[iecord voor Schoutsen Tennis tot diep in de nacht YEGLO behaalde zeven Leidse badmintontitels NOG GEEN JONGE PRAESES KNLTB 5Amsterdammer komt tot Z2.15.4 op 200 m rugslag Kt Leidse Schaakbond 1 0SDAG 19 MAART 1968 lElDSCH DAGBLAD - SPOKT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD nis, Minsk De pillen, poeders en drankjes, die de Nederland zwemploeg het afgelopen weekeinde in Minsk naar binnen jeft moeten werken, schijnen goed te hebben geholpen. Het jtal zieken vermindert zienderogen, de gezichten krijgen wat ieer kleur en ook de resultaten waren op de derde dag van de lernationale zwemwedstrijden weer een stuk beter. r olid •ii.ytf etere resultaten fooral Bob Schoutsen bleek giste- weer helemaal in zijn oude doen. lange, 16-jarige Amsterdammer, zondag niet alleen zijn ploegge- en, maar ook zichzelf danig had urgesteld met zijn slechte presta- 100 meter rugslag, verraste leien met een nieuw Nederlands ord op de 200 meter rugslag 5.4). In de morgenuren, tijdens de ïctlebes, was al gebleken, dat een resultaat tot de mogelijkheden behoren. ider zich van het tempo van de (id* lere zwemmers wat aan te trek- joeg Bob al op de eerste hon- meter naar een tussentijd, die spectieven bood. Op de laatste banen nauwelijks verslappend, hij uit op een tijd die slechts jjeconden boven zijn eigen Neder- record lag. De basis voor een uwe topprestatie in de finale was lelijk gelegd. In die eindstrijd 5ht hij omdat hij in de series de tijd had gemaakt, in de middel- baan tussen wereldrecordhouder ud Matthes en de sterke Rus Mazarov starten. Het werd opwindende race. Direct na het teehot zwom Matthes van de an- weg, maar Mazarov enSchou- gaven elkaar in het wildschui- water niets toe. m veel sterkere derde baan van j iRus, deed de weegschaal echter "®potte in diens voordeel overslaan. Amsterdamse scholier, die op de 1ste vijftig meter ook nog een keer de lijn zou raken, moest twee drie meter toe- en die kon hij in een verkramp- elndsprint niet meer goedmaken, werd tenslotte een derde plaats de Nederlander in een nieuw lerlands record van 2.15.4. Hij was tevreden mee, maar vond het bij inzien jammer, dat hy 's gens niet voluit had gezwommen series. „Toen voelde ik me [niet zo moe als nu", zei hij, na- hij de derde prijs (een fototoe- I in ontvangst had genomen. )k de overige leden van de Ne- andse ploeg zorgden maandag voor redelijke prestaties, al viel Dol ly Maaneman na haar zo goed ge zwommen 400 meter van zondag nu op de 200 meter tegen. zy finishte als achtste, nog achter de met maag klachten worstelende Mirjam van Hemert, die er ondanks een formida bele eindsprint niet in slaagde de derde plaats te behalen. Zij werd nu zesde in een tijd die maar 0,2 secon den slechter was dan die van de als derde eindigende Russin Oestinova. Henny Penterman plaatste zich zonder moeite in de finale van de 400 meter wisselslag. Het is voor de laconieke Amsterdamse jammer, dat de Europese recordhoudster op deze afstand, de Oostduitse Sabine Stein- bach, op het laatste moment besloot niet naar Minsk te gaan. Ook Ada Kok (onder de 2.30.0 op de 200 meter vlinderslag), de 4x100 m vrije slag estafetteploeg dames, bestaande uit Dolly Maaneman, Corrie Mulder, Mirjam van Hemert en Nel Bos, en Klenie Bimolt (op de 200 meter schoolslag) plaatsten zich gemakke lijk voor de eindstrijd. Dit succes was echter niet voorbehouden aan Marjan Janus en een falende Hans Spijkerman. Zij werden in de series van de 200 meter schoolslag geëli mineerd. Op de 4x100 meter vrije slag estafette had Nederland ver stek laten gaan, omdat Elt Drenth ziek was. De Utrechter mocht van de dokter pas gistermiddag weer naar buiten. en Uitslag" 200 meter schoolslag dames1Svet- lana Babanina (Rusl.) 2.49.4, 2. G-ali- na Prozoemensjikova (Rusl.) 2.50.3, 4. Klenie Bimolt (Ned.) 2.52.2. 