Rennies Ernstige verkeersongevallen berecht Reconstructie van Stationsplein punt van ernstige studie Vier maanden langs Australische kusten Leidenaar (19) in hoger beroep bij het Gerechtshof Wat ziet de TV-cameraman in dezoekei? evoluon Verlichting Morsweg wordt verbeterd Dagboek van een jonge blinde speleologe VOOR DE LEIDSE BALIE W DINSDAG 27 FEBRUARI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA S Wethouder Piena in Leidse raad: In recordtijd werkte de Leidse raad zich gisteravond door een 30 punten tellende agenda heen. Om half acht begonnen, werd de zitting reeds om even over half negen gesloten. Bij een enkel voorstel werd slechts een opmerking gemaakt. Bij de behandeling van het voorstel tot aanleg van een weg tussen de Haagse Schouwweg en het Legermuseum., vroeg de heer Kr et (Prot. Chr.) naar de recon structie van het Stationsplein. Rondom de stad, aldus spreker, is er nu reeds een net van wegen, doch in de stad vorderen wij niet dienovereenkomstig. Het Stationsplein, waar thans lang- parkeerders een plaats innemen, krijgt nu al veel te veel te verwerken. De thans aan te leggen weg zal nog meer verkeer in de richting Station aantrekken. Ook de Haagweg en de Morsweg krijgen straks meer verkeer te verwerken. De heer Kret zou het op prijs stellen, dat de bewegwijzering naar de stad, via de nieuwe invalsweg, tijdig gereed is. Wethouder Piena merkte in zijn antwoord op, dat de reconstructie van het Stationsplein momenteel een punt van ernstige studie uitmaakt. B. en W. hopen met de reconstructie tijdig gereed te zijn. De weg door de Kik kerpolder komt dit jaar klaar. Over de verlenging van de Warmonderweg is overleg met de Universiteit gaande. Eén van de urgente zaken is voorts de nieuwe brug over het Galgewater in de richting Churchilllaan. Dit wordt, aldus de wethouder, echter een kostbare zaak. Evenals dit plan, moe ten alle wegenplannen op de finan ciële mogelijkheden worden afge stemd. Over de bewegwijzering is overleg met de ANWB gaande. Hekkenwoestijn Tegen het aanbrengen van een af rastering rond de gemeentelijke schoolgebouwen in de Johan Wage- Rijnlandse Molenstichting G.S.: bijdrage van 15 naar 25 molens In 1959 is de Rijnlandse Molen stichting in het leven geroepen. Deze stichting heeft, zoals bekend, tot doel het bevorderen en verzekeren van de instandhouding van poldermolens in het Zuidhollandse deel van Rijnland en inzonderheid in het z.g. Adegebied. Aangezien het voor de stichting moeilijk zou zijn de benodigde gelden voor de onderhoudskosten van de in eigendom te verwerven molens bijeen te krijgen, verleend Prov. Staten van Zuid-Holland bij besluit van 14 januari 1960 een bijdrage van 25% van de jaarlijkse onderhoudskosten van maximaal vijf molens, die onder het beheer van de stichting zouden komen te vallen, met een maximum van f 400.— per molen. Bij besluit van 25 januari 1963 werd het aantal mo lens van vijf verhoogd tot vijftien. Het bestuur van de Rijnlandse Mo lenstichting heeft Ged. Staten ver zocht te oevorderen dat aan het ge stelde maximum van vijftien een ver dere uitbreiding wordt gegeven. De piovinciale molencommissie voor Zuid-Holland is van mening, dat de stichting in haar streven tot het be houd van meer dan de vijftien molens verdient te worden gesteund. In ver band met de omstandigheid dat het te verwachten wel meer molens in eigendom zal werven. terwijl haar inkomsten niet zodanig zijn. dat zij al deze molens op eigen kosten kan onderhouden, geeft deze