Centrum Londen was gisteren s 99 Driehonderd arrestaties en 86 gewonden Oudste pastoor legt ambt neer Aanval op Kennedy in grote advertentie in de „New York Times" MET EEN ENKEL WOORD Deze week staat in liet teken van actie „Kom over de brug" Paus betreurt demonstraties AARTSBISSCHOP ONTVOERD 584ste staatsloterij eerste klasse HAAGS AG E N D LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 18 MAAR' (Van onze Londense correspondent) Het monumentale Grosvenor Square in Londen is gistermiddag een uur lang een slagveld geweest. Als climax van een dag van pro- en an ti- Vietnam- demonstraties, waaraan naar schatting 10.000 personen heb ben deelgenomen, kwam het hier tot een botsing tussen betogers en een politiemacht van niet minder dan 2.000 man. De politie won, want nie mand heeft het gebouw van de Ame rikaanse ambassade het doelwit van de actie kunnen bereiken, afgezien dan van enkele afgevaar digden die voor het afgeven van een petitie werden toegelaten. Ruim een uur golfde het front heen en weer op het Grosvenorplein in het voorname West End, nadat de demonstranten door enkele kordons van de politie waren heengebroken. Tenslotte wist de politie door enkele malen te paard op ae betogers in te galopperen, de manifestanten in de zijstraten te drijven en daar te ver spreiden. Talrijke betogers werden aangehouden velen met bloed overdekt en per overvalauto weg gevoerd. Ook verscheidene politie mannen werden gewond. Traangas of brandspuiten werden niet gebruikt. Aan de demonstratie namen naar schatting 10.000 personen deel, onder wie vele honderden studenten uit West-Duitsland, Frankrijk, Zweden en België. De betogers waren op ver zoek van ongeveer veertig anti-oor logsgroeperingen op Trafalgar Square bijeengekomen. De politie die circa 2.000 man op de been had gebracht, probeerde op enige punten de met Vietcongvlaggen zwaaiende betogers tegen te houden. Dit gelukte haar pas bij het ambas sadegebouw en na een hevige strijd, waarbij de betogers de politiemannen bekogelden met stenen, stukken van het hek op het midden van het plein en met takken die zy van de bomen rukten. Bewoners van de huizen om het plein volgden met aandacht het gevecht. Voor de ramen van de am bassades van Canada en Indonesië zag het ewart van de mensen. Een wat oudere man die om ondui delijke redenen een bord met de woorden „Ik steun Engeland" droeg, geraakte in het gewoel en werd on der de voet gelopen. In totaal werden 300 arrestaties verricht. Er vielen 86 gewonden, van wie er 50 in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Ook in Rome is het onrustig ge weest. Daar kwam het zaterdag tot een hevige vechtpartij tussen linkse en rechtse studenten. Er zou op de terreinen van de universiteit een bij eenkomst van 5000 studenten worden gehouden met de bedoeling de cam pagne voor universitaire hervormin gen te coördineren. Op een gegeven ogenblik zouden rechtse studenten, die stokken en kettingen bij zich hadden, een grote groep linkse studenten hebben willen intimideren. De linkse studenten joe gen hun tegenstanders toen het ge bouw van de juridische faculteit in. De rechtse studenten barricadeerden zich daar en begonnen hun vijanden met alles wat zij maar konden pak ken. te bekogelen. De groep linkse studenten werd be dolven onder brandende stukken hout, banken, stoelen schrijfmachines en telefoontoestellen. Ook de politie, die wilde ingrijpen, werd bekogeld. Ongeveer 30 studenten moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. De politie arresteerde 