In Leiden zeker plaats voor een gespecialiseerde h.t.s. TAPIJT Commissie van goede diensten Agglomeratie levert Voldoende leerlingen ONCLUSIES Lange weg Autowrak- bezitters betrapt en beboet KAMERBREED 86.00 Waterhuishouding veiligdan nieuwe havenplannen ETSSnTKSVSSeSRath Doodeheefver DAO 20 MAART WAS TiEIDSCH DAGBLA0 „In Leiden is zeker plaats voor de stichting van een gespecia- eerde h.t.s.". Tot deze conclusie komt een in 1966 door B. en van Leiden ingestelde commissie, waarin zitting hebben mr. A. C. Branderhorst, secretaris van de Kamer van Koophan- :d*{ien Fabrieken voor Rijnland, dr. J. M. Roosenschoon, chef nde afdeling onderwijs, drs. M. W. Hoek. hoofd van het ge el", fentelijk Sociografisch Bureau en de heer J. W. van Buuren. "bonden aan de afdeling onderwijs. Circa 500 in de hand van uitvoerig cijfer- Kriaal en een peiling van de be- Jü fie aan een dergelijke onderwijs tak ïhfcing in de Leidse agglomeratie. t deze commissie in het thans chenen rapport „Samenhang in- riepatroon/onderwijspatroon" tot ïlgende overwegingen: HUISVESTING LEIDSE H.T.S. eventueel te stichten h.t.s. hans in Leiden geen huisvesting hikbaar. Uiteraard, zo zegt de imissie. zal een nieuw schoolge- jaB w noodzakelijk zijn. Er zijn daar- ïsti h.i. twee mogelijkheden, t.w. in Storsk'wartier nabij rijksweg 4 en Je Morsweg en in het Stevenshof lij de Rijndijk en de Forensenweg estuursvorm h.t.s. Ie commissie is van mening, dat in :n de voorkeur gegeven moet en aan een gemeentelijke h.t.s. wil niet zeggen dat het geen Sibeveling verdient het prot. chris- en het rooms katholiek volks- 1 enige inbreng te geven bij het 3 turen van deze school. De com ae zou er de voorkeur aan geven m voelt zich in deze mening ook terkt door uitlatingen in die rich- j van de wethouder van onderwijs de raadsvergadering van 6 novem- 1967 de h.t.s. te doen besturen een commissie ex artikel 61 en ide van de Gemeentewet. 1. Vestiging van nieuwe opleidin gen kan het beste plaatsvinden in z.g. kerngemeenten. 2. In Leiden wordt gestreefd naar vestiging van opleidingen procestech niek op l.ts.- en u.ts.-niveau. Een dergelijke opleiding op l.ts.-niveau is reeds aangevraagd, die op u.ts.-ni veau zal zeer binnenkort volgen. On der procesindustrie verstaat men be drijven, waarin in één of meer pro- duktiestadio aardverandering plaats vindt langs fysische, chemische- of bio-chemische weg. 3. De wetenschappelijke staf van de Leidse Universiteit zou mogelijk een belangrijke steun kunnen bete kenen voor de in Leiden gewenste h.ts. 4. Er zou mogelijk een band kun nen worden gelegd met reeds in Lei den aanwezige opleidingen, zoals b.v. de Leidse Instrumentmakersschool. 5. De gemeente Leiden ligt zeer gunstig in de Randstad Holland. Het tekort aan afgestudeerde h.ts - ers is het grootst in de sector van de procesindustrie. Deze industrie, wel ke een zeer voorname plaats inneemt izij bestrijkt wat betreft de jaarom zet ruim de helft van alle industrie- en. heeft dringend behoefte aan ge heel eigen opleidingen op h.t.s.-ni- veau. Met. name een h.t.s. met de vakrichtingen werktuigbouwkun de unet accent op apparatenbouw, en wel voornamelijk voor de proces techniek-, elektrotechniek (met ac cent op de elektronica), chemische techniek (procestechniek) en econo mische bedrijfstechniek. Bovendien heeft een in samenwer king met de Ver. Ned. Chemische In dustrie ingesteld onderzoek uitgewe zen, dat in de Leidse agglomeratie vele' kleine chemische bedrijven zijn gevestigd, die behoefte hebben aan werknemers met een opleiding pro cestechniek. De commissie is dan ook van me ning, dat een gespecialiseerde h.t.s. in Leiden voldoende leerlingen (cir ca 500) zal trekken. Aan een dergelijke school zou een geheel eigen karakter en opzet kun- j nen worden gegeven, door