commissie G.S in over weging te bevorderen, dat het maxi mum aantal molens van de stichting, waarin een provinciaal subsidie van 25% in ie jaarlijkse onderhoudskos ten tot ten hoogste f 400,— per molen kan worden verleend, nader wordt be paald op vijfentwintig. G.S. kunnen zich hiermee vereni gen en geven Prov Staten in over weging dienovereenkomstig te beslui- naarlaan en de Da Costastraat om de vernielzucht tegen te gaan hadden vier leden van de PvdA en de PSP-fractie bezwaren. Laten B. en W zo werd opgemerkt, naar een andere oplossing uitzien. In Z.W. krijgen wij zo langzamerhand een hekken woestijn. Al deze leden wensten aan tekening tegen het voorstel te zijn. Bij een voorstel tot aankoop var Leids botanicus In de plannen tot reconstruc tie van het Stationsplein is o opgenomen de aanleg van een brede verkeerswegwelke wordt aangepast aan de te verwachten verkeersstromen. Bij de aanleg van deze weg zullen de „langpar- keerders" zoals deze foto toont is dit een groot aantal moeten verdwijnen. In de onmiddellijke omgevinghet Schuttersveld, komt in de toekomst een royale parkeerruimte, welke in de avond uren plaats biedt voor de auto's van de bezoekers van de hier nog altijd te bouwen schouwburg. (Foto L.D./Holvast) nieuw materieel voor de brandweer, deed de heer Gransch (PvdA) de sug gestie om de oude brandspuit niet als schroot te verkopen, doch de spuit „ergens in de stad als speelgoed voor de jeugd neer te zetten". B. en W. zullen zich hierover beraden. By de benoeming van een lid van de kredietbeoordelingscommissie (va cature drs. G. J. de Bruyn) werden 13 stemmen (18 blanco) op de heer H. Amptmetfer (PSP) uitgebracht. Tot leden van het bestuur van de Stichting Maatschappelijk Con tactorgaan Leiden werden herbe noemd mevr. M. van Wyk-Hohwü en de heren P. A. Harteveld, J. D. M. Sweerts, D. Roodenburg Vermaat en S. Menken. zocht zeegrassen Na ruim vier maanden langs de ge hele Australische kust te zijn getrok ken, is onlangs dr. C. den Hartog, wetenschappelijk hoofdambtenaar verbonden aan het Rijksherbarium, in Leiden teruggekeerd met een rijke oogst aan zeegrassen en zoetwater- planten. Hij heeft deze expedi tie kunnen maken dank zy een sub sidie van de Stichting Wetenschappe lijk Onderzoek van de Tropen Wotro. Dr. Den Hartog achtte indertijd deze expeditie noodzakelijk teneinde het materiaal, waarover het herba rium beschikt, te verversen, aanvul lend materiaal te verzamelen en bo vendien de omgeving en nauwkeurige vindplaats van de planten beter te leren kennen. Verversing van het materiaal in bezit van het herba rium was onder meer nodig omdat de beschikbare omschrijvingen niet vol doende waren naar moderne inzich ten en omdat het collectie-materiaal vanzelfsprekend door de invloed van de tijd te lijden heeft. „Voor hónderd procent geslaagd" noemde dr. Den Hartog zijn expedi tie. die hem door zeer gevarieerde streken voerde. Hij heeft bij zijn speurtochten langs de kust veel van Australische hulpkrachten gebruik gemaakt, ook van skindivers, die be- Ernstig ongeluk in Oegstgeest drie maanden hechtenis gevorderd Vier zwaar gewonden i de vernielde auto's het gevolg van een frontale botsing tus sen een grote personenauto, bestuurd door een 19-jarige dekenkoopman uit Leiden, en een Volkswagenbusje. De botsing had plaats in de nacht van 21 op 22 mei in een bocht van de Abtspoelweg in Oegstgeest. Gewond werden twee meisjes uit Alphen aan den Rijn en twee inzittenden van het busje. De koopman en