SCH EEPS Luns terug uit Joego-Slavie ERIC HTEN CHARLES CHARLOTTE VWS liep 3-0 achterstand in UJDAG 18 MAART 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 17 Ons dagelijks vervolgverhaal Nederlandse en Oorspronkelijke roman door Willy Corsari htend riep hij zijn vrouw te j moest maar praten met l. Dit was geen werk voor lemarie lachte. Ze zocht het op. Charlotte was naar haar gevlucht. Zij lag voorover op snikken, met gebalde vuisten je in de kussens. Het duurde voordat Annemarie haar tot jn kon brengen. Zij hield het in de armen, zo teder als zij in tijd niet was geweest, beloofde ze mee mocht gaan naar el als ze ging spreken met de rice van een kostschool, die zij ok had bezocht en waar zij een |k leven zou leiden, is al getroost, zei Annemarie", weer naar beneden kwam. „Ik szegd, dat ze maar moet blijven ze had bijna een zenuwtoeval, sliaan bracht het kind haar jd op bed. Charlotte leek nu Op alles wat hij stuntelig zei, ordde ze gedwee: „Ja". Haar laarden hem aan, alsof zij hem alsof ze niéts zagen. Als die glanzen en toch blind zijn, hij. Het maakte hem ellendig, gende dag liet zy zich even ge it jurkje aantrekken, dat An- en Mademoiselle haastig gemaakt uit een oud rokje en jfje van een andere jurk. Zo, stil en gedwee, ging zy na lagen mee met haar moeder irussel. Het was haar eerste is, maar zonder belangstelling zij uit het coupéraampje en als haar moeder iets aanwees, emarie kleedde haar van top nieuw aan, voordat zij naar tschool gingen. De korte haren g zij onder een hoed. Charlotte nde geen belangstelling voor aankreeg en even uitdruk- oos antwoordde zij op alle vra- an de directrice en liep naast moeder en de directrice mee iet grote huis en de tuin. Anne- zei telkens: „Kijk, daar is een baan. Je kunt hier leren ten- natuurlijk krijg je dans- Kind, als ik aan myn kost- tyd denk, kan ik je benijden! best in jouw plaats willen ïun terugkeer was het Annema- e uitvoerig vertelde hoe mooi vas, hoe heerlijk de school lag, luiten Brussel, dichtbij de bos- Deurne. Christiaan keek af heimelijk naar zijn dochtertje id zijn vrouw wel het zwijgen opleggen. Het kwam hem zo en triest voor, dat Annemarie ind voortdurend wilde inpraten, reden zij had om gelukkig te demoiselle en legde haar hand op die van het meisje. Charlotte beet de tanden op elkaar om zich te beheer sen en haar hand niet weg te trek ken, maar het was, dacht zij, alsof je een pad aanraakte. „Ja, jy wordt ook maar wegge stuurd, arm kind, zei Mademoiselle, jij bent ook niet meer nodig hier, nu je vader misschien weer een zoon krijgt. Een echte zoon! Ze liet haar grote tanden zien. Ja, dat is een vreugde voor hem, dat nieuwe kindje." Charlotte zat roerloos. „Een kindje?" „O, wist je het nog niet? Misschien mocht ik het niet vertellen, je moet het maar niet verraden, maar je moeder krijgt weer een kindje. Ja, zo'n nakomertje, dat zal wel vertroe teld worden". Charlotte zat zwijgend, roerloos. Ze voelde zich opeens misselijk van de Pijn, die door haar borst schoot. Dat was het dus. Daarom was het spel letje uit. Haar vader had gespeeld, dat ze Charles was. Maar nu kreeg hij een écht zoontje. Nu had hy haar niet meer nodig. Zy merkte, hoe de kleine, grauwe oogjes van Mademoiselle haar be spiedden. Opeens begreep zij, waarom ze haar dat had verteld. Wat keek ze nu? Dacht ze soms, dat ze zou gaan huilen en klagen? Ze boog zich over haar boek en begon een Frans ge dicht op te lezen, alsof dat alles haar niets kon schelen. Maar de les duurde kort. Made moiselle stamelde opeens iets van migraine en liep de kamer uit. Char lotte sloeg het boek dicht. Ze kniel de bij