Van Oosterhout verliest BROER DIRCKX IN ZIJSPAN Te hoog Nederlander kan maar niet zijn normale spel komen Rolf Wolfsliohl liet alle azen achter zich IJshoekeynederlaag tegen Denemarken Belgische keuzelieer Constant Vandenstock legt functie neer Prognoses Zaterdagvoetbal „Jfe ben te zwaar voor de lichte solo-fietsen Schorsing Selling en Karsmakers VRIJDAG 15 MAART 1968 LFTDSCn DAGBLAD PAGINA 25 Het is jammer voor Van Ooster- ïout, maar gezien zijn spel in de eer ste vyf partijen was hij te hoog ge casseerd. Men kan nu eenmaal met moyenne van iets meer dan 1,8 niet verwachten zonder kleer- cheuren uit een dergelijke marathon voorschijn te komen. Merkwaardig genoeg had Van josterhout juist tegen Rico een goe ie start gehad. Toen nog hoopte de Ueine Nederlandse kolonie, dat hij loor de partij tegen Tiedtke in de lachteliike uren van woensdag, die lij na een grote achterstand tenslot- toch tot een goed resultaat had ebracht. inderdaad moreel aan LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD UI OOK BENFICA IN HALVE EINDSTRIJD LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Parijs-Nice lijkt beslist Madrid Het onvermijdelijke is geschied. Cees van Oos terhout. die in het Europese kampioenschap driebanden in Ma drid maar niet in zijn normale spel kon komen, is gestruikeld. En niet eens met ere. Het zou nog wat zijn geweest, wanneer njn eerste tegenstander op de derde dag, de Madrileen Avelino Rico binnen de zestig beurten uit zou zijn gegaan. De neder- kreeg echter een zeer smadelijk karakter, omdat Rico na tweeënzeventig beurten nog tien caramboles (50-60) voor bleef. De kroon spande gistermiddag Ceu- lemans in de vijfde ronde tegen de Spaanse kampioen Nad al. In de laat ste dertien beurten van deze partij maakte de titelhouder 35 carambo les. Daarby was een slotserie van 6 in de 33st« beurt, waarmee hij Nadai met een moyenne van 1.818 tot een figurant degradeerde. Ceule- mans maakte zulke ongelooflijk fraaie stoten, dat de dankbare toe schouwers die de vernedering van hun landgenoot graag vergaten, de Belg een daverende ovatie brachten. Ook Scherz Remise Na deze verliespartij tegen Rico noest Van Oosterhout ook nog een wnt afstaan aan de Franse kampioen toger Hanoun. Deze had overigens leel lang de leiding gehad met zo P het oog voor Van Oosterhout wei- lig hoop meer: 3042 in 45 beur en. Daarna kwam de Nederlander chter terug. Hij haalde geleidelijk lanoun in, ging hem in de 61ste eurt voorbij (5453» en kwam vier eurten verder het eerst, aan de fi- Hanoun. die even weifelend als fan Oosterhout had staan spelen en j 'pel kansen voorbij had laten gaan. «'acht het nu in de nastoot met (en serie van vier tot een zeker ver- liende remise. Wat Van Oosterhout in Madrid tot »u toe heeft laten zien staat wel in chrille verhouding tot de geweldige Testa ties van Ceulemans, Soherz en loulanger. die partijen met gemid- lelden van één spelen, alsof het de lewoonste zaak van de wereld is. Uitslagen Ceulemans, die later nog van Tiedtke won m 39 beurten, en Jo- hann Soherz winst tegen Tiedtke in 43 en Christensen in 45 beurten bleven ongeslagen. Boulanger, die in de openingspa rty van Ceulemans verloor, was daarna ook ongenaak baar: Christensen werd in 43 beur- racht zou hebben gewonnen. Na de ten verslagen, Nadal in 39 erste tien beurten immers was de De enige verrassing was de zege