150 personen en sloot de terreinen van de universiteit van de 40-jarige mej. H. M. Klaren- burg uit Amsterdam. Mej. K. was eind vorige maand per auto naar haar vriend in Luik gereden. Toen de familie na dagen niets van haar had vernomen is zij haar nagereisd. In Luik'bleken mej. K. en haar auto spoorloos verdwenen. Op het stoffe lijk overschot zal sectie worden ver richt. Op het lichaam werden ver wondingen aangetroffen. Deze kun nen door scheepsschroeven veroor zaakt zyn. Stagnatie in tunnel Vrijwel de gehele zondagmiddag is het verkeer door de westbuis van de Velzer tun nel gestagneerd geweest. Het begon tegen twee uur, toen enkele mensen stopten wegens het verliezen van een wieldop in de tunnelbuis. Tussen twee uur en kwart voor drie kwamen zeven kopstaart-aanrijdingen voor. De tunnelsleepdienst moest door de af. Voor het gevecht begon, was er brandweer worden geassisteerd by een brandje uitgbroken in het ge- Een kijkje op de botsing tus- bouw van de juridische faculteit. Dit sen studenten in Rome, zaterdag, werd echter snel door de brandweer bij het gebouiD van de juridische geblust. I faculteit. Vrijmetselaars blijven in tie ban Het Vaticaan heeft de berichten, volgens welke de R.-K. Kerk haar verzet tegen de orde van vrijmetse laren zou hebben opgegeven, tegen gesproken. In een officieel communiqué heeft het meegedeeld, dat de berichten, volgens welke het Vaticaan zyn ge schreven wet zou hebben ingetrok ken en tot het r.-katholicisme be keerde vrijmetselaren toe te staan, lid van vrijmetselaarsorganisaties te blijven zonder geëxcommuniceerd te worden, van alle grond ontbloot zyn. De oudste pastoor van Nederland, de 85-jarige Th. W. M. van de Pavert, heeft zondagmiddag afscheid geno men van z\jn parochie, de Sint Jo hannes de Doperparochie van My- drecht-Wilnis. Pastoor Van de Pa vert, die vorig jaar zyn 65-jarig priesterfeest vierde is 40 jaar pas toor geweest. Het. afscheid vond plaats onder grote belangstelling. Het woord werd onder meer gevoerd door de burgemeester van Mijdrecht, dr. J. van der Haar. Vervolg van pagina 1 De door senator Kennedy begonnen verkiezingscampagne was pas twee dagen oud, toen hy vanochtend al werd aangevallen in een advertentie van een hele krantenpagina, waarin hy „een verliezer, een spelbreker en een scheurmaker" werd genoemd en gekarakteriseerd als „een man met zulk een gebrek aan geloofwaardig heid, dat er geen greintje oprechtheid is in zyn wyd en zyd gepubliceerde verklaringen". In deze advertentie, in de "New York Times" geplaatst door voorstanders van herbenoeming van president Johnson, worden cyfers genoemd om te bewyzen, dat Johnson by enquêtes betreffende op zyn minst twee staats- verkiezingen méér stemmen heeft be haald dan Kennedy en hieraan wordt toegevoegd „Wat meer is, Kennedy weet dat hy zal verliezen Het is duideiyk, dat hy weet dat hy de kandidaatstelling door de Democratische party voor het ambt van president niet kan winnen. Aldus treedt deze zekere verliezer ln een andere rol, die van spelbreker. Hy is er nu op uit de Democratische par ty zowel landelyk als plaatseiyk te doen uiteenvallen enkel en alleen om Lyndon Johnson by de algemene ver. kiezingen de nederlaag te doen lyden tegen de Republikeinse kandidaat". Wat beoogt senator Kennedy vol gens zyn zeggen? Onze correspondent in Washington geeft de volgende sa menvatting van zyn verklaring: Voor Vietnam en de crisis in goud, de steden, de boerderyen en de ghet to's beloofde hy een nieuwe aanpak en keer op keer, zowel in