Franje bij Spelen moet verdwijnen PRESIDENT TITO ONTVING LUNS MET EEN ENKEL WOORD Anclré Carrell overleden LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 15 MAART! VK milllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll. ^illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll' Vervolg van pagina 1 Jhr. Van Karnebeek en ir. A. Paul en. DEN HAAG Dit is een Olympisch jaar. Maar ir. A. Paulen, in de sport vergrijsd functionaris die de Olympische beweging aan vele fronten heeft gediend, zegt: „Als De Couber- tin die dit allemaal heeft be dacht, vandaag de dag nog eens bij de Olympische Spelen kon kijken, zou hij ter plaatse dood vallen van schrik." En Jhr. H. A. van Karnebeek, voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, eveneens beproefd bebstuurder van de in ternationale organisatie, knikt instemmend. In een aan voorbije tijden ontleend pand aan de Haagse Surinamestraat buigen deze al oudere, zij het zeer ervaren, bestuurderen zich over de vraag hoe het hooggeroemd Olym pisch ideaal, de vlammen, de eden én de verbroedering van 's werelds sportieve jeugd, nog te rijmen vallen met de reali teit van gedeeltelijk en volledig professionalisme, met verboden beloningen, met sport als pro paganda voor politieke systemen en als pressiemiddel voor het bereiken van politieke doelein den. Valt er nog wel iets te begin nen met De Coubertins fraaie bedenksel, nu het realisme van onze dagen zo veel concessies eist. dat zelfs de hoogbejaarde kruisridder Avery Brundage daarvoor niet blind kan blijven? Kortom wat is er nog te hand haven van de Olympische ge dachte? Paulen: „Nou ja. Olympische gedachte, wat is dat voor een ding." Van Karnebeek: „Wij menen altijd, dat de Olympische be weging een goede zaak is en dat er in de wereld een enorme belangstelling bestaat voor het bijeenbrengen van sportlieden, in één plaats, waar ze tegen elkaar strijden, en zo. Dat neemt de belangrijkste plaats in." Chaos Paulen: „Laten we nou eens veronderstellen dat het wegvalt. Dan verliezen we voor de jonge lui een steunpunt in hun ge dachten omtrent sportbeoefening. Want in het brein van iedere goedgebouwde jonge man en jonge vrouw ligt de gedachte vast Olympische Spelen, dat is het summum. En wat zou je terugkrijgen, een serie min of meer semi-professionele toer nooien het ene elk jaar, het andere eens in de twee jaar, het volgende eenmaal per vier jaar. Dat wordt een chaos. De Olym pische Spelen vormen een bin ding, die we nooit kwijt moeten raken. Ook al zal het wel veran deren, ook al zal het wel aange past moeten worden aan de mo derne tijden". Van Karnebeek: „Dat is waar. maar we kunnen er eer lijk over zijn, dat de verschillen de Internationale sportfedera ties er wel anders over denken. Die willen ook in de Olympische jaren wereldkampioenschappen houden, omdat die geld opbren gen. Dat vinden wij totaal over bodig, maar helaas, wij hebben het moeten goedvinden. De heer Paulen heeft dat papier nog niet gezien het is een uur geleden binnengekomen'De medede ling komt aan als de laatste be richten omtrent een ernstige zie ke. Van Karnebeek: „Het is erg iammer. We hebben sporten vaar het veel te druk wordt met il die kampioenschappen. Dat is voor de sportlieden niet meer op te brengen, al die toppresta ties. voor amateurs zeker niet", Maar wat zijn amateurs De staatsprofessionals, de universi teitscracks ,de soms maar ter nauwernood gesubsidieerde lief hebbers van de kleine landen, die nederlaag na nederlaag slikken moeten, als consekwen- tie