het eerste leerjaar voor alle vakrichtingen ge- J lijk te maken, waardoor afgestudeer- I den van deze school niet alleen over I een gedegen kennis in de gekozen vakrichting zullen beschikken, doch tevens enige algemene kennis zullen bezitten inzake de andere vakrich tingen. welke aan de school verbon den zullen worden. De „commissie van goede diensten", die in een uitvoerig rapport tot de conclusie komt, dat er in Leiden plants is voor de stichting van een h.t.sV.l.n.r. de heren J. W. van Buuren. mr. H. A. C. Branderhorst, dr. J. M. Roosen schoon en drs. M. WHoek. (Foto L.D./Holvast) viseerd om de opleiding van Hoger Economisch- en Administratief On derwijs in Leiden evenals op te ne men in dit scholendeelplan. Voor de ze opleiding wordt het jaar 1970 aan gehouden. Leiden I f In Leiden bewandelt men Voorts is de commissie van oordeel, 4) reeds een lange weg om tot i dat het aantal h.t.s.-en in het wes- 4 stichting van een Hogere Tech- ten van het land (thans nog 9) ge- nische School te komen. Zowel lel op het aantal inwoners (5.7 mil- f door het bedrijfsleven als door l joen) te laag is t.o.v. het aantal de gemeenteraad is in de perio- f h.t-s.-en (thans 14) in de overige de- j de na 1945 herhaaldelijk op 4 len van Nederland (6.4 miljoen). Zij stichting van een dergelijke on- 4 acht het mede om die reden gewenst denvijsinrichting aangedrongen, 4 de met name voor de procesindustrie Het eerste onderzoek, dat 4 vereiste speciale h.t.s. te stichten in werd ingesteld door het Econo- 4 westelijk Nederland. Gelet op zijn f misch Technoigisch Instituut 4 ligging is Leiden de daarvoor ge- voor z .Holland leidde tot een 4 schiktsto plaats. i f nofa van instituut van 20 de- (I De commissie heeft nagegaan, voor 4 cember 1955, waarin werd ge- 4 zover dit mogelijk was, hoe groot de f concludeerd, dat in Leiden voor 4 behoefte is aan h.t.s.-en en of stich- f een h.t.s. met de gebruikelijke 4 ting van nieuwe h.t.s.-en gewenst is. De behoefte aan afgestudeerde h.t.s.-ers is, naar de commissie is ge bleken, nog groot. Weliswaar zijn in 1966 en 1967 weer een aantal K.B.'s verschenen voor opleidingen chemi sche techniek en fysische techniek, doch het totaal aantal opleidingen in deze vakrichtingen moet. mede gelet op een verder gaande industriealise- ring van Nederland en een verder gaanse automatisering van de bedrij ven. nog steeds als zeer onvoldoende worden beschouwd. Het tekort aan h.t.s.-ers- in het algemeen kan naar de mening van de commissie niet worden opgevangen door het geven van voorlichting over het hoger tech nisch onderwijs en door het scheppen van huisvestingsmogelijkheden by h.t^-en. saties zitting hadden, kwa In 1972? vakinrichtingen niet voldoende I I leerlingen konden worden ver- 4 f wacht. 4 f Een door B. en W. In 1958 ln- 4 4 gesteld h.t.s.-comité waarin o.m I vertegenwoordigers van werk- f f gevers- en werknemersorgani- 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 positief resul- Leiden ideaal 4 4 4 4 4 In het door de Commissie Samenhang industriepatroon- pterwyspatfoon" uitgebrachte a fcpport valt af te lezen, dat de electie van industriële vestigin- len in Leiden en de Leidse ag- flomeratie erop gericht zal zijn om hoger gekwalificeerde be- drijven in de toekomst aan te trekken. In het westen van Ne- Ierland heeft reeds een concen- tratie plaats gevonden van hoog- f ontwikkelde bedrijven, die veel hts-ers nodig hebben. Veel be- f drjjven, die thans zijn gevestigd In de primaire welvaartspolen 'Rotterdam en Amsterdam) zul- 4 Ion op den duur moeten verdwij- 4 nen en zich elders vestigen. De 4 Verwachting is gewettigd, dat 4 'eel van dergelijke bedrijven 4 rullen trachten zich te vestigen 4 In de Leidse agglomeratie. 