zyn verkla ring als tijdens het beantwoorden van vragen, herhaalde hy het thema BINNENLAND het wegslepen van de wagens. Enkele auto's hadden vry grote materiële Vermiste vrouw opgehaald De schade. Een 38-jarige vrouw uit Cas- politie in Weert heeft zaterdagmid- tricum ging met haar hoofd door de dag uit de Zuid Willemsvaart aldaar voorruit van een auto en moest naar het stoffelyk overschot opgehaald een ziekenhuis in Beverwyk worden In de gisteren gehouden diensten van tal van kerken is de volgende kanselboodschap voorgelezen: „De Ned. Herv. Kerk, de Geref. Kerken in Nederland, de Re monstrantse Broederschap, de Evangelische Broedergemeente, de Oud-Katholieke Kerk, de Doopsgezinde Broederschap, de Evangelisch Lutherse Kerk, de Bond van Vrije Evangelsche Gemeenten, de Unie van Baptisten Gemeenten, de Nederlandse Protestantenbond en het Leger des Heils ondernemen samen een actie, die de naam kreeg: „Kom over de brug". Steun aan kerken in ontwi kkelings- landen In de komende dagen zal deze ac tie haar hoogtepunt moeten berei ken in het antwoord, dat u geeft op het appèl, dat voor deze zaak op u in deze weken wordt gedaan. Het is nauwelyks nodig u eraan te herinneren, dat de opbrengst van de ze actie bedoeld is om de kerken in de ontwikkelingslanden beter toe te rusten tot het vervullen van hun roe ping in de samenleving. In hun we reld moeten zy getuigen van Chris- delen. Voor deze dienst moeten zy hun jonge generatie door theologisch onderwys vormen. In hün wereld moeten zy de kracht van het evan gelie, dat leven en samenleving ver nieuwt. laten zien. Dan zullen zy hun handen zorgend en helpend moeten uitsteken naar hen, die door het leven werden geschonden. Dan zullen zy hun jeugd moeten trainen een aantal h°êe officieren die mede tot medische, sociale, economische j verantwoordelijk z«n geweest_ voor culturele dienst aan hun volk. overgebracht. Later in de middag ontstonden nog twee kopstaart-aan- rijdiingen. Er ontstond aan de noordkant van de tunnel op de ryks- weg en in Beverwyk een file van on geveer vyf kilometer lengte. Pas om kwart voor zes verliep het verkeer door de westbuis weer normaal. Jongetjes stichten brand Een korte, maar hevige brand heeft za terdag een deel van de magazynen van de firma P. H. Bender aan het Begynhof in Delft in as gelegd. Er is voor ongeveer 200.000 gulden scha de aangericht. De brand is gesticht door twee jongetjes van acht en één van zes jaar. Zy verzamelden wat houtwol en kochten voor vyf cent een doosje lucifers, aldus hebben zy tegenover de politie gezegd. Aangewakkerd door een felle zuid- westelyke wind is zaterdagmiddag de kolenopslagplaats van de Zeister brandstoffenhandel H. Boekhout aan de Slotlaan door brand verwoest. De schade bedraagt ongeveer 100.000 gul den. Het vuur werd door 35 brand weerlieden met zeven stralen bedwon gen. Ternauwernood kon een tank wagen met 70.000 lite rstookolie be houden worden. Vyf vrachtwagens gingen verloren. Drs. Louis Lockefeer t Na een zeer langdurige ziekte overleed zater dagmiddag in het ziekenhuis in Hulst op 64-jarige leeftyd drs. Louis Locke feer. Hy genoot in Zeeland en ver daarbuiten bekendheid door zyn acti viteiten op cultureel terrein. Als Neer landicus verwierf hij Elch naam door het schrijven van leerboeken voor het lager en voortgezet onderwys. Hy ontwikkelde nieuwe lesmethoden die vooral by het lager onderwijs in gang vonden. Drs. Lockefeer was be kend als auteur van enkele toneel stukken en radiohoorspelen. Voor de televisie heeft hy enige