'ïuropa en Azie worden ^et een brug verbonden JUN VOOR VASTE VERBINDING OVER BOSPORUS I Ej Opdracht voor Engelsen C.H.-jeugd: Verder praten met achttien" R.k. richtlijnen Pastorale zorg bij gemengd huwelijk Loop der Bevolking te Leiden W0 13 MAART 186B LÏID8CH DAGBLAD PAGINA II en andere omstandigheid Is tdig: dat het de Engelsen ^tenslotte de opdracht tot het 'u^hebben gekregen. Juist in de lat ze zich uit Azië terugtrek- wtaen ze de brug naar dit we lgaan leggen I hadden verwacht, dat de r populaire Duitsers of de fs de opdracht zouden kry- elefjr premier Demirel, zelf wa- ®Ejlindige, is een groot bewon- de Engelse bruggebou- land heeft van het staat- van de Turkse president jan Engeland vorige hefst jemaakt om hem de Schotse [ad Bridge te laten zien, die lang is. lorusbrug zal daarby ver scheiden zyn: 1400 meter, rouwens ook dan de hang man New York, San Francis can (de grootste, met 2544 issabon en de Engelse brug ivern van 1966, die is ont- •r dezelfde Sir Gilbert Ro- nu ook in Istanboel aan het Maar de Bosporus maakt de zee, zy is een moeilyk verraderiyke stromingen len erboven zyn buitenge- 'isselend en gevaarlyk. ""taak kanselarij inse ambassade opgelost raak in de kanselary van de ambassade op zondagmiddag is het werk van kwajongens zoals de Haagse politie reeds stelde. Drie bekenden van de inderpolitie hebben toegege- aldadigheden te hebben uit- De klok uit de werkkamer Spaanse ambassadeur werd Fan de jongens thuis gevon- e jongens werden gisteren iden. Het zyn een expeditie loodgieter en een tuinder, r en uit Den Haag. Illl reiking Leidse ïstenaarsprijs is de feestelyke opening op vond a-s. van de kunste- ïiëteit „Buut 110" aan de narkt., welke om plus minus ur door de heer C. H- Stig- Leeuwarden zal geschieden, ongeveer tien uur de Leid- llll tenaarsprys 1968 uitgereikt, ol" d, die om acht uur zal be- wordt muzikaal opgeluisterd tTrio Kees Nix. E. Ch. M. G. A. de Bièvre senaar is aan de Utrechtse versiteit geslaagd voor het *1 examen geschiedenis. VOORSCHOTEN mfietser gewond kruising Papelaan/Dobben- Voorschoten heeft zich van ongeluk voorgedaan, een bromfietser, 19 jaar en "g ui' Wassenaar, vermoe ien gebroken enkel opliep. 30-jarige Hagenaar, bestuur- a een vrachtauto, wilde om- half negen vanaf de Pape- Dobbenweg inrijden. Tijdens moeuvre kwam hij in botsing °P de Dobbenweg rijdende bestuurder. De bromfiets "wl vernield. Al eerder (Van onze correspondent in Istanboel) twee meest spectaculaire punten van het tweede Turkse Lnplan (1968-73) zijn de aanleg van een landelijk tele- [et en de bouw van een hangbrug over de Bosporus, die met Azië zal verbinden (de televisie betreft zijn alle Turken de mening toegedaan, dat zy het i volk zyn dat nog van die zegen verstoken is: van Israël en Zuid- Ihebben zy op dit gebied geen weet. t.tfste officiële hoewel nog ex- Utele, televisie-uitzending voor ILtad Ankara die dezer dagen (nd was dan ook een feeste- Jieurtenis. De uitzending, hoe [anders, was deels gewijd aan waarvan het ontwerp juist Llfde dagen was uitbesteed J Britse firma, Freeman Fox. -Lzaak van zo'n brug is in- fcel duidelyk. Al is het varen diverse ponten nog steeds hikking, de vrachtautochauf- I soms ook de andere ryders i ontelbare uren met het M|in eindeloze ryen. By slech- rsomstandigheden, waarvan winter stellig ons deel heb- id, raken de pontdiensten to- rricht. Zo'n zwaar met beladen vaartuig slin- deinend