Sociale werkplaats Katwijk officieel in H. v. d. Horst kreeg „zilver" van Leiderdorp Voorschoten heeft hezwaar tegen het rijksweg enplan 1968 Vrouw (77) beroofd Incidenten in en om Thailand, Laos, Birma li Herder uit auto gezet s mc D. Kralt in bestuur Rijnsburgse CBTB Deense voetbalclub slaags in Groningen OENSDAG 13 MAART 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 1\fr. J. Klaasesz: een feestdag i Wat ik hier moet doen weet i met, want het gebouw is al »n zodat ik het dus niet meer f te openen. Het is zelfs in gebruik genomen. Bo- Kfien is mij niet gezegd op of andere knop te drukken toch een handeling te ver- iten, zodat ik het bij woor- zal laten". Dit zei mr. J. lasesz, commissaris der Ko- i£in in de provincie Zuid- Hand, gistermiddag tiidens officiële opening van de so- ile werkplaats in Katwijk Zee. lerder ben Ik hier om een feest- mee te beleven; een feestdag, jat dit gebouw er nu eindelijk Ut". n het kort zette i j-tle van de sociale werkplaats In Nederland zijn er thans r dan 200, waar ruim 30.000 ge- falcapten werken. „Niet alleen", jneende de commissaris, „kan de mdicapte hier beter werken, hij tevens worden opgeleid om later ferken ln een vrij bedrijf. De bes kerkers zullen na enige tijd ver men". fcorts schetste de commissaris gevaar van een te eenzijdige ont- Bfeling van gehandicapten in het Jdsprocesomscholing is byzon- inoeilijk en meestal niet lonend. commissaris besloot zijn toe- Jak met op te merken, dat hij 1 Katwijk was gekomen om te dat de sociale werkplaats reeds is. jemeester A. G. Vermeulen er over verheugd, dat mr. door zijn komst reliëf had geven aan deze werkplaats. Toette voorts oud-wethouder van Leeuwen, onder wiens „be- in 1955 met de sociale werk- in Katwijk is begonnen, afge- igden van de Federatie van ilaatsen in Zuid-Holland, de insulent voor complementaire •rziening in Zuid-Holland en ideren. Ibouder C. van der Plas van So- Zaken memoreerde vervolgens èschiedenis van de sociale werk- Js in Katwijk. Een van de be- |4Jpste zaken vond hij, dat de [fltfdieapte thans weer kan deelne- ®tan het arbeidsproces. ™fgemeester G. A. Stolwijk van pout zei, in zijn functie van be- jglid van de Federatie van Werk- sen in Zuid-Holland, blij te zijn lit nieuwe complex. Wel vroeg ;h af waar de rustkamer voor Is deze, zo schertste hij, voor als die wat oververmoeid is id schemerlampen aan voor in prees bovendien de kwaliteit van het werk dat wordt afgeleverd. Nadat de Rijksconsulent nog woor den van gelukwens tot het gemeen tebestuur van Katwijk had gesproken maakte het gezelschap onder wie het voltallige college van B. en W. vele raadsleden, oud-raadsleden en oud-wethouders van Katwijk, burge meester mr. Bonnike van Noordwijk en wethouders en raadsleden uit om liggende gemeentes een rondgang door het gebouw. Twee lichamelijk gehandicap ten bezig met het bespannen van stoelen. Op de foto van links naar rechts: mr. J. Klaasesz, commis saris der Koningin in Zuid-Hol land: de heer E. Hofstee, bedrijfs leider van de werkplaats; burge meester A. G. Vermeulen; mevr. Klaasesz; mevrouw Vermeulen: dokter J. Bergman, wethouder en burgemeester A. G. Stolwijk van Voorhout. (Foto LD/J. v. Duyn, Katw. a. Z.) De 77-jarige alleenwonende me vrouw L. Hobbje is de afgelopen nacht in haar woning op een hofje aan het Staringplein in Amsterdam aangevallen door een man en be roofd van f 2000. De vrouw was gewekt door het openschuiven van het raam in haar