zijn vriend hadden de avond in een café doorgebracht, maar volgens hun verklaring geen sterke drank gebruikt. Onderweg hadden zij de meisjes een lift gege ven. Eerst zouden zij in Warmond benzine gaan tanken om daarna de meisjes naar Alphen te brengen. Op weg naar Warmond gebeurde het on geluk. Doordat de bestuurder te veel links door de bocht reed, botste de personenauto tegen het busje, dat vrijwel geheel werd vernield. Volgens verdachte reed hij niet harder dan zestig kilometer per uur. Een wiel rijder, die over de Kwaaklaan reed schatte de snelheid echter op negen tig kilometer per uur. Voor de rechtbank had verdachte in eerste instantie ontkend, dat hij links door de bocht was gegaan. Op deze verklaring kwam hij nu in hoger beroep voor het Gerechtshof terug. „Ik zal wel links hebben gereden", zo i af- gaf hij toe. „Als iedereen dat zegt zal dat wel zo zijn". De wielrijder verklaarde zich te hebben geërgerd aan de wijze waarop verdachte door de bocht reed, hij kwam daarbij zelfs nog in de berm van de weg. Vlak daarop hoorde hij een hevige klap. Een 20 jarige tuinman uit Leiden, die bij verdachte in de auto zat, ver klaarde dat met normale snelheid werd gereden. Er werd in de auto bijna niet gesproken en men had ook niet zitten „vrijen" onder het rijden. De procureur-generaal constateer de, dat de bestuurder van het busje geen enkele verkeersfout heeft ge maakt. De volle schuld moest volgens hem bij verdachte liggen, die met veel te grote snelheid reed. Om juridische redenen vorderde de procureur generaal de door de recht bank opgelegde drie maanden gevan genisstraf om bi zetten in drie maan den hechtenis en intrekking van het rijbewijs gedurende twee jaar te handhaven. De verdediger, mr. Geelkerken, zette uiteen, dat verdachte en diens familie zeer gunstig bekend staan. Hij vond niet bewezen, dat de snelheid zeer groot was geweest. Vergeleken bij andere straffen die opgelegd wor den, vond pleiter deze straf voor ver dachte te zwaar, ook omdat hij de auto voor zyn beroep nodig heeft. Het hof zal op 8 maart arrest wij- jaalde plantensoorten voor hem „oogsten". Hij vond vrijwel alles. R-aar hij bewust naar zocht en ont dekte bovendien enkele onbekende planten, die nog niet beschre- ren. De totale oogst bedroeg ongeveer 1200 nummers, maar van verschillende planten zijn daar wel twintig exemplaren bij. Een moeilijke opgave was, dat dr. Den Hartog bij verplaatsing van het ene naar het andere werkterrein dit geheel op eigen houtje moest doen, dus zonder dragers die hem konden helpen zijn wetenschappelijke uitrus ting en reeds verworven maar nog niet afgeleverde oogst te vervoeren. Dr. Den Hartog was zeer te spreken over de medewerking, die hij van Australische zijde heeft ontvangen. De tijd van vier maanden achtte hij wel voldoende, maar het was aldoor hard werken geblazen. Hij schatte dat de wetenschappelijke bewerking van het materiaal ruim een jaar in beslag zal nemen. De resultaten vai deze bewerking zullen worden gepu bliceerd in een monografie met be trekking tot de zeegrassen, waa de tekst overigens al voor een belang rijk deel is voltooid, en voor wat be treft de zoetwaterplanten in versprei de tijdschriftartikelen. ADVERTENTIE Zie het zelf in het Evoluon. Stel zelf de beeldgrootte in en bekijk het resultaat op de monitor', in kleur of in zwart/wit, zoals u wilt Veel van zulke Interessante en vernuftige zaken maken een bezoek aan het Evoluon tot een belevenis. Voor ledereen! eindhoven Toegang f 1.