Schrijvers in Polen eisen meer vrijheid Ds. W. Broer overleden MET EEN ENKEL WOORD Boedapest sluit de gelederen PAGINA 3 LETDSCH DAGBLAD ZATERDAG 2 MAART 19* Nauwelijks twee maanden na de val van Novotny tien jaar lang president van Tsjecho-Slo- wakye wordt de overgang van „oud" naar „nieuw" met de dag dui- deiyker. De nieuwe partijleider Doeb- tsek (Novotny verloor op 4 januari j.l. wèl de partyleiding, maar niet het presidentschap) heeft de teugels laten vieren en het stalinisme van zijn voorganger vervangen door een soepeler lyn. En nu komen de fouten van het verleden plotseling in het daglicht: onderdrukking en wreed heid van het vorige regime worden in de communistische pers aan de kaak gesteld, zoals ook Chroesjtsjows r*-de destijds de tongen losmaakte over de misdaden van Stalins terreur. De nieuwe leiders hebben besloten de censuur op de pers in belangrijke mate op te heffen, al betekent dit al lerminst, dat de nieuwe vrijheid ginds vergelijkbaar is met de opvat tingen in het Westen. Toch heeft een communistisch jeudblad (Mlda Fronta) het aangedurfd de levens loop te publiceren van ex-generaal en ex-minister Pavel, die in de Spaanse burgeroorlog met de republikeinen meestreed en van 1948 tot 1951 de lei ding van Binnenlandse Zaken had. Tijdens de grote zuivering in laatst genoemd jaar kwam hy er in ver gelijking met de vele geëxecuteerden met een gevangenisstraf van 25 jaar nog redelyk af. In 1955 werd hij uit zyn eenzame afzondering ontsla gen, maar de langdurige ondervra gingen, waarby hij herhaaldelijk be wusteloos werd geslagen, zijn hem na tuurlijk bygebleven. Na zyn vrijlating was de misère trouwens nog niet af gelopen: deze overtuigde communist werd onder het bewind van Novotny nog lang als een paria behandeld. En afschoon hy en anderen intussen zyn gerehabiliteerd vaak met de mede deling, dat „alles op een misverstand berustte" vielen de jaren nadien dikwyis nog zwaarder dan die in de gevangenis, omdat de omgeving uit angst geen contact durfde hebben met een voormalige pdlitieke gevan gene. Niet alleen over die ontelbare gevallen van politieke terreur durft de pers nu eindeMjk een boekje open te doen, hetzelfde geldt voor andere misstanden, zoals de woningnood. Een vyfde deel van de hoofdstad wacht op een behoorlyke woning. In studentenblad opperde Zdenek Mah ler het denkbeeld, dat die 200.000 wachtenden in geweldloos verzet de straat moeten opgaan en in het cen trum op de grond gaan zitten in af wachting van een afdoend antwoord van de autoriteiten. Wèl een revolu tionair voorstel na twintig jaar des potic van Novotny en zyn harde geestverwanten. Want men keert zich niet slechts tegen de man, die nu nog president is, maar ook tegen de „kleine Novotny's" in steden en dor pen, die hun onbekwaamheid vele, ve le jaren lang hebben weten te ca moufleren door een tiranniek ge drag. KENTERINGEN in dictatoriaal- geregeerde landen komen niet altijd ineens. Novotny's val in begin januari was el min of meer voorbereid door wat zich voltrok op het dertiende congres van de com munistische partij, in augustus 1966. Reeds in het begin van de jaren '60 was er een ernstige achteruitgang in de economie merkbaar geworden. De produktie, vooral van de con sumptiegoederen ging zienderogen achteruit, ten dele door de breuk met Rood-China, ten dele ook om dat de overorganisa/tie van het be drijfsleven, dat zwaar gebukt ging onder de bureaucratie, de lust. tot produceren sterk had