze patiënt had, naar later kwam vast te staan, een kleine huidinfectie aan een been. Het gebruik van serum en bestraling om afstoting te voorkomen, verminder den de weerstand tegen infecties, waardoor longen, lever, alvleesklier Bosbranden bi j Herkenbosch en op Veluive Gistermiddag heeft een internatio nale brandweerploeg van eenheden van de Roermondse gemeentebrand weer, de korpsen uit de Duitse plaatsen Asbeck en Erkelenz, het brandweerkorps van de RAF-basis Brueggen en Philips bedrijfsbrand weer-Roermond, drie uur strijd ge leverd tegen een hardnekkige bos brand in het natuurreservaat „Mein- weg" bij Herkenbosch, waarbij ruim 60 ha bos en heide verloren gingen. De brand, om vier uur bij de po litie in Herkenbosch gemeld, is ver moedelijk ontstaan door het achte loos weggooien van een brandende sigaret of een lucifer. Het warme voorjaarsweer lokte gisteren honder den Limburgers en Duitsers naar het natuurreservaat. Het gemis aan geschikte uitkijk posten en brandmelders heeft een snel ingrijpen van de brandweer parten gespeeld. De brandweer moest bovendien alle bluswater per tankwagen aanvoeren. De schade aan gewas en wild is niet in geld uit te drukken. Op de Veluwe, nabij het dorp Rheden, heeft gistermiddag even eens een heidebrand gewoed. Aan gewakkerd door een felle wind, greep de brand snel om zich heen. Twee brandweerkorpsen, die wer den ingezet, en honderden vrijwilli gers, konden niet verhinderen dat ruim 2y3 hectare heide verloren ging. De brand is ontstaan door onvoor zichtigheid met open vuur. en andere organen van Wasjkansky door de oorspronkelijke huidinfectie werden aangetast hetgeen tot zijn dood leidde. Het ingeplante hart werkte tot in de laatste minuten van zijn leven normaal en vertoonde bij onderzoek geen spoor van afstoting of infectie. Prof. Barnard vertelde, dat het tweede punt van het onderzoek in Zuid-Afrika transplantatie bij jonge mensen met acute hartinfarcten be treft. 'Een derde punt betreft een veel voorkomende hartziekte bij een Ban- toestam, terwijl transplantatie bij kinderen met een aangeboren hart afwijking als vierde groep in het onderzoek is betrokken. Transplantatie van kleppen Prof. Wisjnewsky zei ronduit dat de in Nederland ontwikkelde vervan- gingskleppen van kunststof en van dood menselijk hartklepweefsel aan zienlijk beter zijn dan soorten die elders in de wereld en ook in eigen land worden toegepast. Zowel hij als dr. Barnard legden grote belang stelling aan de dag voor het TNO- instituut in Rijswijk, dat met behulp van hier te lande ontwikkelde serums dierproeven op het gebied van or gaan- en huidtransplantaties doet. Men past bij chimpanse's huidtrans plantaties toe, waarbij zich geen en kel geval van afstoting meer heeft voorgedaan. Ook worden harttrans plantaties op ratten verricht waarbij verzekerd is. Prof. Wisjnewsky Vertelde over proeven met transplantaties op hon den in zijn instituut. Daarbij werden tegelijkertijd hart en longen van de „Er is geen sprake van dat de strijd om het processieverbod geruisloos naar het einde gaat", aldus de secre taris-generaal van cfe Ned. Hen'. Kerk, ds. Landsman in „Hervormd Nederland". Een conclusie, dat de hervormde kerk blijkens haar ant woordnota over de „proeve van een nieuwe grondwet" haar verzet tegen openbare processies heeft opgegeven, is volgens ds. Landsman te vergaand. De reformatorische kerken blijven de voorkeur geven aan de huidige rege