- dagelijks 10-18 uur zondags 13-18 uur Ruim parkeerterrein Gerieflijk restaurant BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN jndrik, z. v. H. de Romtjn en T. 5. Reljken; Irma Andrea, H. P. Dekkers en A. L. R. H. M. Smlt- Astrld. d. v. W. Gorlssen en A an Velde; Ruud, z. v. P. van der Plank en C. Guley: Ronald Pierre, z. v. Monica Maria, i M. C. Kulj der Neline Corine. d. en H. J. va .alia Maria, d. der Zwan; Jacoba 1 Stryk ei "bony I- en A. Kamphues; Johan- I. J. Pijnacker t jffi liet; Pauline Patricia, C. Relnoud en H. ten Doessch laas Dirk, z. v N. Messeaiaker Doesschate; Nico- Edwin Flores Bartholomew z. v. C, N. M. van der Eist en J. M Bergman; Pleter Johannes, z. v. P Leef- Jan Chris- JTn. z v. W. H. J. Tleleman en A. C. t den Akker; Eveline Johanna, d. v. P. B. Dlrksen Plm, z. v. T. Dollekamp ren; Haraid Érwin, z. v. 1 en J Plllerové,. GETROUWD J. van der Waal e mond; A. Vroon en J. van Valkenburg e Hoeven; J. Brugman kerk: E. N. Bink en o. C van Vliet en I. C. J. A. de Jong en R. E. M. Hotze. OVERLEDEN Duijn ADVERTENTIE Brandend maagzuur, druk op de maag, opgeblazen gevoel? helpen direct Franken, 33 Jaar. man; H. A. P. Kwaadgras, 72 jaar, echtge note van A. de Jong; A. van Elk. 88 laar, wed. van L. van Hove; J. Riet kerken, 61 jaar. man; D. Boot. 52 jaar, Dienstweigeraars Bij de onlangs gehouden serie le zingen van de plaatselijke Oecume nische Raad van Kerken kwa men ook het dienstweigeren en de dienstweigeraar ter sprake. Omdat er op deze punten enige misverstan den bleven bestaan wil ik graag een A. T. van Eg- j paar opmerkingen maken. M. Gijzen; D. j j. Er zijn, afgezien van de Jehova's L M AalRiet- j betuigen. 3 Vredeskerken t-w., de A. van' Wijk; Quakers, de Mennonieten (in Ned. Veijlbrief: Doopsgezinden) en de Brethern. Deze j hebben vanaf het begin van de Re- j formatie met deze problemen gewor- 'J^anT'pnBU steld en zijn hieraan (voor wat de ADVERTENTIE Quick Up...'t is goed. Ko drinkt 'L Zoals bekend heeft het raadslid dr. S. J. Roorda (P.v.d.A) zich onlangs met enkele vragen tot het Leidse College van B. en W. gericht naar aanleiding van een verkeersongeval, dat zich op de Morsweg, ter hoogte van het Dr. Lelyviaduct, heeft voorgedaan. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: Kandidaats Franse taal- en letter kunde: mevr. A. A. NeringVan Dongen (Leiden)doctoraal psycho logie: mevr. A. G. Verhey—Hoge (Hoorn)kandidaats psychologiede heren H. A. Schouten (Den Haag), H. A. van Dijk (Den Haag). P. H. M. van Hoesel (Den Haag). W. P. van Wijzen (Leiden), mej. W. van Toorn (Voorschoten) en de heer E. M. M. Oostdam (Noordwijkerhout). In hun antwoord merken B. en W. op, dat van de rijbaan, welke ter plaatse 8 meter breed is, door vracht auto's van een transportondernemer een breedte van ongeveer 2.40 meter in beslag wordt genomen. De voertuigen behoeven 's avonds en 's nachts geen eigen verlichting te voeren, omdat zij, staande op een weg binnen de bebouwde kom, wor den verlicht door een lichtpunt van de openbare straatvérlichting, dat niet verder dan 30 m. van de auto's is verwijderd. Niettemin draagt de transportondernemer er steeds zorg voor. dat de laatst geparkeerde vrachtauto 's avonds en 's nachts van een rood brandend elektrisch licht ie voorzien. Ook ten tijde van het onge val op 6 januari j.l. was deze verlich ting ontstoken. Het is juist, dat bewoners van de Morsweg zich reeds eerder tot het College hebben gewend. Daarbij werd de aandacht gevestigd op de