ondermijnd. Dit laatste gold minder voor de zwa re industrie dan voor de consump tiegoederen. de woningbouw en in het algemeen voor die artikelen, die het leven aantrekelijk maken. De zie kelijke zucht om alles van uit één centrum te leiden, deed tenslotte een zo diepe kloof ontstaan tussen de resultaten van de zware en de lichte industrie, dat de directeur van het economisch instituut van de Academie van Wetenschappen, prof. dr. O. Sik een nieuw plan opstelde, dat een einde moest maken aan de veel te strakke centralisering. Zo hoog was de nood gerezen, dat zelfs Novotny zich daarmeé akkoord ver klaarde. De grotere economische vrij heid geen terugkeer tot kapita listische produktie, maar een po ging om de produktie wat meer af te stemmen op de behoeften heeft tenslotte ook geleid tot een iets grotere vryheid op politiek gebied. Van „democratisering" in Westerse zin kan noe niet gesproken worden, maar woorden, die vroeger leidden tot verhoren, ge aneemsstraf en misschien zelfs de dood, mogen nu toch gezegd en geschreven worden. Het opmerkelijkste in d;t verande ringsproces in Ts.iecho-Slowakije is, dat het niet zozeer op gang ge bracht is door „revolutionairen" uit. de kringen van schrijvers en studen ten. maar zijn centrum heeft in het hart van de partii. Een ander be langwekkend punt is de vraag wat de gevolgen zullen zyn voor Oost- europese buurlanden, zelfs voor de Sowjet-Unie. Sinds begin van dit jaar verheugt ook Hongarije zich in een „nieuw economisch mechanisme" en ook daar zyn de veel te strenge plannen verdwenen en is grotere verantwoordelijkheid aan de onder nemingen toegekend. Voorlopig m'kt men daarbij in hoofdzaak op de handel met het buitenland, maar het e'nddoel is natuurlijk verhoging van de levensstandaard. Van over nemen van ..kapitalistische" metho den en inzichten is ook hier geen sprake want de staatsbedrijven blijven in handen 7an „hef volk" en het beginsel van centrale organisa tie van handel en industrie wordt niet losgelaten. Maar het straffe „dirigisme" uit het verleden wordt nu toch meer en meer vervangen door een grotere plooibaarheid en daarmee door grotere zelfstandig heid. De afdeling Warschau van de Poolse schry versunie heeft na een verhit debat dat negen uur duur de een resolutie van communistische partyleden verworpen en een tegen- motie waarin censuur en de alge mene culturele politiek ter sprake worden gebracht aangenomen. In de communistische resolutie werd kritiek geuit op reacties van het publiek by de opvoering van het toneelstuk „Dziady." Dit stuk van de 19de-eeuwse Poolse dichter Mickiewicz brengt het lyden van de Polen onder de tsaristische onder drukking in beeld. Het bevat anti- Russische opmerkingen waarop het publiek geestdriftig reageerde. Op 30 januari werd verdere opvoering verboden. Vyftig studenten werden gearresteerd tydens een betoging te gen dit verbod. Volgens een woord voerder van een regerings-voorlich- tingsbureau had het ministerie van Cultuur het stuk geschrapt wegens „georganiseerde wanordeiykheden" door het publiek. Op de vergadering waren onge veer 500 schrijvers aanwezig. De resolutie die door de onafhankelij- ken was ingediend werd met 100 stemmen meerderheid aangenomen. De inhou,d van beide resoluties is niet bekend, maar volgens de zegs lieden werd in de „liberale" resolu tie kritiek geuit op het verbod, dat „een zware censuur" zou zyn ge noemd en zouden vrijere censuurre- gelingen zyn geëist. Ook zou als eis gesteld