Pampo Trein door stoplicht gereden: twee doden Rehabilitatie van geestelijken MET EEN ENKEL WOORD ei dóe C^}cjencla Nieuwe Britse begroting LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 20 MAART rt MACHINIST ALS VERSLAGEN MAN VOOR DE RECHTBANK (Van onze Arnhemse correspondent) De machinist van een goederen trein bij het station Beesd had op de mistige vrijdagmorgen van de 25- ste augustus vorig jaar precies veer tien seconden om een beslissing te ne men. Wanneer hy een juist besluit had genomen, zeggen deskundigen, dan had hjj de frontale botsing met een uit de richting Leerdam komen de personentrein kunnen voorkomen. Maar hy nam helemaal geen maat regelen, nadat volgens zijn verklaring het remstelsel had geweigerd. Twee doden waren te betreuren: de be stuurder en de conducteur van de personentrein. Een aantal passagiers van die trein werd gewond en de Ne derlandse Spoorwegen hadden een zeer aanzienlijke schadepost. De 38-jarige Rotterdamse machi nist van de goederentrein, die zelf ook ernstig gewond werd, stond gis teren terecht voor de rechtbank in Arnhem. Hy wordt ervan verdacht in een noodtoestand onoplettend, on nadenkend en ondeskundig te heb ben gehandeld. Op grond van deze beschuldigingen eiste de officier van justitie, mr. J. A. Kopp een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftyd van twee jaar en f350 boete. In functie De machinist is al weer een aan tal weken in functie op het zelfde traject. Niettemin maakte hy de in druk van een verslagen man. Hoe het ongeluk zich had toegedragen wist hij niet nauwkeurig meer. Hij wist nog wel, dat hy bij het station Beesd op een ander spoor werd geleid dan ge woonlijk. Het scheen, dat hy daar door al in verwarring was geraakt. Hij verwachtte een sein, maar dit zag hij niet en hy miste ook de perso nentrein, die altyd op dat moment op het emplacement op de goederen trein stond te wachten. Hy wilde remmen, maar de rem men gehoorzaamden niet. Opeens zag hy de andere trein voor zich en wel ke maatregelen hy toen had geno men, kon hy niet meer uiteenzetten. De president mr. B. W. van Hou- Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Oosterhout en Shjk- wyk C. Dolman te Weert tè Schoonhoven (vac. H. Jongerden) K. Schipper te Middelharnis te Stads kanaal (toez.) H. van den Beid te Beesd. Aangenomen naar Scheveningen (vac. A. J. de Jong) (toez.) G. Zon- neberg te Bunnik, die bedankte voor Terneuzen (4e pred.pl.). Bedankt voor Suawoude (toez) G. A. Zuidam te Nieuweroord voor Haarlem. Schoten (vac. dr. H. van der Loos) (toez.) A. J. de Bue te Makkum voor Brakel (toez.) W. van Hennekerker te Zwartebroek voor Wanneperveen J. L. Maris te Zuidland voor Holwerd c.a. (toez) C P. J. Antonides te Terborg. GEREF. KERKEN Beroepen te Winterswyk (vac. F. C. Zwaai) P. G. den Hengst te Gryps- kerke te Beverwijk—Heemskerk (vac. Joh. Heule) A. Corporaal te Zeist. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT. Beroepen te BunschotenSpaken burg P. van Gurp te Oldehove te FerwerdHallum J. Kruidhof, kand. te Hattem. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Gouda D. H. Biesma te Lisse en J. P. Geels te Haarlem. Beroepen te 's-Gravenhage M. Baan te Zeist te Apeldoom-Zuid B. van Smeden te Amsterdam-Nieuw- West. Bedankt voor Zwolle (2e pred. pl.) M. de Boer te Amsterdam-Noord. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Middelharnis J. van Haaren te Amersfoort en J. C. West- strate te Meliskerke. Beroepen te Wolfaartsdijk P. Blok te Dirksland. ten: „Volgens deskundigen had u an dere remmiddelen ter beschikking. Schrikt een machinist in zo'n geval niet?" Machinist: „Ja, je schrikt er wel van". President: „Dan was u biykbaar meteen van de kaart. U had nog de rangeerrem, maar u heeft het hier laten afweten." Machinist: „Ik weet het niet meer." Dat htf veertien seconden de tijd zou hebben gehad volgens het des kundigenrapport ontkende hy. Ge- lyktydig met het weigeren van de remmen zag hy de trein en hy hoor de het alarmsignaal. Zelf had hy ook een alarmsignaal afgegeven. De president concludeerde, dat de ma chinist door een stopsein was gere den en niet de juiste maatregel had genomen om de trein tot stilstand te brengen. Fout gemaakt De stationsbeambte uit Beesd ver klaarde zich te hebben vergist, maar zich niet schuldig te voelen. Regel is, dat een goederentrein over een doorgaand spoor wordt geleid en dat de personentrein moest wachten. Maar per abuis leidde hy de perso nentrein over het doorgaand spoor. Dit had fatale gevolgen, omdat de machinist van de goederentrein het daar ongebruikelyke stopsein niet opmerkte. De officier zei in zyn requisitoir, dat weliswaar de stationsbeambte een fout had gemaakt, maar dat de ma chiniste als hy goed had opgelet, een ongeluk had moeten voorkomen. Verdachte is volgens het standpunt van de officier met onverminderde snelheid doorgereden. Hy had er op voorbereid moeten zyn, dat zyn trein op een ander dan het gebruikelyke spoor werd geleid. Het weigeren van het remstelsel aanvaardde mr. Kopp niet. Volgens de deskundigen is het hoogst onwaarschijnlyk. De controle stand van de locomotief wees de hoogste snelheid aan en de stations- beamte heeft de locomotief met trek kende motor horen naderen. De raadsman, mr. A. J. Mondri aan was het niet eens met de con clusies van de officier en vroeg vrij- spraak. De officier spreekt, aldus pleiter wel over de snelste controle stand, maar hy laat na te vermel den, dat de remstand ook op het hoogste cyfer stond. Een machinist, die precies alle voorschriften wil vol gen, wanneer zich een noodgeval voordoet, moet een soort James Bond zyn. Het was, aldus pleiter, zoals een getuige-deskundige toegafeen commissie van onderzoek besteedt uren om te kunnen vaststellen of de maatregelen, die een machinist bin nen enkele seconden heeft moeten nemen wel juist zyn. Uitspraak over veertien dagen. In Tsiecho-SIowakije Het is niet uitgesloten, dat de twintig jaar geleden door het Stalinistische regime gesloten R.K. kloosters zullen worden heropend, als de nieuwe Tsjechoslowaakse regering, waarin reformisten overheersen, een voorstel aanneemt, dat thans door een lid van het kabinet bekend is gemaakt. Gaan kloosters weer open? De minister voor de volksgezond heid en voorzitter van de met de communisten verhouden volks partij, dr. Josef Plojhar, zei, dat zijn partij ook hoopt, dat onder de nieuwe communistische lei ding alle voormalige monniken, die het herderlijk ambt niet meer mochten uitoefenen, de vrijheid zullen krijgen, dit op nieuw te doen. De minister, die zelf tot de r. ka tholieke geesteiykheid heeft behoord, maakte bekend, dat de Tsjechoslo waakse r. katholieke vredesbeweging een commissie heeft benoemd, die zal streven naar algehele rehabilitatie van geestelyken, die in de gevangenis zyn geworpen of wie op andere wyze onrecht is aangedaan gedurende de Stalinistische periode. Hy verklaarde niet te kunnen schatten, hoevelen hierby betrokken zyn, maar voegde hieraan toe, dat vast staat, dat zeven priesters nog In de gevangenis zitten. Op een vraag betreffende de toe komstige betrekkingen tussen Tsje- cho-Slowakije en het Vatic aan ant woordde de minister, dat bij contac ten in het verleden een „fundamen teel verschil van opvattingen tussen beide party en aan de dag was ge treden". „Thans (onder de nieuwe anti-Sta linistische leiding) zal een oplossing gemakkeiyker zyn", zei hy, maar hy waarschuwde, dat het „zeker nog niet eenvoudig" zal zyn. In „Het Dorp" bij Arnhem is gistermiddag een nieuw ANWB- kantoor geopend. Op de foto in het nieuwe kantoor voor de balie v.l.n.r. prof. ir. L. H. de