ontsie ring van het stadsbeeld door het par keren van vrachtauto's op de berm en de rijbaan van de Morsweg en het aldaar opslaan van materialen en on derdelen door bedoelde transporton dernemer. Naar aanleiding van de door de bewoners ingediende klachten en het ln verband daarmede ingestelde on derzoek hebben B. en W. de tran sportondernemer aangeschreven het desbetreffende gedeelte van de berm van de weg te ontruimen en in de oorspronkelijke staat terug te bren gen. Voorts is langs dat bermgedeel te een afrastering geplaatst. Gelet op de omstandigheid, dat de breedte van de rijbaan 8 m bedraagt terwijl voorts aan de zuidoostzijde van de weg een 2 m brede parkeer- strook aanwezig is, hebben B. en W. het aanvankelijk niet nodig geoor deeld verkeersmaatregelen of ande re voorzieningen te treffen. Na een opnieuw ingesteld onder zoek zijn B. en W. evenwel tot de conclusie gekomen, dat mede met het oog op de toename van het verkeer op de Morsweg als gevolg van de uitbreiding van de bebouwing in het Morskwartier en de afsluiting van de weg (Rijksweg 4 oud) in de bestaan de situatie verbetering dient te wor den gebracht door de straatverlich ting op de Morsweg tussen het Mors- viaduct en het Dr. Lelyviaduct te ver beteren en uit te breiden. Inmiddels hebben B. en W. opdracht gegeven daartoe een plan gereed te maken. Doopsgezinden betreft vooral buiten Europa) trouw gebleven. In Duits land waren er na de oorlog nog maar plm. 100 doopsgezinde dienstweige raars en in Nederland tussen 5 a 10 pet. van het totaal aantal. 2. In het algemeen is het werk. dat de dienstweigeraars in Nederland moeten doen wel zinvol. Van de 200 dienstweigeraars zijn er 80 werkzaam in een psychiatrische inrichting, vm.l. in Woensel. Alle onderwijzers, die dienstweigeren, worden in kampen voor bijzondere Jeugdzorg tewerkge steld. Ook bij de staatsdrukkerij en ae Deltawerken zijn regelmatig dienstweigeraars aan het werk. Bo vendien werkt een 20-tal jongens in Vledder bij de bosbouw of ver licht daar stencilwerk voor de B.J.- kampen of de ministeries. In Amerika is de tewerkstelling anders geregeld. Daar bestaat de mo gelijkheid uitgezonden te worden voor ontwikkelingshulp en zodoende werken er veel Amerikaanse dienst weigeraars in Afrika, Azië en Europa. Omdat de Ned. wet op dit punt zo vaag is dat niemand weet waar hij aan toe is, is er nog maar eenmaal iemand uitgezonden voor ontwikke lingshulp als vervangende burger dienst. Nu minister Klompé op een vraag tijdens één der lezingen ge zegd heeft dat daar wat aan gedaan zal worden lijkt de hoop gewettigd dat dit binnen afzienbare tijd anders zal worden! J. Muis. Leiden. „Dagboek van een jonge blinde speleologe". Aldus de titel voor de jongste conférence in de Universiteit Culturel Fran cais, voor de leden van de Centre. Deze causerie, met licht beelden en een film en ingeleid door ds. Charensol, werd gehou den door mademoiselle Colette Richard, die zelf de bedoelde blinde speleologe is. ALPINISME ONDERAARDS Speleologie is, naar men wel weet, grottenonderzoek en wie dit onderzoek experimenteel bedrijft, ziet zich ge plaatst voor onderaards alpinisme. Mej. Richard, blind als ze is, heeft zich getraind door een vaste gids. daarin bekwaamd en volledig vooraf laten Inwijden in al de perikelen van de bergtechniek. Men stelle het zich voor de geest: een blinde die over rotsspleten springt, pieken beklimt en afdaalt en zidh waagt op het gladde giletsjer-iis, drie- en vierduizend meter hoog. Haar