zyn het verschynen van een maandblad met vrije meningsuiting, journalisten hebben zich geplaatst achter een eis van schrijvers voor grotere vrijheid. In een verklaring, welke door het officiële Tsjechoslo- waakse persbureau werd verspreid, eist het bestuur van de Vereniging van journalisten „vernieuwing van de perswet en afschaffing van de preventieve censuur." Het bestuur stelt zich achter de oproep voor „socialisme en vrij- heid" welke enige dagen geleden in het nieuwe literaire tydschrift „Li- terarni Listy" is verschenen. De verklaring doet een beroep op alle journalisten „die in de afgelo pen jaren onrecht is gedaan, zich te melden opdat het bestuur pogingen voor hun volledig eerherstel kan doen." Het bestuur heeft een speciale commissie ingesteld om alle sugges ties van dé journalisten te verzame len en deze door te geven aan het centrale comité van de party. Ds. W. Broer, emeritus predikant .an de Doopsgezinde gemeenten in Hoorn en Enkhuizen, is donderdag in het ziekenhuis in Hoorn overle den. Hü werd 62 jaar. Ds. Broer, die in Giethoorn werd geboren, heeft theologie gestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam aan het Doopsgezind Semina- liU1.i aldaar. In 1933 werd hy Doops gezind predikant op Ameland. In 1942 vertrok hy naar Warns en van 1949 tot 1966, toen hy om gezond heidsredenen met vervroegd emeri taat ging, heeft hy de Doopsgezinde gemeenten in Hoorn en Enkhuizen als predikant gediend. Hy is ondermeer bestuurslid ge weest van de Algemene Doopsge zinde Sociëteit, secretaris van de Ring Bolsward, voorzitter van het Groene Kruis in Warns en genoot voorts bekendheid als radiospreker. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen het beroep der gen. synode tot legerpred.: J. A. de Waard te 't Harde. Bedankt voor Rotter- dam-Delfshaven (wykgem. Tussen- dyken)J. A. de Bruyn te Krimpen aan de Lek. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Pernis: E. Teu- nis te Monster, die bedankte voor Kornhonn-Marum. GEREF. GEMEENEN Beroepen te Beekbergen: C. Wisse te Elspeet. die bedankte voor Waar- deburg; te Scheveningen: A. W. Ver hoef te Barneveld. EVANG. LUTH. KERK Beroepen te Groede: Mej. da. M. P. Stol te Wildervank: te Rotterdam (vac. dr. C. J. Lindyer): dr. G. J. Lindijer te Brussel. BAPTISTEN GEMEENTEN Aangenomen naar Veendam: J. van der Geer te Noordbergum. Mond- en klauwzeer De beper kingen op het vervoer van vee in de door mond- en klauwzeer getrof fen gebieden in Engeland zullen met ingang van 4 maart voor een aan tal districten worden opgeheven, zo heeft het. ministerie van Landbouw gisteren bekendgemaakt. De vrijgege ven dsistricten bevinden zich in Wa les, de Midlands, Lancashire, York shire en Lincolnshire, waarvoor de achtste opeenvolgende dag geen nieu we gevallen zyn gemeld. Ook het ver keer met Noord-Ierland is weer mo- gelyk. In andere districten blyven de maatregelen nog van kracht. Een vrachtauto is gistermiddag op het Kleinpolderplein in Rot terdam bij de verkeerslichten door de rem geschoten. Een Volks wagen 1500 werd geramd, sloeg tweemaal over de kop en kwam vervolgens onder de vrachtauto terecht. De bestuurder, die uit de personenauto werd geslingerd, liep geen letsel op. Sneltrein stopt voor bloeddonor De sneltrein AmsterdamGro ningen is gisteren gestopt in Nij- kerk om een bloeddonor zo spoe dig mogelijk naar het ziekenhuis in Zwolle te vervoeren. De man had uit het ziekenhuis een oproep ontvangen om zo snel mogelijk