and tegen Rico nog gelijk 12—12. van de Portugees Ribeiro in 57 beur- laarna echter liep de Spanjaard I ten op Rico. de man notabene, ingzaam weg. Zijn voorsprong werd die eerder op de dag Cees van Oos- iet groter dan negen caramboles terhout had verslagen. Ribeiro's zege 34-43 in 41 beurten», maar Van steunde op een solide reeks van ne- Dosterhcut kreeg er toch 'n tik door, gen tegen het einde van de ontmoe- mdat het hem steeds maar niet ting. Toen de negentienjarige stu ikte langszij te komen. dent uit Lissabon de laatste en win nende carambole had gemaakt, kon er zowaar voor het eerst ook een Beslissing l9Chk O Toen hij Pico tot op 3 punten was enaderd (4245 in 46 beurten» de- larreerde de kleine Madrileen weer. )e beslissing viel daarna eigenlijk al de 68ste beurt. Toen stond Van losterhout. op 48 en kwam door een van 4 van Rico (totaal 58» te er achter om nog hoop te hebben. )e Nederlandse kampioen streed niet leer met de volle Inzet en was er beurten verder geklopt. Een erg grote verrassing was deze fge van Rico overigens niet. Want op de voorgaande dagen had de panjaard getoond na zijn slechte assering in het Spaanse kampioen- hap (7de» door harde training op n hoog peil te zijn gekomen. Dat as ondermeer gebleken in zijn ver- espartyen tegen Boulanger en Ceu- mans, waarin hij ver boven de in speelde. Door zijn nederlaag duikelde Van osterhou-t van de eerste voorlopig laar de vierde plaats. Immers wan eer Boulanger de achterstallige par- heeft ingehaald zal ook hij onze indgenoot voorbijgaan. TOULON De Belg Wilfried Da vid heeft gisteren de zevende etappe van de wegwedstrijd ParijsNice ge wonnen. Hij legde de 129,5 km van Marignane naar Toulon af in 3 uur 41 sec. (gem. 38.390 km per LISSABON Benfica heeft zich gisteravond geplaatst voor de halve i finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen. De Portugezen versloegen in de tweede wedstrijd voor de kwarteind- strijden het Hongaarse Vasas Boe dapest met 30. Alle doelpunten 3-* werden na de hervatting gescoord. uur) De eerste ontmoeting was in een ge- R0lfs Wolfshohl heeft in deze voor- lijkspel (00» geëindigd. laatste etappe zijn grote slag gesla- De doelpunten werden gescoord gen. De 29-jarige coureur uit Keulen door Eusebio (47ste en 63ste ml- \>-erd in de rit van Marignane. bij nuut» en Torres «75ste» Er waren Marseille gelegen naar Toulon. 55.000 toeschouwers. tweede. Het tweetal had zon grote Scheidsrechter was de Nederlan- voorsprong op de azen. dat Wolfs- der Van Ravens. Grensrechters de hohl woensdag nog vijfde met ïuim anderhalve minuut achterstand de drager van de witte leiderstrui. Ferdinand Bracke. niet alleen ont troonde. maar zelfs in een vrijwel ho peloze positie manoeuvreerde. De Bel gische wereldrecordhouder staat wel iswaar tweede in de algemene rang schikking, doch zijn achterstand op Wolfshohl bedraagt maar liefst 3 min. 53 sec. Het is zeer onwaar- heren Brouwer en Bus. Bekercompetitie KLEINE ZEGE FEIJENOORD ROTTERDAM In een wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker heeft Feijenoord gisteravond in Rotterdam met 2l gewonnen van de Dordtse eerste di visieclub DFC. Bij de rust stonden de Rotterdammers met 10 voor. Er wa ren 13.000 toeschouwers. De stand in poule 10 is nu Wolfshohl aardbeving i?i klassement stimulerende middelen tijdens heb 4 wereldkampioenschap cyclocross, doch schijnlljk. dat Bracke in de slotetappe t officlee) in kennis teld naar Antibes en in de daarop vol- 6 - - gende individuele tijdrit over 28 ki lometer het verschil k~n goed maken. 