van de ontstentenis der mil joenen Paulen: „Zelfs al zouden er al leen maar pure amateurs zijn, dan waren de omstandigheden nóg ongelijk. De mannen die ik in Korea na hun werk, met een lap om hun hoofd tot in d e nacht voor de marathon zag trainen dat zijn andere man nen dan bijvoorbeeld mijn vriend David Exeter, de voorzitter van de Internationale Atletiek Fede ratie. Die is in Engeland met een gouden lepel in zijn mond geboren, een jonge lord, maar een sympathieke vent, naar wie iedereen keek". En hij spreekt verder over de geest van bij voorbeeld de Nederlanders, die het met wat minder moeten doen en van wie toch ook pres taties worden verlangd. Die de mentaliteit hebben gekregen van: we zullen die Russen eens wat laten zien. Zou het niet beter zijn om Olympische Spelen weliswaar te handhaven, maar dan zonder de farce van een heleboel bepalin gen, die niets meer te beteke nen hebben en van uiterlijk ver toon, waarin niemand meer ge looft? Van Karnebeek: „Het is ver draaid lastig om daar zo even tjes een-twee-drie wat over te zeggen. Er moet aan geschaafd worden. Er moet franje verdwij nen." Paulen: „Ik heb het altijd een goede maatstaf gevonden of ie mand door sport in zijn levens onderhoud voorziet. Er zijn meer mogelijkheden. Je kunt leeftijdsgrenzen maken, je kunt bepailen dat iemand maar een keer in zijn leven aan Olympi sche Spelen mag meedoen. Dan kunnen ze de keus daarna doen. Openlijk en niet slinks. Van Karnebeek: „Dat voor komt ook dat iemand die ge wonnen heeft nog vier jaar ama teur wordt „gemaakt" om hem nog eens te kunnen inzetten. Er wordt aan dit alles gewerkt, al gaat het langzaam. We hebben wel ideeën bijvoorbeeld, die sporten van het Olymp. program ma schrappen waarvan zowel een beroeps- als een amateur- sectie bestaat en waarin het ge bruikelijk is dat goede amateurs, als ze Olympisch kampioen zijn, onmiddellijk overgaan naar het professionalisme. Laten we maar geen sporten met name noe men dan krijgen we weer met de federaties te doen Zuid-Afrika De dreigementen van andere landen, dat zy niet zullen ko men als de kampioen der apart heid aantreedt in Mexico. Van Karnebeek: „Ik heb net een epistel gekregen waarin wij verzocht worden geen verklarin gen af te leggen, tot na de ver gadering van het uitvoerend co mité op 14 april. Dus ik zit er een beetje mee. Het is door de politiek helemaal in het ver keerde kanaal geraakt. Het zou Iets minder vervelend zijn als we niet met de Olympische Spe len naar een nieuw continent gingen, waar de Spaans spre kende landen eindelijk hun kans krijgen om aan de wereld te laten zien dat ze het ook kun nen. Dat maakt het dubbel moei lijk. omdat we het anders wel in die komende jaren glad kon den strijken, met wat geven en Kernen. Op korte termijn ver wacht ik niet dat de Zuidafri kanen meer zullen willen dan ze hebben gedaan. Want ze heb ben in alles toegestemd. Maar de landen, die nu nog meer wil len, eisen een opheffing van de apartheid en dat zie ik over morgen nog niet gebeuren. Ave ry Brundage heeft eens gezegd: wy zijn na de Verenigde Naties de grootste macht ter wereld, maar als je een macht begint te worden, dan heb je de na righeid al in huis. En iedereen wil in dit geval juist Mexico helpen. Er is niet één land, dat dit niet wil, omdat ze zich er zo op geworpen hebben om het goed te doen. Paulen: „Mijn indruk ls dat de Spelen wel door zullen gaan. Er behoort niemand af te val len". Van Karnebeek: „Als pressie groepen, die zich snel vormen tegenwoordig, de zaak gaan re