bloed af te staan, ver moedelijk voor een familielid. Al hoewel hij wist dat de sneltrein naar Groningen altijd zonder stoppen Nijkerk voorbij raast, legde hij zijn probleem voor aan de stationschef. Onmiddellijk werd het sein op onveilig gezet, om de trein tot stoppen te dwin gen. Het oponthoud duurde slechts enkele ogenblikken. De stationschef kon niet zeggen of het al eerder was voorgekomen dat een sneltrein voor een bloed donor was gestopt. „Ik ben al 28 jaar bij de spoorwegen, maar mij is zo'n geval nog niet bekeiid", al dus de stationschef. BINNENLAND Vrijgelaten Achttien bewoners Militaire mutaties Kolonel G. IJsselstein, sous-chef (plannen) van de generale staf, is met ingang van 1 maart 1968 benoemd tot brigade generaal. Eveneens per 1 maart werd de tydelyke rang van brigade-gene raal J. L. Aritonissen, adjunct kwar tiermeester-generaal (aanschaffing) en die van de commandant van de 42 pantser infanterie brigade, briga de-generaal G. L. Snell, geëffectu eerd. Nieuwe Kamerleden De burge meester van Kruiningen, A. Schipper, is door de voorzitter van het centraal stembureau benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer. De heer Schipper, die het PvdA-kamerlid R. Laan die is benoemd tot burge meester van Zaandam zal opvol gen, zal de benoeming aanvaarden en wordt vermoedelyk dinsdag be ëdigd. De heer Schipper, lid van de Staten van Zeeland, is voornemens burgemeester van Kruiningen te bly- Het centraal stembureau heeft ir. J. Visser (PvdA), plaatsvervangend hoofd van de technische dienst van Publieke Werken en Volkshuisvesting in Nymegen, benoemd verklaard tot lid van de Eerste Kamer. Aan brandwonden overleden De 86-jarige mevrouw C. Feyen-Arends uit Acht, die dinsdag zware brand wonden kreeg toen de stoof, waarop ze haar voeten warmde in brand raakte, is gisteren in het Binnenzie- kenhuis in Eindhoven overleden. Koninginnedag Op Koninginne dag (dinsdag) en op woensdag 1 mei zullen de Nederlandse Spoorwegen de dienstregeling uitvoeren als op zondag en maandag. In verband met het feit, dat sommige zaken open zyn, zullen enkele zondagsdiensten wor den uitgebreid, opdat niemand ge dupeerd wordt. Nederlander gewond De Neder lander Hugh van Es. geluidsman voor de National Broadcasting Company, werd gisteren in Vietnam gewond terwijl hy met twee leden van een tv-ploeg bezig was een opname te maken van een brandend vliegtuig. Zij werden alle drie getroffen door splinters van mortiergranaten toen zy in de buurt stonden van het wrak een 213 transportvliegtuig* dat door de Noordvietnamezen neerge schoten was. BUITENLAND Tsarapkin bij Kiesinger Kan selier Kiesinger van West-Duitsland heeft gisteren de Russische ambas sadeur in Bonn. Tsarapkin, verze kerd dat zyn regering het statuut van Berlijn eerbiedigt, maar tevens mening is dat nauwe betrekkin gen tussen Bonn en West-Berlyn noodzakelyk zyn voor het welzyn van de twee en een half miljoen Westberlyners. Het gesprek had plaats op verzoek van de kanselier. De Sowjet-Unie heeft Bonn beschul digd van „provocaties", zoals door het laten vergaderen van de bondsdag in West Beriyn. het Franse eiland Guadeloupe in de Caraibische zee, die zich in Parys moeten verantwoorden wegens „een poging tot inbreuk op de inte griteit van het Franse rijk", zyn gis teren door het hof voor de staats veiligheid in Parys op vrye voeten gesteld. De negentiende verdachte werd by verstek berecht. Deze werd met drie andere verdachten tot een voorwaardeiyke