zit-slaapkamer. Toen zij een man naar binnen zag stappen begon zij te gillen en wilde van haar bed naar de deur vluchten. De indringer kneep haar keel dicht en drukte zijn vin gers in haar ogen, waarna zij bewus teloos moet zijn geraakt. Na enige tijd kwam zij bij een waarschuwde door een alarmschel de nachtzuster van het hofje. De indringer doorzocht diverse kas ten. De vrouw miste een bedrag van f 2000 in biljetten van honderd gul den, die zich in een portefeuille hadden bevonden. Volgens de politie lag er veel bloed in de kamer, vermoedelijk doordat de vrouw een neusbloeding kreeg. Zij liep verwondingen aan haar ogen op en klaagde over pijn in de borst en een van haar benen. Het slachtoffer kon geen signalement van haar aan valler geven. Dode en gewonde door giftig gas In een van de afdelingen van de N.V. Zwitsal in Apeldoorn is vanoch tend om vijf uur de 55-jarige F. Ha genbeek uit Apeldoorn door verstik king om het leven gekomen. De heer Hagenbeek was in een van de afde lingen bezig met het verwijderen van bensol uit papaverpullen, waarbij gif tige gassen vrij kwamen. De opzichter J. Gijsberts. die het lichaam van de heer Hagenbeek in de hal op de vloer zag liggen snelde onmiddelijk te hulp en sleepte het lichaam naar buiten, waarbij hij zelf ook door de gassen werd aangetast. Bij werd overge bracht naar het Juliana-ziekenhuis, waar bleek dat zijn toestand niet le vensgevaarlijk was. Overhandiging tijdens vergadering van B. en W. in burgemeesterskamer HENGELSPORT. H.V. D.V.S. Wedstrijd in Oude Wetering Uitslag: l v. Berkel 20 st (kampioen '67'68 h.a.), 2. Zand bergen 20 st„ 2. H. v. Loon 15 st., 4. W. v Loon 15 st. (1 np. 6768 n.v.) 5. A. Staphorst 9 st., 6. D. Glasber gen 7 st., 7. G. v. Loon sr. 7 St.. 8. M Schuchhard 5 st., 9. W. Kore- man 5 st„ 10. W. Neuteboom 5 st. mens de CAR (een van de fir- twaarvoor in de werkplaats Igewerkt) sprak de heer Ruig- in blijdschap uit over de nieu- llsvestirig. „die er zeker toe zal ken, dat de mensen hier nog usiaster zullen werken". Hy jWr. Klaasesz (rechts) en wet- [f C. v. d. Plas in gesprek de werkplaats. k> LD/J. v. Duyn, Katw. a. Z.) familieberichten (Utleend aan andere bladen) ■jwren: Elisabeth Francesca. d. v. Ifit-Heederik, Manhattan Beach Joost Hendrik, z. v. Van de "Van den Hoek, Schermerhorn, ÖMF' Hugo, z. v. Tappermann-Phi- Sj5jp,recht, grilleden: M. Bakker, m. 97 jaar, poort, G. C. Both Filippo, v. 53 |Lochem. LE1DERDORT fprstc paal voor Tcegrestauranl (eerste paal voor het wegres- r dat gebouwd zal worden op rrceel weiland tussen de Per- r^jpnoepweg en rijksweg 4a even de op- en afrit naar de rijks- n 2a' woensdag 10 april, 's mid- om vier uur, worden geslagen [burgemeester mr. R. M. Gal- Leiderdorp. De gemeenteraad van Voorschoten komt morgenavond om acht uur bij een ter behandeling van het voorstel van burgemeester en wethouders tot het indienen van een bezwaarschrift tegen het ontwerprijkswegenpian 1968 Hoewel het ontwerprijkswegenpian 1968 geen tracés aange'i'i van de we gen en uit de getrokken lijnen op de kaart geen conclusies kunnen wor den verbonden ten aanzien van deze tracés, stellen B. en W. voor bezwaar aan te tekenen tegen het pfcn van rijksweg 11 In dit verband brengen B. en W. van Voorschoten de met algemene stemmen aanvaarde motie van 15 de- BURGERLIJKE STAND Voorschoten Geboren; Johannes Th. J.. z. v. H. Th. M. Jufiermans en A. H. M. Alkemade; Petrus J., z. v. J. A. van Beek en Th. C. J