200 m vrije slag: 1. Olga Kosiceva (Tsj.-Sl.) 2.15.2 (Tsjechisch record), 2. Antonina Rudenko (Rusl.) 2.17.8, 6. Mirjam van Hemert (Ned.) 2.20.5, 8. Dolly Maaneman (Ned.) 2.24.1. 200 m vlinderslag: 1. Ada Kok 2.29.62. Tatjana Dewjatof (Rusl.) 2.41.0,'3. Christine Strubin (O.-Dld.) 2.44.2. 200 meter schoolslag heren: 1. Georgi Prokopenko (Rusl.) 2.29.2, 2. Igor Monohoejkww (Rusl.) 2.30.6. Toch niet conservatief TRECHT De heer P. D. A. der Heyde (66) heeft zaterdag voorzitterschap van de Ko- i|jke Nederlandse Lawntennis- I overgedragen aan de heer H. Hoegee uit Den Haag (64), tot er een van de twee vice-voorzit- van de bond. Deze laatste func- zal vooralsnog onbezet blijven, mals zijn voorganger heeft de awe voorzitter bedongen dat zijn itstermijn van korte duur zal zijn ia A twee jaar)opdat binnen af- nbare tijd de door beiden nood- elflk geachte verjonging een be- 8 zal kunnen krijgen. De heer Van Heyde werd tegen zijai zin Jaar geleden benoemd tot idsvoorzitter. HU stelde toen als irwaarde dat hij na twee jaar zou rden opgevolgd door een jongere. n bleek niet te vinden. Van der jde bleef nog twee jaar aan en idigde toen onherroepelijk zijn af- £id aan. Vergrijsd Dat een vergrijsd bestuurskader it per definitie conservatief behoeft zijn, bewees het KNLTB-bestuur cTduldelijk. In de precaire kwestie het open tennis heeft Nederland lozen voor het meest extreme voor- I: dat van Zweden, dat als eerste handeld zal worden tijdens de bui tgewone vergadering van de inter zonale federatie op 30 maart a.s. Parijs. Mocht dit voorstel-afschaf- i? van het woord amateur, open emooien en grote zelfstandigheid m de nationale bonden de twee- fde meerderheid niet halen, dan zal herland stemmen voor het be- cursvoorstel, dat eveneens be bouwd kan worden als een poging it einde te maken aan het steeds foter wordende euvel van het bij namateur isme. Hierbij wordt 'ast de profs en de amateurs een feuwe categorie geschapen van se- •professionals. Het aantal open &nooien zou daarbij beperkt blij- ffl tot tien. Indien geen van beide Bretellen wordt aanvaard en Groot ttt&nnië uit de internationale fe- gestoten zou moeten worden, ®dat het Wimbledon op eigen ge- ■S „open" heeft gemaakt, mach te de vergadering de heren Heyer Renaud te handelen naar bewind w zaken. Sponsors KNLTB conformeerde zich ver- voorzichtig aan een ander tijds- nsel: het sponsorschap. Er komt een tenmis-ontwikkelingsfonds, waarin gelden bijeen zullen worden gebracht van bepaalde personen of firma's, die financiële hulpk bieden met een gericht doel. Inkomsten uit reclame zullen vooralsnog zeker niet in het fonds terechtkomen. De tennisbond maakt een periode door van snelle groei. Eind 1967 telde de bond 83.926 leden en is daarmee de op vier na grootste bond van Ne derland. Hans Spijkerman plaatste zich niet voor de finale. Met 2.46.4 eindigde hij als 29ste. 200 meter wisselslag: 1. Wladimir Krawchenko (Rusl.) 2.16.6 (nieuw Russisch record), 2. Alexander Da- nilow (Rusl.) 2.18.8. 200 m rugslag: 1. Roland Matthes (O.