2 110 3 2 110 3 2 10 12 2 0 0 2 0 de straf» zijn aanval. Dertien i'enners kreeg hij met zich mee. Na 100 km ontsnapte de als prof debu- terende Belg Wilfried David. Even Gevallen later maakte ook Wolfshohl zich uit het kopgroepje los. Steeds groter werd In feite viel de beslissing al na zes het verschil De uiteindelijke winst kilometer. Bracke kwam toen op een van Wolfshohl op Bracke bedroeg 50 bijzonder slechte weg ten val. Onmid- j 5 min. 28 sec. 2—1 dellijk lanceerde cyclocross-specialist 2—2 Wolfshohl 'officieus geschorst van 06 10 maart af wegens het gebruik van Uitslag Ceulemans grandioze vorm 0.694 0.833, 0.833 0.791 Tiedtke Soherz Ceulemans Nadal Van Oosterhout Hanoun Christensen Soherz Tiedtke Ceulemans Boulanger Nadal Na zes ronden Sensatie in derde speeltijd (Vari onze correspondent) DEN BOSCH Na een bijzonder spannende yshockeywëdstryd in het vrijwel uitverkochte ijsstadion De Vliert in Den Bosch heeft Dene- is de stand: gesp. gew. alg.gem. 1.538 0.948 marken met 65 gewonnen v I derland. Onze landgenoten stonden Ceulemans 5 10 1.477 twee perioden met 40 achter, hoe Soherz 5 10 1.766 wel de Amsterdamse doelman Hoek Hanoun 6 9 0.867 zich goed weerde. Zijn verdedigers Van Oosterhout 6 9 0.827 maakten echter nonchalante fouten Boulanger 5 8 1.262 en Bakker, Simons en Gentis mis Rico 6 4 0.882 ten mooie kansen. Bovendien stak Tiedtke 6 4 0.743 de 18-jarige Deense goalie Kristian- Christensen 5 2 0.734 sen in een grootse vorm. Ribeiro 5 2 0.721 Nadal 6 2 0.757 In de zeer sensationele derde Blanc 5 0 0.703 speeltijd raakte de oranje-ploeg, die kennelijk te weinig samen getraind heeft, pas goed ingespeeld. Joop Mannet. de beste Nederlander bracht de stand op 1—4, door Laurit- zen werd het 15, door Manuel met een pracht schot 25 en Simons bracht de stand na een fraaie solo i Ne- op 35. Schack schoot de 6 op het scorebord, maar door twee goals van Gentis werd het 56. De laatste na minuten verliepen onder hoogspan- vaard in een kogel van Wil Ooms Brussel Constant Vandenstock, de Brusselse bierbrouwer die alleen verantwoordelijk is voor de samenstelling van het Belgische voetbalelftal, zal niet langer optreden als „keuzeheer" van de Rode Duivels. Hij heeft het bestuur van de Belgische Voetbalbond gisteren laten weten, dat hij zijn functie van directeur sportif van de natio nale ploeg neerlegt. Zijn aftreden wordt in verband gebracht met de recente moeilijk heden rond het Belgische elftal en de bescheiden resultaten van de ploeg. Op 20 februari maakte het bestuur van Anderlecht dat de laatste jaren regelmatig een groot aantal spelers aan de nationale formatie afstond, bekend dat het een verzoek aan de voetbalbond had gedaan geen spelers van die club te selecteren. Kritiek in het verenigingsblad van Standard Luik, „Standard Magazine", waarin een scherpe aanval op de Anderlecht-spelers werd gedaan, lag aan deze beslissing ten grond slag. I De uitslag van de zevende etappe luidt: 1 David «Belg» 3 33,41. 2 Wolfs hohl W.-Dld.) 3 34 01; 3. Marcel Maes 'Belg.» 3.36.34; 4 Bodin 'Fr.