r komen 5 veegploegen met modern materiaal Ch albert; heijn UAR EEN SCHONE STAD LEIDSE Y.Y.Y. IS WEER PARAAT ««Sterkte straatdienst ;a Van 4 naar 13 man Leids modehuis Groottoonde mode van Diek Holthaus HONGERENDE STUDENT DE SCHRIK ■F "•4 Nieuwe zomer schoenen in 1930 stijl Ander museum was voorbarig L pJDAG 8 MAART 1968 LEIDSCH DAGBLAD aan gemechaniseerde beladingswa gens. Behalve dat deze wagens in ver gelijking met veegfietsen een zeer grote laadcapaciteit hebben, vergt het gebruik daarvan een aanzienlijke ver betering van de werkomstandigheden j van het personeel mee. Bij de bestu dering van de verschillende typen is gebleken, dat de elektrowagen van het merk Spijkstaal grote voordelen biedt. Deze wagens, waarvan de nio- tor elektrisch wordt aangedreven, zijn eenvoudig te bedienen, rijden geruis loos en veroorzaken geen hinderlijke dampen. Voorts zijn zii in hoge mate' bedrijfszeker, terwijl de jaarlijkse ex- ploitatiekosten gunstig afsteken bij die van andere wagens. Mede gelet op de gunstige ervaringen, die enige an dere gemeenten daarmede hebben op gedaan. ware naar het oordeel van B. en W. tot de aanschaffing van dit materiaal te besluiten. De prijs van een elektrowagen bedraagt f 13.065 Per veegploeg is één wagen nodig. Teneinde over enige reserve te kun nen beschikken moet in totaal tot de aanschaffing van 6 wagens worden overgegaan. Daarmede is een uitgave gemoeid van f78.390.—. B. en W. stel len de raad voor in bovenstaande geest een besluit te nemen. ADVERTENTIE i oScV bij de straatreiniging ingedeelde personeel van de Gem. "aojnigings- en Ontsmettingsdienst bestond tot elf jaar geleden ongeveer 20 man. De stad werd toen eenmaal per week ge- Tjjfl geveegd. Nadien is, vooral tengevolge van de krapte op de m. leidsmarkt, een groot aantal vacatures ontstaan. Ondanks de ^""Hrtoe aangewende pogingen bleek het niet meer mogelijk de istane vacatures te doen vervullen. In de daarop volgende thekén is de personeelssterkte nog verder terug gelopen, tvalll swef| en W. hebben deze ontwikkeling, van straten en wegen onderscheid voor wat het dagelijks schoon houden van een deel van de binnenstad aan gaat, aanbeveling verdient ook in de toekomst gebruik te blijven maken van veegfietsen. Daan'an kunnen enige nieuwe worden aangeschaft uit een nog beschikbaar restant van een krediet. Verder is onderzocht met welk materiaal de 5 te vormen veeg ploegen moeten worden uitgerust, waarbij de voorkeur wordt gegeven SIMCA-SHOWROCM vanavond open tot 10 uur. Kom eens kijken laat U inlichten bij: AUTO BIERMAN N.V. tot gevolg heeft gehad, dat aan van straten en wegen beperkte aandacht kan wor- besteed, met zorg gade geslagen, to jnenen n.l, dat de gemeentelijke 'heid voorop moet gaan in de tegen de verontreiniging. Uitbreiding a jlgens de begroting van de dienst 1968 bedraagt de sterkte van het daafeneel van de straatdienst 7 man. okt^ dit aantal hebben 3 personeels- n onlangs de dienst verlaten, zo- thans slechts 4 personen beschik- zijn. De directeur van de Ge- ptelijke Accountantsdienst komt worden gemaakt tussen het zgn. esthetisch- en hygiënisch reinigen. De esthetische reiniging omvat het verwijderen van direct waarneembare objecten, zoals weggeworpen verpak kingsmateriaal, oude kranten e.d., alsmede het opruimen van grotere vuilconcentraties op bepaalde plaat sen. Het hygiënisch reinigen houdt tevens in, dat de straten worden ge veegd, zodat ook het kleinere vuil wordt verwijderd. Uitgaande van de toepassing van