Sterren met onvoorstelbaar dichte materie ontdekt? Radiotelescopen in het gelid 100 GULDEN MATRASSEN LEDIKANTEN Unieke pulserende radiogolven uit het heelal waargenomen HI-FI SET LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 19 MAART 2 j,Pulsars kunnen neutronensteiren zijn (Van een onzer redacteuren) Onlangs is door Engelse astronomen voor het eerst een tot dusver onbekend soort he mellichaam gesignaleerd, dat een sterke bij zonder snel en regelmatig pulserende radio straling uitzendt. Tot dusver zijn op vier pun ten van de hemel dergelijke hemellichamen ontdekt. Naast Engelsen zijn het ook Amerika nen geweest die zich hiermee verdienstelijk hebben gemaakt, nadat zij door de astronomen van Cambridge waren gealarmeerd en aan het speuren gezet. Dit nieuw ontdekte soort hemellichaam heeft het voorlopige naams- etiket „pulsar" gekregen. Nadat men in de aanvankelijke opwinding over de opzienbarende ontdekking meende dat materie" weegt circa evenveel als 130.000.000 mensen, ruim tienmaal de bevolking van ons land. Pulseren bepaalde aspecten van de waargenomen ver schijnselen zouden kunnen wijzen op een kunstmatige oorsprong van deze radiosig nalen, d.w.z. op een bewijs van intelligent le ven elders in het heelal, neemt men thans aan dat er „natuurlijke" verklaringen mogelijk zijn. De gedachte gaa.I> vooral uit naar „neu tronen- sterren" waarin de materie tot een on voorstelbare dichtheid is samengeperst. Op theoretische gronden heeft men reeds enige jaren gespeeld met de mogelijkheid dat der gelijke sterren zouden bestaan. Astronomen zijn het er wel over eens, dat het hier waar schijnlijk een van de belangrijkste kosmische ontdekkingen van de laatste halve eeuw be treft. Eerste reactie: leven elders? De zeer snelle en verbluffend re gelmatige sterkte-wisseling van de radiosignalen riep aanvankelijk de veronderstelling op, dat het signalen waren van elders in het heelal ver toevende intelligente wezens. Het zou kunnen gaan om uitwisseling van boodschappen tussen ver van elkaar verwijderde werelden waarnaar men hier op aarde „meeluisterde", of om pogingen om contact op te nemen met andere beschavingen zoals bijv op aarde, ofwel om enorm sterke „radiobakens" in allerlei regionen van het heelal ten dienste van ruim tevaarders.. De meer nuchtere astronomen wij zen deze veronderstelling echter van de hand, niet omdat zij de mogelijk heid van het bestaan van hoog-ont- wikkelde beschavingen elders in het heelal afwijzen (er zijn nog maar weinig deskundigen, die veronder stellen dat de mens „alleen" zou zijn in het heelal) maar omdat voorals nog meer voor de hand liggende „natuurlijke" verklaringen mogelijk zijn, hoe opzienbarend die dan ook op zichzelf mogen zijn. Men beseft zeer goed, dat er nog vele onbe grepen verschijnselen en processen zijn in het heelal, waar we tot voor kort nog maar een bescheiden blik in konden slaan en waarvan de ven sters eerst in de laatste decennia wijder zijn opengezet door nieuwe waarnemingstechnieken. Samengeperste materie Een van de meest vooraanstaande astronomen ter wereld, de Leidse sterrenkundige prof dr. J. H. Oort. verklaarde in een onderhoud, dat wij met hem hadden over de nieuwe ontdekkingen, dat zijns inziens in derdaad eerst naar natuurlijke ver- ADVERTENTIE Voor stereo op z'n best. D.wjs. radioprogramma's en grammofoonplaten op ware studio-kwaliteit. 5 golfbereiken. Ingebouwde voorver sterker. Fysiologische 40-20.000 Hz. Minder dan 1°Iq vervorming bij 2x12 Watt sinusvermogen. In stijlvolle en palissander uitvoering. Prijs f 1148.- kleine box f 92.- grote box f249.