4 Voordelen daarvan zijn. dat de- f re bedrijven niet te ver van de f frote havengebieden verwijderd 4 raken en daarmee goede verbin- J dingen blijven behouden, zowel na de weg als over het water J ADVERTENTIE «i Alberts Corner wsiar liet eten «loei! is en de rekening meevalt Albert's Corner laat u deze maand fijnproeven van gerechten, bereid volgens recepten uit de geheimzinnige Japanse keuken. IRI-T AM AGO Gebakken stukjes kippevlees, ge bakken garnalen, champignons en kool. Geserveerd met Japanse rijst en soya-saus. Daarbij een kop groene thee. Excl. 4.30- incl. 4.95 KOGANE-YAKI Een apart dessert. Gebakken pud ding met rozijnen e" Het rapport, dat reeds in gemeen telijke kringen bekend was, heeft nu reeds resultaten opgeleverd. Het Cen traal Orgaan voor het gemeentelijk onderwijs, dat al dergelijke voorstel len beoordeelt en bundelt en de mi nister van Onderwijs adviseert, heeft de Leidse gespecialiseerde h.t.s. op genomen In het scholendeelplan 1970/1972 en is daarbij uitgegaan van het jaar 1972. De minister zal nu moeten beoordelen of de h.t.s. zal worden opgenomen op de uiterlijk In oktober 1969 te publiceren lijst van scholen, die voor bekostiging uit 's rijkskas in aanmerking zullen wor den gebracht. Bovendien heeft dit Centraal Orgaan de minister gead- ONDERWIJS AAN LEIDSE H.T.S. De organisatie van het onderwijs aan de Leidse h.t.s. wordt al» volgt gedacht: In het eerste Jaar zal een algemene basisopleiding worden gegeven (ge meenschappelijk eerste jaar). In dit jaar zou onder andere les gegeven worden in de vakken wiskunde, na tuurkunde. mechanica, scheikunde, werktuigbouwkunde, en materialen- kennis alsmede in enige bedrijfseco nomische vakken. In het tweede jaar wordt weliswaar een bepaalde vakrichting gekozen, doch het onderwijs zal zoveel mogelijk r.og algemeen zijn. zodat een leer ling die b.v de vakrichting appara tenbouw heeft gekozen, toch ook nog wat leert van elektronica Het derde jaar zal een praktijkjaar zijn. In het vierde jaar zal elke leerling I zich specifiek bezig houden met de gekozen vakrichting. Hij zal dan ech ter veel profijt kunnen hebben van hetgeen hy inzake de andere vakrich- I tingen heeft geleerd in de eerste twee jaren. Hiermede wordt bereikt, dat een type leerling wordt afgeleverd, die in de praktijk veelzydiger zal zijn dan j leerlingen die aan andere h.t.s.-en 1 studeerden. evenmin tot f taat. f In 1959 werd door de staats- f secretaris van O.K. en W. een f nota betreffende de spreiding van hogere technische scholen J uitgebracht, waarin voor nieuwe J h.t.s.- en «met vakrichtingen* i bouwkunde, weg- en waterbouw- J kunde, elektrotechniek en werk- a tuigbouw kunde» een norm van 700 leerlingen werd gehanteerd J Aangezien niet voldoende kon a f worden aangetoond, dat een a f Leidse h.t.s. door dit aantal i f leerlingen zou worden bezocht, J verzocht de gemeente in 1961 4 het E.T.I. opnieuw een onder- 4 zoek in te stellen. Het rapport, f dat in 1963 werd uitgebracht en 4 betrekking had op het gehele 4 4 technische onderwijs in Leiden, 4 4 kwam tot de conclusie, dat in 4 1970 voor een h.t.s. niet meer 4 4 dan 400 leerlingen zouden mo- 4 gen worden verwacht. Hierna 4 ter gemeentesecretarie uitge- 4 4 voerde berekeningen gaven aan 4 4 dat op een hoger aantal leerlin- 4 4 gen zou mogen worden gerekend 4 doch leidden niet tot pogingen f om tot stichting van de zo zeer 4 4 begeerde Leidse h.ts. te gera- 4 4 ken. 4 4 In het rapport „Analyse on- 4 4 derwyspatroon" vorig jaar fe- 4 4 bruari uitbracht, werd een Leid- 4 4 se h.t.s. opnieuw aan de orde 4 4 gesteld. De aandacht werd nu 4 4 gevestigd op de bestaande lan- 4 delijke behoefte aan chemische f f en fysische h.ts.-ers. alsmede f 4 op de toenemende behoefte aan 4 J deze h.t.s.