geren, dan moeten we daar te gen in gaan". Er van uitgaande dat zelfs Olympische sport en misschien juist de Olympische sport niet meer van de politiek valt te be vrijden. dan is het toch een brokkelige redenering om de veroordelingen van Zuid-Afrika in de Verenigde Naties buiten beschouwing te laten en buiten dat vaarwater een geheel ande re koers uit te zetten". Paulen: „Nee. want op het punt van de sport heeft Zuid- Afrika enorme concessies ge daan. Vóór Tokio was het niet mogelijk, dat één ploeg werd ge kozen door een commissie waar in evenveel blanken als kleur- Minister Luns heeft gisteren onge veer vijftig minuten gesproken met het Joegoslavische staatshoofd, pre sident Tito, in diens witte, vrij laag gebouwde en door 'n prachtige tuin omgeven paleis op het voor de Adria- tische kust liggende eiland Brioni. Op een langwerpige galerij ontving de president de Nederlandse be windsman, die alleen vergezeld werd door de Nederlandse ambassadeur in Belgrado. Tegen het einde van het in een zeer vriendelijke sfeer verlopen ge sprek in het Engels, voegde ook me vrouw Tito zich bij het gezelschap. Het gesprek met de president ging over de kwesties Midden-Oosten en Vietnam, de EEG en een mogelijk Europese veiligheidsconferentie. Terwijl dit gesprek plaats had, kon den de Nederlandse delegatieleden met open koetsjes het eiland Brioni bekijken, waar behalve de verblijven van de president en een aantal wo ningen, enige hotels zijn, waar de gasten van de president kunnen ver blijven. Ter afsluiting van het bezoek aan het presidentiële eiland een kwar tier varen van de kust verwijderd heeft minister Luns een persconferen tie gegeven voor acht leden van de Joegoslavische schrijvende pers en enkele journalisten van radio en te levisie. Nog gisteren is het Nederlandse gezelschap door gereisd naar Dubrov- nik. Functionarissen van beide lan den steken draai' de hoofden bij el kaar om tot een gezamenlijk slot communiqué te komen. Zondag keert mr. Luns naar Nederland terug. Papandreoe naar Nederland De uitgeweken Griekse politicus prof. Andreas Papandreoe zal van 24 tot en met 27 april een bezoek brengen aan ons land. Hij is daartoe uitge nodigd door het comité Nederland- Vrij Griekenland. Prof. Papandreoe was indertijd minister in het kabinet van zijn vader George Papandreoe en werd de centrale figuur in de op zienbarende kwestie-„Aspida", waarin een groep links georiënteerde officie- rer ervan werd beschuldigd een staatsgreep te hebben voorbereid. Hij zal in Nederland onder meer een aantal lezingen houden. Jhr. Van Karnebeek lingen zaten. En dat ze met één vliegtuig reisden, in hetzelfde costuum en onder dezelfde vlag opmarcheerden. De sport heeft, maar dat mag ik eigenlijk niet zeggen, meer bereikt dat de in ternationale politiek. Het zou dom zijn om de deur docht te gooien voor Zuid-Afrika" Kiezen Als u moet kiezen, wanneer de rimpels zich niet meer laten glad strijken, tussen bijvoor beeld de deelneming van Rus land en de groep landen, die het om zioh heen heeft en de komst van Zuid-Afrika naar Mexico. Wat dan? Van Karnebeek: „Ik zal hier niet kiezen, maar Mexico zal natuurlijk zeggen, dat Zuid-Afri ka nog maar even moet wach- ten met deelnemen, tot in 1970 de zaak door het IOC opnieuw wordt bekeken. En om Mexico inderdaad te helpen aan vol- waardige Olympische Spelen na de enorme inspanning die het zich heeft getroost, zou dat natuurlijk de logische oplossing zijn. Verder zou ik mij niet wil- len uitspreken. Niemand wil Me- xico in de steek laten". Paulen: „En een van de pro- blemen waar Rusland ook mee zit, is dat het natuurlijk niet 250 miljoen Spaans sprekende personen kan duperen". Maar anderzijds heeft Rus- land zo vaak zijn solidariteit met vooral de nieuwe landen betoogd, dat veel van zijn argu mentatie onverkoopbaar wordt als het zich nu niet tegen Zuid- Afrika opstelt. Paulen mismoedig „Van- daag moeten we dit doen en morgen krijgen we weer een schop van een ander. Japan heeft geluk gehad, toen waren de problemen minder groot. Al- ee leen maar Indonesië en Noord- Korea, die zich teruggetrokken. j| De krachten, die zich tegen ons verzamelen zijn er niet zozeer EE op uit om ons de das om te EE doen, maar die willen ons ge- j| bruiken. Dat is een van de din- ee gen waartegen wy nog niet al te best georganiseerd zijn en die heel moeilijk besta-eden kunnen worden". Slowakije wil autonomie De Slowaken, die zo ongeveer 20 procent van de bevolking uitmaken tegenover 70 procent Tsjechen in Bo- hemen en Moravië, voelden zich al tijd onderdrukt door de Tsjechen. Na dat Slowakije eeuwenlang deel had uitgemaakt van Hongarije wist de grote staatsman Thomas Masaryk, die nu weer in ere hersteld is. in 1918 de twee volksdelen met elkaar te verbinden, maar de Tsjechen be hielden de overhand. Dit duurde tot de inval van Hit- Ier. waardoor de Slowaken autonoom werden onder de priesters Hlinka en Tiso. Na de Duitse capitulatie kwa men de Tsjechen weer aan de macht en overheersten de Slowaken. Mis schien gelukt het Doebtsek, die zelf een Slowaak is, om zyn gewest een dusdanige autonomie te verlenen, dat de eenheid van de republiek toch niet wordt aangetast. De komende weken zullen moeten uitwijzen of het nieuwe regime de controle in han den kan blijven houden. Een vooraanstaand Tsjechisch com munist heeft gisteren gesuggereerd, dat een scheiding zou moeten worden gemaakt tussen de communistische partij en de regering. Tsernik. lid van het Tsjechische partijpresidium en vooraanstaand econoom, die eerder benoemd werd als mogelijke keuze voor het pre mierschap, zei dat de communistische partij een leidende functie moet heb ben en geen regerende. Deze uit spraak betekent een nieuwe mijlpaal in de vrije discussies in Tsjecho- Slowakije. Autoriteiten van het bureau van de procureur-generaal in Praag heb ben er op gewezen dat ongeveer 25.000 gevallen van slachtoffers van stalinistische berechtingen nu voor herziening in behandeling genomen worden. Volgens de vice-procureur- generaal en 't hoofd van de „specia le afdeling" hielden de stalinistische rechtbanken zich in de periode 1948- '53 bezig met 27.000 gevallen. Daar van zijn er tot dusverre slechts 2000 gerehabiliteerd. Het dagblad „Prace" publiceerde een vraaggesprek af met generaal- majoor Frybert, hoofd van het ge westelijke militaire district, die ont kende dat legereenheden gemobili seerd werden tijdens de zitting van het centrale comité om Novotny aan de macht te houden. Hij erkende ech ter dat toen legermanoeuvres gehou den werden en voegde er aan toe, dat dit een fout was. dat de ma noeuvres afgelast hadden moeten worden. Door noodweer in Turkije: 30 doden Door het noodweer in Turkije zj£. tot dusverre 30 mensen om het leven gekomen. Talloze dorpjes staan nog onder water en zijn van de buitenwe reld afgesneden. Het verlies aan vee is groot. De schade is nog niet te ovet. zien. Het dodencijfer steeg donderdag tot dertig nadat de lichamen van twee boeren in noordoost-Turkije werden gevonden. Zij waren in de sneeuw storm doodgevroren. Eerder op