-Dld.) 2.11.2, 2. Wiiktor Mazarow (Rusl.) 2.12.9 ,3. Bob Schoutsen (Ned.) 2.15.4. 200 m vrije slag: 1. Leonid Iliohew (Rusl.) 2.00.1, 2. Georgi Kullkov (Rusl.) 2.00.1. Geldboete voor Selling en Karsmakers UTRECHT De sportoommissie van die Kanimkiy-ke Nederlandse Mo torrijders Vereniging heeft gister avond de rijders Pierre Karsmakers en Frits Selling een geldboete en een voorwaardelijke schorsing van drie maanden met een proeftijd tot 31 december 1968 opgelegd. Verder be krachtigde de commissie het start verbod van beide rijders voor de Cross der Azen, die zondag in St. Anthonis is verreden. Karsmakers en Selling werden be straft wegens onbehoorlijk gedrag tijdens een cross in Raaite op 10 maart Jl. Beide rijders hebben el kaar moedwillig gehinderd en trap ten bovendien naar elkaar. Verder heeft Karsmakers een aanwijzing van een official genegeerd. De straf fen zijn niet zo zwaar uitgevallen, omdat zowel Karsmakers als Selling nog nooit eerder waren gestraft en zij het onsportieve van hun gedrag Bob Schoutsen vestigde in Minsk een nieuw nationaal re cord. Winst voor Okker in Caracas CARACAS Tom Okker en de Amerikaan Martin Riessen zijn win naar geworden van het dubbelspel van het internationale tennistoernooi, dat in Caracas is gehouden. In de eindstrijd versloeg de Nederlands- Amerikaanse combinatie de Span jaarden Manuel OrantesLuis Arilla met 6—2 6—2 6—3. Riessen won ook het heren enkel spel. In de eindstrijd zegevierde hij met 61 86 over zijn landgenoot Cliff Richey. Ann Haydon-Jones triomfeerde in de finale dames enkelspel over de Amerikaanse Julie Heldman. De En gelse moest felle strijd leveren, om haar tegenstandster te verslaan. De cijfers waren 64 116. Judo-examens Tijdens het afgelopen week-end slaagden in Overveen voor hun zwar te band1: de 15-jarige aspiranten- kampioen van Zuid-Holland, Wout Holverda en de 16-jarige aspirant Tonnie Seriier, beiden judoka's uit het aspirantenteam van sportschool De Vries. Voorts won het aspiranten-team van Sportschool De Vries een wed strijd tegen sportschool Hennevel d uit Maassluis met 2722, terwijl ook het B-team baas in eigen huis bleef met 20—17. Wedstrijdschema wat in de war De Leidse badmintonkampioenschappen zijn evenals vorig jaar een groot sportiej succes geworden. Dit ondanks de handi cap, dat het toernooi in vier zalen verspeeld moest worden. Het wedstrijdschema werd bovendien danig in de war gestuurd doordat vele partijen een derde game of verlenging vergden. Bondsgedelegeerde Frazer sprak bij de prijsuitreiking dan ook de hoop uit, dat de volgende Leidse kampioenschappen einde lijk in een sporthal kunnen worden gespeeld. In de A/B-klasse gingen 4 van de 5 titels naar VEGLO, Racketeers legde beslag op de vijfde. Door het niet spe len van mevr. v. Balgooy, wegens ziekte, miste VEGLO één van zijn be langrijkste troeven. Zonder twijfel is de titel bij de dames echter terecht gekomen bij degene die er de meeste aanspraak op had: mej. Th. Diep straten (Racketeers). Bij de heren prolongeerde de water- vlugge Fea zijn titel. Ondanks alle be wondering voor diens spel moet in één adem genoemd worden A. de Vrind van Meerburg, die zondagoch tend ook nog in Zeist aan een toer nooi had deelgenomen en die eigenlijk noch in de finale van het herenenkel noch in het gemengd dubbel tot zijn normale spel kon komen. Nadat hij zich in de demifinale van het enkel spel met moeite van de fanatieke Spadon (Smash) had ontdaan, kon hij zich in de finale van het gemengd dubbel (met mej. M. de Vrind) niet staande houden tegen het overigens voortreffelijk spelende echtpaar Wong. Eén van de spannendste, tevens de langste partij van het toernooi, was de finale herendubbel, die na 5 kwar tier werd beslist ten gunste van de gebroeders J. E. Guérin. In de derde game van de party tegen hun clubgenoten Fea/Van Balgooy, deden zij achtereenvolgens een achterstand van 3—10. 