in de „lodos" (de :e zuidwester) is een ha- sicht, en laatst nog is zo'n mist twee uur lang aan het leweest op een traject dat len minuten vergt. Door de eeuwen heen hebben Per zen en Italianen, Fransen, Duitsers en Hongaren, en natuurlyk de Turken zelf gespeeld met de gedachte, een brug te leggen tussen Europa en Azië. Van al dezen waren de Perzen de enigen die de daad by het woord hebben gevoegd: Koning Xerxes liet in 480 v. Chr. twee bruggen bouwen over de Hellespont voor zyn veld tocht tegen de Grieken. In het begin van de 16de eeuw kwam de Genuees Licardo met een voorstel by Sultan Kiesinger getuige in nazi-proces Kanselier Kiesinger van West- Duitsland is gedagvaard om a de charge te getuigen in een proces te gen Adolf Beckerle, 65, die ervan beschuldigd wordt medeplichtig te zyn geweest aan de moord op 11.343 Bulgaarse Joden in 1943. Beokerle was Duits ambassadeur in Sofia tydens de tweede wereldoorlog. Kiesinger moet op 4 april voor de rechtbank in Frankfurt verschijnen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Alexander Willem, z. v. G. Mulder en D. O. van Venetien; Cornelia Arijan- na. d. v. M. van der Mey en A. van Starkenburg; Michael Cornells Maria, z. v B. A. M. de Groot en M. T. Pie- tersê: Michael, z. v. H. Zorge en P. N. Bakker; Johannes Gerard, z. v. H. J. Zomer en T. Acda; Jeroen, z. v. P. Oos- terom en H. G. M. van Vugt; Robert Paul z v. J. C. J. Brouwer en C. J. T. Heuer; Johannes, z. v. B. Ouwerkerk en C H. Aalbersberg; Johannes Danny, z v. W. Smit en J. Piket; Joglna, d. v. P TuUnder en A. Mellema; Steven Flo- ris. z. v. F. C. Koelewijn en N. E. C. Moonen; Neeltje, d. v. A. Hazenoot en W. van der Plas; Johannes, z. v. G. M. Breugem en B. J. Berghuis; Johannes Petrus, z v. B. T. Schulte en M. H. A. Hermans; Nlcolenne Josephlna Elisa beth Maria. d. v. N. A. M. Hermans en G M. Mameth; Hannellze Margot. d. v C. van Geen en A. H. Wolff; An dreas Adrianus, z. v. A. T. A. Swlkker en R J P. van den Berg; Jacob Ger- rlt. z. v. G. Reijneveld en J. G. F. Vro- mans; jerry Adrianus, z. v. A. A. van der Hulst en J. Marljt; Remco, z. v. E. P Knegt en M. J. Hekker; Marlon Eli sabeth. d. v P. J. Bakker en G. C. van Waay; Anne-Margreet. d. v. F. J. van Dalen en M. J. C. E. Rodenburg. GETROUWD J J van Leeuwen en W. I. de Boer; A. A. M. Schrama en W. Jonkers. OVERLEDEN H. W. J. C. Bodewitz, 76 jr.. man. LEIDERDORP Bridge-uitslagen De uitslag van de derde ronde pro motie- en degradatiewedstryden (lad deren) van de Leiderdorpse Bridge club luidt: Groep rood: 1. Dames Van der By 1- Lenaers scorepunten 68, wedstryd- punten: nieuw 23, oud 41, totaal 64; 2- echtpaar Stokhuyzen 68, 23, 38, 61: 3 mevrouw en heer Van der Kom mer 66. 20, 40, 60; 4. Echtpaar The- singh 63. 17, 40. 57; 5/6 echtpaar Verduin 59, 12, 43, 55. echtpaar Vos 61. 14. 41, 55; 7. dames De Graaf- Onrust 63, 17. 34, 51; 8. dames Van Berge Henegouwen-Van der Upwich 56. 10, 38. 48. Groep zwart: 1. echtpaar Groes- beek 76, 20, 36, 56; 2/3 echtpaar Rom- pes 75, 18, 36. 53, echtpaar Danz 80, 22, 32, 54; 4. dames Wessels-Zwanen- burg 66, 14, 28, 42; 5. echtpaar Zand bergen 60, 12. 29, 41; 6-/7. dames Bosse-Latour 68, 16, 24, 40, echtpaar Wenink 30, 8, 32, 40; 8- heren Veld- huyzen-Van Vliet 49. 10, 28, 38. Groep groen: 1. heren Danz-De Vries 78, 20, 30. 50; 2. heren Wessels- Zwanenburg 65, 15, 30, 45; 3. heren Lenaers-Schutte 53. 