de dag waren de lijken gevonden van negen mensen die waren omgekomen door een landverschuiving verder oostelijk. BUITENLAND Staking in Genua In Genua is alle bedrijvigheid nagenoeg tot stil stand gekomen door een algemene staking, die de gehele provincie Li- gurië treft. De grote vakbonden staan echter achter de staking, die geldt als protest tegen de wijze waarop de regering de industriële ontwikkeling van de provincie aanpakt. Weer proces in Rusland In Le ningrad is donderdag een proces be gonnen tegen zeven Russen, zo is uit betrouwbare bron vernomen. De identiteit van de beklaagden is niet bekend. Zij zouden beschuldigd wor den van samenzwering met de orga nisatie van Russische ballingen, NTS. Geen Karei de Grote-prijs De „Karei de Grote"-prijs van de stad Aken zal dit jaar niet worden toege kend. Dit is gisteren bekendgemaakt door burgemeester Heusch van Aken. De prijs is sinds 1950 vijftien maal uitgereikt. De ontvangers waren po litici, die werden geëerd om hun bij dragen tot de Europese eenheid. Het vorige jaar heeft onze minister van Buitenlandse Zaken, Luns de prijs gekregen. Rusland stuurt VS rekening De Amerikaanse regering heeft van Rus land een rekening ten bedrage van ongeveer 42.000 gulden ontvangen voor de schade die op 21 februari door een bomexplosie aan de Rus sische ambassade in Washington werd aangericht. Toen bij anti-Ame rikaanse betogingen in Moskou in 1965 ruim 500 ruiten van de Ameri kaanse ambassade sneuvelden, be taalde de Russische regering ook een schadeloosstelilng. Overigens is het onderzoek naar de bomexplosie van 21 februari in Washington nog niet afgesloten. Brown over Rusland Engeland heeft de Sowjet-Unie meegedeeld dat het niet akkoord kan gaan met een Russisch ontwerp voor een vriend schapsverdrag in zijn huidige vorm. Dit deelde de Engelse minister Brown in het Lagerhuis mee. Brown sprak de hoop uit dat de Russische leiders de Britse suggestie ter zake opnieuw gaan overwegen. Kernproef De Amerikaanse commissie voor Atoomenergie heeft beken'' '*t dat gisteren een on dergrondse kernproef van geringe kracht is gehouden op de testbasis in Neveda. De kernontploffing, de zesde dit jaar, stond gelijk aan nog geen 20.000 ton tnt., zo werd gezegd. Verkeer in Europa Het verkeer eist in Europa jaarlijks honderddui zend doden en meer dan een miljoen gewonden. Onder auspiciën van de Wereldgezondheidsraad (WHO) zyn in Kopenhagen vertegenwoordigers van de Raad van Europa, de inter nationale federatie van politie, amb tenaren, de OESO en internationale verkeersorganisaties bijeengekomen om deze situatie te bespreken. Britse Rijn-leger West-Duits- land heeft vandaag aangeboden voor tweederde de Britse kosten voor het Britse rijnleger te compenseren. Het aanbod werd gedaan in de vorm van een lening van 60 miljoen ter finan ciering van de Britse militaire uit gaven van 92 miljoen in West-Duits- land. Incident in Tsjaad In het noor den van Tsjaad in centraal-Afrika zyn bij een incident tussen burgers en militairen op 5 maart verscheide ne doden en gewonden gevallen, zo blijkt uit een communiqué dat giste ren in de hoofdstad Fort Lamy werd gepubliceerd. Volgens deze bekendma king was het incident, dat zich in de post Aozoe, bij Bard ai, voordeed een gevolg van een „onhandige interpre tatie van de instructies van de pre fect". Degenen die verantwoordelijk zijn voor het incident, moeten zich bij de autoriteiten melden. BINNENLAND Wimpy-bars Europa gaat op grote schaal aan de hamburger. Dit althans, wanneer de plannen van