10—13 en in de verlenging van 2—3 te niet. Mej. De Vrind In de C-klasse gingen 3 titels naar VEGLO, één naar Smash en èèn naar Meerburg. Bij de dames was mej. M. de Vrind (Meerburg) veruit de sterk ste. Noch mej. Wassenaar (L.B.V.), noch mej. Koolstra konden haar in moeilijkheden brengen. De winnaar van het herenenkelspel, T. Zijlstra (VEGLO) heeft daarentegen zeer veel strijd moeten leveren om de finale te bereiken. Vooral v. d. Loo en v. Haas teren (beiden Meerburg) leverden prachtig party. S. de Vreese (Leidse Shutteliers) mogen we de verrassing van het toernooi noemen. In korte tyd heeft hy zich opgewerkt tot een speler van kwaliteit. Voor het harde spel van Zyistra capituleerde hy niet dan na verwoede tegenstand. Ook in het herendubbel was het spel van v. Leeuwaarden/v. Werkum (VEGLO) een verrassing. De demifinale tegen Laman/De Rooy (Smash) en de fi nale tegen v. d. Loo/v. Haasteren was van by zonder goed gehalte. In het damesdubbel verliepen alle partyen van de kwartifinales af onder grote spanning met als hoogtepunt de fi nale tussen de dames Bol en H. Tram- per (VEGLO) en de dames Spadon/ v. Oorschot (Smash) door eerstge- noemden op het nippertje gewonnen. In het gemengd dubbel nam Smash revanche door een verdiende zege van mej. M. de Rooy/W. de Rooy op het VEGLO koppel mej. M. Tramper/ J. v. Werkum. De organisatoren van het toernooi met aan het hoofd de heer J. Schoen makers, kunnen op een zeer geslaagd en allerwege gewaardeerd toernooi terugzien. Uitslagen A/B-klasse, finales: HE FeaDe Vrind 15—11, 15—5. DE: mej. Th. Diepstratenmevr. T. v. Houten 11 3, 12—9. HD: J. E. Guérin—Fea/ v. Balgooy 12—15, 15—7. 18—16. DD: dames Omtzigt/v. Houtendames Guérin/Diepstraten 153, 1015, 15—12. GD: M. H. Wong—M. A. de Vrind 15—8, 15—4. C-klasse, finales: HE: ZyistraDe Vreese 1512, 1510. DE: De Vrind- Koolstra 11—2, 11—4. HD: v. Leeu waarden/v. Werkumv. Haasteren/ v. d. Loo 15—12, 15—18, 15—12. DD: Bol/TramperSpadon/v. Oorschot. 157, 17—18, 17—15; GD: M. W. de Rooy—Tramper/v. Werkum 17— 14, 15—7. Brief van Tom Okker Na myn wedstrijden in Salis bury (Noord-Carolina, VS) ging myn tennisreis naar Macon in de staat Georgia. Het zou de der de staat zyn, waarin ik tydens deze toernee speelde en ik heb wel gemerkt, dat de organisa toren van de toernooien zich al lemaal de grootste moeite ge troosten, om zo veel mogeiyk propaganda te maken voor „hun" toernooi. De tennisweek in Macon begon met een soort corso, dat door de stad trok en waarin enkele wagens meereden die op de tennissport betrekking hadden. Terwyl de stoet verder werd opgeluisterd door enkele fanfarekorpsen. Daar tussen reden de 24 uitgenodigde tennis sers in open auto's mee. 