8, 32, 40; 4./5. dames Van der Brink-Van Schendel 71, 18, 20. 38, heren Van Berge He- negouwen-Duiker 59, 10, 28, 38; 6. dames Schutte-Zwarts 63, 12, 24, 36; .7 heren Van der Byl-Van der Koog 65, 15, 20, 35; 8- echtpaar Vrinten 50. 6. 20. 26. Groep geel: 1. echtpaar Kiel 87. 18. 24, 42; 2- heren Gerlich-Van Leeuwen 64. 11, 25, 36; 3./4. heren Beek-Bosse 71. 14. 20, 34, echtpaar Van der Pool 81, 16, 18, 34; 5. echt paar Tysen-De Winter 56, 8, 24, 32; 6. echtpaar Van Klaveren 49, 6, 23, 29: 7. heren Hoogervorst-Van der Vliet 64, 11, 16, 27; 8. heren De Ko ning-Van Zonneveld 32, 4, 18, 22. Groep blauw: 1. dames Jans-Van Zonneveld 84, 14, 15, 29; 2-/3. dames Van Gelder-De Jong 63. 10, 18, 28. heren Karstens-Loof 87, 16, 12, 28; 4. heren Blom-Schippers 72, 12, 14, 26; 5 /6. heren Jans-Pouw 48. 4, 17 21, heren Van der Ben-Kiel 55, 8, 13. 21; 7 heren Karstens-Karstens 53, 6. 13, 19: 8. heren Van der Maat- Sype- steyn 42, 2, 6, 8. Bejazid II. Precies een eeuw gele den waren het de Fransen die sultan Abdlaziz benaderden met een ander voorstel, waaraan echter weinig aan dacht werd besteed. Anders was het met de plannen voor een Duitse brugge-aanleg die rezen in het begin van deze eeuw, toen de Duitsers hier een enorme po litieke voet aan de grond kregen met hun Bagdad-spoorweg 'die overigens ook pas 40 jaar later klaar kwam) Een Duits-Hongaarse firma gaf MISSIE-JARRING MIDDEN-OOSTEN OP DOOD SPOOR Egypte biyft onderhandelingen met Israël op basis van de Israëlische eisen afwijzen. Dit heeft de Israë lische minister van Buitenlandse Za ken Eban meegedeeld. Volgens Eban is daarmee de missie van de VN- vr edesgezant voor het Midden-Oosten Jarring mislukt. Jarring sprak zon dag met Eban over zyn laatste ont moeting in Cairo. Israël zal in de bezette gebieden huizen blyven opblazen als vaststaat dat deze worden gebruikt voor guer rilla-strijders tegen Israël. Dit deelde een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Defensie mee naar aanleiding van een protest van de VN-commissie voor de Rechten van de Mens. De woordvoerder achtte het opblazen van woningen van Arabieren niet in strijd met de internationale regels voor bezette gebieden, zoals die zyn vastgesteld by de Conventie van Genève. VS-senaat wil wet op discriminatie bij huisvesting De Amerikaanse Senaat heeft giste ren na debatten die ruim zeven weken hebben geduurd, het nieuwe wetsontwerp over de burgerrechten aangenomen waardoor definitief 'n einde moet komen aan de discrimi natie van negers op de huizen markt. Deze discriminatie moet in drie fa sen verdwynen en wel zo dat in 1970 ruim 70 procent van de hui zen en woningen voor negers ver- krygbaar wordt. Op overtreding van de wet staan strenge straffen. Hoe het Huis van Afgevaardigden over het ontwerp denkt, staat nog niet vast. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag bepaald dat de ras senscheiding ten opzichte van ge vangenen in de Amerikaanse staat Alabama moet worden afgeschaft. Onbekenden pleegden gisterochtend een aanslag met een benzinebom op een school in Chicago uit pro test tegen de overbrenging van ne gerkinderen naar „blanke" lagere scholen In de overwegend Poolse wijk. Er werd slechts lichte schade aangericht. „Druk van buiten onnodig", zegt Tsjechisch blad „Rude Pravo", het blad van de Tsjechische communistische partij, heeft gisteren op de voorpagina een artikel van Kolder, lid van het pre sidium van de