toneelstukken geregisseeerd. BUITENLAND Egyptische universiteiten De Egyptische universiteiten die enige tyd gesloten zyn geweest als gevolg van heftige studentenbetogingen, zyn zaterdag weer open gegaan. De be togingen werden gehouden uit pro test tegen de „milde" vonnissen voor Wy allen hier vragen u in Chris tus' naam de kerken ginds te die nen met wat u geesteiyk en mate rieel van Hem hebt gekregen, zodat zy daarmee him volk en de Heer der wereld kunnen dienen. We herinneren u aan het woord de smadelyke nederlaag van Egypte tegen Israël in de oorlog van juni. Arrestaties in Griekenland In Athene verluidt, dat negen onder-of ficieren en matrozen van de Griekse gearresteerd, die ervan worden ver dacht 'n sabotage-organisatie te heb ben gevormd. Bij de arrestatie zou- Chinezen met geld Twee Chinese bankemployees zyn met ruim 6,2 mil joen gulden uit Indonesië naar het buitenland gevlucht. Twee Chinezen, die verbondene zyn aan de particu liere „Nat. Economy Bank" waarvan het hoofdkantoor in Bandoeng is ge vestigd, zouden het land op 25 fe bruari verlaten hebben. Volgens de politie heeft de bank geen gelei meer in kas. Uit het vooronderzoek zou gebleken zyn dat er behalve de ver dwenen 6.2 milj. gulden nog 130.000 gulden vermist wordt. Huizen plotseling ingestort In Valmeer een dorp even over de Belgische grens by Maastricht zyn gedeelten van twee woningen in de Kleinstraat plotseling in de aar de verdween. Nog zeker tien hui zen lopen gevaar in te storten. De oorzaak van de lnsortingen is het broze door overtollig water kapotge- beukte stelsel van verlaten onder grondse mergelgaleryen. De burge meester van Valmeer heeft de bewo ners van de Kleinstraat verboden de nacht in hun huizen door te bren gen. Levend verbrand Zestien men sen zyn levend verbrand in een huis in 'n dorp by de Zuidindische stad Bangalore. De politie heeft meege deeld dat het huis na een geschil over een stuk land in brand is ge stoken. Vliegtuigongeluk Op het vliegvel van Rapid City in de Amerikaanse staat Zuid-Dakota is een zakenvlieg- tuig tydens de landing verongelukt en in brand gevlogen. De negen in zittenden kwamen in de vlammen om. VS consul mishandeld Een groep Amerikaanse deserteurs in Stock holm en enige met hen sympathise rende Zweedse studenten hebben de Amerikaanse consul Arp mishandeld en hem Amerikaanse identiteitspa pieren afhandig gemaakt. Amok in Michigan In een vlaag van waanzin heeft een man zondag ochtend in Ironwoon zes mensen doodgeschoten en drie gewond. Dit heeft de politie van Michigan bekend gemaakt. Vuilnisstakingen De ontevreden arbeiders van de Venetiaanse stads reiniging hebben vandaag hun be zems weer ter hand genomen en zyn op hun vuilnisauto's geklommen om meer dan 1000 ton afval op te rui men. dat gedurende hun vyfdaagse staking zo maar neer is gegooid in de straten en kanalen. Het einde van de staking, kwam nadat overeenstem ming was bereikt over betaling van de sociale verzekering van de arbei ders. Levenslang tegen KKK-lid Een lid van de Ku Klux Klan is vrydag te Hattiesburg, in de Amerikaanse staat Mississippi, tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld, nadat een geheel uit blanken bestaande jury hem schuldig had bevonden aan moord waarmee ook zyn broer in 1960 succes had, namelyk dat Amerika een betere prestatie kan leveren dan de huidige regering laat zien. Niet te excuseren noemde hy het dat in Mississippi kin deren van de honger sterven, dat In dianen zelfmoord plegen in de reser vaten en negers in Watts