> 3 36.43; 5 Houbrechts 'Belg.' 3.37.57: 11. Steevens 'Ned 3.39.29; 12. Jans sen (Ned.» 3.39.50: 20. Wagtmans »Ned.) 3.41.10 23 Schepers 'Ned.» 342.01: 26. Dolman 'Ned.» 342.16; 30. Van der Vleuten 'Ned 3.43.25; 50. De Roo (Ned.) 3.48.23; 54 Vianen (Ned.» i 3 49.43; 55. Harings «Ned z.t 58. Karstens (Ned.) 3 52.06; 62. Van der Horst (Ned.) 3.55.56 De Nederlanders Schuuring en Zoontjes hebben gisteren, evenals ze» andere renners, de strijd gestaakt. De algemene rangschikking luidt: 1. Wolfshohl (D.-Dld.) 30.26.38: 2. Brac ke (Belg.» 30.30.31; 3. Bodin «Fr 30.30.43; 4. Bernard Guyot (Fr.» 30.31.27: 5. Janssen (Ned.» 30.3138; 11. Anquetil (Fr.» 30.33.53; 12. Pouli- dor (Fr.) 30.34.05: 14. Van der Vleu ten (Ned.) 30.35.02; 15. Steevens (Ned.) 30.35.22; 16 v. Schil (Belg.» 30.36.40; 17. Wagtmans (Ned.) 30.37.37; 18. Schepers (Ned.) 30.37.47; 38. Kars tens 30.48.22; 41. Dolman 30.52.47; 43. Haring 30.53.58; 64. Van der Horst 31.02.58. LAC 'De Spartaan' naar Nederlandse kampioenschappen De LAC .De Spartaan" neemt met vyf atleten deel aan de Neder landse gewichthefkampioenschappen 2de klas die a.s. zondag in Breda worden gehouden. De ploeg staat onder leiding van coach Th. Brandt. Vedergewicht: F. Maryt; lichtge wicht: A. de Bruin en S. Willemse; lichtzwaargewicht: W. Turenhout; zwaargewicht: S. Holswilder. Na het streekduel vorige week de achterhoede heeft vooral de laat- tussen Noordwijk en Ter Leede is er morgen weer een dergelijke derby, nu in Katwyk tussen Quick Boys en Rijnsburgse Boys. De eerste wed strijd won Quick Boys met 6—0. Dat was een uitschieter van de Katwfj- kers. In de volgende wedstrijden ging het maken van doelpunten niet zo vlot meer. Bovendien is er bij Quick Boys nog lets ten nadele veranderd: HillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMlllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllW giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiimiHiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiim ste wedstrijden getoond niet meer zo'n hechte linie te zijn. De Rijnsbur gers zullen zeker proberen dat uit te buiten. Een voorspelling is moeilijk te geven, al is Quick Boys lichtelijk favoriet. (Van een onzer verslaggevers) Valkenswaard „Als ik in die zijspanklasse niet gauw 1 in de top kom' stop lk subiet"' zeSt «Broer" Dirckx, de motor- ompetltie CJRlIj crosser, die vorig jaar een streep zette onder zijn zo succesvolle carrière als solorijder. „Ik was van plan het hele wedstrijd- rijden de rug toe te keren, ik kon met mijn zware 500 cc vier takt niet meer op tegen die felle tweetakten en ik wil niet in de achterhoede rijden. Het korfbalprogramma voor mor- ïen brengt in de Hoofdklasse West •te nrs. 1 en 2 en de nrs. 3 en 4 tegen ('kaar in 't veld. Leider PKC sloeg ^eds aanvallen van VES (11-6) en Pemix (7-6) af. Van Eexcelsior werd indertijd in Delft verloren, maar op sgen terrein neeft PKC toch wel de tate kansen. Pemix ontvangt in de Leidse Hout <230 uur) VES. Er moet revanche gnomen worden voor de 52 neder- die destijds in Den Haag werd «eleden Eiland speelt op eigen terrein •egen HKC. Als de Leidenaars met •trijdlust aantreden dan heboen zij *n kans. Vriendenschaar en Kinder Eind december trapte ik op een balavond van de supportersvereni ging van Pierre Karsmakers er in om zijspan te gaar rijden. Ik heb nu aan twee wedstrijden meegedaan, ben twee keer uitgevallen, zondag in St.-Anthonis moet ik er wat van ma ken. 