party, gepubliceerd waarin deze zegt dat hy „de campag ne in pers en radio tegen sommige leiders afkeurt". „Onze party en het centrale comi té zijn krachtig genoeg om deze za ken af te doen zonder druk van bui tenaf en sensatie", aldus Kolder. Een commentaar van radio-Praag deed denken dat de positie van president Novotny sterker is dan men zou ver moeden. „Veel mensen die de arbeidersver gaderingen bezoeken zeggen dat de pogingen om een „beter" socialisme te vestigen in feite pogingen zijn om het kapitalisme weer in te voeren. Dat lijkt een bedreiging", aldus het commentaar. Volgens de Tsjechische grondwet is er geen reden om Novotny af te zetten en hy zou dus kunnen aan- biyven tot zyn ambtstermyn volgend Jaar afloopt, zo is in welingelichte kringen vernomen De nieuwe leiders schrikken terug van Stalinistische methoden om een party leider af te zetten, zo werd gezegd. Het Tsjechoslowaakse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft giste ren alsnog erkend dat de politie te hard is opgetreden by de studenten betoging in november te Praag. Er zijn „verontschuldigingen aan geboden of zij zullen worden aange boden aan alle studenten die on rechtvaardig door de politie zyn be handeld en zij zullen schadevergoe ding krijgen". Het communiqué geeft de schuld voor het gebeurde aan „de politieke gedragslyn in die tyd" toen de Stalinist Novotny nog partyleider was- Bij deze botsing in november zyn 13 studenten en drie agenten gewond. De verwondingen van twee van de studenten waren ernstig. 50.000 goudponden uit aan de plan nen voor de verwezeniyking van de tweede B in het BBB-plan (Berlyn BosporusBagdad), maar het is er, mede door tegenwerking van de an dere grote mogendheden, niet vaif ge komen en nog altyd moet, wie van Europa per trein naar het Midden- Oosten reist, per pont van het Euro pese station Sirkeci naar het Aziati sche, als een Duits kasteel gebouwde Hajdarpasja dat eenzaam en sfeer vol aan het water staat. Turkse plannen Turkse plannen tenslotte rezen ty dens de ambitieuze regering-Mende- res na 1950; de brug werd een ver- kiezings-slogan, maar de devaluatie van 1958 maakte een wreed eind aan de plannen. Ook het eerste vyfjaren- plan vond het voor Turkye nog te kostbaar, maar berekeningen hebben intussen uitgewezen dat de huidige toestand het land nog duurder uit komt. De kosten zullen ruim 300 mil joen Turkse lires bedragen, oftewel 120 miljoen gulden, nog afgezien van de onteigeningskosten en de bouw van een tweede, ermeer samenhan gende brug over het binnenwater van de Gouden Hoorn, Istanboels haven. Als de brug in 1972 klaar zal zyn, zullen er 21.000 voertuigen per dag over ryden. Myn eigen trouwe ponten en pontjes zullen ook daarna nog wel blyven varen, want de bruggelden worden waarschyniyk hoger dan die van de pont. Waar ik erg benieuwd naar ben is, wat voor borden er aan de Europese zyde van de brug zullen komen te staan. „Welkom in Europa" of „Europa" met een pyi? Als je nu van de pont op Europese bodem stapt, zie je het laatste. Ondanks de groep van Ataturk, die erin wilde ha meren dat Turkye deel uitmaakte van Europa, denken de Turken by het woord „Avrupa" toch nog altyd aan wat wy West-Europa noemen. ZOETERWOUDE Taf eltennisnieuws van Pit '54 Nu de titelkans voor bet eerste team van de Zoeterwoudse tafelten nisvereniging Pit '54 voorbij ls, schij nen de spelers het wel te geloven. Met 7—3 gingen zij ten