Langen, voorzitter Het Dorp, ir. F. H. v. d. Linde-Sprankhuizen, voorzitter ANWB en geheel rechts dr. Klap wijk, een van de oprichters van Het Dorp. Dr. Plojhar gaf de schuld van de communistische maatregelen, in het verleden in dit land tegen de R.K. Kerk genomen, gedeelteUjk aan wat hy „de starre houding van het Va- ticaan" noemde. „Veel zou ons bespaard zyn geble ven indien het Vaticaan minder hals starrig was geweest en niet de moge lijkheid van een modus vivendi met het socialisme had afgewezen" zei hy. Dr. Plojhar, die 66 jaar is en de concentratiekampen van Buchenwald en Dachau heeft overleefd, is in het westen dikwyls scherp bekritiseerd om zyn collaboratie met de communis tische regering. Aartsbisschop Josef Beran, thans, na vele jaren het land niet te hebben mogen verlaten, een der curiekardi nalen van het Vaticaan, heeft hem in 1948 geschorst in zyn kerkelijke functies. Volgens Plojhar heeft een Tsjechoslowaakse bisschopsconferen tie nog geen twee jaar later deze maatregel ingetrokken. Hy zei dat zyn party de regering zal verzoeken de vraag in overweging te nemen of enkele van de voorheen door de staat gesloten en onteigende kloosters weer kunnen worden her opend en ter beschikking van de mon niken en nonnen kunnen worden ge steld. Hy zei, dat veel zal afhangen van het aantal r. katholieken, dat nog in een religieuze orde wil treden. Het feit, dat in vele kloosters van het. land slechts weinige monniken of nonnen verbleven, leverde de autori teiten in 1950 en 1951 een maatschap- peiyk argument voor de sluiting. Sommige van de vroegere monniken hebben als wereldgeesteiyken kunnen werken, andere hebben vrijwillig werkzaamheden in de industrie aan vaard en aan weer anderen werd door de autoriteiten herderiyke arbeid verboden. „Slechts een gedeelte van de mis schien 1.000 of 1.500, die op het ogen blik geen herderiyke functie uitoefe nen, zal de zielzorg willen hervat ten", zei de minister. „Anderen zyn te oud, hebben aanvaardbare posities gevonden of zijn in het huwelijk ge treden". Standpunt Bonn Oder-N eisse-grens ongewijzigd Het standpunt van de Westduitse regering ten aanzien van de Oder- Neisse-grens is sinds de vorming van het coalitiekabinet van Kiesinger en Brandt in december 1966 niet ver anderd. Dit heeft de officiële woord voerder van de kanselarij gisteren meegedeeld naar aanleiding van de commentaren en de kritiek, die zyn gevolgd op de verklaring van Brandt tijdens het SPD-congres in Neuren berg, waarin hy zich voorstander toonde van erkenning van de hui dige grens tussen Oost-Dultsland en Polen. De woordvoerder herinnerde er aan dat minister van Buitenlandse Za ken Brandt zelf op het congres heeft verklaard dat „de grenzen van een herenigd Duitsland niet anders kun nen worden vastgesteld dan door vrije onderhandelingen met een re gering van heel Duitsland" Dezelf de formulering komt voor in de re geringsverklaring van 13 december 1966. Afscheid pastoor drs. J. Bergers De pastoor van de Oud-Katholieke Kerk in Leiden, drs. J. Bergers, die benoemd is tot pastoor in Rotterdam, zal tydens een hoogmis op zondag 21 april afscheid nemen van zyn Leidse parochie. De daarop volgende zondag zal de nieuwe pastoor H. D. Ray- maekers worden geïnstalleerd. Treinongeluk in India: 31 doden By Jalvigi, 550 km ten zuidoosten van Bombay, zyn vannacht 31 per sonen omgekomen toen een sneltrein inliep op een stilstaande lokaaltrein. De sneltrein was op weg van Poona naar Bangalore. Er werden 34 perso nen gewond. ADVERTENTIE Bij VERKOUDHEDEN BINNENLAND Legioen van eer De heer F. J. Philips, president van de NV Philips Gloeilampenfabrieken in Eindhoven, is benoemd tot officier van het Le gioen van Eer. De Franse ambassa deur, de heer P. Siraud, heeft de heer Philips gisteren de bij deze onder