LFC gaf Lakwa geen metertje vrij spel WINT DERBY: 1-0 raaie zege in Den Haag: 0-1 Bondstraiiier Plooyer over UVS-Roodenburg Strijd zonder sfeer fjTOPSCORERS I SLAiJ"^SCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD; IIjjDAG 18 MAART „Ik heb er geen spijt van, weer eens naar Leiden te zfjn gegaan. Het is dit seizoen de eerste keer dat Ik UVS (en Roodenburg) weer zie spelen en het is mfj zeker niet tegengevallen. Gezien de zeer moeilijke omstandighe den was dit een behoorlijke der by. Met die harde wind, was het zeer moeilijk spelen. Toch werd er over-en-weer, van beide kan ten. bewust met de wind reke ning: gehouden. De overwinning van UVS Is wel verdiend. UVS voetbalde met iets meer overleg, technisch ook iets beter. Zeker: ook Roo denburg trachtte goed voetbal te spelen, maar dat ging ze toch wat minder goed af. Roodenburg moet het meer hebben van het harde werken. De grote kracht van UVS l> het middenveld. Dat hadden Jan Leget en Aat Koren vol ledig in handen. Daardoor kon den de aanvallen ook goed wor den opgebouwd, daardoor kwam ook de noodzakelijke rust in het spel Koren vind ik in de ,2' op het middenveld zeer goed tot zijn recht komen. Je kunt hem eigenlijk overal zetten, maar op het middenveld is hij toch nog iets beter op zijn plaats dan in de achterste ,4', waar ik hem verleden jaar (ojn. tegen Nep- tunus) heb zien spelen. Vooral zijn .uitschieters' zijn zeer ge vaarlijk. Als hij opeens mee naar voren gaat, is hij nauwe lijks af te stoppen. Hij is zeer snel. En dan dat doelpunt: het was enigszins een misrekening van die doelman (Keereweer) Die had die lange Inzet moeten hebben. Maar toen dat kansje kwam, was Koren er. Dat Is de grote verdienste van goede spe lers: op het juiste moment er te zijn. Om van dat soort fout jes te kunnen profiteren. Toch vond ik Jan Leget nog iets beter spelen. Ik was eigen lijk speciaal voor hem komen kijken. Om ook weer eens een praatje te maken. Er zijn wat probleempjes, maar die zijn er immers om op te lossen. Ik vond Jan zeer goed spelen. Hü heeft één groot voordeel boven Koren: hij beschikt over een prachtige, lange trap. En daar maakt hij ook goed gebruik van. Zelfs met die sterke, moeilijke wind, gaf hij strakke passes. Dat is zijn sterke kant. Behalve naar Jan Leget heb lk ook met veel belangstelling naar Gerard Désar zitten te kij ken. Gerard is een goede speler, hij bekijkt het, heeft verder een voortreffelijke koptechniek. Ik wilde ook eens weten, hoe het precies met zijn studie zit. Want tegenwoordig mogen er in ge wone' interlands weer oud- (se- ml)profs worden opgesteld. Al leen In toernooien (nog) niet. De beste spelers? Bij Rooden burg (ondanks dat hij bij dat doelpunt niet helemaal vrijuit ging) de doelverdediger (Mat Keereweer) en de aanvoerder (Koos van Weerlee). Bij UVS Jan Leget natuurlijk en Gerard Désar. En dan die aanvalsleider, Leo Holl. Een lastige jongen voor elke verdediging. Met Dé- Siem Plooyer, 44 jaar. Oe- fenmeester bij de KNVB, spe ciaal belast met de samen stelling en training van de amateurs. Was voordien o.m. trainer bij NAC en Heeren veen. sar kan hij het ook bijzonder goed vinden. Verder zat de UVS-verdediging behoorlijk in elkaar met Lardé in het cen trum. Het tempo vond ik niet onver dienstelijk. Een van de hoogste, die ik dit seizoen in het ama teurvoetbal heb gezien. Jammer, dat niet alle spelers dat tempo even goed konden opbrengen. UVS liet het na de rust overi gens even liggen. Toen had Roo denburg ook een minuut of tien de kans.. Over het geheel genomen heeft men Roodenburg (vooral de buitenspelers) misschien Iets te veel ruimte