Karremans; Josephina H, d. v. J. W. M. Speltman en M. J. H. Relnaerdt-s; Eric P., z. v. J. H. N. Verheugen en J. M. Th. Over- schie; Maria C P., d. v. F Th. M. van Meegen en P .M. Diepstraten Philip pe H. J., d .v. R. E .Mathon en M. A. E. Beltman; Ernst P.. z. v. P. A. van Donselaar en J. W. van Doorn; Jozef C. J., z. v. J. de Reede en M. A. P. Groen; Jocomlene L„ d. v. W. Koole en J. Scholten; Franciscus C.. z. v. F. B. Douw en A. G. M. Vogelaar; Fran- ciscus J. M., z. v. A. W. Hillenaar en A. G. A. Hogervorst; Margaretha P.,d v. P. A. Verhaar en N. B. Barnhoorn; Laurence H. H. L„ d. v. W. E. Boer- rlgter en J. L. Vogelzang; Ingrid. d. v. W. A. van den Blggelaar en K. M. Ginjaar; Martyn Th. A.. z. v. Th. M. C. de Bruin en T. Arp; Anjo, d. v. J. J. Bloem en Th. B. Wevers; Denise. d. v. R. Ch. A. Wildenberg en M. van Veen; Walter, z. v. N. Noort en A. Bos veld; Madeion A, M., d. v. N. Osten- dorp en M B. H. Anbergen; Ca- tharlna M., d. v. P. Ammerlaan en J. A. M. de Bruijn. Ondertrouwd: P. J. van Klaveren en J. W. Heeren; J. Th. M. Gussenhoven en E van EiswJJk; D. G. A. Nlhot en M. R. van Steljn; P. Nekkers en M. Kruis. Getrouwd: J. van Nieuwkoop en T. L. KnJjnenburg; A. J. F. Koolmees en D. G. Ch. van Rees; G. J. Zwaan en J van Rhljn; G. de Jesüs Bonnely Knipping en V. v. d Velden. Overleden: W den Beer, 83 jr.; M. E. Veen. wed. v. Zuiderbaan. 77 Jr. cember 1967 inzake het tracé van rijksweg 11 tersprake waarbij de raad de verontrusting uitgesproken heeft, dat 't tracé v. rijksweg 11 de integri teit van de woongebieden N.-Hofland en Adegeest zal gaan aantasten. W«<irbü is Gigebreoen ppu aantasting van het in Voorschoten liggende unie ke cultuur-historische landgoed „Ber- bice". B. en W. zijn van mening, dat de zelfde redenen, die aanleiding gaven tot het aanvaarden van deze motie teven de redenen zun voor de indie ning van een bezwaarschrift bij Ge deputeerde Staten door de Voorscho- tense raad tegen het ontwerp-Rijks wegenplan nummer 11. voor zover - -*••(-rbinóing tot gevolg zal heb ben, dat geen tracé wordt vastgesteld, waardoor deze weg Voorschoten zal doorkruisen op een andere plaats dan ten zuiden van het woongebied „Boschgeest" en ten noorden van het landgoed „Duivenvoorde". De regering van Thailand heeft gisteren de grens tussen de noord oostelijke provincie Nakhon Phanom en Laos gesloten, zo is vernomen in kringen van het ministerie van Binnenlandse Zaken in Bangkok. Hiertoe is besloten na gevechten tus sen communisten en Laotiaanse re geringstroepen aan de Laotiaanse kant van de grens. Na deze inciden ten stak 'n groep vluchtelingen, on der wie drie Nederlanders, 15 Britten, twee Amerikanen en een Zwitser de rivier de Mekong over, naar de provincie Nakhon Phanom. De namen van de vluchtelingen zijn niet bekend. Thaise troepen hebben vorige week een kamp van communistische op standelingen in het noordoosten van het land vernietigd en een grote hoe veelheid wapens buitgemaakt, zo heeft premier veldmaarschalk Kitti- katsjorn in Bangkok meegedeeld. Volgens de premier zijn er aanwij zingen, dat de opstandelingen gebrek lijden en dat een toenemend aantal in hen deserteert. In Lotiaanse militaire krin gen is verklaard, dat een reeks over winningen die de communistisch ge zinde Pathet Lao en Noordvietname- se troepen in Laos hebben behaald de militaire positie van de Laotiaan se regering heeft verzwakt. De com munisten zouden de Laotiaanse troe pen en