ling. Wel meent ds. Landsman, dat te praten valt over een regeling waarin de situatie van 1848 waaruit het pro cessieverbod stamt niet wordt bevro ren, omdat er wederzijds begrip is ge groeid voor eikaars standpunt: de kerk van Rome is gaan begrijpen en aanvaarden waarom reformatorische christenen niet veel op hebben met sacramentsprocessies. „In zo'n situa tie", aldus ds. Landsman, „zou het van gebrek aan vertrouwen getuigen erop te staan, dat een bepaling, die uit een zo heel andere situatie dan de onze stamt, in de grondwet zou blij ven staan." Van links naar rechts de hart chirurgen Brom, uit Leiden, Bar nard uit Kaapstad en Wisjnewski uit Moskou na hun driehoeksge sprek in een Haagse hotelkamer. ene hond op de andere overgeplant. De dieren leefden echter nadien niet langer dan acht tot negen dagen. Hij zinspeelde erop, dat het in Ne derland ontwikkelde serum voor zijn instituut nieuwe perspectieven opent. Dr. Barnard verhaalde' oVer de bij dir. Bliaiberg verrichte transplantatie en het programma van herstel en re validatie nadien. Tussen de 22e en 25e dag na de operatie zij"n lichte sporen van afstoting opgetreden. De ze konden echter snel en afdoende worden bestreden. „Het was als een sprookje, toen wij na twee maanden dr. Blaiberg zijn oude, zeer zieke hart in een fles in handen konden geven, terwfjl deze man weer fit en gezond op zijn benen stond", zo vertelde dr. Barnard. Het is gebleken dat orga nen als lever en nieren van dr. Blai berg, waarvan hij tijdens zijn hart ziekte veel last had, thans weer functioneren als die van een jong mens. Vervolg van pagina i Het vuur werd omstreeks kwart over twee ontdekt door de 9-jarige Johan Koppes, die samen met zijn broertje Nico (7) op zolder sliep. De jongen rende naar beneden en wek te zijn vader met de woorden: „Pa pa, ons huis staat in brand!" Toen de man op zolder ging kijken, stond Johans ledikant al in lichte laaie. Tien minuten nadat het gezin naar buiten was gevlucht, arriveerde de eerste brandweerwagen. Het korps van Ursem stond echter voor een hopeloze taak, want de vonkenregen sloeg vrijwel onmiddellijk over op de 60 meter verderop gelegen boer derij van de gezinnen Hollenberg en Borst. Angstaanjagend Terwijl de korpsen uit de omlig gende gemeenten aansnelden, en de mensen uit het dorp, gealarmeerd door sirenes en het gebrul van de in doodsangst verkerende dieren, de noorderbuurt opstroomden, breidde de vuurzee zich steeds verder uit. Een van de getroffen bewoners ver telde „Ik dacht eerst, heel Rusten burg' gaat plat. Het was alsof een fakkel over ons dorp ging." Voort gejaagd door de grillige storm, r het vuur over van de ene naar de andere boerderij. Het was een angstaanjagend schouwspel. Eerst werd het huis van het gezin Mak een prooi van de vlammen, di rect daarna sprongen de vonken over naar de strodaken van de boer derijen van Van Diepen, J. Stuyt en de weduwe Stuyt. De gloednieuwe bungalow van de heer Aay, ge bouwd op de plaats, waar drie jaar geleden zijn boerderij door een brand werd verwoest, liep op won derlijke wijze slechts geringe schade op. Andere huizen, die konden wor den behouden kwamen overigens ook met ongeschonden uit de strijd. Snelle actie Het is opmerkelijk, dat de red dingsactie in deze chaotische toe stand zo snel en doeltreffend op gang kwam. De slachtoffers, (in de meeste gevallen slechts gekleed in nachtgewaad) kregen bij buren on derdak en werden daar aan