- klaringen gezocht moet worden er dat het zeer wel mogelijk is dat het hier gaat om „neutronensterren" waarvan men het bestaan op theo retische gronden reeds had veron dersteld. Materie zoals wij die op aarde kennen bestaat voor het over grote deel uit lege ruimte, waarin de elementaire deeltjes als protonen, elektronen, neutronen en vele tien tallen andere t-ondzwermen die te zamen de atomen en in groter ver band moleculen vormen. De ruimte waarin zij zich bewegen is echter re latief even leeg als de kosmische ruimte, waarin sterren wijd verspreid liggen, waaromheen weer in een ein deloos schijnende ruimte planeten wentelen die veelal op indrukwek kende afstanden manen om zich heen ziet draaien. Er zijn bepaalde sterren, de zogenaamde „witte dwer gen" waarin de elementaire materie deeltjes als gevolg van bepaalde fy sische krachten en omstandigheden veel dichter opeen gepakt zijn dan in de aardse materie waardoor het gewicht van de materie per volume eenheid veel groter wordt. Men heeft berekend dat de dichtheid van de materie in deze „witte dwergenin de nabijheid van een miljoen kan liggen, d.w.z. dat een kubieke centi meter van deze materie (een cc wa ter weegt op aarde een gram) op aarde een gewicht van 1 miljoen gram zou hebben, d.wz. evenveel als een kubieke meter aards water. In een neutronenster, over het bestaan waarvan men tot dusver slechts theoretisch gespeculeerd heeft, zou de materie nog verder zyn samengedrukt tot een dichtheid van tien tot dertiende macht. Die materie zou zo zwaar zqn, dat een kubieke centimeter ervan even veel zou wegen als een kubus aards water met ribben van ruim 200 me ter, tweemaal de Utrechtse Domto ren. Een andere vergelijking die mis schien meer spreekt: een kubieke centimeter van deze „neutronen- Wanneer de materie van een ster tot een dergelijke dichtheid samen valt onder invloed van de gravitatie- krachten, ontstaat een zeer groot verlies aan potentiële energie, het geen zich moet uiten in de afgifte van straling. Verondersteld wordt thans dat de waargenomen pulseren de radiostraling juist dit soort stra ling kan zijn. Tot de in de lichtfre- quenties pulserende sterren behoren de al geruime tijd bekende Cepheï- den. Aan de hand van die sterren heeft men berekend, dat hun pulse ringsfrequentie mede afhankelijk is van de dichtheid van de materie in de betrokken ster. Bij deze sterren ging het echter om een ritmische cyclus van één of meer dagen, ter wijl de thans waargenomen pulseren de radiostrailing een cyclus in de grootte-orde van seconden toont, hetgeen op een zeer grote dichtheid 'kan wijzen. Belangrijke vondst Prof. Oort meende dat het hier om een zeer belangrijke ontdekking gaat. maar dat het nog geruime tijd zal duren voordat meti enige zekerheid kan verkrijgen over de aard van de nieuw-ontdekte hemellichamen. Er zijn waarnemers geweest, die menen een van de bronnen van de pulse rende straling te kunnen identifice ren als een optisch ziohtbaax ster retje van de 18de grootte op een af stand van ongeveer 200 lichtjaren, dus deel uitmakende van ons Melk wegstelsel. Prof. Oort meent echter, dat deze identificatie enigszins voor barig is, omdat, hiervoor veel meer en nauwkeuriger metingen nodig zullen zijn. De eerste waarnemingen zijn, als gezegd, verricht door Engelse astronomen van Cambridge. Later werden zij bevestigd en aangevuld door waarnemingen van de enorme Amerikaanse radiotelescoop op Puer to Rico. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Ontvluchte inbreker gepakt Rijkspolitiemannen uit Wezep heb ben gistermiddag op de Dellen een 30-jarige inwoner van Zaik aange houden, die een inbraak bleek te hebben gepleegd in een zomerhuisje in het zomercentrum IJsselheide in Wezep. De man is een goede be kende van de politie. Wegens ver scheidene inbraken en andere mis drijven verbleef hij in de Mesdag- stichting in Groningen, waaruit hij vorige week was ontvlucht. Directeur-generaal van arbeid Ir. W. C. Reij is benoemd tot direc teur-generaal van de arbeid bij het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Hij zal in deze functie de heer mr. P H. Valentgoed opvolgen, aan wie per 1 april in ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd op zijn ver zoek eervol ontslag is veleend. Kind tussen rails gezien Vijf treinen zijn gisteravond op het baan vak NaardienHilversum ernstig ver traagd, nadat een treinbestuurder omstreeks half zes op weg naar Hil versum een kind tussen de rails had zien liggen. Met de eerstvolgende trein in tegenovergestelde richting hebben de Spoorwegen, politie en GGD op de betreffende plek ge bracht, waar overigens niets alar- merelds meer werd geconstateerd. Dertig mille achtergehouden Na eerst een straf van achttien maan den in België te hebben uitgezeten, waar hij veroordeeld was wegens een overval op een blinde loten verkoper, zal een 42-jarige incasseerder nu voor de Rotterdamse officier van Justitie v/orden geleid. Hij wordt er van verdacht tussen 1963 en 1966 zijn werkgever, die huishoudelijke apparaten op afbetaling verkocht, voor 31.000 gulden te hebben opge licht. Hij inde het geld voor zijn baas wel, maar droe ghet nooit af. Eind 1966 week hij naar België uit. Bij zijn vrijlating uit de Belgische ge vangenis werd hij overgedragen aan de Nederlandse marechaussee, die hem aan de Rotterdamse justitie heeft uitgeleverd. Kalf met twee koppen Bij boer Pulles in Herpt is een kalf met twee koppen geboren. De twee koppen zijn normaal. Het kalf heeft twee mon den, vier ogen en twee oren. Het neemt normaal voedsel op en kan vermoedelijk in leven blijven. Verplaatsing produktie Naar de Philips Koerier meldt zal de produk- tie van' ventilatorkaohels van Hoo- geveen worden overgebracht naar de fabriek in Hamilton (Engeland). Dit houdt onder meer verband met de devaluatie van het pond-sterling. De vrij gekomen medewerkers in het be drijf in Hoogeveen zullen worden in gezet bij de fabricage van een nieuw Philips apparaat, de ventilator, Deze verandering zal omstreeks juni van dit jaar plaatshebben. BUITENLAND Mond- en klauwzeer in Engeland In Engeland, waar juist vijf da gen geleden officieel was verklaard dat de mond- en klauwzeerepidemie voorbij was, zijn nieuwe gevallen van deze gevreesde ziekte geconstateerd. Dit gebeurde op een boerderij te Northwood aan de gTens tussen En geland en Schotland, waar de vee stapel was vernieuwd nadat het be drijf eerder door de epidemie was getroffen. Vechtpartijen tydens vergadering Oostenrijkse NDP In Wenen heb ben zich maandagavond op straat vechtpartijen voorgedaan tijdens een vergadering van de Nationaal De mocratische Partij van Oostenrijk, „N.DJP.". Politieke tegenstanders van deze partij sloegen de ruiten kapot van het gebouw, waar de vergade ring werd gehouden. Deelnemers aan de bijeenkomst konden het gebouw niet dan onder sterke bescherming van de politie verlaten Arabische top Sajed Nofal, de assistent secretaris-generaal van de Arabische Liga, heeft tijdens een be zoek aan Koeweit verklaard dat de volgende Arabische topconferentie de volgende maand in Rabat zal worden gehouden. Zij zal voorafgegaan wor den door een vergadering van de minister van Buitenlandse Zaken die de agenda zulen voorbereiden. Gesprek over Gibraltar Achter streng gesloten deuren is in 't mi nisterie van Buitenlandse Zaken te Madrid een nieuwe besprekingsronde over Gibraltar begonnen. De Spaan se directeur-generaal