't Is heel anders rijden, in elke bocht trekt en wringt alles. Maar ik moet het onder de knie krygen en heel gauw, anders gaat- het me te veel geld kosten". De 32-jarige. flink boven de 100 kg wegende Valkenswaardse café- •tyk kunnen zich van winspuntenhouder, is letterlijk zijn sport ont- *- groeid. „Toen enkele fabrieken wak kei- werden en met lichte tweetakten in de 500 cc-klasse uit gingen komen (de officiële benaming voor die klas se is: 350 cc of hoger), machines met iets meer dan 350 cc. betekende dat voor my het einde als solorijder. Ik ben te zwaar voor die lichte fietsen en met mijn 500-BSA kan ik die jon gens niet meer bijhouden. Hi de Overgangsklasse Is de ont ging Excelsior 2Rotterdam Zuid het grootste belang. Beide ploe- ttn vechten voor aansluiting bij de Onderaan kan Kinderdijk 2 "Allien de eerste winst boeken ten tate van KVS Ovenge wedstrijden: KOAG—DES: Bolnes—Fiks: GKV - hi de eerste klasse A gaan Fluks |QTOP uitmaken wie (voorlopig) de plaats zal bezetten. Pernix 2 de voornaamste reden, dat de jonge rijders feller zijn tegenover elkaar Het geld dwingt hen tot scherpe, soms meedogenloze concurrentie. Een overwinningspremie betekent nu brood voor de rijders, voor ons bete kende het een extra glas pils. De ryders van nu veelal lichte piloten tussen de 18 en 25 jaar zijn veel eigenwijzer, veel gauwer over het paard getild. Er is meer in te ver dienen en meer in te verliezen, het motorcrossen wordt steeds populair der. Ik heb bijvoorbeeld gehoord dat Amerikanen 400 fabrieksfietsen heb ben gekocht om aan de andere kant van de plas het wedstrijdryden een flinke stoot te geven. In myn tijd was een Amerikaan ide hier aan de start kwam een bijzonderheid. Straks pakken ze misschien de titels". De sportcommissie van de KNMV gaf Broer Dirckx als waardering voor zyn carrière als soloryder een Het is allemaal anders geworden, ééndags-startvergunnmg als senior- veel zakelijker. Veel harder. Vroeger zyspanrijder. Normaal had hy als ju- vormde je als rijders meer een vrien- nior moeten beginnen. Als hij in Meyl v„ - denkring, je gunde elkaar wat, hielp bewees goed te kunnen meekomen in de laatste'weken terrein" vér- j elkaar, je sleutelde van alles aan je de zyspanklasse, zou de KNMV hem wat gaan oefenen. Ik had nog nooit lortn maar tegen ADO zal toch wel eigen motor. Voor een paar tientjes een internationale startlicentie ge- één meter met een zijspan gereden. *®6t worden "geboekt Andere wed- had je toen een nieuwe zuiger. Nu ven. We zeilden na een paar honderd me iden: Avanti—ODS; De Ijsvogels moet je daar direct een 100 gulden ..Broer" Dirckx .Met bijrijder ter al een sloot in. vlogen een paar keer rechtop tegen een boom te staan. Dat is wat als je van je 17de jaar „gecrossd" hebt. Ik kon dat ding niet sturen. In Meyl liet collega Ben Snijders ons zien dat we het zijspan er hele maal verkeerd aangeschroefd had den. Hij probeerde te stellen wat er te stellen was. In de eerste manche werden we nog vierde ook en in de tweede manche lagen we op de twee de plaats, dus met een goede kans op de eindzege, toen in de laatste ronde m'n motor vastliep. Ik kreeg toen toch m'n startvergunning, waardoor ik zondag in St. Anthonis kan meedoen. Ik heb ook nog in .Ge- mert meegedaan. Daar moest ik er na anderhalve ronde door motorpech al uit. In St. Anthonis wil ik proberen by de eerste vijf te komen. Dat is zo maar een slag in de lucht, want