kleren geholpen. Het gezin van de weduwe Stuyt werd naar het café-restaurant „De gouden karper" overgebracht. Het personeel van deze zaak liep in tussen af en aan om de brandweer lieden en de vele anderen die bij het reddingwerk betrokken waren, brood en koffie te verstrekken. Le den van het Rode Kruis waren op mogelijke ongelukken voorbereid. Samen met de brandweerkorpsen trokken ook talrijke burgemeesters uit de omliggende gemeenten en an dere autoriteiten naar de plaats van de ramp. Omstreeks vier uur 's nachts was men het vuur in zoverre meester, dat het ergste gevaar voor uitbreiding niet meer aanwezig was. De brandweerkorpsen van Ursem en Heer Hugowaard waren echter nog tot in de middaguren met de nablussAng bezig. Het gemeentebestuur van Ursem heeft alles in het werk gesteld om de 47 daklozen te helpen. In het huis van wethouder P. Bakker beraadde men zich koortsachtig over de vraag hoe men op zo korte termijn deze gezinnen huisvesting zal kunnen ver schaffen. Tegen twaalf uur per soneel van een destructorwagen trok op dat moment de kadavers uit de rokende puinhopen kon burge meester De Nijs van Ursem meede len, dat voor alle gedupeerden on derdak was gevonden. Conflict bij Vrij Nederland (Van onze A'damse correspondent) Er is grote kans op een oplossing van het, conflict bij het weekblad „Vrij Nederland" tussen zeven re dacteuren, die hun ontslag hebben aangeboden, en hoofdredacteur P. M. Smedts. Overleg tussen de president-com missaris van de uitgeefster van „Vrij Nederland", de N.V. Weekbladpers, ir. H. Vos, de heer Smedts en een van de zeven, adjunct-hoofdredacteur R. Eerdinandusse, heeft geleid tot een ontwerp-compromisdat voortzetting van de samenwerking tussen de twee partijen mogelijk moet maken. De zeven redacteuren van „Vrij Nederland" boden hun ontslag aan nadat de heer Smedts in een hoofd artikel zijn verontschuldigingen had aangeboden aan het dagblad Het Pa rool voor een artikel over een ont slagkwestie bij deze krant. Bij het overleg was de heer Fer- dinandusse namens de zeven bereid toe te geven, dat de feiten in het gewraakte artikel niet voldoende ge controleerd waren. De hoofdredac teur deed ook een stap terug door te zeggen een deel van zijn in het week blad afgedrukte excuses te betreuren. Meer aanhang voor de socialisten in Oostenrijk (Van onze Weense correspondent) Uit de verkiezingen van zondag in de Oostenrijkse provincie Burger- land is gebleken dat de socialis tische fractie aldaar een zetel heeft gewonnen, de Volkspartij bleef ge lijk, maar de Partij van de Vrijheid verloor een zetel. Dit is eenzelfde vooruitgang van de socialisten als vorig jaar by de verkiezingen van provinciale staten hi twee andere provincies. Ook in Graz hebben de socialisten in de ge meenteraad drie zetels gewonnen. Afgewacht moet worden of de hui dige regering, die nu alleen in han den is van de volksparty, hieruit consequenties zal trekken of aan het bewind zal blijven tot 1970. cfvnda Rest. De Doeien: Leidse Amateur- fotografenvereniging 8 uur nam. Bellevue: Forumavond Ned. Kath, Kapperspatroonsbond, 8 uur nam. StadsgehoorzaalLeids Kamerkoor zingt Bach's Johannes Passion m.m.v Residentie Kamerorkest. 