gevangenisstraf var vier jaar veroordeeld. Twee verdach ten kregen drie jaar voorwaardeiyk en de overigen werden vrijgesproken. Uit de verklaringen bleek, dat de be trokken bewoners van Guadeloupe autonomie wensen, die niet noodza- kelykerwyze tégen Frankrijk zou be hoeven te zyn gericht. Oproep van Johnson President Johnson heeft gisteren de leiders van de stakende arbeiders in de Ameri kaanse kopermynen en de vertegen woordigers van de mijndlrecties by- eengeroepen voor een by eenkomst in het Witte Huis op maandag om te pogen een einde te maken aan de staking die al 231 dagen duurt. John son zei dat beëindiging van de sta king in het belang van het land is. Geschil bijgelegd Twee Maois- tische organisaties in de provincie Tsekiang (oost-China) hebben hun geschil bijgelegd en besloten een bondgenootschap aan te gaan, zo meldt radio-Hoepeh. Vorig jaar werd gemeld dat de twee groepen elkaar gewapenderhand bestreden. Nu staan zy bedde achter Mao Overval Vier bandieten hebben gisterochtend vroeg kans gezien by een overval op een depot op het in ternationale vliegveld van Montreal een bedrag van ongeveer 85.000 dol lar buit to maken. De met machine geweren gewapende boeven bevalen het personeel van het depot op de grond te gaan liggen met hun ge zicht naar de wloer. De geldzending was bestemd voor het Amerikaanse leger in New Foundland. Breuk met Pentagon Kistia- kowsky, professor aan de Harvard- universiteit en wetenschappeUjk ad viseur van het Amerikaanse minis terie van Defensie, heeft volgens ge zaghebbende kringen in Washington zyn verdere medewerking met dit ministerie opgezegd. Kistiakowsky heeft destyds het ontstekingsmecha nisme voor de atoombom ontwikkeld en ontwierp nog onlangs een elek tronische barrière die langs de gede- militarisserde zone in Vietnam zal worden opgericht om infiltratie uit Noord-Vietnara tegen te gaan. Weisshom beklommen Twee broers uit het Zwitserse kanton Wal lis, Regis en Florentin Tehytaz, heb ben gisteren de top van de Weisshorn bereikt via de westelyke zyde van berg. De broers, 29 en 25 jaar oud, waren dinsdagochtend op weg gegaan om deze 1.500 m hoge muur te bedwingen. Aan de westzyde be staat de berg uit gladde rots, gevolgd door een yslaag waar temperaturen 15 tot 25 graden onder nul heersen. Het schijnt dat de afgevaardigden van communistische partijen uit 66 landen na het vertrek van de Roe menen de „gelederen hebben geslo ten" op de communistische confe rentie in Boedapest en het eens zijn over de belangrijkste kwesties. Kasj tan, de leider van de delegatie van de Canadese communistische party, zei dat het vertrek van de Roemeense delegatie vooraf beraamd was en de Italianen spraken in dit verband van een onbegrijpeiyke daad. De Roemenen hebben de conferentie verlaten, omdat de leider van de Sy rische afvaardiging volgens hun zeg gen „onduldbare" aanvallen op Roe menië" had gedaan. Hy had de Roe menen in felle bewoordingen verwe ten dat zy niet voldoende steun had den gegeven aan de Arabische sta ten, toen deze in juni van het vorig jaar in oorlog waren gekomen met Israël. Kasjtan zei gisteren tegen journa listen. dat het „betreurenswaardige besluit" van de Roemenen geen in vloed zal hebben op het werk van de conferentie en het wereldcommunis me niet „uit zyn koers zal brengen". Hy vond overigens dat Roemenië toch moet worden uitgenodigd voor de topconferentie van communistische partyen die men in het najaar in Moskou wil houden. De