scheiding behorende versierselen overhandigd. Bouw-cao De termyn van drie weken, waarbinnen de bouw-cao kon worden goedgekeurd, is, overeen komstig de gedragsregels voor een vrijere loonpolitiek, met drie weken verlengd. Verwacht wordit dat bin nenkort de commissie van „vyf wyze mannen" zal byeen komen om, op verzoek van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, te advi seren over deze cao. De minister heeft van zyn voornemen tot het vragen van advies aan deze commis sie vorige week melding gemaakt na het gesprek met een delegatie uit het bestuur van de stichting. C.a.o.-meubelindustrie De dele gaties in de vakraad voor de meu belindustrie en meubileringsbedry- ven zyn het eens geworden over een gewijzigde cao per 1 april. De voor naamste punten van het bereikte ak koord zyn: verhoging van de uur ionen met plusminus 4*4 pet, arbeids tijdsverkorting van 45 uur naar 43 3/4 uur per week met ingang van 1 september 1968 en een verhoging van de uurlonen per die datum met 2,85 pet en afschaffing van gemeen teklasse II met ingang van 1 Januari 1969 Propagandatournee De jonge renorganisatie van de stichting „Door de eeuwen trouw" organiseert in samenwerking met het actie-co mité „West-Iriangeen kolonie" in de maanden maart, april en mei 1968 een propaganda-tournee door Nederland, waarby aandacht zal worden besteed aan de rechten van de Papoea-bevolking en aan die van de Zuid-Mblukkers. Onderscheidingen De .Konink lijke Noord- en Zuidhollandsche red- dingmaatschappy" heeft de beman ningsleden van de reddingboot ge broeders Luden, in Oostmahorn on derscheiden in verband met het red- dén van 21 personen van het West duitse vrachtschip „Bavaria" op 7 maart jl. De schipper S. Zeeman, die deze moeilijke redding leidde krijgt de grote zilveren medaille van de KNZHRM, met getuigschrift en de opvarenden W. Willstra, W. Zylstra en K. Visser de kleine zilveren me daille van deze maatschappij BUITENLAND Amerikaanse deserteur» De Zweedse autoriteiten hebben acht Amerikaanse deserteurs vergunning gegeven in Zweden te biyven. Sedert het begin van het jaar is aan 28 Amerikaanse deserteurs asiel ver leend. Eén van de Amerikanen keer de twee weken geleden naar zyn een heid in Duitsland terug. Spaanse studenten De rector van de universiteit van Santiago, waar de studenten al langer dan een week weigeren de colleges by te wo nen. heeft gisteren gezegd dat de studenten dienen terug te keren of anders hun beurs riskeren. In een verklaring werd gezegd dat het uni versiteitsbestuur zou uitgaan van het principe van collectieve schuld. Stu- dentenbyeenkomsten zyn verboden verklaard. Priesters (145) verlaten ambt In 1967 zyn 145 Nederlandse rooms-katholieke priesters uit het ambt getreden. Dat is 1 procent van alle in binnen- en buitenland wer kenden Nederlandse priesters 14.190. Voor het eerst zyn in de telling in het buitenland werkende priesters doorgaans missionarissen opgeno men. Dit ötaat in een publikatie van het Katholiek Sociaal Kerkeiyk Instituut ji Den Haag. In 1960 traden er 60. in 1965 traden er 30 uit. Het in stituut heeft het onderzoek ver richt in opdracht van het pastoraal instituut van de Nederlandse kerk provincie. van Afrika. Familieleden van Soares hebben dit meegedeeld. „Opgegeten" De regering van de staat Rajasten in India heeft ge weigerd de verklaring van een graan handelaar te geloven dat duiven 100 ton vermiste tarwe hebben opgege ten. De minister van Voedsel van Ra- jastan heeft tegen het parlement van de staat gezegd dat er een onderzoek was ingesteld naar de verdwyning van de ingevoerde tarwe. Bommen by V.S. consulaat Gis teren zyn in het Amerikaanse consu laat in Sao Paolo twee bommen ont ploft die aanzieniyke schade heb ben veroorzaakt. Volgens de eerste berichten heeft de politie drie stu denten