voor Europese Zaken heeft met een Londense dele gatie een onderhoud van twee uur gehad. Geen van beide partijen wil de desgevraagd commentaar leveren. Deens bezoek aan België Koning Frederik ear Koningin Ingrid van Denemarken zullen van 18 tot 20 juni een officieel bezoek aan België brengen. Zij zijn hiertoe uitgenodigd door het Belgische koninklijke paar, zo heeft het Deense hof vanavond bekend Barones De Rothschild overleden Barones Maurice de Rothschild is gisteren op de leeftijd van 79 jaar overleden in Parijs. Zij was de moe der van baron Edmomd, die niet al leen doorgaat voor de rijkste van alle Rothschilds, maar zelfs voor de rijkste man van Frankrijk, zo niet van Europa. Geboren als Noemie Halphen, trouwde zij op twintigjarige leeftijd met Maurice de Rothschild, die toen 27 was. Al vlug scheidden hun wegen zich: terwijl haar echt genoot een glansrijk bestaan leidde, luisterrijke feesten gaf en in alle mondaine plaatsen, vooral in Deau- ville, en ook in Parijs over zich deed spreken, gaf zij de voorkeur aan 'n teruggetrokken leven. Spaans schip verlaten Het Spaanse vrachtschip „Puerto de Ajamonde" is vandaag 100 mijl ten westen van Jutland inmoeilijikheden geraakt Alle 20 bemanningsleden hebben het schip verlaten en zijn opgepikt door een Russisch schip. Volgens een melding uit Hamburg is de „Puerto de Ajamonde" na een mislukte poging van de Duitse sleep boot „Atlas" om het schip te bergen, gezonken. V.N. blijven op Cyprus De vei ligheidsraad heeft eenstemmig beslo ten het mandaat van het V.N.-leger op Cyprus, dat 26 maart afloopt, op nieuw met drie maanden te verlen gen. De raad verwacht dat het na deze drie maanden mogelijk zal zijn het leger van Cyprus terug te trek ken of aanzienlijk in sterkte te ver minderen. Goud In Oekraïne Russische geologen hebben zeer aanzienlijke voorraden goudhoudend erts ontdekt in de omgeving van Dnjepropetrowsk in de Oekraïne. ADVERTENTIE Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Spaarvormen (evt. te combineren) apaarbewijzen effectenbewijzen levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen garantiekredietaflossingen Nadere Inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan. Postbus 51, Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationale Bloedhonden op Sardinië jagen op ontvoerders Op Sardinië heerst grote onrast on der de bevolking door drie gevallen van ontvoering in de laatste tien dagen. De twee laatste ontvoeringen vonden in het weekeinde plaats. Vrij dag werd de zakenman Moralis in het centrum van de stad Cagliari uit een bureau ontvoerd en zaterdaga vond werd in Ozieri de monteur Pe- tretto, wiens vader een autohandel heeft, het slachtoffer van de ban dieten- Vermoed wordt dat de boeven door hun activiteiten druk willen uit oefenen op de autoriteiten om d< speciale eenheden van leger en poli tie voor de strijd tegen het bendewe zen van het eiland terug te trekken. Boeren hebben zich gisteren aan de zjjde der politie geschaard nadat de politieke leider van Sardinië de bevolking van het eiland opriep zamenlijk de strijd aan te binden tegen de misdaad. Honderd vrijwil ligers hebben zich aangesloten by de uit 600 man bestaande politiemacht die in het heuvelland jacht maakt op ontvoerders. Bij het speurwerk wordt gebruik gemaakt van bloed honden en helikopters. Drie bewoners van Sardinië, die deze maand werden ontvoerd, wor den nog vastgehouden door hun kid nappers. In totaal zijn er sinds het begin van dit jaar vijf personen ont voerd, de helft van het totaal aantal van 1967. Autoriteiten deelden mee dat het nog nooit eerder was voorge komen dat in het begin van het jaar al zoveel mensen waren