zich ge dwongen voelen rellen te gaan ma ken. En wat betreft Vietnam betoogde hy dat de bombardementen op Noord- Vletnam moeten worden stopgezet, dat het Nationale Bevrydingsfront (Vietcong) moet worden erkend en uiteindeiyk toegelaten moet worden tot de Zuidvietna-mese machtsstruc tuur, dat dé militaire actie er moet worden verminderd en da de Zuid- vietnamezen 'n groter deel van het vechten voor hun rekening moeten nemen. Kennedy legde verder by herhaling de nadruk op twee punten. In de eer ste plaats dat hy geen rivaal is of wil zyn van senator McCarthy, die ook tegen de Vietnampolitiek is en kort geleden in New Hampshire by de voorverkiezingen 42 procent der De mocratische stemmen wist te behalen tegen president Johnson 48. Kennedy zed McCarthy's kandidatuur te wil len steunen in Wisconsin, Pensylvania en Massachusetts (waar hy zelf te laat is om nog in te schrijven voor deelneming van de voorverkiezingen) en te hopen dat in staten als Cali fomië een vorm van samenwerking tussen de McCarthy en Kennedy- groeperingen kan worden uitgedok terd. Hierop heeft McCarthy al min of meer afwyzend gereageerd door zeggen dat hij niet bereid is tot enige politieke koehandel. En heel wat vol gelingen van McCarthy hebben al duidelijk gemaakt niets voor Ken nedy's hulp te voelen omdat zij ervan uitgaan dat hij er toch alleen maar op uit is voor zijn eigen kandidatuur te vechten. Maar wie voorbijziet aai de begrijpelijke irritatie in 't McCar thy-kamp over het feit dat Kennedy zich kandidaat stelt nadat McCar thy eenzaam in New Hampshire moest bewijzen dat er brood zit in een anti Johnson-campagne, ziet wei wat Ken nedy beoogt. Door mee te doen aan de anti-Johnson-beweging naast Mc Carthy, hoopt hij zoveel kracht en stemmen van gedelegeerden te lok ken naar de anti-Johnson-beweging dat de president op de Democratische conventie geen kans ziet by de eer ste stemming de nominatie te krijgen. MAANDAG Zomerzorg Kynalogenver. Rynland (Jaarvergadering) 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 7.30 uur Schouwburg: K en O: Nieuw R'dams Toneel „De vogelvrienden". 8 uur nam. Zijlsingel 2. Volle Evnagelie-zending. Evangelisatiefilm, 8 uur nam. Schelpenkade 6: Kon. Ned. Natuur historische Ver. Spr. drs. J. Mennema ,Het landschap van de Oude Maas". Rijksmuseum van Oudheden: Spr. M. G. Ie Ricier over „De Kretenslsche munten van de 5de eeuw sinds de 3de eeuw voor onze Jaartelling". 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub. ..De detector". 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- 8 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zen ding. Evangellsatiefilm 8 uur nam. WOENSDAG Gebouw Chr, Soc. Belangen. Leidse Chr. Besturenbond, spr. dhr. L. G. v. Dalen over „Het C.N.V. en ontwikke lingshulp". 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigrt. 84): Leidse Esperantistenver. 8 uur nam. Schelpenkade 6: Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. drs. J. Wiefferlng over „Mod. methoden bij het onderzoek naar de onderlinge ver wantschap binnen de groep mannetjes- en stekelvarens" 8 uur nam. Paus Paulus heeft gisteren de stu dentendemonstraties in Italië be treurd met de woorden „de onrust verzwakt een groot deel van de nieu we generatie". De Paus verklaarde een en ander vanaf zyn balkon op het St. Pieters plein voor ongeveer 20.000 gelovigen. „Onze gedachten gaan uit naar de Boshuis (achter Hof laan 64) eurs. 7 uur nam. Waaggebouw: Opening tento* ling schilderijen P. C. de Boe uur nam. Mess. DoelenkazerneJaarver? Holland Noord. Bond van N& litaire Oorlogsslachtoffers. 