beide mogelijkheden hebben B. en W. voorlopig gekozen voor de samen stelling van 5 veegploegen van 2 man, Van deze week af wapperen de vlaggen weer voor het informatie- j kantoor van de V.V.V. Leiden. Dit betekent, dat het toeristenseizoen 1968 met rasse schreden nadert en dat de V.V.V. weer klaar staat om de bezoekers met raad en daad bij te staan. Het informatiekantoor is gedu rende de stille wintermaanden van een frisse streek verf voor zien en een grote hoeveelheid in- formatiemateriaal ligt keurig ge rangschikt te wachten om de vra gen van binnenlandse en buiten landse toeristen te beantwoorden. Bovendien is de V.V.V. Leiden ook ingeschakeld bij de A.N.V.V.- actie „Er op uit, eigen land is in". Deze actie is vooral gericht op de bewoners van Leiden zelf en heeft ten doel het reizen in eigen land, buiten het seizoen te bevor deren. Daarnaast fungeert de V.V.V. Leiden nu reeds enkele maanden als bespreekbureau voor de theaters van de grote steden in de Randstad. Om het hoofd te bieden aan de vooral uit de theaterbespreek- dienst voortvloeiende drukte, is de staf voor het seizoen 1968 uit gebreid tot vijf informatrices. Van 15 maart af staan deze da mes elke dag klaar, op weekdagen van 's morgens 9 uur tot 's avonds 10 uur en op zondag van 's mid dags 1 uur tot 's avonds 10 uur om de toeristen en ook de Leidse bevolking op hun wenken te be dienen. De modellen van de Nederland se couturier Dick Holthaus kan men thans ook zien (en kopen) bij het Leidse modehuis „De Groot" aan de Breestraat. Ex clusief voor de Sleutelstad en om geving. In een kelder onder het modehuis kunnen de dames de zogenaamde „Twenty-seven" - collectie bewonderen. Dat Holt- rapport tot de conclusie, dat de periode van 14 dagen de stad eenmaal j Heyden door „De Grootgeorga- joneelssterkte van de straatveeg- Ast op 19 man zou moeten worden Tiald, waarbij de stad in 8 veegwij- |zou moeten worden verdeeld. Uit [totale sterkte zouden 8 ploegen J 2 man moeten worden gefor- idlrd voor het eenmaal per week ve- van nagenoeg de gehele stad. De esthetisch en eenmaal hygiënisch rei-1 niseerde en door zeer veel dames nigen. Daarnaast zouden B. en W. I bezochte shows in het middel- willen vasthouden aan het dagelijks punt van de belangstelling stond schoon houden van een deel van de is duidelijk. binnenstad en van de omgeving van I Holthaus heeft de vaderlandse mo- het station, waarmede 3 personeels- dewereld verrast met heel veel Pa leden zullen worden belast. rij se speotakelstukjes. Iedereen vond (m* overig personeelsleden ^zouden In verband hlermede hebben B en j iten worden belast met het dage- w wmfAn et»rir«» I schoonhouden van een deel var ren veelal voorzien van extra man chetten en kragen. De mantelpakken van Diok Holt haus waren sportief, gekleed en tooh jeugdig door onder andeie een plooi in de rok en vesten met een v-hals. die onder de jasjes werden gedragen. Klassiek en toch speels waren de robe-manteaus. Erg mooi was de okergele met een zeer aparte kraag, splitjes opzij en sieretiksél Het staat wel vast, dat vele dames van de gelegenheid gebruik zullen gaan maken een kiikje te nemen in de „Holthaus-kelder" van modehuis „De Groot" om nog eens op hun ge mak de modellen van de Nederlandse couturier kritisch te beschouwen. ADVERTENTIE KONFEKTIE NAAR MAAT VANAF f 198,— WINDSOR Gangetje 6 - Leiden „U zou toch echt wel beter kun nen weten", verweet de Haagse po- litierecher een 23-jarige student uit Leiden, die terecht stond wegens diefstal