ervaringen dienaangaande stel de mej. Richard te boek. zomede jeugdervaringen, waarna het voorstel tot haar kwam, met de grottenwereld kennis te maken. Haar eerste afda ling geschiedde in een grot in de Py reneeën, waar 20.000 jaar geleden mensen huisden wier tekenwerk (paarden!) tot sensationele specula tie heeft geleid. Een nacht onder de gingsruimte werd door haar beschre- Toegelichte dia's hielpen het voor stellingsvermogen van de toehoorders, geconfronteerd met de wondergrillig- heden van kolommen, stalagmieten, stalactieten, opgebouwd uit het eeu wige waterdruppelen van miljoenen Jaren. Spreekster sprak ervan, hoe mooi ze dit allemaal vond, zij die de schoonheid leert kennen door betas ten. Zij betrad ook de grootste grot zaal ter wereld, waar de Parijse Notre Dame tweemaal plaats in vindt, en zelfs gletsjergrotten. De gedraaide film gaf een beklem mend idee van de gevaren en offers, waar onderzoekers aan bloot staan. Het verongelukken in de grot Pierre St.-Martin van de speleoloog Marcel Loubens en het boven brengen van zijn stoffelijk overschot, vormde een der thema's van de getoonde film. Lage Morsweg by de Haagse Schouw- grond in een één meter hoge bewe- Voor de Leidse kantonrechter, H de Koning, had zich gisteren w een groot aantal automobilisten v hun (wan)gedrag op de weg te antwoorden. Een 38-jarige Voorschoten werd veroordeeld tot een boete van f 75 subs. 15 dagen en zij dat de stichting nog j zag bovendien haar rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden onvoor waardelijk ingetrokken. De officier iiad behalve de intrekking van de rij bevoegdheid. mr. J. A. J. v. d. Brug gen. een geldboete van f 250 geëist. De Voorschotense automobiliste stond terecht, omdat zij met hoge snelheid E.p de Papelaan een voor rijdende wa gen, ondanks slecht zicht, inhaalde en aldus een frontale botsing veroor zaakte. Zij achtte zich zelf echter onschuldig en sprak in dit verband "an een slip. Getuigen van het on geval daarentegen waren van me ning, dat de automobiliste zeer roe- 1 keloos had gehandeld- Voorts stond een 44-jarige Sas- i kwam op de linkerweghelft in botsing senheimer terecht, die met zyn auto net een tegenligger. De bestuurder het Oegstgeesterkanaal in was gere- hiervan overleed ter plaatse, den. Twee mede-inzittenden kwamen Verdachte weet de slip aan het daarbij door verdrinking om het le- gladde wegdek. Daar volgens het pro ven. De Sassenheimer kon geen rede- i ces-verbaal het wegdek „kurkdroog" lijke verklaring geven voor het feit. en „zeer stroef" was. hield de offi- dat zijn wagen plotseling de weg af- j cier het op een foutieve manoeuvre, gleed. Op grond van het feit, dat j Hij eiste een geldboete van f 150 subs, tijdens het ongeluk de motor van de 30 dagen en de voorwaardelijke in- wagen in de derde versnelling stond trek van verdachtes rijbevoegdheid meende de officier het ongeval te I voor de tijd van 6 maanden met een moeten wijten aan een te hoge snel- croeftijd van 2 jaar. De kantonrech- heid, temeer daar het hier een smal- i ter eiste geheel conform, le landweg betrof Hij vond een geld- j jja Vyf glazen bier te hebben ge consumeerd reed een 37-jarige labo- boete van f 150 subs. 30 dagen voorwaardelijke intrekking van ver dachtes rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden op zijn plaats. De kantonrechter vonniste conform de eis- De slip waarin de vrachtauto van een 45-jarige .magazijnbediende uit Rijnsburg op de Veurseweg in Voorschoten raakte, had