's A- vonds werd er een ontvangst ge houden in de country club, waar- by ook de gastvrouwen en gast heren van de spelers waren ge- inviteerd en natuuriyk ook de publiciteits -media De wedstrijden in Maoon wer den gespeeld in een gymnastiek lokaal van de universiteit; veel ruimte was daar natuuriyk niet, zodat er maar één baan uitge legd was. Het gevolg was, dat er alleen enkelspel gespeeld kon worden en het schema slechts uit 32 spelers bestond. Maar wat het toernooi te kort kwam, werd zeker goedgemaakt door de kwa liteit, want het was een sterk veld. De baan bestond uit een soort kunstgras. Het was een tapyt van plastic stoppels en speelde heel prettig, eigenlyk veel beter dan het natuurlyke gras, omdat je hier nooit een verkeerd ef fect op kreeg, zoals door onef fenheden op de buiten-grasbaan wed heel vaak het geval is. Het was prettig aan de voeten en de bal kwam laag en snel door, faotoren, die mij dus heel goed liggen. Wat dat aangaat, had ik het verder moeten schoppen, dan ik heb gedaan. Ik was ook dit keer de gast van een heel aardige Amerikaan se familie. Toen ik daar aan kwam hing de Nederlandse vlag uit. Ze hadden deze vlag zelf gemaakt. Het was wel jammer, dat ik hem niet lang heb kun nen hooghouden. Alles lukte niet tot my doorgedrongen. Op eens sloeg hy de meest onmo- gelyke ballen en kreeg ik geen voet meer aan de grond. Hy haalde op tot 54 en ik begon nerveus te raken en myn con trole op het spel te verliezen. Tot 7—7 kon ik gelijk bUjven, toen drukte hy met enkele for midabele slagen door. Met 36, 64 en 97 haalde hij de buit binnen. De volgende dag versloeg Ku- kal ook Riessen (64, 64) en hy verloor tenslotte in 5 sets van Sangster. Er waren verscheidene heel interessante party en, hetgeen wel te verwachten was met die sterke bezetting: Richey die ver rassend van Sangster verloor, Graebner, die 't onderspit moest delven tegen Leschley, Riessen dde evenals ik zelf niet op kon tegen Kukal, terwijl Holmberg in Leschley zyn meerdere moest erkennen. Leschley bleek ten slotte de sterkste van allen te zyn en ging met de eerste prys stryken, terwyi Sangster een eervolle tweede plaats innam. Jamaica Ik was hier als eerste ge plaatst, Sangster 2, Orantes 3 en Cox 4. Ik kan met plezier op dit toernooi terugzien, want niet alleen dat ik het gewonnen heb, ik heb ook voor myzelf een record gevestigd, door ty dens het hele toernooi niet een maal myn service te verliezen. Die ging dit keer weer goed en ik was er trouwens verder ook best in. Eerst tegen Richard Thompsen, een plaatseiyke spe ler (6—1, 61), toen tegen Arilla (Spanje). Met 64, 64 kwam ik door deze ronde. In de volgende ronde tegen Cox lukte my alles en ik kon niets verkeerd slaan (61, 62). In de finale moest ik het opnemen tegen Orantes. die Kukal, Gulyaa en Sangster had ver slagen. Dit keer had ik maar 2 sets nodig om van hem te win nen en zowel myn services, als nujn returns gingen uitstekend. In de krant stond, dat myn returns wel met een vaart van 100 km over het net gingen en ze kwamen nog allemaal in ook. Ik doorbrak Orantes' ser vice driemaal en toen was he«fc gebeurd (62, 64). Alle wedstryden werden hier op de tv. uitgezonden en ik heb verschillende keren myn eigen wedstrijden kunnen zien. Fred Perry was hier aanwezig en gaf commentaar by de matches. Hy bezit hier aan de noordkust een soort vakantie-oord met golf_ en tennisbanen. Verder kun Je hier heeriyk water skiën en op het strand luieren. In het dubbelspel had men my gekoppeld aan de plaatse- ïyke favoriet Richard Russell. Ze hadden ons zo gunstig mo gelijk in het schema geplaatst en daarom is het ons waar- schynhjk gelukt, om de finale te