3 uu. Chr. Geref. Kerk: Orgelconcer anefaas 8 uur nam. ZONDAG ..jnlands laan christendom. evang N. v. d. Brugge. 773Ö°uur: Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der dagen. Spr. dhr. Diender. 10' voorin Zyisingel 2. Volle Evangelie-zo Spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur evangelisatlefilm 7.30 uur nam. BIOSCOPEN 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. 2. 5 en 8 uur. Rex: „Onze man in Bagdad" Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. 2 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrljd zaterdag 11.30 uur nachtvoorsteli „De rode lampjes", 18 jr. Lldo: „The way west", 14 gelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zont 4.45, 7 en 9.15 uur. Schouwburg: K. en O.-avond voor jongeren. Optreden van F udewijn de Groot en Martine Bijl. 8.30 uur nam. Camera-theater: K en O-film van de maand „Une femme mariée". 7 en 9.15 uur nam. Oegstgeest (Gemeent-ecentrum)K en O Lezing prof. dr. J. W. Schulte Nordholt over Amerika. 8 uur nam. DONDERDAG 3de Binnenvestgracht: Kantine Clos en Leembruggen. Contact-ruilavond. J. V. Philatelica. 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal 5. meester- serle. R'dams Philh. Orkest o.l.v. Jean Fournet m.m.v. Bruno Leonardo Gel- ber. 8 uur nam. Den Burcht: (Jacobazaal)Jaarver- gadering „De Natuurvriend" 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde Leid se Hofjes. Dia- en filmavond 8 uur nam Oegstgeest (Witte Huis): Bijeen komst afd. Leiden D"66. Spr. A. de Goede „Balans van één jaar parlemen taire ervaring en partijvernieuwing. 9 St. Antonlus clubhuls: Feest avond Chr Bedrijfsbond voor de Me taalnyverheid en de Elektrotechnische Industrie 8 uu Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11): Heropening Galerie i.v,J Auberge franpalse (Kloksteeg 19) Lelds Zoldercabaret. 9 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Aartsbisschop Casariego v»n Guate mala is zaterdagmiddag met zyn chauffeur ontvoerd toen hy na een bezoek aan Mexico naar zyn paleös in Guatemala (stad) terugkeerde. De ontvoerders schynen nog geen con tact met de kerkelyke autoriteiten te hebben opgenomen want de arts van de 59-jarige bisschop waarschuwde zondag via radio en tv dat het leven van mgr. Casariego gevaar loopt, als hy niet na zyn maaltyden en voor het naar bed gaan zekere medicynen krygt, die de bloeddruk moeten re gelen. Zaterdag werden in Guatemala anonieme vlugschriften verspreid waarin de kerk ervan wordt beschull- digd „die communist ische Guenrillos te jeugd. Wy dragen in ons hart een steunen". President Mendez Monte- grote droefheid wegens de agitatie in negro en de politie hebben hun spyt de verschillende delen van Italië, en j betuigd en gezegd, alles ln het werk speciaal ln Rome, waar de ongere- j te zullen stellen om achter de geldheden zich afspelen", aldus de j blyfplaats van de aartsbisschop te Paus. komen. ADVERTENTIE Christus waarin Hij aan Hem den ontplofbare stoffen en plannen op de negerleider Vernon Dahmer. tu.