ik ken geen van m'n tegenstanders. Als die zijspanjongens reden, zaten wij. soloryders, aan onze motoren te sleu telen. Nu behoor ik ook tot de „pro- gramma-opvullers", zo noemden wij. solorijders, de zijspon jongens. Als zij- spanryder wordt je minder betaald, moet je bovendien met z'n tweeën delen. Voor ik zondag kan starten heb ik een 2000 gulden aan m'n motor ver- schroefd. In Gemert verdiende ik 75 gulden. Ik zal dus heel wat moeten rijden en premies moeten vergaren om de onkosten er uit te halen. Toch heb ik er lol m, vooral omdat ik bij de zijspanjongens nog de oude ge moedelijke sfeer proef. Ze helpen me allemaal, zijn blij dat ik met ze mee- Noordwijk is nu by na kampioen De rood broeken hebben nog zes wedstrij den voor de boeg en hieruit moeten zeven punten worden behaald, voor opgesteld dat de concurrenten SHO en Arnemuiden hun laatste zes wed strijden eveneens winnen. Dat laat ste is niet te verwachten. De toe komst ziet er dus bijzonder goed uit voor Noordwijk. Morgen gaan de roodwitten nnaar Excelsior in Maas sluis. een van de zwakke ploegen in j deze afdeling. Maar Noordwyk zal wel onder enige spanning staan met dat kampioenschap in het verschiet en dat maakt het vaak heel moeilijk j om tot winst te komen. Toch houden j we het op een kleine zege van de roodwitten. klasse de top te bereiken. Zie ik die kans, dan ga ik door. In St. Anthonis j In de derde klasse A (West I) heeft zal me dat door gebrek aan ervaring ARC de reis niet kunnen halen, en door de sterke concurrentie vooral van de Engelsen. Zweden en i HCSC uit Den Helder heeft zich de Belgen nog wel niet lukken. Maar Seuntjes en ik hebben zin om te vechten Zwemmen Wim Mulder van de zwemvereniging Zwemlust zal zon dag 17 maart in het binnenbad van de Hommel (Utrecht) een poging doen het Nederlands record 200 meter wis selslag op zyn naam te brengen. Voor dit nummer heeft de KNZB een limiet gesteld van 2 min. 21.0 sec. sterkste getoond. De resterende wed strijden hebben geen waarde meer. RCL is door de zege op HVO wat veiliger komen te staan en als de Leiderdorpers morgen zouden winnen van een mede-degradatiekandidaat, TOGR, dan zouden de zorgen vrijwel zeker geheel van de baan zyn. Maar dat is niet zo eenvoudig want TOGR heeft het voordeel van eigen gras en dat is zeer belangrijk. -Valto. Na vyf wedstrijden kan ik het we ivoor neertellen. Dat is, volgens mij, Toon Seuntjes uit Eindhoven ben ik keer uit de bocht en kwamen een ten of de kans bestaat om in deze ST. ANTHONIS Pierre (Van onze correspondent» Karsmakers en Frits Sel ling zullen zondag niet aan de start verschijnen van de Motor cross der Azen in St. Anthonis. De sportcommissie van de KNMV heeft beide rijders voor lopig geschorst naar aanleiding van hun onsportieve gedrag ty- dens de zondag verreden cross in Raalte. Maandag zal de sportcommissie beide coureurs horen en een definitieve straf uitspreken. Voorzitter Harry Goossens van deM.C. St. Anthonis: „Het is natuurlyk jammer dat beide toprijders zondag niet meedoen, maar de KNMV heeft de plicht de teugels strak in handen te houden. Beide ryders zullen er goed aan doen te erkennen dat ze fout geweest zyn. dan zal de ze affaire snel de wereld uit zyn". Pierre Karsmakers heeft de sportcommissie intussen al schriftelijk zyn excuses aange boden.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 25