-ers in het Leidse ver- 4 4 zorgingsgebied. Geconcludeerd 4 4 werd. dat het aanbeveling zou 4 4 verdienen een onderzoek in te f 4 stellen naar de mogelijkheden, welke er zijn voor stichting van J een h.t.s. in Leiden, waaraan 4 4 t verbonden. Een door deze com J missie in de loop van vorig jaar a uitgebracht voorlopig rapport j leidde in november j.l. tot een a besluit van de Leidse raad inza- f ke plaatsing op het scholenplan f 1970'1972 van een h.t.s., met de meer gespecialiseerde vakrich- 4) tingen: chemische techniek f (met accent op procestechniek), l werktuigbouwkunde (met accent f op apparatenbouw), elektrotech- 4) niek (met accent op elektroni- 4) I 4! ka) en economische bedrijfs- techniek. Thans is dit voorlopi- 4! 4 ge rapport in een definitief om- 4 alsnog 4 Voor de Leidse kantonrechter Tijdens de maandag gehouden zit ting van de Leidse kantonrechter, mr. W. de Koning, werd een opval lend groot aantal „zware gevallen" j behandeld. Zo stond een 10-jarige autosloper uit Rijpwetcring terecht, wiens rijbewijs bij een vroeger von nis was ingevorderd en die op de Leidseweg op heterdaad werd betrapt achter het stuur van een auto. Bo- j vendien kwam toen aan het licht, dat hij geen WA-verzekering bezat en de auto een „wrak-op-wielen" was. De officier van Justitie mr. C. van Steenderen, hekelde verdachtes gebrek aan verantwoordelijkheidsge voel bijzonder scherp. Hij eiste twee j weken voorwaardelijke hechtenis- straf met een proeftijd van twee jaar, de ontzegging van de rijbe- voegdheid voor de tijd van zes maan den .een totale geldboete van f 300 subs 60 dagen en de vernietiging van rijkswege van het in beslaggenomen j vehikel. De kantonrechter sprak van een „dieptreurige zaak" en vonniste met uitzondering van de geldboete, die hij op f 250 stelde, geheel conform. Een 22-jarige keukenhulp uit Noordwijk liet verstek gaan. maar dat verhinderde de officier niet, zo wel een voorwaardelijke hechtenis- straf van twee weken met een proef tijd van twee jaar als en totale geld boete van f 300 subs 60 dagen tegen hem te eisen. De keukenhulp moest terecht staan, omdat hy zowel zon der enige rijbevoegdheid als zonder WA-verzekering in zijn auto rondtuf- te. Daar de kantonrechter eveneens van mening was, dat verdachte twee zeer ernstige overtredingen had be gaan luidde zijn vonnis geheel con form. Ondeugdelyke remmen en een di to stuurinrichting behoorden tot de ernstigste gebreken, die de auto vertoonde, waarmee een 26-jarige onderhoudsmonteur uit Lisse de we gen onveilig maakte. Ook deze ver dachte liet verstek gaan. Volgens het rapport van de politiedeskundige kon het in beslaggenomen voertuig niet meer rechtuit rijden. Mede op grond hiervan eiste de officier een week voorwaardelijke heohtenisstraf met een proeftijd van twee jaar, een on voorwaardelijke ontzegging van ver dachtes rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden, alsmede een to tale geldboete van f 300 subs 60 da gen. Na de geldboete op f 275 subs 55 dagen te hebben- gesteld, vonniste de reohter voorts geheel conform. Een 34-jarige beroepschauffeur uit Katwijk verscheen wel ter zitting. Hij had namelijk nog wel iets tot zijn verdediging aan te voeren. Ook hij moest zich verantwoorden voor het feit, dat hy de wegen onveilig maak te met een auto. die deze naam nau welijks verdiende. Op de lijst van gebreken, die by zyn aanhouding in Noordwyk aan het licht kwam, prijk ten o.a. „ondeugdelijke remmen"' (door versleten remvoeringen en lek ke remleidingen), „een op vele plaat sen doorgeroest chassis" en een „lek ke gasafvoer-inrichting". Ook dit ve hikel werd uit veiligheidsoverwegin gen door de politie naar de sloper gesleept. De officier vroeg zich in zijn requi sitoir af hoe iemand met een derge lijk wrak de weg nog durfde opgaan. Hij eiste niet alleen een totale geld boete van f 250 subs 50 