onder tegen Wibats. Ook voor het tweede team was geen winst weggelegd. Sportief, dat hier door kampioen is, won met 73 in Den Haag. Door het niet meespelen van L. v. d. Hoeven verloor het derde team van Unitas. Dit team staat nu op een gedeelde eerste plaats. Het vierde team werd verslagen door Te Werve 2 dat door dit resul taat kampioen werd in de derde klas. Het Pit-team staat nog op de twee de plaats. Het vyfde won met 8—2 en het zesde verloor met 91 van de Treffers. Voor het tweede damesteam was een gelykspel weggelegd tegen SML en de meisjes boekten een 73 zege op Avanti. Morgen en woensdag wordt in het Don Boscohuis getraind. De groep van donderdag komt morgen. (Van onze Haagse correspondent) De CH-jongeren zyn van mening, dat het gesprek van „de 18" (uit KVP, AR en CHU) in weerwil van het uittreden van een aantal radica len uit de KVP voortgang moet vin den. De CHJO, die dit vandaag in open brief aan besturen en fractievoorzitters van AR, CH en KVP heeft medegedeeld, wyst daar mee uitdrukkeiy kde stelling van de CH-radicalen, dat door het uittreden van een deel van de KVP-radicalen, de CH-resolutie over de samenwer king zyn betekenis zou hebben ver- KVP, zo delen zy in hun open brief mede. Z'y wyzen er echter op, dat de uit- getredenen slechts een deel van de radicalen vertegenwoordigen. Onder de overblyvenden bevinden zich ver schillende zeer prominente vooruit- strevenden. „Als zy nog wel vol doende vertrouwen in de toekomsti ge koers van de KVP hebben, bete kent een vertragen van het gesprek van de 18 een kiezen voor de uitge- tredenen en een gebrek aan ver trouwen in het oordeel van hen die loyaal bleven. Loyaliteit zou dan ge- loren. van de hand. De CH-jongeren straft worden." aldus de CH-jonge- 1 ren, die vervolgen met te stellen dat men een fout zou maken indien men de radicalen zonder meer als identiek beschouwde met alle pro gressieve stromingen binnen de christelyke partyen. By het opstellen van de CH-reso lutie en de discussie erover is, al dus de jongeren, nooit gesproken over de aanhang van de radicalen in de KVP: men had erby slechts te maken met een KVP, die de re solutie van Arnhem aanvaardde. Zo lang het bestuur van de KVP deze loyaal wenst uit te voeren, is er aan de situatie voor ons althans weinig veranderd en eerder gemaakte af spraken blyven dan ook volledig van kracht, zo zeggen de CH-jonge- Voorwaardelijke straf verminkte inbreker De Bredase rechtbank heeft een Bredase woonwagenbewoner (31), conform de eis van de officier van justitie, wegens poging tot diefstal in Ulvenhout, veroordeeld tot een voorwaardelyke gevangenisstraf van vier maanden met twee jaar proef- tyd. Verdachte heeft deze poging tot inbraak moeten bekopen met het ver lies van zyn rechter been. De gara gehouder C. Bogaerts uit Ulvenhout, by wie al tweemaal een geldtas met de dagopbrengst van de benzinepomp was weggehaald, had hem zien aan komen. Hy verdacht de man van bei de vorige diefstallen en ging op wacht staan met een jachtgeweer, nadat hy de politie had gewaar schuwd. Verdachte wilde het jacht geweer van de garagehouder afpak ken, waardoor een schot viel. Door het been, dat werd geraakt af te bin den redde een wachtmeester van de Rykspolitie het leven van verdachte, maar het been moest in het zieken huis worden afgezet. Met het oog op deze ernstige gevolgen werd de straf geheel voorwaardelyk opgelegd. De rooms-katholieke