Wimpy-Europa N.V., een dochteron derneming van de Britse horecamam- moet Lyons en Co slagen. Binnen enkele jaren wil dit bedrijf over heel Europa een keten van 500 Wimpy- bars vestigen. Dit zyn gelegenheden waar men speciale hamburgers kan eten, die onder de naam Wimpy aan de man worden gebracht. In Neder land zullen waarschijnlijk vijftig Wimpy-bars komen, voornamelijk in de grote steden. Op het ogenblik zijn er vier in ons land. Radicaal blijft zitten De Radi caal mr. A. A. C. van Ruiten uit Gouda, wiens bedankbriefje voor het lidmaatschap van de KVP indertijd als eerste bij het KVP-bestuur ln Den Haag binnenkwam, zal zijn zetel in de provinciale staten van Zuid- Holland blyven bezetten. Dit heeft hjj gisteren aan het begin van de statenvergadering medegedeeld. Gevaren Vapona-strip Drs. G. M. Nederhorst, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA, heeft aan de staatssecretaris van volksgezondheid schriftelijk gevraagd of deze, nu het muggenseizoen in aantocht is, enige spoed wil betrachten met het ant woord op een reeds op 22 november van het vorige jaar tot hem gerichte vraag inzake mogelijke gevaren ver bonden aan het gebruik van de insec ticide verdampende Vapona-strip, Nederlander aangehouden In Oost-Berlijn is een Nederlander door Oostduitse grenswachten bij Check point Charly" in de Friedrichstrasse aangehouden en weggeleid. Neder landse toeristen, die het incident aan de Westberlijnse politie meldden, zei den dat hun landgenoot van een de- viezenovertreding werd beschuldigd. De naam van de Nederlander is niet bekendgemaakt door de Westber lijnse politie. Vannacht is in zijn woning in Loosdrecht op 56-jarige leeftijd over leden de bekende conferencier André Carrell. De heer Carrell pseudo niem voor Kesselaar die in Alk maar werd geboren, is meer dan der tig jaar als conferencier in ons land en ook in Indonesië opgetreden. HU verzorgde voorts een zeer groot aan tal radio-uitzendingen. Ook is hy verscheidene keren opgetreden in de televisieshows van zijn zoon Rudi Carrell, de laatste keer in september vorig jaar. De heer Carrell was al ge durende een half jaar ernstig ziek. De crematie zal dinsdag op Wester- veld plaats hebben. Lakenhal: Opening Tentoonstelling pottenbakker Meindert Zaalberg. 8.15 uur nam. Logegebouw (Steenschuur) N.C.V.B. ftfd. Centrum Spr. dhr. C. J. Schreurs over „Onze tijd in deze tijd". 8 uur na middag. Rijksmuseum voor Volkenkunde. 8pr. prof. dr. A. A. Gerbrands over „Maskers bij de Kilenge in westelijk Nieuw Brlttannië". 8 uur nam. Den Burcht: Toneelavond „Ons Grunnegerlaand". 8 uur nam. Auberge frangaise (Kloksteeg 19): Leids Zoldercabaret. 9 uur nam. Leiderdorp (Dorpshuis)K. en G.-lezing dr E. F. Jacobi. „Verloving, huwelijk en kinderverzorging bij dle- ADVERTENTIE VOOR BABY'S HUIDJE HAAGSE AGENDA (Van donderdag 14 t/m woensdag 20 maart). VRIJDAG 15 MAART Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haagse Comedie: „Belchers Geluk". Circustheater, 20.00 uur: Ned. Ope- Amsterdam) Theater Matrijs (in Diligentia), 20.30 uur: Theaterwerkgroep „Spoel": „De Les": Ciné Matrijs: experimentele films. ZATERDAG 16 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Haagse Comedie: Rosencrantz en Guildenstern zijn dood". Diligentia, 14.15 uur: Toneelgroep „Arena", „De kleine en de grote ko ning". 