ERIC HTEN CHARLES CHARLOTTE SCH EEPS lf%B Kunstgebit? u wilt kopen blijven? Je hebt de elektriciteit en de waterleiding kapot gemaaktf Ons keurige bankstel!" Meiaasprevelde Joris haastig wegvliegend. „Men waardeert mijn kracht niet.Ik zal moeten uitzien naar een groter spekta kelstuk om me bemind te maken. Hij begon de omgeving af te zoeken naar iets groots, waarbij hij in zou kunnen grijpen. En dank zij z'n radar-ogen ontdekte hij al spoedig een groot schip, dat op zee door een storm was overval len en op het punt stond om te zinken. weer boven water. Ik heb hem nooit gevraagd wat hij op zijn vrije dag uitvoerde. Ik vond, met uw permissie, dat ik daar niets mee te maken had". Rechter Tie is een beetje geërgerd door de zelf voldane toon van de gildemeester„Hoe lang was Wang al bij u in dienstvraagt hij kortaf. „Een jaar ongeveer", antwoordt de gildemeester prompt. „Hij kwam uit de hoofdstad met een aan bevelingsbrief van een collega daar, een bekende goudsmid. Ik had juist iemand nodig om mijn kleinkinderen les te geven, en daarom héb ik hem onmiddellijk aangenomen. Het leek me geen kwade kerel, misschien een beetje stug in de omgang, maar dat kan geen kwaad in het onderwijs". teruit, toen Brammetje zonder aarzelen het luik opende. Kleine rookwolkjes kwamen door de kieren naar buiten. „Stoom," zei Bram. „Het wordt hoe langer hoe gekker. ..je zou bijna denken, dat we werkelijk in een fabriek zijn beland." Moeten we de politie gaan waarschuwen?" vroeg Karo. De1 ^vaterpolitie.."lei Kar^jog'maar hij had cd begrepen dat Bram zelf door het luik naar binnen wilde. Ons dagelijks vervolgverhaal ting. Wa Maas [aren ee jenden samen op de trans en over het golvende land, dat be etle en vredige beeld, opeens in een beeld van ver- Want aan de andere zijde zagen zij Duitsers, die een pontonbrug aan te r bulderen van oe kanonnen een onweer, soms spatte br in de rivier op tot een enor- jein, als er kogels in vielen en 1 lekten rode tongen van de hemel. Christiaan had baron een kijker meegekre- rlotte kon door de kijker dui ten kasteel zien op Belgisch Er hadden mensen gewoond, eger vrienden waren geweest ir grootouders. Charlotte had r moeder horen vertellen en ïeg ook begrepen, dat de ou- haar moeder boos op haar I Jover haar huwelijk en dat alle den en goede bekenden sinds meer van zich hadden la- ^n. Ook die bekenden hadden zo dichtbij gewoond en ,an, alsof A stond, hoewel* ijls had gel< tuin Duitse officieren bij een dronken iets en zagen er op- en JorspronieHj'ke roman door Willy Corsari i ireef langzaam aan; Charlot- Zij wendde zich af en richtte aar het dorp, om laljt alles te vergeten bij het 01 fde beeld van de kleine hui plein, het kerkje, de boe- Daar was alles zo vredig, de landweg een auto na- draaide aan de kijker, om kunnen onderscheiden. Een omgeving iets zeld- Hier in de buurt had alleen Loovers er nu een. Domien teld, dat de wegen zwart wa- auto's, maar in de besloten- Cronenborg had zij daar kunnen zien. Nu volgde zij ar blik het speelgoed-kleine zag het de dorpsstraat inrij- verder gaan, het dorp weer het verdween onder het loof gr-jte bomen, die e&n dak boven de holle, steile weg kasteel. een auto hierheen gereden", opgewonden. Zouden het ingen zijn? Zouden ze hier teleurgesteld geweest, dat vluchtelingen in het kasteel ondergebracht. Haar vader teld, dat de baron had aange- te herbergen in de linker- Maar zij die in het dorp wa- omen, werden doorgebracht mpen. ;hien mensen die verdwaald 1 haar vader. ngen de kijker terugbrengen stiaan sprak even met de oude wat hij gezien en gehoord arlotte stond aan een der ra- opeens riep zij zijn ze. Ze zijn hier. O, het vluchtelingen! Haar vader haar en keek naar beneden, „En de meubelen, de tapijten en ,3erg maar wat weg". Christiaan deed wat hem was op gedragen. Hij liet de kamers in de linkervleugel in orde brengen voor de vluchtelingen. Niet voor zij veilig en wel waren geïnstalleerd kwam hij de baron vertellen, wie de vluchtelin gen waren. „Uw schoondochter", zei hij „en uw kleinkinderen". De oude man was geschokt. Een ogenblik leek hij op het punt, in woe de uit te barsten. Toen haalde hij de Zo kwam Adèle Duray van Cronen- borg eindelijk op bezoek bij haar schoonvader. Charlotte soms herinnerd werd een bloem, een altijd