8.15 uur nam DINSDAG Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending, Spr. evang. P. Imbert, 8 uur nam. AmbachtsschoolFilmavond VOLA. De Lakenhal- K en O-serie muziek van deze tijd in samenwerking met LAK. Concert Instant Composers Pool. Ch. de BournbonhofElektronica- club „De detector" 7.30-9.30 uur nam Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: le zing dr. J. Klima over „Staat en Maat schappij in het oude Mesopotamlë". WOENSDAG Gebouw Chr. Sociale Belangen: Vrouwenbond CNV. Spr. dhr. C. Kiel over „Vakbeweging", 8 uur nam. Academie (filmzaal) Voorlichtings avond over Kankerbestrijding. 8 nam. Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. DONDERDAG Diamantpl. 27: Bahai-gespreksavond. 8 uur nam. Staal wijk (Herenstr.)Jaarvergade ring Leidse Tuiniers- en bloemisten vereniging „Door Eendracht Verbon den". 8 uur nam. Gerecht 10: Jongerencontact Ned. Ver. van Huisvrouwen. Spr. ir. H. A. Meyer over de waterhuishouding in Zuid-Holland 8 urn nam. VRIJDAG Vredeskerk Spr. prof. dr. H. Berk hof over Uppsala 8 uur nam. Auberge frangaise (Kloksteeg 19): Leids Zoldercabaret 9 uur nam. Oude Vest 13Evangelische Ohristen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. De VN-conferentie over handel en ontwikkeling, die vanavond zou ein digen, is met een etmaal verlengd om de afgevaardigden een laatste kans te bieden tot overeenstemming te komen. Het gaat om de volgende drie westies: hulpverlening, prefe renties en wereldhandelsprijzen. De conferentie, die 1 februari be gonnen is en door 1600 afgevaardig den uit 132 landen wordt by gewoond, heeft tot dusver slechts een twaalftal nuttige, maar niet werkeiyk belang rijke besluiten genomen. BUITENLAND Gevechten in Rome Aan de uni versiteit van Rome zijn zaterdag vechtparty en uitgebroken tussen stu denten, waarbij een aantal gewonden is gevallen. De politie heeft niet inge grepen by de moeiiykheden die zcih voordeden onder studenten in de rech ten en de medicynen. De strijd ging tussen een groep radicalen, die voor stander zyn van het opschorten van de colleges tot de universiteit hervor mingen zaJl hebben ingevoerd en een groep gematigden, die, willen dat er een eind komt aan de zitdtemonstra- ties en die de colleges en de examens hervat willen zien. Betogingen in Berlijn De West- beriynse politie heeft zaterdagavond gebruik gemaakt van agenten te paard om een pro-Vietcong-demon stratie voor het „Amerika Haus" in de binnenstad uiteen te slaan. Onge veer vyf honderd betogers hadden zich verzameld voor het culturele cen trum en hielden daar een luidruchti ge zitde-monstratie. Bijna 112 jaar John Turner, de oudste inwoner van Groot-Brittannië, is overleden. Over twee maanden zou hy 112 jaar oud zijn geworden. Op zijn 111-e verjaardag, toen de gasten zeiden, dat hy er als een man van 70 uitzag, verklaarde Turner: „Ik ben ne aan my is, dat ik zl lang geleefd 'n gewone man het enige ongewo ne aa-n my is, dat ik zo lang geleefd Grieken op de vuist Op een re ceptie van de Griekse consul-gene raal in Stuttgart ter gelegenheid van een nationale feestdag zyn gisteren verscheidene personen gewond ge raakt Een deel van de aanwezige 300 Griekse gastarbeiders eiste van de consul een discussie over de toestand in Griekenland. Deze wees dat af en riep uit: „Leve Griekenland, leve de 21e april, leve de nationale regering". Het antwoord van de tegenstanders was: „Weg met de dictatuur, leve de democratie". Het kwam tot een hand gemeen. Enkele gewonden hebben een aanklacht tegen de consul ingediend. India en Moskou Het Britse blad Sunday Telegraph bericht dat India binnenkort enige marinebases ter be schikking zal stellen van de Sow