<T zün Om deze dienst te kunnen gedaan rekent, wat u aan één van voor het in de lucht laten vliegen I De uitapraak van de jury vormt een tus zun. om ueze u bea-hikken Z«n minste broeders deed. (Matth. van schepen m beslag genomen zun. uniek feit m de geschiedenis van vervullen moeten over eigentydse communicatiemid-125:40). De mannen zouden bekend hebben. Mississippi. Maandag, 18 maart 1968, Prijzen van: f 5 zijn gevallen op nummers eindigende op: 5 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 361 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 240 f 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 184 f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 611 f 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 6846 een prijs van f 2000 is gevallen op nummer: 045690 een prijs van f 2000 is gevallen op nummer: 095435* een prijs van f 2000 is gevallen op nummer: 012092 een prijs van f 2000 is gevallen op nummer: 034105* een prijs van f 2000 is gevallen op nummer: 005853 een prijs van f 5000 is gevallen op nummer: de prijs van f 20000 is gevallen op nummer: 0766 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. 4.45, 7 en 9.15 i „Citizen Kane". 18 l geiyks 2.30, 7 en 9.15 uur. ZondaD 4.45, 7 en 9.15 uur. Woensdag. „Une femme mariée", 18 Jr. en zaterdag 11.30 uur nachtva i» llngen „Leef nu. betaal later". w Astra Wassenaar: Donderdag zondag 8 uur „Papaver Is een K (Poppy Is also a flower) 14 jr. r va 8 uur, zaterdag 8 uur „Helden i rt glorie", 14 jr. zondagmlddar „De nieuwe avonturen van L.„ a.l. V TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vllst (Botermari Tentoonstelling werk van Karei gers. Geopend dinsdag t/m 2 uur voorm. 6 uur nam. maart) Lakenhal: Tentoonstelling n keningen uit de collectie Boom. Werkd. 10 uur voorm, nam.; zond. 14 uur nam. maart). Ryksmuseum van Oudheds penburg 28)Werkd. 10 uur vo 5 uur nam.: zond 1-5 uur e Legermuseum (Pestbulslaan) uitzondering van zaterdag van 10w (zondag 1-6 uur) Rijksmuseum voor Volken! (Steenstraat 1): dag 10—5 u.; dags 1 5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkeffljwi Tentoonstelling Collectie Leclu u Japanse Kunst Werkd. 10 uur tot 6 uur nam.: zondags 15 ui Rilksmuseum voor de gesciTe der natuurwetenschappen: Dn uur zond 1-4 uur Voorschoten. (Ambachtshuls) bileum tentoonstelling Willem fer. Geopend dageiyks van lOJiep voorm.- 5 uur nam. en dinsdai eil derdag - en vrydagavond van 9.30 uur (tot 20 maart). ler Avond- en nachtdienst der apö er Geopend voor spoedeisende gi ie Doeza Apotheek, Doezastr. 21313. Apotheek R. van Breest Small te Leiderdorp en de Oegstgeest theek zijn de gehele week geop WEEKEINDEDIENST DEI HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uui plege men de eigen huisarts, tot zondagnacht 24 uur de telefoon 2 22 2 2. MAANDAG 18 MAART DINSDAG 19 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 groep Centrum „Een dag uit hl van verdomde Loewietje' Kon. Conservatorium voor 22.00 uur, Promenade concert. Dillgentia. 20.15 uur. Antontó ro, plano. Joseph's Place 22.30 uur, Cabs mlque- „Angels en seksen". Zaal „Orgo", 20.15. derlands Symphonie Orkest. WOENSDAG 20 MAART Kon. Schouwburg. Ned. Data ter. Joseph's Place. 22.30 Comique: „Angels en seksi Poppentheaters: Guldo vac 14.30 uur: „De verdwenen Frank Koopman, 14.30 uur: ne giraffe". WEERRAPPORTEI (Van hedenmorgen 1 o® Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven licht bew. licht bew onbewolkt onbewolkt zwaar bew. regenbul Zuld-Llmburg zwaar bew. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Iunsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon bew. geh. bew. zwaar bew. half bew. sneeuwbui licht bew. zwaar bew. half bew. licht bew. half bew. geh. bew. onbewolkt hagelbui licht bew. zwaar bew. regenbui zwaar bew. onbewolkt regen zwaar bew. I zwaar bew. onbewolkt I zwaar bew. I half bew. half bew. half bew. 1 onbewolkt 5

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2