bisschoppen van Nederland hebben aan de priesters voorlopige richtlijnen gegeven voor de pastorale zorg van hen, die gemengd huwen of gemengd gehuwd zijn. De voornaamste inhoud van deze richtlynen is aldus een medede ling van het aartsbisdom Utrecht dat de priesters gevraagd wordt elk verzoek tot sluiting van een gemengd huwelyk voor te leggen aan de bis schoppen. Reden hiervan ls. dat ook binnen de huidige wetgeving kan worden tegemoet gekomen aan gewe tensbezwaren. De priester zal in een gesprek met de huwelykspartners hun bedoeling inzake de opvoeding van de kinderen leren kennen en deze by de aanvrage vermelden. De bestaande regeling berust op een instructie over het gemengde huwe lyk der Romeinse congregatie voor de geloofsleer uit 1966. Van de niet- r.-katholieke partner wordt de belof te gevraagd, dat hy of zy de r.-ka- tholieke partner zal vr(j laten om naar eigen geloofsovertuiging te leven en dat hy of zy zich er niet tegen verzet dat de r.-katholieke partner zorg draagt voor de r.-katholieke doop en opvoeding van de kinderen. Sindsdien is in Rome de bereid heid gebleken tot dispensatie, mits de r.-katholieke partner wil doen wat in zyn of haar vermogen ligt voor de r.-katholieke doop en opvoeding van de kinderen. Ook by gewetensbezwaar tegen het sluiten van het gemengde Eucharistie Wanneer de huwelijkssluiting ge schiedt in de viering van de eucha ristie en de niet-r.-katholieke partner vraagt te mogen communiceren, zyn de bisschoppen bereid dit op verzoek toe te staan. Voorwaarde is. dat de niet-r.-katholieke partner gedoopt is, zich verenigen kan met het geloof van de R.-K. Kerk dat in de eucha ristieviering wordt beleefd en dat hy of zy in eigen kerk toegang heeft tot de viering van het avondmaal. De thans gegeven richtlijnen dra gen een voorlopig karakter, In Ne derland zal nog een officieel ge sprek van de kerken over het ge mengde huwelyk plaats vinden, zo als dat ook is geschied ten aanzien van de doop. De groeiende oecumenische ver houdingen en het toenemend respect voor het geweten van beide part ners geven aan deze pastorale zorg nieuwe mogelijkheden en zij stellen Het Keukenhof-seizoen staat weer voor de deur. Dr. A. J. Ver- hage, expert op het gebied van de bloemencultuur, zal 3 april de of ficiële opening verrichten en de dag daarna is het prachtige park voor het publiek geopend. Dan zullen, op enige borders crocus- sen. hyacinten en narcissen na, de bolbloemen in de tuin van Ja- coba van Beieren nog niet in vol le glorie te pronk staan en zullen de majestueuze bomen zich nog niet in hun mooiste gewaad ver tonen, maar ioel zal men veel kleurenpracht kunnen bewonde ren in de verwarmde grote kas sen. Duizenden en nog eens dui zenden in binnen- en buitenland chart er vliegtuig en komen uit Engeland en touringcars uit Duitsland maken zich op voor een tocht naar de bollenvelden. Zo tegen Pasen hoopt men, dat. als het weer meewerkt, de tuin in volle bloei staat. Dan zal de Keu kenhof het beeld te zien geven van deze foto. die vorig jaar werd gemaakt. ren. Literaire kritiek- prijs voor Dinaux De prys Literaire Kritiek, be schikbaar gesteld door de Maatschap- py der Nederlandse Letterkunde en de Commissie voor de collectieve pro paganda van het Nederlandse Boek, is toegekend aan de heer C. J. E. Dinaux. De jury bestaat uit de heren P. H. Dubois, prof. dr. Karei Meeu- wesse en Ad den Besten. Tydens een byeenkomst van vele vooraanstaande critici en andere genodigden zal de prys op 3 april worden uitgereikt, in het Muiderslot. GEVESTIGD I Rijn. en Schiekade 99a. Vlaardingen, T P Raars Besiesln 6b- H Schol-Dlhenburgslngel 15; M. D. de Lijster, 1 JrdtJ' A. Eteikenen- j ®M "vSSSTóSS: sSlSSSt?