bereiken, hoewel wy die niet hebben kunnen winnen. Dit laatste tot grote teleurstelling van het publiek, dat toch wel sportief genoeg was, om onze tegenstanders de winst te gun nen. Goliath In de eerste ronde won ik van Manuel Orantes, de Spaan se Davis-Cup-speler met 63, 3—6 en 6—4. Hy wordt waar- schyniyk ook myn tegenstander in het komende Davls-Cup-duel Nederland—Spanje. In de twee de ronde heb ik moeten spelen tegen de Tsjech Kukal en voel de my ongeveer als David te genover Goliath, zo'n enorme beer van een vent is dat. Des tijds heeft David echter meer suoces tegen Goliath gehad, dan ik nu tegen Kukal. Hoe die par ty eigenlyk gelopen is, begrijp ik achteraf zelf nog niet. Het was een van die wedstryden, die je in je zak hebt en dan toch nog verspeelt. De krant schreef de volgende dag dat het een „dramatic match" was ge weest. Nu, het werd voor my in elk geval een drama. Be had de eerste set met 63 gewon nen en stond in de 2de met 43 en myn service voor. Ik verloor myn service en moest ook de set afstaan, maar ik maakte my nog niet ongerust, omdat iedereen wel eens een kleine inzinking heeft. Ik nam in de beslissende set een voor sprong van 51 en kwam op Kukals service op 1540 (dus 2 matchpunten voor my). Wat hierna gebeurde is nog steeds Daarna ging ik naar Jamaica, een van de eilanden in het Ca- raïbische gebied, waar in de hoofdstad Kingston het interna tionale toernooi werd gehouden. Jamaica is slechts 1/3 van Ne derland en telt 2 miljoen inwo ners, grotendeels negers. De taal is Engels; het eiland ia erg bergachtig en zwaar be bost. Het is er bovendien be- hooriyk warm. We hadden ver wacht buiten te zullen spelen, maar ook hier werd het toer nooi op binnenbanen gehouden. De reden was, dat alle grasba- nen verdroogd waren, omdat het er sinds juli verleden jaar niet meer geregend had. Deze week hadden we een geweldige plensbui en iedereen was er biy om, omdat het land drin gend water nodig had. Inplaats van op gras speel den we nu op een snelle oe- mentbaan met heel zachte tretorn-bailen. We moesten driemaal zo hard slaan als ge- wooniyk, anders ging de bal niet snel genoeg weg. Binnen een paar dagen had iedereen dan ook pyn in zyn arm. Ook de afmeting van de baan was anders dan we gewend waren en niet helemaal volgens de re gels. We hebben het veld nage meten en het bleek ongeveer 10 om te lang en te breed te zyn. Dit maakt een groot ver schil, want je moet natuuriyk veel meer en harder lopen, om de ballen te halen en geduren de een hele wedstrijd vergt dat heel wat meer energie. Tevreden Ik ben met een tevreden ge voel teruggekeerd naar myn „huis" by d« Nederlandse zaakgelastigde op Jamaica, waar ik gedurende die week een gastvrij en prettig onder dak heb genoten. Het was wel laat geworden omdat de wed stryden pas 's avonds begon nen en vaak tot in de nacht voortduurden. Mijn eerste par ty tegen Thompsen duurde tot 's nachts 2 uur! Toch maken al deze ver schillende omstandigheden, waaronder je moet spelen, zo als andere banen, ander kli maat, andere ballen, andere speeltyden enz., Je aanpassings vermogen steeds groter. Emer son had my indertyd al de raad gegeven: „Speel op alle soorten banen, met alle soor ten ballen, op alle plaatsen van de wereld, want alleen op die manier kun Je iets bereiken." De trip waaraan ik nu bezig ben heeft variatie genoeg en over het succes ben ik tot nu toe niet ontevreden. Het heeft my in elk geval