gearresteerd. Smartegeld Een 72-jarige Duit ser heeft zyn eis om smartegeld we gens een hartaanval aan het graf van zijn by een verkeersonge luk om het leven gekomen zoon toe gewezen gekregen. De schuld van het ongeluk droeg een Amerikaanse mi litair voor wie de Bondsrepubliek in dit geval aansprakelijk was. Het smartegeld werd bepaald op tweedui zend mark, omdat het hart van de 72-jarige al niet zo best meer was. Wind tilt vrachtwagen op Een krachtige wind heeft in Denemarken tussen Aarhus en Horsens een vracht wagen, die 15 ton ijzeren platen ver voerde, opgetild. Eén van de platen vloog naar de andere kant van de weg en sneed de kabine van een vrachtwagen, komend uit tegenover gestelde richting doormidden. Twee Argentynse staatssecretaris sen afgetreden Gisteravond zijn twee staatssecretarissen in het kabi net van de Argentynse president On- ganio afgetreden. Het aantal minis ters en staatssecretarissen, dat in de laatste zeven dagen ontslag heeft ge nomen, is daarmee gestegen tot vier. Stryd voor burgerrechten Op een massabyeenkomst ter ondersteuning van stakende straatvegers in Mem phis heeft dominee Martin Luther King maandag verklaard, dat de stryd voor de burgerrechten gewon nen is en dat het nu tijd is om te vechten voor een behooriyk inkomen. Staking verpleegsters ten einde Aan de drie weken lange staking van de Finse verpleegsters is een eind gekomen na het bereiken van een ak koord over salarisverhoging en arbeidsduur. Aan de staking hadden 10.000 verpleegsters en vroedvrouwen in een veertigtal plaatsen deelgeno men. Kinderen bij brand omgekomen In de Amerikaanse stad Decatur zijn vyf kinderen uit een gezin by brand in hun huis omgekomen. De ouders waren niet thuis vader werkte en moeder was aan het winkelen. „ONWAARDIGE STAP" „De Russisoh - Orthodoxe Kerk heeft diep verdriet en spyt, dat een dienaar van deze kerk onlangs in Ge- nève asiel heeft aangevraagd". Bis schop Juvenaly van het Moskouse pa triarchaat verklaarde gisteren in Haarlem, dat hij een dergelijke stap voor een Russische burger al onaan vaardbaar vindt, laat staan voor een priester. Hy noemt diens beslissing „een onwaardige stap". Bisschop Juvenaly leidt een delega tie, die momenteel een bezoek brengt aan de Russisch-Orthodoxe parochies in West-Europa. De delegatie heeft in Genève gesprekken gevoerd met hoge functionarissen van de Wereld raad van. Kerken. De asiel-aanvraag van de Russisch-Orthodoxe afgevaar- digde bij de Wereldraad geschiedde enkele dagen nadat de delegatie Ge nève had verlaten. De delegatie heeft gisteren bezoe ken gebracht aan de oud-katholieke aartsbisschop Rinkel en de rooms-' tholieke kardinaal Alfrink. 's Avonds volgde een bezoek aan de hervormde synode in Den Haag. Bisschop Ju venaly was by al deze bezoeken zeer getroffen door de „zeer broederiyke atmosfeer". Kardinaal Alfrink vond hy een hartelyke, eenvoudige man, waarmee hy plezierig had kunnen praten. De Russische delegatie had voor vandaag bezoeken aan de paro chies in Rotterdam, Groningen en Den Haag op het programma staan. WOENSDAG Gebouw Chr. Soc. Belangen. Leidse Chr. Besturenbond, spr. dhr. L. G. v. Dalen over „Het C.N.V. en ontwikke lingshulp" 8 uur nam. Schelpenkade 6: Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. drs. J. Wlettering over „Mod. methoden bij het onderzoek naar de onderlinge ver wantschap binnen de groep mannetjes- en stekelvarens" 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: K. en O. Hoofd stad-Operette met .Wiener Blut". 8 u. nam. Schouwburg: K. en O.-avond voor jongeren. Optreden van F udewijn de Groot en Martine Bijl. 8.30 uur nam. Camera-theater: K en O-film van de maand „Une femme marlée". 7 en 9.15 uur nam. Oegstgeest (Gemeente-centrum: K en O Lezing prof. dr. J. W. Schulte Nordholt over Amerika. 