™* "l T" K-AUdJf BeUrM' I z«"rJw£ P#ri- Hr n kade 96; F. Rombout. Langestr. 22; D. Knol, Vlngboonshof 8; H. J. Drabbe, KUkspaanweg 45; J. C. Krap, Noord- einde 2a; M. Vos, Dlamantpl. 28; J. C. Mulder. Duinhof 55; P. J. L. Kortekaas, Noordelnde 2a; G. C. A. Harmsen, Morsweg 2; G. M. van Rhee, Noord elnde 2a; J. van Belzen, Noordelnde 2a; H. Duiker, Seringenstr. 31a; T. P. San ders, Noordelnde 2a; W. P. de Jong, Noordelnde 2a; P. de Ryke, Noordeln de 2a; E. C. I. van den Brand, Hooi gracht 15; F. T. F. Seghers, Noordelnde 2a; P. Boter-Segaar, de Sltterln. 133: D. J. A. van Kampen, Piet Paaltjens- pad 5; L. wynja. Noordeinde 2a; D. C. Janboers, Noordelnde 2a; J. F. M. Tim merman, Tomatenstr. 2; H. Baumgar- ten, Noordelnde 2a; J. van Riet. Lange Mare 68; P. Akse. Noordelnde 2a; A. J. van der Linden. Noordelnde 2a; R. D. Jongejans, Scarlattistr. 6; C. P. Braggaar-De Does. Drie Octorberstr. 58; A J. J. Ligthart. Noordelnde 2a; J. van der Straaten. Dlamantpl. 12; C. J. van der Bijl. Debussystr. 29; M. I. K, Struik-Snel, Groenesteeg 8; A. E M. Brandt, Zoeterwoudseslngel 77; C R. Langeveld-van Hoorn. Mozartstr. 225: Mosslnkoff, Korte Mare 25; trecht, Schlmmelpennlnckln. 6; G. T, M. Verkleij, Rynsburgerweg 10, Bus- sum. Dr. Frederik v. Eedenweg la; J. W. Boekhoorn Kortenaerstr. 67, Bre da, v. Meterenstr, 32; P. J. H. Haze- weljer, Wagnerpl. 6, Noordwljkerhout, Guldenmondvrt. 23; C. P. F. van Ooy- en, Noordeinde 50, Rotterdam. Noorder- havenkade 46c; J. T. E. M. van Bar- neveld, Lombardsteeg la, 's-Graven- hage, Weissenbruchstr. 103; A. R. L. Lolkes de Beer, Kanaalstr. 34, Austra lië; C. van Bochove. Rapenburg 40. Schiedam, Jul. v. Stolbergstr. 19; F. A. A, Duynstee, Rapenburg 52. 's-Gra- inhage, de Mlddestr. 29; C. J. de J ong pels, Oude Vest 191, Apeldoorn. Lose- weg 114; A. C. Provlly. Cobertstr. 13. Mladenschouwen. De Hoogte 8; C. E. I. In 't Veld. Rljnsburgerweg 10. Al- 6hen a. d. Rijn, Marnlxstr. 55: E. L. P. lunteler, Apothekersdyk 16. Noordwlj kerhout. Langevelderweg 28; P. J. A. Beekman. Haarlemmerstr. 255, War- i Ouderzorg 83; H. P. Bosker. Thorbeckestr. 48. Delft. Hof van Delft laan 40; M. A. de Haan, Verdamstr. 58. Rotterdam, Haringvliet 34; E. tie, Houtstr. 4. "s-Gravenhage, Zeestr, u. Mossinjcoii. Korte Mare zo; u. i .*1' Gougon, Hogewoerd 81; G. C. Schoon- £3Utrech^ SlngeT<^ar^r36bls. R. hoven. Hugo de Grootstr. 15; Jkh. M. iw v^Pw" F P Gpv#»r<; Panpncrrt 11- P T Riet,- UOOTO, Aristotelesstr316, M. E. W. ="3" 1 InW: SW V1E2S? renwacht 2; M F. Ypma. Hogewoerd 142; G. Koet-de Haas. Surlngarstr. 45; C. Sooth-Elsener. Lange Mare 58; L. A. van Es, Joseph Haydnln. 14. VERTROKKEN J, G. van Rijn, Hogewoerd 175, Wou- brugge, van Wassenaarstr. 30; G. C. Stlekema, Moddermanstr. 79, Voorhout, Dr. Kuyperln. 6; A. J. Selker, Wag nerpl. Noordwykerhout, Gulde- mondvrt. 23; P. E. Islam-Rozier, Ho gewoerd 156. Suriname; F. Lafeber. Ho ge Ryndijk 179, Leidschendam. Oost einde la: E. A. Luk-van der Linden. Paramaribostr. 10. Leidschendam, Stomp wij ksewêg 88a; A. Kolijn, Damln. 12. Opsterland Tjerk Hiddesstrjltte 28; F. A. Biermans, Vreewljkstr. 