als bij hun het tengere jonge '.o stil. Er bleef al- haar het wonder- als een onzicht- Werelddiaconaat begint jeugdzorg in Brazilië Het Gereformeerd Werelddioca- naat zal in Brazilië hulp gaan verle nen aan de tienduizenden zwervende kinderen in de stad Sao Paulo. Van wege de losse huwelijksbanden in de Braziliaanse maatschappij hebben kinderen vaak gi turn en opdracht ADVERTENTIE Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, bescher mend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men kan rustig eten, lachen, niezen en spreken, in vele ge- aemakkelijk als met een inde vallen even natuurlijk de voortd en verschuivei komt verwom Dent< Geen liven van het gebit en voor- /onding van het gehemelte, houdt ook de adem fris. Geen onaangename smaak of hinder- strooibus slechts en drogisterijen. Zo stond zij tussen al die opgewon den mensen. Haar moeder sprak on ophoudelijk, in een mengelmoes van Frans en gebroken Nederlands, haar r klaagde, morde, snauwde in wilde weg, zij stond daar zwijgend koffertje in de hand en over de andere arm twee zware mantels. Misschien was het, omdat zij zo stil daar stond, dat Charlotte's aandacht dadelijk op haar gericht werd. Toen was het de uitdrukking van de grote, donkerblauwe ogen die haar aanza gen en de glimlach van de bleke lip pen, die haar onweerstaanbaar aan trokken. Zij nam haar het koffertje en de mantels af en zei: „Ik breng ze wel binnen. Ze kwam terugrennen en zij, anders zo bang voor vreemden, drong door de bedienden heen en langs de broer, om tegen het vreem- meisje te zeggen: „Ga mee. Zij heen, bracht haar binnen, liet haar stoel en rende •oodjes klaar te terug met een schotel met (Wordt vervolgd) Dividend-emissie van Albert Heyn Het bestuur van Albert Heijn N.V. deelt mede, dat het jaarverslag over het boekjaar 1967 omstreeks 22 april zal verschijnen. Aan de op 3 mei te houden algemene vergadering van aandeelhouders zal worden voorge steld het dividend op de gewone aan delen over 1967 vast te stellen op 20 Indien dit voorstel wordt aan vaard, zal op de 4 winstdelende klantenobligaties per 1 julie 12 Vi betaalbaar zijn, waarvan 4 inte rest en 8 Yz uit hoofde van het winstdelend recht van deze obliga ties. De omwisseling van de huidige aandeelbe wijzen van f 1.000,-- nomi naal In nieuwe aandeelbewijzen, ver tegenwoordigende 50 aandelen van f 20,-- nominaal, zal binnenkort plaatsvinden. Voorts Is besloten het geplaatste aandelenkapitaal met f7.750.000 no minaal te vergroten, middels een emissie met voorkeursrecht van de aandeelhouders, in de verhouding De koers van uitgifte zal kort voor het verschijnen van het prospectus worden bekend gemaakt. Buitenge wone omsetandigheden voorbehouden zal het dividend van 20 op het ver hoogde aandelenkapitaal gehand haafd kunnen worden, aldus het com- "JÜPPERWARE u wilt nieuwe artikelen bekijken PANDA EN DE MEESTER-SUPERMAN. 1597. Joris zette het flatgebouw voorzichtig terug op de plek waar hij het had opgelicht. Maar het valt nu eenmaal niet mee om zo'n groot bouwwerk keurig recht te houden. En daarom gleden er meer en meer meubeltjes over de hellende vloeren door de ramen heen naar buiten. „Sukkel! Schurk!" riepen de inwoners boos, terwijl ze naar buiten draafden. ,Jtan je niet met je handen van ons huis af- RECHTER TIE EN DE TWEE BEDELAARS Verh. 14. 1413. Het onverwachte nieuws schijnt de gildemeester ont nuchterd te hebben. „Nu begrijp ik dat Wang eergisteren niet is thuisgekomen"begint hij te mopperen. „En ik zit met de narig heid. Waar vind ik zo gauw een nieuwe huisleraar?" Weet u waar Wang naar toe was gegaan op de dag dat hij verdween?" infor meert de Rechter. Ling gaat eindelijk zitten en zegt: „Houdt u mij ten goede, Edelachtbare, maar ik ben er niet de man naar om mij te bemoeien met de privé-aangelegenheden van mijn per soneel. Wang had iedere donderdag vrij. Woensdagavond na het eten verdween hij en donderdagsavonds voor het eten kwam hij DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK lom^ntegendee^lelflphet'baken%m persoonlijk te consta at er inderdaad een eigenaardige trilling door het „Dat kan niet van de golven zijn." stelde hij dt Het is iets, dat uit de boei zelf voortkomt. Ik zou wel eens een

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 17