8 uur nam. DONDERDAG 3de Binnenvestgracht: Kantine Clos en Leembruggen Contact-ruilavond. J. V. Philatelica. 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal: K en O. meester- serie. R'dams Phllh. Orkest o.l.v. Jean Pournet m.m.v. Bruno Leonardo Gel- ber. 8 uur nam. Den Burcht: Jacobazaal)Jaarver gadering „De Natuurvriend" 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde Leid se Hofjes. Dia- en filmavond 8 uur nam Leonardushuls (Haagweg) Show sport-en kampeerartlkelen, wasautoma ten, vloerbedekking, gasverwarmlng en ,,doe-het-zelf"artlkelen. 7 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls): Bijeen komst afd. Lelden D'66. Spr. A. de Goede „Balans van één jaar parlemen taire ervaring en partyvernieuwing. 9 uur nam. VRIJDAG Stadsgehoorzaal: Modeshow Kleding magazijn „de Faam". 8.15 uur nam. St. Antonlus clubhuis: Feest avond Chr. Bedryfsbond voor de Me taalnijverheid en de Elektrotechnische Industrie 8 uur nam. Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11): Heropening Galerie i.v.m. overname d. Lelds Academisch Kunstcentrum. 9.30 uur nam. Auberge frangaiae (Kloksteeg 19) Leids Zoldercabaret. 9 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Boshuis (achter Hoflaan 64): Ruil beurs. 7 uur nam. O^ening^ Leonardushuls (Haagweg) Show sport-en kampeerartlkelen, wasauto maten. vloerbedekking, gasverwarmlng en „doe-het-zelf"-artikelen. 7 u. nam. Wassenaar Kunstzaal Heuff Tentoon stelling aquarellen Hans van Blooys. Maandag t.em. zaterdag 10 uur voorm. - 5 uur nam., bovendien dinsdag 8-10 uur nam. (t.e'.m. 3 april). ZATERDAG Hockeykantine Roomburg: Folk Beat 14. Optreden van trio Theo Loevendie. 8 uur nam. Mess. Doelenkazerne: Jaarverg. Zuid- Holland Noord. Bond van Ned. Mi litaire Oorlogsslachtoffers. 3 uur nam. Chr. Geref. Kerk: Orgelconcert Jan Bonefaas 8 uur nam. Vervolg van pagina 1 De kinderbyslag wordt verhoogd volgens een selectief systeem waar van vooral de meest behoeftigen zul len profiteren. Een schok veroor zaakte de aangekondigde verhoging met vyftig procent van de gehate be lasting op het personeel in dienst- verleende bedrijven, een maatregel die motie leiden tot grotere efficiëncy en overheveling van arbeidskrachten naar de industrie. Ei- komt een nieuwe belastingrege ling voor mensen die ouder zyn dan vyftig jaar. Iedereen die op 6 april 51 jaar wordt zal vyf procent van zyn inkomsten in het voorgaande jaar belastingvrij mogen verdienen. Voor elk volgend jaar wordt dit per centage met vyf verhoogd en voor degenen die ouder zyn dan 65 jaar zal driekwart van het Inkomen be lastingvrij zyn. Fransen Jenkins heeft met deze begroting min of meer het voorbeeld gevolgd van de Fransen na hun tweede deva luatie in 1958. De maarregelen zullen in de tweede helft van dit jaar al een matig surplus op de betalingsbalans moeten gaan opleveren. Vanaf midden 1969 zullen de ge noemde 500 miljoen haalbaar moeten zyn. De minister heeft, in totaal, een aderlating in de koopkracht van 923 miljoen pond sterling over een vol jaar toegepast. Dit jaar zal de finan ciële bloedaftapping 775 miljoen pond bedragen. Dit betekent dat de bin nenlandse consumptie met 500 mil joen pond (of twee procent) wordt afgeroomd. Zonder deze begroting zou de vraag vermoedelijk met één procent zyn toegenomen, zodat het effect van alle maatregelen slechts een daling in de consumptie van één procent zal kunnen zyn. Deze begroting zal wel ongeveer overeenkomen met de wensen van Engelands buitenlandse geldschieters, die grote druk uitoefenen op de Britse regering. De verlaging der regerings uitgaven met 300 miljoen pond zet ten, samen met de nieuwe belasting maatregelen, naar men hoopt, een forse domper op de inflatie. In deze begroting ontbreken extra financiële prikkels voor de export, omdat de al bestaande (inclusief het ongeveer ne gen procent prijsvoordeel van de de valuatie) voldoende worden geacht. ZONDAG Rijnlands lyceum (M. H. in» laan l): Gem. voor oorsprong christendom, afd. Oegstgeest1 evang. N. v. d Brugge. 