gegeven. Dat is een erg moeilijke zaak: een con sequente mandekking vraagt een geweldige conditie. De meeste ploegen In Nederland durven het niet. Toch zou Roo denburg zo*n systeem kunnen spelen. Het ls een elftal met fy siek zeer sterke jongens. .Werk mensen'. De leiding van de scheidsrech ter vond ik goed - zonder meert hij floot op tijd en was ook overal bij. Het was overigens een opvallend sportieve wed strijd. De verstandhouding in het veld was prima, ofschoon iedereen toch gebrand was om te winnen. Er werd soms té sportief gespeeld. Toen Keere weer geblesseerd raakte bijvoor beeld. Dat gebeurde op een zeer moeilijke bal, geen charge of zo. Hij gooide toen de hal uit om zich even te laten verzorgen. l'VS gooide die bal achter. Te kenend voor de super-sportivi teit. Maar zoiets kan je een punt en zelfs het kampioen schap kosten. Waarom die bal achter gegooid? Het was toch niet hun schuld, dat Keereweer zich wat blesseerde. Het was ge woon een moeilijke bal. Ik vond het een mooi gebaar, daar niet van, maar voor mij hadden ze het echt niet hoeven te doen ik al zal de tweede derby in dit seizoen tussen UVS en 1- lenburg niet plechtig worden bijgezet in de galerij der toppers integendeel na afloop bleek de vreugde van l. lauw witte spelers, die verdiend met 10 aan het langste 1. hadden getrokken, onder die wetenschap bepaald niet te ien geleden. Aanvoerder Jan Leget en zijn mannen wilden 15—1 nog wel heel graag zelfs een paar „gaten in de lucht" 15-i igen, toen zij bij het verlaten van het strijdperk van de ïfcj ^er vernamen, dat zij door misstappen van de concurren- 16-. n de eerste klasse „op fluweel" waren komen te zitten en perk van deze middag dus al heel best was gehonoreerd. 'Jfu Het enige UVS-doelpunt in de maak. Via Leo Hoil's hoofd is de bal langs Kereweer gegaan en Aat Koren (links) zal het leer in de touwen deponeren. Rechts op de foto Koos en Izaak Weerlee. (Foto LD/Holvast) (Van onze sportredacteur) r het feit bleef toch: voor het if ote deel van de 5000 toeschou- kfwas deze (overigens zeer spor- botsing tussen UVS en Roo- 15-fe niet veel meer dan een 15- ae affaire geweest. Een tref- *J"*! at in het winnende doelpunt niddenveldspeler Aat Koren wartier voor het einde een prikkel vond om nog te kun- J Itgroelen naar een strijd van piot jjke allure. m deze teleurstelling in het 1-fder Roodenburg speelde een minder dan in het begin van 17_fcizoen waren verschillende 14_ »n aan te dragen. Daar was uurlük de hinderlijke, dwars 15_ t veld staande wind. die het vooral aan de kant van in niet geringe mate be- Jkte. Maar bovenal was daar Bie behoudende Instelling, waar- e Noordbewoners gemeend had - eze wedstrijd tegemoet te moe- URS. -eden. Consequent een be- zaak waardig bleven Koos ee cs. opereren uit een versterk- lensie, waarbij zij het (toch langrijke) middenveld in han- Seten van UVS. En tot het laat- indsignaal van de goed leidende Cameron toe bijna althans zij daarin blijven volharden. enburg-ploeg bereikte daar mee, dat het voor UVS bezit van het middenveld een Een verdiende overwinning voor de blauwwitten daar viel dit keer niet over te twisten maar een derby om lang over na te kaarten, nee, dat was het ditmaal niet Leo Holl (UVS) in het offen sief. Roodenburg-doelman Keere weer heeft er kennelijk niet van terug. In het midden Ooyendijk. (Foto LD/Holvast) uitgangspunt voor talrijke aanvallen vond heel moeilijk werd een ope ning te vinden: het plaatsen van een eindstoot valt de blauwwitten toch ai niet gemakkelijk. De keerzijde van de medaille moet de Noordclub ech ter hebben getoond, dat met zulk voetbal geen