Bij auto-ongeluk i Leiden 2 doden Bridgen in Leiderdorp Auto's botsten bij Groene Kerkje Brandkast gekraakt: 6700- ontvreemd Allemansdieiist in Voorschoten werd goed bezocht KON. BRONS VOOR M. D. J. BEEN Veertig jaar bij N.Z.H. Investeringsnota en ontwerpwerkscliema voor Voorschoten SPOORWEGEN HEROPENEN STATION I DAG 23 MAART 1968 LEIDSCH DAGBLAD tilgen (8) zwaargewond op rijksweg IHJ sweg 4 onder Leiden, nabij {stgeester grens, is zaterdag- omstreeks kwart voor acht, )lge van een mislukte in- inoeuvre een personenauto nsterdam geslipt en over de tslagen. De auto, die met nelheid van ruim honderd r per uur reed, kwam uit de ig Den Haag. Twee inzitten de 66-jarige H. G. Keuker nsterdam en diens 62-jarige ■note, die achterin de wagen werden op slag gedood. De rder van de auto, een 21-ja- Amsterdamse kantoorbedien- srd evenals een andere inzit- een 22-jarige jongen, licht Een 8-jarig broertje van ituurder werd uit de wagen ;erd. Het ventje kreeg een Ibasisfractuur. De auto, die Ids grondgebied over de kop kwam op het grondgebied legstgeest tot stilstand. De (jke overschotten van het o Loevendi bij olk Beat 14 Theo Loevendi Is voor de izz-aanhangers beslist geen de meer. Trouwens: ook na- s Loevendi met een ge- :e conservatoriumopleiding - ïkend figuur. Nog onlangs Is angspeelplaat van zijn trio ►ersen gerold. Alle nummers ip deze plaat staan, speelde ook zaterdagavond ln Lei- ens zijn optreden voor de ety Folk Beat 14. io had by zijn voorgaande ui de hockeyk&ntine van het Roomburg iets meer Jaar geleden, op 7 januari een record-aantal bezoekers Zaterdagavond waren die hoewel de zaal zeer redelyk Het spel van Theo Loeven- ten van Regteren Altena en an Duinhoven kwam ver bo- „redelyke" peil uit en na de podgedwongen) Leidse con- deze avond zeker weer Loevendi liet horen, dat hij el echt wel een van de loraanstaande figuren in de idse Jazz is. Spelend op alt m sax en piano was hij ruim lang een bezielend lei zijn trio. Martin van Duin- hierin ter elfder ure de achter de drums van mink over en ook hü maak- tam waar. Wen op Roomburg heel wat Mnposities van Loevendi ge- Loevendi wil zich niet hou- de conventionele vormen muziek en dat komt in zyn ook naar voren. Num- werden gespeeld waren oa. )arn that dream, Lady Pe- Erna, Stairs en Finch Eye. hm that dream was geen ik. De 37-jarige in Amster- oren Loevendi speelde in dit immers naast sax en piano clarinet, ptreden van het trio Loeven- uit muzikaal oogpunt zeker En hoewel dit soort avon- izelf nauwelijks kunnen be- - FB 14-voorzitter Eric Fa- moet beslist geld bij, maar geval niet te veel is dat over een drietal weken opnieuw enige prominente odse jazz-musici naar Lei- O éfft&ró óckryoen >fdate hulp bij ifkeersougeval echtpaar en de drie gewonden zyn door ziekenwagens uit Leiden en Oegstgeest naar het ziekenhuis vervoerd. De groepscommandant van de rijks politie in Oegstgeest roept getui gen van dit ongeval op, zich te lefonisch te melden onder num mer 01710—52222. (Foto LD/Holvast) Eindstanden in de „laddercompetitie" De eindstanden van de „ladder- competitie" van de Leiderdorpse bridgeclub zijn: Groep rood: echtpaar Stokhuyzen tot. pnt. 106, echtpaar Danz 100, mevr. en heer Van der Kommer 93, echtpaar Thesingh 92, dames Van der Bijl—Lenaers 90, echtpaar Ver duin 89, echtpaar Rompes 87, dames Van Berge HenegouwenVan der Upwich 86. De paren 7 en 8 degraderen naar groep zwart. Groep zwart: echtpaar Vos 86, echtpaar Groesbeek 85 dames De GraaffOnrust 80, heren Weasels Zwanenburg 79, heren DanzDe Vries 72, dames SchutteZwarts 68, dames BosseLatour 66, echtpaar Wenink 65. De paren 1 en 2 promo veren naar groep