de hond, sloeg haar armen om zijn hals en drukte haar gezicht in zijn vacht. De hond kwispelde, jankte zachtjes, likte haar gezicht. Toen Mademoisel le niet aan tafel kwam, ging Anne marie naar haar kijken. Ze bleef lang weg en kwam terug, met voch tige ogen. (Van onze sportredactie) In de eerste klasse van de Afd. Leiden (zat) verspeelde VWS bijna zijn laatste, geringe kans op het kampioenschap. In de uitwedstrijd tegen TAVV liepen de Leidenaars een 30 achterstand op die zij nog net in een 34 overwinning wisten om te buigen. Kagia versloeg het bezoekende Al- phia met 30. De wedstrijd Sleu tels—'Woubrugge ging niet door om dat de consul het veld onbespeel baar achtte. Het bestuur van Sleu tels had nog aangeboden tijdens de ochtenduren het terrein te bewer ken, zodat het 's middags om kwart over vier wel bespeelbaar zou zijn. Vergeefs echter. TAW leek VWS vlotweg onder de voet te lopen. Esveld brak de score open voor de TAW-ers, voegde er nog een tweede treffer aan toe, waarna Van Tol het derde doelpunt voor zijn rekening nam. Na die ca tastrofe begon VWS terug te slaan, waarbij de Leidenaars een aa handje werden geholpen door TAVV- doelman Van Leeuwen. Eerst ver oorzaakte hij geheel onnodig een strafschop die prompt werd benut en vervolgens reageerde hij te laat bij het tweede Leidse doelpunt. Het ver wachte herstel van TAW bleef na rust uit. Het werd gelijk en tien mi nuten voor tijd greep VWS zelfs de zege, wederom geholpen door een misgreep van doelman Van Leeu wen (34). Het opmerkelijke bij KagiaAl- phia was, dat Kagia voor rust met de wind in de rug tot geen enkel doelpunt kwam en in de tweede helft met wind tegen tot driemaal toe het net trof. In die tweede 45 minuten schoot Karei Kattenberg de score open voor de Kagianen. Door Piet Walkier werd het 20 en uit een strafschop wegens al te hard optreden tegen Karei Kattenberg fabriceerde Piet Walkier de derde treffer van Kagia. UVS 14—22 Sleutels 13—13 VWS 14—19 TAVV 15—11 Kagia 14—18 Alphia 15—8 Woubr. 13—16 MVKV 14—4 VVSB 14—15 Hockey Het Zuidafrikaanse tou- ring-hockeyteam de Flamingo's heeft dit weekeinde twee wedstrijden in Nederland gespeeld. Beide keren ver boren de Zuidafrikanen. Flamingo's werd zaterdag op Klein Zwitserland I In Den Haag met 3—0 verslagen door i De Batavieren en de Zuidafrikanen lieden gisteren in Hilversum een ne- Wordt vervolgd) derlaag met 2—5 tegen Be Fair. rlotte lag die avond lang wak- Iet was altyd Charles, dacht zy. vader was ik alleen maar Char- let Charles is hy op jacht ge en Charles heeft hij leren ■olajlrijden, zoals hjj hem had be- had een vreemde gewaar- ng bij die gedachten: alsof ook ;n Charles er nog was en zij graf lag. Ze strekte in het haar hand uit en voelde de neus van Tasso. Ze had alleen zou van hem weg moeten, vader had beloofd, dat hy lan Tasso altijd zou meenemen, met Bruno. Nederland en Joego-Slavië hebben weinig collega's gehad met wie ik zo volledige steun toegezegd aan de volkomen vry uit en in een sfeer "Qn ontwikkeling van samenwerking bin volstrekt wederzijds vertrouwen, kon dige positieve tendens in de richting van versterking van de vrede en veiligheid in Europa. Dit staat in het communiqué, dat is uitgegeven bij het einde van het vijfdaagse bezoek van minister Luns aan Joego-Slavië. Om twee uur gistermiddag kwam mr Luns op Schiphol aan. Hij gaf daarby niet alleen commen taar op zijn reis naar Joego-Slavië, maar ook op verscheidene andere kwesties. De goudkwestie: „Die is uiteraard in Joego-Slavië ook ter sprake geko men De algemene indruk is, dat met een verhoging van de officiële volgende morgen zat zij