afgevaardig den hebben gisteren de nadruk ge legd op de eenheid van opvatting die er by de verschillende partyen be staat ten aanzien van alle belang rijke kwesties. Op de conferentie was geen enkele party door een andere veroordeeld. Natuuriyk Is er wel kri tiek geleverd, aldus Kasjtan, want men kan „een party niet muilban den". Maar de Roemenen wilden van geen enkele vorm van kritiek weten. BELG1E GAAT OP 31 MAART NAAR STEMBUS De demissionaire premier Paul Vanden Boeynants heeft gisteren of ficieel bevestigd, dat 31 maart offici eel verkiezingen in België zullen wor den gehouden. Het koninklijk besluit waarby het parlement zal worden ontbonden, is gisteravond verschenen. Donderdag heeft de 48-jarige pre mier, die de meeste stemmen heeft gekregen by de verkiezingen van 1965, een laatste slag geïncasseerd in de huidige taaicrisis welke de regering ten val heeft gebracht. Hy had gepro beerd de Vlaamse en Waalse vleugel ln zyn C.V.P. te bewegen in het Brus selse met één enkel programma en één enkele lyst uit te komen. De Wa len hebben dit afgewezen. Vanden Boeynants die zelf twee talig is. weigerde een plaats op een afzonderlyke Waalse lyst in Brussel. Hy zei dat hy geen kandidaat zou zijn als hem geen andere keus wordt gelaten. Hy zou echter nog steeds willen proberen in Brussel met een lyst van zyn naaste politieke vrien den. zowel Vlamingen als Walen uit te komen. Jeugdbonden, Spr ven en geleefd worden". 7.30 v Gymnasium: Opening 12de U.S.A. 10.30 uur voorm.: optreden oudercabaret 2 uur nam.; afscheid mej. dr. A. M. M. Smit, 3-15 uur nam. Schouwburg: Lustrumopvoering „Les Opening tentoonstelling I 9 uur nam. ZONDAG Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending. Evang. J. P. H. Zijlstra, 10 uur voorm. en 7.30 uur nam Oude Rijn 3Pinkstergemeente. v. d. Brugge. 7.30 Steenschuur 6. Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. MAANDAG Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending. Evang. J. P. H. zyistra, 8 uur nam. Rest Van der Heijden. Jaarvergade ring R.K. Middenstandsbond. Spr. dhr. Lemkes over verkoopbevordering. 8 uur Oegstgeest (Parochiehuis): Kapwed- strljd Ned. Kath. Kapperspatroonsbond zieningen in Nederland. 8 i Kinderen in brand omgekomen Zeven kinderen in de leeftyd van zes tot twaalf jaar zyn omgekomen by een brand in een boerdery in cen traal Michigan. De kinderen waren neefjes en nichtjes van elkaar. Stormschade op Nederlands schip Dode en twee vermisten Tengevolge van een zeer zware storm is één bemanningslid van het Nederlandse ms Anne Herfurth (965 ton) liggende in de haven van Derna (Lybië) om het leven ge komen, terwyl nog twee opvarenden worden vermist. Het omgekomen be manningslid is de eerste stuurman R. A. Olieman uit Rotterdam. De ver misten zijn de kapitein B. van der Velden uit Groningen en de tweede machinist H. Tijhof uit Rotterdam. De eerste machinist is in een zieken huis opgenomen, terwyl vier Spaanse matrozen vermoedelyk ongedeerd in een hotel zyn ondergebracht. Over de toedracht en de omvang van de gebeurtenissen zyn nog geen nadere gegevens bekend, vermoedelyk doordat de telefoonverbinding tussen Derna en Benghasi is uitgevallen. Rajakowitsj verliest proces tegen Wiesentlial Een civiele vordering van de voor malige medewerker van Eichmann, Rajakowitsj, tegen de leider van het Joodse Documentatiecentrum in We nen, ir. Wiesenthal, tegen diens Duit se uitgever Dromer en een procura tiehoudster van de uitgeverij is door een rechtbank in München afgewe zen. Rajakowitsj moet de kosten van het geding betalen. Dit heeft de advocaat van de ge daagden gisteren meegedeeld. Raja kowitsj had in de herfst van 1967 de vordering ingesteld omdat hij zich door enige passages uit Wiesenthals boek „Moordenaars onder ons" in zijn eer getast achtte. Zijlsingel 2. Volle Evangelle-zendinj Den Burcht (koffiekamer). Recept) lerde lustrum P.V. Gem. Reiniging» ontsmettingsdienst 4-5 uur nan; trefpunt. 