rood. De paren 7 en 8 degraderen naar groep groen. Groep groen: heren GerlichVan Leeuwen 74, dames WesselsZwa nenburg 71, heren LenaersSchutte Duitse autodief ontsnapt tweemaal Een 23-jarige Berliner heeft vrij dag uit een garage in Bergen de dienstwagen van burgemeester L. Huyben van Bergen gestolen. In de nacht van vrijdag op zaterdag ont dekten douaneambtenaren in Groes beek de gestolen wagen. De manke Duitser wist na een achtervolging te voet te ontkomen in de bos sen. ZaJterdag werd hij weer in Bergen gezien. In de middaguren negeerde hij in een (in Duitsland gestolen) le lijke eend (met Frans nummerbord) een stopteken van de rijkspolitie. Een achtervolging leverde andermaal geen succes op. Enkele uren later vond de politie de gestolen auto terug by het indu strieterrein in Bergen. In de auto vond de politie ook het paspoort en rijbewijs van de man. Hij is nog spoorloos. In Duitsland wordt de Berliner al langer gezocht wegens autodiefstal len en oplichtingen. OEGSTGEEST In de onoverzichtelijke bocht, even voorbij het Groene Kerkje in Oegst geest, zyn vanmorgen twee perso nenauto's tegen elkaar gebotst. Er deden zich wonder boven wonder geen persoonlijke ongelukken voor. Beide wagens werden zwaar be schadigd. Het ongeluk geschiedde doordat de bestuurder van de uit de richting Oegstgeest komende personenauto vermoedelijk met te grote snelheid de bocht zou hebben genomen en daar bij op het linker weggedeelte terecht zou zijn gekomen. Op dat moment kwam uit de tegenovergestelde rich ting een personenauto, bestuurd door een Katwyker. De botsing was hevig. Het ergste werd gevreesd, doch ge lukkig had geen van de bestuurders letsel opgelopen. Het bleef bij enkele schrammetjes De auto's, die wel af geschreven kunnen worden, werden later weggesleept. 70. echtpaar Van der Pool 67, echt paar Zandbergen 66, echtpaar Kiel 63, heren VeldhuyzenVan Vliet 59, heren Van der BijlVan der Koog 57 De paren 1 en 2 promoveren naar groep zwart. De paren 7 en 8 de graderen naar groep geel. Groep geel: dames JansVan Zonneveld 64, echtpaar Van Klave ren 55. heren Van Berge Henegou wenDuiker 53, heren Blom Schippers 53, dames Van den Brink Van Schendel 52, heren Tijssen Winter 52, heren HoogervorstVan der Vliet 50, heren BeekBosse 42. De paren 1 en 2 promoveren naar groep groen. De paren 7 en 8 degra deren naar groep blauw. Groep blauw: dames Vaai Gelder De Jong 46, heren JansPouw 46, heren De KoningVan Zonneveld 43, echtpaar Vrtnten 40, heren Kar stensLoof 40, heren Karstens Karstens 38. heren Van der Maat Sijpesteyn 31, Heren Van der Ben Kiel 25. De paren 1 en 2 promove ren naar groep geel. In Leidse zaak BU een inbraak in een textielzaak aan de Haarlemmerstraat in Lei den is in het afgelopen weekeinde een bedrag van f 6700 buitge maakt. De daders hebben zich het geld toegeëigend door het slot van een brandkast uit te branden. Deze brandkast stond in de kan toorruimte van het winkelpand, maar is door de inbrekers enkele meters verplaatst. De daders heb ben ongestoord hun dievenwerk kunnen doen. De Inbraak werd vanochtend vroeg ontdekt. WARMOND Kortbalnieuws Het eerste twaalftal van de chr. korfbalclub „Warmond" heeft met 4—3 verloren van Ons Eiland ln Lei den. De strijd ging voor de rust on gelijk op. De Leidenaren waren veel sterker en namen een 40 voor sprong. Na de rust maakte Warmond drie tegenpunten. De junioren wonnen thuis met 1 0 van SEV en de aspiranten-a speel den 1—1 tegen TOP-c in Oegstgeest wonnen de pupillen-a met 30 van Fiks-b. De pupillen-b speelde (V—0 tegen Noordwij k Fluks-c uit. VOORSCHOTEN Ambachtshuis wordt spoedig minitheater De behoefte aan