jet- Unie. Het blad maakte melding van een IndiaasRussisch defensieverdrag krachtens hetwelk de Sowjet-Unie havenfaciliteiten verkrygt voor zyn oorlogsschepen op de eilanden Anda man en Nicobar, gelegen tussen het Indiase vasteland en Burma. Als te genprestatie zal de Sowjet-Unie vier conventionele onderzeeboten en 17 andere oorlogsschepen leveren, aldus de Sunday Telegraph. Bomaanslag in Graz In de buurt van het consulaat van Joego-Slavië in Graz (Oostenryk) is zondag een bom ontploft. Er ontstond glasschade, terwül de auto van de consul werd vernield. Het gebouw stond onder po litiebewaking sinds een bomaanslag van twee weken geleden. Cubanen vluchten naar VS Vyf Cubanen die zich met geweld van het Cubaanse vissersvaartuig „Prio Palanka" hadden meester gemaakt, hebben zaterdag in de Verenigde Sta ten politiek asiel gekregen. Het schip was in de nacht door de Amerikaan se kustwacht op sleeptouw genomen, omdat het met benainepedh te kam pen had. Zeven bemanningsleden ga ven de wil te kennen naar Cuba te rug te keren. Nadat ze van brandstof waren voorzien werd hét schip tot de grens van de territoriale wateren ge ëscorteerd. Builenpest op Java In het dis trict Bojolali op midden-Java zyn 53 personen gestorven aan builen pest in de periode van 1 tot 19 maart. Tien dorpen zyn besmet. „Abdicatie" Otto von Habsburg Aartshertog Otto von Habsburg, oud ste zoon van de laatste Oostenrijkse keizer, zou afstand hebben gedaan van zyn rechten als hoofd van het huis Habsburg ten gunste van zyn jongere broer Robert, zo beweert het Oostenrijkse blad „Wiener Montag". Otto zou met de „abdicatie" zyn terugkeer naai- Oostenryk, waar hy zich wil vestigen, willen vergemakke- Tyken. Hy heeft reeds beloofd zich in Oostenrijk van elke politieke activi teit te zullen onthouden. Aartshertog Robert von Habsburg werkt op een bank in Parijs. Alpinisten bedolven In de bergen bij Bergamo (Italië) zijn zeven jonge Italiaanse alpinisten bedolven onder een lawine. Reddingsploegen zoeken naar hen, maar er bestaat weinig hoop op redding. In 't noorden van Joego- Slavië zijn zondag in de omgeving va.n Pod Mojowskom acht bergbeklim mers onder een lawine geraakt. Vier leden van het gezelschap werden ge dood. De anderen zyn gered en over gebracht naar het ziekenhuis van Ljoebljana. Brieven van Pueblo-mannen VOlgens het Noordkoreaanse persbu reau hebben vyf bemanningsleden van het opgebrachte Amerikaanse in- liohtinbenschip „Pueblo" brieven ge schreven, waarin de Verenigde Staten 'wordt gevraagd formeel verontschul digingen aan te bieden. In de brieven wordt verzocht de spi onage - activi teit" toe te geven en die activiteit stop te zetten, aldus het persbureau. BINNENLAND Demonstratie Griekenland Ter gelegenheid van de Griekse nationa le feestdag op 25 maart waarop het begin van de vryheidsoorlog tegen de Turken (1821) wordt herdacht, is za terdagmiddag in Utrecht een demon stratie gehouden voor het herstel van de vrijheid en democratie in Griekenland. Er namen ongeveer 130 mensen aan deel, onder wie veel studenten en Grieken, die in Nederland werken. By na alle spandoeken droegen Griek se leuzen in de trant van „weg met het fascisme" op een enkele uitzon dering als „Nog meer diplomatiek gek „Luns"?" na. Kind verdronken In het Julia- nakanaal in Urmond verdronk zater dagochtend het 7-jarig zoontje van de heer Van Laak uit Rotterdam, schip per van de sleepboot „Riek V". Oud Nederlands