dagen, maar ook de onvoorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de ty'd van zes maanden. „Ik ben chauffeur en kan m'n rij bewijs dus niet missen", reageerde de zichtbaar geschrokken verdachte. Het baatte hem echter niet. De kantonrechter legde een totale geld boete van f 175 op subs 35 dagen en vonniste wat de ontzegging van de rijbevoegdheid betreft conform. ADVERTENTIE ,KOIWLÖl\> van de K.V.T. 380 cm. breed 1 5 kleuren UAöCLCi^JCDbniAAT 60 LCCCN Kent U onze KREDIET-SERVICE Vraagt inlichtingen. p. str. meter NYLFRANCE VICTOIRE Ingenieur-directeur Rijnland Op een vergadering van de Zuid- calamiteit moet ontstaan voordat er hollandse Waterschapsbond heeft ir. afdoende maatregelen worden geno- H. de Groot, ingenieur-directeur van men om de verzilting te bestrijden, het Hoogheemraadschap Rijnland. Mr. Van der Hoeven noemde deze ernstig gewaarschuwd tegen het nc- strijd „een strijd op leven en dood" men van nieuwe risico's voordat is om de leefbaarh?id van midden- gebleken dat de zoetwaterhuishou- west-Nederland. „We moeten", voeg- ding van midden-west-Nederland de hij daaraan toe, „met kracht de veilig is gesteld. Hij doelde op de opvatting tegengaan dat het zo'n plannen voor de aanleg van nieuwe vaart nog niet zal lopen". havens zoals Rijnpoorlhaven bij Hoek van Holland die mogelyk de Feestje host automobilist win9t van nu genomen maatregelei om de verzilting van het rivierwater tegen te gaan, teniet kunnen doen. Die maatregelen bestaan onder J meer uit het ondieper maken van j Nieuwe Waterweg en Nieuwe Maas, waardoor het zou/ volgens de bere- keningen geen kans zal krijgen de voor de waterhuishouding in het be- trokken gebied vitale mond van de1 Hollandse IJssel te bereiken. veel geld „Het is altijd weer dezelfde ellen de. die we hier tegenwoordig ieder De verondleping dient ter beteuge- meemaken. Teneinde in- .i, „.,1 Iruk te kunnen maken bu buren. vrienden en kennissen moet er de auto zijn. doch feitelijk kan men niet aan de verplichtingen daaraan ver- Ir. De Groot pleitte voor een pas- j bonden, voldoen". Dat zei de officier op-de-plaats met verdere maatrege- van justitie bij de Haagse politie- len, die de verzilting weer kunnenrechter. Die uitlating sloeg op een verergeren. „We zijn nu bezig de 35-jarige grondwérker uit Hazers- mogelijke winst van de beteugelings- j woude. die terecht stond, omdat hij ling van de zou tinfiltratie, die als gevolg van het graven van de Euro- pageul sterk zal toenemen. maatregelen bij voorbaat te verlie zen", meende hij. Mèt de vooriztter van de waterschapsbond, mr. J. W E. 'van der Hoeven, vroeg hij zich af of er als gevolg van een geringe, af voer van de rivieren en 'n hoge af name van water wellicht eerst een na enkele aanrijdingen te hebben veroorzaakt, snel was weggereden, niet in het bezit was van een rijbe wijs en wiens auto als gevolg daar van ook niet verzekerd was. „En nu moeten de gedupeerden maar zien hoe zij aan hun schadevergoeding komen", aldus de officier. Na een feestje was de grondorbei- der uit Leiden op weg naar huis ge gaan. Het werd in het midden gela ten of en in hoeverre de die avond verwerkte glazen bier op het slippen van de auto op de Hoge Ryndyk van Invloed is geweest. Na het slippen botste de verdach- Ds. A. J. de Jong zal zondagmiddagte s auto east aan de rechterkant Ds. A. J. <le Jong komt naar Leiden naast een of meer van de ge- bruikelijke vakinrichtingen ook i andere vakinrichtingen worden ADVERTENTIE Alweer son ijsersterk staaltje van Uw behongleverancier beeft ijzersterke staaltjes voor u klaarliggen. Radocota superafwasbaar behang van Rath Doodeheefver. Mooi behang dat tegen een stootje kan. Niet verkleurt. Waarvan u alle vlekken in een wip verwijdert. Ideaal voor èlk vertrek. Kwaliteitsbehang dat overal fleurig schoon blijft. Jarenlang. Vraag uw vakman. 