wedstrijd kan worden gemaakt, laat staan gewonnen Het viel niet moeilijk te raden, dat Roodenburg-trainer Pim van der Meent, wiens coaching aan de nogal luidruchtige kant was en die blijk baar van zijn stokpaardje, dat Ooy endijk een geboren rechtsbuiten is, was afgestapt Ooyendijk blies in de defensie zijn partijtje weer best mee in zijn strijdplan had gemikt op een verrassende actie van de zij de van een Aat Heymans of een Sam den Os. Dat is dan een slechte speculatie geweest. De haast „onbe mande Roodenburgaanval kwam zel den tot een sluitende combinatie. Heymans dat moet onmiddellijk worden gezegd heeft het wel ge probeerd, maar de slimme blauw zwarte aanvalsleider heeft zich in de ze wedstrijd met slechts één werke lijk goede kans geconfronteerd ge zien. Tien minuten voor het einde. Zijn schot ging toen echter rakelings naast. Het veldoverwicht leverde UVS aanvankelijk niet meer dan een hand vol corners op, maar na de rust kwam er toch wat meer „scherpte" in het aanvalsspel van de thuisclub. Harde schoten van Koren en Loge man respectievelijk in handen van Keereweer en in het zijnet wa ren daar het gevolg van en ook kon Roodenburg-verdediger De Jonge nog maar op het nippertje een doorbraak van Holl te verijdelen. Ten slotte kwam het doelpunt toch. Een kwartier voor tijd tikte Holl met het hoofd de bal over Keereweer, waar na Koren het leer voor het inschie ten had (Van één onzer sportredacteuren) onlUen Haag Mooi voet- viel er in de topper van 2A, ikkwartierLFC, misschien arende één of twee minu- signaleren. Men had ook lelijks iets anders ver- cht. Er stond te veel op het voor beide ploegen, die seizoen als koplopers al te W kwetsbaar waren geble- fc Het sprak bijna vanzelf /\JLFC en Laakkwartier, ge- I P gevuld met vrees voor el- I Ir, meer op de acties van de Ipi" dan op het eigen spel pen. jij el "jffiJGi U>(UV8) 15 (LFC) 14 Os (Roodenburg) 10 I' Cler (Lugdunum) 10 (ÜVS) 9 (Lugdunum) 9 (VTL) 9 (LFC) 8 "sis (Roodenburg) 7 (Lugdunum) 7 Cler (Lugdunum) 7 ERDAG: himgraaff (Quick Boys) 23 Lip-ie (Noordwjjk) 16 (ARC) 14 "ls (Ter Leede) 10 M (ARC) 10 (Ter Leede) .uxn 7 Het resultaat van al die gebundel de nervositeit en gespannenheid was een 01 zege voor een dolverheugd LFC. Een triomf die de geelzwarten (zonder de geschorste Dreef en de geblesseerde De Hoed) volledig ver dienden. In tactisch opzicht kwamen zij veel geslepener voor de dag dan de gastheren. Het door trainer v. d. Moer uitgestippelde plan werd tot op de komma door de kanaries uitge voerd. Van der Moer had aohterspeler Henk Sira op de plaats gezet van Dreef, terwijl invaller Duffels in de defensie plaatsnam. Het droeg duide lijk de sporen van een, overigens ver dienstelijke, noodoplossing, want al scoorde Sira heel behendig het enige doelpunt voor LFC, een voorhoede speler was hij niet. Die beslissende treffer werd geregistreerd in de 23ste minuut van de eerste helft. LFC brak toen even door de alom heersende krampachtigheid heen. Henk Sira en De Wit vonden elkaar in een vlot lo pende combinatie en Sira, de ach terspeler, ervoer de niet wekelijks voor hem weggelegde vreugde van het scoren van een doelpunt. (Sira na afloop: „Ik maakte me los van de enige man die me nog in de weg stond en die kwam ineens voor de keeper te staan. Bang om die mooie kans te verknoeien was ik niet. Het was alsof iemand me influisterde wat ik moest doen"). Trainer Van der Moer had op iets dergelijks gehoopt. „We hadden van tevoren gezegd dat we dit duel niet mochten verliezen. We hoopten op een doelpunt in het begin en toen dat inderdaad gebeurde, zijn we die voorsprong onmiddellijk