zaalruimte voor kleine bijeenkomsten is in Voorscho ten nog steeds groot. De toneelgroep „Voorschoten" heeft het plan geop perd in de zaal van het Ambachts huis een mini-theater op te richten. B en W. achten het onverantwoord deze zaal in de huidige staat voor een dergelijk doel beschikbaar te stel len. De algehele restauratie van het Ambachtshuis zal nog wel enkele ja ren duren, daarom stellen B. en W. de raad voor 'n aantal kleine herstel lingen uit te voeren, waardoor deze zaal inderdaad gebruikt zal kunnen worden voor kleine bijeenkomsten zoals door de toneelgroep „Voorscho ten" wordt bedoeld. De verwarming, bestaande uit een oliekachel, wordt vervangen door twee gasconvectoren. Er wordt ge zorgd voor noodverlichting en nood uitgang, het toilet wordt verbeterd het plafond hersteld en lichtleidingen uitgebreid en zonodig vervangen en komt een verplaatsbaar podium. De totale kosten worden geraamd op f 12.0000. De toneelgroep heeft zich bereid verklaard met eigen krachten diver se werkzaamheden uit te voeren, die niet in deze begroting zijn opgeno men, zoals het bekleden van de wan den, het schilder, en sauswerk en het aanbrengen van verlichtingarmatu ren in de zaal en de gang. Wanneer al deze werkzaamheden verricht zijn, achten B. en W. het ook weer verantwoord het Ambachts huis beschikbaar te stellen voor de „Kunstmarkt" en andere culturele manifestaties. B. en W. van Voorschoten bieden de gemeenteraad een ontwerp-werk- schema aan, vergezeld van een ont werp investeringsprogramma voor 1968. Beide stukken tezamen geven een beeld van de ontwikkeling van de gemeente Voorschoten, zoals deze door het collge van B. en W. Is ge dacht en van de voorzieningen, welke nodig zijn om tot deze ontwikke'Jng te komen. Het werkschema omvat alle studies en voorbereidingen, die nodig worden geacht om te komen tot een comple tering van het woon- en werkgebied en ter bevordering van een betere leefbaarheid van de gemeente Voor schoten. In het werkschema treft men aan de denkbeelden van B. en W. ten aanzien van de ontwikkeling van de gemeente op korte, middellange en lange termijn. Uitgangspunt hierbij zijn enerzijds interne consolidatie van dat wat is bereikt, anderzijds verder gaande uitleg van de gemeente Voor schoten. Dat betekent dat grote prioriteit zal worden verleend aan de ontwikke ling van het centrum, de reconstruc tie van de verkeerstraverse Veurse- weg-Leidseweg, de vervolmaking van het woonklimaat, bevordering van een grotere en betere service door de overheid aan de inwoners. „Wie de jeugd heeft, die heeft ook de toekomst". Wanneer dit gezegde op waarheid berust, dan hebben de gezamenlijke kerken van Voorscho ten een grote toekomst. Ruim vier honderd, veelal jeugdige christenen, kwamen gisteravond naar de eerste „Allemansdienst" uitgaande van de Raad van Samenwerkende Kerken in de Dorpskerk in Voorschoten. Na afloop van deze dienst bestond gele genheid tot discussie, waarvan druk gebruik gemaakt werd. De dienst werd ingezet met het ge meenschappelijke lied „Zo lang er mensen zyn op aarde", hierna volg de lezing van een gedeelte uit het Evangelie van Mattheus, na psalm 150 kwam een profane lezing en daarna een toespraak door kapelaan H. P. Warmerdam. De predikant stelde, dat de kerken gedwongen worden tot het aangaan van fusies, we kunnen niets meer al leen, hoewel het heel erg moeilyk is om iets van het „eigen" prys te ge ven. Thans is het zo: de mensen zyn de gehele week samen om te werken en zich zo nodig te ontspannen, maar op de zondag voltrekt zich een schei ding en dan kent en herkent men el kaar niet meer. Ieder gaat naar zyn eigen kerk. De weg