eveneens een noodlottig gevolg De vrachtauto rant uit Katwijk op de Rijnmond met zijn auto links de rijbaan op. Hij sneed daarbij een reeds zeer dicht ge naderde auto pardoes de weg af. het geen een botsing tot gevolg had. Verdachte had niets tot zijn ver dediging aan te voeren, zodat de be handeling van zijn zaak een vlot ver loop had Geheel conform de éis, von niste de kantonrechter hem met een geldboete van f 150 subs 30 dagen en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Een 22-jarige autospuiter uit Was senaar had eveneens enkele glazen bier gedronken, alvorens met zijn auto huiswaarts te keren. Op de Pro vinciale weg onder Katwijk nam hij een bocht met een dermate hoge snelheid, dat zijn auto op het linker weggedeelte belandde en frontaal te gen een tegenligger botste. Vier per sonen werden daarbij min of meer ernstig gewond. Verdachte zelf kreeg blijvend armletsel. Ook hij kon niets tot zijn verdediging inbrengen. De of ficier eiste een geldboete van f 60,— subs. 12 dagen en een voorwaardelijke ontzegging van verdachtes rijbevoegd heid voor de tyd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter stelde de boete weliswaar op f 25,— subs 5 dagen, maai- hy trok verdachtes rijbevoegd- WAAR WAS DE GETUIGE Het Haagse gerechtshof vond het kennelijk een wel wat vreemde ge schiedenis met een getuige, van wie niet vaststond of ze by een verkeers ongeluk in Leiden aanwezig was ge weest, dan wel dat zy zich op dat moment in Noorwegen bevond. De verdediger in deze zaak. mr. Tj. D. Schaper, wilde deze kwestie graag uitgezocht hebben. De getuige had wel mededelingen gedaan, maar de vraag was, in hoeverre die betrouwbaar wa- u j j j i ren. De verdediger stelde het Hof voor "JTSII de zaAk houden teneinde^ tu n 6 maanden Noorwegen te onderzoeken, of de ge- Dat ook de Leidse kantonrechter tuige op tijd en plaats als in de dag er steeds vaker toe overgaat verkeers- I vaarding genoemd, op het Schutters- zondaars, die een duidelijk gebrek aan veld in Leiden, dan wel in Noorwe- kennls van essentiële verkeersregels gen was. aan de dag leggen, bij officieel nis te verplichten een verkeerscursus te volgen, ondervond gisteren een 33-jarige automobiliste uit Oegstgeest. Zy werd niet alleen veroordeeld tot een geldboete van f"5 subs. 15 da gen. maar ook voor de keus gesteld: by de eerste oproep hiertoe een ver keerscursus volgen of anders nog eens een boete van f 250 neertellen De kantonrechter baseerde dit von nis op het feit, dat verdachte z.i. een groot gebrek aan kennis van enkele verkeersregels c.q. de verkeersveilig heid had getoond. De Oegstgeester automobiliste stond terecht, omdat zü met haar auto by het Unksafslaan een haar achterop lijdende, reeds dicht genaderde auto de vrUe doorgang had belemmerd. Het ging niet om een grote zaak. In de eerste plaats betrof het een geldboete van f 100. die een 37-jarige autobestuurder uit Noordwykerhout door de politierechte! was opgelegd. Op het kruispunt Rynsburgerweg Schuttersveld zou hy n.l een wielrij der hebben aangereden toen ver dachte rechtsaf sloeg. De wielryder zou plotseling hebben gestopt toen verdachte in de mening verkeerde dat hy rechtdoor ging De gevolgen wa ren minimaal geweest, maar de auto bestuurder werd een boete opgelegd, van welk vonnis hy in hoger beroep kwam. Na het horen van enkele getuigen besloot het Hof de zaak voor het ge vraagde onderzoek voor onbepaalde tyd aan te houden.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3