goede moed gegeven voor het volgende toernooi dat in Barranquilla (Columbia) wordt gehouden en waar zich by de groep Ameri kanen en Europeanen ook nog de Australiërs zullen voegen. Bovendien zyn dan ook de sterkste dames van de wereld van de party. Maar daarover ln myn volgende brief. Voor zover er nog iemand twyfelde aan de superioriteit van Philidor V in de derde klasse C, dan is deze twyfel, na de kolossale 8%1 zege op Al phen IV, wel verdwenen. Philidor V, merendeels bestaande uit jonge spe lers, sloot deze competitie af met het ongehoorde totaal van 59% bordpun- ten (uit 8 wedstrijden), en heeft ge zien deze prestatie, alle kans zich vol gend jaar te handhaven in de tweede klasse. De concurrenten Voorschoten III en Koudekerk, die in feite halverwege de competitie al in geslagen positie lagen, speelden voorlopig tegen el kaar remise: 4%4%. Koudekerk heeft echter de beste kans op de zege. In de eerste klasse kreeg de wed strijd Alphen ILSG III door arbi trage zyn definitieve uitslag 7%—2% (eerst 51). De stand in de eerste klasse met nog één ronde te spelen: 1. Philidor n 5—10—37; 2. LSG II 6—8—36% (uitgespeeld); 3. Alphen I 5—6—24; 4. LSG m 5—4—23%; 5. Noordwyk I 5421%; 6. Bodegra ven I 5-4—21; 7. Leithen I 5—0— 16%. In de tweede klasse A viel de laat ste beslissing. Met Boskoop n zal Zwarte Pion uit Lisse moeten degra deren. Rynsburg het enige tiental dat door Zwart Pion nog kon worden ach terhaald. stelde zich nameiyk door een verdiensteiyk geiykspel tegen Katwyk I in veiligheid. De stand (met nog één ronde te spelen) 1. Sassen- heim I 5—10—35; 2. Philidor IV 2— 7—27%; 3. Katwyk I 5—6—27; 4. Voorschoten II 55—26; 5. Rynsburg 6—5—29; 6. Zwarte Pion 5—2—21; 7. Boskoop II 5—1—14%. In de tweede klasse B werd dóór arbitrage de eindstand van Boskoop ILSG IV bepaald op 73 (eerst 7—2). De derde klasse A staat een span nende laatste ronde te wachten. Voor hout kwam gelyk met Noordwyk II, door toch nog van Sassenheim II te winnen: 5%4% (eerst 54). De eindstand van Katwyk nNoordwyk n (eerst 5%—2%) kwam op 64. Noordwyk n heeft, ondanks deze Nederlaag toch de beste kansen op de titel, omdat de Noordwykers het in de laatste ronde tegen Sassenheim n wel wat makkeiyker zullen hebben dan Voorhout, dat tegen het herboren Katwyk n moet optornen. Stand: 1. Noordwyk II 8726; 2. Voorhout 5—7—25%; 3. Katwyk n 5—6—28; 4. Sassenheim II 6—0—20%. Loting Zilveren Molentoernooi LFC De loting van het Zilveren Molen- toernooi van LFC, ode gisteravond is gehouden, heeft voor de eerste vier wedstryden het volgende resultaat opgeleverd: dinsdag 26 of woensdag 27 maart: Quick Boys—Feyenoord (amateurs)dinsdag 2 of woensdag 3 april: LFCSparta (amateurs); dinsdag 9 of woensdag 10 april: UVS AJax (amateurs)dinsdag 16 of woensdag 17 april: LugdunumADO (amateurs). VADER EN ZOON DEN HAAG Het bestuur van de Afdeling 's-Gravenhage van de KNVB heeft een lid van de voetbal vereniging Hoekse Boys van 2 maart Jl tot 2 maart 197« dus voor tien Jaar geschorst. Deze zware straf is hem opgelegd, omdat hjj zich in een op 24 februari JL gespeelde wedstrijd als aanvoerder van zyn elftal schul dig heeft gemaakt aan agressie je gens de scheidsrechter, aan het ma ken van opmerkingen op de leiding en aan het slaan van een tegenspe ler. Z|jn zoon werd, alleen terzake van agressie jegens de arbiter, van 3 maart tot 1 Juni 1969 geschorst.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9