schip gevonden Op ongeveer 320 kilometer van de Australische stad Perth hebben dui kers het wrak gevonden van een achttiende-eeuws Nederlands schip. Vermoed wordt dat men te doen heeft met het koopvaardyschip „Zee- wyck". Geschut, olifantstanden en andere delen van de lading lagen rond het wrak verspreid. De leider van de duikers, Hugh Edwards (34), heeft vyf jaar naar het schip ge zocht. Hy denkt dat op hetzelfde rif nog een ander Nederlands schip ligt. Twee doden by ongeluk Op Ryksweg 36 ter hoogte van Harden- berg is zaterdagavond een personen auto tegen een rydende melkwagen gereden. De bestuurder van de auto, de 18-jarige A. Kleis en zyn passagier de 22-jarige J. Pluim, beiden uit Har- demberg kwamen om het leven. De bestuurder van de melkwagen en zyn byryder kwamen met de schrik vrij. Het ongeluk gebeurde vermoe- delyk, doordat de personenauto een tegenligger wilde ontwyken. Geslipt: 2 doden Op de Flevo- weg onder Ermelo is zaterdagnacht door onbekende ooi-zaak een perso nenauto geslipt en enige malen over de kop geslagen. Van de inzittenden kwamen de 23-jarigen J. H. Schipper uit Putten en de eveneens 23-jarige A. Huisman uit Ermelo om het leven. Militairen verongelukt Op het schietterrein in Bergen-Hohne (W./ Did) is gistermiddag een drietonner var. de lilde gemengde intendance aanvullingsplaats compagnie uit de bocht gevlogen en tegen een boom De chauffeur, de 22-jarige dienst plichtig soldaat J. Tweeboom uit Utrecht, werd by dit ongeval gedood. Twee anderen, de 20-jarige dpi. sol daat M. Boelhouwers uit Fynaart en de 20-jarige dpi. soldaat A. ten Bok- kei Huinink uit Amersfoort werden ernstig gewond. Zy zyn opgenomen in een ziekenhuis in Celle. Steen met boodschap door ruit „Minister Luns, waarom is Ian Smith geen bevriend staatshoofd? Het is toch ook een moordenaar". Een papiertje met dit opschrift was gewikkeld rond een steen, die zater dagavond een ruitje verbryzelde van het pand aan de Haagse Statenlaan, waarin de Vereniging Nederland- Rhodesië gevestigd is. De daders zyn onbekend. Record op Hiswa Met een be zoekersaantal van 197.490, wat ruim 18 000 meer is dan vorig jaar, sloot gisteren de 13de Hiswa in de nieuwe RAI in Amsterdam. Over de behaalde resultaten waren de deelnemers una niem van oordeel, dat deze stellig beter waren dan vorig jaar. Over de gehele linie zyn namelijk tevreden stellende zaken gedaan. In de kam- peersector was ook nu weer een ten dens naar beter en duurder materi aal merkbaar, alsmede naar steeds geraffineerder accessoires om het ge zinskamperen nog meer comfortabel te maken. „Roelof Buisman" De 400 ton metende Nederlandse kustvaarder „Roelof Buisman" is zaterdag by de kust van zuidoost-Engeland aan de grond gelopen, maar raakte na byna vier uur weer los. Het schip heeft geen schade opgelopen. Smokkelbende opgerold De cen trale douanepost in Tilburg heeft in samenwerking met de politie een goe de slag geslagen door vyf personen (drie Nederlanders en twee Belgen) te arresteren, die betrokken zyn by een grootscheepse botersmokkel naar België. In de afgelopen maanden hebben zy voor plus minus 30.000 gulden aan roomboter naar België gesmokkeld. De smokkelwagen met 8000 kg bo ter werd vlak voor de grens by Zun- dert aangehouden. De arrestatie van beide Belgen, die in een personenau to de smokkelwagen volgden, kwam even later tot stand. De Lakenhal: Jaarverg. Ver, Lelden. Spr. drs. M. L. Wurfbaii „Portretten ln Leiden". 