ontvoerd. Nationalisaties op Cuba De Cubaanse minister van Binnen landse handel, Luzardo, heeft gister avond bekendgemaakt, dat 4.300 par ticuliere bedrijven in het stadsgebied van Havanna zijn genationaliseerd. De regering, aldus Luzardo, heeft alles overgenomen, van poelier zaken tot fotostudio's. „Thans kan iedereen ervan verzekerd zijn, dat hij krijgt wat de revolutie belooft en dat hij diat op een georganiseerde manier krijgt", zei de minister. Schelpenkade 6: Kon. Ned. Natuur historische Ver. Spr. drs. J. Mennema „Het landschap van de Oude Maas". Schouwburg: K en O. Nieuw R'dams Toneel „De vogelvrienden". 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Spr. M. G. Ie Ricier over „De Kretensische munten van de 5de eeuw sinds de 3de eeuw voor onze Jaartelling". 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub. „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Pareloeza (Doezastr.)Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- Chr. Besturenbond, spr. dhr. Dalen over „Het C.N.V. en ontwikke lingshulp". 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigrt. 84): Leidse Esperantistenver. 8 uur nam. Schelpenkade 6: Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. drs. J. Wieffering over „Mod. methoden bij het onderzoek naar de onderlinge ver wantschap binnen de groep mannetjes- en stekelvarens" 8 Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Stadsgehoorzaal: K. en O. Hoofd stad-Operette met „Wiener Blut". 8 u Schouwburg: K. en O.-avond voor Jongeren. Optreden van F udewljn de Groot en Martine Bijl. 8.30 uur Oamera-theater: K en O-film de maand „Une femme mariée". 9.15 uur nam. Oegstgeest (Gemeent-ecentrum)K en O Lezing prof. dr. J. W. Schulte Nordholt over Amerika. 8 DONDERDAG 3de Binnenvestgracht: Kantine Clos en Leembruggen Contact-ruilavond. J. V. Phllatelica. 7.30 uur nam. Schouwburg: Llonsclub Voordracht avond Albert Vogel, 8 uur nam. Dlafnantplein 27Bahal-i avond. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: K en O. mees ter serie. R dams Philh. Orkest o.l.v. Jean Fournet m.m.v. Bruno Leonardo Gel- ber. 8 uur nam. Den Burcht- Jacobazaal)Jaarver gadering „De Natuurvriend" 8 uur nam, Rijksmuseum voor Volkenkunde Leid se Hofjes. Dia- en filmavond 8 uur nam Oegstgeest (Witte Huls)Bijeen komst afd. Lelden D'66. Spr. A. de Goede „Balans van één Jaar parlemen taire ervaring en partijvernieuwing. 9 uur nam. VRIJDAG Stadsgehoorzaal: Modeshow Kleding magazijn ,,de Faam". 8.15 uur nam. St. Antonlus clubhuis: Feest avond Chr Bedrijfsbond voor de Me taalnijverheid en de Elektrotechnische Industrie 8 uur nam. Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11): Heropening Galerie i.v.m. overname d. Lelds Academisch Kunstcentrum. 9.30 uur Auberge frangaise (Kloksteeg 19): Lelds Zoldercabaret. 9 Oude Vest 13: Evangelisatie Ohrls- tengem. „Ecclesia". 8 Boshuis (achter Hoflaan 64): Rull- ZATERDAG Mess. Doelenkazerne: Jaarverg. Zuid- Holland Noord. Bond van Ned. Mi litaire Oorlogsslachtoffers. 3 uur nam Chr. Geref. Kerk: Orgelconcert Jan Bonefaas 8 uur nam. ADVERTENTIE Grote keuze - Lage prtysen HAARLEMMERSTRAAT 111 tsta ajaeli in ae bossen van Hoog Halen in Drente wordt hard gewerkt aan de constructie van elf radiotelescopen, die in een oost-west-lijn ge plaatst zijn op onderlinge afstanden van 150 meter. Door deze com binatie van telescopen, die zeer nauwkeurig onderling geschakeld zijn en op hetzelfde punt aan het firmament kunnen worden inge steld, wordt het mettertijd mogelijk metingen te verrichten, die an ders slechts gedaan zouden kunnen worden door een radiotelescoop van een kilometer diameter. De metingen kunnen belangwekkende gegevens opleveren omtrent de structuur en evolutie van het heelal. De kosten van het project bedragen ongeveer twintigmiljoen gulden. ZONDAG Rijnlands lyceum (M. H. laan 1): Gem. voor oorspni christendom. afd. r—-*■- evang N. v. d Brugge. Steenschuur 6: Kerk vaa Christus van de heiligen der dagen. Spr. dhr. Diender. 