20.15 uur Raymond Lewen- thal, piano. Micro theater in de Steeg 21.00 Spiralisme Cabaret „Salvo" en Cabaret Cfhantant. Paradijs (in Kon.' Schouwburg) 14. uur: Werkgroep Haagse Comedie: „Zo veel vragen Brecht II". Paviljoentheater, 20.15 uur: De Nieu we Komedie: „The Fantasticks". Poppentheaters: Guido van Deth „De vogels en de vogeldlef", 14 30 uur; Frank Kooman, „Sophonijnus", het wijze konijn", 14.30 uur. ZONDAG 17 MAART Kon. Schouwburg, „Rosencrantz en Guildenstern zyn dood"; 20.15 uur: Haagse Comedie: „Helder zien in het donker". Circustheater 20.00 uur: Ned. Opera: „Die Zauberflöte". Diligentia., 14.30 uur, Eugenie Lou don, harp; 20.15 uur: Aeolian Cham ber Players. Poppentheaters: Guido van Deth, 14.30 uur, „De vogels en de vogeldlef"; Frank Kooman, 14.30 uur; „De kleine giraffe". MAANDAG 18 MAART DINSDAG 19 MAART van verdomde Loewietje' Kon. Conservatorium voor muziek, 22.00 uur, Promenade concert. Diligentia, 20.15 uur, Antonio Baci- ro, piano. Joseph's Place 22.30 uur, Cabaret Co- mlque: „Angels en seksen". Zaal „Orgo", 20.15. West-Ne derlands Symphonie Orkest. WOENSDAG 20 MAART Kon. Schouwburg. Ned. Dans Thea ter. Joseph's Place. 22.30 uur, Cabaret Comique: „Angels en seksen". Poppentheaters: Guido van Deth, 14.30 uur: „De verdwenen prinses"; Frank Koopman, 14,30 uur: „De klei ne giraffe". HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: Spionnen sterven op straat, Asta: To grab the ring, 18 jr. Bijou: The Trip, 18 jr. Camera: Teveel voor één man, 18 Jr. Cineac: Hito-Hito, a.l.; dag. 6, 8 en 10 uur Drift in het bloed, 18 Jr. City: Kring van geweld, 14 jr. Corso; Het Quiller Dossier, 14 Jr. Du Midi: De getemde feeks, 14 jr.; za. en wo. 2 uur: Sneeuwwitje en de zeven dwergen zon. 12 uur: Der Zarewitsch, a.l. Euro Cinema: The Sound of Music; za. zo. en wo. 1.30 urn- Opstand ln frultland, a.l.; za. 24.02 uur, Maagd voor de prins, 18 jr. Flora: Su-Muru de sadiste, 18 jr.; vrij. en za. 24 uur De onoverwin nelijke drie, 18 jr. Hollywood: Het spel is uit, 18 jr.; za. 24 uur, Seks. striptease en so ciety. 18 jr. Kriterion: De nacht van inspecteur Tlbbs, 14 jr. Odeon: Casino Royale, 14 jr. Olympia: Un homme et une femme, 14 Jr. Passage: Bodyguard P. J., 18 jr. Rex: Bonnie en Clyde, 18 jr., zo. 11.30 uur, Op jacht naar gehei men van de Oceaan, a.l. Roxy: Ik. een vrouw. 18 jr.; zo. 12 uur, De gebochelde, 14 jr.; zo. 2.30 uur, Maciste, de zoon van Hercules, 14 jr. Studio 2000: De Samoerai, 18 Jr. Thalia: Striptease danseressen ge waagd (Scandali nudi), 18 jr.; wo. De koninklijke piraten. 14 Jr.; vry. en za. 24 uur, Parljse champagne, 18 Jr.; zo. 1 en 3 uur De gouden PUI. a.l. De Uitkijk: Liefdesdossier van een telefoniste, 18 Jr. West-End: Vijf mijl voor midder nacht, 18 jr.; zo. 1.30, 3, wo 2 uur, Vier rakkers in een oude jeep, ZATERDAG SchouwburgKinderoperette Haskeret.te" Onvoerinc ud' e Ke Kantine Roomburg: Jazz Folk Beat 14 Trio Kees Nix 10 middag Zuiderkerk: Mij. voor Toe Concert Jean-Pierre Rampal bert Veyron- Lacroix. 8 uur Schouwburg; Leidse Jeugd Aetb voering van „Schoolslag" door operettegroep „Maskerette". 23; nam. Wassenaar (Kunstzaal Heuff). ning tentoonstelling aquarellen Hens van Blooys. 4 uur nam. ZONDAG Ons Centrum (Hooigracht *~i 1 ">pr. dhr. J. Meltzer over Dlkingsvraag6tuk" 10.15 Verbond Si wereldbevol voorm. Rijnlands Lyceum (M. H T> laan i): Gem. voor oorsp'ro; christendom. Spr. evang. N. v. d ge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der laats MAANDAG Zomerzorg Kynalogenver. rh. (jaarvergadering) 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 7,3o Schelpenkade 6: Kon. Ned. Ni historische Ver. Spr. drs. J. Men „Het landschap van de Oude StadsgehoorzaalInspectlevej fine van het Onderwijs. 