tegen- goudprys voora] een drietal landen, Mademoiselle. Die sprak ook al dat over eigen goudmijnen beschikt, de kostschool, waar zy nu heen gebaat. In de eerste plaats is dat an' uiteraard Zuid-Afrika, maar daar voor mij is nu alles uit. Ik kan naasj. Rusland en China, waar zal altyd zo blyven, tot ik I goudmynen zijn, die nu nog niet ren- «w. i«c dabei kunnen worden geëxploiteerd, maar die wel degelyk perspectief bieden als de goudprijs omhoog zou gaan". Overigens voorzag de minis ter geen devaluatie van bijv. de dol lar alleen. Alle andere valuta, met name van de groep van 8, waartoe ook ons land behoort, zouden onge twijfeld meegaan. Het ontslag van minister Brown: „Ik betreur dit. Ik had een heel goe de persoonlijke verhouding met de ben om les te geven. En dan? sparen kan ik niet", irlotte schrok op uit haar starre Zij merkte plotseling, hoe bleek r® Maan Mademoiselle er uit zag haar handen weer beefden, altijd een afkeer voor haar een weerzin tegen haar tanden, haar klam-koude, ma- handen. haar vleierig glimlach- luchtjes, die om haar heen Nu voelde zij medelijden jij hebt ook verdriet", zei Ma- heer Brown en Ut heb betrekkelijk tegenover Europa er een, die de Ne derlandse regering zeer aanspreekt. Anderzijds moet ik direct zeggen, heb ik ook met zyn opvolger, de heer Stewart, al vaak in een prettige ver houding samengewerkt". Over Tsjecho-Slowakije: „Ik wil hierover slechts met een zekere dis cretie iets zeggen. De eerste tekenen waren al merkbaar tijdens mijn be zoek aan Tsjecho-Slowakije, met na me in de grote openheid bij de be sprekingen. De situatie in Tsjecho- Slowakije wordt in Belgrado met de grootste belangstelling gevolgd. Hoe dit alles in de toekomst zal uitvallen, blyft voorlopig echter nog een open vraag". Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Terseke J. Overduin te Oosterbeek te Giessendam en te Weesp J. H. Vlijm te Krimpen aan de IJssel. Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Scherpenzeel H. H. de Looze, aanstaand predikant te Hilversum. GEREF. KERKEN Beroepen te Nijver dal (vac. D. H. Borgaars) J. M. van den Brink te IJmuiden te Castricum (vac. IJ. 1397. ,JDank zij deze wandelstok ben ik in staat tot grootse daden!" prevelde Joris. „Eindelijk kan ik tot aanzien komen. Met eerbied en respect zal men mij omringen. „Joris G. Superman", zal men fluisteren wanneer ik passeer. Maar dan zal ik het verleden de rug moeten toekeren. Ik zal slechts mooie daden moeten verrichten. Zoals hier bijvoorbeeld. Hij landde bij een oud dametjedat schreiend op het trottoir stond. „Kan ik U helpen?" vroeg Joris, beleefd de hoed lichtend. „Ach.snif.nee!" snikte het mensje. „Niemand zal mijn beurs je kunnen pakken, dat ik in die opening heb laten vallen.Al mijn spaarcentjes zitten er in.M-maar U kunt er niet bij.snik. „Als h°t ander niet is..." mompelde de aangesprokene, zich naar het kleine traliehekje bukkend. ..Dit is eenvoudig een kwestie van dit gebouw even optillen, lijkt me!" RECHTER TIE EN DE TWEE BEDELAARS Verh. 14. 1411. Tsjiao Tai heeft snel de dragers van Rechter Tie's officiële palankijn gewaarschuwd. Als de Rechter is ingestapt, buigt hij zich naar het raampje en zegt: „Ik voel er weinig voor om aan te zitten aan het feestmaal, terwijl u aan het werk bent, Edelachtbare. Is er niet een of ander karweitje dat ik kan doen?" De Rechter denkt even na en zegt dan: „Al hébben we nog geen bewijzen, het ligt voor de hand dat onze zogenaamde bedelaar in werkelijkheid meneer Wang is, de verdwenen huisleraar van gil- demeester Ling. Je zou eens kunnen nagaan wat Wangs collega's van hem denken. Waarschijnlijk