10$ Zijlsingel 2. Volle Evangelie^ Spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur evangellsatiefllm 7.30 uur nam, MAANDAG Rest. De Doelen: Leidse Asi t fotografenvereniging 8 uur m r BellevueForumavond Ned. Kapperspatroonsbond, 8 uur nan Ag Rest. v. d. Heijden: Jaarven v „Koninginnedag". 8 uur nam. StadsgehoorzaalLelds zingt Bach's Johannes Passion Residentie Kamerorkest. 8.15 ui BIOSCOPEN Luxor; „Bonnie and Clyde", Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur, 1 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „De twaalf veroorüt 14 jr. Dagelijks 2 en 8 uur, 2, 5 en 8 uur. Rex: „Onze man in Bagdad' Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur, 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „The way west", 141 felljks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zone .45, 7 en 9.15 uur. Studio: .Dagvlinder", 18 Jx, lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Citizen Kane", gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. 5 4.45, 7 en 9.15 uur. Woensdtj „Une femme mariée", 18 Jr. TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. VUst (BotermAjrf, Tentoonstelling werk van Kan gers. Geopend dinsdag t/m zat sch LakenhalTentoonstelling Zaalberg 50 Jaar pottebakker. 10 uur voorin. 4 uur nam 'h 1-4 uur nam. (tot 21 april). Lakenhal: Tentoonstelling keningen uit de collectie Boom. Werkd. 10 uur voorn,-|w nam.; zond. 14 uur nam, maart). De Lakenhal: Dag. 10—4 w Rijksmuseum van Oudhed penburg 28): Werkd. 10 uur i 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legerm useum Pestb ulsla J i van uur). .Ivo liot rdei Rijksmuseum voor Voiket (Steenstraat 1): dag. 10—5 uj dag* 1—5 uur nam. Rijksmuseum voor VolkeöD. Tentoonstelling Collectie Lechi n) Japanse Kunst Werkd. 10 u~ tot 5 uur nam.; zondags 16 Rijksmuseum v der natuurwetenschappen: Dt uur. zond 1-4 uur lOP' bileum tentoonstelling Willem' fer. Geopend dagelijks van 10, n' voorm.- 5 uur nam. en dlnsda reu derdag - en vrijdagavond van 9.30 uur (tot 20 maart). Avond- en nachtdienst der i Geopend voor spoedeisende g#Q Doeza Apotheek, r-,♦- 21313. Apotheek R. van te Leiderdorp en de w theek zijn de gehele week geoj g Zaterdagmorgen tot 10 uur plege men de eigen huisarts, g tot zondagnacht 24 uur de iou telefoon 22 22 2. ■Apt HAAGS AGE N D DINSDAG 18 MAART UW Kon. Schouwburg, 20.15 uur:! groep Centrum „Een dag uit bi 1111 van verdomde Loewietje Kon. Conservatorium voor i 22.00 uur. Promenade concert. Diligentia, 20.15 uur, Antonk11 .piano. Joseph's Place 22.30 uur, C mique: „Angels en seksen". Zaal „Orgo", 20.15. derlands Symphonie Orkest. WOENSDAG 20 MAART Kon. Schouwburg. Ned. Dsu ter. Joseph's Place, 22.30 uur, Comlque: „Angels en seksen". PoppentheatersGuido van F 14.30 uur: „De verdwenen pr Frank Koopman, 14.30 uur: hel ne giraffe". Ir. Ma lach overleden directeur van 8taatsbosb W. Malsoh, is op 73-jarige leef a Utrecht overleden. WEERRAPPQRTEN (Van hedenmorgen 7 uur Amsterdam Den Helder Ypenburg z Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuld-Llmburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg s Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. geh. bew. onbewolkt licht bew. lichtb ew. zwaar bew. licht bew. licht bew. zwaar bew. regen geh. bew. half bew. onbewolkt licht bew. geh. bew.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2