in een zelfbedieningswin kel. Dat verwijt vond de student wel terecht, maar hij probeerde zich toch te rechtvaardigen met de om standigheden, dat hij honger had en vreesde, dat zijn ouders niet thuis zouden zijn. Daarom was hij naar de winkel gegaan en had er blikjes kip- penragout, lever, repen chocolade en een fles wijn meegenomen zonder te betalen. De officier van justitie wees er op welke kwade gevolgen een dergelijke diefstal voor de toekomst van dachte kan hebben. Hij eiste een boete van f 50. De rechter veroor deelde tot f 40 boete. „Ik ben door die aanrijding zo ge schrokken dat ik geen auto meer durf te rijden", vertrouwde een in woonster van Leiden de Haagse po litierechter toe. Zij moest zich ver antwoorden, omdat zij na een aan rijding, waarbij een boom beschadigd werd, was weggereden. De officier van Justitie eiste f boete, de politierechter vonniste conform. ADVERTENTIE Innenstad, waaronder de Bree- en de Haarlemmerstraat, en omgeving van het Station. Of- B. en W. er zich van bewust l dat met een dergelijke opzet van ftraatveegdienst wellicht de meest tige resultaten zouden kunnen len bereikt, laten de huidige fi- liële omstandigheden van de ge- ïte het niet toe de sterkte ineens fen aantal van 19 man op te voe- Dit temeer, omdat het merendeel het aan te stellen personeel met jern materiaal zal moeten worden lerust. fandaar dat B. en W. zich ernstig beraden over een alternatieve ilijkheid. Nu kan bij het reinigen W. besloten de sterkte van het per soneel van bedoeld onderdeel voor lopig te bepalen op 13 man. Naast de vervulling van de bestaande vacatu res zullen dus 6 personeelsleden moe ten worden aangetrokken. Teneinde het personeel van de straatveegdienst op peil te brengen is een bedrag nodig van f 86.400,per jaar. Aangezien hiervoor op de begroting van de Ge meentelijke Reinigingsdienst voor 1968 geen gelden beschikbaar zijn, ware dit bedrag, aldus het College, op de gewone dienst te voteren. Zes wagens -2 11 I ADVERTENTIE De zomer nadert Bij de PMC kunt u de bekende kwaliteitskoelkasten bestellen! Wie een koelkast en een diepvrieskast tegelijk bestelt (dé ideale combinatie) heeft slechts f 52.- PMC-cheques no dig, dö rest contant. Termijnbetaling is mogelijk op zowel de koelkasten de diepvrieskast als op de combinatie. Diepvries- kast 70 liter (DIN) "Waarvan f. 52.- Jn PMC-cheques Neem fn de AH-winkel de gratis folder met volledige gegevens meel het komende seizoen heeft opgeno men, waren zeer natuurgetrouwe ko pieën van de succesmodellen van Yves Sainit-Laurent en Dior. „De Groot" gaat met de tijd mee. Modellen van oekende Europese ont werpers vam kwaliteitsmade werden steeds in de collectie opgenomen. Nu is daar dan Holthaus bijgekomen. Met grote aandacht hebben de da mes tijdens de show de grote col lectie bekeken. Er was voor elk wat wils bij. Voor de bejaarde dame en de jongere vrouw. Het accent v;©l tijdens dit „mode- gebeuren" vooral op de ensembles en mantelpakjes. Veel bewondering oogstten de Chanel-pakjes, die uit muntten door de fraaie kleurstellin gen, de bijzondere garneringen en de stofafwerkingen. Heel fijn vonden we de trois-pie- ces, bestaande uit wollen jasje en rok met oven-slag en een zuiver zijden blouse, die dezelfde ruit vertoonde. Dit ensemble was alleen bestemd voor de dames met een beter ge vulde beurs, maar voor hen alleen heeft „De Groot" niet iets aparts. Een alleraardigste deux-pieces van j ersey (een jasje met appelgroen- oranje motieven op een wit front