is er wel een theehuis of zo waar de huisleraren van de stad nu en dan bij elkaar komen, en er is een goede kans dat ze dat op een goede dag als vandaag ook doen. Als je iets van belang te weten komt, ga je naar het huis van Ling om te zien of ik daar nog ben". Tsjiao Tai gaat meteen op weg en de dragers zetten zich in beweging. De straten zijn uitgestorven, want iedereen is nu aan het traditionele feestmaal, thuis of in een eethuis. Als de Rechter bij de luxueuze woning van Ling is aan gekomen, stuurt hij ook zijn dragers maar naar huis. Terug zal hij wel lopen. Waarschijnlijk heeft een van Lings bedienden hem zien aankomen en de gildemeester geioaarschuwd.want als de Rech ter het bordes wil bestijgen, staat Ling hem al op te wachten. „Waaraan dank ik de onverwachte eer van uio bezoek. Edelacht bare?" vraagt hij buigend. DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 2082. „Lieve help wat is er?" vroeg Bram geschrokken, terwijl hij een hand uitstak om Karo weer aan boord te helpen. „Ben je geschrokken?" Karo spuwde een klein straaltje water uit. „Nee, nee", riep hij opgewonden terug. „Maar ...ik geloof, dat ik het geheim van de zee héb ontdekt". „Wat?" riepen al zijn vrienden tegelijkertijd. „Ik kan me vergissen", zei Karo, „maar als je het mij vraagt, dan is dit zeewater.niet zout meer". Ogenblikkelijk boog Bram zich overboord om zich te overtuigen. Tioee, driemaal moest hij proeven eer hij het zelf geloven kon. „Waarachitg.dit water is zoet.mompelde hij. „Geen won der, dat de vissen wegblijven.welke fatsoenlijke schol wil er nu in zoet water leven?" „Brammetje.denk je aan Karo?" vroeg oma Fok vriendelijk, want door de ontdekking had Bram zijn vriendje vergeten, die door de stroom steeds verder van de Kokanje werd gevoerd. Stienstra) en te Den Helder (vac. M. Hammings) P. G. den Hengst te Grijpskerke te Varsseveld P. van Dyk te Creil-Espel (Noordoostpol der). GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT Beroepen te Avereest-Dedemsvaart J. Kruidhof, kand. te Hattem. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Noordsche Schut Th. Ruttes te Nijmegen en J. Vogel te Emmen te s-Gravenzande M. Baan te Zeist, en J. Prins te 's-Gra- venhage-Rtfswijk. Beroepen te Venendaal (vac. J. Keunign, J. Brons te Nunspeet te Naarden P. Sneep te Zaamslag. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Hovaard-sdijk P. de Blok te Dhksland en A. Kook te Poort vliet. Bedankt voor Klaaswaal en Nijkerk P. Blok te Dirksland. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Beroepen te Franeker-Witmarsen Schermen Voor de vierde keer in successie heeft de ploeg van het Rode Leger, CSKA uit Moskou, de Europese beker floretéquipes gewon nen. De Russische ploeg, in feite Identiek aan het tionale Russische team, versloeg zaterdag in de eind strijd in Parys Steau Boekarest met 9—4. en Pingjum J. Rowaan, laatstelijk predikant bij de Geref. Kerk te Mon ster, woonachtig te 's-Gravenhage. Tennis Tom Okker heeft de hal ve finales herenenkelspel van het in ternationale tennistoernooi in Cara cas niet kunnen bereiken. In de kwartfinales verloor onze landgenoot met 7—5, 6—4 van de Amerikaan Martin Riessen. Okker had Riessen nog geen week tevoren in de finale van een toernooi in Barranquilla verslagen. Surveyor p 15 Ceuta n Benghai Swift p 15 Brunsb. n Rouaon. - - 15 v Londen te Rotterda 'l5* "hu?™ Antw^r er v Londen te Rott. j 175 m NO K. V" Dublin te Rott v Antw. n Seixel Tjibantjef 15 1000 m ZW Ceylor Togokust^p 1 S^Ouessant Zeesleepvaart Utracnt 15,v Hamburg n Amit^

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 17