gaan conso lideren. Elke vent van Laakkwartier kreeg direct een straffe mandekking. Waar hij ook naar toeliep er moest en zou steeds een mannetje van ons mee. Dat moest streng gediscipli neerd worden gedaan. Laat je zo'n tactiek af en toe varen om nog eens wat te proberen dan betaal je daar op een gegeven ogenblik onherroepe lijk de prijs voor". Henk Sira: „Als iemand van Laakkwartier bij wijze van spreken naar de w.c. was gelopen dan waren we meegegaan". De kleine Laarhoven kreeg van v. d. Moer tot taak in het door LFC op gebouwde centrum-vierkant heen en weer te zwerven, min of meer als storingsdienst de Laakkwartier-aan vallen in de bouw al aan te tasten. Hij deed het voorbeeldig, misschien wat te fel. Op het nippertje ontkwam hij een paar keer aan wat een stevi ge blessure had kunnen zijn. (Laarho ven: „Ik zou niet graag elke week zo spelen. Dat is ook niet te doen, maar tegen Laakkwartier moest het"). Wat langs de storingsdienst heen kwam, werd bekwaam opgevangen door ausputzer Leo de Jong. Hij maakte schoonschip met heel lange trappen. Dat kon hij ook vrijelijk doen omdat geen der Laakkwartierders op het idee kwam Leo de Jong stevig te hin deren. „Het was, geloof ik, geen fraai gezicht", zei hij er later van, „maar in deze wedstrijd en met dit weer was ik er wel toe verplicht". Minder Het met heel wat minder overleg en inzicht spelende Laakkwartier wrikte zich geen ogenblik los uit de klem waarin de geelzwarten de Ha genaars gevangen hielden. Dick Sira gaf de gevaarlijke Bijsterveld geen vierkante centimeter ruimte en Duf fels, die na rust geblesseerd raakte en werd vervangen door Kramp, deed het aan de andere zijde ook heel behoorlijk. Toch kreeg invaller doelman Ger van Leeuwen, die wat te gespannen was, enkele moeilijke momenten te doorstaan. Kort voor rust moest hij een door de wind gril lig afbuigende bal loslaten vlak voor de voeten van de Laakkwartier der Kamerbeek, die de gelijkmaker maar voor het inschieten had. Om duistere redenen dreef Kamerbeek de bal ongecontroleerd een paar me ter naast het LFC-doel. In de tweede helft gingen de geel zwarten voort met wat trainer Van der Moer noemde „bewust op nul" spelen. Efficiënt Het onbegrijpelijke was dat Laak kwartier maar niet door kreeg hoe de vork door LFC in de steel was ge plaatst. De steeds weer volgens het zelfde rommelige patroon opgebouw de aanvallen, leverden de kanaries nauwelijks hoofdbrekens op. Slechts een paar keer moest Van Leeuwen echt wat men noemt „reddingen" verrichtten, de rest stierf al ver voor het Leidse doelgebied in de voeten van de efficiënt dekkende en ingrij pende geelzwarte verdedigers. In de voorhoede voerden De Wit en Henk Sira een kleine guerrilla op, maar veel konden de twee eenzame Leidse aanvalsspitssen niet uitricht ten. Dat deed er ook niet vo veel meer toe. Veel belangrijker was dat de storingsacties van Van Laarho ven tot het laatste fluitsignaal met succes bleven doorgaan. Trouwens alle LFC-ers, wier conditie bijzonder goed was, werkten keihard om de 01 voorsprong in stand te houden. Laakkwartier werd, zo leek t bevan gen door 'n gevoel van machteloos heid. Centrum-verdediger De Bruin van de Hagenaars bracht het vrij pakkend onder woorden: „Al hadden we drie jaar zo doorgevoetbald dan nog zou den we geen doelpunt gemaakt heb ben". Nogmaals: LFC speelde niet mooi en plezierig om naar te kijken, maar wel strikt volgens plan en uiterst doelmatig. De LFC-er Kramp (invaller) is diep doorgedrongen in de de fensie van Laakkwartier maar zijn schot zal naast gaan. (Foto LD/Holvast)

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9