Amerikaanse hulpploegen van het platteland naar de steden ver dreven hebben, die thans door aan vallen zouden worden bedreigd. Uit dezelfde kringen werd vernomen, dat de Laotiaanse troepen in recente veldslagen 1000 man aan doden of vermisten hebben verloren. De com munisten hadden naar schatting 400 man verloren. Enkele honderden Birmaanse opstandelingen hebben vorige week gedurende 24 uur de stad An, ten zuidwesten van Rangoon, in handen gehad. Zij werden verdreven door de politie, die aanvankelijk was gevlucht, maar later met versterkingen terug keerde. By de gevechten verloren drie militairen en een politieman het leven. De opstandelingen verloren vier man. ZOETERWOUDE Successen voor ,.VIOS"-leden Drie leden van de drumband „VIOS" in Zoeterwoude-dorp hebben deelgenomen aan een solistenconcours in Kwintsheul. De dames M. van Slingerland en A. Koek behaalden met de wedstrijdmars no. 1. 108 pun ten. Met de Spaanse mars verzamel de de heer P. Straathof 109 punten. Het concours werd georganiseerd door de Westlandse federatie van muziekverenigingen, onder auspiciën van de ric. Zuidhollandse Bond van Muziekgezelschappen. Oegstgeest Geboren: Steven Franc, z. v. M. J. Garvin en P. J. M. Ver hoeven; Nicoletto, d. v. L. van Duyven- bode en E. van Leeuwen; Sander, z. v. A. J. Kranenburg en T. M. Vermeer; Marianne Margreet, d. v. J. H. M. Hee- zen en E. R. Smallenbroek; Al- lard Willem, d. v. W. C. L. van Hoorn en H. A. E. van der Steen. Ondertrouwd: N. van Kempen en A. H. Lubbers; R. Teebaal en A. Bakker. Getrouwd: T. J. G. de Bruin en E. E. M. Beernlnk; D. Bakker en W. H. M. van Heel. Overleden: M. A. E. Hub, e. v. J. N. Vreeburg; D. A. M. van Wijck, w. v A. A. M. Sondaal. Warmond Geboren; Angéllque J C. M.. d. v. H. Th. Vergeer en J. C. M. de Groot; Mandy M. G d. v. R. Ciere en M. P. M. Turk; Alphonsus G. J.. z. v. C. L. Heemskerk en A. M. Grie ken; Metta M C. J., d. v. P. van Leeu wen en M. L. J. Heemskerk; Roos A.f d. v. C. E. Winsen en M. H. Kühn; Robbie P. J„ z. v. C. H. Meskers en M. Letsch. Ondertrouwd: F. J. Rijnsburger, 23 Jr. en M. Elzink. 23 Jr.; W. M. Th. Zllverentant, 22 Jr. en A. Elzink, 21 Jr..; L. J. Keijzer. 24 en W. J. M. Gljlswljk, 24 Jr. Getrouwd: C. J. Jufferman6, 24 Jr., en A. M. van der Laam, 22 Jr. Overleden: D. van Beek, 68 Jr., e. v. H. B. Oskam. Op Leimuiderdijk Wie kent de eigenaar van deze herder? Dit is de vraag die de heer Ba van Keimpema, houder van de „Meerkennel" in Hoofd dorp, zich stelt. Hij werd zaterdag door de politie opgebeld, dat een hond uit een auto ivas gezet op de Leimuiderdijk, bij de Wetering- brug. Een jongeman ontfermde zich over de hond en waarschuw de de rijkspolitie. Helaas vergat hij het nummer van de auto. waaruit de hond werk gezet, te noteren. „Omdat iedere zomer onze ge meente overspoeld wordt met honden en katten, die vermoe delijk door stedelingen uit de auto ivorden gezet en aan hun lot worden overgelaten, vind ik dat de politie maar eens heel streng moet optreden tegen zulke zgn. dierenvrienden. Er moet maar eens een afschrikwekkend voor beeld worden gesteld. Het is meer dan erg", aldus de heer Van Keimpema, die hoopt, dat door middel van deze foto de eigenaar van de hond bekend wordt. De politie in Haarlemmermeer vindt het zelf ook verschrikkelijk maar kan er weinig aan doen als de dader niet bekend is. Meestal worden de honden en katten op hele stille plekjes uit de auto „ge laden" en ziet niemand het. A «1*1-. (Foto Leidsch Dagblad) Leerzame lezing over Israël In de grote zaal van de chr. lagere tuinbouwschool werd gisteravond een geslaagde bijeenkomst gehouden van de CBTB-afdeling Rijnsburg. In zijn openingswoord memoreerde voorzitter Jac. Vianen het bezoek va nenkele leden aan de gemeente GeSsweis in west-Duitsland. Hij bracht dank voor de hartelijke ontvangst. De voorzitter wees verder op het uitzonderlijk mooie weer van de af gelopen zomer, waardoor de gewassen goed konden groeien. Ingaande op de sierteeltsector zei de heer Vianen, dat er het afgelopen jaar een daling van de rentabiliteit heeft plaats gevon den. De oorzaak hiervan moet worden gezocht in de massale aanvoer van produkten in perioden met een gerin ge vraag. Gelukkig hebben de prijzen zich op het laatst van de herfst en in de winter hersteld. Tweede slachtoffer verkeersongeluk rijksweg overleden In een Haarlems ziekenhuis over leed gisteren W. A. Paling (43 jaar) aan de gevolgen van een ongeluk, dat plaatsvond op maandag 4 maart na bij het viaduct van rijksweg 4 onder Burgerveen. Bij dit ongeluk werd een 45-jarige Amsterdamse op slag ge dood. De heer Paling verloor als bestuur der van een personenauto de macht over het stuur, waarna de auto tegen een hekwerk botste. RAADSFORUM BEANTWOORDDE VELE VRAGEN Een forum van Boskoopse raadsle den heeft gisteravond de vele vragen beantwoord, die waren gesteld tij dens de laatst gehouden burgerzin- avond. In „De Loods" kwamen onder meer aan de orde: rioolbelasting, ont sluiting van Boskoop, verontreiniging van het leidingwater, wenselijkheid van meer telefooncellen, beplanting in de gemeente en een plaatselijke bioscoop. Onder meer werd ook meer aan dacht gevraagd voor de slechtst uit ziende straat van Boskoop, de Tuin straat, alsmede voor de Emmakade. Over een en ander werd nog gedis cussieerd. Wat de bollensector betreft, is niet tegenstaande het grote aanbod, de oogst vlot opgenomen. Gezien de re sultaten van de broeiery mag dit jaar en rendabele prijs worden verwacht. Uit het jaarverslag kwam naar vo ren, dat de heer H. van Klaveren de plaats van secretaris W. Star heeft Ingenomen. Door het bestuur wordt thans een actie gevoerd om te komen tot een stijging van het ledental. De heer Van Klaveren wees op de bittere noodzaak, dat iedere ondernemer aan gesloten is bij een vrije organisatie. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren D. C. Hogewoning en Fl. van Tilburg met grote meer derheid van stemmen herkozen. In de vacature P. v. d. Bosch, die om per soonlijke redenen bedankte, werd voorzien door de benoeming van de heer D. Kralt. Na de pauze verzorgde de heer J. van Bemmel, hoofd van de chr. lage re tuinbouwschool ln Woerden, een reisverslag over zyn bezoek aan Is raël, waar hfj de agrarische ontwik keling van de Negeb- en Sinaiwoes- tijn op de voet heeft gevolgd. Hy wees er onder meer op, dat men onder an dere het veilingsysteem van ons land heeft overgenomen. De tuinbouw moet men vooral in de kustgebieden zoeken. Belangrijk ls de teelt van ba nanen en sinaasappelen. Een pro bleem is de watervoorziening. Ook wordt meer en meer de aandacht ge richt op de bloementeelt. Na de uit eenzetting, die met grote aandacht werd gevolgd, werden kleurendia's vertoond van Jeruzalem en omgeving De bijeenkomst werd gesloten door de directeur van de tuinbouwschool, de heer Docter. Leiderdorps zwembadpromo tor H. van der Horst beleefde gis teren één van de