naar eenheid ls een lange weg en deze Allemans dienst kan ertoe leiden. Na het gezameniyk bidden van het „Onze Vader" werd mechanisch het slotlied gebracht „With you and without you". Tijdens de discussie kwam naar voren, dat velen de biyheid in deze dienst gemist hadden. De eerste twee liederen werden gezongen met orgel begeleiding, terwyi de andere liede ren door de gitaar werden begeleid. De grammofoonmuziek aan het slot bleek niet om voortzetting te vragen. De inzet van het orgel was krachtig, alle aanwezigen zongen uit volle borst gesteund door dit eeuwenoude kerk- muziekinstrument. De zang met de gitaar is jarenlang verwaarloosd bin nen de kerk en men durfde niet te zingen. Als slotconclusie kwam naar voren dat dit eerste begin een succes is ge weest en dat er gestreefd wordt naar een maandeiykse Allemansdienst, niet alleen voor de jeugd, maar ook voor de ouderen. Alle diensten zullen een experimenteel karakter dragen. De heer M. D. J. Been herdacht vandaag het feit, dat hy veertig jaar geleden in dienst van de NZH trad. De plechtigheid, het vieren van het jubileum, was in twee byeenkomsten gescheiden, een „officieel" gedeelte in de koffiekamer van het Stadhuis en daarna een „officieus" deel by dhr. Been thuis. Burgemeester Van der Willigen heette om half elf de aanwezigen van harte welkom. Hy vond t 'n goe de traditie, dat ambtenaren in de openbare en dienstverlenende secto ren in het Stadhuis by een jubileum werden ontvangen. Het is heel aar dig, aldus de burgemeester, dat de heer Been „de tyd van de stoom" de leukste vond. Vooral omdat toen de nachtdienst nog zozeer een feit was. De heer Been kwam n.l. als nacht stoker by de NZH in dienst. „Er zyn steeds drie mensen verant woordelijk voor n' jubilüim by een zaak", vond de burgemeester. „Dat zyn ten eerste de jubilaris, dan zyn vrouw en tenslotte ook de werkge ver". De burgemeester deelde mee, dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Been de bronzen ere-medail- le verbonden aan de Orde van Oran je Nassau te verlenen. De directeur van de NZH, mr. J. P. A. van Ballegooien de Jong, bood cie Jubilaris het vererend getuigschrift van de Ned. Maatschappy van Han del en Nyverheid, met de daarby be horende draagspeld, aan. De NZH-directeur bood de heer Been later in zyn woning een enve loppe met inhoud aan. Voor de echt genote van de jubilaris waren er bloe men. ZOETERWOUDE Oran j evereniging vergadert De Oranjevereniging van Zoeter- woude houdt woensdag in oafé Roele ven (Watertje 40) om 8 uur 's avonds een ledenvergadering. De agenda vermeldt: bestuursverkiezing; aftre dend zyn de heren Th. v. d. Berg en J. v. Winden. De laatste is niet her kiesbaar wegens vertrek naar elders. Het bestuur stelt voor in zyn plaats de heer A. v. Bennekom te benoe men. De hoofdschotel van de verga dering ls de bekendmaking van het feestprogramma rond 30 april. Tafel tcnnisniemvs van PIT '54 Van de Zoeterwoudse tafeltennis vereniging Pit '54 zal A. Koek deel nemen aan de Ned. kampioenschap pen die volgende week in Schiedam worden gehouden. Mej. v. d. Helm komt ook in aanmerking voor de deelneming, maar zy deelt een plaats met een andere speelster, zo dat nog moet worden uitgemaakt wie van beiden naar Schiedam gaat. De laatste wedstryd van de com petitie heeft Pit met 64 verloren. Het tweede team speelde geiyk tegen Baronie I en het derde won met 7 3 van D5.B. Dit team kan nog in aanmerking komen voor het kam pioenschap in de derde klasse. Het vierde team klopte Scylla 8 met 9—1. P. Opdam en G. Verhage zorgden ieder voor de volle winst. Zowel het vyfde als het zesde team verloor. UITVAART VAN MGR. BEUKERS In de St.