7.30 uur St. Antoniusclubhuis: Tonee] Selskip Fryslan. Opvoering van nieuwe zijspanrijder". 8 uur nam, Prof. Van der Leeuwschool den Brandelerkade)Afschel' Voortman als schoolhoofd. 2 uui Stadsgehoorzaal (foyer): Ned Reis Ver. Vakantieflltsen uit 8 uur nam. Oegstgeest. Gemeentecentram): eert Ingrid Schröder, Marry ma, Herm. Oly en Egb. van G uur nam. ZATERDAG Schouwburg: K en O. Fons Ji éénmanscabaret „Hoe meer zit 8 uur nam. Den Burcht: Toneelver. „Het. Toneel' speelt „Welkom binnen nam. ZONDAG Rynlands Lyceum (M. H laan 1Gem. voor oorsprw christendom, afd. Oegstgeest. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der dagen. Spr. dhr. Diender. 10.5 voorm BIOSCOPEN Rex: „Johnny Yuma", 14 jr. lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zonda 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag dag 11.30 nachtvoorstellingen „Dl havenmeid", 18 Jr. Camera: „Het naakte vlees' Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijd zaterdag 11.30 nachtvoorstël „Wild over het paard", 18 Jr. Lldo: „Veel liefs uit Moskou' Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. 2.30. 4.45, 7 en 9.'15 uur. Trianon: „Red een huwelijk knoei je leven", 14 jr. Dagelijk 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.3T 9.15 uur. .Bonnie and Clyde", 15 uur. Studio: „Dagvlinder", 18 Jr. lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zonda* 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vllst (Botermar Tentoonstelling werk van Karei gers. Geopend dinsdag t/m zate: uur voorm. 6 uur nam. maart) LakenhalTentoonstelling Me Zaalberg 50 Jaar pottebakker. 10 uur voorm. 4 uur nam. 1-4 uur nam. (tot 21 april). Rijksmuseum van Oudhedei penburg 28)Werkd. 10 uur 6 uur nam,; zond 1-5 uur nam. Legerm useum Pestb ulslaan uitzondering van zaterdag van 10e,< (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor VolkenjAU (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; dags 1—5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkeni Tentoonstelling Collectie Lechne Japanse Kunst Werkd. 10 urn- tot 5 uur nam,; zondags 15 uujje Rijksmuseum voor de geschil der natuurwetenschappenDag uur zond 1-4 uur j Wassenaar Kunstzaal Heuff Te| stelling aquarellen Hans van Maandag t.e.m. zaterdag 10 uur - 5 uur nam., bovendien dlnsda kt! uur nam. (t.e.m. 3 april). Avond, en nachtdienst der apotlL Geopend voor spoedeisende gei tin apotheek D. C. Kok, Rapenburg 24807. ten zijn de gehele week geopnd. De Oegstgeests Apotheek ls op dat 24 maart gesloten van 8 uur Zaterdagmorgen tot 10 uur plege men de eigen huisarts, ds tot zondagnacht 24 uur de telefoon 2 2 222. MAANDAG Koninklijke Schouwburg, 20.15 Les Galas Karsenty Herbert: „Dr( tr couple" van Nell Simon. g, Dlligentla, 20.15 uur: Het Resli hl Vrouwenkoor, o.l.v. Anrthur OroK Castro m.m.v. het Residentie Eiee orkest. WOENSDAG Dillgentia. 20.15 uur; Glorie i plano. Kurzaal, 20.15 uur: Het Reside S Orkest o.l.v. Kurt Masur m.m.v. li N Perlman, viool. '-P WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg 20 10 20 10 20 10 Bordi Frankfort München Zürlch Geneve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon regenbui 16 half bew. half bew. half bew. licht bew. licht bew. regenbul geh. bew. licht bew. licht bew. onbew. licht bew. onbew. onbew. half bew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. licht bew. half bew.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2