53 cm Breed; f 1.20 per strekkende mct$r. 4 gezet, aangevuld met deze pagina gaan wij uitvoerig 4 op de conclusies van dit defeni- 4 4 tieve rapport in. r ontwerpers en fabrikanten van behang van de weg tegen een geparkeerde auto om vervolgens aan de linker kant twee andere auto's te rammen. „Het heeft de politie heel wat tyd gekost om uw auto, die achter een schuur verborgen stond, op te spo ren," zei de rechter verwijtend. De auto was door de politie voorlopig in beslag genomen, omdat er geen ver zekering was betaald. Een student wiens oude autootje een opstopper van de slippende aut-o had gekregen, probeerde de rechter duidelijk te maken, dat hij door het gebeurde f 371 schade had opgelopen aan het vehikel, hoewel hij dat in middels voor een betere auto had in geruild hetgeen hem nog eens ruim f300 voordeel had opgeleverd. De rechter vond dan ook f 250 staatsexamen gymnasium A. en stu- i schadevergoeding ruim genoeg be- deerde vervolgens aan de rijksuniver- taald in dit geval* het«een de stu- siteit te Utrecht, waar hy in 1941 zijn dent met wemi* stemming accep- kandidaatsexamen theologie en een jaar later ook zijn kerkelijk voorbe- i reidend examen aflegde. Nadat de heer De Jong in 1942 door het provin ciaal kerkbestuur van Drenthe was om half zes in de Prinses Julianakerk in de Vlielandsestraat afscheid nemen van de hervormde gemeente van Scheveningen. De week daarop, zon dag 31 maart, zal hy 's avonds om zeven uur in de Pieterskerk, na voor af in de morgendienst in datzelfde kerkgebouw te zijn bevestigd door ds. L. Kievit uit Leiden, intrede doen als predikant van de hervormde gemeen te van Leiden waar hij beroepen is in de vakature van ds. J. M. D. van den Berg, die op 30 juli van het vorige jaar naar IJmuiden-Oost is vertrok ken. Arie Jan de Jong werd op 26 okto ber 1919 te Nieuw Lekkerland gebo ren. Hij bezocht eerst de christelijke h.b.s. te Rotterdam, deed naderhand moeten vergoeden. Met dat feit wilde de politierechter wel rekening houden en daarom vol- toegelaten tot de evangeliebediening i staan met een totale geWboete van hy eerst f 50,-1, een maand gevangenisstraf in de Ned. Herv. Kerk nog enige tijd te Kinderdijk en te Utrecht werkzaam was geweest als hulpprediker werd hij op 11 juli 1943 door dr. A. A. Koolhaas, toen nog pre dikant te Daarle in de provincie Over ijssel, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Ederveen in de classis Arnhem. Op 11 september 1947 verwisselde ds. De Jong deze ge meente met die van Scheveningen. Leids diamanten huwelijksfeest In veiband met huiselijke omstan digheden hebben de heer en me vrouw W. F. BoeleeBrokaar, wo nende in de Borneostraat 51. het feit van hun diamanten huwelijks feest niet uibbunchg gevierd, maar geheel onopgemerkt voorbijgegaan is het tooh ook niet De burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, verge zeld door zijn eohtgenote. bracht een langdurig bezoek aan hun woning onder aanbieding van een mand fruit en als een zeer gewaardeerde verrassing kwam er een telegrafische gelukwens van de particuliere secre taris van H.M. de Koningin, mr. Van der Hoeven. Het diamanten Druidspaar is niet gesteld op meerdere belangstelling, maar deze officiële aandacht mocht toch wel in de krant, die zy boven dien sinds hun eerste huwelijksdag lezen! voorwaardelijk, ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende 1 jaar en 6 maanden, betaling van f 250,- schadevergoeding binnen twee maan den teryijl dan ook nog andere ver goedingen resteren. ADVERTENTIE GOUDEN ARMBAND OF COLLIER Juwelier v. d. Water HAARLEMMERSTRAAT 181 HEEFT ZE. Grote keuze in alle pry zen. Al tyd voordelig, 's Maandags gesloten.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3