-Petruskerk aan de Lam- menschansweg in Leiden, had heden ochtend een plechtige uitvaartdienst plaats in verband met het overlijden van mgr. Th. M. Beukers, die ruim 32 Jaar van 1922 tot 1954 deze parochie als pastoor diende. Deken Haring, die de gezongen Re quiemmis opdroeg, sprak in deze uit vaartdienst van de apostolische yver en onbaatzuchtige hulpvaardigheid, waarmee de thans overleden priester zich de liefde en achting van zeer vele parochianen heeft verworven. Deze liefde en achting werden by het laatste afscheid van mgr. Beukers waarvoor grote belangstelling be stond, duidelyk tot uitdrukking ge bracht. Pastoor Leenders uit Driehuis, oud-kapelaan van de Leidse St.-Pe- trusparochie, herdacht met enkele sobere woorden deze serieuze pries ter, wiens leven en werken geken merkt werden door een byzonder ge voel voor medemenseiykheid. De gul heid en goedheid van mgr. Beukers bleven in deze afscheidstoespraak niet onvermeld, evenmin diens zorg voor de Jeugd. Een zorg, die onder meer tot uiting kwam ln de bouw van een aantal scholen. Erkenning voor al zyn werken zocht mgr. Beukers niet, maar toen hy ln 1956 benoemd werd tot geheim kamerheer van de Paus was hy kinderlijk bly en dankbaar, aldus pastoor Leenders ln zyn af scheidstoespraak. Na deze plechtige uitvaartdienst werd het stoffeiyk overschot van mgr. Beukers ter aarde besteld op de begraafplaats by de zyipoort. WARMOND Tafeltennisnieuws Nora Broxterman naar Nederlands kampioenschap Opnieuw is het Nora Broxterman gelukt door te dringen tot de eind ronde in de stry'd om het Nederlands kampioenschap tafeltennis. Deze kampioenschappen worden zondag in Rotterdam gespeeld. In de zeskamp, waarin Nora speelde, won zy 4 wed strijden, doch verloor van Mary van Ruiten (21-19 en 21-19), die de eer ste plaats voor zich opeiste. Leny van Wissen, die eveneens aan deze voorrondes meedeed, bereikte in haar zevenkamp de zesde plaats. Het voor de eerste keer in de com petitie spelende meisjesteam zorgde onverwacht voor een plezierige ver rassing, dooi' het kampioenschap tweede klasse te behalen. In de be- slissingswedstryd bleef het maar net Avanti de baas (54). Vanavond speelt het 2e damesteam een beslissingswedstrijd tegen Baro nie in de zaal van Scylla om het kampioenschap 3e klasse. De realisering van het investerings programma zal zowel in de nabye toekomst als op langere termyn gro te bedragen gaan eisen. De financie ring zal. uitgezonderd een klein ge deelte dienen te geschieden door mid del van op te nemen geldleningen. In hoeverre hiertoe mogeiykheden zullen komenvalt t hans nog niet te bezien. Voor 1968 is de prioriteit als volgt: bouw 14-klassige school in Noord- Hofland; bouw r.-k. school in Bosch- geest; reconstructie traverse Veurse- weg/ Leidsewegverkeerslichteninstal- latie kruispunt Schoolstr./Veur- seweg/Wyngaardenlaan/Kon. Julia- nalaanverkeersvoorzieningen in Vlietwyk i.v.m. openbaar vervoer; voorzieningen Dorpspomp: voorzienin gen t.b.v. huishoudeUjke dienst; ver dere mechanisering bevolkingsadmi nistratie. In totaal vergen deze inves teringen een bedrag van f 3.095.695 en de kapitaalslasten zyn f 53.565. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN' Alexandra Maria, dr. van B .Stlk- voort en A. T. R Vogelaar. Marcel Henri Leonard, z. v. A. L. S. VermelJ en J. JP de Groot, Angelica Clazlna, d. v L. F Hartogs en A. M. Hermsen. Re- nee, d. v. W J. F de Bruin en E. Meijers. Thérése Wendy Déslree. d v. A.