8.30-12 i Stadhuis (wachtkamer trouwzaal| Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. V 8 uur nam. (Lange Voort 44] WOENSDAG Zijlsingel 2. Volle Evangelle-zendlni, Evang. J. P. H. Zyistra, 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekut sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84): Leii se Esperantistenvereniging. 8 uur, naij. Oegstgeest (Gemeentecentrum) en O. Lezing prof. dr. J. W. Schuit Northolt over Amerika. 8 uur nam. DONDERDAG Zijlsingel 2. Volle Evangelle-zendinf Evang. J. P. H. Zijlstra, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: K. en 0.-prom« nadeconcert R'dams Philharmonlscf Orkest o. 1. v. Franz-Paul Decker. I Diamantplein 27: Bahai-gespreks- avond. 8 uur nam. VRIJDAG Zijlsingel 2. Volle Evangelle-zendin| Auberge francaise (Kloksteeg 19) i Leids zoldr Oude Ve tengem. „E BIOSCOPEN Lido „De schrik van het Veri Oosten. 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 ei 1 Zondag 2,30. 4.45, 7 r~ 4 i beminnelijke vlegel j 18 Jaar. Dagelijks 2.30. 7 i Rex „Operatie lady C", 18 Jaa; Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zonda 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nacht voorstellingen ,J Tabu", 18 Jaar. Studio „De vijanden", 14 ja» Dagelijks 2.30, 7 ).15 Zonda 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Wassenaar, Astra „De wraak va El Tlgro", 14 Jaar. Vrijdag 8 uur, xe terdag 7 en 9.15 uur. „De kus van he gevaar", donderdag 8 uur. Zondag uur. 18 Jaar. „De grote veldtocht de Sloux". Zondagmiddag 2.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Pieterskerkgracht 9: Teri'tóóhstellln leden „Ars Naturae". Zaterdag en zondag 3 -erlge dagen 7.3010 uu keningen uit de collectie J. F. G Nederlandse Kunst". Werkd. 10 voorm.4 uur nam. Zond. 1—4 uu nam. (Tot en met 3 maart). De Lakenhal: Dag. 10—4 uur: aonO E 1-4 uur s Rijksmuseum van Oudheden (Ra p penburg 28): Werkd. 10 t am.; zond 1-5 uur xauseum (Pesthui uitzondering van zaterdag van 10-4 t (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde' (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; '«zon (Zondags 1 tot Japanse Kunst Werkd. 10 natuurwetenschappen: Dag. 10* spoedeisende geval (j1 Zaterdagmorgen tot 10 uur raad 111 plege men de eigen huiaarts, daarni P' tot zondagnacht 24 uur de dokters aj telefoon 2 2 222. In Amsterdam zijn gisteren vijl I men, die tot en met 4 maart een Franse oorlogsbodems aangeko- I bezoek aan de hoofdstad brengen. HAAGSE AGENDA ZATERDAG 2 MAART Kon. Schouwburg 20.15 uur: Haagé orkest o.l.v. Eugen Jochem, i Gilels, plano. ZONDAG 3 MAART Kon. Schouwburg 14 uur: Haags Comedie „Lied ln de schemering". 20.U Haagse Comedie „Helder zien li berg, plano. DINSDAG 5 MAART Kon. Schouwburg 20.15 uur! Ne4 Danstheater m.m.v. het Ned. Ballet Op st kest. Diligentia 20 u.: Vereniging voc mermuziek, Tatrla Strijkkwartet. WOENSDAG 6 MAART Kon Schouwburg 20.15 uur: Toneel groep Theater: „Driekoningenavond']

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2