en een witte rok) werd gesfhowd. waarvoor men maar ongeveer een vijfde van de prijs van de trois-pie- ces behoeft neer te tellen. Er werden ook talrijke mantels ge toond, die over het algemeen van een jeugdig allure waren zij reik ten tot op of over de knie - tuurlijk ontbrak ook „.Bonnie and Clyde" niet. Uitgezonderd de Provincaalse met de hand bedrukte katoenen japonnen, j waren de jurken ditmaal zeker be taalbaar. Mouwloze jurkjes hadden j 'vaak losse mouwtjes en de japonnen met witte manchetten en kragen wa- VERLOVINGSRINGEN 1 Op de foto de informatiestaf van de V.V.V. Leiden voor het sei zoen 1968. Van links naar rechts: Nelleke Hardijzer en Henny Belt, resp. eerste en tweede informatri- ce; Margriet de Groot, Marianne Sosef en Joan de Neef. (Foto LD/Holvast) Conferentie over China Van 2224 maart wordt in Kas teel „Oud-Poelgeest" een weekeinde gehouden voor jongeren tussen 18 en 30 jaar over China. Deze confe rentie maakt deel uit van een serie getiteld „Internationale Preparatie", georganiseerd in samenwerking met de Ned. Jeugd Gemeenschap. j De sprekers, o.a. dr. Kwee S. L.. de j heer L. Klatser en dr. A. L. Con- standse, zullen verschillende facet ten belichten van China. De Nederlandse schoen winkels zullen de komende maanden met veel fraais vol staan. De collectie, waaruit men kan kiezen, is gevarieer der dan ooit. Uit Italië, Frankrijk en Duitsland, maar ook van eigen bodem, zijn reeksen stevige wandelschoe nen in 1930-styl afkomstig. Dat alles om het Bonnie and Clyde-beeld in de mode te vervolmaken. Voor dames lanceerde men meer schoenen met ronde leesten in alle kleuren van de regenboog. Als garnering gespen, wreef bandjes en op gestikte biesjes. De belang rijkste kleuren van het sei zoen zijn beige en bruin. De meest in het oog springende vondst: schoenen met maxi maal 6 cm hoge hakken in een contrasterende tint. Op de foto een aantal nieuwe modellen damesschoenen. De herenschoenen, die voor het komende seizoen te koop zullen zijn, zijn door de brede en dikke kunststof zolen nogal zwaar van gewicht. Dat mag dan wel mode zijn, maar erg gemakkelijk voor de zomer is het niet. De Nederlandse schoenfabrikanten, die het altijd op de brede leesten hebben voorzien, kwamen in vergelijking met hun buiten landse collega's opvallend goed uit de bus. ADVERTENTIE OCCASIONS MET I GARANTIE j Als tf uitkijkt naar een veilige occasion, kijk dan uit naar het VW-garantie-embleem. Dat is op de occasion aangebracht door de VW-dealer. Dacht u dat deze het risico durft te lopen zijn goede naam te verliezen H ij kijkt wel uit I KAMSTEEG Geversstraat 30 - Oegstgeest Ook tijdens het weekeinde bent U welkom: sat. 10-18 il, zo. 14-18 u. In onze beschrijving van de voor geschiedenis van de komende expo sitie van het Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie in de Hortus, in ons blad van gisteren, is een on juistheid geslopen. Niet een staflid van het Zoölogisch Museum in Am sterdam maar een vertegenwoordi ger van een ander museum had in dertijd toegezegd, met Amsterdams materiaal een tentoonstelling op Terschelling te zullen organiseren, hetgeen niet verwezenlijkt kon wor den omdat dit materiaal elders ge bruikt moest worden. ADVERTENTIE GOUDEN VERLOVINGSRINGEN Ook met briljant! JUWELIER v. d. WATER heeft ze. HAARLEMMERSTRAAT 181 'eer grote keuze. Op het gra veren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. Altijd voordelig. 's Maandags gesloten.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3