9.30 uur middag. Rijksmuseum van Oudheden; M. G. Ie Rlcier over „De Kreten: munten van de 5de eeuw sinds i eeuw voor onze Jaartelling". 8 uur Ch. de Bourbonhof: Elektronia „De detector". 7.30-9.30 uur nart Pardoeza (Doezastr.)Politiek punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis wachtkamer trouw Zitting Bouwfonds Ned. Gemeent 8 uur nam. WOENSDAG Schelpenkade 6: Kon. Ned. Mil dj;» Tuinbouw en Plantkunde. Spr. d Wiefferlng over „Mod. methodrinei het onderzoek naar de onderling! Stadhuis (trouwkamer) sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Schouwburg: K en O. Hoofd Operette met „Wiener Blut". ichi Stadsgehoorzaal: K. en O.-avondVel Jongeren. Optreden van E -udewj; ltd Groot en Martine Byi, 8.30 uur Camera-theater: K en O-filmL- de maand „Une femme mariée", ieil 9.15 uur nam. (m Oeg6tgeest (Gemeent-ecentrum nrr en O Lezing prof. dr. J. W. Sc Nordholt over Amerika. 8 uur m eri DONDERDAG Stadsgehoorzaal: K en O. serie. RTdams Philh. Orkest o.l.v.1 Four net m.m.v. Bruno Leonardo ber. 8 uur nam. Den Burcht: Jacobazaal)Jailer gadering „De Natuurvriend" 8 uur lej BIOSCOPEN Luxor; „Bonnie and Clyde", Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zc 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De twaalf veroordeelde 14 jr. Dagelijks 2 en 8 uur. Zo 2, 5 en 8 uur. ..ix: „De rode lampjes", 18 Jr. Lido: „The way west", 14 jr, feen felljks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag ab: .45. 7 en 9.15 uur. (iuj Studio: „Dagvlinder", 18 1r. ïyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Citizen Kane", 18 jr.F gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 1 4.45, 7 en 9.15 uur. Woensdag-cjMjt „Une femme mariée", 18 jr. Vr en zaterdag 11.30 uur nachtvoo *en lingen „Leef nu, betaal later", Astra Wassenaar: Donderdag 8 zondag 8 uur „Papaver is een blc--Pe' (Poppy is also a flower) 14 Jr. vri 8 uur, zaterdag 8 uur „Helden glorie", 14 jr. zondagmiddag 2. „De nieuwe avonturen van Dik Tn a.l. TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vlist (Botermarkt Tentoonstelling werk van Karei gers. Geopend dinsdag t/m zaterd maart) Pieterskerkgracht 9: Tentoonstel van werk van leden „Ars Aec Naturae". Zaterdag en zondae uur nam., overige dagen 7.30—1 nam. (t/m. 17 maart). Lakenhal: Tentoonstelling va keningen uit de collectie J. Boom. Werkd. 10 uur voorm.— nam.; zond. 14 uur nam. (tot maart). De Lakenhal: Dag 104 uur: t 1-4 uur Rijksmuseum van Oudheden penburg 28): Werkd. 10 uur voor 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam Legermuseum (Pestbulslaan): ultzonderiDg van zaterdag van 104 (zondag 1-6 uur) Rijksmuseum voor Volken!^ (Steenstraat 1): dag 10—5 Tentoonstelling Collectie Lechner Japanse Kunst Werkd 10 uur w tot 5 uur nam.: zondags 15 uur! Rllksmuseuin voor de geschied der natuurwetenschappen* Dag uur zond 1-4 uur Voorschoten, (Ambachtshuls): bileum tentoonstelling Willem Sc- fer. Geopend dagelijks van 10.30 voorm.- 5 uur nam, en dinsdag- derdag - en vrijdagavond van 7.30 9.30 uur (tot 20 maart). Avond- en nachtdienst der apotlitf Geopend voor spoedeisende geval Doeza Apotheek. Doezastr. 31 21313. Apotheek Voorschoten is op zone 17 maart gesloten van 's morgens 8 uur tot 's avond 22 uur. Apotheek R. van Breest Smallest te Leiderdorp en de Oegstgeestse A theek zyn de gehele week geopend WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur tn plege men de eigen huisarts, di< tot zondagnacht 24 uur de telefoon 2 22 2 2.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2