-Hoog en G. W. van Zaltbommel. z. v. A. Imnilnk en J. Bulten- dyk. Robert Peter, z. v. A. G. ten Have en A. A. W. Opbroek, Francls- cus Adrianus Antonlus, z. v. F. C. Dui venvoorden en O. A. M. Caspers. Wil lem Rob, z. v. A. J. Janssen en J. Verbeek, Ronnie, z. v .T de Vogel en J. C. M. Ouwehand, Llnda Petronella Agatha Maria, d v. J. H. van de Wyn- gaard en A. M. M. Beelen, Cornelia Clazlna, d. v. C. H. Wesdorp en C. J. Alblas. Johannes Petrus Nlcolaas, z. v. N. J .M. van der Meer en J. H. van der Hoorn. OVERLEDEN N. van Duyn. 78 Jaar. wed. van A. Grootendorst. A. P. Mönck. 78 Jaar. man. W. N A. van der Spek. 75 Jaar, man. VOORSCHOTEN 1 mei 1969 De Nederlandse Spoorwegen hebben het voornemen in mei 1969 het sta tion Voorschoten te heropenen voor het personenvervoer. De gemeente Voorschoten zal enkele voorwaarden moeten vervullen, zoals het maken van een voorpleinaccomodatie met in begrip van parkeergelegenheid met een uiteindelijke omvang van 500 auto's. De eerste fase van dit par keerterrein omvat 200 auto's, de kos ten komen op f 1.400 per parkeer plaats. De NS zorgt voor de stations- accommodatie, welke zeer eenvoudig blijft. B. en W. stellen de raad voor het krediet te verlenen. „F orescate"-dames zijn kampioen Het eerste damesteam van de hoc keyclub „Forescate" uit Voorschoten heeft het kampioenschap behaald ln de onderafdeling 2de klasse. De laat ste wedstryd werd gewonnen met 240. Gezien de resultaten van deze dames heeft de Koninkiyke Neder* landse Hockey Bond besloten de da mes de 1ste klasse van de onderaf deling te laten overslaan, zodat ln de volgende competitie het eerste da mesteam uitkomt in de 4de standaard klasse van de KNHB. Verhoging van marktgelden Het weekmarkttarief ln Voorschoten bedraagt thans f 0,50 per strekkende meter of f 2 per kraam. B. en W. stel len voor deze bedragen thans te ver hogen tot f 0,75 per strekkende mete* of f 3 per kraam per dag. De tarieven voor het gebruik van het instructiebad worden verhoogd voor vrij-zwemmen: kinderen tot 15 jaar van f0,50 naar f0,60; ouderen van f 0,75 tot f 1 per uur. HUISVESTING GEMEENTELIJK APPARAAT De commissie ad hoe voor het uit brengen van advies inzake de huis vesting van het gemeentelijk appa raat legt de Voorschotense gemeen teraad een plan voor van een kan toorgebouw, dat gebouwd gaat wor den door het pensioenfonds van Al- bert Heijn N.V. in Zaandam en dat geplaatst wordt op de Leidse weg te genover het raadhuis samen met de aldaar te bouwen supermarkt van Albert Hejjn N.V. Waarschynlyk zal binnen één maand reeds begonnen kunnen wor den met de bouw. De bouwt yd vergt 18 maanden. Het bouwplan heeft de instemming verkregen van de wel standscommissie en omvat de bouw van een supermarkt met daarboven (aan één voorzijde aan de Leidseweg) een kantoorgebouw met drie verdie pingen, waarvan twee etages gebruikt worden voor het gemeentelijk appa raat en een etage verhuurd zal wor den aan derden als kantoorruimte. De jaariykse lasten aan huur en kapitaal bedragen voor de gemeente Voorschoten f 88.664.32 waarvan reeds is afgetrokken de verhuur van de der de etage van f44.332,16. Geraamd wordt dat Voorschoten voor de eerst komende tien jaar voldoende werk ruimte heeft. De padvinderorganisatie heeft een verzoek gericht aan B. en W. van Voorschoten om de Kimshoeve te voorzien van luiken. Aan de Kimshoe ve wordt regelmatig glasschade toe gebracht. De kosten voor deze voor ziening bedragen f 910. B. en W. stel len voor dit bedrag beschikbaar te stellen. B. en W. verzoeken de Voorscho tense raad een krediet beschikbaar te stellen van f 2.600 voor de aan schaf van speciale gelegenheden, zo als festiviteiten en onverhoopte gro te rampen. De huidige geluidsinstal latie heeft niet voldoende draag- wytfte.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13