7.30 uur' Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der L dagen. Spr. dhr. Diender. IO.80 voorm zyisingel 2. Volle Evangelie-ztM Spr. dhr. J. zylstra 10 uur evangellsatiefllm 7.30 uur nam. Rest. De Doelen: Leidse Anu' fotografenvereniging 8 uur nam Bellevue: Forumavond Ned. Kapperspatroonsbond. 8 uur nam, Rest v. d. Heyden: Jaarverg „Koninginnedag". 8 uur nam. StadsgehoorzaalLelds Kam? zingt Bach's Johannes Passion Residentie Kamerorkest. 8.15 ut StadsgehoorzaalInspectievtn ring Ver. van Onderwyzers(esW* uur voorm. vers". 8 uur nam. De Lakenhal- K en O-serie u van deze tyd ln samenwerking LAK. Concert Instant Composers 8 uur nam. Ch. de Bournbonhof: Elektrc club ..De deteotor" 7.30-9.30 uur Pardoeza (Doezastr.)Politiek punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwi Zitting Bouwfonds Ned. Genr# 7-8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: zing dr. J. Klima over „Staat en' schappij in het oude Mesopotar 8 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Bonnie and Clyde", Dageiyks 2.30. 7 en 9.15 uur. 2.3(5. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De twaalf veroordet 14 Jr. Dagelijks 2 en 8 uur. Z 2. 5 en 8 uur. Rex: „Onze man ln Bagdad", kP Dageiyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Z 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. L Lhlo: „The way west", 14 J gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zoni 4.45, 7 en 9.15 uur. 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Citizen Kane", 18 geiyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondj 4.45, 7 en 9.16 uur. Woensdag &n „Une femme marlée", 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vllst (Botermai rol Tentoonstelling werk van Karei gers. Geopend dinsdag t/m zate uur voorm. 6 uur maart) Lakenhal: Tentoonstelling Zaalberg 50 jaar pottebakker. 10 uur voorm. 4 uur 1-4 uur nam. (tot 21 april). Lakenhal: Tentoonstelling v keningen uit de collectie J. Boom. Werkd. 10 uur voorma- nam.; zond. 1—4 uur nam. maart). De Lakenhal: Dag. 10—4 uur) 1-4 uur Rijksmuseum van Oudhedq^ penburg 28): Werkd. 10 uur vtH 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbulslaan) H) Rijksmuseum voor Volken! (Steenstraat 1): dag. 10—5 ui Jags 1-5 uur nam. Ryksmuseum voor Volken) Tentoonstelling Collectie Lechii Japanse Kunst Werkd. 10 uur tot 5 uur nam.; zondags 1B uc RUksmuseum voor de der natuurwetenschappen: Ds| uur, zond. 1-4 uur. Avond- en nachtdienst der apot Geopend voor spoedeisende g Doeza Apotheek. Doezastr. 21313. Apotheek R. van Breest SmalJ* te Leiderdorp en de Oegstgeesü 1 theek zyn de gehele week geopf M WEEKEINDEDIENST DEipe HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur plege men de eigen hulsarte, i&0{ tot zondagnacht 34 uur de d: telefoon 2 222 2. ]h( ter HAAGS AGEND WOENSDAG 20 MAART Kon. Schouwburg. Ned. Dam ter. Joseph's Place, 22.30 uur, Comlque: „Angels en seksen". Poppentheaters: Guldo van' WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nol Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven geh. bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. Zuid-Limburg zwaar bew. Helsinki licht bew. Stockholm sneeuw Oslo zwaar bew. Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Pome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon regen zwaar bew. geh. bew. half bew. licht bew. geh. bew. zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. licht bew. half bew. half bew. mist zwaar bew. geh. bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. licht bew. geh. bew.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2