mooiste dagen van zijn leven. Met zijn trouwe gade was hij door B. en W. uitge nodigd de vergadering van dit college bij te wonen. De heer Van der Horst wist wat hem te wachten stond. Dat had burgemeester mr. R. M. Gallas hem al medegedeeld tijdens de vergadering van de zwem- en wa terpolovereniging ,£>e Does" toen hij zijn functie als voorzitter neer legde: in verband met de grote verdiensten van de heer Van der Horst voor de vereniging en b1J het totstandkomen van het zwem bad had het gemeentebestuur ge meend hem de zilveren erepen ning van Leiderdorp te moeten toekennen. Burgemeester Gallas, wiens echtgenote ook aanwezig was, hield in de keurig gerestaureerde burgemeesterskamerwaarin de uitreiking geschiedde, een van waardering getuigende toespraak. Hij zei o.m.: „Ik wil u namens het gemeentebestuur danken voor uw vooruitziende blik in de jaren 1954 tot 1957, hetgeen resulteerde in het prachtige zwembad waarover ons goede Leiderdorp nu de be schikking heeft". De heer Van der Horst sprak, nadat mr. Gallas de onderschei ding had overhandigd, een dank woord: ,Jk ben er echt door ge troffen en met mij is mijn hele gezin enorm trots op deze onder scheiding. Met pleizier en enthou siasme heb ik als voorzitter van ,De Does" gewerkt voor het zwembad en dus voor de gemeen schap. Dat is, dacht ik, een taak voor iedereen: werken met en voor de gemeenschap. Vooruit ziend is echter als stille promotor geweest secretaris C. Hobo. Heel veel dank komt het gemeentebe stuur toe voor de wijze, waarop het telkens weer de plannen van het bestuur heeft gesteund". Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen, waarbij natuurlijk uitvoerig icerd gesproken over het trotse bezit van Leiderdorp: het fraaie en verwarmde zwembad „De Does". (Foto LD/Holvast.) (Van onze correspondent) Het verblijf in Groningen van het Deense voetbalelftal uit Aalborg, dat gisteravond met 4—1 van GVAV ver loor, is ook verder weinig succesvol verlopen. Op zoek naar meisjes raak ten ze in het holst van de nacht slaags met een tweetal Groningers, waarna zes van hen op het politiebu reau belandden. Om kwart voor vier vannacht belde een tiental Denen aan. by de student W. J. M. Cremers. Toen de bewoner de Denen op hun vraag of er ook meisjes woonden ontkennend antwoordde en hen enke le deuren verder verwees verdwenen ze weer. Kort daarop echter belden ze opnieuw aan. De heer Cremers heer Cremer deelgenomen door diens medestudent G. F. W. Herngreen. De ze keer wonnen de Denen. De heer Herngreen bleef uitgeteld op het trot toir achter, zyn bril ging verloren en de ruit van de voordeur sneuvelde. Toen de politie arriveerde waren de Denen al vertrokken, maar tegen vier uur konden zes van hen op de Grote Markt van Groningen worden aangehouden. Op het politiebureau ontmoetten ze toen voor de tweede maal binnen enkele uren hun landge noot Keld Pedersen, een voorhoede- speler van GVAV. die met een doel punt mede aan hun nederlaag had bijgedragen, en nu uit zijn bed was gehaald om als tolk te fungeren. De gasten bekenden vlot en legden 60 weigerde hen binnen te laten, ueicgum ou Denen duwden hem toen opzij en i 8VIden °P tafel als schadevergoeding, drongen de gang binnen, waarbij een Toen de studenten daarop besloten vechtpartij ontstond. Van Nederland- I 8een aangifte te doen mochten de se zijde werd daaraan, behalve door de Denen n&ar hun hotel teruggaan.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15