16, Nijmegen. Vossenln. 72; E. J. Hoch- steln, Kennedyln. 99. Ver. Staten v. Noord Amerika; P. van der Perk, Con- radstr. 7. Leiderdorp. Wielewaalln. 24; H. G. M. Komman. Kennedyln. 78. Zoetermeer. Ambachtsherenln. 1666; J. VermeU, Rijnsburgerweg 30. Leidschen dam. Voorburgseweg 48; G. J. E. Vink, Brahmsln. 107. Venlo, St. Janspl. 29; J A. J. Laarakker. Wagnerpl. 118, Warmond. Swellandstr. 12; A. C. Dee genaars. Hogewoerd 42, Leiderdorp, Lijsterstr. 8; M. L. Witsenburg, Hoge Rijndijk 99b. Leiderdorp, Loevestein 29; J. P. N. BodrlJ. Stleltjesstr. 4. Lei derdorp, v. d. Valk Boumanweg 59; G. W. J. Drewes. Boerhaaveln. 100, Duits land; J. P. van Veen. Rijndijk 260, Voorschoten, Tulpstr. 12; J. Groeneweg, WagnerjDl. 12, Sas van Gent. Bene- luxstr 137; J. Jansen, ab Haarlemmer- trekvrt.. Leiderdorp. Lijsterstr. 12; T. J. P. J. van der Meil. Lange Mare 90. Leiderdorp, Wielewaalln. 20; H. J. van der Zon, Drie Octoberstr. 63a, Heem stede, Raadhulsstr. 36; H. J. A. Ver meulen. Franchlmontln. 57, Waddlnx- Tollensln. 36; H. A. M. Goddljn. Stationspl. 202. Castricum. Deurganck Rotterdam. Dr. Molewaterpl. 40; J J. Slavekoorde, Kagerstr. 20, Nijme gen, Straalmanstr. 24; E. Wouters, Schutterstr, 24. Katwijk, te Brlttenstr. 6; H. W. Moone, Rljnsburgerweg 10, Haarlem. Acaciastr. 33; R. H. Saltet. KUkspaanweg 43. Groningen, van SiJ- senstr 27a; H. Neuteboom. Tltus Brandsmaln. 25. Noordwijk, Lindepl. 1; D. Zweedijk-van Hasselt. Wagnerpleln 12. Zevenaar. Kampsingel 70; J. A. S. NoordervUet-de Romijn, Diamantlaan 80. Rotterdam. Nleuwenoord 167; A. J. de Roode. Morsweg 98. Tlel. Nieuwe Tielseweg 118; A. J. C. M. Adrlaansen. Wagnerpl. 24. Beigen op Zoom. Halser- seweg 236; B. van Leeuwen-du Prle, Beethovenln. 2. Katwyk, Overrijn 7; A. H. L. IJzerman, de Laat de Kan- terstr. 44, Katwijk, Zeeweg 165; W. F. Schuster. Kraalerstr. 3b. Arnhem, van Galeknstr. 5; M. J. P. Janssen. Wag nerpl. 118, Warmond. Swellandstr. 12; M. J. Noordervllet.' Molensteeg 14. Rotterdam. Nleuwenoord 167; R. H. Breedveld, Raamst-eeg 7. Vltssingen. v. Hogendorpweg 174; S. van der Molen. Vliet 31. Oegstgeest, Emmaln, 52; J. J. G. Sljatauw Korte Mare 22. Wasse naar, Kievietsin. 13; J. Zunneberg. Rljnsburgerweg 10. Oegstgeest, Irisln. 293; C. J. A. Korck, Zoeterwoudsesln gel 102, Amstelveen, Den Bloeyenden Wijngaard 17; J. P. A. van Wijn bergen Hansenstr. 3, Utrecht, Sonov- straat 44; E. de Jong. Nieuwe Rijn 74, 's-Gravenhage. Gerstkamp 256; M. Schotanus. Oude Vest 31, Renkum, Ni co Bovenweg 34; A. W. Koudys, Lan- gebrug 6c, Oegstgeest, Spaargaren- str. 3a; M. Naraghl. Willem de Zwij- gerln. 105. Iran; H. J. Muller. Konln- Willems- daaraan ook eieen eisen Zii zien er 5: D- Tuller Noordeinde 2a. Wierden. ginnenln. 69. Amsterdam. WUlems Aanslagdwarsstr 11; C. C. Bijl. Johan parkweg 11; G. Visslnga. Modderman een uitbreiding In van de mogelyk- de Wlttstr. 17. Oegstgeest, Oranjeln 7; str. 1. Warmond. Herenweg 19; M M huwelyk voor pastoor en twee getui- mengde huwelyk betrokken zyn. Oeestgeesf. heden voor gezamenlijke pastorale K. C. Schuringa. Noordelnde 2a. Voor zorg van de kerken, die bij het ge- I schoten. Jan Steenln Herenweg 19; M. M Duljnstee-Hettinga de Sltterln 43. 's- Gravenhage Frankllnatr. 103; H. Bos-Krlek Bartókstr. 23. Alkmaar. A Spuliman. Surlngarstr. 4 's-Gravenha- van Solmsstr. 114; A. I. M. Bakker.ge. Welssenbachstr. 392.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13